Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tixi
18. feb 2010

dobre ranko zienky 😉
ani vas poriadne nestiham citat, ale snad to dozeniem uz doma na Slovensku, u nas to momentalne vyzera ako keby sa tadial prave prehnal hurikan, balim uz ani neviem kolky den...krabic kopec a skrine stale plne 😠

janec aj ja som dnes vstala kvoli hojeku, som uz niekolko rokov poctivy fanusik, ale chlapci sklamali, neviem preco ale rano som sa zobudila uz o pol stvrej a nemohla som dalej zaspat, budik bol nastaveny na piatu kvoli tomu hojeku, tak neviem co mi bolo

baby vam sa tiez stavalo, ze ste mali v posve taky zvlastny pocit? ani neviem ako to mam popisat, urcite to nie su kontrakcie, ale mam ako keby slaby tlak a sem tam to jemne zaboli
trva to uz par dni ale dnes sa mi to uz nepozdava, idem za GP po papier do lietadla, tak uvidim co mi na to povie, no ani netusim ako mu to mam vysvetlit, ked to sama neviem popisat 😒

dnes som sa postavila na vahu a smiech ma hned presiel, od zaciatku tehotenstva plus desat kil
😕

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka82
18. feb 2010

Janec,Kacka dakujem. Inak k tym snom mne sa tiez par krat snivali skarede sny ze som porodila a nemali deti ruky a tak to je normalne 🙂
Tixi to mas dobre ved este tie najvecsie kila priberies najviac sa pribera ku koncu ked babetko najviac rastie 😉 ty chces letiet? 😕

tixi
18. feb 2010

no ved to jarka, ze tie najvacsie kila sa priberaju ku koncu a ja uz mam desat na sebe 😖
v sobotu ma caka posledny let z irska, vraciame sa s muzom domov 🙂
nemate teda ziadna skusenosti so zvlastnym pocitom v posve okolo 30 tt???
vcera sme inac s muzom boli konecne v katedrale sv Patricka, je to jedna z najvacsich dublinskych pamiatok, byvam hned oproti nej cez cestu tri roky a az vcera sme sa tam dostali 😀
potom sme este zasli kuknut nas prvy panelak kde sme byvali a dali si kebab v oblubnej restike, kde sme stale chodili, takze sme mali taky spomienkovy den, dokonca ma muz presvedcil ist na vyhliadkove koleso, ja neznasam kolotoce, ale islo to velmi pomalicky, takze pohoda, tak sme si este obzreli Dublin aj z vysky

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladysparky
18. feb 2010

jej tixi, to ste si krasny den spravili vcera 🙂 rozmyslam, ako by som to citila ja, keby sme odtialto natrvalo odchadzali.. no slzam by som sa nevyhla. velmi som si to tu oblubila. a dobry napad s tym kolotocom, restikou a poslednymi prechadzkami po vyznamnych miestach 😵
s tym pocitom v posve neviem poradit, alebo lepsie povedane, nepamatam sa, ze by som okolo 30tt mala nieco take. ine to je teraz, ked citim tlaky, pichanie a aj pulzovanie. ale tolko ti poviem, ze telo sa meni pocas celeho tehu a akykolvek pocit som brala lightovo - teda pokial neboli extremne bolesti, alebo nenastalo krvacanie, tak som neriesila. pripadne si skus pozriet na nete, alebo precitaj knizky ak mas, co sa v tomto tvojom obdobi deje s telom, mozno to ma logicke vysvetlenie. hlavne sa nestresuj, vseto je tak ako ma byt 🙂

jarka, podobne sny som mala v poslednych dnoch, ale nebudem to tu dopodrobna riesit, aby si to niektora tehotna nevsugerovala.. dolezite je, ze to je normalne, si ma upokojila 🙂

a ozaj, fasiangy 🙂 no kedze nie sme doma, nejako nesledujem tieto veci. ale kukam do kalendara a naozaj, popolcova streda 😅 poprosim maminecku, nech mi urobi šišky, ked pride.. a musim si to zapisat, lebo urcite zabudnem 😀

tiez mam do nemocky nachystane 3ks body a 3ks sleepsuits vo velkosti newborn. iba pre istotu.. ved to stoji par šupiek 😉

tinka, na registraciu bejby mas cas 3 mesiace, som sa docitala. takze klídek 🙂 a toto som pocula aj od kamosky, ktora sa mi po 2 tyzdnoch od porodu ozvala - JE TO BOJ 😕 tak to snad vsetky zvladneme na jednicku (jaj aka som hrdinka 😀 ale to, ze som z toho uz teraz vyplasena, nespomeniem 😀 )

cetrojka, teda fakt mas divnu kamaratku 😝 ale ked ti to nevadi a dokazes sa na nej zasmiat, tak preco nie 🙂

kacka27, cas teoreticky na nakup veciciek mas, ale je lepsie ked si budes priebezne kupovat vecicky, aby si toho nemala vela naraz, financne aj co sa tyka lietania po obchodoch. ono vzdy je lepsie priebezne pokukovat a pokupovat, lebo velakrat natrafis na dobre akcie.
ja som teraz velmi potesena 😎 netyka sa to detskych veciciek ale kremu na tvar ktory pouzivam. chodim, sledujem ceny uz asi 2 mesiace a ziadna akcia.. a vcera som sa nahnevala a hovorim, beriem, nech stoji co stoji. no a nemali ho za polovicnu cenu? tak som hned zobrala dva a budem mat pokoj na niekolko vela mesiacov 🙂

jarka naaaaadherne deticky mas 😵 babulky su hrozne krasne 😵 😵 inak som tiez na prvom sone mala malu dusicku, ci nebudu dvojicky. neviem ci som spominala, ale ja mam brata dvojca a aj moja babka je z dvojiciek.. hovori sa, ze kazde druhe pokolenie, ale istota nie je nikde. tiez poznam jednu, ktora v rodine dvojicky nema a sup, Lucka a Natalka su na svete. takze niekde to zacat musi 🙂 si ale predstavte moju mamu.. ked sme sa s bratom narodili, uz boli na svete moje dve starsie sestry.. jedna 9rocna, druha 3rocna.. urcite sa s nami narobila, urcite to lahke nebolo, ale podla mna to zvladla bravurne 😅

kacenkalm
18. feb 2010

tak baby,vcera sme vyskusali teda tu baby rice....ked som ju zmiesala s materskym mliekom,tak to bolo riedke jak polievka,aj po prihriati....ale ked som skusila pokus c.2 a zriedila to s vodou tak to paradne zhustlo...a mala to asi schuti zjedla,tak potom skoro hodinu vrieskalaaaa,az ju hadam bolo pocut na 5 km ☹ ...skoro mi bubienky popraskali,ona uz jaky ma prenikavy hlas....tak som jej suchala brusko a potom od vycerpania zaspala....ale nie na dlho,opat som ju po 2 hodinkach musela krmit,jak obvykle...takze asi ziadna zmena,uvidime,po par dnoch,ci to bude ucinkovat... 🙂 inak dnes tu mame krasny slnecny den....super 🙂
cetrojka,tak to potom nie je kamaratka,neviem,ale myslim si ze kamosky si nemaju preco zavidiet...divne... 😒

jarka82
18. feb 2010

Tixi takze s vraciate domou? takze budes rodit doma...prajem ti vela statia,zdravia tebe aj malikemu,hlavne rychle zotavenie po porode a samozrejme mliecko. Trosku ti aj zavidim,isla by som domou aj hned 😀 ale na druhej strane tu mame svoj klud,pokoj akurat deticky by boli na tom lepsie keby stretvali aj starych rodicou. Tak to ste mali super krasny den,ja sa vysok bojim a na koleso som v belfase ani nesadla a manzel bezomna ist nechcel,ja som sa bala ze je to rychle 😠 nelezi ti babo moc nizko mozes to citit aj koli tomu ale opytaj sa pre istotu odbornika 🙂

Lady jasne ja som ich mala tiez dost a ved to je normalne tesime sa kedy konecne to uz pride myslime na to stale,necudujem sa potom za tie sny 🙂 dakujem no my sme mali tusenie prva bola u tej midwife a uz v 3mesiaci som mala dost brusko a ked som si lahla na tom sone a videla som dve hlavicky oproti sebe uz som to vedela a na tu vetu nikdy nezabudnem: sestra podte sem mame tu twinsky a ja som nevedela ci placem so stastia alebo zo strachu ale bolo to nieco krasne,jedinecne aj zdrvujuce 😀 ale teraz som stastna. |No musim ist uz su hore tak zatial papa 🙂

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkadublin
18. feb 2010

Ahooojte baby 😉

Ja len tak narychlo kym papam - nehadzem do seba, snazim sa jest - 😝 a potom idem varit kym maly spinka, akurat zaspal..

Tixi to som aj ja mala take, a pytala som sa a ze to nic nie je, len nejak na nieco male tlacilo tak to preto, a ono to potom preslo.. a az ku konci som mala take bodave bolesti to ako ladysparky pise, to uz bol maly velmi dole a co i len trosku sa otocil tak tlacil na vsetko mozne 😀 za opytanie vsak nic nedas, ale nestresuj zbytocne, kym to nie je neustala obrovska bolest alebo nekrvacas tak je to v poriadku, ved malinke tam rastie a uz nema vela miesta no nie? 😉

Jarka ako by sa asi tvaril lekar aj sestry kebyze mas trojicky 😀 to musi byt taky riadny sok 😎 a to brusisko si ani neviem predstavit ked ma niekto viac ako dve deturence v brusku.. ale chutne su tie tvoje dievcata .)

Ladysparky ja viem ze mam na to 3mesiace, ale potrebujeme cim skor predsa, este stihnut apostilovat a poziadat o slovensky rodny list cim skor.. aby sme to teda stihli..

Inak neviem ako poriesim moju dovolenku, lebo mala by som ist na 5tyzdnov na sr v maji, ale zo socialky ma asi nepustia ze?? Baby nemate niektora skusenosti? Viem ze sa mozes oslobodit na dva tyzdne ked mas jobseeker allowance, tak neviem ako to vyriesim, lebo letenky uz kupene, tiez naplanovane, ze odtialto idem so svokrou na sr a naspat s draheho sesterkou, ktora nam pride babysitterovat na leto na dva mesiace, taaaak sa desim ze ma nepustia.. uvidime, v utorok sa mam ist hlasit tak sa spytam 😒

No utekam ja zas, prajem krasny zvysok dna 😉

zdenkam
18. feb 2010

Kacka joooj,to mate doma krasne fasiangy. U nas sa chodi koledovat na vianoce a len raz som zazila original kolednikov aj s krojmi a vsetkym co k tomu patri. Cim som starsia tym viac sa mi to paci.

Inak som sa dnes potesila, zas si kupila 4 ks bodicok biele s obrazkom a jedne kremove dievcenske nohavicky /prvykrat som sa odvazila cisto dievcenske/ a kremovu vesticku teplejsiu bez rukavov. Uz mam plnu jednu zasuvku v komode. 🙂
A kupila som v Mohther care take pre male deticky na kupanie organic to je. A uplne super cena 3,99 tak som valila oci, lebo Weleda stale cez 8 eur pre maleho na kupanie.Takze mame cosi pre dietatko ale jasne, ze pouzivat budem prve mesiace len cistu vodu.
A este 7 ks podbradnikov na kazdy den jeden aj s napisom nejakym a napisom dna za 2,5O. Kedze pri malom som mala len 3 aj to malinko pouzite. Kamosiek co budu rodit habadej, tak sa to isto vyuzije pri darcekovani. 🙂

Ale som chcela, ze nasla som pekne bumbery ze 3 parts a len za 18 eur v Michael Guinney, takze z raj deti.sk sa objednavat nebude. Lebo pre tie 3 eura sa to fakt neoplati. A zas ovela lepsia cena nez v Smythe ze 34 eur.

Inak este ktora si ste isli poistit auto, takze nam dosiel list na obnovu poistky od Axa za 491 v com je 4O eur poplatok brookera a ak sa to urobi on line tak sa usetri 5 percent. takze dohromady sa usetri takmer 70 eur, no pekne nie? Kazde euro sa rata. TAkze robime to on line.

Tinka chod sa tam opytat, ale viem od kamosky ze presne tak to je ak je allowance ze len 2 t volna a potom ak sa neprides hlasit, smola, nedaju ti davku, kamoskinmu muzovi ani spatne nedoplatili. ☹
NIc v zlom, chapem ze si iny pripad, ale podla mna to je ak dobre, lebo vela ludi to zneuzivalo, ze tu brali davku a frcali domov. Lenze Tinka, myslim ze sa da v ramci allowance akoze mat ten cas materskej a vtedy sa nemusis hlasit, teda viem ze pri jobseeker benefite to tak fungovalo. Isto sa chod opytat.

A mudro, vybavenie tych papierov neodkladaj na poslednu chvilu, nikdy nevies, kde ta mozu neplanovane prekvapit.

Kacka ja mam scan 1.3. t. j. 1O dni. 😀

Baby tak ako vy riesite dvojicky, tak ja tak dufam v diecatko s rysavymi vlasmi. Manzel je rysavy. Maly mal rysave ked sa narodil ale presli do uplneho blond. Co mozno aj ostane, lebo maleho sesternica. t. j. dietata manzelovej sestry je take snehobielovlaska. Ale dievcatko by som tak chcela rysave, ze tie geny rysavych vlasov su silne a niekedy aj po 2 generaciach su. 😀

zdenkam
18. feb 2010

Janec najlepsie to byva ked su zapasy slovensko verzsus CR. KOmu fandit? 😀
Ale my mame sport na haku, takze ziadna dilema. 😀

Janec, inak peciem ten sweetcor and chicken pie. Slusne to voni, tak uvidime co bude.

K tomu caju, ako pise Kacka, tak to pisu aj v vsetkych irskych baby and mother casopisov, ze toma byt caj z malinovych listov, nie malinikovy caj.

Inak, kacka aj mna zacina chrbat boliet, ked stojim v praci, len sa tak obcas pretiahnem na pokladni. SAk ani som nepribrala takmer, tak sa divim tomu. Ja stale cosi kupim tu a tam vyhodne, si tak robim radost.
A to ani nemusim vravim, ze mam tonu veci po malom. TAkze ak to bude chlapcek zbytocne vyhodene peniazky a ani sa to nevynosi, lebo aj pri malom sa nevynosilo, tolko toho bolo. Som podostavala vsetko takmer.
Tak si som trosku opatrna ale neda sa mi nekupit. Dufam v to dievcatko nech si trosku uzijem nakupovanie. Snad jedine pre miminko ma tie nakupy tesia, inak ich nemusim.

Ladywitch, tak to byva uz ako male si deticky vsimaju dievcata muzov a chalani baby. Uplne uz ako malicky, ked zacnu sediet, chalani sa rozplacu ak na nich prehovori muz ale zeny v pohode a opacne u dievcatiek.
Ale ze si vsima Patrick prs, to je uz aj na mna sok. 😀 A nedajboze ked ma vidi ze sa prezliekam, hned sa usmeje a vravi, maly maly....tak vravime ked ideme pohladkat niekoho ze urob mu maly maly. TAk usmev od ucha k uchu a hned bezi ze maly maly a hladka brusko. Sialene rad ho hladka. 😀

Sranda, ci mu to vydrzi aj ked babo bude. 😀

ladywitch26
18. feb 2010

tinka, zo socialky ta pustia, akurat ti zaplatia len za dva tyzdne a ak budes dlhsie, tak za to ti uz nezaplatia. my to preto ideme naplanovat tak, ze sice odideme v stredu, ale vecer, to si muz este stihne na poste vybrat allowance, ale nahlasime, ze odchadzame az od pondelku, nahlasime na dva tyzdne a vratime sa az v utorok, takze stiha aj podpis este a budeme takmer tri tyzdne na sr. ale neviem ako u vas, tam sa to asi nebude dat takto.u nas je social welfare otvoreny len v utorok a stvrtok a len utorok je podpisovy den, tak viem, ze ten prvy stvrtok nas urcite nezavolaju.

inak dnes som uz konecne sefovi oznamila, tak sa zasmial, ze teda bude este s veducou deli hovorit, ze ako sa zariadia od septembra. tak som sla aj za nou a rovno som aj jej povedala. vosla som ku nej do kancliku a hovorim, una, radsej si sadni. tak si sadla a ponukla aj mne stolicku a ja vravim, ze ja nemusim, len ona aby sedela radsej. tak sa tak pozrela na mna a ze ci jej nahodou nejdem povedat, ze som tehu. tak sa zacala rehotat, a zobrala to v pohode, len ze nemam nic tazke dvihat, ze mam z deli zavolat ostatnych mi pomoct dvihat atd.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkadublin
18. feb 2010

Zdenka uplne s tebou suhlasim ze je to dobra vec len tie dva tyzdne, lebo strasne vela ludi to zneuzivalo..

Ladyw no presne to som im chcela navrhnut ze nech mi zaplatia iba za 2tyzdne a za zvysne 3 nie.. ci sa tak bude dat.. Inak keby to zaviselo odo mna, tak nejdem na sr vobec, lebo ak si zratam ze nedostanem socialku za 3t plus kolko ma vyjdu letenky, plus kolko miniem doma za 5tyzdnov, tak sa mi ani neoplati ist domov kvoli tym peniazom lebo vyjdem na nulu abo az do minusu.. lenze nasi su schopni kupit mi letenky len nech som na sr tych 5t a aj oni si trosku uziju maleho, to bude akurat uz fajne teplucko, takze hlavne aj kvoli tomu sa chystame, lebo potom uz na rok ktovie ci nebudem pracovat atd, no proste uz velmi neplanujeme ist na tak dlho na sr, radsej by sme uz konecne isli na tu dovolenku niekam v lete 😎 ved odkedy sme spolu s drahym tak sme na dovce neboli, co v juni bude uz 5 rokov, ani svadobnu cestu sme nemali, takze radsej takto ako sa zas trepat na sr.. No uvidim v utorok sa popytam a zabookujem si na socialke tu dovolenku teda 😉

zdenkam
18. feb 2010

Tinka, ale sa opytaj na ten socialke, kamoska co mala jobseeker benefit, tak mala hlasenie raz za meaiac /ale to pred 2 rokmi/ ale pocas materskej sa nemusela hlasit vobec. Vies akoze obdobie materskej.

Kacka, ja hej, ja proste nemozem odolat. 🙂 Ale ja mam inka vsetko modrucke. A vravim ani to som nekupovala, takze mi neni tak luto kupit. Navyse obeham aj charity shope a tam sa tiez daju najst krasne veci, sak ich mam v albume. INak stale sa najde ktosi komu sa to potom zide. U nas rodi 3 dni po mne kamoska z BAli co byva v New Rosse a Patrickova krstna ma tyzden po mne termin tiez. Nebojim sa, ze sa to nevyuzije. 🙂

Tinka a uprimne ti vravim, ze uvidis napokon az maly bude rast date prednost ist do sr a nie dovolenke pri mori, budes chciet aby videl babky a dedkov a aby oni videli jeho a taaaak. My sme 2 roky tomu davali prednost az sme jeden rok obetovali jednu cestu do sr a isli na Mallorku, inak som chodila 2x do roka. Tento rok pojdem rekordne 3x ale to len preto ze od 15 juna budem na materskej do konca roka. Len u mna bol zas problem s dovolenkou, proste jej tolko nedostanem aby sm mohla lietat castejsie nez 2x do roka a este kamsi inam. Preto sme ten malorkovy rok boli tam a potom doma. Ja mam narok pri part time na 12 dni volna. My by sme chceli v tom septembri /kedze sa tento rok neslo k moru/ na dovolenku do Tatier aj s miminkom niekde do dobrej lokality kde by bolo dost aktivit pre 3,5 rocneho draka.

Ladywitch, tak sranda, u vas uz idu riesit ako sa bude robit v septembtri a u nas kolegyna zacina 13. aprila ja 15.juna chcem a nikoho netankuje cosi riesit. 😲
Aj preto letim domov v marci, lebo v tom aprili uz mi nehrozi dostat volno, kedze kolegyna bude prec.

Kacka a oplati sa vam platit mesacne? Sak to sa preplati nie? My vsetko platime jednorazovo lebo to je najlacnejsie, hoc na raz viac penazi a sa to nepreplati. Ako nam teraz dosiel preplatok na dani 824 eur, tak akurat na motor tax a insurance to vyjde a este 1OO bude treba dolozit.

zdenkam
18. feb 2010

Tixi, ak by som ta nestihla, tak sa isto ozvi po tom foteni a krasny navrat do sr. 🙂

Inak ak mas manzela tulaka ako ja. TAk moj sa chysta na Grosslockner-najvyssiu horu Rakuska - kym ja budem doma, ze si tam vylezie. Neda mu to. Bol pred rokom s cestovkou adventura. cz a kvoli nepriazni pocasia nedosiahli vrchol.Tak teraz ide na vlastne triko a hlada partaka na cestu. Chce ist zaciatkom septembri. Nechce sa tvoj manzel pridat? 😉

ladywitch26
19. feb 2010

zdenka, no u nas to uz musia riesit, lebo som manazer. ked v novembri odchadzala ta predosla manazerka, tak sef ani nerozmyslal a hned dal na to miesto mna, ale teraz budu musiet asi niekoho prijat a zaskolit, lebo z tych bab, co tam su, sa na to ziadna nehodi.tri su len na part time, 3dni do tyzdna a tu chodi dodavka 4x do tyzdna, a ta co je full time a pecie chleba, tak je taaaaaka spomalena, ze to sef by radsej sam siel na to miesto, ako tam dosadit ju 😀 inak som bola vcera za uctovnickou nahlasit 3tyzdne dovolenky na maj, tak len pozerala,ze ci si nechcem este usetrit, ze do konca roka potom budem mat uz len tyzden. no to este nevie, ze ten tyzden si beriem zaciatkom augusta a potom idem na matersku 😀
tinka, preco to platite mesacne? ved uz ked to aspon polrocne zaplatis, tak to je menej. ja som platila akurat jeden rok stvrtrocne, aj to len kvoli tomu, ze som kupovala auto v maji a musela som naraz aj tax aj insurance platit, co bolo dost.tak teraz platim poistku v maji a tax v januari. ale tiez sa pytala na tax office, ze ako to ide muz platit a ked povedal, ze vsak rocne, tak vyvalila oci. rocne ma to vyjde 450, ale keby som platila polrocne, tak uz je to 250, cize 500 dokopy.

ladywitch26
19. feb 2010

baby, nevideli ste niekde v obchodoch dvd shaun the sheep? chcela by som pre stanku kupit, su to bohovske rozpravky.to sa este aj my s muzom nasmejeme.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkadublin
19. feb 2010

Katka tu to nie je podporovane tak ako na sr.. ja som sa o to zaujimala a pytala a zhanala infosky.. tak NMH ani Rotunda ani Combe nepodporuju, pupocnikovu krv si mozes dat odobrat iba ak rodis v sukromnej nemocnici, tam sa to da.. tak ale zas na to som ja nemala 😝

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka82
19. feb 2010

Ahojte baby ako sa mate?
Kacka my sme sa stahovali ked som bola v 7 mesiaci tehotenstva az som mala obavy ci stoho predcasne neporodim a nie 😵 ja som nikdy nejak neoddychovala vzdy som bola v pohybe a ved pri malom sa ani nedalo.
Tixi stastnu cestu domou.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tixi
19. feb 2010

caute zienky 🙂
chlapik z prepravy uz nastastie vsetky krabice dnes na obed zobral, takze upratujem o dusu...nechcem tu totiz nechat prach a podobne, ved sme slusny narod, no nie? 😀
ani vo sne by nas nenapadlo, ze budeme mat az tolko kil, takmer tristo!!!no ale ina moznost nebola, pretoze ako tehos, by som neriskovala cestu autom domov, takze to bola jedina mozna volba

vcera som bola po papier do lietadla u GP, vysetril ma aj zo spodu a predpisal cipok, povedal, ze to jemne pichanie a zvlastny pocit v posve mozem mat aj z toho, ze malo odpocivam, snazila som si davat pozor, ale pri tom stahovani som sa nabehala a hlavne naballla veru dost 😒 cipok je aj proti zacinajucemu zapalu, tak dufam, ze mi nic take nehrozi
este mi povedal jednu vetu, vraj nech pocas tehotenstva nerobim nic co moze pockat po porode....no neviem na co presne myslel 😅

kacka ja som tiez pocula, ze pupocnikovu krv tu neberu v klasickej nemocnici, ale skus sa opytat, mozno sa nieco zmenilo, na Slovensku tato moznost nastastie je, hoci za nemalu sumu, ale urcite ju dam malemu odobrat

neviem, ci sa este stihnem ozvat do odletu, tak vam prajem pekny vikend a coskoro sa ozvem!!! 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
19. feb 2010

Tixi,vsetko dobre,stastnu cestu a tesime sa na tvoju skoru spravu 🙂 baby,som po kontrole v nemocke.znova som sa pytala na streptokoka a aj napriek tomu,ze nevedela,o co mi konkr.ide,zobrala ster.juj ako sa zdrahala 😀 zaves zatiahla,plachty na prikrytie mi dala,ved sukromie a len tak tak sa ma dotykala,aby mi to nebolo neprijemne🙂sranda..no a sobili mi aj ultrazvuk kvoli vode a aj mi malu odmerali..vraj Good big baby.. 3,7 kg 😲 a este mi odporucili nejake skolenie na breast feeding,dnes vecer v mothercare.tak zabijam cas v meste :-P

ladysparky
19. feb 2010

Kacka tiez som bola tehu,ked sme sa stahovali,v 5.mesiaci..a odisli sme pred skoncenim zmluvy,lebo sme im to dali vediet o mesiac skor,telefonicky 1month notice.depozit vratili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre