Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
21. dec 2009

ahojte baby,

mishka dakujem,
Miuska je rozkosna a velmi ju lubime. ked sa narodila mala 3890gramov a 52cm.

ja ani nemam cas chodit na konika, lebo nase babatko ma koliky ako vysite, sme z toho hotovi, Mia skoro vobec nespi, cez den zo dve hodky a noci su bieda..sme unaveni ale co uz, nejako tie 3 mesiace vydrzime snad to potom prejde tak ako slubuju.papa tak vselijako, raz vela raz malo, ziadna pravidelnost...a tie zvuky co vydava ked ju boli brusko
☹ srdce a nervy drasajuce.hrozne aki sme nemohucni...

najhorsie je ze jej neviem nijako pomoct, vlacim ju na rukach nonstop, a drobcek len place a place. boli sme von, na prechadzke sa jej vzdy ulavi, lebo ju v kociku vytrasie a vzdy zaspi. aj teraz zaspala. na nic nemam cas, ani na jedlo, na domacnost ani pomyslenie, to robim az vecer ked mm pride z prace a vystrieda ma.

mishka711
21. dec 2009

catalin ja to poznamneboj maly mal horsie ale neboli az take zle ako som pocula mala ma tiez ale davaj jej cajik kminkovy alebo rumancekovy to stlmi trosku ja malej davam a tiez ju trapia prdtky inak by prespala aj 24hod to ju budi no este mesiac a malo by to byt lepsie tak skus ten cajik a pred papkanim skus dat infacol aj to trosku pomoze aj ked koliky su koliky ☹ a snaz sa jej masirovat brusko a pocvicit trosku aj ked viem ze to je tazke my sme na um mliecku ale ked kojis tak staci kusok cokyny a uum no je to tazke ale prejde to treba vydrzat aj ked ten plac srdiecko boli ved su to nase deticky

ankaira
21. dec 2009

Mishka doma som sa sice este nestretla zo zlym pristupom co sa tyka gynokologie,ale je to tam biedne co pocuvam od znamich,korupcia sa nezaprie.....hej,hej januarovy bude,snad to vydrzi,lebo uz som mala pocit ze sa mu chce von....malo miesta uz ma,drobcek je cely porceny v brusku...byvame v Castleknocku,dublin 15....inac tu ale chodim raz mesacne k poliakovi na kontrolu,takze stale viem ako je na tom drobusik.... 🙂

bambulka123
21. dec 2009

Ahojte tiez nejak nestiham.Este nemam ani nic upecene.

zdenkam tiez sa pripajam a srdecne blahozelam k tehu.A prajem nech o par mesiacov mas zdravucke babetko v naruci.

ladysparky to teda mas poriadny zoznam ja mam asi tak polovicu z toho.
Inak ja mam k GP nejakych 25 minut a od januara uz mam chodit kazdy tyzden tak to tiez neviem ako budem riesit uz teraz sa mi tazko soferuje.A do nemocnice mam 50 minut tak uvidime.

Tinka ja som tie nocne kosele do nemocky kupila v dunnes store,maju aj v mothercare ale tam stoja dost vela.

K tej odsavacke ja som kupila elektricku ale da sa pouzit aj ako rucna tak uvidime hlavne aby mliecka bolo dost.Inak baby ake ste pouzivali na zaciatku mlieko na dokrmenie to ak by som mala malo.
Plienky som si kupila tiez pampers a tiez mam aj klasicke latkove,tiez chcem zo zaciatku balit nasiroko a potom sa uvidi.

Catalin tak to mate tazke,drzim palce nech to Miuske rychlo prejde.Chudatko malicke tak musi trpiet.

Baby nam tu vcera nasnezilo a stale drzi tak hadam budeme mat biele Vianoce.Len Irov to velmy netesi.
Vsetkym Vam prajem kresne sviatky.
🙂

catalin
21. dec 2009

inak ak by ste mali zaujem mam avent rucnu odsavacku na predaj, raz pouzitu.

tinkadublin
21. dec 2009

ahojte baby 😉 ale je vonku chilli ze? .))

Zdenka ja to poznam tiez tak, aj mamina mi vravela tak, ze pampersku abo ine jednorazovky na to stvorcovu a tak ortopedicke, tak uvidime.. 😉

Lady no veru nepytali, ale bola som dnes na antenatal kurze, mam v pondelky stale, aj ked teraz 2tyzdne off kvoli sviatkom.. no a mame tam strasne zlatu midwife, tak som sa jej pytala na tie klbiky, lebo v charte o tom nie je zmienka a inaksie sa ma ani nepytali.. tak povedala, ze to nevadi, ze oni aj tak kontroluju tie klbiky a ked sa im nieco co i len trosku nezda tak dokladnejsie, ale mozem to spomenut potom public health nurse ked ma dojde kontrolovat domov, aby este raz skontrolovala a aj potom u gp.. tak ma trosku ukludnila .) no veru uz som sa rozhodla pre tu aventku, mne sa celkovo avent znacka pozdava, a ta rucna bude musiet stacit, aj ked ruka bude boliet, aspon spracujeme kalorie 😝 inak dufam ze nedopadnem ako tvoja gp 😀 lebo mna to uz nielen v noci ale aj cez den zacina boliet.. a to mam este 5tyzdnov, tak moj maly ked bude este rast a roztahovat sa, to bude sranda teda..

Ankaira tak ja planujem bez epi, ale zase nikdy nevies kde je tvoj prah bolesti kym to neprezijes, takze mozno budem kricat o epi o 106 😀 ale mam k tomu pristup taky otvoreny, ze uvidime ako bude prebiehat porod atd.. ale pocuj no ty to mas iba o tyzden skor ako ja, tak to aby som uz aj ja zacala nieco zhanat, ja este dokopy nic nemam, to je typicke pre mna ze vsetko na poslednu chvilu, ale zas chapem ak mas nabeh na skorsi porod je to asi ine.. Tak drzim palce aby ste mali este aspon kludne sviatky a maly prisiel az v januari 😉

zdenkam
21. dec 2009

Catalin, nas maly mal tiez koliky ale tak asi 2O minut po nakojeni a niekedy aj 15 minut to trvalo. V noci nastastie nikdy. Ja som mu na to nic nedavala. Poznam babu co davala kadeco a efekt rovnaky ako ja co som nic nedavala. Ziaden. /Inak mal jednu brutal noc ked mal 6 tyzdnov a po nej sme koncili v nemocnici. Mal projectile vomiting a bali sa ci nema nieco s crievkom alebo nejaku infekciu. Robili mu vtedy lumbarnu punkciu /u toho mi radili nebyt, vzali mu totiz vzorku z miechy/ stale som na chodbe v noci a pocula ako tam place a plakala tiez. A ked si na to spomeniem, dodnes mam slzy v ociach.

Kolika u nas ozaj presla po tych 3 mesiacoch.
Z toho ako to opisujes nemaval ani z polovice koliky ako vasa malicka /to mi je luto ☹ tie jej koliky/ ale ja sa pamatam aka som bola bezradna a niekedy uz plakala s nim. Aj som masirovala, to pomahalo kedy tedz, aj nosila v babyvaku, ze ta poloha im robi lepsie. Ale som toho nazoru ze to proste len musi prejst, zial.

My sme dnes piekli jak draci. 😀 Ja kokosove tycinky idem akurat obalit v cokolade a manzel dokoncil teraz vanilkove rozteky. Este v stredu vianocku a zajtra nepecenu cokoladovu roladu a staci.
Ale napokon je to jedno, vianoce pridu ci mate napecene ci nie. Ja mam neumyte okna a myslite ze ma to tankuje? Figu borovu. 🙂

Ja som mala nocne kosele kupene v Pennyes uplne obycajne na gombiky v predu a tie gombiky pomaly aj pod rebra, tak sa to v pohode rozoplo a odtiahlo, ziadne special som nekupovala. Aj tak potom len strasia v skryni take vrecia nocne kosele to su. 😲

Hej a este k tej nemocnici : Podprsenku na kojenie Tinka. Pre mna to bola nevyhnutnost.

Inak som dnes rano 2 minuty po ranajkach koncila nad zachodom, takze fakt sa utvrdzujem v presvedceni ze to bude dievcatko lebo pri malom mi ani zle nebolo, nie to aby som grcala. A to o 2 dni budem koncit 1O t tehu.
Ale babenky, tie co ste grcali non stop kazdy den, no brutal. Ach jaj, co vsetko je nasim muzickom odpustene. 😀

tinkadublin
21. dec 2009

Catalin tak to je mi teda luto ze mala tak trapi 😒 ale musite nejak vydrzat, ale tiez si neviem predstavit tu bezmocnost ze nevies pomoct a ono to place od bolesti a tak.. drzim palce aj tebe aj mishke nech vam tie koliky prejdu cim skor!!

Bambulka tak to mas super uz skoro vsetko nachystane 😉 v dunnes som pozerala tie kosele ale nevidela som, tak budem musiet skocit do vacsieho a riadne pozriet, lebo tiez nechcem zbytocne drahe nocne kosele nakupit, ked ich potom vobec nevyuzijem.. Inak super ze mate sneh, wooow, krasa 😎

Tak tie babenky ktore sa tu uz neukazu, prajem vam krasne prezite Vianoce a Novy Rok!!!!

tinkadublin
21. dec 2009

Zdenka tak ja som grcala od 6tt v jednom kuse 😝 takze to mas este dobre, sa tes 😀 ale aspon vies ze ide vsetko pekne ako ma 😉

no podprsenku na kojenie uz mam jednu, ktoru nosim teraz, ale tak ako mi kazdy vravi, musim tak ci tak kupit este dve ale o cislo vacsie, predsa len ked sa uz naleju tym mlieckom, aby mi vosli do podpiry, lebo tato ma uz zacina pomaly tlacit.. no vidis to ma nenapadlo ze v Pennys, ved presne tie vyzeraju ako vrecia 😀 to len cisto na porod a pobyt v nemocke aby som mohla maleho hned telo na telo dat, aby sa dali rozpnut pekne az po pas.. tak tam skocim tiez kuknut.. a absolutne ma netankuje ako budem vyzerat, nejdem tam na modnu prehliadku, ale porodit synceka 😉 potom uz aj tak nic z nich..

Jaaaj Zdeni robis chutky s tymi kolacmi, ja este nic nenapecene, az zajtra ideme na nakup a uvidime co sa mi bude chciet popiect 😎 nejak sa nejdem utrhnut, aj tak uz tolko nevladzem jak predtym, takze to vidim len na nejake jednoduchovky 😉

arian
22. dec 2009

Ahojte!

Zdenka a ten receptik na tu vianocku nehodis? My budeme mat taku cesku sladku omacku z rozneho ovocia a nemozeme zohnat vianocku. Mas ho overeny? Uz si ju robila? Ci budes ju piect v pekarni na chlieb?

K tomu baleniu na siroko. Ja som tiez balila najskor pampersku nato poskladanu latkovu a nohhavicky. Tie latkove v tvare pampersky sa mi zdaju drahe, a k tomu voda, elektrika, prasok a cas. Uz sa vyrabaju aj eko jednorazovky. Na slovensku si ich baby pochvaluju.

Ja som rucnu odsavacku smarila do kosa, velmi ma to s nou bolelo, tak som radcej odsavala rucne 😒 , tiez nic moc, ale bolest mensia.

Matko je dnes v skole posledny den, do pol 12-tej, tak nam zacinaju prazdniny. Dufam, ze nebude najhorsie pocasie, nech sami tu neunudi.

Tak, pekny den, papa.

arian
22. dec 2009

A ozaj, Catalin, Miska, neskusali ste na tie koliky tu vetrovu masticku na brusko? Nam pomahala. A velmi dobry je aj espumisan, sab simplex skuste si dat poslat zo slovenska. Catalin a skus si odsledovat, co spapas, aj male mnozstvo malickej uskodi, nieco co ta ani nenapadlo, ze by ju naduvalo. Jablko-hrozno-mineralka.
Tak Vam prajem, nech to rychlo skonci, a netrva tak dlho ako u nas.

flanagans
22. dec 2009

ahojte baby
tak po dlhsom case sa vam ozyvam. Este stale nemam computer ale momentalne som pri kamoske kedze moj due date bol vcera. Su to velmi zlati ludia a ponukli mi ostat u nich kedze sama uz som mala trosku strach ostat doma.
Citila som trochu bolesti a to vcera. Bolo to take ako pri menzese, trvalo 35 minut, potom prestalo na 2-3 hodiny, zas to zacalo a prestalo. Momentalne sa citim fajn.

Inak dnes idem do nemocnice tak uvidim co mi povedia. Ci sa vypyta von pred vianocami, na vianoce alebo po vianociach.

Inak tiez mam problem s rent allowance. Nechcu mi prispievat na rent kym im nepreukazem ze som platila rent 6 mesiacov. Co som bola ale ja som nebola na lease a platila som mojim spolubyvajucim cash a jemu sa to strhavalo z uctu na majitelov ucet. Tiez som nevedela ze ze maju napisane na lease ze nemozu prenajat druhu izbu.tazke mam dalsi problem. este ze mam matersku 280 eura tyzdenne. Rent je 210 eura tyzdenne. Poziadala som tiez city council house ale to im trva tiez 4-5 mesiacov, kym potvrdia ze som na housing need list. Tak som sa rozhodla ze pockam kym sa baby narodi a potom poziadam o rent allowance again.

Inak mna tiez mala stale picha na pravu stranu do rebier. Hlavne v noci ked spim sa musim stale prevratit na druhu stranu. Tak baby prajem vam stastne a vesele vianoce a hlavne vela radosti z deticiek.pa

Este jedna otazka na ktoru som zabudla. Bola som si popytat o extra need payments money, kedze s tym rent allow.mam problem. Dali mi 150 eur na postielku a na kocik mi daju potom, ale musim im priniest receipt z obchodov. Postielku mi treba kupit aj tak ale kocik by mi mala dat moja superviasorka, ale to nie je na 100 percent iste. Tak chcela som sa vas opytat ci niektora z vas neplanuje kupit kocik a nepotrebuje blocek z shop(co pravdepod.kazda si chce nechat )Ale ak nahodou mate od vcera az do januara blocek tak by mi to velmi pomohlo. Dakujem vam velmi pekne, kedze aj dady sa vobec nestara

ladywitch26
22. dec 2009

arian, ten sab simplex je to iste, ako v irsku infacol. ale malej to velmi nezaberalo, plakala stale. ja som zistila, ze mineralky alebo ine bublinkove napoje jej to zhorsuju, ale aj keby som bola len na suchych rozkoch, tak by mala koliku, aj ked menej. proste materske mlieko, hlavne to predne v crevach fermentuje, robia sa z toho plyny, a niektorym detickam to robi dost problemy.

flanagans, s tym kocikom neviem, mojej znamej to bol chlapik skontrolovat doma, takze si pozrel, ci to sedi aj podla blocku.

ankaira
22. dec 2009

Tinkadublin ja som uz veceicky kupovala skor,mala som kontrakcie uz v siestm meiaci a dost silne,lezala som mesiac doma na tabletkach,a preslo to,chrustik sa mi drzal v brusku,co som rada.....takze sme zacali aj dost skoro z nakupovanim......ale az teraz dokupujem zvysok veci,mala som len par,ak by nahodou....uz mi chyba len nocna kosela na porod a vanicka pre Kristianka.....z tou epi som na tom rovnako,najprv skusim ine moznosti,ta bude posledna....ak nebude neskoro.....
Flanagans na urady teraz treba davat velky pozor,vsetko kontroluje,takze aj ked si zozenies blocky,moze ti to byt nanic.....no je to na tebe,skus,snad ti to prejde..
Maminky tak pekne prezitie Vianocnych sviatkov prajem a Stastny Novy Rok....

ladywitch26
22. dec 2009

ankaira, no ja som bola podobne na tom. najskor mala ze silou mocou predcasne, brucho padnute uz zaciatkom mesiaca a vsetci mi vraveli, ze kdeze, to nebude cakat na termin. no a nakoniec som este 8 dni prenasala. 😀
inak ja som bola rozhodnuta,ze idem bez epi. ja mam totizto vacsi strach z ihiel, ako z bolesti. 😀 ale dalo sa to vydrzat, pytala som si len panadol a potom uz na sale ten plyn. ale ked mi prepichli vodu, tak to uz bol brutus, to som si uz aj ponadavala, ze preco som si nepytala ten epidural 😀

zdenkam
22. dec 2009

Arian, normalnu babovku peciem uz som piekla minuly rok a pekne v rure v ziadnej pekarni na chlieb. Chces teda ten recept?

A tiez mi ta odsavacka bola na nic, nastastie sommala pozicanu, musela som tiez len rukami, lebo s nimi to striekalo najlepsie 🙂 , inak to islo pomaly a bolelo.

Flanagans, Inak k tej rent allowance, od noveho roku to ma byt v ramci noveho rozpoctu sprisnene.
Inak, boze to ako vyzijes? Ze rent 21O brrrrrr? to je co za byvanie. Alebo kde? Sila. My mame pekny maly domcek 2 bedroom novy nie stary a 145 tyzdenne, ale je to v malom meste.
A tiez by som si na urady davala pozor, lebo teraz su riadne prisny.

Tinka, ja mam aj fotku ako mi maleho prilozili este na sale po cisaraku na didi a midwifka povedala : And nature is working. Cical ako divoch. To ma este ani neodviezli - ten okamih sa proste musel sfotit. 🙂

Arian, tiez viem o tych eko plienkach, aj tu su. Ale dost drahe. Mna proste drzi to odhodlanie pre latkove /su drahe ale z druhej ruky o polovicu lacnejsie, tak preto ich uz asi 1O ks mam, aby som neprepasla dobru cenu/ ale nikomu ich nutit nebudem. Kazda mame pravo na vlastnu volbu.

Ja mam recept aj na taky cesky sladky kolac s kadejakym ovocim a orieskami ale este som neskusala. vola sa to ze nejaky chlebik.

Dnes sme zohnali stromcek ufff ozaj last minute, lebo uz ich na niektorych miestach mali vypredane. 🙂

tinkadublin
22. dec 2009

Ahojte babenky .)

Flanagans tak drzim palce aby sa ti to nejak vybavilo, lebo z toho vyzit fakt tazko 😒 ja mam zas natahovacky so socialkou, cakam uz od augusta na nejake peniazky a nic..

Ankaira tak to preto uz mas nakupene, no vidis a maly aj tak pekne vydrzal v brusku, tak to mas uz coskoro tiez 😉

Zdeni no skoro som zo stolicky spadla ze 145, tak to mas okolo 600 na mesiac nie? to my tu platime v dubline 1300 za trojizbovy a to je este ta lacna kategoria.. a flanagans je v centre dublinu, tak to bude tym.. no jednoizbaky su drahe.. my sme tiez platili za jeden izbovy apartman 700 mesacne.. nuz dublin je drahy ak sa nebyva niekde uz na okraji alebo v pochybnych stvrtiach samozrejme..

Lady no neviem ci tiez nie tak skoncim nakoniec.. ja skor neznasam bolest ako ihly, ale radsej by som bez epi, no asi tiez budem na konci lutovat ze preco som si tu epiduralku nevypytala.. hlavne ked uz nebudem vladat vydrzat bolesti, ale na epi uz bude neskoro 😀

kacenkalm
22. dec 2009

zdravim dievcata
K tomu epiduralu,ja uz by som tiez asi bez neho nerodila...ono je to tak,raz skusis,a je to...myslela seom,ze to vydrzim,ja by som aj,ale oni sami mi ponukli epidural,kedze moja babika mala pupocnik okolo krku omotany...ale myslim,ze epi je fat zazrak...
neviem,ci sa sem este dostanem do Vianoc,tak by som vam vsetkym a vasim rodinkam rada popriala tie najkrajsie Vianoce,vela lasky,vela darcekov a veeeela radosti s malymi ratolestami... 🙂

ladywitch26
23. dec 2009

no baby, ja neviem,co vas v tom dubline drzi. vsetko je tam drahe, vecne zapchy na cestach, hluk...
tu byvame v 2-rocnom dome, akurat mesiac po kolaudacii sme sa donho nastahovali, 3-bedroom, v tichuckej ulici, sice len par metrov od hlavneho tahu, ale je to tak zasite za ostatnymi domami, ze sa nebudem bat ani malu nechat vonku sa ponahanat. a platime 650mesacne.

tinka, neboj, pytaj si plyn, ten ti ulavi potom. resp. nezmierni bolest, ale uz ju nebudes vnimat. a neboj sa ist na salu, ja som ako hrdinka cakala par hodin len na panadole, kym som povedala sestricke, ze uz idem. mohla som o dobre dve hodky mat po tom. plyn ti zoberu akurat uz pri tlaceni, ale to uz nie je taka bolest ako kontrakcie. a vacsinou to trva kratko, len u mna hodinu a pol, lebo nikto necakal, ze bude stanka taka velka. uz mi hrozil aj cisarsky.ale co mam tu dookola zname, tak tie tak 15-20 minut a male bolo na svete. inak si ma tam boli obzerat ako atrakciu vsetky sestricky, ze take velke dieta a bez epiduralky 😀

zdenkam
23. dec 2009

Ladywitch ty a ja, my sme take milovkyne malych mesteciek. Ja ani za vsetky prachy do dublinu. Brrrr.
Tak tak ja by som New ross ani za vsetko nedala.
Tiez mama pole za domov a byvame uplnhe na konci house estate tak ani auta uz tade neprechadzaju. A tiez platime 65O ale za 2 bedroom a domaci no nadhera.
Aj vianocne darceky nam nosia.

Ach baby, musim bezat k lekarovi,maly sa mi obchadzal asi ovcie kiahne. A to som v 11 tt ale ja som na to imunna lebo som to mala v 14 rokoch, tak typujem ze aj plod je ved dostava vsetko len cez moje telo.
No vidite vianoce mali byt tip top ale zivot vsetko meni.

arian
23. dec 2009

Ahojte!

Ja by som tiez druhe uz rodila s epi. Voda mi odtiekla v sobotu rano o siestej a rodila som v pondelok. Dali mi vyvolavacku rano o 8-mej a o 13:20 bol maly uz s manzelom. Jasne, dalo sa to prezit, ale ked sa da pomoct od bolesti, preco si neulavit a nesprijemnit najkrajsi den nasho zivota 🙂 , ale ved to uvidite tam, ako to budete zvladat, prajem vam, aby ste ju ani nepotrebovali a vsetko islo hladko.

Flanagans, si v tazkej situacii, je mi to luto. O prestahhovani nerozmyslas? S tym kocikom ti pomoct neviem ani s uradmi, my tiez cakame na vyjadrenie ohladom cauncil house. Drzim palce.

Zdeni, s tymi plienkami, ja ta neodhovaram, prave naopak, ja to obdivujem, ze si clovek zvoli narocnejsiu cestu 😉
a k tomu receptu. Je to babovka alebo vianocka (ten taky vrkoc s hrozienkami?) ak vianocka a budes mat cas, hod recept. a malickemu prajem skore uzdravenie, mozno su to neni ani kiahne. Ale ak si ich mala, plodu to neuskodi, je chraneny tvojim imunitnym s.
Ja varim tu cesku omacku z hrozienok, fig, lieskovcov, mandli, sliviek, pernika a rozmixovanej mrkvi a petrzlenu. Papa sa to s vianockov, no ak nebude nevadi, urobim k nej babovku, tu robim casto.

Ahojte, maly uz na mna vola...papa

fredika
23. dec 2009

ahojte baby,

tak vam chcem popriat stastne a vesele sviatky a vsetko dobre v dalsom roku, ktory nas caka 😉

ja este nemam ani napecene, ale zajtra rano urobim slane tycinky a tvarohove kolace a to nam staci, ved sme len dvaja. inak akosi tu primrza, vsetko je biele, trava, stromy. a v dome strasna zima. brrr. tiez rozmyslame,ze sa prestahujeme, lebo je to stary dom a stale treba kurit.

este som sa vas chcela opytat- zavinovacka alebo nieco take podobne sa tu kupit neda, vsak? to si asi musim nechat poslat zo slovenska. a co tie blankets co mam mat do nemocky? to su deky? to ma byt aky material? kde ste ich kupovali?

tak vam prajem pekny den a este raz vesele vianoce....

zdenkam
23. dec 2009

Hej Arian, vianocka

no ovcie kiahne, nemylila som sa, pamatam sa na ne, lebo sama som ich mala az v 14. Zatial je to ok, ziadne horucky ale to sa scvokneme byt 7 dni v dome, chvalabohu ze ja musim aj do roboty. A zas lepsie teraz ako v lete, ked je vonku pekne a sediet zavreti v dome a aj teraz sme nan s muzom 2.
A isto lepsie teraz ako by to mal mat v dospelosti, lebo to uz ma komplikovany priebeh .

Daju sa tu kupit take zvlastne zavinovacky aj s kapucou akoby take moderne. Su dost drahe ale.
A tie deky to maju byt bavlnene alebo vlnene take dierovkovane predavaju skoro v kazdom shope s detskymi potrebami. Tu to bezne nosia a aj v nemocnici v tom mali Irky deti zabelene, Ja som mala taku zavinovacku na suchy zip a mi ju tam obdivovali sestricky a to este potom aj taku klasicku cipkovanu slovensku. Ja som mala 2 a to mi stacilo na cele miminovske obdobie, pouzivala som ich na striedacku.

mishka711
23. dec 2009

k tomu byvaniu v dubline no ja zase b y som rada ostala tu mam rada velkomesta 😀 rusno atak hlavne ked nebyvam v priamo v centre mi to uplne vyhovuje ale zase by som brala novy dom a v dobrej cene co tu sa da ale niekde na konci dublinu a tak no tiez mam znamych v co maju 3rocny 4iz dom bez kobercouco je super a platia 500e no skoro ina cena kua len z pracou to neni nic moc nebudem an hovorit kolko platime my sakra no snad nieco poriesime lebo aj tak xceme nieco vascie inak ak sa zajtra nekazem to uz kazda tu budete vypekat a neviem co no tak prajeme krasne vianoce plne pokoja a lasky vela darcekou 😉 l

ladywitch26
23. dec 2009

ja som zavinovacku nemala vobec, mala sa mi narodila v maji, tak si neviem predstavit, ze by som ju v tom teple mala v tom zabalenu. kupila som len dve take tensie deky a zabalila som ju do tych. a obliekla som jej len bodiky, s dlhym rukavikom na zaciatku a po par tyzdnoch uz len s kratkym, lebo sa mi aj tak potila v tom. ciapocku som tiez nekupovala, prvykrat mala ciapku na hlave az v septembri, ked sme sli trajektom a na palube fukalo. a co som zistila, tak ked v noci viac vykurim izbu, tak ma hned nadchu do rana. sice ju mam v noci vo vaku a este aj perinku cez nu hodim, ale vzduch musi byt chladnejsi, tak 18st. maximalne. a ak mam pravdu povedat, tak mne sa tiez lepsie spi v chlade, lebo z tepla mam tiez plny nos a aj hrdlo ma boli. ale inak ani na zimu by som nekupovala zavinovacku, ja som bola spokojna s tymi dekami. v nemocnici som odkukala od sestriciek, ako oni do toho balia deti a sa mi to zdalo lepsie, ako zavinovacka.
co sa tyka tej epiduralky, tak to sa dostava do obehu a teda aj k malickemu a niekde som citala, ze neskor z toho mozu mat deti problemy. hyperaktivita atd.
inak sa dnes vytesujem, kamoska, co sme boli tu spolu v irsku, mi poslala spravu, ze je tehu, 6tt, tak jej strasne drzim palce. prve tehu jej nevyslo, prisla o babo v 8tt, tak dufam, ze tentokrat to vyjde. a budu mat krasne vianoce.

ja nebyt mojho muza, tak ani neviem, ze su vianoce. taham v robote nadcasy, ludia su jak zblazneni. v obchode sa neda ani pohnut, tolko zakaznikov mame. a robim este aj zajtra do pol siestej. 😖 tak moj muz dnes spravi salat, zajtra bude varit kapustnicu a maso, no a cez vikend dokonca robil grilaz a kokosove jeze, tak aj zakusky budu.ja som nemala ani cas nakupit darceky. ☹

zdenkam
23. dec 2009

Arian, ta vianocka prekladam z cestiny:
6OO g muky polohrubej, 3O g drozdia /ja nedavam praskove/ 1OO g praskoveho cukru, 15O g masla, 3 zlatky, sol, mlieko, 5O g hrozinek, citronova kora a 1 vajce na potretie:
Postup:
z drozdia, trochu mlieka, lzice cukru a lzice muky urobime kvasok a vlejeme ho do mirne osolenej muky. Pridame rozohriate maslo, zltky a vlazne mlieko a urobime cesto. Pridame hrozinky a citronovu koru. Vypracovane cesto nechame vykysnut na teple.
Potom ho rozdeleíme na 9 kuskov /myslim ,ze som robila len 6/ z ktorych urobime valecky. 4 spletieme a potrieme bielkom a prelozime na plech vymasteny. Spletieme dalsie 3 a polozime na zaklad a potrieme bielkom. Nakoniec spletieme 2 a polozime na vrch. Na konci vianocku spojime. Nechame este vykysnut a potrieme vajickom, posypeme mandlami a upecieme.

Myslim,ze ja som mala len 2 vrstvy, len ten pocet tych copakov si uz presne nepamatam asi 4 a 2 tak som to mala.
TAk az sa rozhodnes, nech sa vydari.

Ja nemam velke mesta rada, len preto, ze mi vadi ta rychlost zivota. Ale kolko ludi tolko chuti, tak ak niekomu vyhovuje velkomesto preco nie.
My nemame v dome vobec koberce ale peknu drevenu podlahu, ale napriklad v predchadzajucom dome sme mali tiez drevenu ale uplne sfusovanu. Lenze ono to je aj rozdiel ci je dom kupovany na prenajom alebo ci tu domaci sami zili. V nasom zili a potom sa rozhodli si postavit vlastny dom, takze tento prenajali. Ale stare domy, to su casto aj velmi vlhke, do stareho by som s dietatom nesla, pokial by ma vazne netlacili financie.

Dobre, uz dopisanie az niekedy po sviatkoch.
PRAJEM KRASNE VIANOCE

tinkadublin
23. dec 2009

Baby k tomu velkomestu, ak sa byva dalej od centra v kludnej stvrti tak je to ok, lebo ja som tiez vyrastla v Kosiciach, takze by mi to mesto chybalo a jednak priznajme si ze vo velkomeste je vacsia sanca najst si pracu ako na vidieku, tam az tolko moznosti nie je..

Tak ak by som sa sem uz nedostala, prajem vam vsetkym tehulkam, maminkam, rodinkam Stastne a Vesele Vianoce plne pokoja, pohody, lasky a stastia, uplne bez stresov a problemov!!!! 😉

ladywitch26
23. dec 2009

tinka, pokial byvas vo velkomeste, tak tam su vacsinou take zapchy, ze to uz radsej uprednostnim byvat niekde na dedine a budem do mesta dochadzat. casovo to mam asi rovnako. inak ja robim 100 metrov od domu, dokonca ked mam v lete otvorene okna, tak pocujem aj pipanie, ked kolegyne nieco blokuju na pokladni 😀 inak mam tu kamosku, co bola vydata v dubline, ale po rozvode sa prestahovala nazad sem a povedala mi,ze je rada hlavne kvoli dcerke, "keep her innocent a little bit longer". inak s nou to bola celkom sranda, lebo som jej vykladala karty a vyslo jej tam, ze do konca toho roku uz nebude sama. a ona,ze neexistuje, ze tak kratko po rozvode nechce chlapa ani vidiet a ze kto by ju uz chcel s dietatom. no a kym som tu bola bez muza, tak sa moja domaca so susedou snazili silou mocou dohodit mi jedneho chlapa. zamerne ma volali do baru, vraj pomoct im umyvat pohare, ked tam bol aj on. a ja som im presla cez rozum. ked tam bola ta kamaratka, tak som mu zavolala,ze ci nepride a potom som sa tvarila, ze som veeelmi zaneprazdnena, tak ze nech si zatial sadne k tej kamaratke a nech pokecaju. no a odvtedy ubehli dva roky a tento rok v juli sa im narodila dcerka 😀

ladysparky
23. dec 2009

ahojte

nejako nestiham.. pecenie, upratovanie, furt kmitanie po dome.. uz nech je zajtra, si sadnem a nebudem nic robit 😎

tiez som s epiduralkou na tom tak, ze uvidim dokedy vydrzim a potom ich o nu poziadam, ked bude najhorsie. ale obavam sa.. ved je to vpich do chrbtice, moze dojst k poskodeniu 😖 no ved uvidim, este je cas si to lepsie nastudovat

zavinovacky-perinky mam 4ks.. jednu zdedenu, jednu velmi krasnu (tieto dve mi boli trochen nanutene zo strany rodiny 😅 ) a dve take na doma. podla mna je to praktickejsie ako deka, do ktorej sa babatko zabali-zatoci.. zavinovacky maju bud suchy zips alebo snurky. tie sa utiahnu a drzia babatko po kope.. a pouziva sa v prvych mesiacoch kvoli tomu, aby sa babatko nebudilo na to, ze rozhadzuje ruckami. tu som ich nevidela, tak neviem, ci ich tu dostat.

sranda, blanket v zozname nemam 😕
ozaj, co detsky puder? je potrebny? som ho dnes obzerala v dunnes, ale nevedela som sa rozhodnut.. v podstate vobec neviem, co budem potrebovat po porode, mala by som sa zahryznut do studovania tychto veci, uz je najvyssi cas mat aky taky prehlad 😵

no, posledne kolaciky som dorobila, pizza slimak oddychuje v chladnicke, zajtra upeciem.. drahy sa do salatu pustil uz dnes, aby bol do zajtra dobry odstáty, takze sa nebudeme zajtra nijako namahat.. pustime si vianocnu muzicku a budeme si vegetit 🙂

tak vam prajem prekraaasne vianoce, vela pohody, radosti, spokojnosti a samozrejme darcekov 🙂
este k tomu zdravicko pre vas a pre vase ratolesti 🙂

majte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre