Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

drop
15. jan 2010

Ladywitch pozrela som si viideo, mala je podarena, a kolko ma sili.... 😀 a energie...

A este k peniazkom za byvanie....
treba ziadat aj viac x, ja som si ziadala v roku 2008 a napisali mi ze nic nedostanem , a ked som si to dala teraz, tak mi vratili 258e. Sranda, asi zalezi kto to vybavuje.. 😉

janec79
15. jan 2010

tinkadublin: jasne, ze to zvladnes a vobec sa netreba stresovat, tiez by som nepocuvala svokru, keby mala take reci. Ja som sa tiez tesila, i ked mala som aj zmiesane pocity, lebo predsa bolo to prvykrat a nevedela som, do coho idem, ale bol to ten najsilnejsi zazitok v mojom zivote, viem si predstavit, ako sa tesis a aka si zvedava, ako maly bude vyzerat 🙂 Mne skoro kazdy povie, ze mala je cely tato, ja to neviem akosi realne posudit, nevidim v nej ani seba ani jeho. Niektori sa smeju muzovi, ze ci ju robil bez fantazie alebo cez kopir 😀 😀 Ale vlasky ma nom, to musim povedat, ja aj muz mame zelene oci a mala modre...mozno po dedkovi

ankaira: jaaaaj, ty veru za chvilku porodis, ak uz nerodis 🙂 tak nech to mas stastne za sebou, ohladom vratenia peniazkov za byvanie-pokial viem, staci o to raz poziadat, netreba vzdy, ked menis adresu, raz ked uz mas rent tax kredity, tak pokial ich nezrusis, tak ich tam budes mat naveky. Vypln Claim for rent relief for private rented accommoation - da sa to i z netu vytlacit.

ladywitch: och zubky boli aj u nas pohromy, hlavne prve styri, mala mala teploty okolo 40, nechutilo jej jest, aj hrancku mala pri prvom zubku. Skus jej davat varenu mkvicku, banan... nasej pomahali hryzatka, ja som ich davala schladit do chladnicky a na vecer som jej davala aj gel na zubky,ked bolo treba a ten zabral skoro okamzite a este jej aj chutil 🙂

zdenkam
15. jan 2010

TAk som bola u gp pre pokoj duse.
Nuz, som mala aj pocit, ci to nebude nadcha, len z nosa mi vobec netecie, ale ze to je cold virus a ze si mam dat paracetamol, ze nic ine by mi aj tak nemohol dat. Ale idem na to naparovanim, ten citron a med uz druhy den robim a este idem pred spanim nohy do horucej slanej vody.

Janec, tak to si pis ze oslava bude. Maly ma 1.2 3 roky a budu slavit 3 deti spolu 3tie narodeniny 31.1. o 3.
Maleho kamosi, Clodagh, to je jeho akoby nevlastna sestra /irko Peruanka/ a Brian /irsko indonezia/ a ta Clodagh sa narodila uplne ten isty den a v tej istej nemocnici. Oslava ako sa patri. 16 deti vsetko maleho kamosi a robime to na minifarme, lebo mamina toho Briana to vlastni, tak nam poskytne zadara priestor a my chystame detom bastu a ja som dnes dohodla facepainting. Urobi mi to jedna zakaznicka zo shopu co zo robila ked bol u nas Family fun day a bude ta mamina toho Briana doda bouncy castle.
No a objednala som domacu robenu tortu z Waterfodu, robi to slovenka. TAk som taka rada, nechcela som mat ako vsetci Irske. Ta sa vytesujem ze domaca a bude v tvare auticka. No proste zijeme oslavou. Objednala som on line pozvanky a je na nich fotka Clodagh a Patricka. 😀 Len nejako meska dodanie, tak dufam, ze dojdu.
Nakupila som crsips bez umelych farbim, preservativov a chuti. Natural jellies, este organic dzusy, kupila som balony, servitky farebne a kamoska kupuje taniere, mini sausages, chicken nuggets a ja este nakupim ovocie.
Sa tesim, lebo dietatu v jeho veku, uz ozaj detsku party, nech sa vysanti s kamosmi.

Ja tiez dufam, ze dalsie mimino budem kojit zas 2 roky ktovie mozno aj dlhsie, lebo maleho som odstavila len kvoli svadbe, aby na na nej nevyzliekal zo svadobnych siat. Lebo on si to uz bral kdekolkvek chcel a tak som ho mesiac pred svadbou odstavila.

To s tymi zubkami a kakanim je brutal, to som raz videla u kamosky jej syncek take mal. My sme takto nastastie nikdy netrpeli. Jooooj, to musi tu prdelku inak boliet. 😢

zdenkam
15. jan 2010

A kupili sme malemu kolobezku na narodeniny a ma od minulych vianoc wooden train set /s nicim sa tak nevyhra ako s tym/ tak k nemu taky house ze kolotoce tam su, tiez drevene a zazrak zo 7 Eur zlacnena na 2 a este nejake CD lebo on ma strasne rad pesnicky a aj ja to preferujem radsej nez DVD. hra sa a podmaz hudba.
A este chcem knizku, lebo on si sada a vravi Story time a citame. 🙂

A musim sa pochvalit, zacal mi sam liezt na zachod a vravi ako big boy. Stiahne uplne nohavice a gate ze je s holou ritkou a uz nechce sedacku na zachod ale sa drzi a vycura sa, takze parada, dnes mi vravi ciki ciki a ja mu vravim, ok, tam chod a cikaj sam. A on odisiel a 4x tak dnes urobil. A vcera sa prvykrat pytal cikat ako big men a jak je vysoky tak sa len postavi k zachodu a ja mu drzim pindika a ide to. Ani na stzolicku ci tak sa nemusi stavat. Viete on je na svoj vek veliky. Mame 5 rocneho suseda a nas 3 rocny je vysoky ako on ak nie este vyssi.

A Janec, to s tymi vlozkami v topanockach to bude problem, lebo ani Clarks to nemaju, aj preto nadalej stale kupujeme hlavne v sr.
A este taky postrech, tento rok sme prvykrat kupili papucky tu sice Clarks 2O eur, ale z ortopedickeho hladiska na figu, tvrda gumenna podrazka tazsia a len platena tenka latka ako povrch, takze pevnost co sa tyka aby nozka necaptala O. 😒 Vsetke papucky co sme mali zo sr boli krasne vysoke snurovacie a pevne.

Alienka tak ako to dopadlo prvykrat so skolkou? Tipujem ze mala ok, ale co ty?

A tinkaDublin, spravne porod je maximalne prirodzena vec, rovnako ako pre zenu tehotenstvo, neni sa coho bat, len sa zbytocne nespravne naladis. Ja som sa fakt nikdy nebala a to sa zo mna kolegyne smiali, ze z Waterfodskej porodnice az do New Rossu budu pocut ako kricim. 😀 Nekricala som.

kacenkalm
15. jan 2010

Zdenkam,a ten tvoj syncek sa uci anglicky alebo iba anglicky hovori?ako citam,tak iba anglicky 🙂

zdenkam
15. jan 2010

on preferuje anglictinu ale rozumie aj cesky aj slovensky a aj mixuje s tatkom ale zacina skor cesky.
Ale ano vela anglicky hovori.
Ale pisala som tu, povie napr. ak sa mu niekto nepozdravi: Man nepovida hello.

Alebo alebo ak nieco nechce povie, Uz sa staci, Patik nesce, don want it.
🙂 si aj preklada

zdenkam
15. jan 2010

Kacenkam situacia z pred 2 minut, ide spinkat lebo dnes nespal doobedu a on musi mat aj v jeho veku mliecko z flase na noc. A uz chcel a Petr mu povedal, ze este je studene. Docupkal tu a krici, Patik sce mliko, tatinko povida not ready. 🙂 Takze takto nejako mi rozprava v dome. Vonku fakt asi na 8O percent anglicky.

Tak ja mu idem dat big hug a kissik. To musi byt ked ide spinkat, tak si to pyta.

Dobru noc aj vam

zdenkam
15. jan 2010

Janec, ten walker je super, ono to deti dlho bavi, ked som starala o rocnu Annabel, mala to same a potom sa s tym este dlho hrala, lebo to sa da aj odopnut z toho walkera ta plosinka, ona mala uplne to sama.
My sme dostali darom, taku slabsiu verziu vasho z tesca, ale tiez posluzila, tlacit ho to bavilo. Vsetko to mam schovane pre miminko na ceste. 🙂

Ladywitch,mala je krasne a hopsanica. Inak, ked tak rada skacka, neskusali ste zavesne hopsadlo na zarubnovu dosku?My sme mali, ale nasho to moc nebavilo tak 5 min (bolo pozicane, tak aspon nie zbytocne vyhodene peniaze/. Zatial co kamoskin aj polhodinu v nom spokojny.
NO deticky su silne individuality. Inak je krasne tmavovlasa. Mna to stale uchvacuje, kedze nas snehobiele vlasy. 🙂

tixi
15. jan 2010

no klobuk dole kolko sa tu toho popisalo 🙂
mam jednu otazocku, ked ste posielali ziadost kvoli maternity benefit, dodrzali ste tu sest tyzdnovu lehotu?pise sa tam totiz, ze to treba poslat sest tyzdnov pred datumom nastupu na matersku, no ja som to nejako nestihla...nastupujem totiz 13.2 a ten papier mam este stale doma, lebo u nas v praci pride personalna z HR az v stredu ☹ dufam, ze nebudu robit z toho nejaky problem

mozno si spominate ako som vam raz pisala, ze u nas v praci by najradsej boli, keby odisli vsetci cudzinci, zacalo sa totiz kvoli krize vo velkom preferovanie irov, no a pocas mojej dovolenky donutili odist moju kolegynu ( ktora sa vratila tesne po skonceni materskej ), nasla totiz v prezliekarni pohodenu kyticu kvetov, bolo sedem hodin vecer, tak si myslela, ze ju nasla nejaka chyzna v hotelovej izbe a zabudla zobrat domov, tak si ju zobrala ona no a na dalsie rano ju nasa sefka obvinila z kradeze a suspendovala na dva tyzdne!!!ta kytica totiz patrila jednej barmanke, proste blba nahoda, pretoze aj ja v kancelarii mam niekedy kytice co sa najdu v izbach a je nam luto ich len tak vyhodit...nutia ju vsak podpisat vypoved, cize po styroch rokoch co tam pracovala by stratila narok na odstupne, najala si vsak pravnika, tak uvidime ako sa to vsetko vyriesi, pretoze aj ta barmanka povedala, ze o nic nejde len chcela vediet kto tie kvety zobral, no najvacsi gol je ze nas hotel jej zakazal pravnika, ako keby mal na to narok, nieco take prikazat 😠

vcera som bola inac znova u GP, vyplnil mi tie papiere na matersku, ale hlavne som videla drobca, bol nadherny, videla som ako hltal vodicku a potom neustale otvaral pusinku, asi sa mu chcelo spinkat 😀
ked som bola teraz na Slovensku na sone tak sa mi doktor venoval asi tak minutu 🙄 a potom zahlasil, ze on to vidi na dievcatko, no vcera mi GP naschval vytlacil fotecky kde je jasne vidiet, ze to bude na 100% chlapcek 😉

zdenka prajem skore uzdravenie, ja neustale preventivne jem citron s medom, ale pri takomto pocasi clovek nikdy nevie

zdenkam
15. jan 2010

Tak tak Tixi, to aj malemu som davala a na seba som kaslala. Vidis uz budem stale, akurat som sa naparila nad harmancekom, varim kuraci vyvar z celeho kurata na zajtra a este skor nez zalahnem dam nohy do horucej slanej vody.

Ale poviem vam z coho som chora, v piatok sa pokazilo komplet topenie v obchode ani stipka tepla nikde a opravili to az v pondelok a skuste hadat, kto makal cely vikend aj ked tam nik iny nebol /nedela/? Takze mala som na sebe 2pary ponoziek, tielko, tricko s dlhym rukavom tenky sveter, hruby sveter, sal okolo krku, ale 5 hodin ak stojite na jednom mieste. Prd platne. A tu je vysledok. 😠

Tixi, s tou materskou ti neporadim,len mne to trvalo to vybavenie od odoslania kym prisiel prispevok presne 3 mesiace, len ja som bola pilna. Poslala som hned po 2O tt tak mi este poslali list,ze potrebuju potvrdenie od lekara ze som uz za 24 tt a potom uz to islo vsetke tie papiere a cakanie na schvalenie.

A otazocka dalsia. Je tu niekto kto rodil po 3Otke /ja som tak mala prve dietato/ a mal amniocentezu /tu ju nerobia/ v sr?

A Tixi, no skusili by mi zakazat pravnika. Ha o to viac by som bojovala. Inak riadne svinstvo co tam robia. Najvyssi cas odijst. A kedy letis domov? nebojis sa letiet tak nejako kratko pred terminom? Lietat doporucuju len do 26 tt tehu vsak? Ze potom radsej nie. Ja to stale riesim kvoli dovolenke pri tom mori, co chceme.

janec79
15. jan 2010

tixi: myslim, ze to bude v pohode, ked posles papiere na bud. tyzden, ja som ich poslala asi 4 tyzdne pred nastupom na matersku, ak nie 3, nepamatam presne a vobec z toho nebol ziaden problem a aj na cas prisli prve peniazky. A ak sa smiem spytat, preco ides tak skoro na matersku?
To teda tej tvojej kolegyni nie je co zavidiet, chuda, dufam, ze to pre nu dobre skonci, nechapem ako jej mozu zakazat pravnika, to ju chceli mozno iba postrasit.

zdenkam: 1.2. ma aj moja segra narodky, vlastne u nas v rodine je nas dost februarovych, po segre nasledujem ja, potom manzelov brat, nasa mala, moj ocino.
Takze oslava ako sa patri, my sa chystame domov,ked bude mat Enka rocik, ocino bude mat 60, manzelov brat tiez okruhle narodky 40, takze dobre dovody, preco ist pozriet domov. Waw aj bouncy castle, facepainting, aj ja chcem ist 😀 😀 Potom hod nejake fotasky na kona alebo videa.

Inak ja som dnes pobehala dublin centrum kvoli tym topankam a som sklamana, ze som poriadne nic nenasla, clarks su fakt uplne vsetky ploche, adams kids vobec nic, capaciek je dostat od vymyslu sveta, ale normalne pevne topanky s normalnou podrazkou.... 😠 nakoniec som jej kupila v zare-aj to su asi chlapcenske-bezove kotnikove s pevnejsou podrazkou a s vytvarovanou vlozkou. Zatial bude v nich a vo februari jej veru kupim na slovensku.

tixi
15. jan 2010

letecke spolocnosti uvadzaju, ze je povolene lietat samozrejme s papierom od lekara do 34tt, ale to je uz aj na mna extrem...letime 20.2 cize budem presne v 30tt, snad to dobre dopadne 😉

janec79
15. jan 2010

zdenkam: pokial viem, tak amniocenteza sa na slovensku bezne robi-myslim medzi 14-16tt. Ale vysetrenie sa podstupuje myslim iba ak je zvysena hladina alfaproteinu alebo zene po 35.
A co sa lietania tyka, urcite do 34 tt sa moze-resp. malo leteckych spolocnosti by vzalo na palubu aj zenu vo vyssom stadiu tehotnosti ako je 34. Ja som letela domov v 31tt, vsetko v poho, akurat som mala potvrdenie od gp, ze som schopna absolvovat let. Ak nie su ziadne problemy a tazkosti pocas tehu, tak je to dovtedy ok.

janec79
15. jan 2010

Pre tehulky toto asi nie je, ani cerstve maminy,ale mozno sa predsa niekto najde-manzel chce, aby sme isli na slovensky ples, uz 2. rocnik sa kona v dubline - niekedy vo feb. Neboli ste znahodou minuly rok niekto alebo nepoznate niekoho? Ze ake to bolo, nie je to zadara, tak ze ci sa to za tie prachy opati.

susanne.k
16. jan 2010

Ahojte baby, uz som sa tu dlho neukazala. Alebo lepsie povedane ukazala ale akurat som si precitala vase prispevky a mala som dost a nechcelo sa my viac pisat.Alebo my to mala neumozni pretoze sa jej cez den vobec nechce spat, tak 20 min denne. Ale zato celu noc nam spi.

Hladala som starsi prispevok kde ste pisali o ceste autom na sk. Neviete my niektora napisat kolko vas vysla 1 cesta autom na sk. aj s trajektom , ako dlho ste isli a ci cez francuzsko alebo anglicko.

chceli by sme to tu pomali zabalit, lebo uroven rejto krajiny ide dole vodou. Obaja zatial pracujeme, a ani to pocvasie nam nevyhovuje.

A my uz v pondelok oslavujeme 1narodeniny nasej Laurinky. To to ale zbehlo, este predchvilou som pocitala tyzdne do porodu a tu uz mam mala rocik.

zdenkam
16. jan 2010

Ten cas strasne leti.
No Janec,u som to tu pisala, ale my mame teraz take oslavovacie obdobie pred sebou manzel 26 januara 34 rokov, 3O. januara prve vyrocie svadby, 1.2. maleho narodeniny, 25. marca ja 33 rokov.
Janec, chces vidiet ake pozvanky som nechala urobit?Nasla som on line ponuku ze 1O free a platis len postovne. 🙂

TAk 3Ott ze je v pohode. Ok. Ja viem, ze aj neskor to je ok, ale co som citala najidealnejsie je ze 26 potom musi byt to potvrdenie od lekara. Ibaze ja v maji by som bola v 29 tt a spat v 3Ott. No fakt neviem, ci to je najlepsi napad 2 cesty tak kratko po sebe.Typujem, ze co vy ste leteli, bol to len 1 smer, vsak?

Dnes je uplne nadherne. Slniecko tak svieti po vcerajsej zbesilej noci a ja kvasim s kompikom v posteli. Moji muzi isli na NCT a je mi smutno, nie som zvyknuta ze nejdeme spolu. Hadam to vydrzi a manzel ma pondelok utorok off, lebo neni praca, tak podnikneme nejaky vylet. Zeby sme sli na tie Mahon Falls?

Uz sa silene tesim na jar.

Babenky, musim sa vam pochvalit zas. Nasla som uplne uzasne meno pre ak dievcatko. 🙂 Viete, jak ma drzala ta Klara /nadalej sa mi paci/ Len my pouzivame povodnu podobu mena, takze aj Patrick je stale Patrick, nikdy ho inak nevolame. Sme trosku tej teorie ze meno sa ma pouzivat v takej podobe ako je. Takze ak Patricka niekto vola Patko, nereaguje, lebo nevie ze to je on. A sa mi trosku zda Klara, take chladne na miminko.
Ale nasla som uzasne meno, teda naslo si ono mna. Uplne sa na mna prilepilo a aj vecer som dala manzelovi ruku na brusko a vravim pohladkaj ELIŠKU.
A navyše Klara znamena rozmarná, Eliška - vludna. No a je to Eliška, stale Eliška. Ze to meno sa uz vytraca a moc nepouziva. Takže manžel sa smeje ale asi to bude Eliška Veselá. 🙂
Moji rodičia odpadnú z takého nezvyčajného mena. 🙂
TAk si myslim,ze mam v brušku Elišku. 🙂

Janec, tak ste kupili najlepšie co sa dalo. A kto vravel,ze bezove su chlapcenske len?A neboj do februara vydržia a neuškodia.

Inak ten čas fakt šialene leti, vy si asi poviete 3 roky, to uz je velky chlap ten náš drak, ale mne to pride len nedavno čo som ho priviedla na svet. Myslim, ze až s detmi si uvedomujeme ako to všetko rychlo pominieva.

arian
16. jan 2010

Dobre ranko.

Idem sa sem len vyzalovat, lebo mi je az do placu. Tak som vam pisala, ze olej nemame a cakame nan uz dva tyzdne. V pondelok sme prestali kurit- nebolo cim. Dnes konecne olej doniesli, a isla som odvzdusnit kotol, ako vzdy, zapla som ho a cely ten kotol zacal dymit. Skusila som este tri krat a dymil stale. Mna uz asi porazi. A ak je pokazeny, ta stara kr.va nam novy nekupi. V obyvacke si kurime plynovou bombou, takze tam je teplo, ale vsade inde mame okolo 10stupnou, a nedari sa nam to bombou vykurit na viac.Je tu zima ako vonku a to tu mame spat, stravit tu cely den, osprchovat sa (nehrozi, radcej sa poumyvame s mokrimi servitkami-to sa v 10stupnovej kose neda). Uz som z toho taka nervozna,ze som na maleho nakricala prenic za nic.Teraz mi to je luto.
Aj u vas isla cena oleja hore? Ja som platila za 230 litrov 190E. Uz nevedia co za to pytat.
No idem ja teraz za starou akoze dementnou babkou, nech zavola opravara a nech nam to pekne kuri.Som zvedava co povie, lebo pred mesiacom sa nam pokazila pumpa na kotli a uz zalamovala rukami, preco sa to pokazilo, co sa tomu stalo,ako to je mozne. Tak 25rocna haraburda sa uz asi kazi-nie?

Baby, drzte nam prosim vas palce, vecer o siestej-siedmej mame stretnutie s tym panom- neviem ako sa mu tu hovori-ako starosta na slovensku, slubil ze nam pomoze najst nejaky dom.Normalne vam zavidim,ze vy mate taky vyber domov, tu nieje teraz na prenajom nic.

Dost bolo stazovania- sorry!!

zdenkam
16. jan 2010

Len sa vyžaluj Arian. Krucinal byt v tom čo byvate, prasknem davno dverami. Mate to na figu ze tam neni vyber domov. Popravde pride mi to az neuveritelne. Sak by si aj rozmyslela babizna ci bude niečo rychlo robit, alebo jej tam bude strasit prazdny dom, v ktorom jej nebude nikto byvat.

Vela stastia, drzim prsty moc, lebo ozaj si neviem predstavit v akych arktickych podmienkach byvate, ale znie mi to az za hranice mojej predstavivosti.

Neviem, ci isla cena oleja hore, ale vzhladom na demand by ma to ani neprekvapilo, skor si myslim,ze to je viac ako pravdepodobne.

A nech uz ste cim skor v teple.

tixi
16. jan 2010

janec my sme sa uz s muzom rozhodli, ze sa vraciame na stalo na Slovensko, ja som tu uz 4,5 roka a muz takmer pat, tak uz mame toho vsetkeho akosi dost, chceli by sme zacat stavat na jar dom, cakame na cenovu kalkulaciu z firmy, ktorej sme dali projekt, chceme totiz montovany drevodom, takze uvidime ako nam to vyjde s peniazkami, aj ked to ruzovo nejako nevidime 😒 preto som sa aj rozhodla odist na matersku skor, nemalo by vyznam rodit tu a potom sa stahovat s babatkom domov
a ohladom toho plesu, moji kamosi tam boli pred rokom a vraj bolo fajn, skusim sa ich opytat ci sa tam chystaju aj tento rok a dam vediet
co sa tyka letu, ja som ten posledny absolvovala uplne v pohode, vzdy som si len opytala sedadlo niekde v predu, aby som mala blizsie k WC 😀 neviem preco ale sedadla cislo jeden, kde je najviac miesta na nohy tehotnym nemozu dat...maly cely cas asi spinkal, lebo vobec nekopal, tak mu to azda nejako neuskodilo

arian tak to je fakt na nervy s tym kurenim, snad vas landlordka pochopi, ved je to jej povinnost a ak by sa vykrucala tak jej len pohroz, ze je kopec moznosti na byvanie a odidete ak vam nekupi novy kotol, ja som volala tej svojej, ze odchadzame, ze co a ako s depozitom, pretoze sme tu byvali tri roky a za ten cas nam preplatila len novy matrac, takze nemala ziadne ine vydavky, no ale uz sa mala davno ozvat a nic...

tixi
16. jan 2010

jaj, a este som sa chcela opytat, ako ste sa dostali k tomu darcekovemu balicku z irskej lekarne pre babatko?myslim, ze ho tu niektora ma aj v albume, ja som totiz na Slovensku dostala po vyhotoveni materskej knizky taku krabicu, no boli v nej len nejake reklamy, casopis a vzorka prasku persil na detske oblecenie 😒 takze nic moc

zdenkam
16. jan 2010

Ten darcekovy balicek, no jeden, cely batoztek dostanu tuna zeny hned v porodnici a na ine su take poukazky a ja som to dostala aj teraz v nemocnici ze nejaky balicek pre mum tu be a ten poukaz mum dat do lekarne a tam su tie skatulky nachystane uz.

Tixi, ibaze mna by cakal let aj s malym mimo bruska, nielen v brusku. Preto tolko toho povazovania.

Inak, ta uplne chapem, ja mam stav, ze porodit babo ,pobrat matersku a spat, ale skor ako na 2O11 leto to nevidim. Tot manzel tu uz je cez 5,5 roka a ja 5 rokov minulo. Len sme kukali platy v CR a teda, to neni nic lakave a ked este pridas vstavanie na 6 ranu do prace. Ktovie ako to dopadne. Ale teraz to uz bali viac ludi ako inokedy predtym.

A ked pride na vratenie depozitu, pocuvam same zle skusenosti. My sme tiez mali, v starom byvani, ale som sa nedala, lebo landlordka trvala na tom, ze nam da o 2OO eur menej spat, ze bol olej za 2OO v nadrzi, ked sme nastahovali. Isto nebol, si pamatam,lebo este nas varovala,ze musime odvzdusnit skor ako zapneme topenie a ona ze to je aj v zmluve /bolo to cez agenta/ a bum a basta, v zmluve nic nebolo. Ha, ospravedlnila sa, ze si to pomylila s inym domom, co prenajima a vsetko pekne dala. Ale keby som netrvala na svojom, tak sme o 2OOl lahsi.

Babenky,pridala som fotky do albumu. Aby ste videli ten sneh co sme mali, teda skor tu bielu krasu. Je tam aj to pole co mame pred domov, nech viete o akom poli to stale pisem. Malemu na vybeh. 🙂

tixi
16. jan 2010

no dobre vediet o tej pukazke na balicek, 26teho idem do nemocnice, tak sa skusim na to opytat 😉
posledne dni stale obzeram kociky na nete, ale ked sa mi paci hlboka cast, tak sportova verzia nie a naopak...alebo sa mi zdaju neprakticke kolieska, mala vanicka a podobne, tie kociky su fakt hotova veda 😕 musim vysondovat, kde maju nejaku velku predajnu v Presove alebo Kosiciach a nabehnut okukavat

ladywitch26
16. jan 2010

zdenka mahon falls teraz? v takej kose? vsak vas tam odfukne 😀 😀 inak eliska je pekne meno a dost malo pouzivane. vlastne poznam len jednu, a to mamu mojho kamarata. a mne sa paci,ked sa tiez pouziva take meno, ake ma zapisane. preto ma aj stanka v rodnom liste stanka a nie stanislava. pri dievcatach to ide, len s chlapcom by to bolo horsie. mala som spoluziacku, ktorej otec mal v rodnom liste mirko a to uz bolo blbe, ked lekar mal aj na menovke mirko, hlavne, ked sa jednalo o 50rocneho plesiveho chlapa 😀

tixi, tu v tom balicku som dostala celkom dobre veci. v casaku boli kupony na huggies za 6€, vzorka sudocremu, praci prach, resp. dve tie kocky fairy, detsky olejcek, vzorka vlhcenych obruskov, dve tienidla na okna do auta, ciapocka pre babo (sice modra, ale stanka aj tak ponosila 😀 ) cd a kadejake letaky, ktore som aj celkom vyuzila. napr. tam bolo od nurofenu, ze ohladne horucky, co kedy robit atd. no a ten casak, tak tam bolo kopec dobrych informacii, ale neviem, to mal specialne wilton v corku, tak kazda nemocnica ma asi inak. ale ten balicek bol od eumom. ja som dostala jeden v lekarni a potom este dosla aj do porodnice pani a dala mi druhy. a este som zabudla, aj rupsak taky oranzovy bol v tom a taka ta plastova krabica na uschovu vlhcenych obruskov a vzorky plienok. takze celkom dost veci tam bolo. este mam aj poukazku, co sa dostava v 4.mesiaci v lekarni, ale stale nemam cas si ju ist vypytat. 😀 inak zaregistruj sa aj na www.pampers.ie, mne odtial poslali taku kuponovu knizku za 12€ zlavy a este z casu na cas mi posielaju dalsie, tak 2€ kupony a teraz mi poslali zasa vzoruku plienky. sice len velkost 3 a my uz pomaly 4+ pouzivame, ale vsak teraz pri druhom vyuzijem 😀

arian, jednoducha rada. ak ti zenska nebude chciet dat opravit pec, tak jej proste nezaplat najomne. a povedz jej, ze to jej ani nezaplatis, lebo ides dat opravit pec, tak jej to strhavas z najmu. ma sa starat, ma mat prestudovany zakon a ak nie, tak potom nema co domy prenajimat. 😠 nam sa tiez pokazila pec, v nedelu v noci. rano som hned volala landlordovi a vecer dosiel opravar. opravil, ale do rana pec zasa pokazena. tak som zasa volala, zasa prisiel, opravil, odisiel a o tri hodiny nato zasa nesla. a len pocuvam, ze stale vodu napusta do nadrze. sa mi to nezdalo, tak pozeram vonku a z pece sa potok vali. esteze sa za vodu neplati, lebo celu noc tieklo, lebo sa tu ani len privod vody neda zavriet. tak som napisala list, ze to nie je normalne, ze ja o par tyzdnov rodim, v dome nie je tepla voda, mame tam 15stupnov a ten opravar to nie je schopny opravit. a poslala som muza k landlordovi. o hodinu telefon ku mne do prace, a landlord, ze sa mi hlboko ospravedlnuje, ze hned teraz posiela druheho opravara a ze ma prosi o trpezlivost, lebo musia objednat novu pec a to trochu potrva ,kym pride. no ale tento druhy opravar bol uz asi trosku iny macher, opravil, ponastavoval a ide. klopem na drevo pre istotu, ale uz 9mesiacov to ide bez problemov a nikdy predtym sme nemali take horuce radiatory. inak vtedy ked to tiekol ten potok z pece, tak nam za noc spalilo asi 50litrov oleja. no ma islo porazit.

janec79
16. jan 2010

arian: len sa vyzaluj, treba to dat so seba von a tu najdes vzdy podporu 🙂 Mna by tiez slak triafal mat take podmienky ako mate vy. Raz sme tu byvali v dome-tiez olej.kurenie, nebol to novy dom a okna boli stare, v nasej izbe bola taka fuga, ze by sa tam pomaly prst vosiel, furt sme sa landlordovi stazovali a on len sluboval, nakoniec sme mu ohlasili, ze chceme odist a on zrazu zacal veci riesit, tak sa asi naplasil. A kde byvate, ked je tam tak malo domov? Budem na vas o 18.00 mysliet, drzim palceky.

tixi: aha, uz mi to dava zmysel, preco tak skoro na matersku. A odkial ste zo slovenska? my sme jeden cas tiez uvazovali nad malym bungalovom, ale tahanice s pozemkom su, tak to zatial neriesime, uvidime co zivot prinesie a do kedy budeme my v irsku...
A k tomu balicku- aj na slovensku sa dostavaju-dokonca sme v porodnici dostali 2 balicky, nepamatam co vsetko tam bolo, ale nejaka detska kozmetika-sudocrem, bepanthen,vlhciace obrusky, avent flasky,dudliky, tiez aj prasok detsky, aj casopisy, 2 super brozury-od mama a ja-dost som ich citala-vela uzitocnych rad pre maminky a deticky od 0 mes. po 1 rok., dokonca aj na ocinov mysleli a ti si nasli holiaci strojcek gillette, samozrejem aj kadejake reklamne kraviny tam boli, ale nieco z toho urcite potesilo.

zdenkam: posli to oznamko,jasna vec, som zvedava. Elisku ma kamoska, tiez velmi pekne meno, ale ja si nemozem pomoct, mne proste utkvela ta klara. Ale ked mas pocit, ze je v brusku eliska, tak nie je co riesit 🙂 My zase volame malu vselijako: elenka, enka, enci, ena, elus, elen.....
Jaaj, som pozabudla, vy sa tiez nemozte stazovat, ze nemate co oslavovat😀
Od kedy sa mala narodila, tak sa mi zda, ze 2x rychlejsie ide zivot, minuly rok bol tym najrychlejsim v mojom zivote, pomoooc, zastavte ho na chvilocku.......
A fotky mate krasne, ja lutujem, ze som nasu neodfotila na saniach...A celkovo ju musim zacat fotit viacej, minuly rok, ked manzel bol tu, tak som kazdy den fotila, kamerovala... a odkedy som tu aj s malou, tak sme spravili 2 fotky, sa musim polepsit!!!!!!

zdenkam
16. jan 2010

Tixi, registruj sa na eumom. com a tam su tiez formulare na tie balicky.
Inak v sr robila DM drogeria baby club, neviem ci este robi a ked sa babo narodilo musela si priniest rodny list a poslali ti balicek a kuponovu knizky, fakt dobre zlavy.
Nam to preslo, hoc sme dali irsky rodny list ale kamoske uz tvrdili ze to plati len pre deti narodene v sr.

Ale ten eumom to isto registruj, lebo oni presne tu davaju tie balicky. A formular sa ma odovzdat v spolupracujucich lekarnach a je na tom hned zoznam, ktore su spolupracujuce. To ti nedali v nemocnici? Mne to teraz dali vsetko hned pri scane v 12tt? Pri Patrickovi som to doslala v 23tt, ked som bola na prvy scan.

Ladywitch uplne to same v tom vacku bolo, len ja som mala ten vacok modry 🙂 A inak bol dobry dlho som ho pouzivala, lebo ani nepremokol. Hadam aj rok a pol sme ho mali.

Ladywitch, tak nie sme sami taky extremisti, co maju radi meno tak ako je napisane. 🙂 A dakujem za pochvalu mena. Bude Eliška, šak este mam 6 mesiacov na spracovanie manzela. 🙂
No niekam musime vyrazit na vylet, ak bude priaznive pocasie. No uvidime co to bude. Na Vianoce sme boli vo Woodstocku, tak tam nie. Mozno zajdeme len k nam do Kennedys arboreta zas a vezmeme bike, nech maly kruti a tatko za nim bezi. 😀

A tixi, ja som si kupila Xlander xt uz. TAk kukni je v albujeme, mne sa ta vanicka zda dost velka a je to vymenne takze pohoda. Ale kazda mame ine naroky.

tinkadublin
16. jan 2010

Ahojte zienky 😉

tak ja som to vcera trosku prehnala s chodenim tak dnes len oddychujem 😀 sme pobehali cele mesto s kamoskou a dosla som domov az o pol osmej vecer 😝 inak citim sa v pohode, trosku unavena ale inak dobre, poklopem ziadny problem.. musim dnes muzovi povedat nech inak nastavi kurenie, lebo som myslela ze v noci skolabujem, sme mali 25stupnov, som sa na to zobudila ze hrdlo nenormalne suche, boli jak hrom, nos upchaty.. to pri malom taketo nemozme cez noc horucavy.. to preto ze vonku je uz tak teplo tak nemusime na tak horuco kurit..

Zdenka krasne meno 😉 ja som tiez za nekomolenie mien, tak som mala pre dievcatko Bianca abo Bianka - este neviem, ale tak nic z toho 😉 kedze chlapcek sa nam uz blizi - dufam 😀

Arian preboha to sa nenechajte tak odbyt landlordkou.. to ako pise ladyw tiez by som nezaplatila najom, ved ked ochoriete vsetci ona vam preplati lekarov a lieky? urcite sa nedajte.. my mame cez agenturu, ale cokolvek je za problem tak hned vsetko riesia a aj landlord.. napr sme mali slubenu mikrovlnku, lebo tu nebola ked sme sa stahovali, ale nakoniec landlord odkazal ze si mame kupit sami a dat blocek do agentury a on nam preplati, len nas poprosil ze nie najdrahsiu mame kupit ale tiez nie najlacnejsiu.. tak sme tak normalne vybrali, co by som aj za svoje kupila a odovzdali blocek a dosla nam potom od landlordov - starsi parik - pohladnica aj so sekom na manzelove meno.. aj teraz s tou vodou hned vsetko riesili a tak.. musim poklopat 😉

Baby to vsetky uz odchadzate pomaly prec? To my akurat rozmyslame ze ktovie ci tu neostaneme nastalo 😀 este sa uvidi od financnej situacie, ale doma je to s pracami tiez tazko..

tinkadublin
16. jan 2010

Zdenka kukla som fotky, tak to tam mate fajne pole, to sa malemu tam super musi vybehat 😉 ja ani neviem kde tu je nejake detske ihrisko.. ale uz aspon viem kde su tie mother and toddler group, to mam blizko, je to v kniznici.. este chcem zistit kde tu organizuje HSE mother to mother breastfeeding support groups.. mozno aj tam by to stalo za to kuknut.. predsa len tamtie mother and toddler uz s vacsimi detickami.. ved uvidim, este mam cas 😀

tinkadublin
16. jan 2010

Janec s tym fotenim sme tiez na tom biedne.. predtym na sr sme sa na kazdom kroku fotili, aj vsade kde sme vyletovali a tak.. odkedy sme v irsku tak je to bieedaaaaa 😎 vobec a to sme si slubovali ze aj tehu budeme dokumentovat kazdy den a dokopy mam snad 5fotiek s bruskom 😀 a taak to zbehlo, teraz lutujem ze sme nefotili, ale tu v irl ten cas fakt tak bezi neuveritelne rychlo a nejak sa k tomu foteniu ani nedostaneme.. no ked sa maly narodi budeme musiet inak nas asi rodicia zaskrtia, ze nestaci ze nevidia maleho ale ani fotky nebudu o nom.. 😅

tinkadublin
16. jan 2010

Jaj a som sa zabudla opytat Janec to vy ste vsetci februarovi? lebo ja mam tiez narodky vo februari 😀 a neviem preco ale cele tehu mam silny pocit ze nas maly sa nevyvali na termin 28.januara ale az vo februari 😝

tinkadublin
16. jan 2010

ankaira uz asi rodi 😉 tak snad dalsie konikovske baby 😎 jaaaaj sa teskam, ja este pekne 12dni do terminu, ani sa mi nechce verit ze 9mesiacov uz zbehlo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre