Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
16. sep 2009

caute baby, tak ja som dnes taka znechutena z uradov,ze az. to zlate irsko.im to sice neuveritelne dlho trva, ale clovek vybavi,co treba.najskor ma dozrali na vseobecnej zdravotnej. muz sa tej tupej uradnicke hodinu snazil vysvetlit,ze uz 2 roky je v irsku, ale pracovnu zmluvu nema,nakolko tu ma pracovnu zmluvu malokto a stavbari uz absolutne nie.potom nevedela pochopit,ze dostava vyplatu sekmi a nema vyplatnu pasku.ze vraj v akej krajine to zijeme.mala bola nervozna, vkuse mi tam pomrnkavala v kociku,tak som prisla ku okienku a povedala som tej trube,ze ci nerozumie,ze v irsku je ina legislativa a co je normalne na sr,nemusi byt zakonite aj v inej krajine.a ona na mna,ze "ja sa rozpravam s nim,nie s vami" tak som ju skoro zavrazdila pohladom, ale mala zacala ziapat,tak som ju sla povozit vonku.muz tam bol asi hodinu,tak som tam znova nabehla a nahlas som povedala,aby to aj ta truba pocula, ze kedze vidim,ze tu ta pani urcite veci nechce pochopit,nech to necha tak, ze napiseme pisomne vysvetlenie, lebo uz na to nemam nervy. a tetuska zrazu mrkla do pocitaca a po tej hodine jej uz zrazu stacilo aj cestne prehlasenie, ma jej poslat len P45 a neuveritelne, este mu vratia aj 200 euro preplatok,co tam ma. a potom som sa zasa rozculila,ked som sla vybavovat prispevok pri narodeni dietata. tak pozeram,ze budova ma aj bezbarierovy vstup, ze super, aj s kocikom tam vyjdem. no lenze na informaciach mi dedo povedal,ze ten prispevok vybavim na poschodi.tak pozeram,ze kde nejaky vytah.no ziadny. fakt nechapem,naco teda robili ten bezbarierovy vstup, ked aj tak je na prd. ale nastastie tetuska tam bola privetiva, len este musim prelozit potvrdenie od lekara. ale to asi fakt zalezi od osoby,ako je to s tym prispevkom.

tixi
16. sep 2009

fredika vitaj 🙂
catalin a kde je ten obchod new look, vobec ho nepoznam, inac dnes som si kupila tie tehu rifle s pasom na brusko v H&M, este je to pre mna sice skoro, ale akosi som pribrala a stare rifle ma uz tlacili... 😅
ja tiez neznasam vybavovacky na uradoch 😠 , ja mam zase smolu na banky, v jednej na Slovensku som si pred dvomi rokmi zrusila ucet a dodnes mi chodi upomienka, ze som v minuse.Uz som tam bola 3x, ze som im odovzdala bankomatovu kartu, dokonca som im doniesla kopiu z ich banky o zrusenom ucte a stale nic, kazde tri mesiace dalsia upomienka... 😠 ale nech si ma nepraju, ked tam v decembri nabehnem 😕

mishka711
16. sep 2009

fredika no moja znama polka tam rodila v auguste a vravela ze spoko 😉

fredika
16. sep 2009

dakujem vam za privitanie. ja si tiez musim nieco kupit na seba, ale do H&M ani nejdem, aj tak mi bude urcite vsetko male..:( asi mrknem nieco na nete. a vsetky ste z dublinu? nie je tu nikto okolie portalington, newbridge, carlow?

ladywitch26
17. sep 2009

tixi, tak banky to je osobitna kapitola. pred 2rokmi sme ziadali o hypoteku.zaplatili sme zalohu 50000 za byt, v banke vsetko ok,ze nie je dovod,preco by nam to nemali schvalit. a naraz prask,zamietnutie ziadosti.my uz v irsku a v soku. az o par mesiacov mi docvaklo,ze preco. totizto sme mali uver v dalsej banke,ale predtym,ako sme poziadali o hypo,tak som nabehla do tej banky,ze idem uver predcasne splatit.az som cvakla poplatok 740sk za to. vlozila som na ucet 20000,ze este aj cosi navyse zostane,ked to stiahnu.uradnicka vravela,ze vsetko ok,ze do dvoch dni to stiahnu. lenze koza sprosta asi na tu ziadost zabudla.bolo to pred vianocami,tak uz asi dlabala na vsetko. len ked mi zrazu zacnu chodit z leasingovky vypisy,ze tam mam preplatok.aj som sa divila,ze co blaznia.tak pozeram na ucet, a to ten uver vobec nezaplateny,oni si postupne stale strhavali splatky a este aj posielali na leasing z trvaleho prikazu.no mna islo urvat.nakoniec nam asi kvoli tomu nepresiel ten uver,lebo ak zatajim nejaky uver v druhej banke,oni to beru ako pokus o podvod. a z tej zalohy za byt mi vratili len polovicu, tak som prisla o 25000. takze este sa chystam do banky,narobit tam bordel.ale az o par dni, musim sa trosku zregenerovat este z cesty, nech si tu kozu uradnicku riadne vychutnam.... 😠 😠 😠

catalin
17. sep 2009

caute baby,

ooooooooooooo urady nase slovenske....ani mi nespominajte...tam vzdy idem pomaly explodovat. ako hovori ladywitch, zlate irsko, tu vzdy vybavim vsetko, s usmevom na oboch stranach aj ked to obcas trva dlhsie...
tixi, ja zijem v corku a tu mame 2 take obchody, vo wilton shopping centre a v blackpool shopping centre, neviem v ktorej casti irska zijes ty, ak v dubline, baby ti iste poradia. 😉

arian
17. sep 2009

Ahojte,
chcem sa vas spytat, kto mate skusenost, kde nam skor schvalia uver, v irskej banke, ci na slovensku? Mozem zaziadat tam aj tam, a uvidim kde nam ho schvalia?

Ako sa mate? U nas zasa trosku vyslo slniecko, tak sa tesime.

Ahojte..

Arian

mishka711
17. sep 2009

arian musis vyskusat je to rozne vies zalezi od roznych okolnosti ...

tixi
17. sep 2009

zenusky dnes mi prisla odpoved z nemocnice, skoro ma slahlo...ze 1-st appointment 1.decembra!!!nejako neskoro nie???

ladysparky
17. sep 2009

catalin dik za typ na New look, ale tiez neviem, kde je najblizsie.. u nas vo waterforde som ho nevidela a stranku mi hodi len anglicku, takze neviem ani vyhladat shopy 😠
tixi?? to nemyslis vazne 😲 no podla mna to je naozaj neskoro, ved to budes uz v kolkom? vychadza mi ze v 19tt...........pozrela som to v materskej knizke, pisu ze:
Ideally you should visit your GP before the 12th week of pregnancy and your first visit to the obstetrician/hospital ante-natal clinic should have taken place by the 20th week....
takze asi je to este v norme, pravdepodobne je v tej tvojej nemocnici nával tehotnych zien, tak preto mas termin az na december 😕 neboj, asi vedia co robia 😉

dublingirl5
17. sep 2009

Ahojte zienky, ma niekto skusenosti so sluzbami v National Maternity Hospital v Dubline? Cakame babatko a ja nepoznam nikoho, kto by mi vedel o nej cosi povedat, vybrala som si ju iba na odporucanie irskych kolegyn, ktore maju starsie deticky :D

tixi
18. sep 2009

dublingirl5 aj ja tam patrim, no ale prave som pisala, ze pozvanka mi prisla az na 1. decembra, tak potom uvidim, ci to cakanie stalo za to 😒

dublingirl5
18. sep 2009

Ahoj Tixi, no ved prave to, ja som poslala ziadost v auguste a dostala som termin na zaciatok novembra :D tiez som ostala trosku prekvapena, cakala som, ze to bude tak max. oktober, ale co uz. Zatial by som ale chcela ist na ultrazvuk niekam inam zistit, ci je vsetko ok, aby som bola kludna, kedze minuly rok sme uz jedno babatko stratili :{ Nasla som ten polsky Medicus center, tam robia vsetky druhy ultrazvukov, takze sa ich chystam navstivit, bo z toho dvojmesacneho cakania sa este zblaznim. Takze ak budem vediet viac, dam Ti vediet, dufam, ze vsetko dobre dopadne a budem navstevovat tu nemocnicu az do konca tehotenstva tentokrat :D

tixi
18. sep 2009

Ja som bola v Medicuse hned ako som zistila, ze som tehotna, ale je to tam dost drahe.Len za vysetrenie, ktore trvalo par minut a rozhovor s Dr. som zacvakala 80 eur a to mi nerobil ziadne sono!Tak som si nasla inu polsku kliniku, za vysetrenie a prvy ultrazvuk som platila 90eur ak si dobre spominam.A vraj na dalsie vysetrenia mam zlavu, kedze som sa k nim zapisala.
V medicuse je vraj vsak velmi dobra doktorka, baby si ju tu chvalili.

catalin
18. sep 2009

caute babenky,

ladysparky hladala som aj ja na nete ten new look, ale bez vysledku. ved ked budes mat niekedy cas, urobte si vylet do corku, a zbehnes aj do new look
dublingirl, tu je to normalne, ze sa dostanes na vysetrenie az po 12tt, to je pre nich taky medznik, ktory ked prekrocis tak uz si tehulka. lebo tu vela zien nadalej fajci a pije, takze vela tehotenstiev v ich pripade konci potratom 😒
a my slovenky sme rozmaznane nasim zdravotnictvom. na druhej strane mne to vyhovuje, lebo sa mi tam nikto nespara kazdy mesiac, doktori su prijemni, lebo nie su prepracovani a dobre zarobia, nie ako ti nasi...
jeden usmev... to je niekedy viac, ako ked sa mas divat na nejaky mrzuty ksicht, a este mat zly pocit ze si mu nieco urcite musela urobit ze sa tak k tebe sprava...a brat to, ze na teba nikto nema mileho slova, ako samozrejmost..ja od zaciatku tehu mam len dobre skusenosti,klop klop klop a verim ze to aj takto prijemne dotiahneme do finale 😉
nemam pocit ze by lekari nieco zanedbali, alebo urobili zle, ja som maximalne spokojna.
samozrejme ze aj ja som bola na sono v medicuse, lebo som chcela mat istotu ze tam to babenko je a ze je v poriadku a nechcelo sa mi cakat do 12tt. a dala by som za to vsetky prachy sveta, vidiet srdienko bit ako bilo tej nasej malej princeznej. 🙂
nebojte sa baby, verte irskym lekarom, nie su az taki zli, ako oni hovoria Take it easy. vsetko zacina v hlave tak si povedzte ze vsetko bude ok, ze sa budete citit uzasne, babenkam hovorte to iste a vychutnate si svoje tehotenstvo tak ako kazdy slubuje. to je moja skusenost. ja si ho uzivam 🙂 😉

dublingirl5
18. sep 2009

Ahojte, no snazim sa aj vychutnat si ho plnymi duskami a uz sa straaaasne tesim.. po tej prvej zlej skusenosti som si myslela, ze budem velice panikarit pri druhom tehotenstve, ale som viac v pohode, ako som predpokladala. Pre istotu vsak pojdem na to sono a kedze velmi nechodim na Slovensko, budem si musiet nechat urobit aj ostatne testy v medicuse, nech to stoji co stoji :D, len aby som vedela, na com sme. Vidim, ze vy ste catalin uz trosku dopredu, to je uz asi ovela zazivnejsie, prezivat naplno, ze tam to babatko ozaj je :D uz sa neviem dockat.... ja som chodila s prvym babatkom, ktore sa bohuzial nenarodilo do coomb hospital, ale tam som mala velmi nemile skusenosti, hlavne co sa tyka toho veeeelmi neprijemneho zakroku na ukoncenie tehotenstva ☹ tak ozaj dufam, ze tento krat to uz bude lepsie. Ja neviem, som tu na fore nova, ale zvyknete sa tu kocky z dublinu stretavat aj osobne?

mishka711
19. sep 2009

dublin girl ja ma skusenosti a budem rodit aj druhe tam snad budem spokojna aj tentokrat 😀

dublingirl5
19. sep 2009

Diky Mishka, to potesi, dufam, ze na tom budem podobne. Prajem Vam vsetko naj....

mishka711
20. sep 2009

no dufam ze ano ved uvidis aj ja 😀 a dakujem este si trosku pockam ... 🙂

arian
20. sep 2009

Ahojte, aj u vas sa tak pokazilo pocasie? Tu je taka zima, fuka a uz aj poprcha.
Chcela som sa vas spytat, nie je tu nieco ako praca na doma? Pretoze byvame 'na konci sveta' a nik ma tu nezamestna na 4 hodiny kym je matko v skole. Opatrovatelka ziadna, ta ku ktorej chodil min. rok (aby si zvykol na deti, kedze uz isiel do skoly), tento rok nema zaujem. A ja uz by som rada po viac ako piatich rokoch nieco robila. Pozerala som aj na nete, no nic som nenasla. Tak ak by ste o niecom vedeli, napiste.

Ja som taka prekvapena, malemu sa v skole velmi paci, tesi sa tam...a to min.rok k opatrov. nechcel chodit a dlho chodil s placom. A tu je vyteseny, pani ucitelka je vraj skvela a aj deti. Tak nas to tesi. 🙂

Tak ahojte, pekny tyzden prajem.

monikabe
20. sep 2009

Ahojte, chcem sa len poradit. Minuly rok v decembri som sa vratila na SK. V Irsku som pracovala viac ako 2 roky, narodilo sa nam baby na SK ale chceme sa vratit do Irska. Na ake urady sa tam mam obratit a na co budem mat narok? Dakuejm za akukolvek radu. 😉

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fredika
21. sep 2009

ahojte, aj tu u nas sa pokazilo pocasie, mrholi a je zima. no co sa da cakat od Irska, vsak? 🙂
Arian, super otazka o tej praci na doma, ale tiez som o tom nic nenasla ani nepocula. neviem ci tu take nieco existuje, mozno len podomovy predaj avon a pod.... ☹ ty si tiez z dublinu?

mishka711
21. sep 2009

monikabe je to na dlhsie ale pozri si na exile-irsko teda exil.sk a slovaci zijuci v irl tam mas dost podrobnosti ok??

kacenkalm
21. sep 2009

ahojte baby
Tak a mame to za sebou....narodila sa nam krasna princezna 3220g a 50cm...porod bol dobry,az na to,ze malej zacali klesat pulzy,tak ma monitorovali,nevedela som co sa deje,dokonca mi hrozil cisarsky rez...ale nakoniec doktori rozhodli ze mi daju epidural a tak sme prisli na svet za pomoci epiduralu a kliesti....chvalabohu,mala je v poriadku a zda sa ze aj ja...🙂
Este by som sa chcela spytat,ci neviete ako to tu chodi s tym platenym volnom ,kolko je zakonom dane pri narodeni dietata?tak zatial

catalin
21. sep 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Kacenka gratulujem stala si sa mama!!! prajem rychle zotavenie.
Terezka ty vitaj na tomto krasnom svete. prajem ti aby si bola zdrava stastna a milovana 🙂 🙂 🙂
to je krasna novina 🙂 🙂 🙂

arian
21. sep 2009

Ahojte!

Kacenka gratulujem k narodeniu dcerky! Prajem hodne zdravicka a aby ste boli obe spokojne 😵 . Uzivaj si kym je mala, vyrastie ani nebudes vediet ako. Mne tych 5rokov ubehlo ako voda.

Fredika, nie niesom. Som z opacneho konca. Achill Sound, asi 50 km od castlebar-u. Roboty tu vela nieje, a ta co je, je na cely den, a my nemame kde nechat drobca. Ziadna druzina ako na svk, no nic. Baby ako to riesite vy?

Prajem pekny den a Kacenke este raz blahozelam!
Arian

tixi
21. sep 2009

kacenka blahozelam!!!hlavne nech ste obidve zdrave a stastne 😉 uz sa tesim na fotecky

fredika
21. sep 2009

Kacenka, aj ja sa pripajam ku gratulaciam 🙂 urcite je to krasny pocit stat sa maminou.
arian, neviem kde je castlebar, mrknem to na mape.. ja tiez nie som z dublinu. 😉

mishka711
21. sep 2009

jee kacenka gratulujeme to si dobra ze potod bol dobry akrat ze tie kieste neostali malnkej nieco stoho juj este ze ste zdrave a v poriadku ja mam presne 4tyzd do terminu 😀 a kedy sa mala narodila??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre