Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jarka82
17. feb 2010

tak tam daj 10 lyzic dojcenskeho mlieka nie kravskeho to vies ze im je vsetko dobre a vsetko sa smie houby vedia takze daj do toho dojcenske mlieko podla svojho vyberu. 🙂

janec79
17. feb 2010

kacenka: ja by som tiez nedala kravske.Tiez som citala, ze kravske sa odporuca az po 3 rokoch, resp. po 1. roku, ale prevarene - napr. v mliecnej polievocke a tak. Zarob si umele a daj tam 10 lyzic, resp. uvidis, aku to bude mat hustotu a po pripade daj viac... Na buduce vyskusaj kupit ryzovu kasu, ktora uz obsahuje mliecko a zarobis ju len s vodou. Super, malinka ma peknu vahu...papkac to musi byt 🙂

jarka:fotecky pozriem neskor, lebo v praci mam blokovane stranky ako FB.. ☹ Inak nasa tiez este sama nechodi, ked sa pridrza gauca,nabytku, tak vie prejs, inak len ked ju drzim za rucky.Alebo sama s walkrom, ten tlaci pred sebou uplne v pohode, je komicka, lebo nevie s nim este karovat, tak kazdu chvilu narazi... a jeduje sa, ze preco nejde dalej 😀

zdenkam
17. feb 2010

kacenka, ja som miesala baby rice s vodou hoc tam pise s mliekom. Zacala som v 6 mesiacoch a odmietala som davat co i len umele mielko do kasi, takze vodu, lebo kravske iste nie a zas odstriekane som setrila ked som v praci, nech malemu dava manzel, bola to makacka to odstiekat tak do kase mi to bolo luto.
A maly zjedol aj obycajnu kasu baby rice s vodu. Brrr. inak hnusne, ziadna chut.
kacenka a tu ti povedia, ze uz v roku mozes davat v pohoded aj z flase kravske mlieko. Zatial co v sr odmietaju a pediatri doporucuju do 3 rokov len umele. Si myslim, ze to je uz take prehnane, my sme v 2,5 uz davali kravske. Skor nie. A kravske len organic aj do dnes.

Jarka, nevravim ze si mala ist domov. Ta baba co som o nej pisala, tak ta isla domov ako cela rodina, lebo jej muz tu mal biznis a nieco sa pokazilo. Isto nie domov sama s detmi a aby rastli bez otca, to som zasadne proti. To by som pre zdravy vyvoj dietata nikdy neurobila. A aj seba nie a aj tatkovi nie. Ale to je moja volba.

Ladywitch, heej, som sa pomylila, sa mi to stale zdalo take divne. Fuj, hamba zemepis.

Ladywitch, aj ja som sa na prvy scan triasla ze boze nech nie dvojicky. Ze tie su krasne ale ked ich ma niekto iny. Som si vravela ze som aj nevdacna, ze som jedno dietatko potratila a teraz ked mam druhe vymyslam, ze nie dvojicky. Ale som si vydychla, ked len jedno srdiecko na scane. Mojej mame totizto dlho tvrdili ze caka dvojicky. Ale technika bola vtedy niekde inde ako je teraz.
Ja si na dvojicky netrufam proste. A ja chcem aj do prace a to by som stale musela byt doma, by mi siblo.

ladywitch26
17. feb 2010

janka, ani ma nestras,mne ten prvy test vysiel negativny na 15.den od oplodnenia a potom vlastne az na 20. den mi vysiel pozitivny, ked som si robila digitalny a ten mi ukazal, ze uz viac nez 3 tyzdne od oplodnenia, cize 5tt a viac. no mna svacne, jak su to dvojicky. teraz som rozmyslala, ze budeme musiet kupit ten kocik pre dve deti, lebo stanka este nebude vediet tolko behat, a keby sme mali mat dvojicky, tak uz neviem, aky kocik by som kupovala.

inak akurat sme boli u nurse, tak mame 10250g. a vraj jej uz mozem davat finger food, tak som jej na kusocky namrvila chlieb s maslom a teraz sa s tym bavi. ak jej ja nedam do pusy, tak ona sama nie, ale bavi sa s tym dobre. aj ked viac sa asi pes nazerie, co zo zeme pozbiera ako ona 😀 a nurse nam povedala, ze je strasne zive dieta, ze to maloktore sa tak zaujima o okolie ako ona. lebo ked nam otvorila, mala v ruke mobil a malej az tak oci zasvietili, hned jej po nom chnapla. to jej najoblubenejsia hracka. normalne ked chcem telefonovat, tak do vedlajsej izby, aby ma nevidela, inak spusti sirenu, ze aj ona chce. alebo to dat aspon na hlasny odposluch, aby aj ona pocula a je spokojna 😀

aj bez roboty sa da zvladnut, muz ma allowance a este aj FIS, ja tiez cosi na part time zarobim, tak sa da vyzit. zas az take vysoke naklady na zivot nemame. najomne tu je 650mesacne, co oproti dublinu nie je nic, tam by som si praveze nevedela predstavit to poplatit vsetko.

zdenkam
17. feb 2010

Ladywitch ja do prace kvoli tomu ze potrebujem byt aj inde ak doma s detmi. Ja to proste pre seba potrebujem, aby mi nesiblo.Som mama co okrem prace si nikdy nesla uzit niekam ze odlozit dietata kamoske ci rodicom v sr idem vonku. To nie, ale proste musim od dietata aj prec, aby som mu potom mohla dat viac zo seba. NIe finanacne. Muz ma cekom slusny plat tak to by sa dalo. Takto ked robim aj ja mame 8OO eur tyzdenne ale fakt financny dovod nie je ten podstatny preco chcem do prace. Aj ked idealne by som isla az ked dietatku by boli take 9 mesiace.

Stanka je slusny "macek" schvalne kuknem kolko mal nas v 1 roku. Tak neviem, posledny vahovy zaznam mam z 8 mesiaca a to mal 1O,5 kg a 75 cm. 😲 Tiez vyzeral ako nie moj. TAky valibuk a ja take tintintko. Na kazdej fotke to vyzeralo ze ho ledva udrzim. Stale mi vraveli, ze mam s mojim dietatom robit reklamu na kojenie. Ale on zacala sam chodit az ked mal na konci 13 mesiaca.

A mne vysiel aj digi test negativny, sice len 2 t po ovulacii. 15 den po ovulacii pozitivny. Pri potrate mi vysiel obycajny v 5 tt negativny. v 6 tt pozitivny.

zdenkam
17. feb 2010

Jarka, hod tie fotky aj na konika. Som zvedava na krasavice. 🙂
Ja odolavam facebooku, nech aj tam nezacnem tak vysiet ako tuna. Esteze porodim to druhe dieta v lete a uz tu nebudem moct tak casto chodit.

Ladywitch, tak presne inak aj moja mama robi v skole a v juli maju mesiac povinneho volna. Tak preto sme sa tak tesili ze ten porod vysiel na jul, nech dojde na 1O dni. Najprv take 3 dni nech sa otuka s malym a potom pojdeme porodit na 5 dni a ked dojdem domov, kukne miminko a zas poleti domov. Lebo sak nech tam tatko neni bez nej. Aj ona sa tu citi jak na klincoch, uz teraz sa boji, lebo ze nevie po anglicky. Tvrdi mi, nech prinesieme maleho do Sr. Tak to teda nie. neodlozim ho , ze pojdes k babke na 3 tyzdne lebo mama bude rodit. To ako by si v tej svojej malej hlavicke spojil. 😢

Mama tu bola 2x ale proste stale panika kvoli jazyku. Sranda, bola tu, ked sme vybavovali krst a segra ju ucila vetu: I dont speak englis. Tak som ju nechala pred farou s malym , kym som dohodovala detaily a dosiel k nej knaz : R u ok? TAk sa jej ta jedina anglicka veta zisla. 😀
Bude ju musiet Patrick naucit.

ladywitch26
17. feb 2010

zdenka, ja som sla do roboty,ked mala stanka dva mesiace, ale to len do chipperu, kde robim akurat v nedelu 4 hodiny vecer, co uz stanka aj tak spala. ale bola som medzi ludmi, mam tam super kolegyne, pokecame, tak uz mi to aj strasne chybalo. a teraz je to tak akurat. 6hodin v robote, 4 dni do tyzna a tri cele dni doma. a tesim sa na leto, to pridem z prace o druhej, zbalime deku, vedierka, lopatky a o tretej sme uz na plazi a mozme stavat hrady. neviem, ci sa na to tesi viac stanka, alebo ocko 😀

inak zdenka, ja som si najskor robila obycajny first response test a ten mi vysiel negativny. az po tyzdni som si spravila druhy a ta palicka bola viac nez milimeter hruba, pomaly dvakrat taka siroka, ako ta kontrolna. preto sa mi to nezdalo, ze to uz musi byt dlhsie, nez len tyzden tehu. tak som kupila ten digitalny a ten ukazal 3+, cize viac nez 5tt. on viac ani neukaze, lebo potom uz je to nepresne. a pri stanke mi ten first response ukazal peknu palicku uz den pred zaciatkom mrchy. preto sa mi to teraz zda cele divne

a maly mal aku porodnu vahu?

jarka82
17. feb 2010

lady kociky pre trojicky predsa kupis 😀 neoj vsetko bude dobre ved streda je uz zachvilu bud pokojna adaj info potom 🙂
Zdenkam to by som ich musela zmensit a to neviem 😠 ved len nakukni 😉

zdenkam
17. feb 2010

neda sa mi nakuknut, lebo chce prihlasenie a ja tam nie som registrovana. ☹
Jarka, ale zas mas dobre, ze syncek je uz starsi. Ja mam v sr susedu, hned vedla nasho domu a ta mala v case ked som bola doma 2 r 4 mesiace syna a 12 mesacne dvojicky dievcata a sa stazovala, ze ani na ihrisko s nimi nemoze, ze stale su len doma, lebo kym syn bezi jednym smerom, dievcata druhym a nevie za kym ma bezat skor, ze mozu vonku az ked muz dojde domov. Ale ten jej syncek, ina klasa. Ze sa vyzliekol, pokakanu plienku a zacal kakou kreslit na stenu. Som si vtedy povedala, ze nas zbojnik je proti ich slaby odvar. 😀

Ladywitch, Maly mal 382O g porodnu vahu a 54 cm a priberal od 2 tyzdnov 6OO g tyzdenne nejaky cas, nejakych par tyzdnov. Asi do 4 mesiaca. Mam presne zaznamy kdesi.
Ladywitch tak to vies o com hovorim, ked vravim o tej potrebe vypadnut medzi ludi. Ja si zas uzivam doma cely den a len vecer idem do roboty. Len vikendy su vinimkou. TAm robim cely den. 😒 Ale po druhom tehu isto vzdam jeden z tych 2 vikendovych dni. Najradsej sobotu. Za nedelu mam extra priplatky. 🙂

Ja som robila digi test clear blue a pise tam ze ak sa to robi pred ocakavanou menzes tak je spolahlivost na 90 percent aja som robila den pred, takze tych 1O percent nespolahlivosti vysli.
Viete, my sme sa o to babatko velmi po tom potrate snazili, aj ak som nemohla verit, ze to proste hned po nom vyslo. Ale za sa to tak doporucuje /ak sa nerobi kyretaz/ ze hned skusat, lebo ze ak to hned nevyjde spravidla to uz potrva dlhsie. Tak uvidime ako nam to cele dopadne. Niekedy ma napadaju take voloviny. Ale to asi kazdu maminku, len ma stve, lebo pri malom ma nikdy ani na sekundu nic take nenapadlo.

ladywitch26
17. feb 2010

zdenka, tak ta kamoska nie je jedina, ja som tiez malovala po stenach 😀

jarka82
17. feb 2010

Zdenkam nasla som jednu malu co som pridala neskor pridam dalsie 😉 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kacenkalm
17. feb 2010

no,tak som si odsala trochu mlieka a skusime to vecer zriedit s tou baby rice,som zvedava na ten zazrak 🙂 ked to nepojde tak,tak to budem riedit fakt vodou...umele mlieko moc nechcem davat,lebo sa bojim,ze si odvykne od materskeho potom...tak potom dam vediet,ako to dopadlo 😎

ladywitch26
17. feb 2010

kacenka, trosku tu kasu prihrej, lebo inak nezhustne, bola ako voda riedka. ja teraz davam uz aj tu 7 cereals, ta je uz hustejsia a ked sa prihreje trosku, tak je ako krupica a malej strasne chuti. inak malej chutila aj orange sunshine od milupy, ta je tiez myslim od 4mesiaca, tie ostatne su od pol roka

tinkadublin
17. feb 2010

Ahojte zenusky 😉

Jarka tak vsimam ze si sa pridala do klubu aktivnych modrokonikovaciek 😀 deticky su nadherne, ja som vzdy chcela mat dvojicky 😎 a ako syncek, pekne sa o dievcata stara ako vzorny velky brat?

Baby tak dnes bola nurse, maly pribral tak sa vytesujem 😉 vy tu hadzete take sumy o vahe babatiek ze ziram, nas ma 3350 a to som stastna jak blcha 😉 takze aptamil uz iba kazde druhe kojenie musim.. vraj mam uz pekne mliecko, len maly este stale spinka vkuse, tak je to boj nakrmit ho, no co uz.. este vraj taky tyzden to potrva a potom by sa uz mal prebrat k svetu, tak som zvedava 😝

Kacenka jednoznacne nedavaj umele ak nemusis.. radsej si odsaj abo tu vodu ako pisu baby 😉

Cetrojka este si celaaaa??? no pekne monitoruj nase skusenosti nech mas prehlad 😉 inak mne sa cosi mari ze ked som rodila, tak bol moment ked som len tlacit chcela a midwife ze netlac, no sa ti povie 😀 a nieco sa mi zda ze vravela ze by trebalo nastrihnut, to pri tom som bola riadne na 10cm otvorena, ale bohuzial maly sa dral na svet tak sa nestihalo a tak to dopadlo.. ale musim poklopat teraz je to uz oooovela lepsie.. vazne tie prve dva tyzdne su najhorsie, teraz uz je to znesitelne, aj ked celkom sa zahojim asi fakt za 6tyzdnov.. jaaaaaj musim utekat, maly sa zobudil, to lebo dnes sme krmili tak hore-dole kvoli nurse... baby tak zatial sa drzte, paaaaa

Boze ja dnes nic nestiham.. ani po ten rodny list nestiham ist.. jaj zdeni a este taka novinka, ty sa urcite potesis so mnou.. v utorok by som mala ist na breastfeeding support group, tak mam aj trosku stresy, ze ci si tam budem s niekym rozumiet a ako to zvladne nas maly, este som ho nikde nekojila, len doma, co na prechadzku abo na socialku som sla, tak to vzdy tak ze hned po papani a pekne prespinkal vsetko 😉 no fakt utekam 😀

zdenkam
17. feb 2010

kacenka, neodvykne, ale ja som kvoli tomu ze je umele nechcela. Nemyslim, ze trochu umeleho by tak razantnu zmenu v urobilo a to este v kasi.

Jarka, kraaaasne su. S 🙂 randa, ja mam naj kamosky dvojicka a tiez su jedna silnejsia a druha chuda. My ich tie tvoje deturence pripomenuli. A ako kociarik vladzes utlacit? U nas same kopce a mam co robit s jednym. Ale ja mam vodicak len sa bojim soferovat, tak ak soferujes, mas to easier.

ladywitch, to vazne? s Hovienkom na steny? NO mna by porazilo. Joooooj. 😀

Idem zapekat rybu. Nas syn je zemiakovy - aj v polievke musie byt bramborky inak neje. Sa mi smeju ze cely Ir - spuds and sausages. To by jedol aj kazdy den. Len tie sausages ma dovolene max raz v tyzdni.

Tinka, no vidis, som cela rada, ze to tvoje odhodlanie a vytrvanie prinasa take krasne uspechy a prospievanie.
NO vidis Tinka aj ta group paradicka. Vies my mamy zbytocne stresujeme. Ja som sa napr. stale bala ze mi maly bude chciet behat po lietadle a do dnesneho dna nikdy. 'Stale pekne sedi na sedadle, naposledy aj stal a hra sa. Proste niekedy zbytocne podcenujeme nase poklady.

cetrojka
17. feb 2010

Ladysparky: - no bolo v casopise cislo 5, - rodina v Irsku, tam to bolo pekne rozpisane co vsetko treba ked ziadas o slov. rodny list cez ambasadu.
Janec - no veru sa tesim. Trosku ma desi to "dotrhanie" ale skusim im povedat, ze ak sa da nech ma radsej nastrihnu, menej skody asi... uvidime 🙂 No inak mam presne take pocity ako ty, vytesujem sa, radujem, snivam vedome, ale uplnu predstavu nemam, lebo neviem ake to je, nezazila som to, neviem to ani len porovnat.. tak sa tesim na premieru, potom vam tu o tom porozpravam... 🙂 to bude na celuuu stranu. 🙂

Inak dnes ma bola i kamoska z prace pozriet, tak hiiikala nad mojim bruchom, ze uz spadlo a ze teeeda uz sa to blizi. No ona niekedy vie prehanat... 🙂 je to taka kamoska, ze pokial ma ona pocit ze sa ma lepsie ako ja, tak je super, da sa s nou. No pokial ma pocit ze ja som v niecom lepsia, uz ma kuse, stipe a vidno ze jej to nesedi do kariet... ale je to moja kamoska a uz mavam rukou nad nou... A predpovedala mi ze moje dieta bude mat 5 kg, ako tej jej 🙂 baby, nemyslim si... ale no necham ju, vadit sa nebudem... a este mi povedala ze teraz do porodu este priberiem 5 kg... to je kamoska co? Len sa smejem a prikyvujem.... ona pribrala 17 kym sla do nemocky, ja zatial len 9,tak mi zavidi... ale fakt nema co... Ja sa sama cudujem co hormony dokazu. Ona ma nadherneho sikovneho syna. A ked zistila ze cakame i my chlapca tak do mna rypala asi dva dni, protivna bola... totizto moj muz ma hrozne rad toho jej drobca, vedia sa tak vysantit ako sa ani jeho otec s nim nesali a to jej prislo zatazko,ze strati to prvenstvo, ze uz aj my budeme mat svojho drobca, ktoreho budeme hyckat... bo obaja mame radi deti a nie raz sme sa o toho ich starali i na noc... Vidite, co vsetko dokazu ludia zavidiet...

Tak prisla dnes omrknut ako sa mam 🙂 ako rastiem 🙂 a co moje vlasy a plet 😀 😀 😀 baby by ste sa nasmiali... a to ona ma tridsiatku na krku, ziadna pubertacka 😉

cetrojka
17. feb 2010

Aj ja by som chcela kojit, dufam ze vytrvam a budem dostatocne trpezliva. A ze sa vsetko bude hojit ako ma. Juj, snad bude sily dost. Budem vas citat dokola ked bude zle 😀

Tinka drzim palce a nech krasne papate a priberate a spinkate 😉

jarka82
17. feb 2010

Zdenkam dakujem. Nie ja vodicak nemam,zialbohu 😖 ja ma dbry kociar lahky a dobre sa snim manevruje. Predtym sme mali jane powertvin a to bola fuska ich v tom tlacik akym tam boli autosedacky. 🙄 no nase maju rozdiel len 100g jedna ma 8600 a druha 8700 a 74 a 73cm takze to je super poznam dvojicky co maju aj kilovy rozdiel.

ladywitch26
17. feb 2010

zdenka, ja som ako decko nielen malovala, pravidelne som mame dvihala tlak 😀

inak sa fest tesim, ze stanka bude mat surodenca, ona je strasne spolocenska, aj teraz vidi v telke dievcatko rozpravat a uz sa usmieva od ucha k uchu, tlieska a krici baba. a na tej MT group, tam je priam v siedmom nebi. ale dnes sme neboli, lebo sme najskor boli u tej nurse a potom mi bolo strasne zle. a ani buduci tyzden nepojdeme, lebo ideme do corku, tak jej to asi bude chybat. uz nech je vonku teplejsie, zacnu chodit aj susedy s malymi vonku, tak mozu pobehat pred domom.

cetrojka, no neviem, ale mat taku "kamosku", tak s nou uz davno prerusim styky. takito ludia vedia pekne skodit. taky typicky priklad energetickeho upira. mne by to za jej "priatelstvo" nestalo, aby okolo mna sirila negativnu energiu.

jarka, ake mate ozaj auto? lebo s troma autosedackami to asi nie je sranda,co? ja neviem,ako pojdeme domov na vianoce, dve autosedacky, kocik a pes. a to mame 7seater a stresny box...

jarka82
17. feb 2010

my mame renalt lagunu combi a zmestime sa tam do pohody zatial vecsie nepotrebujeme u nas je hlavny kufor 🙂

bambulka123
17. feb 2010

Ahojte
Tinka tak my nastastie nemame problem z mlieckom.Zo zaciatku Veronika dost vela spala tak malo papala tak som myslela ze mi prsia exploduju no ale teraz uz papa dost casto tak je to fajn.Aj fajne mi pribera tak sa tesim.Len este si musime zvyknut na nocny spanok a bude ok.

cetrojka neboj zvladnes to.Je to uzasne ako Ti daju babo do narucia hned na tu bolest zabudnes.Stoji to zato. 🙂 Je to neskutocny pocit.

K tomu nastrihu.Ja neviem preco ma nenastrihli ked videli ze to ide tak rychlo.No v tej chvili ma ani nenapadlo sa pytat ale myslim si ze by som sa az tak nepotrhala keby mi ten nastrih spravili no co uz.Ono sa to zahoji a bude fajn.Hlavne ze sme zdrave.

k epiduralke mne sa kazdu chvilu chodili pytat ci nechcem tabletku,injekciu alebo epiduralku.No ked uz som mala silne kontrakcie a som uz vravela nech mi teda nieco daju tak uz nestihli.No jednej Irke dali epiduralku a neviem ci uz nie neskoro lebo ta tam tak kricala na celu nemocnicu.

Z tym oblecenim pre mimco to mam tiez tak ako Tinka.Ja som vsetko nakupila od 0 do 3 mesiacov a zdalo sa mi to malicke no ked som Veroniku obliekala tak to len tak na nej vyselo.

ladywitch26
17. feb 2010

bambulka a preco ti nedali teda aspon plyn? ja neviem, ale ked uz nestihaju epidural, tak stale mozu dat plyn. ja som na zaciatku nechcela nic, lebo som myslela, ze ked uz mam kontrakcie kazde dve minuty, tak to nebude trvat dlho. no ale ked sa od stvrtej do osmej stale nic nedialo, intervaly sa neskracovali, akurat len bolest bola vacsia,tak som si pytala aspon paracetamol. ten zabral na tri hodky a ja som stale dufala,ze uz to bude coskoro. ale uz ked sa to nedalo vydrzat, tak sme sli na salu a tam mi dali plyn. epidural som odmietla. tak fakt nepochopim, preco ti nedali aspon ten plyn, lebo ten teda bolest utlmil dobre. akurat uz na poslednu fazu, ked tlacis, ti ho nedaju, ale to si uz viac oddychnes, ako ked mas silne kontrakcie.
a co bola so mnou na izbe jedna irka, tak ta kazdu hodinu zvonila na sestricku, nech jej donesu cosi od bolesti a len tam knucala. ale tiez hlupa, ani len nezliezla z tej postele. ja som bola nonstop na nohach. ked mi zacala kontrakcia, tak som si sadla, ale inak som aspon behala okolo postele, nech sa to urychli. ona ked sa ani nepohla, tak sa jej to este spomalilo.a potom nakoniec jej aj tak robili cisarsky, lebo nevladala vytlacit ani ledva trojkilove babo.

inak este k dvojickam, mam kolegyne dve, a az po dvoch rokoch som sa dozvedela, ze su sestry a to dokonca dvojicky.absolutne sa na seba nepodobaju.jedna je stihla, kucerave rysave vlasy, modre oci a druha je trosku pri sebe, hnede rovne vlasy, hnede oci a aj okuliare nosi.no ked mi vraveli, na narodeninovej party, ze su dvojicky, tak som si myslela ,ze si srandu robia zo mna.

tinkadublin
17. feb 2010

Bambulka to je super ze mate mliecko!!! Sa teskam s vami 😉 nas je este stale taky spachtos, tak fakt neviem kedy ho to prejde. Nieze by sme sa stazovali ze tolko spinka, ale ked ide o papanie tak tiez by len spal a to ma trapi, ze nebude riadne priberat a tak.. dnes nam nurse-ka vravela ze mame prejst na iny rezim.. tak to ideme skusat ale zatial nam to nejak moc nevyhovuje, no uvidime zajtra co bude, lebo dnes je saleny den, som poobede unavena jak pes zaspala s malym a zabudla nastavit budik, tak sme spolu spali 4.5hodiny 😀 no mne to urcite uz chybalo, ale zas takto nepapa vela.. ved nejako to zvladneme 😉 nuz 10hodin tak idem maleho budit, aj ked zaspal len pred 25minutami, lebo od 7 sme sa trapili s papanim az do nejakej 21.45 no a to uz aby som ho o 10 zas budila papat, no ako vidite bludny kruh, dufam ze uz buduci tyzden sa to utrasie a bude riadne hore a pri vedomi papat pekne.. nie takto.. co ine nam ostavat ako s tym bojovat ze? Ale takto som totalne vystavena a jest len tak z rychlika stiham, co tiez nie je dobre, lebo musim aj ja papat pravidelne aby som mala mliecko, no da sa takto pri malom? Preto sa nevieme odtrhnut nijak raz na dlhsi cas z domu, no netusim ako ja zajtra poriesim ist po ten birth certificate konecne.. Tak utekam ja zas.. 😝 drzte sa baby a bambulka nech sa vam pekne dari a ste zdravucke 😉

susanne.k
17. feb 2010

ja som tiez citala ze kravske mlieko sa nema davat do 1 roka, ja som ho zacala davat malej ked mala asi 9 mesiacov. Vyskusala som ci nebude mat nejaku reakciu a odvtedy je to v pohode, takze po kojeni sme rovno presli na kravske. Ziadne sunare sme jej nekupovali, ved vy ste tiez vyrastali na kravskom. a ste tu.

zdenkam
17. feb 2010

bambulka, tak to je krasne ze mliecko bez problemov.
Ja som to tiez tak mala a to tvrdia ze po cisaraku su s tym problemy. Mne hned po odvoze zo saly tahal. Takze taketo univerzalne tvrdenia neschvalujem.

Ladywitch, presne aj nas maly bol taky, videl deti na ihrisku a isiel sa radstou zblaznit, tak prave preto zacal skolku v 1,5 roku, aby mal zmenu, aby neboli deti pren len v telke a na ihrisku. Lebo susedia mali dievcatko ale to tak jedine do auta a z auta. Ale teraz uz mame inych a ti su cele leto vonku, tak to sa zas navyvadzaju. Ale ta skolka musi byt aj nadalej.
Ja som tiez rada malemu babu, lebo podla mna je smutne byt samo dietatko, nemat doma niekoho s kym sa hrat. A maly uz aj trosku pomoze, ze vyhodit nappy do bin.

Inak, mi tak krasne dnes hovoril ze New girl in Lisa /meno ucitelky v skolke/, I dont know name. new girl pinky jumper.
Jooj, som taka rada tym jeho spravam zo skolky. 😀

Cetrojka, ja tiez uz nie som ziadna pubertiacka ako pises. Ja mam 33. 😉 Ale snad viem co poviem maminke co ma pred porodom.
Ty si za cele tehu pribrala len 9 kg? Ja zasnem. 😲 Ja pri prvom dietatku 25kg. 😲
Inak ja som mala aj plyn, ale vobec nepomahal ale co mi este viac vadilo, ze strasne ma smadil a susil v krku. Som to zrusila.

Takze dnes uz asi vsetke ste v Hajanoch, takze zajtra pekny den vam zelam.

Tinka a hlavne papat, ja som mala prve tyzdne take ako ty, ale ked sa spatne nad tym zamyslam, nedava to zmysel, lebo tie prve mesiace dietatko hlavne spinka. Zatial co v takom roku je to uz ina zabava. Ale tiez som popri domacnosti a malom obcas zistila ze jedlo do seba len hodin a nie jem. Ale v zaujme kvalitneho mlieka a kojenie si treba davat pozor.

ladywitch26
18. feb 2010

zdenka, ten plyn treba vediet dychat. ja som mala skolenie od kamosa 😀 on bol s priatelkou pri porode,ona nevedela po anglicky, tak jej vysvetloval miesto doktora a aj nazorne ukazal 😀 je tam taka klapka vo vnutri, ak len normalne dychas, tak nic, ale musis riadne zhlboka tahat. mne uz ked som si tak trikrat riadne potiahla, tak uz som nic nevnimala. a to sucho v krku je jediny neziaduci ucinok, lebo vraj sa to ani do placenty nedostane, takze na malicke ziadny ucinok, nie ako pri epi.

inak maly si vsima teda dievcata 😀 no to si si hned ista jeho orientaciou odmalicka 😀 nam si stanka tiez vsima hlavne chlapov. a teda najviac tych po 40ke. co sa mi az tak moc nepaci. 😠 ale zakazdym,ked vidi v telke nejakeho starsieho moderatora, tak oci z neho nespusti a usmieva sa od ucha k uchu. aj ked k nam pride kamarat, tak nanho tak zamilovane pozera, potvorka mala.

tinka, mne tiez stanka spala, este v porodnici aj 7hodin v kuse a nic ju nedokazalo zobudit. vlastne od 6tich tyzdnov prespava celucku noc. cez den papala zo zaciatku kazde 4hodiny, ale to sa este budila aj raz v noci, ale po tych 6tich tyzdnoch spala aj 12h v kuse v noci, ale zasa cez den papala 2hodinky kazde. a podla mna sa nemusis bat, ved dieta sa aj za 10minut dokaze poriadne napapat. zalezi od toho, ako taha. a ked vela spinka, tak neminie tolko energie, ako keby bol hore a hybal sa.

a musim o chvilu do roboty, ale asi tam zaspim. stanuska si dnes zmyslela, ze o pol tretej v noci je uz kompletne vyspata, tak jej muz siel spravit mlieko a potom ju krmil v sedacke, samozrejme lyzickou, lebo inak mi uz mlieko nezje. ja som nebola schopna, lebo zaludok si asi tiez myslel, ze uz je rano, tak som myslela, ze ho vyvratim. teda ale tak zle mi uz davno nebolo, az mi slzy tiekli,co ma tak napinalo. 😝 potom som este zaspala, a o siedmej, ked uz som nadobro vstala, tak znova...

jarka82
18. feb 2010

Dobre ranko vsetkym 🙂 My sme mali strasnu noc malu asi boli hrdielko ved ani sa nedivim ked aj my sme chory 😔 🙄 😒 ja som pribrala pri prvom tehulkovani 22kg a s druhym 12 😉
No ja som mala po cisarskom mliecko za 2 dni nie hned. 🙂

janec79
18. feb 2010

jarka: male su rozkosneeeeee!!!!!!

Co sa kravskeho mlieka tyka, moj nazor je taky, ze po roku prevarene akurat tak do polievociek, kasiciek, ale na pitie jednoznacne umele detske mlieko - je urcite viac obohatene dolezitymi vitaminmi, stopovymi prvkami atd.... a nutricne tiez viac zodpoveda potrebam dietatka.

bambulka, tinka: drzte sa, ono vzdy chvilku potrva, kym si dietatko spravi aky-taky rezim. tinka, ja som s malou cez den pravidelne spavala, prve mesiace co sa nocneho spanku tyka boli desive, takze nic ine mi nezostavalo, len oddychovat spolu s malou, ked sa dalo.

cetrojka: waw, to sa aj malokomu podari pribrat len tak malo, ved po porode budes mat menej, nez si mala, kym si otehotnela 😉

Ja uz sa neviem dockat wkendu-ideme malej vybrat darceky, plus kadejake serepeticky na vyzdobu na jej oslavu... 😉 😉

Baby, aj pozerate olympiadu?? Moj manzel dnes normalne rano vstal, aby si pozrel slovensko-cesko hokej!!!! To by sa mne asi nestalo.. hmm zdeni a komu vlastne fandite vy????

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre