Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
28. jan 2010

Zdenka a k tym peniazkom, tiez sme nechceli v ziadnom pripade, ale nasi naliehali a aj draheho rodicia, kedze jeho bratovi vystrojili obrovsku svadbu a ze oni chcu dat rovnako obom, tak sme vzali a odlozili, ze sa toho nedotkneme a nech ma aspon maly na vysoku skolu abo cosi podobne.. ved clovek nikdy nevie co sa kedy stane 😉

annaola
29. jan 2010

Tinka, nie je nahodou tvoja svokra ucitelka ? 😀 Lebo mi to cele nieco pripomina 😉
janec, je to haluz, ale asi blizko pri vas ( oproti stadionu) byva manzelka nasho synacika Simonka s rodicmi 😀 (Zoznamili sme sa raz na letisku v Ba , ked nam let meskal tusim 10 hodin a potom spolu aj chodili do slov. skolky, no proste je to laska na zivot a na smrt 🙂 Chystame sa niekedy, ked bude teplejsie do toho indoor play centre , tak ak by si chcela mozeme sa stretnut.

janec79
29. jan 2010

tinkadublin: asi by ma to tiez dost vytacalo, keby mi svokra vyvolava 6x za den a este ma aj strasila, co vsetko sa mi moze stat, co uz zabudla, ked ona rodila prvykrat?????!!!! Inak tiez ma maximalne vytaca, ked treba nieco ako svadobnych hosti, alebo krstnych rodicov oplacat 😠 Ja som sa s nasimi pochytila, lebo my sme chceli malu svadbu a nasi chceli pozvat vsetkyyyyych....nakoniec zvitazil rozum a mali sme svadbu podla nasich predstav, ale stalo ma to dost usilia. Mam koper sesternic, bratrancov, s ktorymi fakt nie som v kontakte a vobec som nevidela dovod, preco pozyvat ludi, ktori o nas nepoculi par rokov a my o nich tiez. Je smutne, ze sa niektori kvoli tomu, ze sme robili malu svadbu a nepozvali ich aj nahnevaju...snad casom pochopia.
Kolko nechavaju v irsku prenasat? Kazdopadne, za chvilku mate malinkeho pri sebe-prve dni som sa nemohla na malu vinadivat, uzasny, maly cloviecik z bruska bol zrazu medzi nami…..mohla som ju pozorovat noc, den a vobec som sa nenudila. Ten super nezabudnutelny pocit caka za chvilocku aj vas…mozno uz dnes…..🙂

Annaola: to indoor ihrisko je v talla??? Rada s vami pojdeme, jasne, aj mensie deticky ako elelnka sa tam zahraju?? Budem rada, ked sa spozname nazivo….😉

Zdeni: prosim ta mrkni na moj prispevok z predchadzajucej strany-ci som tie prispevky dobre pochopila podla teba-diikes.

zdenkam
29. jan 2010

Tinka, no u nas v rodine som prva kto sa vydaval. Brat ma 32 a sesta 23 na vyske.
Ale nasi napr. dali bratovi cast domu po starkej, teda akoze ich nemusel vyplatit, ked kupoval dom od maminych sestrier a moja mama hned, ze mne sice nedali peniaze, ale tym padom sa brat akoze vzdal podielu na ich dome a potom to bude len medzi mnou a sestrou to dedicstvo.
Nechapem, mne to vobec netankuje. FAkt. Ale to je tym, ze sa netrapime kvoli peniazkom. Takze mamu aj chapem a vsetke mamy.Aj nasa trochu trpela tym, ze mi nevystrojila svabu, ale dala si dohovorit.

Krst. Za krstnych treba ludi, co sa na to budu tesit. Mne proste dosla kamoska z Prahy a kamos zo Slovenska. A rok na to ta kamoska krstila a mne sa proste nedalo ist. A pohodicka uplne to chapala. Ja som trochu na tom krste trvala, ze zaklad tomu babu dam a zbytok je na jeho voli. Ale to je tiez vec nazoru, takze preco niekoho nutit.

Tinka, no teda, dakujem pekne co svokra vyvolava. Tot moja pohoda, posle pohladnicu ku gratulacii ale my sa vidime pri troche stastia 1x za rok. NIc o sebe nevieme, slusne si vykame ako dvaja cudzi ludia. A city take neutralne ani zle ani dobre, proste sa nepozname. A ked sme u nich, je ochotna, ked bola ona tu tiez. Takze asi tak.

Janec, aky prispevok? Neviem to najst.

zdenkam
29. jan 2010

Janec,nasla som. Takze hej, tiez som myslela ze na ten prispevok by si narok mat mohla, ale tam je podotknute ze starostlivost musi byt poskytovana na uzemi SR, tak teraz neviem ako si to vysvetlia asi to je ine, ked aj rodicia ziju v zahranici.
Isto vela stastia.

Ja by som tiez do svadby isla znova, som sa citila vynimocna a krasna ako nikdy v zivote predtym.

A s tym miminkom mas pravdu, nevieme sa vynadivat, ale ja to mam aj dnes ked su mu 3 roky, niekedy nan cucim a nechapem a ked spinka najradsej by som ho zjedla. a niekedy spinkame spolu a on ma drzi v objati. 🙂

tinkadublin
29. jan 2010

ahojte zienky 😉 tak dnes uz s cistou hlavou sa na tom vsetkom smejem. Tak nech vola svokra kolko chce, ja aj tak nebudem stresovat! 😀 dnes nas uz nik nebudil tak asi pochopila..

My si s drahym dnes chceme uzit posledny den vo dvojke. Brasko pracuje, zajtra uz dojdu moji rodicia takze uz nebudeme len dvaja a potom uz hadam aj maly sa vykotula 😉 a uz to nikdy nebude len 2 ale vsetko v trojke. Od zajtra u nas bude rusno, nasi tu budu, aj brasko ma buduci tyzden dovolenku, bude sranda, 5ludi na kupelku plus miminko 😀

inak este stale 2v1. Jani tusim 10dni nechavaju prenasat. Tak mam appointment in hospital v pondelok, co budem 5dni po termine tak uvidime ci maly len caka na babku a dedka 😀 a mozno uz cez vikend..

Annaola tak tam musi mat riadne rusno ta kamoska ak je zapas, a je tam aj hlavny tah cesty..

zdenkam
29. jan 2010

1O dni potom prasknu plodovu vodu ano Tinka, ale inak tu vravia ze 12 dni.
Ale typujem ze ak je babo riadne nizko, staci to prasknutie plodovej vody bez vyvolavacky.

tinkadublin
29. jan 2010

jooj zienky uz sa maleho nevieme dockat!

Annaola a som zabudla, svokra nie je ucitelka 😀 normalne je to super zienka, ale toto je na nu asi privela.. Lebo pri prvom vnucati bola denno-denne tak asi by rada aj pri tomto, ale zas ja som typ ze potrebujem svoj priestor a zit podla svojho.. 😉

tinkadublin
29. jan 2010

Zdenka tak dufam nebudem prenasat 12dni, ma porazi.. Uz by som chcela mat maleho v naruci.. Co ine ostava ako cakat 😉

ladysparky
29. jan 2010

dobre ranko, ale ste sa zase raz rozbehli s pisanim 🙂

zdeni, rychlo som pozrela tvoje svadobne fotecky, kym ich vymazes.. bola si nadherna nevesta 🙂 aj ten wedding cake sa mi moc moc paci 🙂
tixi, fakt nadhera, vidiet ze si na pripravu mala cas a obrovsku chut 🙂 neda mi neokomentovat saty a vlasy. uzasne jednoduche, neprečačkane, ziadny nafuknuty cukrik.. hezky 😵 😵
ja teda vydata este nie som, ale svadbu som si veru planovala, zhruba pred rokom a pol.. plan totizto bol, ked sme isli s drahym pred vyse 2rokmi do irska, ze sa zoberieme tohto roku v maji, zhruba, ale nesilili sme to. tak som si pomalicky brazdila svadobne stranky, vsetko si ukladala do zlozky v pocitaci, hovorim si, ved radsej si to takto v predstihu nachystam, aby som potom nemala tolko roboty s tym. robila som to poveceroch, alebo ked drahy nebol doma, takze ma to v nicom neobmedzovalo. no mala som tu zlozku uz paradne zaplnenu, od vyzdoby, cez zakusky, vlasy, saty, oznamka a potom bum, odisiel mi hardisk na notebooku.. vsetka snaha viete kde... druhykrat som sa do toho nepustala. aj sme uznali, ze ved nam je papier na nic, ze sak sa zobrat mozme hocikedy a potom som aj otehotnela a na dialku sa mi svadbu vybavovat nechcelo. posledne rozhodnutie je, ze si svadbu spravime, ked bude mala behat, aby nam tam vsetkym robila radost 🙂 (aj ked samozrejme sa naslo par ludi, ktori sa mi toto rozhodnutie snazilo sprijemnit recami typu - ked budes mat dieta, uz je to ine, nevychutnas si to vybavovanie, budes obmedzovana, nebudes sa vediet zabavit a podobne.. co koho do toho, takto nam to vyslo, takto sme si to vymysleli, tak nech ma neriesia.. no nie? 😎
este sme dokonca zvazovali, ze sa len kvoli papieru zoberieme tu, aby sme nejake peniazky ziskali (drahy by mal nizsiu dan tusim) a potom by sme este raz spravili svadbu na sr s rodinou, ale nejako sa do toho nemam. nechce sa mi to tu vybavovat, neviem ani kde by som mala zacat 😖

tinka, uuuuplne ta chapem, co sa tyka svokry a nekonecnych otazok a dennodenneho vyvolavania. mna ide tiez rozhodit, ked som takto bombardovana. tiez, tak ako pises.. sedim/lezim vyvalena na gauci, niekto napise na skype, musim sa zdvihnut, odpovedat.. ten dotycny potom neodpisuje niekolko minut, tak sa na to vybodnem, idem sa zase vyklopit, ved chrbat od pc paradne boli a vzapati na to pride odpoved.. aaa, nervy 😠 som to najnovsie poriesila, vyhodila som zo skype vsetkych, ktori ma doslova otravovali, nechala som len rodinu. dovidenia.
chcela by som ta nejako podporit, ale neviem ako, pretoze si sama neviem pomoct 😔 snad len tolko, ze mame vyhodu, ze sme daleko a skype mozme vypnut, na telefonaty odpovedat povedzme len vecer (ved zamestnana coskoro budes naplno, tak snad pochopia ze na to cas nie je), pripadne nechat odovdzavanie informacii na manzela. v kazdom pripade drzim palce 😵

ladysparky
29. jan 2010

joj a neda mi nepostazovat sa ☹ ☹

baby ja hrozne priberam ☹ kazdy pondelok rano sa vazim.. tento tyzden vaha ukazala 74,7kg.. so srandy som sa postavila vcera vecer na vahu a ze 78,5kg.. to som ani zaspat nevedela.. ale si hovorim, skusim dnes rano, ved sa ma vazit v rovnaku hodinu a na displeji 76,8kg.. je to normalne? za 4dni 2kg?
a to uz par tyzdnov sledujem co zjem - zdaleka nejem tolko chleba, uz aj cokoladam sa vyhybam (aj ked kazdy den mam cosi sladke), po schodoch tiez chodim (tomu sa jednoducho nevyhnem, ked mame poschodovy dom) a aj prechadzky absolvujem (aj ked nie kazdy den)....

tak mi to teda vysvetlite 😢

ladysparky
29. jan 2010

ladyw, mas moj hlas 🙂

catalin
29. jan 2010

tinka viem ako sa citis, posledne dni to bolo o drzku s otazkami od kazdeho ...rodite uz? 😠 😠 sak ked budeme dame vediet...a teraz ked je mala vonku, nikto nezavola, ved uz ma dieta, nebudeme otravovat, len najblizsi, rodina a priatelia....

janec79
29. jan 2010

ladysparkzy: len ma napadlo, ze ked nie ste zobrati, mozno existuju v irsku nejake dalsie davky, na ktore ako slobodna mamina budes mat narok......

ladysparky
29. jan 2010

janec, co som zistovala po kamoskach, tak vraj velmi nie, lebo tu sa posudzuje, s kym zijem v domacnosti a teda ci ma vie financne podporit. na slovensku sa na to neprihliada-tam by som bola ako slobodna mamicka zvyhodnena..
ak ale mate niektora z vas inu info, tak sup sem s nou 🙂

catalin, no ja sa tak isto staviam k cerstvym mamickam-kamoskam.. ze nechcem otravovat 😕 😕 nedobre?

catalin
29. jan 2010

ladysparky, to je individualne, ja by som ocenila viac zaujmu, kazdy si mysli ze nic nestiham, ze sa venujem len dietatu, a o nic ine nemam zaujem a ked im potom poviem ze sa tesim ked sa ozvu a mozem prist na ine myslienky tak su prekvapeni. ale hlavne ze rodina a najblizsi priatelia tu v irsku su ok, sami maju deti tak vedia ake to je..

kacenkalm
29. jan 2010

ladys,my tiez nie sme zobrati,a nic extra nedostavam,socialku mi vypocitali podla toho,kolko zaraba priatel.tak som volala k nam na urad prace a rodiny,pani mi vsetko vysvetlila a ze nepotrebujem ziadny paier tu zo socialky o nejakom jednorazovom prispevku pri narodeni dietata,vraj v ziadosti je kolonka na cestne prehlasenie a to staci. 🙂 tak dufam,ze to tak aj bude ked tam pridem osobne so ziadostami...a potvrdenie od detskeho lekara o tom,ze sa dieta dozilo 28 dni,a od gynekologa,ze som pravidelne chodila na prehliadky,to mi snad staci vsetko od GP,ked som k nemu chodila,ci?ja som tetuske povedala,ze tu je obvodnu pre vsetko 🙂
Tinka,este stale cela?

zdenkam
29. jan 2010

ak zijete v domacnosti s partnerom, zabudnite na akekolvek davky ako slobodna mamicka. Partner moze travit v dome maximalne 3 noci v tyzdni. Inak ste brani ako manzelia na ucely social welfare.Na danove ucely vsak nie. Riadne nefer, takze my sme platili 2 roky vysoke dane kedze sme single ale na social welfare sme brani ako par boli.

Musim sa vam pochvalit, mam sialenu radost. Viete ako domaca slubila to tehu osatenie. Doniesol dnes John, jej manzel. Cela VELKA STAKULA OD TELKY. Paf.
2O topov, tehu plavky, tehu pasy, tehu sukne na leto, tehu nohavice. Uplne vsetko. Nejdem kupovat jediny kus oblecenia a topy mozem menit kazdy den.
Sa sialenen vytesujem. 😀

zdenkam
29. jan 2010

ladysparky, a ja som slapala prechadzky dole do mesta a spat, uplne kazdy den aj pred porodom. A to bol obrovsky kopec, raz mi aj cudzi pan zastavil ci ma nema zviest. 😀 byval cestou.
Myslim,ze pohyb musi byt, pokialti nie je vyslovne prikazane lezat, lebo zeny co polihuju resp tak, vidim to podla zakaznicok v praci, potom inak priberaju pocas tehu.
To nestrasim,lebo ja som tiez ako som pisala dost pribrala. Ale vsetko to islo dole.
Tiez to je o genetike. U nas sme tintitka v rodine,takze to na mne zostat nemohlo. Ale ak mate v rodine geneticky nadvahu, tak to moze zostat.

ladysparky
29. jan 2010

zdeni to je skveleeeeeee, tolko penez usetris, este si z tej kopy mozes vyberat.. tie saty si si cez internet uz objednala? lebo ich zda sa mozno ani nevyuzijes, ked mas toho tolko 😝 tesim sa s tebou 🙂 🙂 🙂

kacenka ved to, mne ani tu socialku nevypocitaju, ked tam napisem priatelovu mzdu. nie je najvyssia, ale nie je to minimum. takze som zmierena, ze budem dostavat davky len tie rodicovske - 150eur z irska a ak sa zadari, tak to doplatenie zo sr...
ja som si vcera dala ofotit obe tehu knizky - aj slovensku aj irsku, aby som sa potom s tym nemusela zaoberat. a to potvrdenie od GP, ze sa dieta dozilo 28dni, to oni vedia o co ide? alebo si mam nejake potvrdenie napisat sama a vypytat iba podpis a štempel?

a periem jak diva 😀 😀 hned to pradlo aj lepsie vonia, ked je vyprate v novej pracke.. len musim najst nejaky lepšejši program, klasicka 40tka bavlna perie 2,5hod 😠

catalin ved prave, je to individualne..neviem ktora ako bude reagovat... al som zvedava, ako budem reagovat ja, za par mesiacov 😅 kdesi som inak citala taky clanok, kde sa mamicka nie ze stazovala, ale skratka hovorila o tom, ako sa po porode vsetci vypytovali na babatko a o nu sa nikto nezaujimal, ze ziadne otazky ako sa citi ona, ako to vsetko vnima a podobne. tak sa snazim zobrat si z toho clanku priklad 🙂

a zdenka, beriem si k srdcu tvoju radu ohladom tych schodov 😵 nedalo mi to nenapisat

ladywitch26
29. jan 2010

ladys, nic si z tej vahy nerob, hlavne v posledny mesiac naberie babo aj kilo navyse, takze je to ok. ja som v posledny mesiac nabrala 5kg z celkovych 15tich. neboj, zhodis ani nebudes vediet ako

baby, zasa idem agitovat, naskok sa zmensuje aj vdaka vam, tak poprosim hlasy aj dnes. veeelka vdaka
http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=5e...

tinkadublin
29. jan 2010

Ladyw tak zahlasovane aj za dnesok 😉 snad vyhrate..

Tak ja stale nic zo socialky, a to uz preslo 10dni odkedy tu bola tetuska.. no som zvedava ci na buduci tyzden dojdu peniazky.. ze by maly tiez na to cakal 😀 asi chce viac hraciek 😎

Catalin no veru, tiez mam taky pocit, aj ked par tyzdnov hned po porode by som ja osobne radsej klud a pokoj, ale jasne ze potom potrebuje clovek spolocnost a trosku aj na ine mysliet ako dokola malinke babo a plienky a varit a prat a pod.. ved uvidime.. mne pridu nasi zajtra vecer o 10 by tu mali byt tak sa mooooc tesim.. budu tu 12dni.. ci dovtedy neporodim uvidime 😝 drahy pojde po nich na letisko, tak snad ho neobratim na polceste ze vrat sa lebo rodim 😉 normalne vzruso den ma caka zajtra 😀

Zdenka ty sa maaaaaaas .)) oblecko pre maleho podostavane.. tehu saty za jednu skatulu, super!!!! Sa teskam s tebou, lebo vazne tie tehu veci dost stoja a takto mas aj na vyber a keby nieco tak si mozes dokupit nieco extra 😉

Inak dnes sialenstvo.. som sa dnes bola cez den prejst a predtym lialo, ako som sa vybrala na prechadzku tak svietilo slnko o 106 a ako som uz bola na ceste domov, zacal poletovat sneh, a ked som uz bola doma tak riadny dazd s ladovymi krupami 😕 fakt crazy pocasie..

Keby sme sa uz nahodou tu nestretli tak vam prajem vsetkym krasnym vikendik.. ale ja mam tusaka ze sa tu este ukazem 😀 abo z taxika cez telefon napisem ze "baby idem rodit, drzte palce!!!" 😎 No Zdeni ja mam stale ten tusak ze maly si pocka na toho 1.2., ved aj ja som februarova, tak mozno aj on bude 😉

mamartinka
29. jan 2010

No ahojte babule.Vydim ze stretko sa planuje na plno.No napisem vam ako dnes bolo.Tento rok nas cakaju len sami lekari.Takze.V Iscare nas ma na starost velmi prijemna lekarka.Porozpravala sa s nami a mne spravila ultrazvuk.Chcela aj manzelovi spermio len to bolo obsadene a strasne dlho to trvalo.On mal spermio s pred 2 rokov spraveny a vtedy mal 100 percent dobry.Vravela ze by tam nemal byt neaky problem ked mal vtedy dobry.Ale ze nabuduce mu spravia novy.Dnes by sme tam dlho cakali.Tak a mne nasla neaky polip.Takze v maji ideme domov.Ja zostanem doma.Porobit vysetrenia u gynekologa a interne.Musia mi skontrolovat tlak,srdiecko ci mam v poriadku.Az budem mat vsetky vysetrenia opet do BA.Tam ma uspia spravia ten polip odstrania.Ze to je chvilkovy zakrok ale musia ma uspat.Potom az sa preberem tak hodinku ale pockam este ze na chodbe.Keby mi prislo zle alebo nieco.A potom mozem ist domov.Tak sme nadavali.Uz som to mohla mat davno hotove a nie cakat do teraz.Ten moj gyn to nevidel.Vzdy som prisla na prehliadku a ste zdrava.Ach jo.Potom az budem ja zo vsetkym hotova tak este manzelovi vysetrenia ze na neake pohlavne choroby a tak.No asi este tento rok teda to babetko nedocielime.Uvidime.A dakujem vam za drzanie palcekov.Snehu tu mame neurekom a zajtra uz letime nazad.Som sa rozpisala snad mi to nevymazu.Takze tak.Vsetky pozdravujem a ozvem sa az v nedelu z Dublina.Majte sa krasne vsetky a zelam este pekny zvysok vecera.

mamartinka
29. jan 2010

Tinka drz sa.Vidim ze malemu sa na svet nechce.A prepacte to stretko nepatri sem.Som si to skopirovala lebo som pisala aj do Severneho Irska.Vsetky pozdravujem.

annaola
29. jan 2010

janec, ak som sprane pochopila tvoju skratku Talla =Tallaght , tak to play centre je tam :
http://www.tallaghtadventureworld.ie/classpass....
Tinka, veru oproti stadionu maju dost rusno niekedy. Raz sme boli na navsteve prave ked sa hral akysi velky zapas,a kamera snimala aj nase okna, tak sme mavali do nej a zaroven v telke sledovali v priamom prenose 😀
ladysparky, ja som mala podobny problem - mala som velikansku zlozku o byvani, niekolko tisic obrazkov a kedze nam vtedy nejaky sikulko z domu oblial pocitac musela som zacat odznova. Ale uz sa znova pekne naplnil ,tak si ho hodim cd- cko, lebo po treti krat by sa mi uz fakt nechcelo. Tento rok uz ale ideme stavat az po strechu, huraa, neviem sa dockat , uz si zoradujem obrazky domcekov s hnedou strechou a roznymi farbami fasad a farieb okien, aby bolo potom rozhodovanie jednoduchsie . Aj ked Tomi to vymyslel najlepsie- ze nech je kazda stena ina 😀 😀
Martinka, keby si potrebovala nahodou - v Ba nam pracuje byvala spolubyvajuca v klinike kde robia aj umele oplodnenia a vsetko okolo toho, rozne vysetrenia o pod.

tixi
29. jan 2010

ahojte 🙂
tak si predstavte, ze dnes mi uz po dvoch tyzdnoch od odoslania prislo vyrozumenie, ze mi schvalili maternity benefit na 270eur tyzdenne, zienky ja som taka stastnaaa, ked si to prepocitam, tak za 26 tyzdnov co trva materska dostanem 7020eur, co je na slovenske pomery, kedze sa tam uz stahujeme doslova rozpravka

po praci som zbehla do mesta a kupila ten sterilizator od Aventu, kde su k tomu zadara aj dve flase a cumlik, dala som na vase rady a kedze fakt nie je iste ci budem kojit alebo nie tak pre kazdy pripad mam jednu mensiu a jednu vacsiu flasu, co na zaciatok staci, a keby mliecko netieklo tak nejake flase dokupim a hotovo 😉 kupila som k tomu aj tu specialnu cistiacu kefku na flase a cumle a prsne vlozky(vsetko Avent) a ked som si porovnala ceny ake su na Slovensku tak ta kefka a vlozky tu stoja takmer o polovicu menej!
mate niektora skusenosti s nejaky pripravkom na masirovanie hradze pred porodom?ja som si totiz dnes jeden kupila, ma sa zacat pouzivat sest tyzdnov pred porodom 2x denne, no netusim ci to bude mat vobec nejaky ucinok 😕

zdeni tak to je perfektne, ze si dostala to tehos oblecenie, lebo v obchodoch maju fakt nadsadene ceny na tento druh oblecenia, ja osobne mam len par kuskov, teraz je aj tak zima, tak nevidno co mam pod bundou, ale nakupila som si nieco vo vypredajoch v H&M tak som spokojna

inac dakujem za pochvalu ohladom svadby, mna to fakt bavilo,ja som dost puntickar, ale mala som dostatok casu.Ludi sme mali 78, co bolo na nas vkus tak akurat, ale vacsina boli nasi kamarati, cize mlady ludia, lebo sme sa rozhodli nepozyvat kadejake sesternice a bratrancov ktorych sme uz roky nevideli tak preto sme tam mali radsej kamaratov-ludi ktorych mame radi a chceli aby s nami mohli prezit ten velky den 😉 no a z rodiny ten zaklad, takze kazdy bol spokojny, velka cast penazi sa nam vratila, takze nas to nevyslo az tak strasne vela
jedine som bola sklamana z fotografa, mala som inu predstavu, ale co uz...najlepsie vsak bolo , ze sme si vsetko platili my, takze nam nikto do toho nemohol zasahovat a komandovat 😀
janec nadherne fotecky, a ten veteran, no wau 😉

tinka uplne ta chapem, ze preco ta ta svokra sem tam tak rozculuje, ale co narobis, niekedy vsak clovek musi byt priamy a povedat co si mysli, aby to ten druhy pochopil
ja ked som niekedy na skype, tak sa tam prihlasim ako neviditelna a zavolam a napisem len tomu komu chcem a nikto ma neotravuje 😀

tinkadublin
29. jan 2010

Tixi no uz som to tiez zacala praktizovat ze som len invisible.. ale ked oni vacsinou zavolaju na telefon ze podte na skype.. tak stale vymyslat nejake vyhovorky nas uz nebavi 😀 Super ze ti prislo tak rychlo vyrozumenie ohladom materskej, to ja este stale cakam na tu socialku 😝 Inak ja som si masirovala hradzu, mala som olej weleda na masirovanie hradze a malo sa tak 5x do tyzdna, ale ja som kazdy vecer.. ci pomohlo uvidime, aspon si nemozem vycitat ze som to neskusila.. aj ked tento tyzden uz som to vzdala, uz nedotiahnem 😀 😀 jaj no cim dalej tym tazsie sa hybem.. pred chvilou som sa sprchovala, ale uz ledva sama vystupim z vane.. uz by mohol ist maly von 😉

Mamartinka dakujem, tiez drzim palce aby uz tento rok vam to vyslo!!!

Annaola to by som uz aj ja chcela, vlastny domcek, jaaaaaj uzasny pocit to bude ako ho budete stavat.. Tomiho napad jednoznacne najlepsi 😎 ze kazdu stenu inou farbou a riadne kriklave farby 😀 😝 A ako inak v skole? Nejaka zmena s tymi faganmi? Myslim na vas..

ladywitch26
29. jan 2010

martinka, tak straaaasne drzim palciaky, nech to vsetko dobre dopadne. inak s tymi doktormi je to niekedy des. kamoska bola tehu, citila sa velmi zle a ani necitila pohyby nejako. 3x bola u doktorky a ta jej tvrdila, ze vsetko je v poriadku a nakoniec doma odpadla,muz ju dotrepal do nemocnice a tam okamzite operacia, ze dieta uz dobre tri tyzdne mrtve a ju ledva zachranili. esteze uz mala dve deti, lebo jej museli vybrat rovno aj maternicu. skoro gangrenu chytila. a potom ver doktorom 😠

tixi, ja som hradzu nemasirovala doma vobec, mne ju ten doktor pocas porodu a zabralo. stanka bola velka ako macko a slo to dokonca aj bez nastrihu.

tinka, mna by zo svokry uz porazilo. ja by som asi nebrala telefony. alebo by som jednoducho povedala, ze nevstanem a neukazem ziadne brucho, lebo mi to robi problemy vstavat. vsak ty si predsa tehu, tak co ta otravuju? to si nevedia uvedomit, ze ti to uz moze robit problemy?

tinkadublin
29. jan 2010

ladyw tak asi konecne pochopila, dnes mame svaty pokoj 😉 😀 inak vsimam ze uz ste na prvom mieste, congratulations!!! 😎

tixi
29. jan 2010

tu v irsku je vraj bezne, ze lekar masiruje hradzu, no na Slovensku o takom niecom este netusia,ze je to bezne aj pocas porodu a aj keby nieco take praktizovali, tak by to urcite pripocitali ako nadstandard 😀
chudatko ta tvoja kamoska, este ze ju zachranili, no strasne co i len pomysliet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre