Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
1. mar 2010

kacenka, ten rodny list domov mne dosiel po 12 t, takze si nepohorsili za tie 3 roky super. Vsetko to krasne doma aspon vybavis. A stastnu cestu. 🙂

A tixi daj vediet ako budes spokojna s fotenim.Ja mam hned ked pridem domov dohodnute. Tak chcem taku v koseli a zapnute len pod prsiami a odhalene inak

zdenkam
1. mar 2010

Tixi , ja som do roka pouzivala doma latkove, vonku a na noc jednorazovky pampersky hlavne.

Ale kedze usetrim na satickach, teraz mam par latkovych tych modernych kupenych - sialene drahe a idem kupovat kompostovatelne.

A pekny kociarik

katkaaalex
1. mar 2010

Ahojte baby, ste tu niektora z Co. Tipperary??????????????

zdenkam
1. mar 2010

Maminky a cakatelky na maminky, chcem vam este toto napisat:

Ked som bola tehotna s Patrickom, chodila k nam do prace nakupovat jedna pani ,uz mala 4 rocneho synceka a cakala druhe dietatko. Strasne mila, stale sme spolu prehodila par slov. Pamatam sa ako som jej raz povedala - ona uz s velkym pupikom ja v 2 mesiaci ze aj ja budem mat babo. Ona porodila v auguste Lucu a ja neskor dalsi rok vo februari Patricka. Bola som na materskej a ona zacala u nas robit namiesto mna vikendy. Ked som prisla do prace, dali mi s5 vikendy ale ju si nechali. Vola sa Beth. Je o rok odo mna starsia alebo mladsia, takze bud 32 alebo 34 ma. Neskor sme sa obe zacali snazit o dalsie babo. Tak asi po 2 rokoch. Ked som prekonala v 6 t potrat, bola strasne zlata a velka opora. Volala mi, povzbudzovala a vtedy povedala, ze aj ona prekonala v 6 t potrat - som o tom nevedela dovtedy.
No ale ona uz bola tehu v 8 t. ked som ja druhykrat potratila. Az ked som jej raz v noci pisala ze je ciarka na teste a ona vravela ze teraz to isto vyjde. Nieco mi vravelo,ze jej to vyslo. A tak sme zistili ze sme obe spolu tehu, len ona o 10 t dalej. Takze sme zacali jedna druhu povzbudzovat, davat si nadej, spolu prechadzat obavami na zbladnenie tie prve tyzdne. Presli sme aj prvymi scanmi aj tymi neskor. Ona uz doma ma 2 chlapcov /ja druheho este len budem mat/ ale proste teraz mi napisala smsku:
Hi Zdenka, just thinking of that nite u text that u had that poss preg tests. U have come so far since then, u were def meant to be mummy to this little boy. Werent U, Patrick and him be great friends.

Tak prave preto mam toto miesto a tento zivot tuna rada. Ludom, na vas uprimne zalezi. Aj uplne cudzim. A vedia povedat prave slova na pravom mieste. A viete ze to myslia z uprimneho srdca. Beth bude rodit o 7 t, stale chodi do prace a sa sama zo seba smeje, ze ma taky pupik, ze ju tiez 2 t pred porodom budu vozit do prace na invalidnom voziku. A ja ju mam sialene rada. Viem,ze tuzi po dievcatku. TAk hadam im to vyjde. Mam tych par dievcenskych veci na rozdavanie. 😀

Niekedy proste ludom na to m druhom zalezi uplne z obycajnej ludskosti. A podla mna to je dost velky dovod.
Pekny vecer.

zdenkam
1. mar 2010

katka ja som z Co. Wexford. Myslim,ze Tipperary tu este nefrcalo. 😉 a je tu Co. Kilkenny a Co. Waterfod.Vsetko susedia.
😉

kacenkalm
1. mar 2010

Zdenka zlata,tak gratulujem...hlavne nech ti tehu prebehne v poriadku...a diky,uz sa tesim domov...
mamartinka,ono zase mame pokojne obdobie...ono je to u nas jak v talianskej rodine 😀

tixi
2. mar 2010

zdenka gratulujem k chlapcekovi 😉 asi si tajne dufala v dievcatko, ale ako pises, vobec nie je podstatne pohlavie, hlavne ide o zdravie, to je najpodstatnejsie

ma niekto skusenost z 3D scanom?dnes uz je to bezna vec, ale pamatam si na jeden irsky clanok v novinach, kde sa pisalo, ze v anglicku zistili, ze to pre plod nie je najlepsie 😒

vcera mi svagrinka poslala link na jeden zaujimavy clanok ohladom mien a ich vyznam z numerologickeho hladiska
http://www.numero.sk/clanky/12007.pdf

moj muz ostal vcera v uplnom soku, ked mu prisli papiere z irskej social welfare, cakal na ne len jeden a pol tyzdna, takze riadna rychlost, kamarati to dostali najrychlejsie po mesiaci, dokonca jedna znama az po takmer dvoch mesiacoch a niekolkych telefonatoch, takze sme mali asi velke stastie na nejakeho uradnika 😅

vcera bolo cez den prijemne teplo, vecer prizemny mrazik, ale dnes je opat slniecko, tak pojdeme asi na nejaku prechadzku do lesa, ved to mame od domu par minut tak skoda by bolo lezat pri telke

ladywitch26
2. mar 2010

katka, a v ktorej casti tipperary si? ja som prakticky hned za kopcom.do clonmelu to mam pol hodinku, priamo do tipperary 45min.do clonmelu chodime dost casto na nakupy, ale teraz nie, lebo mi je zle a robi mi problem 5minut v aute, nie este tak dlho. 😝

zdenka, presne pre ten isty dovod sa mi tu v irsku paci. ze uplne cudzi clovek sa o teba zaujima a fakt to nie je predstierany zaujem.mne domov ponosilo tolko ludi oblecenie pre stanku, ze som doteraz kupila akurat len pancusky a par kusov nohavic. a do pol roka absolutne nic. to len zvonili u nas s taskami. a ked ma stretli na ulici s kocikom, tak sa len pytali, ze kedy sa k nim vratim. vacsinou stare tetusky, co chodili denne na nakup. a teraz, ked uz nie som na pokladni, ale na provisions, tak sa stale zastavuju pri mne, ze ako im chybam na pokladni, ze im tam teraz nema kto poradit. jedna babka, taka tazka skleroticka, ale strasne mi pripominala moju starku, chodila kazdy den synovi kupovat cigarety, len si nikdy nevedela spomenut na nazov.ale uz som si pamatala, tak ona bola cela stastna, ze viem namiesto nej. a takto som si strasne vela ludi pamatala. a raz mi ta pani povedala, ze aka som zlata, ze dokonca "tom has no manners". tom je majitel obchodu a mne sa zda uplne v pohode, ale akurat ked je nejaka akcia na tovar, tak to tym tetuskam nepripomenie. ja som ich vzdy poslala zobrat si este dalsi kus, ked bolo napr buy 1, get 1 free atd.a ti ludia si to dlho pamataju taketo detaily.

jarka82
2. mar 2010

Ahojte zienky tak sme spet zdrave,konecne 😵 😵 😵 citala som vas len nejak nebol cas a sila pisat. a dnes mame rocik 😵 😵 😵 😵

mamartinka
2. mar 2010

jarka82 Tak gratulujem detickam.Nech su hlavne zdravucke a nech vam robia len samu radost v zivote.Gratulujem.

kacka27
2. mar 2010

ahoj kocky 🙂

tak si vas citam...ale uz som leniva aj nieco napisat,neviem co mam za obdobie,asi jarna unava.Ale dnes som nejaka aktivna,uz aj navarene mam,tak sa ide teda von,ked je tak krasne...

Zdeni: tak teda chlapcek,super budes mat troch ochrancov 🙂
Jarka: gratulujem dvojickam k narodeninam 😉
Ta basnicka od ladysparky nema chybu,som sa nasmiala aj som to poslala kamoskam co su na materskej 😀

Tak zelam pekny dnik...

mamartinka
2. mar 2010

Baby aj vam sa uz ukazuje ta nova verzia konika?Mne sa akasi nova forma uz zobrazuje.Ale ide mi este aj stara stranka.

mamartinka
2. mar 2010

Inak cetrojka mozno uz to mas aj za sebou.Ak nie som nad tebou rozmislala.Zajtra je pekny datum3.3 alebo piatok 5.3 A piatok preto lebo mam narodky 😉 To by bolo pekne by sme spolu oslavovali.

zdenkam
2. mar 2010

Tixi, spravne, a my vravi kamoska,ze ta ma 2 dievcatka, ze sa tak navzajom uz hraju. TAkze sa u nas o rok budu frcat auticka jak dive. 😀
A budem na lasku 3 muzov, po ziadnom inom uz ani nemrknem. 😀 Ja som najprv chcela chlapceka, ale asi ako kazda mama trosku aj v kutiku duse dufala a v dievcatko z takeho rozmarneho dovodu, ze by som mohla fintit. Ale to je fakt jedno.

Inak ja som citala od odbornika v mame a ja - ci dietati, mam to tu kdesi, ze to nie je skodlive ten 3D scan, len sa rozmaha dost neodborne vysertrenie, ze komercne viac ako na defekty zamerane a to moze byt skodlive ak sa neprevadza spravne. Ale idem si ho dat urobit teraz. Pri malom som nemala.

ladywitch, coze do 6 mesiacov ja este stale dostavam a maly ma uz 3 roky. Napr. teraz ma 3 zimne bundy. Sa muz niekedy smeje ci sme charita ze mi tak davaju. Potvora si neuvedomuje ze nam to minin 3OO eur rocne usetrilo na osateni.
A tiez si pamatam ludi podla toho co kupuju, uz sa z nich aj smejem, ze dojdu chlapik a vravim Twenty bensons? 😀
Mame toho vdaka praci dost spolocne. 😉

Inak baby ja neviem ako vase deti, ale moj je sialene ukecany. Sa z neho smeju predavacky v Lidli, ze je chatty box a ze tak friendly dieta este nevideli. Hej je to krasne chvilu, ale cely den len hovori a hovori a hovori. Ze pokom to ma? 😀 To mozte tusit uz z toho.,ze tu niekto /kuknem do zrkadla/tak vela vypisuje. 😀
A to uz mal ako babo, stale hucal. Ja som vravela ze je noisy baby. 🙂

Jarka, krasne dvojnasobne narodeniny holcickam prajeme. A to zdrave obdobie nech dlho vydrzi. 😉

ladywitch26
2. mar 2010

zdenka, tak budeme mat spolocne nielen obchod,ale aj noisy baby. nasej stanke sa ako oci otvori, huba nezavrie 😀 ked s nou muz pride do obchodu ma pozriet, tak kym prejde celym obchodom, tak aj pol hodina, lebo sa kazda kolegyna pri nej pristavi a stanka sa usmieva a vykecava na vsetky strany. a vyska na vsetky strany, na cely obchod ju pocut. to mozem byt aj vzadu v mraziaku zalezena, ale uz od dveri ju pocujem, ze uz ide moje baby. 😀

annaola
2. mar 2010

Ahojte dievcata.
Zdenka= gratulujem , tak teda chlapi budu u vas v prevahe, budes taka kvetinka medzi nimi,si ta budu hyckat. 😉
O irskej dobrosrdecnosti ozem tiez iba povedat to najlepsie- vela ludi v ktorych pracujem su taki mili, ze poznaju celu moju family , vedia o vsetkom co sa Tomi uci v skole a ja o nich, davame si darecky na sviatky a z dovoleniek nejaky suvenir. Ale s mladymi az take dobre skusenosti nemam, bohuzial.
Dnes bol Tibor na meetingu s Tomiho ucitelkou a dozvedel sa, ze nas drobec je dobry v irstine 😀 😅 Doteraz sme ani nevedeli ze sa ju ucia 😨 Ostatne predmety tiez v pohode, uz 2x bol Best listener 😵 Akurat obcas ze je trocha na prestavke roztopasny a nevnima pokyny. No to ale nie je pre nas ziadna novinka 😀
Ja som tiez hodila dnes stretko s lekarkou- lebo ma stale bolia vsetky klby, a okolo 3 tyzdnov aj rameno tak ze rano s nim nemozem ani hybat od bolesti. Ale nic som sa nedozvedela, akurat mi dala Difene a ze sa mam objednat na free Smear test. Neviete o aky test ide? Ze by ho kazda zena mala preventivne absolvovat. Zda sa mi ze ste to tu niektora uz spominala...

annaola
2. mar 2010

btw- aj tato numerologicka stranka je dobra, jednoducho vam vypocita v akom znameni ste v cinskom horoskope, vyznam mena a priezviska, iba nahodite udaje.
http://www.numerologia.sk/modules.php?name=Cont...

tixi
2. mar 2010

zdenka ja sa na ten 3D scan asi tiez objednam, podla mna je to velka vyhoda, ze ak by dietatko malo nejaku vyvojovu chybu alebo ochorenie, tak to budu lekari vediet uz pred porodom a pripadne im to moze pomoct
raz som to tu uz spominala, ze kamaratke sa narodilo dievcatko s brusnymi organmi mimo tela, lekari to vobec netusili a keby mala vtedy moznost 3d scanu tak by boli na porod pripraveni, tak pocas porodu vsetci zazili sok a nasledne prevoz malej do specializovanej nemocnice, kde ju museli okamzite operovat, aby zachranili vlastne zivot babatka
viem toto je extremny pripad, ale clovek nikdy nevie... 😒

dnes som objednala nejake vecicky z rajdeti.sk, tak sa uz neviem dockat kedy to pride, kupila som trojdielnu sadu s hniezdom, plachtu, sadu do kocika, zavinovacku a dvoje ortopedicke nohavicky s potlacou, maju tam fakt super ceny

a ohladom ukecanych deticiek, vzdy je urcite mat lepsie take neustale hovoriace budky, aspon sa vo svete nestratia a nie su hanblive 😀
ja uz sa strasne tesim, ked moje babatko zacne vydavat prve zvuky a neskor blabotat, musi to byt nadherne 🙂

zdenkam
2. mar 2010

Ladywitch, tak to mame rovnake teda aj tie deticky. 😀
tiez ked dojde do obchodu hned vykecava ukazuje vsetke scratch co ma od accident and cutting. 😉
A kolegyna sa vola Marcela a ta mu stale da balicek mali jelies, takze najvacsia kamoska. A uz ma take irske maniere, ze sausage roll a tak. A este som mu minule na vylete dala zemlu a on mi krci, no this roll, roll from Marcella. No. Uz je mu vsetko familiarne.

Tixi, ja chcem tie ortopedicke nohavicky zo www.nohavickysendy.sk. A bumpery som nasla aj tu krasne za 18 eur, tak nemusi nik nosit zo sr. Ale asi si kupim jednu nejaku obrazkovu deku do kocika. vidis, napokon mi ten svetlo a tmavomodry xlander sadne. 🙂 Pri malom som mala len modru deku, ale teraz dame tomu detsky nadych. A este chcem taky ten teply overalik jak macko alebo tak.Ved to poznate.

Tixi, ano len preto ja chcem 3D scan, nech sa kuknu blizsie. Nie kvoli zvedavosti. A si to davam robit v tom idealnom obdobi, lebo tam su 2 idealne tak ten neskorsi datum idem.

Annaola, smear test je test na rakovinu krcka maternice. Ja som ho mala rok po porode v sr, to som este nevedela ze aj tu sa robi a je free. Isto si dam druhy tu urobit. No krasna, ze syncek je macher v Irstine. Mne to znie sialene ten jazyk. Ale som rada, ze sa maly bude aj to ucit, lebo jazyky maju vyznam aj na rozvoj osobnosti.
A idem kuknut tie linky na mena co ste dali, hadam pomozu pri vybere.
Ste to vsetke krasne napisali, ano budem mat 3 rytierov co budu ochranovat jedinu zenu v dome. 😉

A Tixi, ano je skvele mat ukecane deti, len ticho je len vtedy ked nieco vyvadza alebo spi 🙂 ale proste nasmu hamblivost nehrozi. A to mi vsetci vraveli, ze ho to prejde ta nebojacnost ked mu budu vyse 2 rokov.Ale vies co, tak aspon viem ze mam dieta. 😀 A introvert tiez asi nebude.

zdenkam
2. mar 2010

dala som si maleho meno do toho linku Annaola a musim ti toto okopirovat. Aha co mu vyslo
Charakterizuje nezištné povahy so šľachetnými ideálmi a s túžbami v duchovnej sfére. Spája sa so záľubou cestovať a prežívať dobrodružstvá.

A to sme ja aj tatko svetobezcnici ale kde sa ja hrabem na tatka, ktory pochodil Izrael, Egypt, Rumunske hory, vyliezol 4tisickovku a v septembri zas ide. Chorvatsko, Svajciarsko a najlepsi bombonik Marocke pohorie Atlas sam a Reunion -ostrov v indickom oceane.

Takze by to aj sedelo, ze nam vyrastie dalsi cestovatel. Ma to v genoch. 🙂

zdenkam
2. mar 2010

a mne vyslo, velmi nezvisly clovek. A vam to stale tvrdim.....zacnem tej numerologii mena verit. 😉

cetrojka
2. mar 2010

Ahojte 🙂
Nemozem ist ani spat bez toho, aby som vam nedala vediet, ze stale nic, stale vsetko po starom. 2 v 1. Nie a nie von.. zajtra je to uz tyzden po termine. Och.
Mamartinka, dakujem za myslienky a veru uvidime, mozno pockame do toho piatku 🙂
Tak rada by som to mala za sebou.

Ladysparky - no krasna basnicka, super fakt 😀 😀
Zdenka, tak super, dalsi chlapcek, inak v mojom okoli su len sami chlapci, kamosky, sesterka, sestrine kamosky, vsetko vsetko chlapci... ani jedno dievca, tak neviem co je to za urodu 🙂 svarni chlapci budu 🙂 silny rocnik.

Hlavne nech su vsetky dietky zdrave - to je najvacsie prianie nas vsetkych, no nie?

Tak kupujte, zbierajte pre tie nase poklady tie krasne veci, ja som si to tiez uzila, tixi - ani sa nenazdas a budes riesit take veci ako ja - cakanie na den D...
Tak vela zdaru vsetkym a dvojickam vsetko najlepsie! 🙂

mamartinka
2. mar 2010

cetrojka a co lekari nato ze uz tak dlho prenasas.To uz nevedia neako aj oni pomoct ci si mala este druhy datum neaky vypocitany?

zdenkam
2. mar 2010

cetrojka, tak na tebe uz tu vsetci myslime. Ze prenasat sa tu moze az 12 dni. Mam zakaznicku v praci co tak prenasala ale asi na 11 jej to prislo samo.
No iste je len jedno, uz je len jedna cesta vonku, neboj, nezostane v tebe. 😀

Cetrojka, ja ked som rodila Patrick, vsetci mali chlapcov. 2 zname Slovenky v okoli jedna v ten isty den v tej istej nenocnici, druha o mesiac neskor. Doma v tom roku sesternica, kamos. Teraz praveze vsetke kamosky rodia dievcatka. 🙂 Tak ja som v mojom okoli vynimka. 🙂

cetrojka
2. mar 2010

No mala som len jeden datum... a vo stvrtok mam visit v nemocnici tak uvidim... ono ze je normalne do 2 tyzdnov prenasat, tak uvidim kolko ma nechaju cakat... ja by som najradsej bola keby to tak priroda sama zariadila... no uvidime. Vo stvrtok budem mudrejsia snaaaad. 😉

Mam i kamosku Rusku, co mi hovorila ze pozna doktora ktoreho ja mam, ze ak chcem pojdeme za nim... no ja stale dufam ze to pride samo...
Uvidime 😉 snad uz nie vela ostava. Snad.

cetrojka
2. mar 2010

No tak tyzden hadam este vydrzim 🙂 Sestra si sice male moc neuzije a moc nepomoze, ale co uz. Aj to sa stava. Hlavne aby vsetko bolo ok a nejako to uz zvladneme, ci sami ci s niekoho pomocou.

No ono asi zalezi na akom fronte. Sranda inak fakt. V mojom okoli sami chlapci 🙂
O druhe sa skusime potom pokusit podla toho cinskeho kalendara, chceme dievcatko, tak uvidime ci to bude fungovat, lebo teraz to vyslo na chlapca 🙂
Pre dievcatko mame i meno - Pavlinka, to meno mi utkvelo. Ale toho chlapca stale riesime 😀 😀 uvidime.

Hlavne zdravicko pre vsetkych! To je zaklad a myslim ze kazda jedna so mnou suhlasi 😉

ladysparky
2. mar 2010

dobry vecer 🙂

cetrojka, vidim, ze ani vana teda nezabrala.. ono je to naozaj asi tak, ze babatko samo vie, kedy ma ist na svet. tak sa teda drz, myslim na teba 😵

co tu poznam slovenky s detickami, tak vsetky maju chlapcov, preto som napr.nevedela nikde zistit, ako je to s nausnickami. a inak som aj ja chcela chlapca, ale osud to zariadil inak a teraz sa Paulinky neviem dockat 😅 uz aby to bolo, mam pocit, ze mi praskne brucho, uz aj strie sa mi porobili okolo pupceka jak je koza napnuta 😲 jedine si prajem, aby to prislo v noci, ked budem mat vedla seba draheho 😔 😔 😔

podla prvehu linku na numerologiu je meno Paulina uplne nevhodne 😲 tak isto aj Radoslav (poloviciak), Vladimir (svagor), Maros (brat, otec) a dalsich niekolko mien. preco su potom v kalendari?? 😀 ten druhy link je prijatelnejsi 😎

dvojickam prajem vsetko vsetko najlepsie 🙂 a zvysku prajem pekny vecer 🙂

annaola
2. mar 2010

tixi, ked som pozrela na tej tvojej stranke meno Tomas nasla som absolutnu zhodu so skutocnostou :Tomáš (14) – veľa energie, musí nájsť aktivitu, kde svoju energiu uplatní, inak nepokojný. .. tak uz len najst tu aktivitu :D

ladywitch26
2. mar 2010

cetrojka, ty stale kinderko? tak ani to odstranenie zatky nepomohlo? no inak ja som tiez bola na prehliadke az par dni po termine a tam mi uz naplanovali termin vyvolavacky, ale stanka sa nakoniec umudrila. 8dni po termine. resp. 12, lebo ten prvy som mala 4dni skor ako druhy. jednu moju kamosku tak posielali stale z nemocnice domov po termine, ze co tam robi, ved je este zatvorena ako trezor. a nakoniec den pred nastupom na vyvolavacku porodila 😀

ladysparky, vladimir potvrdzujem, ze je karmicky uplne nevhodne meno, to ti potvrdi kazdy numerolog.
inak ja som posledne dva tyzdne v tehu isla zdiviet. nenormalne ma brucho svrbelo, ja som sa len skrabala a skrabala. natierala som olejom, ale to tak na 20minut pomohlo a dost. a najhorsie to bolo,kym som este robila, to som sa kazdu chvilu pod pokladnou skrabala a hned ako som prisla domov, tak som brucho vyvalila vonku a vetrala 😀 aj som kvoli tomu bola na pohotovosti, lebo niekedy ked mas problem s pecenou, tak zvykne koza svrbiet, ale krv som mala v poriadku, tak to bolo asi len tym, ze uz bola koza natiahnuta na maxime.

zdenka, teraz v augustovkach si piseme s jednou babou, co zije na reunione. svet je maly 😀

arian
3. mar 2010

Ahojte dievcata!

Dakujem, za rady ohladne toho PRSI.

Tixi a nevies ako to je ked ja nepracujem? Spadam pod manzelove PRSI? Ma to tak napadlo, zijem tu uz dva roky a ak by sme sa rozhodli pre babo, neviem ci budem mat narok na slovensku na nejake peniaze. Poistena som tam neni, ani v socialnej ani zdravotnej. Tu som zaevidovana na urade, ale nic....nepracujem ani som nepracovala, nic si neodvadzam....medical card mame asi od septembra..ale to asi nepomoze,ze?

Tak detickam prajem vsetko najlepsie!

Certojka, ladysparky tak uz sa dockate, pride spravny cas. Vasim detickam sa paci v brusku, veru nas matko sa ponahlal, v 36 tyzdni sa rozhodol,ze uz mu je tesno.

Zdenka, tak dalsi chlapcek...ved je to super, taaaak si budu rozumiet a robit vylomeniny.

Tinka a vy ako? Uz sa citis fajn?

Prajem vam pekny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre