Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
17. aug 2009

no caute baby,

mishka, ja uz len postielku, hniezdo, perinu a postelne pradllo, a hracky musim kupit a mam pokoj.nechcela som to nechavat na poslednu chvilu, tak to robim tak ze kazdy tyzden nieco kupim, aspon to nieje jednorazova velka investicia.
na matersku nastupim necele 3 tyzdne pred porodom, a to chcem uz len popratat a navarit a namrazit jedlo, nech potom po porode nemusim aspon 3 tydne stat pred sporakom.
ladysparky, neboj GP ta nesprdne, tomu to bude srdecne jedno, ja som u mojho bola prvykrat v 22. tyzdni, predtym len u gyndosa poliaka..
inak mne ten cinsky kalendar vysiel, a to som sa divila, lebo ja som bola presvedcena ze ja dceru mat nebudem, mala som utkveu predstavu ze budem mat dvoch synov, a kolkokrat mi vestili vzdy to tak vyslo. ale velmi sa tesim ze budem mat dievcatko. Bude sa volat Mia.
Kocik sme kupili na Slovensku za 200 eur, je to spanielsky vyrobok, Baby Ace 042, pohladaj na nete.

mishka711
17. aug 2009

catalin pozrela som pekny kocik a aku farbu red?my sme kupili v mamas and papas cerveny taku farbu som xcela a maly sa teraz este v nom vozi hra sa na babo a meno Mia je pekne meno my budeme mat Mellisu 🙂 a postielku xcem travel cot ale s madracom kvoli miestu a tak uz mam na ebay bybranu vyde 60e plus delivery a to tu su ceny nad 120e no to je rozdiel

kacenkalm
17. aug 2009

Ahojte
Tak teda podla cinskeho kalendara mi vyslo,ze budeme mat dievcatko.... 😵 Zajtra idem do Droghedy na kontrolu do nemocnice na MLU,tak som zvedava ci mi spravia dalsi scan,naposledy som mala v 20tt...a vraj mi budu brat krv....som zvedava na tie vysledky,kedze som objednana na 15.30. a ze nemusim byt na lacno...to je huste.... 😒 tak uvidime...

susanne.k
17. aug 2009

ja som tiez pre malu kiupila travel cot a dala som si z sk doviezt normalny matrac urobeny na mieru. Vysiel ma 800 Sk a oni my ho zatocili este v predajni ze sa my vosiel do kufra.

Ten kociar je velmi pekny catallani. Ja som kupovala minuly rok pred vianocami a mali vypredaj kolekcie2008 za polovicnu cenu od mamas and papas. za 330E.
Autosedacku som kupila iba od ruky ale taku aby sa mi dala nakliknut na ten moj kociar.

susanne.k
17. aug 2009

Ten kociar je pekny ale vanicku vyuzijes tak 3 mesiace, potom v tom uz deticky nechcu sediet lebo tam nic nevidia. Viem to podla mojej malej. A ta sedacka nema rovnu plochu na chrbatik ak budes na prechadzke a tvoje babo bude chcelo spat.

ladysparky
18. aug 2009

ahojte
catalin, mala si pravdu, GP ma vobec nesprdla. akurat mi nakazala co mam robit. dala mi cislo na appointment do hospital, ale tam to nikto neberie 😠 tvrdi ze tak do 6tich tyzdnov by ma mali zavolat. idem teraz na urad vybavit si GP card, lebo somju doteraz nemala-nepotrebovala, a tak som zaplatila 55 eur. dufam ze uz nebudem nikde platit 🙄
kocik vyzera byt velmi fajny.. mne znama odporucala dofukovacie kolessa, lebo tie plastove sa velmi rychlo zoderu a rozhrkaju. odporucala mi znacku JANE.. kociky su to dost drahe, ale vraj na nezaplatenie. no neviem, ci som ochotna dat tolko
jeeeeeej, Mia je ake krasne meno 😅 😅 😅 😅 😅 😅 tiez rozmyslame nad takym nie rydzim slovenskym..
este k tomu cinskemu kalendaru.. ja ked som to pocitala, tak som robila chybu, lebo pri veku matky som ratala vek matky pri porode. ale nie. tam treba ratat vek matky pri pocati. tak ako pri mesiaci. tak si to skuste este raz pozriet 🙂 inak je to diskutabilne, nakolko tie, ktore pocali dieta na prelome mesiaca, mozu mat rozne vysledky. tak ako ja. takze nechame to na nahodu 😉 ale aj tak sme nachystani na chlapca 😀 😀 😀 😀 😀
matrac pre bejby do postielky ma nenapadlo tahat zo slovenska 😕 ale vlastne, preco nie. susanne.k - preco si to takto riesila? nebol v irsku k mání normalny matrac do detskej postielky? porad 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
18. aug 2009

ano fidka, cosi som podpisovala., ale ten formular nemal ani hlavu ani patu 😀 teda nemal ziadny nazov. tak ale asi to bude ono 🙂 🙂 inak, skkusim sa na urade spytat, ci nemam narok na vratenie tych 55 eur.. ved to je aky peniaz 🤐
concord? napises aj presny typ, nech si mozem obzriet na nete? a si s nim uuuplne spokojna, alebo mas nejake mensie vyhrady?

kacenkalm
18. aug 2009

bre ranko...
Neviem baby ci mate skusenosti,tie co uz mate mimina,ale mam pocit ze kazdy den sa malej v brusku skyta?je to mozne zeby chitila skytavku?niekde som to citala,ze ked sa napije plodovej vody,ze zvykne skytat,ale ja to citim kazdy den....

catalin
18. aug 2009

caute baby,

ladysparky veru ty by si ako tehotna uz nemala za nic platit, bez ohladu na to ci mas gp card alebo nie. vsetky vysetrenia a navstevy u doktora su zdarma ak suvisia s tehotenstvom. ked si podpisala Maternity and Infant Scheme Services tak automaticky neplatis. skus sa spytat na citizen information ci mas pravo dostat tych 55 eur spat.
mishka, kocik je red black, taky univerzal aj pre babu aj pre chalana. aj Melisa je pekne meno, este sme mali Olivia v zalohe ale Mia sa nam pacila obom hned. aj mala si do toho kopla 😀
kacenkalm, nedavno som o skytavke citala, neboj nic zle to neznamena, zabudla som co to bolo, ale neboj skytavka je uplne v poriadku. aj nasa mala ju obcas ma.

🙂

mishka711
18. aug 2009

kacenkalm stykutka je normalne az sa cele brusko trasie takze sa neboj 😉 uz to mas za par jej stou vanicko jje topravda hlboky kocik je na chvilu potom uz len sportova verzia aby videlo vsetko okolo seba

kacenkalm
18. aug 2009

tak som naspat z Droghedy...Klasika,zobrali mi krv,zmerali tlak,ohmatali brusko(polohu malej) ale takou silou,az mi tlacilo oci z jamiek... ☹ A pytam sa ci este dostanem scan,pretoze moj GP mi povedal,ze by som mala mat 3 usg pocas celeho tehotenstva,a ona na to ze nie,ze usg uz NEBUDE...tak som velmi sklamana,lebo som chcela vediet a vidiet,ci je babo v poriadku...takze to su slavne kontroly v Irsku....nabuduce fakt asi radsej budem lietat domov... 😨

ada1123
19. aug 2009

ahojte vsetky baby co ste v irsku a dokonca ste tehotne alebo uz mate babo 🙂 ja som porodila v dubline v rotunde pred tromi mesiacmi a porod bol hrozny zazitok ale lekari a sestricky boli super neviem ako to chodi na slovensku ale tu som zo zdravotnictvom velmi spokojna len teraz sa tu trochu nudim lebo nemam tu s kym kocikovat :( rada by som sa stretla s nejakymi mamickami v dubline

tinkadublin
19. aug 2009

Ahojte baby! Tak vidim rozoberate vybavu a kocik 😀 my zatial nic nemame, len tak brazdim net o vsetkom a zbieram info. Koncom oktobra sa budeme stahovat, kedze teraz sme len v malinkom 1izbovom bytiku. A az potom mozme cosi nakupit. Ale aj tak vsetko nechavame na vianocne sales, takze tak 😉 zo slovenska si nic nedonesieme, ideme v septembri na 2tyzdne ale letime, nie autickom takze by sme nemali ako doniest. Jasne nejake lieky a pod. ano ale nic velke.

ada gratulujem k babu! Chlapec ci dievcatko? Z dublinu je tu dost bab tak urcite najdes niekoho na kocikovanie. Z ktorej casti vlastne si?

kacenkalm
19. aug 2009

ani ja tu nemam ziadnu kamosku,niekoho na kavu a na pokec.... ☹ 😢

mishka711
19. aug 2009

Vitaj ADA no malo ktora si moze chvalit porod hihi ale clovek rychlo na to zabudne ked uz ma pri sebe pokladik a kde byvas v dubline?lebo kazda sme skoro inde takze to kocikovanie musi byt fakt naplanovane 😉 tinka vy este neviete pohlavie?a xcete vediet ja som dnes bola v hospital mala som nejaku bakteriu dali to do labaku snad nic vazne 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
19. aug 2009

kacenkalm, to stikanie je uplne normalne,moja stikala aj 5x denne v brusku. teraz tiez obcas, ked jej zabehne mliecko. je to v pohode, akurat mne to vtedy vadilo, taky blby pocit to bol,ked sa mi mala cela natriasala v brusku.
ada a kedy sa ti male narodilo ? ja mam 3mesacnu dcerku, 16 maja sa narodila

ada1123
20. aug 2009

dakujem vam vsetkym za gratulacie je to chlapec a byvame v dubline 5

kacenka kde byvas ? ked si v dubline tak mozme skocit na kavu 🙂 a samozrejme pridajte sa vsetky co mate radi kavu a pokec 🙂

a pridam sa este k debate o kocikoch no ja som kupila mamas and papas typ ( o -zon ) a som s nim spokojna na takych 70% je lahky ale podla mna je nevyhoda ze je maly moj syncek rastie rychlo a uz sa do nho nevmesti tak ma v nom trochu pokrcene nohy 🙂

kacenkalm
20. aug 2009

ahoj ada
ja som az z Dundalku,tak si mozme pokecat asi len virtualne 😉

flanagans
20. aug 2009

ahojte baby. tak sa pridavam aj ja k vam. ja si zasa vybavujem a zistujem si vsetky veci ohladom single parent, welfare payments a maintance.kedze nas irsky daddy to baby velmi nehce. (inak ma uz 12 dvanastrocnu dceru s prveho vztahu s ktorou udrziava velmi dobry vztah). inak poznam ho uz 3 roky. takze o baby sa budem starat len ja. Poviem vam niekedy mi je velmi smutno a tazko ze to vsetko takto dopadlo... no ale co uz. Ale zasa 31 rokov to je uz aj cas na to prve baby.
Ja som sa viac=menej rozhodla ostat v irsku. Len niekedy ma prepadnu myslienky ci som sa rozhodla spravne a ci to neolutujem. Doma mam celu moju rodinu(najviac mi vsak chyba mamka ktora mi zomrela pred 5 rokmi). Nastastie tu mam fakt super kamosky a byvale kolegyne(s zahranicia) a viem ze na nich sa mozem tiez spolahnut. Uz mi zacali pomaly kupovat vybavicku. A tiez chcem aby pekne otecko platil ak niie normalnou cestou tak to bude sudnou cestou. Nech si nemysli ze mu to len tak prejde. Nastastie ja som pracovala u pravnika takze poznam velmi dobre pravnicky.
Takze ja momentalne byvam v swords ale zhanam si 1 izbovy bytik v centre. Ja som pomaly kazdy den v centre takze baby ak mate chut sa stretnut na kavu alebo na pokec velmi rada... viem ze maximalne si mozem prenajat za 930 eur. len neviem ako to bude ked skratia tie vsetky benefity.
No mne na slovensku povedali ze to bude dievcatko ale nebolo to na 100%. Tu mam 1.appointment 10.9 v rotunde hospital. Inak to budem uz 24-25 tyzden.Este ze som bola doma na slovensku a urobili mi vsetky potrebne vysetrenia. Ak ma z vas niektora skusenosti s rotundy hospital rada si precitam vase dojmy. Niektore baby boli spokojne niektore nie. Ja mam termin 23.12. ale na slovensku mi povedali ze to moze byt aj neskor aj okolo 28.12. kedze baby je dost malicke.
U mna vaha velmi nesla hore. Este sa stale vmestim do niektorych jeansov. Akurat som pribrala na prsia(teda najviac) a trosku boky to je vsetko. Ranne tehotenske nevolnosti nepoznam kedze mne nebolo vobec zle a ani mi vobec nie je. Energie mam dost.

Takze baby ja som sa vam teda ale riadne rozpisala. Takze ako ste tam pisali ze by ste sa velmi radi stretli s niekym v dubline tak ja len budem rada. Pretoze ja som dennodenne v dubline a tiez sa tam chcem aj prestahovat. A tiez rada spoznam slovenske tehulky v dubline...

p.s. viete mi tiez napisat co potrebujem hlavne na tie prve dni pre baby a kde si mozem kupit nieco lacnejsie ako v obchode?

ada1123
20. aug 2009

ahoj kacenka, pohoda ved aj takyto pokec je super 🙂 ty si spomynala ze sa tvojmu babu stikuta tak som si spomenula ja par mesiacov dozadu jak sa mi uprostred noci zacalo triast brucho a nevedela som z coho a bola to stikutka 🙂 trochu som sa prelakla lebo som nevedela ze babo v brusku moze stikutat, ale je to uzasny pocit 🙂

ada1123
20. aug 2009

ladywitch, syncek sa mi narodil 9. maja, gratulujem k dcerke 🙂

ada1123
20. aug 2009

ahoj flanagans, do centra to mam dost blizko takze napis kedy mas cas a rada sa stretnem

mishka711
20. aug 2009

ada dodatocne gratulacia k malemu ako sa vola?

tinkadublin
21. aug 2009

Ahojte zienky 😉 ako sa vam dari?

flanagans to je mi luto ze s daddym to tak dopadlo, ale neboj zvladnes to! Hlavne ze tu mas podporu priateliek! A ked budes mat male na rukach povies si stoji to za to! Pekne si uzivaj tehu, to mas super ze ti nebyva zle.

Inak aknecak by mala mat niekedy teraz prvy app. nie? Tak som zvedava ako dopadla. 🙂

ada takze synceka mas? Ako sa vola?

Mishka este nevieme pohlavie. Zajtra ideme do medicusu, idem na kompletne gyn. vysetrenie a tiez scan, tak dufam ukaze pipika abo pisulku 😀 ja velmi chcem vediet co bude..

bambulka123
21. aug 2009

Ahojte dievcata dlho som tu nebola ten cas neskutocne leti a ja neviem kde mi hlava stoji.Pred 2 tyzdnamy som bola u gp tak mi urobil aj srdieckovy scan tak to bolo super pocut ako drobcovi bije srdiecko.Minuleho tyzdna v pondelok som mala mat prvy app.v nemocnici ale mali zlu adresu tak idem az tento pondelok tak som zvedava co to bude v papieroch sa pise ze 3 hodiny ale sa tesim ze znovu uvidim drobca.Jedna polka mi vravela ze to bude este skoro na urcenie pohlavia tak uvidime.Len sa strasne bojim tej mojej anglictiny.

Tinka este stale Ti je tak blbo?Mne je celkom fajn len chrbtica ma strasne boli.

Ladysparky ja som tiez platila za prve vysetrenie 60 eur ale potom uz mam vsetko zadarmo teda co sa tika tehu.

bambulka123
21. aug 2009

Baby ja som hned prvy mesiac pribrala 3 kg a odvtedy nic ba dokonca chudnem ale brusko mam uz 6 cm vacsie.No ved uvidim v pondelok snad je vsetko ok.

kacenkalm jedna polka mi vravela ze jej tiez povedali v 30 tt ze to je uz posledny scan a ona si este v 36 tt oklamala ze ju boli brucho tak ju poslali este raz.Inac by ju neposlali.

Baby ako to je tu pred porodom pozeraju zospodu?

mishka711
21. aug 2009

tinka neboj zistia ja som bola v 19tta uz videla susku tak daj vedet bambulka nepozerau vobec zo spodu ja som kvoli tomu chodila polke ovsem ak mas problemy krvacie urcite pozru si myslim ale inak nie naco?ja som bola doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre