Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
15. okt 2009

nadina, ta tesco club card je dobra vec.ja som sa teraz zapisala aj do baby clubu a poslali mi kupony na 2500 bodov, co mas vlastne ako keby 25€ 🙂

tixi, a preco chces ist rodit na svk?

fidka, s malou bude muz, je bez roboty,takze aspon som o cosi kludnejsia. a zatial neviem,ako budem robit,lebo sef meni rozhodnutia kazdy den pomaly.najskor mi vravel, ze budem na shop floore, teraz ze zasa pol na pokladni a pol na deli, tak uz vobec neviem. ale asi budem robit 20h, tak bud 5 dni po 4h alebo tri dni full. ale aj tak mi stanka bude chybat.ono je to dost krute,ked si predstavim,ze napr.nemusim vidiet jej prve kroky,lebo akurat budem makat v praci. 😖

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadina
15. okt 2009

Ahojte,

ano, je to fajn.
Baby club uz asi nevyuzijem, ale dobre vediet 🙂
Fidka, co si mozes vybrat za body v Tesco
najdes v katalogu, ktory Ti poslu somov s Tvojim statement.

Ale mozes mrknut aj on-line, tu su vsetky deals :
http://www.tesco.ie/clubcarddeals/

Vyhodovu v Tesco je,
ze ked si NEvymenis body za hotovost v pomere 1:1
tak v katalogu nakupujes za 4-nasobok, teda 1:4.
Tiez v Dunnse zbierame, vacsinou poslu tak 2-3 x do roka
body v podobe "sekov" na nakup.

Pekny vecer,
N.

nadina
15. okt 2009

....zle som sa vyjadrila - nie za hotovost, ale za nakup, teda tovar...

annaola
16. okt 2009

dobre ranko, suhlasim, Tesco to ma dobre zariadene, my sme tiez menili za Zoo vstupenky. Nedavno mali aj na zadnej strane uctenky vytlacene Vouchery napr. na vstup do Aqua centra pre 2 deti zadarmo, ak s nimi ide jeden platiaci rodic. A tak. pod z roznych inych institucii.
Dievcata, ktore pouzivate Panadol junior cipky, ponukam vam taku malu kopku, co mi zostala- maly ich uz nepouziva, pekne pije sirupceky, ked je chory. Velka vyhoda bola, ze som ho v noci nemusela kvoli lieku budit, iba som strcila a hotovo. 😀

zdenkam
16. okt 2009

Ladywitch, tak ak chces, napis mi cislo a ak to myslis vazne a budeme mat chut a cas tak dobehnem, len nech sa vopred ozvem.
Mne tiez muz strazi uz od 4 mesiacov takze uz 2 roky. Len my obaja pracujeme. Ale kym si to nemusite nechat strazit cudzim, tak to mate dobre. Ja som z toho mala zly pocit, hlavne kym bol malicky.

Tesco vyuzivame uz cez 3 roky. Vacsinou menime body za nakup, ale vyuzili sme to uz aj na vstupne do Heritage parku vo Wexforde, ci Sea life v Bray.

Inak,je dobre sledovat aj tlac a tak na zlavy na vstupne. Ten lismore castle mame teraz 1 adult free na 2 alebo aj tu Midleton desilery. Bolo to v Times. Ale tie zlavy su aj na discoverireland.ie, aspon tak to pise v Times, ze si treba vytlacit kupon.

JA LEN ZE AK SA CHYSTATE VYLETOVAT.

ladywitch26
16. okt 2009

annaola, mne mala papa odmalicka panadol sirup, ma taku jahodovu prichut a ked som jej ho dala po ockovani,tak si pytala este 😀 asi si to pomylila s ovocnou kasickou,co jej davam,to je tiez take sladucke 😀

nadina, ja mam aj tesco card aj dunnes card a aj tag v supervalu. tam sa tiez zbieraju body na klucenku, 100 bodov je nakup za 1€ zdarma, takze vlastne to iste ako v tescu. no ked si to tak clovek zrata, tak aj 100€ do roka clovek usetri.

zdenka a kedy sa to sem chystate?

tixi
16. okt 2009

konecne dalsi pracovny den za mnou 😀 dnes ma opat strasne bolela hlava, ale asi som mala nizky tlak, pretoze po slabej kave sa to aspon zmiernilo
na Slovensko idem rodit preto, lebo sa tam uz vlastne vraciame na stalo, som tu uz vyse styroch rokov, manzel este o pol roka dlhsie a na jar chceme zacat stavat dom, takze tak
uz sa neviem dockat, aj ked viem, ze na Slovensku to veru nebude ruzove... 😖

mishka711
16. okt 2009

tixi takze budes rodit na svk no fajn ked uz ste rozhodnuty stavat domcek no treba 🙂 ja som este cela stalke 2v1 malej sa nejak nechce no uvidime kedy si to rozmysli 😀

misakika
16. okt 2009

ahojte,
chcem sa len opytat ako dlho trvalo kym vam poslali normalnu tesco kartu ? Ja som uz asi pred 3 tyzdnami odoslala ten formular a nic. Zatial pouzivame len tu docasnu - papierovu.
Casto tankujeme na tesco pumpe tak nam by sa to tam malo celkom dobre za ten rok uzbierat.

misakika
16. okt 2009

inak Miska ja sa uz neviem dockat...strasne sa tesime 😀 tak malej odkaz nech sa nenecha prosit 😉

annaola
16. okt 2009

Miska, zda sa mi, ze musis nazbierat urcity pocet bodov a az potom ti poslu plastovu karticku. Aspon vtedy, ked som to ja vybavovala to tak fungovalo. Asi sa chcu uistit, ze kartu pouzivas, a ze sa im oplati ti poslat normalnu 😉
Mishka, len si este uzivaj tehotenstva, ked tu bude malinka uz sa ani nezastavis.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
17. okt 2009

Ja som nastupila do prace, ked mal maly 4 mesiace ako som uz pisala.
Desne prve mesiace,trhalo mi srdce odijst od neho. Ale zas super, lebo tatko tak bol vikendovou mamou. Prvy rok som robila len soboty a nedele po 8 hod. Po roku uz robim 24 hodin tyzdenne.

Ale najhorsie boli prve mesiace, plne prsia mlieka, lebo maly bol na kojeni kazde 3 hodky. Rychlo domov a odstriekavat,neustale tie prsne vlozky. To bolo najhorsie.

Ladywitch, neviem presny program budeme tam pondelok a utorok. Ze ma byt pekne, tak pondelok urcite chceme poznavat okolie. Tak som ti napisala mobil na mail, ak chces, tak sa ozvi, lebo aj by som nerada prisla, ked mala spinka a zobudila ju.

zdenkam
17. okt 2009

Jeeej, Tixi, to sa mas na co tesit, stavat vlastny domcek.

Babenky, videli ste ten clanok v novinach o tom ako vletela buggy na vlak? 6 mesacne babo v nej. Vlak isiel este 60 yardov aj s buggy. Babetku sa nic nestalo, len potrebovalo prebalit a nakrmit. 🙂 Zato maminu z tej hrozy museli vziat do nemocnice.

Tiez sa Vam niekedy stalo take s vasmi ratolestami,ze ste si vraveli, ze pri nich isto stal anjel strazny?

A tiez som citala,ze nas caka flat rate water charges 175 Eur, vedeli ste?

mishka711
18. okt 2009

ZDENKA ANI NEHOVOR ma slahne ak mam este platit za vodu kuurna 😒 inak stale 2v1 😀

tinkadublin
18. okt 2009

ahojte baby .) davno som sa neozvala.. plne ma zamestnava hladanie domceka.. ale vsetko co sme kukli bolo strasneeee 🙄 tak neviem ci neostaneme v starom este mesiac..

Citam ze uz ste vsetky chore zdravucke, tak to je super .) Zdenka hej cosi som citala ze sa bude platit za vodu systemom preddavkov, tak som zvedava od kedy a ako to poriesia..

mishka no veru uz nech je mala vonku .)) urcite sa vsetky tesime na dalsi konikovsky prispevok 😉

moje spolubojovnicky sa tiez menej ozyvaju ze? kde ste aknecak a bambulka 😎 dufam aj vy sa citite tak super ako ja, no ved konecne po tolkych mesiacoch trapenia 😀 jedine co mi tento tyzden zacalo vadit je ze neviem spat, vsetko ma boliiii.. riesim to jedine sposobom jeden vankus medzi kolena, jeden pod brusko a dalsi extra pod hlavu 😀 ale zacinam rozmyslat o nejakom tehu vankusi.. nemate niekto skusenosti? myslim taky ten dlhyyy vankus, hmm neviem ako sa vola presne.. tak keby ste mali niektora s cimsi takym dobre experience, tak mi napiste .)) nech nemusim kradnut vankus drahemu 😉

este k tym club kartam, su fakt dobre, ja mam tesco, dunnes stores aj boots.. ale najviac pouzivame asi dunnes, to mame najblizsie tak tam vacsinou nakupujeme.. tesco karta nam tiez dosla nejak po 3 tyzdnoch.. ma prekvapilo ze ked sme boli doma na slovensku naposledy tak v tescu sa ma predavacka pytala ci mam club kartu.. no irsku by mi asi nevzala 😀

tinaorchid
18. okt 2009

Tak to nevies, ja som svoju kartu pouzila v UK a bolo to bez problemov 🙂 .

tinkadublin
18. okt 2009

😀 tinaorchid to vazne? Mozno som to mala skusit, ze by uz bola taka globalizacia? 😉

kacenkalm
19. okt 2009

ahojte baby
dlho som tu nebola,ale po pravde,nejak ani uz nemam cas chodit na net,ako sa mala narodila....nejak si nemozem este stale zatriedit cas,vacsina casu patri iba jej 😉 ....teplota je uz prec,to bola asi len nejaka viroza,nastastie ziadny zapal....tak sa drzte 🙂

kacenkalm
19. okt 2009

jo a mishka,drzim palce,keby som tu dlhsie nebola...trochu zavidim,lebo by som si to hned zopakovala.. 🙂

monikabe
19. okt 2009

Ahojte, chcem sa opytat mamiciek, ci si kociar kupovali v Irsku alebo doma. Chceme vycestovat do Irska a neviem ako to vyriesim. 😒
A ak v Irsku, tak aka znacka tam "leti"

susanne.k
19. okt 2009

tinkadublin ten vankus sa vola kojaci. ja ho mam a je velmi dobry jak v tehotenstve tak aj pri kojeni na zaciatku a donedvna som ho vyuzivala ako zabranu pre malu aby sa nepretocila a nespadla z postele ked si ju rano beriem k sebe. alebo ked zacina sediet tak je to dobra pomoc.

monikabe neviem ake kociare tu letia ale vecsina irov kupuje graco, ale nepocula som dobre ohlasy na neho od europanok. ja mam mamas and papas pliko, to sa u nas vola pegperego a som s nim spokojna,ja som rodila tu a bolo by to velmi komplikovane kym by som sa dostala ku kupe kociara na sk. Pouzivaju tu este chicco, alebo ine golface ale ten nieje velmi vhodny pre velmi male baba ale tu to vydis bezne. Ci si kupis kociar tu alebo doma je jedno a pre teba je lepsie kupit doma lebo ked budes letiet a prepravovat sa este po letisku, nemusis babo nosit este 2 hod po rukach. Ten kociar mas zadara v lietadle, mas to uz zaplazene v letenke.

tixi
20. okt 2009

dobre ranko, hoci mam dnes volno buntosim uz od skoreho rana, ale ani sa necudujem, ved som vcera zaspala uz o deviatej 😅
vcera sme kupili dehumidifier, cize odvlhcovac, byvame v tom istom byte uz vyse troch rokov, prve dva roky bolo vsetko o.k. a tuto zimu sa nam zacali objavovat mokre fleky na strope nad oknami, v spalni som dokonca objavila male bodky zacinajucej plesne, neviem ako je mozne, ze vyse dvoch rokov to bol uplne suchy byt, preto som si ho aj vybrala...kedze mam astmu, tak radsej neriskujeme a zainvestovali sme, len neviem na co nam to bude potom na Slovensku, tam by sa skor zisiel zvlhcovac vzduchu 😀
uz mam ukonceny treti mesiac, takze som sa rozhodla, ze zajtra ulahodim mojej dusi a kupim aspon nieco malinke pre buduce babatko
inac minule v meste som zasla do obchodu kde predavaju veci pre deti a poviem vam, ze pri niecom som ani neveda prist na co to je...kym som si to neprecitala 😅 napriklad taka odsavacka soplikov, ja si pamatam este ten stary model, ktory moja mamka puzivala pred dvadsiatimi rokmi pri mojom bratovi, alebo pristroj na flase, ani neviem ci to bolo na dezinfekciu alebo vobec na co, no budem sa musiet este vela ucit... 😀

tinkadublin
20. okt 2009

dobre ranko 😀 tixi tiez som hore, ale ja celu noc, neviem spat. Vazne sa musim poobzerat po tom vankusi. Susanne ty mas na mysli vankus na kojenie taky polkruh ci v tvare podkovy ze? Ja by som teraz potrebovala taky rovny dlhy aby som vedela dat medzi kolena, pod brusko aj pod hlavu. Maju cosi take v mothercare za 35eur tusim. Mate niektora s takym skusenosti? Ak hej dajte vediet 😉

monikabe
20. okt 2009

sussane- dakujem, lebo nad tym uz par dni premyslam. Moj maly ma 14 tyzdnov a pekne si ho vozim vo vanicke, cely je tam skryty a viem si predstavit ten dazd a vietor v Irsku 😒

susanne.k
20. okt 2009

tinka dublin ja mam na mysli tu podkovu, ze tu mozes vyuzit i teraz i potom, neviem aky si myslela ty. Tie vankuse su flexibilne.

Monikabe ta vanicka s tym kociarom sa ti tu urcite zide v tom dazdivom pocasy a hlavne plastenku do dazda ku kociaru. Bez toho my na prechadzku ani nechodime, i ked moja mala ked to uz vidi ze to vyberam, tak je cela bez seba, tak to neznasa. Tebe postaci nepremokava vetrovka ale babenko vo vanicke super.

fredika
20. okt 2009

ahojte baby, vsetky vas srdecne pozdravujem. dlho som tu nebola, som strasna 😉

Miska, prajem nech to je rychlo za tebou a nech uz mas malinku pri sebe🙂

chcem sa vas opytat, tiez mam tesco kartu, ale nepochopila som ako vymenit tie body napr. za vstupenku?

inak, ja idem buduci tyzden na kontrolu do nemocky, tak som nervozna. 😒 este necitim pohyby, nedavno som citila take steklenie alebo co to bolo v brusku a teraz akosi nic. ja uz neviem ci sa mi to len zda? ake vy mate skusenosti, kedy ste pocitili prve pohyby? ja viem,ze to je individualne, ale len tak pre info 🙂

a za vodu sa ma odkedy platit? a kolko to bude mesacne? pocula som o tom, ale to bolo uz davnejsie a zabudla som.

tak pekny den vsetkym.

zdenkam
20. okt 2009

to steklenie boli isto prve pohyby, to je akoby ta v brusku steklil motyl

Ja som to citila tak v 2O tyzdni. Nejako tesne pred tym ako je som mala prvy scan.Na mna v nem zabudli tak som ho mala az v 22 tyzdni. Inak je to tak v piatom mesiaci okolo typicke pre prvorodicky, druhorodicky zvycajne uz vo 4.mesiaci, ak sa dobre pamatam

o tej vode, neviem, este detaily, ale isto by mali poslat nejaky list. Sak ako inak to budeme vediet.

Inak , Ladywitch, Lismore je krasny, byvate v krasnom lesnatom prostredi.

😉 My ma me 2O min k moru, takze tolko lesov nemame. A lLismore sa mi fakt pacil. Aj Yougal ma pekne hradby a trochu viac historie ako u nas v New Rosse.

Tak sme zas kukli iny kuk Irska a som spokojna. Hotel bol fajn, mali sme krasny vyhlad na rozburene more z balkona, co bolo len par metrov.

No hadam do viac my ta spokojnost zostane a potom zas budem cosi spekulovat, jak sa poznam

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre