Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
19. feb 2010

My sme sa stehovali s 6 mesacnym babom to je horsie ako byt tehu, lebo to treba balit, maly knura o neho sa starat v tehu len to brusko prekaza ale odfrknut si mozte kedy chcete, ale s dietatkom uz nie.

Ja mam baby desne chute, ako to ovocie stale slintam po nom, dnes rano 4 slivky, banan a mango uz zjedene a teraz po obede som si dala jahodovy kompot so slahackou a gramkou a predtym cokoladu a to ja sladke inak nemusim a nemam rada.Ale teraz pozorujem posledne 3 tyzdne ze frcim po sladkom.

Kacka viem ze ak mas poistenie cez poistovnu zdravotnu tuna irsku, tak ti to pokryva aj odber pupocnikovej krvi, tak sa to robit musi isto aj tuna.

Tixi, stastnu cestu domov. Booze, ja by som ronila potoky slz si len predstavit ze nadobro odchadzam.

Jarka, presne tak, ja tiez vobec neodpocivam pocas tehu a ani mi to nehrozi, proste praca a maly drak doma. Ten luxus si uzivaju len 1x mum to be. 🙂

My sme dnes zas vyletovali, boli sme 3 hodky na predchadzke v St. Mullins /mozno to ladysparky pozna/ malebna dedinka pri rieke. Tak nas zmoril cerstvy vzduch a bezime vsetci po nap. Patrick uz spinka.
Baby pekny vikend. Tento tyzden neviem ako u vas, ale u nas krasne pocasie bolo.

ladysparky
19. feb 2010

Zdeni nepoznam ale vdaka tebe raz urcite spoznam,dik za tip 🙂 a mam pocit,ze nasa CETROJKA ma uz svoj uzlicek v rukach,sa tu 2dni neukazala 😉

zdenkam
19. feb 2010

ladysparky ani by ma to neprekvapilo, ked pisala pred casom o tom tvrdnuti bruska.

Inak, maminky a buduce maminky, mate niektora dreveny prebalovaci pult? Ja som obzerala aj Cossato plastovy v mother care aj ten mamas and papas poznam /ked som sa rok starala o dievcatko/ ale proste plastove sa mi zdaju riadne nestabilne, nejake roztrasene. Takze ak uz vyhodit cez 1OO eur za to tak dreveny.
Pri malom som nemala ziaden. Ale teraz premyslam ako dame postielku do izby a ze by bolo handy na opacnu stranu ako sa otocim od postielky mat hned prebalovaci pult, nech to mam v noci easy.
TAk ak niektora mate, kde a za kolko ste kupovali?
Jedine som zatial videla v Argose. Len tam to zas neni vidiet "na zivot"

Neda sa mi spat, ach jo, tak nic uz az ked pridem vecer z prace.

Ladysparky a ja sa vobec nevyznam v nejakych rizikach a chorobach novorodeniatok ci mamiciek pocas tehu, takze preco si tak trvala na tom streptokokovi?

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladywitch26
19. feb 2010

baby, mne sa ten odber pupocnikovej krvi zda akurat len ako dobry biznis pre niekoho. citala som kdesi studiu, ze to sice pomoze dietatu resp. jeho surodencovi, ale len do 4.roku veku, potom to uz taky vyznam nema. tak ja neviem, ja myslim pozitivne a teda ze moje dieta v zivote nic take potrebovat nebude.a sila myslienok je obrovska, takze to fakt potrebovat nebude. ani o tom neuvazujem.

zdenka, tak sladke a vela ovocia? to bude dievcatko... 😀 😀 pri stanke som sice do 12tt jedla len slane a hlavne maso, ale potom sa to totalne zvrtlo a uz len same cokoladocky a ovocie na kila. kazdy den som nahadzala do mixeru aj 4-5 druhov ovocia a robila som si take pyre ovocne. a teraz mi akosi nejde nic na chut.stale mi je zle, a akurat jablka zujem. ani len to ovocie mi nejde na chut. ja uz ani neviem,co by som jedla. crawing u mna nehrozi. ale asi to bude zasa dievcatko, aj ked podla chuti poriadne priebercive 😀

sisa111
19. feb 2010

Zdravim damy, ja sem sice nezvyknem prispievat, len obcas hodim ockom, nasla som tu par dobrych tipov aj pre seba... A vidim, ze sa bavite o odbere pupocnikovej krvi.
Neviem sice, ako to funguje v Irsku, ale mali by ste vediet, ze na Slovensku funguju 2 moznosti, z ktorych sa da vybrat. Mozete sa rozhodnut 'darovat' pupocnikovu krv do verejneho registra. V tomto pripade je cela zalezitost bezplatna. Ide o to, ze tu krv potom pouziju tam, kde je potrebna, teda nie je uskladnena len pre Vase dieta. V pripade, ze Vase dietatko potrebuje tuto krv, tak vam v registri najdu identicku od ineho darcu, ktoru mate moznost vyuzit. Funguje to na takom principe solidarity a nic vas to nestoji. Samozrejme, ze sa nasli chytraci, ktori vymysleli sposob, ako na tom dobre zarobit a preto vznikla moznost odobrat krv a uskladnit ju len a vyhradne pre Vase dieta za nemaly poplatok.
Odber pupocnikovej krvi ma svoj vyznam, pretoze v mnohych pripadoch tazkych ochoreni dokaze pomoct, avsak v praxi sa ukazalo, ze vyuzitie je dost male. V skutocnosti ide o mizive percento vyuzitia tejto krvi. Takze skuste sa informovat priamo v nemocnici, podla mojho nazoru je omnoho rozumnejsie vyuzit verejny register. Ved niekomu mozno darujete cosi vzacne a na druhej strane, ak pomoc potrebujete vy, bude Vam poskytnuta...
Pre blizsie vysvetlenie skuste pozriet toto: http://zuzanapavlikova.blog.sme.sk/c/181613/Ja-...

Prajem pekny den.

Prajem pekny den.

cetrojka
19. feb 2010

Joooj zienky moje draheee...
Kdeze kdeze, este stale som kinderko, dva v jednom 😀 😀 rada by som sa rozdelila,ale malemu sa nechce...

Vcera som tu nebola, lebo som bola celyyy den von s manzelom 🙂 rano visit v nemocnici - doktorka sa vyjadrila ze babatko este von nechce ist, uvidime sa i buduci stvrtok. No super. Tak reku fajn, casu dost. Potom sme sli na prehliadku s autom a potom sme trochu labzovali po shopping centre - Liffey Valley. Zmenila som pausal na top - up, i na ineho operatora, no od vcera ziadna zmena. Takze neviem, davaju si nacas..
No a vecer ked sme dosli dom,tak som bola takaaa unavenaaa, ze som nevladala nic a len lezala a lezala. A dnes povinna prechadzka, rozhovory na skype s rodinou a takto mi ubehol zasa skoro cely den.
Inak vcera som ani na skype nebola a po siestej vecer uz mama volala 🙂 no sa dalo cakat ze sa den neobjavim a uz si budu mysliet ze tlacim 🙂
Ale tak videli ma i dnes, takze nic z ich radosti nebolo. Lebo ja som im povedala ze im dam vediet az ked sa to narodi, nechcem ich stresovat cakanim, bo nikto netusi ako dlho to bude trvat. Zelam si tak rychlo ako to mala Tinka 🙂

Inak mne sa ani po obchodoch nechce chodit, nic. Ja uz len fakt cakam na toho drobceka a potom snad najdem radost a zmysel v nakupoch. Pre babo mame vsetko zakladne a co bude treba, dokupime, lebo nemam to ani kde skladovat, ani komu dat a dnes myslim ze neni problem dostat barsco, len aby boli grose 🙂

Inak ja sa tiez nebranim charity shopom, mam zopar peknych kuskov odtial a dokonca za veeelmi dobre az smiesne ceny - vo vypredaji 🙂... a urobila som i dobry skutok, kedze som v casoch davnejsich nakupovala casto bezhlavo handry a pritom mi nesedeli, bo som neskusala, tak som im tam doniesla dve vrecia... teta bola taaaka rada ze som s takym fajn pocitom odchadzala, ze snad som aspon trosku pomohla. Bo tie veci boli max 1x nosene, niektore ani to, len boli oprane, bo ja vsetko periem 🙂

cetrojka
19. feb 2010

A inak k tej mojej vahe... ja som taka silnejsia postava - slusne povedane - tak som cakala riadny prirastok na vahe. No lenze i ja som kukala ked mi jedlo az tak nechutilo a ked som zjedla co i len kusok viac ako brusko chcelo tak mi bolo desne zle, vygrgalo sa mi no des, tak to nejako samo prislo ze som zdravsie jedla, menej a castejsie, ze mi nikto nechcel verit, ked som este v 35 tyzdni pribrala len 6 kg... az potom sa to zmenilo a zrazu brusko chcelo papat viac...
Verte ze i ja cumim ze som vela nepribrala. Ja sa samozrejme tesim, bo by som mala asi problem sama so sebou potom a nehovorim o tych pocitoch ze by som sa nevladala hybat...

ale teraz mi chuti 😀
Dnes som dostala chut na mliecnu polievku, tak uz mam v sebe dva tanieriky 😲 😝
takze bunky ozili 🙂

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkadublin
19. feb 2010

Ahojte baby 😉

neviete nahodou tie co ste uz vybavovali ze ako dlho sa caka na apostilovanie rodneho listu? Lebo tam chceme ist osobne, tak dufam ze to hned vydaju na pockanie a nemusime cakat nejak 10 dni, kedze drahy bude mat len jeden den volna tak s tym chceme stihnut aj na velvyslanectvo.. 😉

Cetrojka tak teraz my monitorujeme teba 😝 no veru porod bol rychly a aj som uz ako tak zahojena, uz to neboli, mozem behat lietat sediet.. tak neviem ci radsej rychly porod - aj ked mne sa aj to zdalo ako vecnost - a dva tyzdne potrpiet, abo trpiet 20hodin ale nie si tak dotrhana, lebo svaly sa stihaju natahovat.. no nechame to na tvoje malinke rozhodnut 😀 😝 inak pekna fotocka na profile, az teraz som kukla 😉

K tej vahe, na mne ostalo nejakych 7kg.. som zvykla mat 49-50 kedy ako, a teraz mam 56-57kg.. a dokopy som pribrala okolo 13-15kg.. lebo som mala tak nejak do 65kg.. No snad sa to pomaly utrasie tiez a zvysne kilecka pojdu dole do leta 😎

ladywitch26
19. feb 2010

tinka, neboj, mne tiez zostalo 5kg navyse, ale popri malej mi sli dolu behom styroch mesiacov, ani neviem ako. a teraz zasa naberam 😀
inak apostile robia na pockanie.

kacka, s tymi tvojimi chutami nemam skusenosti, ale viem, ze ked som cakala stanku, tak slo to ovocie na dracku a aj sladke.
a dnes som si na obed dala chicken kievs a taaak mi je zle z toho... 😝 este teraz sa mi z toho grga tak hnusne.

janec79
19. feb 2010

tixi: prajem vam stastnu cestu zajtra a pekny zaciatok tam u nas doma!!! 🙂 🙂

cetrojka: zacne to tu byt napinave, po tinke opat nejake vzruso!!!! Inak co nie je, moze tu rychlo byt. Mojej sa tiez na svet nechcelo, v 38 tt som bola v poradni a lekar vravel, ze zatial to na porod nevyzera, mala som potom opat ist o tyzden, ale isla som uz o 3 dni kvoli vysokemu tlaku a situacia sa dovtedy zmenila a dr.vravel,ze uz sa urcite na bud.tyzden nestretneme a mal pravdu. 😉 dufam, ze nam stihnes dat avizo, aby sme na teba mohli mysliet 🙂

Ja som si na slovensku dala odobrat aj pupocnikovu krv, jasne, ze dufam, ze ju nebudeme musiet nikdy pouzit, ale mala som akysi lepsi pocit, ze som spravila vsetko, co bolo v mojich silach. Nam vyslo, ze ju bude moct pouzit clovek do hmotnosti 90 kg, takze ak by sa nedajboze aj nam nieco stalo...

Baby, potrebujem poradit. Malicka mala taku zvlastne nakyslasto zapachajucu hlienovu stolicu. Myslela som, ze to mohlo byt jogurtami, lebo ich konzumovala o trochu viac, ako bolo zvykom. Kupila som aj probiotika (dnes ich mala treti den), vcera som si myslela, ze uz to skoncilo, lebo stolica bola opat taka, aka ma byt. Ale bohuzial dnesok bol hrozny, 2x kakala iba hlieny..nestretli ste sa s tym niektora??? Nedavala som jej nic nove do stravy, akurat jedla vacsi kus bananu, ako doteraz jedavala. Inak jej nic nie je, neplace, smeje sa, proste je vo svojej kozi, akurat ta stolica a co mozno s tym suvisi tiez, vooobec nechce chlebik a celkovo zacala trochu pomenej papat. A chcem sa este spytat, aky cajik (ak niekto dava) by som jej mohla spravit?? Mliecko a mliecne vyrobky chcem aspon na 2-3 dni obmedzit, ale nechcem ju nalievat iba vodou. Myslite, ze by som jej mohla aj kupit mineralku, vybublinkovat ju a dat jej tu? nech do nej dostanem nejake mineraly....

zdenkam
19. feb 2010

Kacka preplaca to poistovna, citala som to v ich reklamnom letaku v Maternity and Infant casaku. Schvalne to pohladam co vsetko este ta poistka zahrna. NIekedy najblizsie napisem.

A tiez myslime pozitivne ze vsetko bude ok a nebude nam treba pupocnikovu krv, nad oberom som neuvazovala nikdy, len ma to proste nenapadlo. Ak niekto je pre, preco nie. Mna to nelaka.

Tiez som pocula ze samotne skladovanie je vlastne drahsie ako odber. Len pocula, nepatrala po detailoch. Ale myslim,ze ak niekomu ide skutocne o dobre, tak vyuzije ten verejny register. Viete, kolko je ludi, ktorym treba pomoct. A ak neviete co s par extra eurami, chodte si precitat prebehy na stranke Dobry anjel a registrujte sa za "dobrych anjelov" je tam tolko ludi s chorymi detmi, ze namiesto kupovania blbosti malemu tam aspon trosku co to davam. Ale som sklzla od temy.

Ladywitch, tak myslis, ze dievcatko? Ja som o tom presvedcena, ale nie kvoli tym chutiam, ale proste vsetkemu, vsetko je uplne ine ako pri malom. Nevraviac o tom, ze sladke chute som nemala. Od prveho dna co viem ze som tehu, viem ze to bude dievcatko. Nelogicky, bezdovodne - matersky instinkt. Aj podla tej cinskej tabulky to tak vychadza, tak uvidime, ci sa vsetko to myli.

Inak, baby, ja stale len 50 kg z tych 48kg 19 tt ale ja jem jak ziadna z vas. Dosla som domov 21.45 zjedla 3 krajice chleba s maskom a zajedam tu prave s jogurtom, cornf flakes a apple. Muz na mna zas cuci a pyta sa, ze kolky krajec chleba som uz zjedla. 😀

Cetrojka, k tym charity shopom, ci im uz das, alebo kupis, stale pomahas. A ja si vravim, ze dietatko vyrastie z tych veci raz dva a aspon mi neni luto, ak si uspini maly nohavice alebo capne na zem, alebo sa okacka, ze sa to nici ze to stalo kopec prachov. Ale najviac veci som aj tak dostala darovane, tych dalsich par mam z charity shopu a ojedinele kupene.

A ladysparky, appostile ano na pockanie, asi 5 minut nam to trvalo v Dubline a vzali sme to jednym vrzom hned na ambasadu. 🙂

zdenkam
19. feb 2010

A este som dnes videla dokaz, ze moj pupik je vacsi nez pri Patrickovi. Vysvetlim.
Pred cestov do sr pri tehu s Patrickom som si kupila nohavice nie tehu, ale normalne len vacsie cislo. Domov som vtedy letela v 23 tt a sranda, dnes som nevedela co na seba, tak som hodila prvykrat nohavice tie na seba, ze reku uz mi budu aj dobre /po porode 3 roky padali aj s opaskom 🙂 /, a baaaaaaaaaaaaaaaac. Nemohla som zapnut gombik a to som len v 19tt, t.j. o mesiac popredu pred tym nez som bola s Patrickom.

Janec, ja som nikdy cajiky nedavala, lebo sa musia dosladzat, teda dieta ich najskor nedosladene nevypije, tak sme stale davali prednost organic apple juicu s vodou riedenym.
Ta stolica, ak je mala ok, neries to, lebo ak by jej cosi bolo, tak isto si to vsimnes v jej spravani alebo inych priznakoch. Skus jej dat rice cakes, nas to mal a ma stale rad. Nemusi papat chlebik ale skus veci, napr. celozrnu cestovinu, nieco bohatsie na vlakniny.

ladysparky
19. feb 2010

caute kocky,

tak som sa dnes cely den motala v meste, ani som vela neminula 😀 oplatilo sa mi cakat na to "skolenie".. nie ze by som sa nieco nove dozvedela (predbezne mam vsetko teoreticky nastudovane, prax je ale velakrat ina), ale dostali sme take balicky od mothercare (casopis, letaciky, zlavovy kupon, plysovu kravu Cow and Gate, pero, vo fajnom plastikovom obale) a kedze ma dnes skoro okakal holub, tak sa stastie na mna usmialo a vylosovala som si vyhru - plastovu vanicku s miskami na odkladanie asi umyv.prostriedkov, uteracik a spongiu.. bath set :D no aka radost 😎 a pridem domov a obalka z organix 😎 zdeni, netusila som, ze podlozka pod mys bude taka paradna, ze si tam fotku mozem vlozit 😅 uz mi dnes naozaj nic nechyba, len sa vyklopit na gauc a oddychovat.. alebo rovno do postele a spat? 😵

ale este zareagujem na vase prispevky 🙂

zdeni, prebalovaci pult nemam, takze neporadim. o tom streptokokovi viac tu http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2142-Infekcia-... popravde, po minulej skusenosti, kde sa na mna pozerali, ze co od nich chcem, som to nechcela uz dalej riesit, bola som zmierena s tym, ze sa to tu skratka nerobi. ale vierka z wat. mi napisala, ze jej taketo nejake vysetrenie robili pri malom, tak som sa skusila este raz spytat. ved nie je mozne, aby to jedna nemocka robila a druha nevedela, o co ide. no a zadarilo sa. neviem sice, kedy budu vysledky, ako to budu dalej riesit, ak ho mam, ale snad to na skodu nebude.

kacka, co sa tyka depozitu, mozno zase, kazda agentura to ma inak. nasa nam znizila najom, lebo sme boli rozhodnuti stahovat sa, ale dali nam teda zaroven s novou cenou podpisat zmluvu na 1 rok. po 6tich mesiacoch ma vsak opat naserečkovali, a tak sme sa rozhodli odist nielen z toho bytu, ale aj z tej agentury. najom sme im platili v hotovosti, takze sme nemali problem depozit prebyvat, ako to tu vacsina robi. nikto nas nebombardoval, ze sme za dany mesiac neplatili. ked sme prisli odovzdat kluce, nerobili vobec ziadne problemy. este sa nam podarilo od nich vymámiť rozdiel medzi zaplatenym depozitom (povodna suma najmu) a znizenou davkou mesacneho najmu. 150eur nam dali sekom. ale ako hovorim, bol potrebny 1 mes.notice. tak drzim palce, aby sa vam podarilo nieco lepsie najst a v pohode zvladnut stahovanie 🙂

cetrojka stale nic? a ja som uz chcela gratulovat 😀 😀 no ved to pride, ked bude cas 🙂

ano ano, potvrdzujem 🙂 sladke a ovocie, to je moje.. asi preto ma nasa bambulka taku vahu ako ma 😨

tinka, to som veeeeeelmi rada, ze uz sa citis lepsie, naozaj, fakt... a vaha urcite este pojde dole, ved si len nedavno porodila. nemoze to ist hned 😉

pupocnikovu krv tiez neriesim. jednak pre to, ze tuto som si myslela, ze to vobec nerobia a jednak preto, ze je to nakladne. tak snad to ani jedna z nas nebude potrebovat.

myslim, ze som okomentovala vsetko, co som chcela, lucim sa na dnes s vami 🙂
dobru noc 😔

jarka82
20. feb 2010

Baby ja vasejako nestiham citat zdolala ma choroba,uz mam od vcera antibiotika tak snad cim skor zaberu.
Janec mas IP 🙂
Cetrojka drzim palce!
Lady to je teda stastie 😀

zdenkam
20. feb 2010

jarka tak sa skoro vyliec a hlavne nech deticky nepotrebuju atb a drzia sa.

KACKA takze mi to nedalo a vcera som este o polnoci hladala, ze kde som citala o tej poistke a tej cord blood a dnes rano zas po ranajkach a mam to.Bolo to vo winter catalogue Mothercare.

a citujem: you look afer importat part and we ll take care of the rest with:
-full cover for up 3 nights in public hospital
-generous contribuiton of 4OOO if you choose to go to private hospital or have a home birth
-money back on youu pre and postnatal visit
-contribution towards consultant delivery fees
-newborns go free until next renewal
-parent benefit
a dalej. Hibernian Aviva Health go futher than any other insurer by givin you access to variety of exlusive maternity benefits.Benefits include:
-4D scan
-cord blood sten cell preservation
-doula birth assistant benefit
-post-natal help
-member discounts at U Mamma and MTC.

Tak neviem okolo detaily, ale v kampani nieco s tou cord blood predsa len maju. 😉

jarka82
20. feb 2010

Zdenkam dakujem deti su v poho 🙂 vcera vysetrili aj ich takze vraj su ok

ladywitch26
20. feb 2010

janec, a nejdu malej zasa zubky? mne stanka tiez nechcela ani papat a stolica, no katastrofa. a mohla som jej natierat ritulu sudocremom akokolvek, ziadny ucinok.

ladysparky, vraj vobec nezalezi, kolko priberies, ked si tehu a aku vahu bude mat dieta. si zober nedavno ten clanok, 240kg zenska porodila 3kilove dievcatko a ja vyzla vychudnuta 4,2kg. 😀 vraj ide o to, kolko zivin prepusta placenta. ak ma dobry prietok, tak aj babo ma dobry pristup k zivinam a je dobre zivene. si zober, ze ja som napr. okrem folic acid nejedla ani len ziadne vitaminy. a zasa som kdesi citala, ze ked je zenam zle, to je signal, ze babo ma vsetko, co potrebuje, ze vsetky potrebne latky idu do placenty. takze kedze mne bolo neskutocne zle, ani sa nedivim, ze stanka bola taka velka. riadne sa napapkala toho, co potrebovala. a toto druhe babo tiez, takze neocakavam, ze bude take klasickej velkosti, zasa mi doktor povie "good size baby".

zdenka, ja som mala poistenie cez VHI, aj som rozmyslala, ze pojdem private, ale doktorka mi povedala, ze aj tak by som si musela cosi platit, lebo poplatok za doktora, vsetky tie vysetrenia atd stoji od 5 do 6 tis. a poistovna preplati do 4tis. no a to som ja nemala. a dalsie bolo to, ze by som si musela poistku platit min. 52 tyzdnov pred porodom, ale otehotnela som vcassie a rodila by som akurat v 50tom tyzdni, takze by som aj tak nemala narok na nic. tak som to zrusila, ked som bola na prvom scane. ved ako tehula mam aj tak narok na osetrenie zdarma, tak sa mi to zdalo uplne zbytocne platit.

inak co ste prvorodicky, tak teraz som si spomenula, ze odber pupocnikovej krvi robili aj mne, ale do verejneho registra cez scope. robi to univerzita v corku, neviem, ci chodia aj do inych nemocnic v ramci vyskumu, ale robia to len prvorodickam, ktore sa prihlasia do toho programu. mne tam vtedy 3x pocas tehu brali krv, vypisovala som kopu dotaznikov, aj o tom, ako sa stravujem, merali mi podkozny tuk, potom aj muzovi atd. no a mala som aj cislo na tu midwife, ze ak budem rodit, hned im mam volat, oni niekoho poslu odobrat tu pupocnikovu krv. aj som mala v karte na to pripravene skumavky. som na to aj zabudla, az teraz som si spomenula. dokonca muzovi aj dna odoberali na tycinku. som sa smiala, ze to na testy otcovstva odoberaju. ale nakoniec neboli potrebne, mala bola totalna otcova kopia 😀

jarka82
20. feb 2010

Baby neviete mi poradit tunajsi dobry krem na zapareniny? nase mali aj antibotika ale uz zasa to vracia 😠 😠 doma je vyborny imazol,nepoznate tu nejaky dobry kremik ako je ten imazol? ten sa mi uz minul... 😢
janec tak ako sa mate? 😕

ladywitch26
20. feb 2010

jarka, ja pouzivam len sudocrem a ten je fakt dobry.

jarka82
20. feb 2010

my nemame na sudocrem vela dobrych spomienok to este viac ritku vystipe no im to normalne krvaca ☹

janec79
20. feb 2010

jarka: dakujem pekne za rady 🙂 , dnes vykakala 2 krasne velke hovienka, boli tam vsak trochu aj hlieny, ale oproti vcerajsku je to zazrak. Inak mala v pohode pije, (akurat s papanim sme mali problem) No dnes dokonca zjedla 2 krajicky chlebu na ranajky, tak sa zatial vytesujem. Probiotika som kupovala tu, ale donesiem aj z domu, ja som ich aj doma kupila, ale zabudla som ich. Inak ak chces, imazol tu mam, zatial som ho nemusela pouzit,mozem ti ho klune poslat, ja idem domov 17.marca, takze potom sebe priniesiem, posli adresku. A nam pomaha aj od firmy klorane - neviem vsak, ci ho tu maju, sudocrem sme pouzivali pokym mala nezacala papat prikrmy, dovtedy ok, ale potom akosi nezaberal...
zatial sa majte, musim bezat..

jarka82
20. feb 2010

Janec a aky to je kremik ako sa vola? To ma tesi ze je to fajn,lebo s hnackami nie je sranda naozaj. Inak ked nepapa to az tak nevadi. A ako sa vola to probiotikum? my mame z domu biogaju alebo ifantdolphylus 🙂 len ja tak casto domou nechodim takze si posielam postou a to je niekedy hroza niekoho prosit 😒 No ved sudocrem ani mne sa neosvedcil.

tinkadublin
20. feb 2010

Jeeemine Jarka tak dufam ze sa im to coskoro zahoji.. ja ti neviem ako pomoct s nasim skoro 3tyzdnovym babom este take problemy neriesime zatial, skor vy mne pomahate takymito infoskami, aspon sa zasobim potom kremami na neskor 😉 jarka inak maimna mi bude akurat posielat balik a pytala sa co este potrebujem, lebo je tam v baliku este kopa miesta na nejake veci, tak ak potrebujes zavolam jej nech mi tam pribali par kremov imazol a ja ti to tu v irsku uz poslem.. tak daj vediet cim skor nech informujem maminu aby v pondelok nakupila a aspon aj mne posle par z nich len pre istotu 😉 a gp-ho si sa nepytala co im na to dat? juj chudatenka krasne ☹

Ladyw tak to robia asi iba v tej univerzitnej nemocke v Corku, lebo v Dubline som o tom este od nikoho nepocula ze by brali pupocnikovu.. Inak ak budem absolvovat 2hodinove prechadzky ako dnes do kopca a z kopca a do kopca, tak budem mat ritku jak modelka 😀 normalne mam svalovku uz.. ale zatial len tehu rifle na mna idu a ja by som uz taaaak rada svoje veci na seba, no viem pekne po poriadku, nebojte riadne papam, sak to samo spadne casom 😝

tinkadublin
20. feb 2010

Janec super ze mala uz kaka pekne hovienka 😀 to sa my maminy vieme z roznych veci tesit co?? 😀 a ake probiotika pouzivas? daj infosky nech si vsetko pekne pozapisujem pre pripad do buducnosti 😎

ladywitch26
20. feb 2010

tinka, neboj, tehu rifle este chvilu ponosis, ale hlavne kvoli tomu, ze v tehu sa roztiahne aj panva. no a co sa 9mesiacov natahovalo, sa nestiahne za dva tyzdne. ja som v podstate nebola nejako extra pribrata, len som mala trochu vacsiu kozu na bruchu, ale do rifli som sa nenapchala cez boky. proste som bola akosi sirsia. az nejako po dvoch, troch mesiacoch som sa napchala, dovtedy to istili volne teplaky 😀
inak podla mna ten odber robia aj v dubline, ale len ak je to univerzitna nemocnica. v tych ostatnych asi nie. vsak ja som aj kvoli tomu sla radsej do corku rodit, aj ked by som to mala do waterfordu alebo clonmelu trochu blizsie. a povedala som si, ze keby bolo cosi vazne, tak hadam zavolaju z piateho poschodia nejakych tych docentov na konzultaciu 😀

inak si tam spominam, jak mala stanka trosku problemy so srdieckom, tak nas poslali do vedlajsej budovy na kardiologiu na sono.a cakali sme asi pol hodinu na doktora, ze nejaky feeest specialista. a stanka sa mu asi chcela pomstit za to cakanie, tak hned ako jej zacal robit sono, tak sa taaaak riadne pokadila, ale smradu, ze sa az doktor sanonom ovieval, ale dokoncil to 15minutove sono, ale neviem,ci po nas hned okno neotvaral 😀 no co, keby si nepredlzil obednu prestavku, stanka by to stihla az na izbe.

inak baby, ak zhanate slovenske lieky, vsak si zoberte krabicku, alebo si odpiste,co to obsahuje na papier a zabehnite do lekarne. ja tak kazdu chvilu chodim, uz ma magistra pozna. 😀 kopu veci sa tu da zohnat ako na sr a vyjde to aj lacnejsie, ako ked postovne za to zaplatite.

jarka82
20. feb 2010

tinka jej dakujem. 🙂 no my sme boli u gp lebo im to hrozne dlho mokvalo a krvacalo,dostali antibiotika nystatin sa volalo a canesten krem ale velmi dlho sa to hojilo na zadocku mali ako keby kiahne same cervene bodky 🙂 tak jednu to preslo amelke sa to hojilo dlhsie a ani sa nestihlo poriadne uz zasa sa im to vracia naspet ☹ inak okrem imazolu som pouzivala pri malom rybaciu mast aj ta bola velmi dobra. Napisem ti IP 🙂 Ved ani my maly bol zapareny raz ale tieto baby no hroza asi zubky,alebo im nieco nesedi ale co? keby mali alergiu asi by to mali po celom tele a nie len na ritke ved to je strasne neviem im to ani outierat placu velmi ich to stipe.

tinkadublin
20. feb 2010

Ladyw no ved to ze cez boky nejak nepretiahnem rifle 😀 tak dufam ze do maja sa to upravi, lebo ideme na tych 5tyzdnov domov a aj na kupko do madarska by sme chceli s nasimi a malym skocit tak musim byt fesanda 😀 😎 ale plavky asi tak ci tak nove budem musiet kupit na tie moje velke cicky 😝

Jarka neni zac zatial 😉 rybilka to je klasika domaca .) a neviem bepanten si neskusala? aj ked canesten je tiez dost silny tak neviem co sa im to vratilo 😒 no snad coskoro nieco pomoze.. inak tie take cervene bodky sme mali aj my, lebo mamina kym tu bola pouzivala tie vlhcene obrusky na zadocek lebo je to pohodlnejsie ako vata a voda a priznam aj ja som sa na to dala prve tyzdne, kedze som bola totalne vycerpana a asi sa maly vyhodil od toho, tak ja som pre istotu len voda a vata teraz a natierame sudocremom o 106 tak sa mu to uz pekne hoji.. tak neviem skus tak, a nechavam sem tam holu ritku na vzduchu 😉 ale jasne ze ja ti moc neporadim, som mamina len 3
tyzdne to ty mas urcite viac skusenosti 😉 no my ideme papat, obednajsi 2.5hodinovy spanok za nami.. tak zatial sa majte zenusky a prajem krasny vikend.. u nas je nadherne slnecno 😎 takze von s deturencami!!

ladywitch26
20. feb 2010

jarka, nystatin a canesten sa pouzivaju na mykozy, kvasinkove infekcie. to uz nie su len obycajne zapareniny. neskusala si vymenit plienky? ake pouzivas?
ja som nastastie s malou nemala problemy, aj vlhcene obrusky pouzivam, ale len pampers s cammomille a aloe, nech to aj trochu upokoji kozu ten harmancek a sudocrem som ani nedavala vzdy, len raz za cas a nemali sme problemy so zapareninami. jedine ked jej sli zuby teraz naposledy, ale to nepomahalo nic, stale ritula na vzduchu, hned ako naplnila plienku, tak som ju uz aj prezliekala, sudocremom natierala, a aj tak cervena ako rak. ale kamaratka mi vcera spominala, ze oni maju teraz to iste, ze to proste taka agresivna stolica z tych zubov. a tiez sa jej dcerka vyhadzala vyrazkami cela, presne ako stanka. tie horne zuby vedia riadne potrapit, hlavne ked ide viacero naraz. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre