Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
23. jan 2010

http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12... - tu je presny navod na kojenie, mozno to niekomu z vas pomoze!

tinkadublin
24. jan 2010

ahojte baby, ja iba poslusne hlasim ze som este cela 😉 citim sa super iba trosku unavena. Este 4dni do terminu..

mamartinka
24. jan 2010

Tinka drz sa.Sa ti to krati.Budem na teba mysliet.My ochvilu odchadzame uz na letisko. 🙂

ladywitch26
24. jan 2010

ankaira, gratulko, ja si tak malinke babo ani neviem predstavit. nasa stanka mala 4170g 😀 dufam, ze toto druhe bude trosku mensie.

janec, to mas az dve 15min. prestavky?ja mam narok na druhu 15minutovku az keby som tahala 12hodinovku.

co sa tyka kojenia, tak ja som pri stanke jedla uplne vsetko.a ziadne vyrazky nemala.co jej zle robilo, bolo akurat ked som vypila bublinkovu vodu. inak co bola najvacsia sranda, tak cele tehu som do seba dlabala kila jahod. no a teraz ked jej dam jahodovu vyzivu, tak sa ide potrhat za tym. asi si pamata chut este z bruska, lebo vraj co zena zje, tak to sa aj do plodovej vody dostane a zmeni chut.

inak mi uz zacalo byvat rano zle, zatial nevraciam, ale co nie je,moze byt 😝 😝 a ja som sa vytesovala,ze kazde tehu je ine. no houby, vyzera to tak, ze mi zasa bude zle az do piateho mesiaca ako pri stanke. 😠

laura_cork
24. jan 2010

ladywitch, dakujem za radu, bola som v piatok u GP, nasla som si peknu kliniku blizko domu, tehotenstvo potvrdene, 6.tyzden. Brala mi iba krv, v 10.tyzdni mam prist opat k nej a potom pojdem do nemocnice. viem, ze sa trosku lisia tie vysetrenia v tehotenstve medzi SR a IRL, tak snad bude vsetko ok.

kombinujete lekarske vysetrenia s navstevami slovenskych doktorov? dakujem.

laura_cork
24. jan 2010

Jeeej, toto forum je super, uzasne kolko slovenskych mamiciek sa tu dalo dokopy a ako si vsetky pomahate🙂)) Snazim sa vas trosku spoznat, uz som na strane 220🙂 Ako ten cas bezi, nedavno sa tinkadublin len snazila o babatko s manzelom a teraz pozeram, ze uz len par dni do porodu.Alebo ladywitch ako netrpezlivo cakala, kym sa Stanka vypyta na svet a uz druhe babtko je v brusku. Blahozelam vsetkym mamickam, ktorym sa uz babatko za tie mesiace narodilo a prajem vela zdravicka a stasticka na cely zivot. A takisto drzim palce vsetkym tehulkam, ktore porod este len caka.

Som velmi stastna, ze som tuto stranku nasla a ze tak krasne Slovensky drzia pokope a pomahaju si!!!A ze ako sa slovenske babatka rozraztaju v Irsku🙂

ladywitch26
24. jan 2010

laura, no hej, rozrastame sa, niektore pomalsie, niektore rychlejsie, ako napr. ja 😀 😀
a do nejakych dvoch tyzdnov ti pride pozvanka z hospital. predpokladam, ze z wiltonu, ked si z corku. lebo myslim, ze vsetky porodnicke oddelenia zo vsetkych nemocnic v corku sa prestahovali do wiltonu. co sa toho tyka, mne sa tam strasne pacilo, hlavne tie sestry na novorodeneckom boli uzasne. preto sa aj trepem do wiltonu znova, aj ked vlastne patrim pod waterford. a asi tam maju dost nabite teraz, lebo na scan ma pozvali az 24.februara, co uz budem v 14tt. teda aspon odhadom, lebo GP urcila termin podla MS, no ale boh vie, aky som mala cyklus, kedze to bola prva MS po porode a test som si robila az 5.januara, cize ten rozdiel moze byt aj 2tyzdne oproti terminu.

mne krv nebrala, lebo naposledy pri stanke mi zobrala, ale kedze sme co.waterford, tak to mohla poslat jedine do waterfordu, no a v corku mi potom aj tak brali krv, lebo ze oni testy z waterfordu neuznavaju, ze oni maju uplne ine kriteria.tak sa GP tentokrat ani neunuvala,za co som jej vdacna, lebo neznaaaasam ihly.

inak ak budes vo wiltone a je to tvoje prve babo, tak ta asi oslovia zo scope, to je taky vyzkum, robia to na 5.poschodi, co je vlastne uz oddelenie univerzity. je to sice viacej navstev, asi 3, ale ja som si to vzdy sklbila s terminom u doktora, tak som nebehala hore dolu zbytocne a beru viac krvi, ale zasa robili tam dost podrobne testy, takze som mala istotu, ze keby cosi nebolo v poriadku, tak tito to urcite zistia.

tixi
24. jan 2010

ahojte 🙂 tak a pracovna nedela takmer za mnou...
vcera sa konala u nas doma ta dvojita narodeninova oslava, o jedenastej som mala co robit aby som nezaspala na gauci a tak som bola rada, ze po pol dvanastej uz vsetci odisli domov 😀 ked som si vsak lahla spat, tak ma strasne rozbolela hlava, oci, brucho zaludok, no bolo mi do placu...citila som sa ako po opici, neviem ci som nahodou nedostala ako sa hovori z oci...ale vsetko je mozne 😕

laura ja som bola na Slovensku u lekara na takej komplexnejsej prehliadke, tak som taka kludnejsia, pretoze tu napriklad nerobia EKG a tiez som si dala spravit Triple testy

mne tato stranka velmi pomohla, najprv som vyse roka chodila pred svadbou na mojasvadba.sk a teraz tu, no a coskoro ma caka aj modrastrecha 🙂

lady tak to je super, ze uz v 14tt ti prisla pozvanka na scan, mne to prislo az na 19tt, ale uz som zistila, ze tu je to bezne, v utorok ma caka druha vizita v nemocnici tak som zvedava...

laura_cork
24. jan 2010

Tixi, a v ktorom tyzdni si bola na tej prehliadke na SR?

Moja GP mi poslala prihlasku do nemocnice a od nich mi ma prist domov termin prvej prehliadky. Tak ako si pisala ladywitch, ona mi rovno odporucila to oddelenie univerzity, lebo ze tam je tych prehliadok viac a beru odber krvi obom rodicom a robia testy na anomalie. Tak som uz nedockava, dievcata co su na SR pisu, ze oni uz na prvej prehliadke, ked im potvrdzuju tehotenstvo, maju sono a dostavaju obrazok babatka a vidia aj srdiecko. Tak snad ti Iri vedia, co robia🙂

Dnes som si kupila aj prvu knizku o tehotenstve, tak idem studovat, nech si osvojim aj anglicku termnilogiu a viem, na co sa popytat na dalsej prehliadke.

tixi
24. jan 2010

tie Triple testy sa robia tusim v 16tt, takze vtedy som si aj naplanovala Slovensko
tu som bola z irskej nemocnice velmi sklamana, citila som sa ako v nejakej vyrobni, doktor sa mi venoval az dve minuty, takze to hovori za seba, ale musim povedat, ze moj GP je naopak super, nikdy som este pri nom nemala pocit, ze sa ponahla a vzdy poriadne poobzera na sone babatko ci je vsetko ako ma byt 😉 no ale za to vysetrenie si platim, ale aspon som pokojna 😅
ked som bola teraz cez sviatky na Slovensku na sone, tak som ani nemohla pozerat na monitor a doktor ho obzeral asi tak dve minutky a spraval sa ako keby som tam ani nebola, v rozmedzi dvoch hodin mal urobit totiz scan 38 pacientkam!!!takze podla toho to tak aj vyzeralo 😠 vytlacil mi 4 fotky za ktore som musela zaplatit dve eura, ked som sa ho opytala ci tam aj on videl chlapceka ako moj GP, tak som dostala odpoved, ze podla neho je to jasne dievcatko...podla mna sa na to ani nejako nezameriaval, kedze mal narvanu cakaren
budeme mat vsak iste chlapceka, moj GP mi spravil detailnu fotku vajicok a penisu 😀

kacenkalm
24. jan 2010

bry vecer zienky
Tak akurat som ulozila malu na spanok,ockovanie v piatok dopadlo super,bez sebemensej reakcie,tak som bola rada... 🙂 ten moj anjelik mi robi radost,uz papame aj zemiacik s mrkvickou a straaasne nam to chuti 🙂 na vecer mame strasny apetit 🙂
Tinkadublin,drzim palce,nech to mas rychlo za sebou...a hlavne stastne 🙂

tixi
24. jan 2010

kacenka kukla som fotecky, mala je fakt nadherna, ma uzasne licka 🙂
catalin fakt dik za radu, ze tu tie flasky od Avent kupim lacnejsie, dnes som sla na stranku mothercare a ta startovacia sada, kde su 4 flase, kefka na cistenie a cumliky stoji o 12 eur lacnejsie ako na Slovensku a to uz je teda riadny rozdiel, aj ten sterilizator do mikrovlnky tu vyjde o 4 eura menej
mne sa strasne pacia tie hniezda do postielok, neviete kde sa daju zohnat za dobru cenu?ja by som chcela najradsej trojset, len neviem ci su tu take rozmery na paplonik a vankus ako na Sk

tinkadublin
24. jan 2010

Laura tak vitaj 😉 ja som tiez predtym ako som sem zacala pisat najprv precitala vsetkych 200stran 😀 aspon ma clovek prehlad a nemusi sa pytat na nieco co uz bolo pisane..

tixi tak ja som si objednavala tie hniezda 3-set zo slovenskej stranky, lebo je to ovela lacnejsie ako kupovat tu a aj tie bumper su vacsie ako tieto co tu maju v irsku.. skus rozne stranky ako:

rajdeti.sk alebo
http://www.bambino-kociky.sk/ - odtialto mam aj ja.. a niekedy maju fajn zlavy 😎

kacenka to je dobre ze pekne papate a aj ockovanie prebehlo dobre, len tak dalej 😉

ladywitch26
24. jan 2010

tixi, a v ktorom tyzdni si bola u GP potvrdit tehu? lebo aj to dost zalezi.oni ti daju termin podla toho, ako maju volno. ja som prvykrat bola u GP, ked som bola v 5tt, tak mi akurat na 12tt dosla pozvanka na scan. teraz som len zistila ze som tehu v 7tt, v 8tt som sla k GP, takze asi preto az ten 14tt.

laura, tu triple testy nerobia vobec, lebo je to pre nich zbytocne. aj keby bolo babo neviem ako poskodene, zena ho donosi, lebo potraty su tu zakazane. takze naco ich robit, ked sa s tym aj tak nebude dat nic robit. celkom ich v tomto chapem. a taktiez ziadne prehliadky na koze, vsetko len prehmat cez brucho a sono. mne to teda nechybalo, kamoska na sr po kazdej prehliadke na koze krvacala, tak neviem, na co to bolo dobre. inak ten scope fakt odporucam, ja som bola pri midwife mary o´riordan a to je fakt zlata zena.
inak ak mas akykolvek problem, tak im to spomen, oni si na toto zasa davaju bacha. mna dost bolievala chrbtica, tak ma hned objednali k physiovi na par sedeni. inak odporucam aj antenatal class, pre istotu sa objednaj uz teraz. ja som sa objednavala minuly rok v decembri a prvy volny termin bol az na april, takze posledny kurz som mala tyzden pred terminom. len tak tak sme to stihli 😀

star444
25. jan 2010

Ahojte baby, mam na vas taku otazocku. som v irsku uz cez 3 roky. od augusta minuleho roka som vsak nezamestnana. dostavam social benefit, pretoze som odrobila skoro 3 roky.momentalne som v druhom mesiaci 🙂 . chcem sa vas opytat, ci budem mat narok na maternity benefit? ak ano, kedy by som o neho mala poziadat? mate niektora podobnu skusenost? dakujem velmi pekne. 🙂

ladysparky
25. jan 2010

ahojte, konecne som sa dostala aj k odpisaniu, nielen citaniu 😅

laura vitaj medzi nami 🙂
tiez som kombinovala vysetrenia na sr a tu. kym sa dalo, som lietala a absolvovala som triple testy, glukozu a 4d. rodit sa chystam tu v irsku, vo waterforde aj ked od novembra som prestahovana do co. kilkenny. drzim palce, nech ide vsetko tak ako ma 🙂

zdenka sa tu davno neukazala 😕
tinka myslim na teba kazdy den 😵 😵

a sa troska pochvalim, konecne mame doma nas vysnivany kocik 😎
Jane slalom pro Matrix cup v limitovanej edicii-travickovy potah-za neuveritelne dobru cenu 🙂 museli sme pren vycestovat az k belfastu, ael stalo to za to. v uk smyths sme este potom nakupili Angel care a cestovnu postielku, lebo mame poschodovy dom a ked budem dole, budem mat kam malu odlozit (ma dve polohy-aj pre malilinkate miminko je dobra, aj ako hracia plocha pre vacsie bejby).
tak uz sme myslim dostatocne vybaveni 🙂

jaj a dakujem takto oficialne za radu, ako sa zbalit.. urcite to tak spravim 😎

star, pokial nepracujes, nemas narok na matersku, teda na materfnity benefit. tiez som bola v podobnej situacii a vela ludi mi radilo najst si aspon nejaky part time, aby si potom tie peniazky mohla dostavat.. mne sa to nepodarilo a tak budem dostavat asi len rodinne pridavky vo vyske 80eur mesacne (teda pokial tu davku od januara 2010 naozaj znizili na polovicu zo 160eur).

budem sa uz musiet zahryznut do papierovaciek. tiez chcem mat vsetko aspon v hlave nachystane - rodne listy, ambasadu, cesta domov, davky zo slovenska a tak dalej. urcite si vsak necham od vas poradit, kedze niektore z vas maju tieto vybavovacky za sebou.

no, dnes zacinam 35tt (mi to vychadza na pondelok 🙂 ), podla irskych dr 34tt (aj ked termin porodu mam rovnaky aj od sr dr aj od ir dr). takze sa odvazim odvazit a zapisat si do mojho bejby zozitka k ostatnym udajom.. dufam ze mi neovisne sanka, lebo sa kazdym dnom citim vacsia a tazsia 🙄

pekny den vam prajem 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
25. jan 2010

ladysparky, rodinne pridavky znizovali zo 166eur na 150 eur mesacne. minuly tyzden mi prisiel vymer... ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
25. jan 2010

fidka, mne prisiel papier ze mi ho priznavaju, za december je este 166e a oj januara 150e

kacenkalm
25. jan 2010

ahojte zienky
star444,ja som tiez nezamestnana uz viac ako rok,a bola som aj v dobe,ked som bola tehotna,dostavala som jebseeker benefit a teraz dostavam jobseeker allowance vo vyske 147e,aj s nejakymi drobnymi na dieta na tyzden,plus samozrejme tych 150e na mesiac(child benefit).ja ked somsa dozvedela,ze som tehotna,uz som si pracu nehladala,lebo som si chcela na plno uzit tehotenstvo,kedze som pracovala v domove dochodcov a tam bola celkom tazka praca 🙂 .

ladysparky
25. jan 2010

catalin, tak to je o moc lepsie ako 80eur 😵

fidka, kocik som hodila do albumu, na nete ho uz nemaju tak neviem hodit link. a ratam s nim aj pre druhe dietatko, dufam ze sa dovtedy nerozpadne 😀

tinkadublin
25. jan 2010

Ahojte zienky 😉 tak to potesi viac tych 150e ako 80 😀 my sme dnes boli na kontrole u gp, tak ledva nam vedela odpocuvat srdiecko lebo maly sa stale vrtel a kopal a ruckami buchal, takze nam to trieskalo do toho sona 😀 😝 inak vsetko ok.. ziadne bolesti zatial, citime sa fajn 😎

Fidka potom porad ako na tu modelku sa dostat po porode 😀 😀 😝

Ladysparky kocik je uzasnyyyy 😉 fakt krasnucky ste vybrali, gratulujem!!!

No zdenka si urcite uziva s drahym a malym drakom dva dni volna 😉

ladysparky
25. jan 2010

tinka, zda sa ze sa malemu z bruska von nechce. asi tam ma prima tepluuucko 😎
a co povedal dr, dokedy budete cakat?

som prave natocila par sekundove video ako sa ta nasa zirafka v bruchu vrti.. neuveritelne 😅 skoda len, ze neviem, ako je ulozena (viem ze hlavickou dole), ale ze cim to tak kope, ci rukou, nohou, kolienkom, laktom - este ze su len tieto moznosti 😵

som rada, ze sa kocik paci.. dufam, ze s nim ako so znackou budem tiez taka spokojna ako s farbou potahu 🙂
a do druheho albumu som dala akutalne foto, riadne bruchate.. som sa dnes teda vazila, narast o 1kg.. prirastok od zaciatku tehu teda necelych 19kg.. uz staciiiiiiiiiiiii 😠

zdenkam
25. jan 2010

Tinka, no uzila som si pracovny vikend, babi ja cely vikend makam, nezabudat. 😉

Ladysparky, parada kociarik uz je. Aj my uz mame uz k nam cestuje. Sa tak tesim si ho v tom marci doma v sr kuknem. SA mu sialene tesim. Stale si ho chodim v albume obzerat.

Inak Laura, ja si myslim, ze neexistuje tabulka na prvy scan. Ja som pri prvom dietati bola potvrdit tehu v 6 tt a na prvy scan som sa dostala na 23 tt. 😠
Teraz cakam druhe dietatko. Zaraz koncim 15 tt. Prvy scan som mala v 9 tt a druhy v 13 tt a treti mam v 2Ott t. j. 1.marca. Rodit idem rovnako ako predtym vo Waterforde, takze si fakt mysli, ze na to tabulka neexistuje.
Moja kolegyna sa na prvy scan costala az v 26 tt tehu a to sa jej pytali, ze co az tak neskoro. 😠

Ha a vyzera to, ze si nedame povedat pohlavie dietatka. Dnes som nakupila 5 dupaciek /viem, torsku skoro/ uplne paradne za 5 ks za 1 eur, sice v second hande ale bez skvrny a vsetko Next /ale to m je fuk/ a vsetko take ze modre a cervene pasikate, zelene a cervene gulate, roznopasikate. Proste univerzalne. Ak bude holka, uz ma co seba, ak chlapcek ma este viac co na seba.

🙂 Len to treba doniest zo sr 🙂 Tak si chcem uzit ten zazrak, ze ni podaju dietatko a povedia, to je chlapcek alebo to je dievcatko. Musi to byt ine ako ked uz viete co to bude. Ale pri prvom som bola sialene nedockava, tak som si to dala povedat.

Inak sa objednavam v Michalovciach na 3D scan, tak sa aj na to tesim. To som pri malom tiez nemala.

No Ladywitch, druhe tehu je niekedy ine niekedy nie. U mna bolo ine, ranne nevolnosti a zvracanie tu a tam, pri malom to bol neznamy pojem.Vdakabohu.

Ladysparky, rodinne pridavky sa znizovali na 15O Eur. Inak baby to mate fakt brutal, ze ten jediny prijem co vam potom hrozi su tie pridavky a ta socialna davka, ak to je podpora tak parada, to je super, ale socialna davka co ja viem, nik ju nema viac ako 1OO eur z mojich znamych a to teda nic moc. Musi to byt dost na hrane s tymto vyzit. ☹
Ja sa chystam na matersku mesiac pred porodom a to budu v tom case 3,5 roka co robim part time, takze materska mi sice vyjde menej ako prijem,jasnacka, ale da sa. Bude len o 1O eur menej nez pri Patrickovi. Malo by to byt 194 eur, pri malom som mala 2O9, lebo to som tiez robila part time.

Laura a Iri neradi robia scan pred 9 tyznom, ak nie su komplikacie, navyse aj sk lekari upozornuju ze po internom scene sa moze dostavit spinenie. Prave preto to Iri neradi robia, po tom 9 tt uz to je krasne aj na externom scane. Mne robili pri potrate aj interny aj externy. Neni to neprijemne, ale radsej som si pri tehu uz dockala ten 9 tt. A videla 2 cm zazrak. V 13 tt uz 7cm. To tak sialene rastie, ta nadej. 🙂

JANEC, chystam malemu cupcakes na party a dnes som skusala ako chutia. Recept je v tom casaku, ten lemon cupcakes. Chutnucke a rychle. Doporucujem. No a nedelu peciem dvojnasobnu darvku 🙂 😀

ALIENKA, cd s Mp3 uz na ceste, texty okopcim a poslem neskor, nejako sa neviem dotrepat do kniznice.

Ok, my zajtra zas vyletujeme, mame doma tatka. Pa pa holky

laura_cork
25. jan 2010

Babulky, dakujem vsetkym za privitanie aj za kazdu radu🙂

Ja som tiez citala clanok, ze sa v zahranici od vaginalnych vysetreni upusta, najma v pociatoc. stadiach tehotenstva, lebo sa moze narusit vnutorne prostredie v porodnych cestach a takisto preto, ze pre mnohe zeny je to neprijemne a stresujuce.

Ladysparky, blahozelam k vysnivanemu kociku, toto je take krasne obdobie, ked si vsetko chystas a potom pride domov maly zazrak🙂 Skoda, ze ten cas tak rychlo bezi...

Zdenkam, s tym prekvapenim o pohlavi dietatka to je uzasny napad, aj ja som si to vzdy tak predstavovala, ale neviem, ci pri prvom vydrzim az do porodu🙂 Mozno az pri druhom bude prekvapko🙂

tixi
25. jan 2010

ladywitch ja som bola u GP uz v tretom tt, kedze som to zistila ihned na zaciatku v 2tt, co najrychlejsie som odoslala tie papiere do nemocnice, pozvanka mi prisla obratom hned ale az na 19tt, ale pohoda, kedze k GP som chodila a stale chodim raz mesacne.

zdenka a odkial zo Slovenska si, kedze si spominala Michalovce?ja som totiz z Humenneho 🙂

tinka malemu je asi dobre, kedze vam tak na sone maval 😀

ohladom tych penazi, ja tiez cakam na vyrozumenie kolko mi schvalia maternity benefit, kamoske davaju 280 eur tyzdenne, ale to je vlastne maximum, tak som zvedava ako to podla doterajsieho platu vypocitaju mne 😕 ona sa tiez vratila na Slovensko, ale dostavat sest mesiacov kazdy tyzden na ucet 280 eur je nadherne...
fakt smutne, ze tie rodinne pridavky vam znizili a kedze ste niektore pred otehotnenim nepracovali nemate narok na ten maternity benefit mate co asi robit zit z manzelovej vyplaty, ale zase na druhej strane tu v Irsku je aj tak vzdy vyssia zivotna uroven ako u nas doma

zdenkam
25. jan 2010

hej maximum nemoze byt viac ako 28O . Tixi ved si vyrataj co dostanes, 8O percent z priemernej mzdy, ved ti v praci vypisali to tlacivo za kazdy mesiac premiernu mzdu, tak to lahko vyratas.
Ja som priamo z MIchaloviec. 🙂

Ja si neviem predstavit mat 2 deti a nemat maternity benefit fakt. Aj preto chcem robit rovnako ako pri malom, aj doma by mi bolo dlho. Aj ked posledne tyzdne to bude makacka stat 8 hodin na nohach, ale ak nebudu komplikacie, dam sa do toho. 🙂 A posledny mesiac budeme picnickovat a robit s kamoskami maminovkse stretka, boze ten luxus nerobit vikendy si neviem predstavit.

Tixi, mne rodi o 8 dni po mne v Prahe Patrickova krstna a ta je z Chlmca, okres Humenne. Inak je to take skvele, ze tak spolu rodime. ONa v Cr a ja tu. Ona je moja najlepsie kamoska inak.

tixi
25. jan 2010

na tom tlacive som mala len vypisat hrubu tyzdennu mzdu, aj sa mi to zdalo cudne, ze to mam vypisovat ja podla vyplatnej pasky a nie moj zamestnavatel, ale oni si to urcite overuju, ved aj vyska PRSI ktore tyzdenne odvadzam je vlastne podla vysky tyzdennej mzdy, takze bola by hlupost tam napisat nieco vymyslene

tak to je super, ze ste dve najlepsie kamosky naraz tehosky 😀 perfektna nahoda, ved aj keby ste sa dohodli tak vam to nevyjde tak ako to mate teraz 🙂
ja zatial v praci pohodicka, robim supervisorku chyznym, takze cast dna sedim za pocitacom a cast chodim a kontrolujem, ale som rada, ze uz z prace o necele tri tyzdne odchadzam, hlavne kvoli dusnej atmosfere na pracovisku...to mas dobre, ze posledny mesiac budes doma oddychovat, ved stat cely den na nohach nie je v tehotenstve ziadna sranda, chudatka zeny ktore aj tehotne musia robit napriklad niekde vo vyrobe za nejakym pasom a nemaju na vyber 😒
moje babatko sa dnes cely vecer nejako natahuje, takze na jednej strane brucha mam jednu tvrdu gulu a na opacnej druhu, asi zaocek a hlavicka predpokladam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre