Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
18. jan 2010

BAby, tak lekari sa ozaj snazili, najprv mi volala sestricka od care doc potom care doc a o hodinu aj vlastny gp, co nechapem ako ho zaalarmovali, ved vikendy nerobi.
Ale proste vsetci jednoznacne ze stomach bug. Nic som nesmela jest a len vodu pit a malinko. Takze aby ste mali predstavu az o 7 vecer som vypila vodu bez toho, aby som ju vyzvracala do pol hodiny a to som uz vedela ze bude dobre. A nemylila som sa. Mala som z toho na konci dna aj teplotu, ale najhorsie je za mnou a dnes som uz mala pol krajica chleba na ranajky a caj.

March, ja som nevravela ze vsetci odchadzaju, ale podstatne viac ludi teraz odchadza. Hm....je idealny cas kupovat nehnutelnost kvoli nizkym cenam, ale tipujem ze skor ako za 5 rokov sa vzhladom na ten velky pokles ceny nehnutelnosti zvysovat nezacnu. Teda, to tvrdia aj samotni Iri.

Tix, a naco uz zhanas sterilizator? Ty nechces kojit? Nic v zlom, ale mne sa zda nelogicke zhanat veci na bottle feeding ak chces kojit. Lebo potom sa sama tak programujes, ze to kojenie nevyjde. Ale ak nechces kojit, tak potom to je ina vec.

Sussane tak to mate blbe, my sme mensie mesto ako vy a aj kino, aj plavaren, kniznica so storytelling pre deti a malovanim a aj velky hotel 4star, kde sa da zajt na nedelny obed a detska mozu pobehat, aj leisure centre v nom a tak. V tomto smere ok. Ako byt na konci sveta kdesi s dietatom a izolovana, je asi krasne na chvilu a par dni, ale dlhodobo by ma to dost deptalo.

A podla mna, kazdy riesi navrat ci zostavanie podla dobrych umyslov, takze je to o vlastnom zhodnoteni a tak. My by sme kazdopadne isli domov aj hned hoci, ak by islo o nejake zavazne zdravotne problemy niektoreho z clenom rodiny. Tu by som nic zavazne isto neriesila. Ale domov isto raz chcem ist.

Ak si ktokolvek mysli,ze bude stastnejsi doma, ak ho zivot tu nenaplna a ma pocit, ze chatra, je spravne ist domov. A ja by som tiez tak urobila.

Inak moj syn bol do 2 rokov kojeny a o cumliku ani pocut, zasadne ho odmietal. Takze ziaden sterlizator som nemala, lebo tie 2 flase ktore pouzival manzel na 1 krmenie kym som bola v praci, v pohode vyvaril v malom hrci. FAkt to nemalo zmysel pre 2 flasticky kupovat sterilizator. Ani na druhe miminko sa nechystam.

zdenkam
18. jan 2010

Inak babenky vyzera to tak, ze z tej marcovej dovolenky pri mori nic ☹ ,lebo tie ceny su v marci do 5OO eur na osobu a chceli sme ist s Falcoln, lebo ti maju free child places. Minuly rok sme boli na Mallorke za 23O na osobu a za stravu sme minuli 4OO eur na tyzden,takze spolu nas to stalo 1OOO eur, co bolo moc dobre.
A kedze teraz je ta cena toho zajazdu dvojnasobna, tak sa mi nechce utratit 15OO eur. Takze asi skoncime v sr u babky a dedka, nech ma vidia s bruskom a potesia sa Patrickovi.
Skoda s 2 detmi a z toho jednym miminom nepovazujem za realne skoncit niekde pri mori buduci rok. ☹ Zbalit mimino je ako balit armadu a to kojila

alienka1
18. jan 2010

ahojte.
tak u mna sa choroba pekne rozbieha. dnes som aj bola rada ze som malu zaniesla do skolky. ideme totiz roztrhnut hlavu a prinosove dutiny. tak sa cajikujem naparujem. teplotu som uz zrazila takze aspon nejaka vyhra. kedze este stale kojim vela toho brat nemozem. bola som si do lekarne objednat nejake homeopatika. tak uvidime ci zaberu.
zdeni skore uzdravenie zelam.
tixi ja som kupila ten sterilizator do mikrovlnky od avent. zmestia sa mi tam velke aj male flasky ale je pravda ze su len avent. inak ja som ho pouzila asi len 3-4krat. inak ho pouzivam tiez na uskladnenie flasiek, cumlikov.
zdeni ja sa uz teraz hrozim ako zase budem balit malu ked pojdeme na sk. nikdy totiz neviem co jej bude treba a vzdy naberiem kopu zbytocnych veci. a s dvomi detmi si to neviem ani predstavit.

zdenkam
18. jan 2010

Ale Alienka,netreba predstavovat, 😀 da sa to isto. Ja sa nehrozim. Domov som malemu nosila tak vacsinou, ze akurat a polovicu veci som potom nechvala doma. Nikdy to nebolo hrozive ako fakt stale v pohode. A to som stale cestovala sama bez tatinka.

TIXI, aktualne co obsahuje mum to be balicek /dnes som si ho vyzdvihla/

pampers box a v nom ¨2 eur kupon na pampers, 12 ks wipes, 1 ks nappy, DVD
Cumlik 1 od O do 6 mesiacov
2OO ml Johnson baby oil
2x pregnacare balenie na 1 tyzden
FAiry non bio 2 tablety
Sudocream vzorka. Nam stacili na cele nappy obdobie 2 taketo vzorky
floralix - liquid iron supplement /brala som to ked mal asi rok Patrick a kojila som, nejako som nemala energiu/
spatone - vzorka
Cif anitibakterial plus kupon
a maly krem ale vacsi ako vzorka na strie Thalgo
DVD guide to breasfeeding
katalog Littlewoods Ireland.

Polepsili sa oproti tomu co bolo pred 3 rokmi

arian
18. jan 2010

Ahojte!

Uz som dnes raz pisala, ale nieco mali so strankou, odpoved neodoslalo, a napisalo mi , ze stranka sa opravuje. 😕 Aj ma to nastvalo, lebo som pisala dlhy prispevok, kde som sa vas pytala co a ako.

Zdenka,tak skore uzdravenie! My si pozerame dovcu cez thomascook mali fajn ceny, teraz na nejakej inej stranke manzel pozeral last minity, pozeral to tusim v piatok a dnes sa odlietalo do tunisu za 180E alebo £. Takze fajn. Ale my pozerame nieco az na velku noc.

Susanne uvidime ako dnes vecer dopadneme. Sice sa netesim, nezivim v sebe nadej, ale snad nam aspon nieco poradi.

Alienka, tak malicka si zvyka.. 😉 aj tebe skore uzdravenie.

Tinka ty to uz mas za par. Sa urcite neviete dockat 🙂

S tym stahovanim na slovensko je to pravda, odchadza vela ludi, aj ked si myslim, ze stale je lepsie tu. My rozmyslame kupit nejaky bytik(cez uver) na slovensku a prenajat ho. Pomaly by sa splacal a splatku by sme dokladali nekakymi eurami aj my. Nieco mame, tak ten uver by nebol taky strasny. Ako ste to riesili vy, ktore mate byty doma? Prenajimate ich?

My este stale nemame vodu, tecu nam len dva kohutiky. Tepla v kupelke a tepla v kuchyni. 🙄
Aj toaleta je odstavena, stale nalievame do nadrzky.

Anaola, a preco chcete dat maleho do slov.skoly? Neni ste spokojny v irskej? Ci planujete sa vratit v kratkej dobe?

Dievcata, prajem vam krasny dnik a skore uzdravenie!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
18. jan 2010

ahojte, tak sa nam krasne vycasilo, konecne 🙂 😎

tixi ja som si sterilizator kupila, mikrovlnkovy, za 15eur. ono aj ked budes kojit, neskor budes davat cajicky a podobne, tak si myslim, ze to je troska viac prakticke ako vyvaranie.. moj nazor 🙂

monitor dychu som nasla v smyths.com za 79,99 tak uvazuejm, ze ho kupim. je na nom zlava 20 eur. ale dve podlozky na tom nevidim tinka 😕 nehodis link aky mate vy?
a este, na nom nie je napisane, aka hrubka matracu moze byt 😠 http://www.toys.ie/Angel-Care-Monitor-Sound-and...

marsch, vitaj 🙂 ja som si zatial babatko z nemocky neniesla, ale vraj je potrebna-vyzadovana autosedacka (len naozaj, kto nema auto, tak co?? 🤐 ) a kdesi som citala ze aj Baby on board sign musi byt, takze si nejaky paradny objedname z ebay 🙂 🙂

susanne, my sme absolvovali cestu autom asi 6x.. pytaj sa co potrebujes vediet, snad budem vediet poradit 😎

jemine zdeni 😲 si si riadne vytrpela 😲 a coze je tu obdobie toho stomach bug-u? ako sa to prenasa? pytam sa, lebo tu mam kamosku a jej 7mes. syncek s tym bol 3dni v nemocke-nevracal, ale kakal krv 😲 a tiez jej povedali, ze to je toto.. sme u nich boli cez vikend na navsteve, maly je uz par dni v poriadku, tak snad nemal v sebe este nejakeho bacila, ktory by nas nakazil 😕 ale som rada, ze uz si pomalicky ok 🙂

arian, aj mne ide dnes konik pomaly.. presne pre taketo pripady si dlhsie prispevky skopirujem cez ctrl+c a potom nemam problem 😉

a co sa mna tyka, som cerstvou skorotetou maleho olivera 🙂 draheho sestra v sobotu porodila planovanym cisarskym, na termin, drobceka s mierami 2460g a 46cm.. male drobatko, ale je v poriadku chvalabohu. aj prvu mala malinku (2550g) aj ked vtedy pribrala 20kg.. takze ked mna vidia cez skype na kamere, tak sa chytaju za hlavu a ze ako to chcem porodit, a ze ci tam naozaj nemam 2 a podobne 🙄 no jest prestat nemozem.. pekne mi to inak pridava na strachu z porodu, ale stale dufam ze to bude vsetko oukej..

pomalicky dokupujem vsetky mozne kozmetiky, zehlim si, chystam.. ale ma napadlo - vcom ste kupali malilinkate babatko? pouzivali ste mydielka, tekute mydielka, alebo nejake bylinkove kupele ste robili? a po kupani ste vzdy natierali olejcekom, kremikom?

kdesi som citala, ze na mliecko je dobre jest tvaroh, aj pred porodom aj po.. tak som v polskom nakupila niekolko kusov, zamrazila a z jedneho "navarila" 🙂 rozmixovala som tvaroh, troska tvrdeho syra nastruhaneho (mi zostal), maslo, syrcek a dve hlavky cvikly, ktora natierku paradne zafarbila na ruzovo.. jaj aj cibulu nadrobno a troska horcice- pre chut-som dala.. myslela som si, ze to cele budem jest sama kedze to je take "velmi zdrave" na mojho draheho, ale chytil sa a pojedá pomalicky so mnou 🙂 tak som rada, ze sa improvizacia podarila 😀

tinka ako sa citis, 10dni pred terminom porodu? 😅

tinkadublin
18. jan 2010

Ahojteee .)

no Zdenka tak to som rada ze to preslo, ale si sa chuda urcite vcera natrapila.. snad ti je uz lepsie dnes.. V tom balicku z lekarne som mala presne to co si tu teraz napisala..

ja som sa akurat vratila z nemocky z kontroly, nejak dnes nebolo tehuliek ci co.. Inak od piatku ma straaaasne bolia krize ale iba na lavej strane a uplne vazne chodim na wecko cikat kazdych 20-30minut.. uplne seriozne kazdu polhodinu.. a ked si lahnem tak maly mi tak nejak divne tlaci na mocovy mechur akoby ste ma vo vnutri nozikom rezali, neskutocna bolest, ale tak musim vydrzat.. a som sa na tieto veci pytala lekara dnes, tak vsetko skontroloval a povedal ze je to v poriadku ze baby je uz engaged uplne dole, takze sa to blizi.. teda uz viac ako mesiac je otoceny pekne hlavkou dole, ale doki vravi ze asi od piatku potom je uz tak nizko, ze mi tlaci na vsetko.. no este 10dni vydrzime nie? 😉 doteraz som nemala problemy, tak aspon ku konci mi da maly zabrat asi 😝 termin mam 28.januara a na dalsi pondelok mam appointment u gp to bude 25.1. a dalsi pondelok 1.2. zas do nemocky ak dovtedy neporodim 😉

Dnes mi akurat dosiel postou ten monitor dychu tak sa vytesujem 😎 no necham drahemu tu radost vybalit a vyskusat a prestudovat 😉

Arian tak drzim palce na dnes vecer!!!! fakt nech uz nieco poriesia pre vas, ved tak sa neda zit preboha.. mne stacilo nemat vodu 4dni 😒 a hlavne ked tam mate male dieta.. neuveritelne.. Drz sa!!!

Alienka tak sa tiez pekne liec, teraz je krasne vonku tak aby si nebola v tom peknom pocasi zavreta doma s chorobou..

Fidka to co za vymysly s tou fotkou 😀 Adamko sa ako ma inak? no vsimam ze praca a praca, tak snad sa mate obaja dobre 😉

Co sa tyka tej dovolenky tak znami tiez chodia cez thomas cook, su vraj velmi dobri a tiez lacni.. tak neviem nepozerala som ich ponuky, skuste kuknut 😎

ladysparky
18. jan 2010

fidka a na protest si tam nedas svoju fotku? 😀 😀
cestovku poradit neviem.. my sme zatial boli iba na jednej dovolenke - vramci dovolenky na sr sme tyzden prezili na makarskej riviere v chorvatsku.. a tak to chceme absolvovat aj tento rok 🙂
bolo to sice narocne, lebo sme sli odtialto autom, 36hod, dosli na sr, moj brat sadol za volant a dalsich 8h sme isli do chorvatska. ale sme si fantasticky oddychli 🙂

viete co som sa este chcela spytat?
sme sa teda s tou kamoskou bavili, co ako prebiehal jej porod a ma prekvapila jedna vec. vraj odoberali babatku z hlavicky krv, aby zistili, kolko este bude prebiehat porod.. maly mal potom vraj na hlavicke taku nejaku ranu, chrastu.. to prosim vas o co ide? ja nechcem aby mojmu dietatku nieco pichali do hlavy 😕
mimochodom, ked jej robili tento odber, bola otvorena na 2cm a ked prisla dr spat s vysledkom krvi a so zaverom, ze porod bude trvat este 10hodin, tak zistili ze to velmi pravda nebude, lebo kamoska uz bola otvorena na 7cm.. takze porodila do 2hod od toho odberu.....

arian
18. jan 2010

Fidka a kde do spanielska by ste chceli ist? My sme boli minuly rok pri barcelone - 100km - salou a zdalo sa nam spinave more, preplnene plaze, ale inak fajn. Plne ulice, bujary nocny zivot, mili ludia, ale viac sa mi paci (ked sa ide s detmi) stare dobre chorvatsko. Nadherne more aj ked strkove plaze. V grecku som nebola ale svokor si nevedel vynachvalit.

Ladysparky porodu sa neboj, pre mna boli najhorsie kontrakcie a pri tych ti pomoze epidural ak bude treba. Ja som sa epiduralu bala,ale ak by som rodila znova tak urcite s nim,aby som si to uzila. Tlacenie uz bola malina, nastrih keby mi lekar nepovedal, ze ide strihat ani by som nevedela. Ked tlacis a vies, ze uz to bude, je to taka ulava. Aj na bolest zabudnes 😉 , neboj, zvladnes to lavou-zadnou.
Aj ja si prispevky kopirujem, no kedze nefungovala stranka, pisala som jednej mamicke a posielala som jej linky na podvozky ku kociarom,samozrejme som si ich skopirovala, a tak prisla o ten, co som chcela poslat sem.

Ozaj aj mna by zaujimalo ako ste sli autom, kade, kolko asi stal trajekt, ako to je s tym tunelom a tak. Vyjde ta cesta o moc viac ako lietadlom?

tinkadublin
18. jan 2010

Ladys. 😀 ze prilis zdrave na draheho .))) jaaj to je zlate 😉 no s tou natierkou robis chute, ale zas ja cviklu nemusim.. tu neznasam 😝 no 10 dni pred terminom, len aby to bolo na termin, bo inak rodicia neuvidia ak pretiahnem viac ako tyzden 😀 jaaaj aj sa uz tesim na nasich celkom, dufam ze uvidia maleho.. No inak gratulujem Teta!!!! Tak nam dosiel ten Tommee Tippee sensor monitor z littlewoods.ie som objednavala.. a k tomuto je len jedna podlozka, no je to uz aj s vysielackou, co som rada.. ale to som len videla niekde ze angelcare maju vacsinou dve.. tak neviem, urcite su rozne verzie a typy..

Vazne musis mat sign Baby on board? Lebo ja som chcela kupit, ale drahy zasadne odmieta ze on nic take lepit na okno nebude, takze sign nebudeme mat.. 😕

Ladys. a neboj sa porodu, to ze si pribrala neznamena ze budes mat 6kilove dieta 😀 vsetko bude v poriadku tak ako ma byt.. tvoje telo je na to pripravene 😉 a v ziadnom pripade nedietuj abo ze nejest tak cosi.. pekne papaj, sak to potom zhodime kojenim 😎

tinkadublin
18. jan 2010

Ladys. o tom nam vraveli na antenatal classes, to vy ste nemali? Uz si presne nepamatam kvoli comu sa to robi, ale citala som to aj v mojej mudrej knizke, tak ti to pohladam a potom poslem ze o co ide, ale cosi sa mi mari, ze to je len v pripade ak nieco neprebieha ok..

tinkadublin
18. jan 2010

Ladys ma tak napadlo, ze ta krv z hlavicky sa berie aby zistili ci ma dost kyslika male nie? nie na to aby urcili ako dlho bude porod prebiehat.. no idem radsej kuknut do knihy ci to tam najdem..

arian
18. jan 2010

Tinka dakujem, uvidime vecer co a ako. Snad mu do toho dnes nic nepride.

Ladysparky gratulujem k tete. Aj ja som tetou malemu Samkovi, zrovna dnes prisli z porodnice 🙂 , tiez sa taky malicky narodil, ale ved oni to dozenu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
18. jan 2010

No neuverite co sa mi prave stalo.. spominala som ze planujem ist zajtra zas na socialku - som tam bola pred 2tyzdnami - ze co sa deje, ci uz konecne maju moje dokumenty zo stareho officu, lebo sme sa stahovali, a ze od juna som nezamestnana a stale nic.. no a akurat mi volala tetuska zo social, ze pride zajtra rano medzi 9 a 11 hodinou ze ci budem doma.. no jasneeee ze budem doma.. tak dufam ze sa veci konecne zacnu hybat! 🙂 len som zvedava ci mi potom vyplatia spatne len od zaciatku augusta ako som sa zaregistrovala, alebo od juna, lebo som tam uvadzala ked sa ma pytali ci chcem aj dozadu dostat, aj ked som nebola prihlasena na socialku, ak mam padny dovod, preco som sa nenahlasila hned.. tak som tam uviedla ze som grcala od rana do vecera, a ak potrebuju doklad tak od gp mozem mat, lebo ona vedela o tom.. sak som sa z postele ledva dostala.. tak uvidime, ved ked nie tak nie, len nech od toho augusta.. aj som zvedava kolko mi vyrataju.. lebo august a september bol manzel nezamestnany tiez.. tak ci to bude vacsia ciastka abo nie a az od oktobra pracuje.. no uvidime.. bude to zaujimavy pokec zajtra rano, neviem sa dockat 😉

Ladys no nenasla som to v knihe, tak to nam potom iba vravela midwife na tych antenatal classes ale mne sa nieco mari, ze ak si uz otvorena na min 2cm ale porod nepostupuje abo cosi take, tak zistuju ze ci je baby ok tym odberom z hlavicky a zistuju hlavne ci riadne dostava kyslik, lebo ak nie, tak robia cisarsky.. alebo nieco take..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
18. jan 2010

Fidka no aspon sa nenudite 😀 ved lepsie ked je zive dieta akoby neprejavoval o nic zaujem 😉 boze ale ten rok zbehol co? tipujem ze pri detoch ten cas poleti este rychlejsie 😀 lebo mne tehu neuveritelne zbehlo.. Fidka tak skuste jednoznacne grecko na niektory ostrov, mojim snom je pochodit grecko 😎 tam mas ostrovy, kde su nadherne plaze, su aj pamiatky ak chcete kuknut, pripadne vylet lodou, aquarium a pod, ze aj maly by sa nenudil.. skuste pozriet tie.. znami tak isli do grecka cez thomas cook..

tinkadublin
18. jan 2010

No hej to uz aj Mishka pisala ze ta ceska pediatricka berie 100e.. tak asi medical card neprijima co? 😀 ale jasne ze ak potrebujes, tak ides, na zdravi dietata sa nesetri..

ladysparky
18. jan 2010

ok, tak to skusim co najpodrobnejsie opisat 🙂

cesta autom urcite vyjde drahsie, ale je to ako s letenkou - zalezi na tom, kedy ju objednavas a na aky termin. a tu zavisi aj od toho, kadial ides (my sme si vyskusali aj cez uk, aj priamo do fr). najlepsie je ceny si pozriet na stranke www.aferry.com, kde su tusim vsetky lodne spolocnosti. vyberies si, odkial kam sa chces plavit, termin, ci chces kajutu a aku (kolko hviezdickovu) a treba zadat aj velkost auta. my sme uz tolkokrat cestovali, ze si tie ceny nepamatam, ale zhruba to vzdy bolo do 250eur (jednosmerny listok).
treba ratat aj benzin (naftu).. drahy ako kamionista vedel, kde ma tankovat - v ktorom state, na ktorej benzinke, ale zhruba sme tankovali 1, max 2x . on vydrz ma, takze sme sli nonstop, s par kratkymi spacimi prestavkami a ku koncu castymi prestavkami na vyvetranie sa, poprechadzanie, prebratie sa 😵

co sa tyka casu, cez uk to je lepsie.. ked sme sli sestru stahovat z uk (new castle upon tyne - co je uplne navrchu anglicka) tak sme uk presli za 7hodin (a to podotykam, ze anglicania maju hrozne dialnice, kruhac kazdych niekolko km 😠 ) takze ked ides z irska, tak to trva do tych 4hod.. ale zavisi akou trasou, nie vsade su dialnice.. lod z irska do uk ide zhruba 2hodky, lod z uk do fr (dover-calais) 1,5 hod.. tu este zavisi ci ides klasickou alebo rychlolodou 🙂 a potom cez europu cca 15hod.
lod z irska do francuzska ide 20hodin.

takze zavisi na tom, co preferujete, ci cenu, alebo to, ako rychlo budete doma na slovensku 🙂
cestu spat sme vzdy objednavali par dni pred odchodom zo slovenska.

nasa prva cesta do irska bola samozrejme fantasticky zazitok - aj preto, ze sme sa zastavili v parizi pri eiffelovke.. cesta spat na sr po 3/4 roku bola podobna.. horsie to bolo dalsi krat, kedy sa nam zo slovenska od rodiny velmi nechcelo. ale pohodka.. dalsi krat sme isli tusim kvoli tomu, ze tu do draheho naburali (mame slov.auto a oprava v sr nas vysla lacnejsia), takze sme sli s polepenym kufrom a rozmlatenymi zadnymi svetlami 😀 no a kazda dalsia cesta bola a je pre mna utrpenim 😝 v lete by sme tiez chceli ist autom domov, lebo by sme ho chceli predat ale kedze uz budeme traja, tak sa hnat cez europu nebudeme, ale si normalne oddychneme - prespime - v nejakom private alebo hoteli.

a este podotknem, ze sme sa stretli s par slovakmi, ktori v tom istom case cestovali na slovensko - raz to bol taky 50r pan na irskom aute nie velmi dobrej kvality odkial si z kosic, ktory to prvykrat isiel odsoferovat na slovensko, po 4rokoch pobytu v irsku. mal nove navigacne, ktore velmi nevedel pouzivat.. chvilu sme ho viedli, ale dost nas to zdrzovalo, takze sme sa s nim rozlucili.
a druhykrat na nas zacala na dialnici vo fr vyblikovat biela dodavka s dublinskou znackou a dlho sa nas drzala.. na najblizsej benzinke odstavil aj chlapik.. na nase prekvapenie to bol chalanisko z nasho mesta, dokonca z tej istej ulice 😀 takze nahoda jak svina.. ale tiez sme ho zanechali po case. svet je skratka maly 🙂

v kazdom pripade sa treba na cestou autom poriadne pripravit- aj co sa tyka navigacneho prip. mapy, alebo jedla, ak sa nechcete zdrziavat cestou po restikach a nechcete velmi minat a aj nejakymi moznostami na prespatie - vankuse, deky a podobne...

jaj no a na zaver par kuriozit - raz sme lod zmeskali 😵 cestou z dublinu do uk, takze sme stratili 300eur a 8h casu a raz sme zle objednali listok. isli sme zo slovenska a sme mali listok nie z fr do uk, ale opacne.. tu sme ale prisli iba o 20libier a pol hodinovu casovu stratu (z calais do dover chodia lode kazdu chvilu). len tak tak sme potom stihli lod z uk do irl

no som sa rozpisala.. mate este nejake otazky???? 😀 😀 😀 😀 😀

ladysparky
18. jan 2010

tinka tie signs su aj na prisavku-nemusis nic lepit na okno 🙂 pozries na tom monitore, aka max.hrubka matracu moze byt? lebo vraj to potom, ak mas hrubsi matrac, moze casto pipat, lebo nebude citit, ci babatko dycha alebo nie.. joj velmi dufam, ze budem kojit, prajem to aj tebe tinka 🙂 robis nieco pre "dobru kvalitu bradaviek"? kadeco pisu na nete - masirovanie zubnou kefkou, natieranie dvorca nejakymi specialnymi kremikmi, otuzovanie........

a baby, ten odber z hlavicky je naozaj nutny? 😲 mozem si povedat, ze to nechcem? (len chcem vediet moznosti).. som z toho skratka prekvapena.. aj na sr sa to robi? aha, teraz citam dalej co o tom pisete.. tak pokial viem, na toto sa robia na slovensku tie prietoky, zhruba posledny mesiac tehotenstva - ci je babatko dostatocne vyzivovane, alebo je uz v takom stadiu ze nedostava ziadne ziadne vitaminky z tela matky a ze uz moze ist von.
no v kazdom pripade je to podla mna riziko, pochat miminku do hlavicky 😠

arian gratulujem k tetuskovaniu 😀

tinka, parada, ze sa ta tvoja socialka konecne rozhybala 🙂 len je divne, ze si pride pokecat k tebe domov. to je nejaka novinka? alebo to je mozno preto, ze si tehu, tak aby ta neprehanali 😉

ladysparky
18. jan 2010

boze, zase dnes cely den kysnem pred pc.. ja sa skratka k tomu zehleniu nikdy asi nedostanem 😀 😀

arian
18. jan 2010

Ale si nam to tu popisala 😀

My nad tym rozmyslame, hlavne preto, ze by sme si tak chceli urobit vylet, popozrat krajiny, zostat par dni v parizi. A pobrat nejake veci domov. Matkove oblecenie nechcem vyhadzovat a nemam ho komu dat.

A pytala som sa aj pretoze, my ked sa raz budeme stahovat, neviem ako pojdeme. Lietadlo asi tazko, auto nam bude tiez malo 😀 , tak mozno vozik, ale myslim, ze ani do toho sa nenapraceme 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
18. jan 2010

ved ja sa vzdy tak na par dni odmlcim a potom to dohanam 😀

no nam bude osobne auto na prevoz veci malo.. mam pocit, ze si budeme musiet objednat cely kamion 😀 😀 sme boli donuteni kupit take veci ako mikrovlnku, mrazak, mam velke hojdacie - kojacie kreslo a kooopec veci. a vzdy ked ideme, tak sme full narvati... vzdy sa totizto niekto najde, kto potrebuje nieco brat a my sme take dobre duse, ze nevieme povedat nie 😖 ale teraz v lete odmietneme, ak sa niekto ozve.. pojdeme s babatkom a nechceme nic riskovat. napakujeme iba kufor, zadne sedadla budu okrem autosedacky volne.

a ten vylet, to je super napad, len odporucam hladat miesta so strazenym parkoviskom. francuzi su vraj svine, ked vidia zahranicne auto. mimochodom, minule leto sme mali aj my naplanovany takyto vylet, ale kedze som bola uz tehu, tak sme sli rovno domov a do toho chorvatska.
3 mesiace som planovala vylet - stanovacku. chceli sme pozriet zap.pobrezie francuzska, par dni stravit pri barcelone a potom prebehnut juh francuzska.. zápiskov som mala neskutocne vela, ale poputovali do kosa.. mozno niekedy v buducom zivote 🙂 ked dovolenka, tak s bezstarostnou prepravou 🙂

ladysparky
18. jan 2010

baby, vdaka za info o tom odbere.. zas som o nieco mudrejsia 🙂

no a co to kupkanie novorodeniatka? co odporucate?
drahy je alergik (atopicky ekzem) a predpoklada sa, ze aj nase deti budu mat problemy. tak sondujem...........

arian
18. jan 2010

S tym stahovanim spata pravda. My sme tiez museli vela veci kupovat. Od policiek , cez stol, periny, navliecky, hrnce, taniere, kuchynske spotrebice-male, cinky, steper, a take veci, kooopu oblecenia, aj skrinky, velky futbalovy stol- ten je neskutocne tazky-manzel chcel kvalitny, elektroniku...no neviem ako my raz odideme 😀

Ani my sami nevieme, ci je to fajn napad s tym vyletom, predsa, matko je dost maly, nie uplne rad cestuje autom, navigaciu mame, ale aj tak...ale uvidime. Mozno sa ani na dovolenku nedostaneme a na slovensko mozno tiez radcej poletime.

A urcite neberu krvicku z hlavky kazdemu mimcu. Asi len ked sa im nieco nepozdava.

arian
18. jan 2010

Lady kazdy lekar odporuca inak. Podla toho ktora spolocnost ho financuje, tej robi reklamu 🙄 -na slovensku.

Nam odporucili v cistej vode a ak by sa zdalo, ze ma suchu pokozku, po umyti hlavicky, pridat do vody za lyzicku olivoveho oleja, ale ja som umyvala zo zaciatku v cistej vode a neskor s niveou, alebo blumchen-neviem ako sa to pise. ten olivovy olej som neskusala. A raz za cas som natrela bud olejcekom pre deti alebo nejakym kremikom, telovym mliekom. Tiez tych znaciek.Este som sem tam pouzivala johnsonsbaby olej. Ale nie sampon, ten stipal aj ked je pre deticky. A teraz pouzivam L'oreal kids ten je velmi dobry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre