Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
21. jan 2010

Tinka uvidis, Dieta je ovela lepsi ak uz mas dietatko, viac konkretny su. Mozno neni taky farebny az, ale ja uz mama a ja len sem tam, Dieta pravidelnejsie. Su viac do detailov.
A mama a ja sa a opakuju, ak si si nevsimla.

A tinka, my mame tiez knizky ze kolo kolo mlynske a tak,potom ceske verzie Paci paci pacicku koupil tata boticky, /ako slovenske tap tap tapusky/. To vies o jeden jazyk viac. Ale aj knizky We r going on the bear hunt, alebo Wheels on the bus aj v kniznej podobe a tak. Ci australsku story /od Anne/ Wombat stew /ta je super kvoli zvieratam, ktore tam su dingo, jezura, emu - vies australcanka nam to doniesla z Australie/
Ale ta Maria Podhradska a Juraj Canaky su fakt krasny.

NO dnes uz to prehanam s navstevou konika, dam si pauzu, lebo uz som extremistka.

😀

susanne.k
21. jan 2010

zdeni nedali by sa tie anglicke cd od podhradskej hodit niekde na net? ja sa opytam nasich chalanou kde by si to mohla supnut a stiahli by sme si to aj my.

flanagans
21. jan 2010

ahojte babenky
trosku oneskorene ale prajem vam vsetkym a nasim detickam vela zdravia a zdravia.
chcem sa vas opytat ci mi viete poradit ake potraviny mozem jest a co nie ak malicka ma riadnu koliku. Zacalo to pred 2 tyzdnami a mame to este stale. petka sa narodila 26/12/2009. Pocula som ze moze mat aj reakciu na kravske mlieko teda z toho uvazujem ze musim vylucit aj syry. Ja Petku kojim. Skusam uz 3 kvapky proti kolike ale najhorsie to mame vecer. Vtedy mi ide srdce roztrhnut ked ju vidim ako place. Davam jej aj masaz, davam si pozor na stravu ale mame to stale. Viete mi povedat ako dlho to trva? Alebo ak ste pouzivali kvapky ktore pomohli? Tiez mate aj skusenost na reakciu kravskeho mlieka?

Este sa chcem opytat ine veci ale utekam pretoze petka mi tak place ze idem k nej

catalin
21. jan 2010

flanagans, tak blahozelam k narodenia malej Petky. Bohuzial koliku a plac mam v cerstvej pamati, nasa Mia si tym presla, skusali sme vsetko, kvapky, cvicenie, krem na brusko, masaze, teplu plienku na brusko...vsetko svojim sposobom pomohlo...Kolika nieje len o boleni bruska, kolika je stav, prisposobovanie sa dietatka na zivot tu vonku...niekomu to ide hladko, niekomu nie. na nas to tiez islo vecer, ked musela spracovat vnemy z celeho dna, to bolo placu ako keby ju rezali, neboj sa,plakali sme spolu s nou, lebo sme jej nedokazali pomoct..len trochu to zmiernit..len ju laskaj, hladkaj, nos na rukach, utisuj, nech citi ze si tam s nou..nam to ustupilo po 6 tyzdnoch, a ked ju to obcas chyti, uz je to len slaby odvar, a ma to rychly priebeh..je silnejsia, tak to lepsie znasa..a fakt sa to deje len obcas. inak my uz sme na UM, a nakoniec sme zvolili bezlaktozove, a fakt sa to zlepsilo, lepsie spi, lepsie papa uz je to maly cloviecik, co mi tu stastne gagota, aj sa uz vie sama zahrat, takze aj ja uz mam obcas ruky volne a mozem aj navarit aj nieco doma porobit.drzim palce a hlavne vela sily...viem co prezivas..ale hlavu hore, bude dobre

annaola
21. jan 2010

Hallo, keby ste chceli, tak aj na youtube su vsetky tie detske nursery rhymes- my sme sa ich ucili spievat ked ich mal Tomi na domacu ulohu zo skoly . Najskor sme ho trapili s textami naspamat a potom som prisla na to, ze oni su vlastne aj tam a ucenie takto ide ovela ovela lahsie. Uz ich vie pekne vsetky. A skvele su aj tie elektronicke knizky s najznamejsimi nursery rhymes. Niektore su iba so zaciatcnou slohou pesnicky a dietatko ma dospievat do konca, alebo uz cele, neviem co je lepsie, nevedeli sme sa rozhodnut, tak sme nekupili ziadnu nakoniec, lebo uz je na ne aj tak velky , su urcene pre mladsie deticky a o chvilu by ho to prestalo bavit.
Inak, zasa mame maleho maroda, odvcera ma teploty a kasel,snad to nebude swine flu.Spominala som to tetuske u ktorej robim(bola detska nurse) a poradila mi, ze nech mu dam vypit deci 7up , vraj je to taky trik, myslim ze tie bublinky maju akoby okyslicit krv a tym sa znizi teplota. ked bude najhorsie a chyti 40 teploty tak aj tento speci irsky tip vyskusam. ked som bola tehu a opuchali mi nohy a tak pod tak mi bublinky pomahali,nieco na tom bude. A coca cola je dobra zasa na zaludok , proti vracaniu.
KOncim, idem si kuknut noveho Janosika, konecne sme ho stiahli v slovencine 😀

tinkadublin
21. jan 2010

Ahojteeee baby 😉

Flanagans tak to mi je luto ze ma Petka koliku, ako pise Catalin s tym sa neda prilis vela robit, len trosku zmiernit a iba cakat kedy to prejde.. Ja sa uz vopred bojim co to bude s nasim, ci tiez budeme plakat spolu..

Inak baby mozte byt na mna hrde, konecne som sa dnes zbalila 😀 jednu tasku co na porod veci, aby som sa nemusela hrabat vo vacsej.. a druhu vacsiu s ostatnymi vecami a tretiu s vecami ked po nas pride drahy, aj autosedacku, overalik a tak vsetko a oblecko pre male aj pre mna, aby to uz mal pekne pripravene 😉 Tak uz mozte byt kludne..

Catalin tesime sa ze uz je vsetko ako ma byt a mala prekvita 😉

Janec tak ako bolo v prvy den v praci? Asi este nezvyk po tak dlhom case nie?

ladysparky
21. jan 2010

vy dračice 😀 😀 😀
ale co.. vy maniačky 😀 😀 😀

tak hlasim, kontrola u GP prebehla velmi rychlo-klasika tlak, moc, skontrolovanie polohy - ale tak brutalne, ze ma do vecera pichalo na pravej strane.. hroza a strach.. najblizsie idem za 2tyzdne do nemocky a potom kazdy tyzden opat k GP.. sa to krati, uz len 6tyzdnov 😕

tiez mam knizku Mojich prvych 5 rokov zivota.. dostala som od skorosvagrine. nie je to anne geddes, lebo ked mi ju zhanala, boli vsetky beznadejne vypredane, ale vobec mi to nevadi, lebo tato sa mi zda este lepsia 😉

co sa tyka prispevku pri narodeni dietata, netreba byt prihlasena a platit si 12mes. zdr.poistku. ale mam pocit, ze uz tie podmienky sem niekto hodil.
co sa tyka zdravotnej poistky, tak ja som si ju v auguste zacala opat platit, lebo som lietavala domov na vysetrenia a len to prve ma vyslo na 200eur.. tak si opat kazdy mesiac platim cca 25eur. lebo clovek nikdy nevie, co ked, ked budem doma s malou, sa mi to zide? akurat ze som so zdr.poistovnou mala problem, lebo som do cestneho prehlasenia napisala, ze som sa z irska vratila, co pravda nebola 🤐 (tiez odo mna pytali P45.. prac.pomer som skoncila v dec. 2008, prihlasovala som sa v aug.2009 a teta sa na mna vyrutila, ze si to musim spatne zaplatit..ale som sa z toho vyzula, vedela som ze bude chciet spatne peniaze, ale ktosi mi poradil, ze sa mam branit, ze som si hladala pracu a ze som na slovensku medzitym nebola.. preto to cestne prehlasenie)

niektora z vas tu pisala, ze ak dostavate socialku, stat za vas odvadza PRSI.. mozte mi to niekde najst, nejaky konkretny link?

zdenka, preco tej slovenke vykliestovali dieta????????? a nevolala sa nahodou zuzana? 😕

tiez som si priniesla kopec casopisov Mama a ja.. dobre citanicko pred spanim, ked sa neda zaspat 😎
a tu podhradsku mam aj ja, som si to stiahla z internetu.. skoda len, ze sa k tomu teraz neviem dostat, lebo to je v notebooku a ten sa ani za svet nechce nastartovat. ale vraj staci prehodit hardisk do ineho NB a dostanem sa k tym udajom. tak budeme musiet skocit kamoske, ta ma rovnaky NB.
susanne, pytas sa, ci to nie je niekde na nete.. je, ja tom mam postahovane s rapidshare.. vedela by som ti poslat linky.. ak mas dobry internet (rychly) a naaaahodou predplateny ucet na rapidshare, mas to stiahnute do 2hod.. ak nemas predplateny, tak to je riadna babracka, na niekolko dni ☹

flanagans, gratulujem k malinkej 🙂 a prajem jej skore zbavenie sa kolik.. juj, stale castejsie o tom pocuvam.. a stale viac mam obavy 😒

catalin, tak vy uz ste na UM? doslo mliecko? 😢

annaola, 7up?? ja sa pototo 😀 😀 to som este nepocula.. tak daj vediet, ci to zabralo.. a drzim palce, nech je maly rychlo zdravy 😵

tinka, gratulujem k uspesnemu zbaleniu sa 😀 😀 je to prakticke takto sa balit do x tasiek? ja som sa pytala a ze irky uplne bezne do velkeho cestovneho kufra na koleckach. tak som si ho vyumyvala a tiez som zacala do neho balit.. nie je plny, myslim ze ani nebude, ale hlavne to bude praktickejsie tahat to na koleckach, alebo byt ovesana niekolkymi taskami. snad ma s nim z nemocky nevyhodia, lebo je fakt velky 😝 ale sak, strcim pod postel a hadam bude dobre..
a mas vsetko? na nic si nezabudla? ;)

no a na zaver by som sa chcela spytat.. v sobotu ideme do severneho irska kamsi k Belfastu, sme tam nasli jedneho chlapika cez ebay, ktory nam vie predat ten nas kocik za dobru cenu a tak rozmyslam, ci tam neskocit este do nejakych detskych shopov, pripadne do nejakeho shopping centra.. ved zlavy by este mali trvat a v severnom sa vraj dobre nakupuje. tak ak mate nejake info, sem s nimi, prosiiiim 😵

zdenkam
21. jan 2010

Flanagans, kolikou si preslo vela mamiciek, ale aj tak je jasne, ze to boli, ked vidis malicku plakat.

Ja som na to nic nedavala, vobec nic. Nebolo to ale brutalne, tu a tam hej,obcas som aj poplakala s malym, ze mu neviem pomoct, ale nebolo to take,ze by sa to nedalo vydrzat.
Ja si myslim, ze u nas to bolo predsa len o traveni, lebo stale to prislo do 5 max 1O minut po kojeni. NIkdy ze len tak z nicoho nic, to som uz vedela, dokojim a spusti sa to. Masirovali sme, stlacali nozky k brusku tu a tam nieco vyfucalo 🙂 a na chvilu sa ulavilo.
Doporucujem nejest strukovinu prve tyzdne a tiez som sa mala vyhybat pikantnym jedlam a a citrusovym plodom ako pomarance. Podotykam ze do stravy sa musia opatrne zavadzat, lebo pri exkluzivnom kojeni /co som mala ja pri malom do 6 mesiacov/ nie je mozne aby si nezjedla ziadnu strukovinu pol roka.

Sussanne, posielam tie 5 CD od M.Pohradskej vratane tych s anglickymi pesnickami Alienke, som sa s nou doobedu dohodla, tak sa nejak spojte, je to v mp3 formate / na 1 disku/, mozno ti to preposle teda. Ja zial nemozem mam mini notebook a bez usb kluca navysa, takze nerealne ani umiestnit kdesi na net. Ale ak sa chce, cesta sa najde, ja to davam do obehu a vy sa dohodnite uz. Kopcim jej aj texty k tym anglickym hoc sa im da krasne rozumiet.
A annaola ma ma iste pravdu da sa to kdesi najst na nete.
My sme kadejake baterkove formy hraciek potlacali kym sa da a zatial sa slusne da. Zrazu v 2 rokoch zistite ze mate vokol seba same pistiace a huciace rarohy a paradne z nich tak akurat boli hlava. Brrrrr. TAkze my sme skor na drevene hracky. Akurat som objednala dalsim maleho kamosom z woodentoy.ie krasnu supravu pre handy man-tool box. SAm maly take ma a krasne s tym opravuje radiatory uz vyse roka. 🙂

Dobru noc vsetkym

Ladysparky, volala sa Tina a rok po tom dietatku cakala dvojicky dievcatka, uz su doma v Sr. Nesiel na svet, museli jej pomoct ho vytiahnut, trochu to deformuje hlavicku.

zdenkam
21. jan 2010

a ten 7up ten je tu snad vseliek, lebo ako prve mi ho radili na tu crevnu virozu a vseobecne pocuvam ze ho gp poradi aj na akykolvek zaludocny problem, len ze na zaludok musi byt flat - odbublinkovany.
Ale fakt som to na teplotu este nepocula, no nech to je cokolvek nech zaberie.

janec79
21. jan 2010

alienka1: urcite kup ten casopis, ja som vcera navarila slovensku klasiku (kuraci perkelt s haluskami) ale cez wkend urcite ukuchtim nieco z casaku, nech mame nejaku zmenu.Aj nasa mala inak este place v skolke – vacsinou je to rano, ked ju tam necham, ale potom je to vraj uz fajn, dufam, ze ma neklamu a inak presne ten vycitavy pohlad poznam – vcera spala, ked som po nu prisla a ked vstala a zbadala ma, tak zamracila sa, otocila hlavu nabok, zacala plakat a presne to bol plac „ze kde do kelu si bola tak dlho a preco si ma tu opat nechala!!!??“

Baby, prvy den v praci za sebou, nakoniec to nebolo az take hrozne, ale priznavam, ze som viac myslela na malu ako na pracu a cas mi isiel hrooozne pomaly, fakt mi mala moc chybala. A nahnevali ma, lebo mi slubili, ze budem moct pracovat bez obedovej prest., a vraj to nie je mozne, tak som sa spytala, ci aspon namiesto 1 hodiny nemozem mat polhodku a ani tak nie!! Zurila som ako nikdy, byt doma skor hoci i o 15 minut by bolo fajn, ale vraj takto by sa ostatni zacali pytat skor....o com pochybujem. Dnes este k tomu bola Enka dlho v skolke a musela som ju tam rano zaniest ja, lebo manzel mal skusku, tak chuda este aj skor vstavala.
Inak den nam zacal dost dramaticky, najprv sme trosku zaspali, ale nic vazne, potom, ked som uz malu mala nachystanu v kociku, tak zacala kakat....nasledovala vymena plienky, konecne sme sa vytrepali z bytu a vytah nefungoval!!! A byvame na 4. poschodi.... elektricka nam usla tesne pred nosom-chybali nam asi 2 sekundy, upachtena som s nou konecne prisla do skolky, este aj plakat zacala (nastastie to vraj netrvalo dlho)....ja som sa ponahlala spat na elektricku a nasledne na shuttlebus na8.30, ktory som samozrejme nestihla, tak ma napadlo, ze o ulicu dalej ide dublinbus- trva to cca 5 min.peso na zastavku, tam som cakala 15 min a autobus nikde, tak som sa vratila a nakoniec chytila shuttlebus o 9.00. Dufam, ze to bude zajtra lepsie, zacinam sice o hodinu skor, ale mala zostava s muzom doma, takze idem rovno do prace..

Spominali ste tu hudbone CD, ja mam od podhradskej „veselu anglictinu pre deti“ a od podhradskej a canakyho „detom 5“, tak ak niekto chce, kludne mozem napalit a poslat postou. A zdeni, resp. hociktora – ak mate nejake ine, dalo by sa okopcit a zaslat mi ho? Je mi jedno, ci anglicke, alebo slovenske, mame len tieto dve, takze akekolvek dalsie potesi.

tinka: rada pocujem, ze si uz zbalena, ziadna zmena – citis sa stale rovnako dobre??

annaola: jooj, tak nech sa maly co najskor uzdravi, ten 7up ma prekvapil, dobre vediet..Inak dik za tie tipy na youtube

janec79
21. jan 2010

aha, teraz citam o tych cd nizsie, tak zdeni dikes, spojim sa s alienkou1

sussanne, ak chces, tie 2 cd ti mozem poslat

nika26121
21. jan 2010

janec79 no pracicka v pohode co? chudatko malicka tak stresy hned za rana co? my zajtra uz oslavujem sa strasne tesim ako sa bude mala tvarit 😀

zdenkam
21. jan 2010

Janec, tak aby si sa citila lepsie.
Rano tlacim v buggy Patricka do skolky a uz pri tej house estate, ze mama big hug mama kissik. A ja zeneboj Patrick dam ti aj 3, dam ti pockaj, pri Lise, ti dam. Vyjde z buggy zaklope na dvere a uvidi prichadzat Lisu /jedna z vychovateliek/ a zacalo to: Noooooo, snazi sa utiec od dveri, rychlo som ho dvihla a sup do vnutra.Tlaci Lisu a zacina kopat. Ona sa zohne a No, Patrick, No, stop Patrick - pekne mu vravi a berie ho do herne. Ja rychlo vlozim dnu buggy este pocujem ako krici Where is mummy.
Boze, srdce mi trhalo. To zacal roibt nedavno. 1,5 roka tam chodi a pohoda. Ale to robi len mne. A ani ked pon pridem sa nestazuje ze bolo zle, rozprava ze Lisa colouring a tak ze James is friend. A pytam sa ,co a aako po tom zachvate a oni sa len usmeju, ze pohoda, ze vazne ani za roh nezajdem a fajn,ze o 2 minuty ukazoval Lise tricko /som mu kupila v tescu s autami, tak sa citi ako velky chlapec 🙂 / ze to robi len mne pri rozlucke.

Ale to tym detom nik nepovedal, ze sa to nerobi, ze tehotnym zvlast nie.Viete co so mnou robia tie hormony, som zvazovala ze sa otocim a vezmem si ho domov normalne. Ale ......som to rozchodila v dazdi a stretla som sefku a ta vravela ze jej syn to tiez robieval a ze casto isla domov po tom co ho rano odniesla a plakala, zatial co oni jej vraveli, ze on bol potom ok.
Ako ja viem ze je ok, lebo on je uz velky by sa stazoval, povedal by mi.
Ale nechapem, co s tym teraz zacal. ASi to je tym ze teraz ma take straaaaaaaaaaaaaaasne tulive obdobie, ale ze to su chalpci vseobecne viac nez dievcata. Ze sa strasne tulkaju. A on mozno akoby tusil, ze maminka uz nebude len jeho, ze bude dalsi drobec, tak to mozno citi nejako.
Ale bolo mi dost na nic z toho, skoro slzy na krajicku.

No vidite aka krasna particka sa tu z nas vytvorila, si budeme pomahat navzajom. 🙂

Muz sa smeje, ze z toho citanie mamickovskych casakov mu narastu prsia ku koncu mojho 9 mesiaca. 😀
Zas sme listovali Betynku a MIminko

tixi
22. jan 2010

tinka gratulujem k zbaleniu, no ale ti to trvalo... 😀 teraz uz len budeme sledovat, ktory den sa tu neprihlasis a nam uz bude jasne, ze maly Ervin je na svete 😉
janec tak ty teda riadny adrenalin zazivas rano, tie dublinske autobusy neznasam, chodia si ako chcu, vobec sa neriadia grafikonom a niekedy idu aj tri tie iste cisla za sebou a potom dlhu dobu nic
baby verim vam, ze vam srdiecko trha, ked musite nechat deti v skolke, urcite ani ja nebudem ina...ja vsak zastavam nazor, ze kazde dieta by malo aspon urcity cas navstevovat skolku pred nastupom do skoly, pretoze potom su tie skolkarske deti ovela viac komunikativnejsie, vedia sa skor zaclenit do kolektivu, podelit o hracku a tak.Kamoska ktora zije na Slovensku ma synceka, ktory v skolke nikdy nebol, lebo sa o neho starali raz jeho a raz jej rodicia, no a potom mal v skole hlavne prvy rok problem vobec sa naucit rano vstavat, kedze ho vzdy nechali vyspat kolko chcel a nevedel ani zapadnut medzi deti, pretoze to bolo pre neho nieco nove tolko novych tvari pokope 😒

vcera som vycitala na nete, ze niektore detske flase, teda cumliky na nich su urobene tak, ze znizuju prehltanie vzduchu a tym znizuju moznost koliky, ide o konkretne tuto znacku, mate s tym niekto skusenost?
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

zdenkam
22. jan 2010

Tixi, hej niektore hej, ale ak nieta pije hltavo tak s tym nic nenarobis.
U nas ta kolika aj preto, lebo maly si nie stale po kojeni odgrgol a nehrozilo aby som ho napr. v noci mala na rukach 2O minut ci si odgrgne, takze som ho dala aj bez odgrgnutia spinkat. Ale v noci koliku nikdy nemal. Nikdy.

Skolka o tom niet diskusii ze je pre deti prospesna. Navyse on ju ma rad, len aj mamu ma rad, tak to je dilema odijst od mamy. 🙂

Dnes neprsiiiiiiiii 🙂 O hodky vyrazame do parku. Vytiahneme wellies, vezmeme handricku utriet mokru houpacku a sme zas v parku. Mozno aj loptu vezmeme kopat na tenisovou ihrisku.Jooooj som rada. A mama doma uz slusne vrecko sucheho chleba /nas drak neje korky z chleba/ tak si to tak zberame a raz za cas chodime krmit cajky na rieku. Ja tom mam strasne rada jak sa ich tam zrazu zletia desiatky.
Tak som dnes vdacna za bezdazdovy den. 🙂

A zas nas caka pracovny vikend po minulom premarodenom, ale tatka mame pondelok, utorok doma, tak si to vynahradime. Viete vsetko zle je na nieco dobre. Ja si tie kratke manzelove tyzdne v praci pochvalujem, lebo financne to aj tak nepocitime a aspon sme viac spolu. 🙂

tixi
22. jan 2010

no tu v Dubline to vyzera s pocasim vseliako, v noci asi prsalo, lebo su mokre cesty a este aj teraz je zamracene, ale mne je to dnes v podstate jedno, lebo som si vybavila volno v praci.Sefka mi totiz dala taky roster, ze osem dni v kuse makat!!!Tak som vcera musela nabehnut za inou manazerkou, kedze ta moja nastastie odisla na dovolenku a vybavit si to dnesne volno.Osem dni za sebou by som neviem ako zvladla... 😖
dnes musim vypratat byt pretoze zajtra moj muz oslavuje spolu s kamaratom ich narodeniny, ale nastastie ziadna velka oslava ako po minule roky sa nekona, len sedem ludi 🙂

arian
22. jan 2010

Ahojte!

Anaola tak drobcovi skore uzdravenie!

Aj Matko je chory, od rana nam grcka. Jasne, ze som ho ani do skoly nedala. No teraz sa hra akoby mu nic ani nebolo no kazdu chvilku leti grckat.

Janec urcite si obe rychlo zvyknete 😉 , neboj.
Alienka aj vy 🙂

Tinka tak na poslednu chvilu s tou taskou.. 😀

Nam chyba k tej ziadosti P60 z 2008 tak muzik dnes ide do Castlebaru na TO. Neviem kde som to mohla zalozit ale nikde to nemozem najst.

Flanagans gratulujeme k Petke! A este nezabudni ze dietatko naduva aj ak zjes jablko, hrusku, kukuricu, hrach, mineralka, niektore dzusy (musis odsledovat)strukoviny, hrozno, chlieb, a niektore deti maju velke problemy ak mamina konzumuje mlieko, alebo mliecne vyrobky. Ja som pocas kojenia pila jednu kavu- max dve za den, no nikdy nie na vecer. Sesternicin maly bol nepokojny aj ked si len upila z muzovej. Neviem ci su niektore deticky tak citlive, alebo to bola len nahoda a ona to spajala s tou kavou. Ale urcite to coskoro prejde, musis vydrzat. Nasho drobca to veru velmi dlho drzalo, plakala som s nim kazdu jednu noc a vecer, ale potom ti to vynahradi 🙂 , kolika prejde a budete si uzivat jedna druhu.

Idem za drobcekom, uz sa prestal hrat asi mu je zasa na nic, tak mu idem zlepsit naladu.

Prajem vam krasny den a Zdeni- pekny vylet.

kacenkalm
22. jan 2010

dobre ranko
jaj,baby,drzte palce,dnes idemem s malou na ockovanie,dufam,ze nebudu ziadne reakcie...naposledy taaak kricala,ze som skoro plaka s nou... ☹

tinkadublin
22. jan 2010

Ahojte zienky 😉

Takze 7up je vseliek?? 😀 tak to som nevedela teda.. mne ho este neporadili.. colu tu mi radila gp ked mi byvalo zle na zaciatku tehu..

Zdenka tak tu u nas tiez pekne svieti slnieckooo, chystam sa niekam prejst aspon trosku, tak si tiez uzite to pekne pocasie vonku 😉 inak si viem predstavit ako sa tesis na draheho ze bude mat volno.. to moj este pracuje dnes a od zajtra uz dovolenkaaaa.. si ho budem uzivat 2tyzdne 😎 Zdenka a maly asi citi ze uz nebude jedine slniecko doma, ale ze sa bude o maminu delit, tak preto vyvadza, co ine ti ostava ako tiez len pockat kym ho to prejde..

Jaaaj baby tie nase strasti so skolkami a kolikami, tak maminy musime byt silne a vsetko vydrzat 😉

Arian to je skodaa ze maly chory, dufam ze sa mu coskoro ulavi a nebude uz grckat.. to teraz od vsadial pocujem, ze by tiez ten stomach bug co zdenka mala? No prajem skore uzdravenie!!

Janec, tak to mas riadne adrenalinove rana pocuj 😲 ale ono sa to zlepsi s malou, nic sa neboj 😉

Ladysparky urcite ta nevyhodia s kufrom z nemocky 😉 len ja nemam taky kufor abo tasku na kolieskach co by bol velkosti prirucnej batoziny, jedine normalny na 20kg.. a ja sa poznam, ze ked tam budem uprostred rodenia abo este len kontrakcii tak sa mi nebude chciet prehrabavat vo velkom kufri, ze kde do kelu som dala to a to.. Takze pre mna je jednoznacne praktickejsie mat jednu malu tasku s vecami cisto na porod a ostatne v taske velkosti prirucnej batoziny.. Ja to vlacit tak ci tak nebudem, lebo idem dnu s drahym a po nas dojde drahy.. a ked budeme odchadzat tak tu mensiu len supnem do vacsej a je to.. a ta tretia taska, to je tiez tak, ze radsej vsetky veci pre muzicka pripravim do tasky, takze len schyti autosedacku a tasku a ide.. Ale neboj, podla mna kludne chod s kufrom ked ti to je pohodlnejsie, tiez som videla rozne tasky v nemocke 😀 😝 ja by som si mozno len tie veci na porod dala aspon do igelitky do kufra na vrch, ze len otvoris a vyberies a nemusis sa zas prehrabovat.. no je to na tebe, hlavne nech tebe je pohodlne 😉

Tak baby pekne zbierajte tie cd 😝 a ked ja budem potrebovat tak uz mi len poslete 😀 😎 Zdenka mas pravdu ze sme sa tu nazbierali skupinka a pekne si pomahame 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
22. jan 2010

caute baby,

ladysparky, veru my sme na UM ☹ aj ked jej davam 3x denne cca 10 lyziciek mojho mlieka co sa mi podari vytlacit. my sme s tym mali od zaciatku problemy, kedze som mala sekciu. mliecko sa poriadne nerozbehlo, bradavky som mala rozkusane, Mia sa nevedela dobre prisat, chvilu som odsavala ale bez nejakeho vecsieho vysledku, tak sme prestali bojovat a je na UM, ja som velmi sklamana lebo som tak velmi chcela kojit...no co uz, snad pri druhom...

tinka, konecne zbalena? tak uz sa maly Ervin moze narodit, velmi na teba myslim, nech vsetko ide hladko, hlavne pozitivny pristup a nebat sa. inak mas termin ako manzelova svagrina, mozno sa narodia vasi chalani v jeden den..drzim vsetky palce.

tinkadublin
22. jan 2010

Ako vravi Fidka 😉 len to najnutnejsie na salu, takze ja tam mam v taske nocnu koselu v ktorej budem rodit, ponozky pre istotu, papuce, uterak kebyze si dam sprchu na kontrakcie, hygienicke potreby, jednorazovky nohavicky, face cloth, ktory mozem namocit do vody a utierat si tvar ci krk ak budem potrebovat a to je vsetko. Uz veci po porode mam vo velkej taske, ako oblecko pre male, druhu nocnu koselu a vsetko ostatne ako tu cellular blanket, ci plienky, cotton wool atd..... neviem ja som dost minimalistka .))) ved ked bude vsetko ok, tak idem domov po 24hod lebo mi ponukli ten Early transfer home.. a kebyze nie, tak to mame blizko do nemocky, takze drahy kazdy den moze doniest nejake extra veci co budem potrebovat, ale zda sa mi zbytocne vlacit vela a potom to iste nazad domov.. Jasne chapem ak mate daleko nemocnicu, tak to radsej byt pripravena.. 😉 Tak Ladysparky snad sme pomohli 😎 Inak fidka na to som vazne zabudla, ze skontrolovat ci mame nabite baterky vo fotaku 😀 😝 esteze to pises...

Catalin no veru, skoda ze niet mliecka, ale hlavne ze mala je zdrava a rastie a gagota 😀 to je najdolezitejsie! Takze nebud sklamana, ked to takto malo byt, bohuzial, ale urcite to nie je tvoja vina, tak sa nad tym netrap!! No a veru uz zbalena, ale nejak sa mi nechce verit ze uz porod sa blizi, ja sa citim stale fajn 😀 a ja mam vzdy pozitivny pristup, a nebojim sa 😉 ved ako ma byt tak bude no nie?

zdenkam
22. jan 2010

Catalin, myslim,ze to nemusi byt problem sekcie, proste len nie vsetke maminky su tie stastlivkyne. Ja som mala sekciu a vobec ziaden problem. Len nech je malinka zdrava a vsetko bude dobre.

Arian, nebude to ten stomach bug? To je tak 24 hod zvracania a malo by to byt lepsie druhy den. To som mala nedelu ja.

Tak som sa napokon rozhodla ze letime domov v marci na 9 dni. Cakam na schvalenie v praci. Dam si tam urobit 3d scan, malemu nakupit kvalitne boticky a dam mu urobit 3 rocnu prehliadku, ze sa to v 3 rokoch ma. Zrak skontrolovat a tak.

Fidka, nas caka tiez buduci tyzden big birthday party a to ozaj big , lebo bude mat drak 3 rocky a 16 deti dojde.
Zatial to tak vo velkom nikdy nebolo, lebo na prve narodeniny to je zbytocny stres pre male. Kedze tu nemame rodinu zavolali sme 2 kamosov a jednu kolegynu moju z prace, ale to boli vsetko rodicia, t. j. ludia, ktori mali deti v rovnakom veku ako Patrick.
2. narodeniny to tu mal vsetkych starych rodicov, lebo sme sa 2 dni predtym brali, takze viac mu netrebalo.
A teraz co sme uz aj my boli za posledne 2 mesiace na 2 birthday party, tak musi byt aj jeho, sak uz sa pyta a aj je dost velky, ze sa tam vysanti.
My sme mu kupili wooden blocks take ze shape sorter a este cosi drevene, ale uz neviem. Im to je jedno co im kupis v tom veku. Lebo na Vianoce predtym dostal auticko vies odrazacie, co sa aj tlaci s ruckou, tak sme uz nic velke kupovat nechceli.
TEraz dostane scooter. 🙂 Bike s pomocnymi kolieskami ma uz od jesene a z trojkolky davno vyrastol.

Janec,u nas tiez dnes na programe klasicka, pirohy s lekvarom. 😀

A dnes je u nas krasne, odmena za ten hnusny vcerajsok boli sme od 9.3O do 12.15 v kuse vonku. Potom som si navarila a on sa krasne hral sam, lebo ak sa vyhra vonku, bude sa hrat aj sam, inak ma chce stale pri sebe.
Neviem ako sa to da pri vasich detickach, ale pri nasom je zbytocne casto sa snazit cosi robit. Pre pokoj je lepsie venovat sa jemu najprv a az on ma dost,potom je cas na domace prace. Inak to je o drzku. Ale podotykam,ze moj muz je v tomto lepsi, dokaze umyvat kupelne s malym. 🙂

ladywitch26
22. jan 2010

tinka, k taske na salu co si beries, tam si pribal aj jednu plienku a jeden oblecok pre male, lebo tam ti ho rovno oblecu. a ja som tiez chcela ist domov co najskor, ale 24h po porode ti musi dieta skontrolovat pediater a ak sa tomu cosi nezda, tak si ten pobyt musis predlzit. nam stacilo len to,ze malej nepravidelne bilo srdiecko. co je vraj u novorodencov bezne, ale ze oni nesmu nic zanedbat. tak som tam musela zostat este dalsich 24hodin, co sa mi maximalne nepacilo, ale nenarobis s tym nic.

janec, tak to si mala dobre fofry rano.inak s tymi prestavkami nenarobis nic. je to raz dane zakonom, tak s tym nepohnes. a kolko hodin denne pracujes? ja napr. pracujem 6hodin, takze mam narok len na 15minut, keby som pracovala uz 7hodin, tak z toho musim ist na hodinovu prestavku na obed. cize zaplatene by som mala to iste, len o hodku (uplne zbytocne) navyse v praci.

zdenkam
22. jan 2010

Babenky ved v Sr by si vas standardne nechali 5 dni v nemocnici ci babo nebude mat zltacku, tak nebojte tie max 2 dni tam vydrzite.
🙂

Ano Tinka, pediater musi miminko skotrolovat u nas az 48 hod po porode kontroloval a to vsetko klbiky a tak. Ale mne to bolo fuk, tak ci ona som tam musela byt 5 dni. Sialene dlhy cas. Ja som na 3 den uz chcela domov a stazovala sa, ze sa tam nudim. Ale po cisaraku skor nepustia. 😒 Ach jaaaaaaaaaj, co tam len ja narobim bez Patricka 5 dni, sak mi to zlomi srdce hoc tam bude ine miminko.

tinkadublin
22. jan 2010

Jaaaaj baby nestraste 😀 ved ja viem ze ked budem musiet ostat dlhsie tak ostanem, s tym sa nic neda robit.. ale kvoli tomu az po tych 24 hodinach po porode, aby skontrolovali babo a iba ak je vsetko v najlepsom poriadku tak ide sa domov a potom chodi nurse 5dni domov kontrolovat, aj zobrat krv z paty na tie heel tests ci ako sa to vola.. samozrejme keby sa co i len mne nezdalo nieco tak v ziadnom pripade neodchadzam z nemocky tak skoro ale ostavam.. no som rada ze tu je ta moznost, ak by bolo vsetko bez komplikacii tak si viac oddychne clovek doma vo svojej posteli ako v nemocnici no nie? 😉 ja som otvorena a pripravena - ako sa da - na vsetky moznosti, aj na tu moznost ze ak bude emergency cisarak tak jasne musim ostat tych 5dni atd.. nemam s tym problem vazne, lebo drahy moze byt so mnou v nemocnici od rana do vecera kazdy den, kedze bude mat dovolenku a nemocka je hrozne blizko.. 😝

Ladyw tak teda tam pribalim jednu-dve plienocky a nejake to body pre maleho aj na salu.. Baby a tie cellular blankets ste kolko potrebovali? lebo nam midwife na kurze povedala ze si mame zobrat dve vacsie - pre cot a dve mensie - pre moses basket, tak ja mam zbalene len po jednom z oboch velkosti, aj ked mam kupene po dve, ale zda sa mi to zbytocne, lebo tak ci tak si tam beriem zavinovacku, takze maleho do blankets velmi balit asi nebudu, len hned po porode, ale to viem ze este balia do tych nemocnicnych az neskor si ho beriem k sebe.. aspon tak nam povedala midwife ze to robia 😕 hmmm tak neviem.. ved keby som potrebovala dalsie tak drahy donesie 😀 jaaaaj ten sa nalieta 😀 sak nech sa trapi aj on, ked ja sa vytrapim s porodom 😉

Veru Zdeni dnes je krasne, som bola aj na prechadzke, no uzasne je vonku 😉 a neboj ved ta Patrick dojde pozriet do nemocnice nie? vydrzis, budes musiet.. 🙂 inak som si vygooglila ze jedna tetuska predava ten casopis Mama a ja - Vyziva a dieta ci tak nejak sa to vola, aj s receptmi, asi to co mas aj ty Zdenka.. lebo to uz nikde nepredavaju a nemaju, tak sa vytesujem velmi, aspon mi to pomoze kedy co ako zacat s tuhou stravou.. len skoda ze ona to predava iba ako komplet casopisy mama a ja z roku 2008 + ten special o vyzive + nejaka knizocka Happy baby.. napriek tomu sa tesim, aspon budem mat co citat 😉

tinkadublin
22. jan 2010

A to vsetko - myslim tym tie casaky - iba za 4eura!!!!! neuveritelne.. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre