Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
28. jan 2010

baby, ono to rata hlasy asi za 24hodin,tak ak ste vcera hlasovali napr. o deviatej vecer, tak vas pusti znova hlasovat az po deviatej

tixi
28. jan 2010

cafte zienky 🙂
tak a dalsi pracovny den za mnou, cim blizsie sa mi blizi ten posledny, tym viac sa mi tam nechce chodit, kolegyna je este k tomu na dovolenke, tak nemam s kym ani kvakat 😀 zato mojmu sefovi sa cely den huba nezavrie...len mna tie jeho reci nebavia, stale na niekoho nadava a ohovara a popritom hra na dve strany a to ja neznasam 😠

ladysparky gratulujem k novej pracke 😉
ladywitch zahlasovane, vcera mi to neslo otvorit, ale dnes v pohodicke
baby dnes ma napadlo, nechodili ste predtym niektora na mojasvadba.sk, zeby som poobzerala svadobne foto 😵

laura_cork
28. jan 2010

ladywitch, zahlasovane🙂 som zvedava ako to dopadne, daj vediet🙂

Tixi, pomylila som sa s tymi triple testami, mas pravdu, su to krvne testy, ano povedali nam, ze nam obom budu brat krv..sama GP nas na to poslala...

kocik Chicco je krasny, krasna zelena farba, aj mne by sa taka velmi pacila!

zdenkam
28. jan 2010

tixi, si zvedava na svadobne foto? Hodim ti nase jedno do albumu?
Minuly rok pred 3 dnami to bolo.
Chces?

tixi
28. jan 2010

jasne, sem s nim🙂 a inac gratulujem teda k vyrociu!!!

zdenkam
28. jan 2010

dik. 🙂
ok, idem pridat par fotiek, len maly komentar, mala to byt mala svadba. Podla predstav mojho muza len svedkovia. Podla mojich aj rodiciia. Vacsiu ani jeden z nas nechcel. Mam vo fotaku len 5 fotiek /vsetko na CD/ tak ti ich par hodim. Ja si pochvalujem. Irske financne dary prevysili svadobne vylohy, tie boli tak asi 1OO noclah, 2OO dinner, 5O cake, saty boli svadobny dar a plus letenky sme vsetkym pozvanym platili. Mojim rodicom aj Petrovim rodicom aj moja kamoska bola jeden zo svedkov. Uplna parada bola, ze som prisla ako nevesta do obchodu kde robim, robili sme foto s kolegynami a sefka nalievala sampanske priamo v shope no a jasne, ze vecer prisli na drink vsetke kolegyne do hotela kde sme spali.
Dobre, idem pridat fotky.

zdenkam
28. jan 2010

Dobre Tixi hodila som tam 4 fotecky, ale len docasne.

tixi
28. jan 2010

jeej, dakujem, nadherna torta a aj ty si bola fesanda 😉

ladywitch26
28. jan 2010

no tak som sa riadne vytocila dnes. vcera som volala na urad prace a rodiny do martina, ze ako stoji moja ziadost o prispevok pri narodeni dietata. a oni ze stale nemaju to potvrdenie, ze som o to neziadala tu v irsku. vraj to posielali do irska v oktobri a este nic nedostali. a ze kym nic nedostanu, tak s tym nemozu nic robit. no ma islo porazit. a pisala som so znamou, a nakoniec sa dozviem sokujucu spravu. vraj kamaratka, co robi na ambasade v dubline uz bola znechutena, ako jej tam stale mamicky vyvolavaju, ze co robit, lebo iri im to nechcu vydavat a na sr im nechcu dat prispevok bez toho. tak volala na upsvr do blavy, ze co s tym, ved nech si uz konecne uvedomia, ze tu nic take neexistuje, tak preco otravuju mamicky s tym. a oni jej povedali, ze teda v decembri vydaju internu smernicu, ze to uz okresne urady nemaju ziadat, ved prakticky na tom tlacive je aj cestne prehlasenie, ze som o nic take neziadala. tak mi teda povedzte, ci su uz v tom martine blbi, alebo je ta blava tak daleko, ze sa ta smernica po ceste stratila, alebo za mesiac este nedosla? no asi ju poslali po postovom holubovi a nie mailom. ale nech sa zajtra tetuska tesi, si ju vychutnam... 😠 😠

inak diky za hlasy, myslite na mna aj zajtra, uz mi na prveho chyba len 50 hlasov, ale jemu tam nejako nepribudaju, takze to dovtedy zmakneme. trva to do 6.februara, takze este mam nadej 😵

tixi
28. jan 2010

ja som mala na pripravu svadby vyse roka, a pravdou je ze som sa v tom naramne vyzivala, kamosky mi dokonca povedali,ze sa mozem kludne zacat zivit ako svadobna organizatorka 😀 dennodenne som bola na internete prevazne na mojasvadba.sk az mal niekedy ten moj z toho nervy..., bol to fakt nezabudnutelny den aj, ked nevyslo vsetko na 100%, ale bolo to nadherne 🙂
a ked sa nahodou ten nas drobcek poponahla na svet o par dni skor, tak sa mozno narodi na nase prve svadobne vyrocie
tuto je link 😉
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

tixi
28. jan 2010

ladywitch no to ti verim, ze ta to vytocilo, ved uz to tu z vas niektora spominala, ze co s tym slovaci nieco nerobia, ked pytaju taku nezmyselnost od kazdej mamicky a ta im musi poslat to iste potvrdenie, ze tu ziaden taky prispevok nie je...no nechapem tu logiku

annaola
28. jan 2010

Ahojte,
tak s Tomaskom to vyzera tak, ze sa to zopakovalo aj na druhy den. Ze prestali , ked zacal plakat. Chudatko moje, dnes sa to uz nastastie nestalo, lebo sa zdrziaval s detmi z triedy a ako mi povedal- ti chlapci ma nezbili, lebo ma nenasli.. Tibor sa porozpraval s ucitelkou a bude na naho davat pozor. Ked sa nahodou este nieco stane, asi pojdeme za riaditelom, chcem aby tie deti boli potrestane, lebo to budu robit stale ked im to teraz prejde. Nastastie si z toho nic nerobi, neohovori ze nechce ist do skoly ani nic podobne. Vie ze to nejako vyriesime.Drzte palce dievcata.

tixi
28. jan 2010

chudatko Tomas, ale by som tym faganom natrieskala na zadok 😠 no nejako sa to bude musiet vyriesit, ved nemoze chodit do skoly so strachom, ze zase si zacnu na nom zvysovat svoje ego...snad ta ucitelka najde sposob, ako to dat do poriadku, drzim prsteky

ladywitch26
28. jan 2010

annaola, no mna by tiez riadne vytocilo, keby mi niekto sikanoval dieta. ale neviem, aky a ci vobec maju nejaky dozor cez prestavky, lebo tu je to bezne. mojej domacej syna tiez mlatili, sa mi s tym priznal pred par rokmi.

no a ja som radikal, takze asi by som malemu povedala, nech mi ukaze tych chlapcov a pekne krasne by som si zasla pohovorit s rodicmi tych faganov. ze bud si s nimi spravia poriadok oni, alebo uz najdem sposob, aby s nimi spravili poriadky ini. napr. riaditel vylucenim zo skoly, alebo zoberiem maleho k lekarovi, ze bol napadnuty a budem ziadat od nich kompenzaciu. (inak staci spomenut tu kompenzaciu, a toho sa boja ako cert svatenej vody)

kacenkalm
28. jan 2010

tixi,nadherne fotecky...normalne som povedala tomu svojmu,ze sa chcem vydavat 🙂
annaola,ale ked to bude trvat dlhsie,podla sa fakt zacne bat chodit do skoly...tieto irske deti su drze ako opice,ziadna vychova.presvedcila som sa sama na vlastnej kozi...raz som sla k znamym,aj s malou v sedacke a s priatelom,uz ze ideme nastupovat do vytahu a z neho sa vynorilo asi 6 chalanov malych,zacali sa akoze bit pred nami,strkali do nas,mala zacala plakat,nechapacky...absolutne nezajem,ze idu dospely ludia a este k tomu s miminom...fakt drze opice,ale by som to bila 🙂

kacenkalm
28. jan 2010

aj mna caka telefonat zajtra na urad prace a rodiny,tak som zvedava tiez 😒

janec79
28. jan 2010

zdenkam: vrela vdaka za ten prispevok.... takze ta tetula na urade mala nakoniec pravdu – pokym som zamestnana, narok na rodicovsky prispevok nemam, avsak, mozno budem moct dostavat prispevok na starostlivost o dieta (cca 41 eur) co je sice o dost menej, no ale kazda korunka je dobra. I ked tiez som to pochopila tak, ze mozno sa bude robit nejaky ekvivalent „means testu“ - prijmy vs vydavky – a rozhodnu, ci mi ho daju alebo nie
Materska v irsku je 26 tyzdnov
100 euracov je skvela suma za to vsetko, co chystate pre 16 deti!!!!!
A ta valentinka, co si spominala, fakt origos, nieco vymyslim pre muzicka, to je jasna vec, este musim popremyslat

tixi: az mi zimomriavky behali po chrbte, ked som citala tu story. Ja by som tu nemocnicu zazalovala!!! Len bohuzial my slovaci sme uz raz taki, radsej budeme drzat hubu a len sa dalej stazovat.... takymto stylom sa vsak nic u nas nezmeni

ladysparky: ja som objednavala zopar veci aj na enikibeniki-tiez dobry internetovy obchodik

tixi: Svadobne fotky mate krasneeeeeee, pridavam sa aj ja a s nostalgiou spominam......
hmmm boli casy, zopakla by som si to...samozrejme, to iste obsadenie. http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...
U nas to bolo so svadbou a hlavne s pripravou komicke, ja som bola v juni 07 na slovensku na dovolenke a manzel, ze nech omrknem, ci by bol kostol,hotel volny, ako dopredu treba rezervovat atd.... Prisla som do kostola, vraj oktober este nie je zaplneny, zavolala som znamemu fararovi (mimochodom bez neho by ten obrad nebol taky skvely-to je jediny farar,na ktoreho kazne som sa vzdy tesila, a nebolo inak ani na nasej svadbe, ludia,ktori nechodia do kostola vraveli,ze to bolo neuveritelne) no takze on bol free, kostol tiez, tak som sa sla popytat aj na hotel, kde bola hostina, a zrazu ma napadol 13.oktober, zavolala som manzelovi a spytala sa co robi 13teho oktobra? on ze nic takeho a ja ze, tak sa zenis!!! A bolo. Najlepsie bolo nase auticko-manzel ma chcel prekvapit a aj sa mu to podarilo...bolo superovskeeeee-nam sa totiz hrozne pacia veterany (hlavne manzelovi)

annaola: dufam, ze sa ta sikana nebude opakovat, mozno by nebolo odveci porozpravat sa s rodicmi tych chalanov

ladywitch: viem, ako ta to stve, zbytocne sa nerozculuj a nerob si vrasky, babenku v brusku to nerobi dobre.. inak aj odo mna mas hlas 🙂

zdenkam
28. jan 2010

Ladywitch, tak fakt divne lebo zvlast ze nam kamosku, ktore doplacaju aj tu matersku a ta je z Martina. A ti ani potvrdenie o tej davke vyplateneho ESC nepotrebovali a este aj jej to vyplacaju sami na 2x po pol roku, kym mne az ked bol uzavrety kalendarny rok, tak to fakt nechapem.

Tixi, jasne krasne,mna zas prave to nahananie okolo, vybavovanie vobec nebralo a neberie. Sak som vravela, ze aj cerveny kober pri vstupe do hotela som zamietla. Este aj cas obradu som si o 3O minut pomylila. Ale pozvanky sme mali orgiginalne mali sme ich z www.svadbainak.sk
Kazda sme proste ina, pre mna tam boli dolezity rodicia a ten moj. Kazdy iny mi bol fuk, ale vsetka pozornost sa mi ozaj dostala. Ludia v hoteli ma zastavovali ze aka som krasna /cely outfit bol v style 30tych rokov preto aj tie ine vlasy a nahrdelnik ako Audrey Hepurn. Maximlane jednoduche, to bol moj sen. / Stara pani mi prisla robit vlasy a ziadna natacky, vsetko to tocila prstami, kadernicka nalievala sampus a to vsetko v uplne cudzej zemi. Navyse na kadejake cavyky uz neni tolko priestoru, ak mate dietatko. A to bolo ceresnou na celej svadbe. 🙂

Annaola, uplne ta chapem, ja by som kazdu prestavku stale pred skolou. Isto, Boh zavaruj aby toto robili mojmu synovi. 😠

janec79
28. jan 2010

zdenkam: aj ste oslavili vyrocie??? Dnes som sa v robote nasmiala, som si spomenula na teba, ked sme tu prednedavnom riesili cervenu ciapocku a supermana.... nase odd.pripravuje firemny casopis a okrem ineho sme mali priniest fotky z detsva... tak som volala mamine a poslala mi jednu, mala som asi 6 rokov a bola to mikulasska party z ocinovej roboty no a hadaj, aky kostym som mala na sebe????

janec79
28. jan 2010

zdenkam: aj my sme mali pozvanky so svadbainak.sk - na druhej strane - s tym byciklom!!!! 😀 😀

zdenkam
28. jan 2010

Janec, zeby cervenu ciapocku? 😀

Na oslavu nebude priestor je to sobota, celu robim a nedelu je maleho party. A to este do 1 som v praci, dobehnem domov, urobim sandvice pre dospelakov, najem sa a o 3 frcime slavit. A to som v sobotu do 21.3O v praci a pridem domov a idem piect tie lemon cupcakes. Plus prihladnuc som tehu. Takze to musi dopadnut cele dobre,ked si ma to stoji tolko energie. A to som mala v umysle piect vlastnorucne tortu /na maleho prvy rok som robila a bol tu uspech/ ale fakt nemam casovo priestor.

😒

Jaaaj to si pamatam, my sme mali tu s tym panacikmi akoby z clovece nezlob sa, ze on v klobuciku.Cervena a modry. Asi vies, ktore. Fatk originalne sa mi pacili a taka akurat na mna. Len sme tam urobili technicku chybu, namiesto si povedia svoje Ano sme dali Yes, a malo to byt I do. Ale to Slovaci ani nevedeli.

Ako ku mne kvietocky a holubicky fakt nerezu.
Ale najlepsia bola aj tak reakcia mojej kamosky na Cypre, ta vravela svojmu nastavajucemu, ze uz len kvoli takemu priezvisku by sa vydavala.


🙂 Mala by som byt Zdenka Veselá.

janec79
28. jan 2010

tinkadublin: kdeeeee siiiiiiiiiiiiiiiiiiii?? pozeram, ze ani jeden prispevok na tejto strane, zeby to uz na teba prislo???????????????????????????????????????????????????????? 😉

tinkadublin
28. jan 2010

Ahojte baby 😉

No ste toho pekne popisali, ani neviem na co skor reagovat..

Annaola, to moj manzel tiez vravel keby sa to stalo nasmu synovi, tak si hned zisti ktore chalaniska a ide to riesit.. ja by som tiez rovno za rodicmi a ako pise lady pohrozit im lekarom a kompenzaciou.. no je to hnus ake su tu irske decka, fakt ziadna vychova absolutne, ja neviem co ti rodicia s nimi robia, ako ich vychovavaju.. ok cest vynimkam, nechcem ich zas hadzat do jedneho vreca, ale priznajme si ze irske deti su uplne inej vychovy ako sme zvyknuti z domu..

Ladyw tak to sa v ziadnom pripade nenechaj odbit.. ked to v septembri moja uradnicka v kosiciach vedela o vsetkych prispevkoch a mala to riadne na tlacivach slovenskych ze v kazdom jednom state EU ake su prispevky a podobne veci, tak v Martine to musi ta uradnicka tiez pochopit.. mas asi fakt smolu na tie urady.. aj v zdravotnej najprv s problemami.. tak drzim palce nech sa to vyriesi!!!

Fotky som pokukala 😀 krasne svadby ste mali dievcata!!!!! My sme mali len uplne malu, ja som chcela len rodicov a svedkov, ale to mi nepreslo a este sme mali aj krstnych rodicov a babky, ale tot vse, prijemna vecera v restike, jednoduchy obrad na miestnom urade a bolo 😉 a peniazky co sme usetrili a co mali napr aj nasi rodicia ze na nasu svadbu, tak sme pekne dali na terminovany ucet nech idu uroky a to su take peniazky s ktorymi v podstate neratame, ale mame keby nieco.. 😉 a tiez som vsetko vybavovala, ked som isla vo februari na dovolenku domov na tyzden a potom len cez telefon a tak.. a potom z irska tiez na svadbu sme isli len na 3tyzdne a to je vse.. takze nebolo nejak miesta ani casu organizovat z irska velku svadbu..

tinkadublin
28. jan 2010

haaaaa Janka smola.. este 2v1 😝

janec79
28. jan 2010

tinkadublin: to bolo rychle 😀

zdenkam
28. jan 2010

Tinka tak presne sme to mali aj my. Len bez tych krstnych rodicov a svadbu v Irsku, lebo tie papierovacky kedze jeden z nas je cudzi statny prislusnik v druho state, na to sme mali minimalnu chut a tot nie cas.
My sme od nasich odmietli peniazky, jak ja tak Petr, lebo obaja ich mame iste viac ako nasi rodicia. TAkze preto sme im aj letenky platili, lebo prioritne bolo mat ich tu.

A krstili ste tu v Irl, alebo planujete? My sme tu krstili. Maly takmer odhryzol fararovi palec, taky mal hladik a chcel didi. Ha, ale nemal zubky, boli mu este len 6 tyzdne nastastie pre farara.

janec79
28. jan 2010

tinkad: som minule zabudla napisat, si sa pytala, kde byvame v talla-sme hned pri squeri-pri konecnej elektricky. Byvanie je pekne, okna mame do atria, takze uplny klud (ak nerobi samozrejme nejaky sused party, co nastastie sa stalo zatial iba 1x) A vy ste pri dundrume, ak si dobre pamatam, ze? Uz ste tam dlho a paci sa vam tam?

tinkadublin
28. jan 2010

Inak vam ale poviem ze ma zacina vytacat svokra.. akoze inak mame super vztah so svokrovcami, my si od zaciatku tykame a menami oslovujeme a vazne uzasne vychadzame, ale posledny mesiac mojho tehu mi zacina ist par veci na nervy.. Skoro kazdy den nam pise draheho mamina ze skype.. a my uz vazne nemame nervy s drahym, lebo to nie je o inom rec len o tom ze boooooze toto, boooooze tamto, a jeeezis teraz ma caka to najhorsie, a bolesti a neviem co, a co ked komplikacie a ci sa nebojim.. a bla bla.. no take reci vazne jednej tehotnej provorodicke nechybaju.. a este ja som taka kludna, zmierena so vsetkym, ako ma byt tak bude, ved preboha ako som tu uz pisala nie som ani prva ani posledna zena co ide rodit.. ALe po takychto reciach do mna len stresy a zacne clovek rozmyslat, ze fakt co ked toto abo tamto..

No dnes to bola uz ceresna na torte, ze jednak celu noc neviem spat, bo maly sa vrti ako vzdy.. ale najlepsie ze nas zobudi kazde rano telefonom, ze ci uz mam nejake bolesti, ci uz je nejaka zmena.. 😠 aj ked drahy jej vysvetlil ze vsak sa ozveme akonahle to na mna pride a bude o vsetkom vediet.. No nie.. dnes vecer si konecne robime intimco s drahym, zapaleny kozub, filmik, sedime pred telkou a zase telefon ze nech ideme na skype atd.. no do mna takeeee nervy vosli baby ze som az sama nechapala odkial.. lebo som vazne mierumilovny clovek.. tak som jej odpisala na sms ze pozerame film a ze my sa ozveme ked nieco bude.. Akoze ja chapem, ze sa boji o nas a ze chce vediet co sa deje, kedze je tak daleko a tak, ale co je vela to je vela, tiez mam len jedne nervy a hormony sa vo mne buria.. Baby myslite ze som strasnaaaa?? 😕 Moji rodicia chapu, ze keby nieco hned volame, staci raz za den zavolat ze som ok, este nic a je to.. a nie 6x za den nam vyvolavat, no vazne to clovek nema klud, ako tak mam oddychovat a nenervacit.. aaach jaj.. A na skype tiez, som rada ked sa konecne uhniezdim na stolicke, ved sa mi uz lahko nesedi, a to nic ine len postav sa, chcem vidiet brusko.. tak dobre postavim sa sak nech vidi, uz dlho nebudem mat.. ked si sadnem horko tazko zas, tak vojde jej sestra, tak to iste, o 5minut babka, o 5minut draheho brat a tak to pokracuje a ja som ako opica na spagatiku.. a ked som vcera uz povedala ze nevstanem, lebo akurat sme sa najedli, to tiez nam volali pocas vecere, tak ze nevladzem vstat, tak to bol ohen na streche, ze nech vstanem lebo ona chce vidiet!!!!! jaaaaaaj baby no fakt neviem ci to len so mnou tie hormony tak zmietaju ci som taka strasna, ze im nedoprajem 😒

tinkadublin
28. jan 2010

Zdenka no my sa nechystame krstit.. ja nie som pokrstena a ani nejak k tomu vztah nemam.. a ani neplanujeme krstit, ved ked bude chciet maly moze sa aj neskor.. samozrejme ze mu nebudem vraviet ci ma verit alebo nema verit v boha..

Inak to je dalsia vec.. my nemame ani krstnych rodicov vybratych.. kedze aj ja mam jedneho brata aj drahy ma jedneho brata.. No a svokra hned ze to musi byt jeho brat, lebo aj drahy je ich dceri krstnym a ze to musime vratit lebo ako to bude vyzerat.. Tak sme sa na tom predvcerom skoro pochytili cez skype, lebo my odmietame - musim priznat ze jeho brat je totalny idiot, bral sa s 18rocnou len kvoli tomu ze od neho otehotnela, ale dodnes nema ani jeden rozum.. aaale to je dlha story, maju krasne dievcatko, ale aj tak by len party kazdy vikend, pit, minat peniaze na super drahe znackove veci atd.. to my sme s drahym uplne ini.. este ked sme boli na sr tak najlepsie bolo ked v sobotu vecer nam volali ze nech ideme zhanat do mesta vzdialeneho 30km nejaku otvorenu nocnu lekaren a kupit sunar pre malu, lebo nema co jest.. to musite vediet ze ta "mamicka" prestala kojit po tyzdni lebo ona chce fajcit a pit.. no a oni nemohli ist nikam, lebo obaja uz pili, takze sme pekne s drahym nasadli do auta a isli zhanat sunar pre malu.. takze asi tak.. Takze vravime ze nech moj brat je krstnym, tak to zas zle, lebo ako to bude vyzerat a neviem co, ze nech potom je Monika krstna - draheho brata zena - v ziadnom pripade, nemozme ju vystat.. ved s nimi uz tolkeeee problemy boli ze az.. tak si viete predstavit aka je to zena a matka, ked sa pohadali a bola este tehu tak vykrikovala pred celou dedinou - bodaj by to decko vo mne zdochlo - a podobne veci.. A jednak je to nasa vec kto bude krstnym, aj keby to bola moja kamoska abo sused abo hocikto, je to nase rozhodnutie, ja neznasam take veci, ze sa musi vratit a ako to bude vyzerat.. Jaaaaj ja som este stale taka napalena 😠

tinkadublin
28. jan 2010

Prepacte baby, ze som sa tu tak vypisala 😀 ale fajne sa mi ulavilo 😝

Janka ja som robila skoro 2roky v Square.. no tu v dundrume sme od novembra v podstate 😉 predtym sme rok byvali v Ranelagh, tam sa nam velmi pacilo a tu zatial tiez, hroooozne sme spokojni s okolim, aj susedia vyzeraju byt dobri, tak zatial si nestazujeme 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre