Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
24. jún 2009

lady ty si to mala fakt nejake obratene ze az po 3.mesiaci ti bolo zle 😉 inak ako sa ma Stanka? pomohol prasok, ci este sa stale trapite?

ashley
24. jún 2009

Ahojte. Tak uz to mam za sebou. Mala je krasnucka a vlasata. Ma 3.9 kg a 51 cm. Narodila sa vcera o 13.44 hod.

mamartinka
24. jún 2009

ashley gratulujeeeeeeeeeem moc k Lily.hlavne nech ste zdravucke,a nech vam robi babetko radost.drzte sa.

tinkadublin
24. jún 2009

gratulujeeeeeeem ashley .)) to je uzasna sprava, lepsiu som dnes ani citat nemohla 😉 ale tak tiez je velikucka slecna .)) nech ste obe zdrave a stastne a skore zotavenie po porode! Uzite si malinku 😉

mishka711
24. jún 2009

jeee asley gratulujeme a potom napis podrobnosti aky bol porod drzte sa 😉

ladywitch26
25. jún 2009

ashley gratulujeeeem k drobculke 😀

tinka, ja som mala fakt cele tehu naruby. najskor mi vsetci vratane doktora tvrdili, ze porodim predcasne, lebo som mala klesnute brucho uz mesiac pred terminom, tak sme cakali tak nejako v polke aprila, no a ona sa az v polke maja nakoniec narodila.skoro sme ju museli za usi tahat 😀 inak teraz uz je ok, ked sa napapa, tak sa mi v kuse usmieva, no strasne zlate deculko to je. len vcera sa nam nechcelo spat. vacsinou zaspi ockovi na rukach po poslednom krmeni okolo pol desiatej, ale vcera nic. tak som ju o polnoci uz vycerpana dala do postielky a zapla kolotoc,ze pri nom hadam zaspi. lenze ona sa s tym kolotocom vykecavala skoro hodinu a potom bola zas hladna. ale zvysok noci spala uz dobre.

aknecak
25. jún 2009

Ashley, to je ale super sprava. Hrozne moc gratulujem a dufam, ze ty aj mala ste v poriadku🙂 a nie ste moc ubolene.

Lady, dneska asi po prebdelej noci asi hrozne unavena, no urcite to stoji za to, ked sa na Teba malicka usmeje. Inak si fakt mala zvlastne tehotenstvo. Fakt kazdy organizmus a kazda zena to preziva uplne inak.

Inak ja dnes idem na prvy scan, sice som mala ist az na slovensku za 3 tyzdne, no uz to fakt nemozem vydrzat a chcem vidiet, ze tam tomu mojmu orieskovi tlcie srdiecko.....lebo vsetky priznaky, ze som tehotna mam, a aj 4 pozitivne tehu testy, no aj tak sa chcem na vlastne oci presvedcit 😀

Inak som pocula, ze ultrazvuk nie je dobry pre babo, ze mozes mat pocas tehotenstva len 3, tak dufam,ze nerobim kravinu, s tou nedockavostou.

Tak sa vsetky drzkajte a Ashley este raz velkaaaaa gratulacia!!!

mishka711
25. jún 2009

AKNECAK ja som bola na scane pri malom asi 5krat a sme ok a teraz uz mam 3ti za sebou a idem 29 a pojdem urcite este ja xcem vedet ci je male ok

ladywitch26
25. jún 2009

aknecak, ja som zas citala,ze tieto nove ultrazvuky su uz uplne neskodne, takze ta mozu scanovat aj nonstop a nic to nebude mat za nasledok. inak to moje tehu bolo fakt zvlastne, mne tie tri mesiace bolo fakt blbo nonstop. rano do par sekund od otvorenia oci umyvadlo a potom ceeeely den natahovanie. jedine,co mi ako tak pomahalo, boli lieskove oriesky.tie som zula skoro nonstop. uz som si robila srandu s muzom, ze necakam dieta,ale malu vevericku. a najhorsie ma natahovalo z vody a z tekutin celkovo. v zaciatkoch som uz chcela ist do nemocnice, lebo za dva dni som bola total dehydrovana, ale potom ma napadlo kupit si melon a ten pomohol aspon nejake tekutiny do mna dostat. a najhorsie boli vianoce. nic nejest, aj ked oci by jedli, ale zaludok by to nezvladol. esteze som zacala nakupovat hned, ako som zistila, ze som tehu. do tretieho mesiaca sme uz mali skoro vsetko. potom by sa uz nedalo, lebo mi bolo zle a ked mi uz bolo lepsie, tak som sa zas ledva gulala a kazdu pol hodinu behala na zachod. no som si uzila svoje. ale zas mamina kolegyna vravela,ze jej pri druhom synovi bolo tak zle, ze posledny krat tyckovala este hodinu pred porodom na porodnej sale. 😝

catalin
25. jún 2009

jeeeeeeeeeeeeeej ashley gratulujeeeeeeeeeeeeem k babulke. nech ste obidve zdrave.no to je teda pekna novinka, takych by malo byt viac.

tinka rozmyslala som ze ked ti je tak zle skusala si coca colu? mne zatial vzdy pomohla.

bambulka123
25. jún 2009

Ashley no sueeeeer gratulujem k malinkej.Tak uz ju mas konecne v naruci,tak vela stastia a hlavne nech ste obe zdravucke 🙂

lady tak to dufam ze mne to teda prejde po tom tretom mesiaci,to si mala teda dost zvlastne.Malinka je uz ok?

Mne je dnes celkom fajn uz som si nasla aky taky rezim.Len to vecerne upratovanie je des.

mamartinka
25. jún 2009

baby co kebyste vyskusali tie naramky proti nevolnostiam?tusim ladywitch ty si to pouzivala.sa mozno mylim.

tinkadublin
25. jún 2009

catalin neskusala .) sa bojim kvoli cofeinu v cole.. ale vies to ja mam den lepsi a den horsi.. vcera mi bolo celkom znesitelne.. pekne som papala a ani raz som neutekala na zachod takze ok.. len spim strasne vela, az sa ma drahy pyta ci normalne to je 😀 sak ja vstavam najskor okolo tretej, dnes o piatej 😀 a vecer okolo polnoci chodievame spat.. ale zistila som ze ked nespim vela tak mi je zle.. to predvcerom som skoro vstavala a asi to bol problem.. no co uz, pre to malinke vydrzim 😉 vcera som dokonca skusila ist na prechadzku, tak mi bolo ok.. ale len co som spravila par krokov vonku na tom dusne a hot tak som sa radsej vratila domov.. BABYYYY JA UZ CHCEM IST NA PRECHADZKU!!! 😝 jaj uz nech mi je lepsie nech si uzijem toho slniecka kym je tu v irsku 😎

inak nad tymi naramkami som uz rozmyslala.. no ono si na ne telo zvykne po case tak ze je to len kratkodobe riesenie.. ale ktovie, mozno by pomohli .)))

lady tiez mamina ma znamu ktorej bolo zle celych 9mesiacov pri prvom dietati a absolutne nic jej nebolo pri druhom.. takze asi fakt velmi individualne.. ale tak 9mesiacov by som nechcela byt na tom biedne.. to si tehu vobec neuzila teda 😕

lenka1108
25. jún 2009

akurat hlasia...michael jackson dnes zomrel ☹ mal 50 rokou...

ladywitch26
26. jún 2009

tinka, ja som cele tehu slopala colu,lebo po nej mi bolo trochu lepsie. tak vela kofeinu tam zas nie je, to sa nemusis bat.
inak som citala,ze vlastne v prvych 3 mesiacoch sa vylucuju hormony z gestacneho vaku a od 12tt sa vytvori placenta a potom uz hormony riadi ta.preto sa vacsine zien skoncia nevolnosti. no a mne asi tie placentove hormony nezapasovali, lebo mi to zacalo tak nahle koncom 11tt. jeden den ok a na druhy som uz prevracala zaludok 15x denne.
co sa tyka naramkov, mne to aspon scasti pomohlo, teraz ich obcas nosim na cesty. v septembri ideme domov autom, tak na trajekte sa zidu 😝
stanuska sa uz ma dobre, dokonca je v poslednej dobe stale vysmiata od ucha k uchu. kupili sme jej ten kolotoc nad postielku, tak stale vykecava s papagajom 😀 vcera mi cely den spinkala v kociku, dnes leje ako z krhly, tak zas cely den budeme zavrete vovnutri, ale hadam si pospi aj v sedacke. ak nie,tak zas na rukach mamke. v poslednej dobe mi zaspava len tak. ono by mi to az tak nevadilo, ale po polhodine si uz prsty necitim,co ich mam take odkrvene. mame uz dobre cez 5kil, tak to robi svoje 😀

mishka711
26. jún 2009

bre ranko aj ja som pila colu a jedla vsetko na com som mala chut aj teraz pasteky a tak nebojte vsetko na co mate chut nie je zle 🙂 teda v norme ovsem a stym jackson no chuda prave davaju jeho hity na hits :( nech odpociva vpokoji

mamartinka
26. jún 2009

cafte.no vsade o tom jacksonovi pisu.ladywitch u vas prsi?mi tu mame stale teplo.a to na sobotu a nedelu hlasia az 23 stupnov.supis.baby mne sa dnes snivalo ze som bola tehu a mali sme chlapca.ale som ho nevidele.len sa nam narodil.a uz si potom nepametam.tak zelam pekny dnik.

ladywitch26
26. jún 2009

martinka,mojmu muzovi sa snivalo v ten tyzden,ked som otehotnela (co som zistila samozrejme neskor), ze sme mali syna a prechadzal sa s nim po meste. a rozpraval zo sna, ze odboc na ten most, tak som sa ho spytala, ze na aky, ze co robi. a on mi zo sna odpovedal, vsak prechadzam sa s malym. no tak som sa ho spytala,ze s akym malym a on odpovedal, ako keby som ja bola blba, ze no predsa s nasim malym. 😀 len mu to nevyslo, lebo ma dceru 😀

bambulka123
26. jún 2009

Lady super ze je malinka uz v poriadku.Nieje nic krajsie ako usmivave babatko.
U nas je dnes krasne slnecno,snad bude aj vikend krasny.Sice zajtra pracujem ale nedelu si dufam uzijeme.
martinka ja som mala tiez take vselijake sny pred tehu.Ja mam teraz pre zmenu strasne sny az sa toho desim.A vcera sme mali pred domom mrtveho vtacika.Ale tak poveram velmy neverim.

tinkadublin
26. jún 2009

ahojte baby .)) ja som bola hore celuuuu noc, normalne celu noc som oka nezazmurila, nevedela som spat, len som sa prehadzovala.. no neviem co mi bolo.. som zaspala az dnes na obed a doteraz som spinkala.. tak neviem uz mam taky obrateny organizmus ze az 😀

lady to je super sen s muzom.. moj tiez rozprava zo sna ale nerozumiem mu a ked sa ho pytam, tak len pomrmle cosi a spi dalej 😀

s tymi snami mne sa hned od oplodnenia snivali vselijake divoke sny, ze som nechapala, lebo ja si nikdy nepamatam sny a vtedy kazdu noc kazdy jeden som si zivo pamatala 😉

inak sila ze teraz vsade ze kofein skodi a bla bla.. a mojej mamine lekar prikazal pit kavu kvoli krvnemu tlaku, a dokonca mamina pila tmave pivo aby mala mlieko 😀 tak neviem..

tinkadublin
26. jún 2009

inak lady vidis, ze pomohlo, niet krajsieho nad stastny usmev stanky ze? 😉 jaaaj ja sa uz neviem dockat kedy budeme mat male v naruci 😎 ale tak pekne vsetko po poriadku..

no fakt smutne ze zomrel jacskon.. veru nech odpociva v pokoji.. toho tu na zemi vela nemal ze? 😒

mamartinka
26. jún 2009

baby poradte.jedna kamoska mi dala za ulohu zohnat tu neaky kremik na zadocek sudocreme.ze sa tu v Irsku vyraba.kolko by tu 400g balenie mohlo vyjst a kde to zozeniem?ze to tu ma byt lacnejsie.dakujem.nemate s nim niektora skusenost?

etuska
26. jún 2009
ivanett
26. jún 2009

mamartinka - ten kremik SODOCREM = dostat v LEKARNI, ale videla som ich aj v TESCU.

ladywitch26
26. jún 2009

mamartinka, v supervalu mame 250g balenie za nejakych 5.60.

bambulka123
26. jún 2009

mamartinka aj my to mame na benzinke len neviem kolko stoji.

susanne.k
26. jún 2009

mamartinka sudocrem zozenies urcite v tescu. Neviem co to stoji ale najdes to v regaloch kde je detska kozmetika, vazelina johnson a sudocrem na 1 policke.

mamartinka
27. jún 2009

dakujem vam baby.a ako mate dnes u vas?unas sa pomraka akosi.ale celkom fajn je.teplo.

mishka711
27. jún 2009

ahojte aj my pouzivame sudocream je super este sme nemali nikdy zaparenu ritku klopklopklop a inak ako sa mate/konecne vikend jaj sa tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre