Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
5. mar 2010

ladywitch26 dakujem. 😉

zdenkam
5. mar 2010

ladysparky, to je midwifka vsak ta pani, taka okolo 5Otky a ma take vlasy ze ofinka postrihnute okolo, ze?
Ta je uzasna, pri nej sme boli 1x pri malom ako prva s nami vsetko vyplnala a aj teraz ma privitala ked som isla prvykrat tehu s tymto babom a tvarila sa akoby si ma pamatala. Co teda neverim. Ale ona je taka nadherna zena. FAkt uzasna.

Takt to nemas az take zle, ak bol muz s tebou 2x aj tuna v nemocnici ja ze sa mu to vobec neda. Ale tak to je ok, tak je to dobre. My zas do sr chodime sami, lebo muz by sa tam moj nudil a stale tahal na vylety a proste mne sa nechce ked dojdem domov na 7 dni este behat po vyletoch chcem si to sama poriadne uzit. No kazdy sme nejaky. Ale v septembri idem na mesiac a v decembri zas na 3 az 4 t, takze to uz isto budu vylety aj a aj muzicek pride za nami. Teraz bude malovat dom, kym mi s malym v sr. 😀

My v lete domov zasadne nechodime, najskor v maji alebo potom v septembri. Letne teploty by nas zabili. A Petra isto, sak je rysavy a bledy.
Tak uvidime Ladysparky ci sa babo narodi na MDZ. 😉 Kazdopadne nech si ty ok a malinka zdrava a cica mliecko.

A si ozaj sikula. Pohladnice a diare a ramceky to som vyrabala aj ja. Z pletenia tak jedine sal a na ine som sa nezmohla. Este tak usit sestra latkovu tassku veliku zltu s obrovskym srdieckom cervenym. Teraz chcem skusit ten vreckar nejaky ak sa bude dat, ale stroj je doma, takze az v sr. Ale uvidime, lebo toho chcem moc, mam zubara, urad, 3d scan, fotenia, 2 kamosov s detmi dohodnutymi, tetu kuknut a este zoo v Ke. Takze netusim ci na to bude cas. A radsej dam ten cas malemu nez vreckaru. U vas to je ine, mate dost casu. No hold po prvom dietatku ho uz tolko nebude. TAk to treba vyuzit.

tinkadublin
6. mar 2010

Ahojte zenusky!!!!!

Tak cetrojka vcera porodila 😎 o 21.20 sa im narodil krasny syncek Michal s 3.356kg 😉 su zdravucki a stastni 😀 takze mozte gratulovat.. Jaj a rodila iba na plyne, takze ako ja 😉 Takze mamartinka budete spolocne oslavovat 😎

tinkadublin
6. mar 2010

baby viac napisem neskor, nestiham, maly place, celu noc som s nim bola hore, hrozne umrncany bol, len take polospanky.. no vystavena som riadne, ale aspon teplotky nema.. no utekam, zatial paaa

mamartinka
6. mar 2010

Super tak predsa len budeme oslavovat spolu.Gratulujem cetrojke aj Miskovi.Nech sa mu na tomto svete paci a nech su zdravucky.

janec79
6. mar 2010

cetrojka: velka gratulacia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nech sa Miskovi dari, paci na tomto svete a ty sa rychlo zotav. Hmmm, tak uz vies, ake to je, drzat svojho drobceka v naruci 🙂

ladysparky, takze it´s your turn now!!!!!!!!!!!!!!

mamartinka
6. mar 2010

A po ladysparky ste ktora na rade?Uz budu az letne babetka na rade?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
6. mar 2010

fidka vy ste same dievcata?Tak sa tatino kdesi mal ked bol jeden chlap na vsetky baby 😀 Teraz aspon vnuk ide v jeho slapajach,ci nie?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
6. mar 2010

arian: moc si to uzite v disneylande, urcite to bude super zazitok nielen pre syna, ale i vas. uz sa tesim na fotky...

fidka: no mala je na tom lepsie ako vcera, ale nie je fit, chuda. Vcera bola cely den v poho, akurat mi nechcela moc papat, ale nemrnkala, vsetko bolo ok, boli sme vonku-na hojdackach, v parku, krmili sme kacky,...rehoty prevelike, potom si na chvilku schrupla a zobudila sa s placom..sli sme domov, nic sa nedialo, az kym sme ju nedali spinkat, o chvilu bola hore, to ju uz brusko poriadne bolelo a zacalo to, najprv vracala v postielke, potom na velkej posteli, aj v obyvke...no mali sme co robit, aby sme to spratali, prali sme este o polnoci. Zaspala asi o 22.00 a chvalabohu odvtedy uz nevracala, ale nie je vo svojej kozi, ma zvysenu teplotu....Neviem, ci to moze byt nejaky virus, alebo jej nieco nesadlo. Inak vcera mala zelenu fazulku na vajicku, mozno to jej urobilo sarapatu v zaludku...a mozno to budu zubky, my sa pri zubkoch zvykneme vytrapit...
Takze kusok rodiny uz dorazil? Tak dufam, ze sa im tu bude pacit...planujete aj nejaky vylet??

zdeni: no super, takze nova skolku uz zacala! Par slziciek, to nic nie je a urcite na bud. tyzden sa uz bude citit ako doma

no nic,idem malej spravit slepaci vyvar, snazim sa jej davat vela vodicky a spravila som jej aj zihlavovy cajik, nemozem sice povedat, ze jej extra chuti...ale po troske cucka Mam tu uz iba kamilkovy, ale ten jej nechcem dat, ten skor, ak by sa nemohla vykakat a to jej problem nie je. Poznate nejaky babsky recept, ako pomoct takemuto malemu cloviecikovi pri vracani??

janec79
6. mar 2010

fidka: miro ti poslal fotky?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
6. mar 2010

janec chuda Elenka.Zelam skore uzdravenie.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily1983
6. mar 2010

Ahojte maminky, dovolte mi pripojit sa, žijeme v Tallaght. 🙂
Janec, aj my sme to mali, aj som ti to vtedy tušim pisala do IP..a je to virus.vela deti vracalo minule na pohotovosti v tallaght, bola tam susedka s malou, tiez ho mali..nasa ho mala asi medzi prvymi.. a dali nam na pohotovosti 7up, so striekackou do ust kazdych 5min, 5ml..a to jej zastavilo vracanie, aj upravilo žaludočnu floru.ked pije, je dobre, aj minerali by nezaškodili.nam dali v nemocke aj tie vtedy.a potom sme mali dietku aj tyzden, ja som isla na to opatrne..
držim palce aby bolo malej lepšie 😉

mamartinka
6. mar 2010

lily1983 tak dalsi Tallaght?Aj janec79 je odtial.No zaujimave ze ked sme tam byvali ziadna kamoska tam nebola,a teraz vas tam je ako maku pozeram.Inak ta vitam v teme. 🙂

lily1983
6. mar 2010

dakujem mamartinka 🙂 viem, ze aj Janec je..ved snad sa aj stretneme, byvame blizko, a uz sa aj pocasie celkom unormalnilo..(ajked dnes velmi nie 😒 )mali by sme to využit ked bude mat malu v poriadku.

..chcela som sa spytat, hladam tu uz dlho nieco o niektorej z vas, ktora bola na parental leave..ako to funguje?
ja som bola na materskej, potom 4 mes na neplatenej, a idem robit od 19 marca. .. je mozne si požiadat o parental leave aj keby som pracovala napr. tri mesiace, a potom by som chcela zostat doma??? velmi vam dakujem pekne..

mamartinka
6. mar 2010

lily1983 a este jedna baba byva na tej vasej strane.Raz som ju Janec dohodila bo hladala neaku kamosku ta dotycna.Tiez mala tusim dievcatko.A neviem ci uz sa stretli.A kde ides pracovat?Poslala som ti i.p

tixi
6. mar 2010

cetrojka gratulujem 🙂 tak predsa si sa dockala, hlavne, ze je vsetko o.k.!!!uz sa tesim na fotecky

nam dnes doviezli 200 kg veci z irska, tak som pol dna len vybalovala, nastastie uz mi toho neostalo vela, ale asi som to prehnala, lebo mam problem aj sediet, strasne ma zacali boliet krize ☹
medzi vecami prisla aj moja digitalna vaha, suma sumarum takmer 12 kg navyse pocas tehotenstva 😕 inac mam tvar bruska ako loptu, takze zozadu ani nevidiet, ze som tehos 😀
zajtra idem k nasim, mama ma dovolenku, tak tam ostanem aspon dva dni, nech si ma uzije
zenusky prajem peknu nedelu 😉

ladywitch26
6. mar 2010

jeeeej, cetrojka, konecne je drobculko na svete. tak vidis, on cakal na pekny datum nakoniec 😀

mna zasa od rana boli hlava, aj som si teraz poobede dve hodky schrupla na gauci, ale to si potom zas zaludok myslel, ze je asi rano, tak sa chcel zasa cistit. 😝

janec79
6. mar 2010

lily1983: no hadam sa coskoro stretneme, malej je uz ovela lepsie, dnes uz nevracala, ale ma teplotu a samozrejme mrnkala cely den. 7up som jej po troske davala, aj vodicku, aj jablkovy dzusik, aj zihlavovy cajik, zrana pila a pila, pocas dna to bolo horsie, ale nakoniec s lyzickou co-to vypila.
Parental leave som tu trosku spominala, zakon nehovori, kedy si ju najskor mozes zacat cerpat, ale je tam myslim 4 alebo 6 tyzdnova lehota, ked chces o nu poziadat, neviem, ci treba pisomne, alebo by stacilo aj ustne, takze po 3.mesiacoch by to malo byt v pohode. Kazdy rok (az do dovrsenia 8 rokov dietata) si mozes cerpat 14 tyzdnov. Taktiez ti zakon neuklada ako ju mas cerpat, ibaze to nesmie byt naraz, minimalne na 2x a musi byt medzi nimi aspon 10 tyzdnov. V podstate to zalezi na tebe a zamestnavatelovi, ako sa dohodnete (inak mozno by ti umoznili vziat si ju aj naraz,mojmu muzovi tak umoznili minuly rok) ale neviem, ako by ti to najviac vyhovovalo. Ja na bud. tyzden chcem poziadat o skrateny uvazok a ak by mi to nepovolili, tak poziadam o parental leave, u nas si ju niektore baby v praci cerpali tak, ze pracovali napr. 4 dni v tyzdni, alebo 6 hodin denne...proste nieco vyspekulujem, aby som mohla byt s malou najviac, ako sa da.

tixi: tak to si sa dnes nenudila, a 12 kg je super, i ked ja som v posledne 2 mesiace najviac pribrala,no to asi kazda z nas. Inak mna krize tiez brutal bolievali a dost mi pomohla fit lopta - chodila som na taky kurz pre tehosky a v ramci toho byvalo aj cvicenie 2x do tyzdna a cvicitelka mi ukazala super cviky s loptou zamerane na krize a fakt pomohli. Celkovo sa mi na fit lope uz len lepsie sedelo v posledne tyzdne, na stolicke som nevydrzala dlho.

alienka1
6. mar 2010

ahojte.
tak som sa prinutila zapnut si net a nieco vam napisat 😅 , aj ked najradsej by som uz bola v polohe lezmo. dnes som mala v praci busy den ale aspon to rychlo ubehlo.
ako som si prebehla tuto stranu tak citam, ze choroba sa tu pekne rozbieha. my sme mali v robote winter bug tak som sa bala ze to donesiem domov. ale nas polozili zubky. este stale sa tlacia a lucka ma z toho zapalene usko. v piatok sa mi poobede zobudila s placom a drzala si usko. nic jej nepomahalo. tak som volala k gp ci mozem prist. nastastie mi do ani nie piatich minut volali spät ze za hodinu nas moze prijat. takze mame prve antibiotika a sprej na inhalovanie. to inhalovanie nam dava asi najviac zabrat, kedze malej sa vobec nepaci mat masku na pusinke a nosteku. no ale musime vydrzat. dolezite aby to pomohlo.

cetrojka blahozelame. tak si sa dockala a uz mas aj ty svoj vonavy uzlicek v naruci. len nech ste zdravy a maicka nech ma vela mliecka. inak ak by nasa lucka bola chlapcek tak na 99,9% by sa volal tiez misko 🙂 krasne meno

janec prajem skore uzdravenie. boze babika mala sa musi teda trapit.

idem si vas pocitat kym aspon ako tak vidim.
inak moj muzik namiesto toho aby sa tu ku mne tulkal odisiel ku catalin zaniest horcicu a este sa mi nevratil. uz je tam minmalne pol hodinu 🙂 som ja ale chudatko opustene 🙂
dobru noc vam prajem a krasnu nedelu

zdenkam
6. mar 2010

Alienka sprej na inhalovanie???? Kamoskin syn to dostal ked mal vyse 2 rokov, ale sa stazovala ze take male dietatko z toho minimum vdychne. Ako fakt sa mi to nezda rozumna medicana v takom malom veku. 😒

A co jej je? Ked si drzala usko to ma ear infection?

Nejako sa tu chorlavie. ☹ Nas zacala kasla a dost moc v noci, takze vcera som s nim celu noc prespala a este stale ked kasle vravi: Mama kuci kuci a to ho musim objat a pohladat ze bude dobre a aj hovori au. Takze ho asi boli v hridielku, ale un to neni na atb kym nema teploty. Uz to mam overene. 3x mal atb a 3x teploty a asi 3x sme boli u lekara bez teplot a stale ze len virus infection a na tie su atb neucinne telo musi zabojovat samo. Zatial mal gp stale pravdu a zabojovalo. Ale je mi tak na nic. Este ze maminkyne objatia su take carovne, vsak?

janec jooooj aj Vasa malinka sick. Zvracanie, to hadam aj horsie ako kasel. ☹
Ten 7up sa dava len preto, aby telo malo energiu po zvracani, kvoli cukru...ale ze sa ma odbublinkovat . t.j. odstat nech vyprchaju bublinky. To je dobre si na podobne situaciu priniest zo sr hroznovy cukor a potom rozpustit vo vode. Napis si do zoznamu veci co zo sr. Ja pisem.

CETROJKA a velke blahozelanie aj od nas. 🙂 Si teraz budes uzivat a vychovavat maleho chlapceka a cochvila uvidis ako dokazu byt draci. 😀 Nech ste zdravi a mliecko tecie. Cmuk malemu pusinku. Krasny velky valibuk sa vam narodil. 😉

alienka1
6. mar 2010

no nasej lucke sa to taha aj cez dva tyzdne. zacalo to soplikami potom kaslom. minuly tyzden mala dva dni aj teploty. no ale kasel neprestaval. dusilo ju rano vecer a aj pocas spanku. tiez nie som za antibiotika ale ked uz ju aj usko bolelo tak som pre istotu isla k gp. doktora rozmyslala ze ci jej dat aj ten sprej ale hovorila ze mam to stiahnute tak nech sa jej to uvolni. tak dufam ze vie co robi. je to klasicke bronchodilatacium. a nechcem uz lucku viac trapit. ked tak velmi plakala ked ju to usko bolelo. ci mala som este vydzat? vies tak ako kazda mama chcem pre svoje dieta len to najlepsie.
inak aj my sa chystame domov po velkej noci na destat dni. a potom este v auguste by sme chceli ist tiez do tatier. minule som nasla v minulorocnom mama a ja reklamu na hotel vo vysnych ruzbachoch. organizovali tam plavanie pre babetka spojene s pobytom. vyzeralo to zaujimavo. chcela som ich aj kontaktovat ale este som sa k tomu nedostala. a na nete mali aj celkom slusne ceny.

ladysparky ta tabulka je uzasna. ja uz dlhsie hladam pre nas nejaku originalnu a ty tvoja nema chybu. si sikovna.
mamartinka neskoro ale predsa blahozelaaaaaam. a nech sa aj vam tochto roku postasti.

janec79
7. mar 2010

pekny den vsetkym,
alienka: tak to teda nie je co zavidiet, nie je nad horsi pocit, ako ked mame deticky chore, vsak?? A hlavne tak velmi by sme im chceli pomoct, ale kazda choroba chce cas, neda sa len tak odcarovat. Myslim na vas, dufam, ze lucinke sa coskoro polavi.

zdeni: no aj vy!! fakt je nas tu viac chorlavych ako zdravych...tak nech aj patrickovi kasel co najskor ustupi.

Vcera to s malou bolo uz oveela lepsie, uz nevracala, pomaly zacala aj papat, sice mala vecer teplotu, ale vlazny kupel zabral, aj cipok pre istotu som jej na noc dala a celkom dobre spinkala. Dnes rano zjedla polku chlebiku..tak to beriem ako uspech. A inak mozno to ani nebol virus, lebo dnes rano sa jej objavil novy zubok! Tie zuby fakt daju zabrat, ani jeden sme zatial nemali bezproblemovy ☹ A to ich ma este len 7...

mamartinka
7. mar 2010

alienka1 Dakujem moc. 😉

lily1983
7. mar 2010

ahojte 🙂
janec tak zubok to bol nakoniec? no tak takto si vyberu daň, hnusne zuby!! my mame len dva, a čakam, a čakam.. a nič..lebo aj nasa je taka nervna v posledne štyri dni, ani mlieko nejako nechce..ale ostatne zbodne jadna radosť..potvorka 😀 tak možno len vymyšla, neviem, či už v jej veku môže takto špekulovať 😅

..vela detičiek je tu chorych ako tak čitam, tak nech vám všetkým rýchlo vyzdravejú 😉 ..

..krásne je dneska 😎 želám krásny deň

jarka82
7. mar 2010

Ahojky vsetkym! Ctrojka uprimne zo srdiecka gratulujem!!!!!! No konecne si sa dockala 😀 vela zdravia a skore uzdravenie,hlavne vela mliecka.

Boze ten virus ne a ne odist? 😠 Vsetkym rychle uzdravenie.

Janec neviem ci sa o zubka vracia. Kasle,sopli,teploty to viem aj u nas je to tak. Aj my mame po 7 zubkou.

Vsetkym peknu nedelu.

ladywitch26
7. mar 2010

lily, tak to ti teda poviem, ako v ich veku uz dokazu spekulovat. moja od osmeho mesiaca nechcela mlieko z flasky. proste zo dna na den sa rozhodla,ze uz flasu nechce. rano este v pohode papala a poobede uz ani za svet. tak do nej teraz to mlieko stopeme lyzickou, a hadam ani nemusim vraviet, ako to da zabrat, dostat do nej dva deci mlieka po malych lyzickach. s ostatnym problem nema, dokonca aj caj mi vypije cez slamku, ale mlieko nie. tvrdohlavec jeden 😠 inak nam vyrasili v 5.mesiaci dva spodne zuby bez problemov, ale potom zaciatkom 8. naraz dva vrchne a o tyzden treti, tak mame pat. no ale co sme si uzili. dva tyzdne placu, to vecer som jej davala zakazdym lyzicku calpolu, lebo inak ziapoty ako pri kolikach, co ju to tak bolelo, hnacky v kuse, ritula vystipana a bolo jedno, kolko sudocremu som jej tam dala, a dokonca dva dni bola aj vysypana cela vyrazkami. to uz som bola s nervami v koncoch, nastastie tie zuby vysli a bol pokoj. docasne, kym zasa nepojdu dalsie 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre