Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lily1983
7. mar 2010

ladywitch, no tak to iste my robi..rano ho vypije, a potom uz nie, na desiatu nechce, a ani na olovrant, ale nechapem, vies co mi urobila dnes aj vcera? isli sme pit mliečko a nechela, palaka o dušu, ked som jej len pri usta dala, a o 5 min, zobrala ju mama na ruky(je tu na navšteve) a tak mi to vypila, na rukach po stojačky..skoro ma vystrelo 😠 ..nechapem!!!..čo vymyšla.. 😠
ale na desiatu uz od dnes davame jogurt, tak ten jej chutil, aj s bananom a keksami 🙂 ..takže sa budeme trapit uz len poobede 😅 dufam, že ju tento raplik rychlo prejde, lebo mliečko musi, a ajtak mi malo pila, potom sa rozbehla, a pila vela, a teraz zas toto..
zuby nam nechcu ist, ajked ma uz biele ďasno asi tri tyždne na jednom mieste, a nič 😔
a davate aj homeopatika teetha ?

mamartinka
7. mar 2010

lily1983 odvcera i.p

ladywitch26
7. mar 2010

lily, to moze byt aj zubmi. oni tie zuby zacnu hnevat hlavne poobede a vecer. nam rano pohoda a poobede ked sa zobudila, tak s revom a do vecera uz ziapoty riadne. ziadna teetha ani nic ine nepomahalo, proste ju to muselo strasne boliet, lebo som jej vzdy dala pol lyzicky calpolu a do pol hodiny uplne ine dieta. akonahle zabral, tak zrazu vesela, vysmiata, uz aj papat chcela. no ale potom jej vysli tie zuby a uz zacala vymyslat. mlieko jedine lyzickou. teraz jej ho davame 3x denne, zvysok papa kasu, zeleninu s masom, jogurt, ovocie a chlieb. chlebomaniacka je v poslednej dobe. dam jej mlieko, ale este ho chlebom musi zajest, to iste s jogurtom.
inak som rozmyslala, ze preco nechce flasu. podla mna jej tam hore zrazu vyrasili zuby a uz nevedala, ako ma tahat. asi jej tam zavadzaju. lebo lyzickou ho papa, takze jej stale chuti, len uz flasku nechce.

alienka1
7. mar 2010

ahojte.
no tak nam sa pohorsilo. asi ĺucke nieco nezapasovalo s antibiotikami alebo jej organizmus dava vsetku energiu na uzdravenie a nie na travenie. dnes totiz dvakrat vracala. aj som prisla skor z prace a tak sa na mna vrhla nevedela sa dopit mojho mliecka. a teraz si pekne spinka. tak dufam ze uz bude dobre a aj tie zubky sa uz ukazu. mame jedenast mesiacov a zubok ani jeden.
ja mame opacny problem s luckou, ja by som ju chcela odnaucit od flasky aby pila aspon z poharika so sosacikom. ale ona ten sosacik len hryzie a vobec nevie z toho sat.
vsetkym vam prajem skore uzdravenie nech sa tie lasky uz tak netrapia. dobru noc

ladysparky
7. mar 2010

Caute kocky.pisem z mobilu a z gauca,lebo mam za sebou fakt akcny vikend,co sa pohybu tyka a nevladzem nic,ani vas poriadne citat,nie to este sediet za pc a odpisovat.postrehla som novy prirastok..CETROJKA GRATULUJEM A PRAJEM OBOM VELA ZDRAVICKA POHODY A MLIECKA 🙂

ladysparky
7. mar 2010

A prajem vsetkym choruckym detickam skore uzdravenie...no a na zaver podavam hlasenie-sice som max.unavena a ubolena,ale na porod to veru nevidim ☹ som trosku sklamana,bol vikend aj draheho meniny a nic.od zajtra budem mat o trosku vacsie obavy ☹ mozno divne,ale som si prave pre to aj poplakala.hold,hormony.uz aby to bolo vsetko za nami.no,nebudem tu viac robit dusnu atmosku,tak vam prajem dobru noc..a idem si vas za cely vikend precitat,majte sa 🙂

zdenkam
8. mar 2010

alienka to robi Alva skola plavania v tych tatrach, kukni si ich stranku.
My isto ideme domov septembri na mesiac a na vianoce na 3 t. Si to tohto roku uzijem jak prvy rok ked som bola na materskej s Patrickom. 🙂

Janec, joooj, som rada, ze uz je malinka zdrava.

A 'Alienka, nie nemyslim, ze si zle urobila, nema cenu nechat malu trapit, sak aj my dospeli si davame cosi ak nas nieco boli. Preco dietatku nedat. NO nie?

Malemu je uz lepsie, este kasle ale menej aj hovori ze kuci kuci trosku. A uz ani tolko v noci nie. Takze asi ten med s citronom zas zabera. 😉

zdenkam
8. mar 2010

Alienka a netrap s tym ze nema zubky. Kazde dietatko sa vyvija inak. Sak priroda ma svoj cas. A aj na pohari so sosacikom dojde.
Napr. nas maly pije pred spanim mlieko z flase. A moj muz sa hneva, ze uz ma 3 ze nema tak pit. Ale ved to je posledne co mu z detstva maleho ostalo. Tak nech pije. Dudlik nemal, prsty necicucal. Tak mu tie 2 minuty co taha mliecko z flase nemozu vyrazne ovplyvnit vyvoj chrupu.l Nemoze byt vsetko dokonale.

Je mozne ze to zvracanie mala mala nasledkom atb, ale mozno aj nie. Radsej si ju sleduj. Ak by sa opakovala, kontraktuj gp ze zvracia.

Na mother a toddler group mame jedno dievcatko a tomu budu o mesiac 2 roky a chodit zacalo len pred 6 t. Ako toto by ma uz znepokojovalo. Ale zubky su uplne nieco ine. SAk este jej narastu isto. 🙂 Jeidna nevyhoda je ze ti zacne neskor hryzt teda. Predpokladam ze jej davas stale kasicky len. Ale sak to az taky problem nie je. Isto to potom dozenie rychlo.

Tak baby o 14 dni presne pondelok letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiime. Tralala la

Ladysparky, drzime palecky nech to pride ked je muzicek doma, aby pri tom zazraku mohol byt a nic neboj. Bude to zazracne v prvom rade.

catalin
8. mar 2010

caute baby, dlhsie som tu nebola...

cetrojka gratulujem k malemu Miskovi, tebe rychle zotavenie a vela mliecka a Miskovi krasny zivot 😉

ja som si dnes pozerala fotky a videa nasej malej z porodnice a z prvych tyzdnov...boze mi to pride strasne davno a to ma len 3 mesiace...aj vecicky do 0-3 mesiacov som vyradila, strasne male mi to prislo, aj som si pobulila...cim vsetkym sme presli odvtedy, ake tazke tie zaciatky boli...ale na to sa zabuda...nastastie 🙂

alenka, chudinka Lucka, a to v sobotu vyzerala tak spokojne, neboj to bude dobre, ona teraz bojuje s chorobou a zachvilu bude zdrava ako repa, aj zuby jej vyjdu vsetky naraz tak ako som ti vravela 😉

my tiez este riesime ten soplik, ale uz ho nieje vela, len rano a obcas vecer treba odsat, ale nejako velmi ju nedrazdi, len nas budi zo spanku 😀 nejako zvlastne spi to nase dieta, o polnoci bola hore a o 5 a potom sa tvarila ze je koniec noci..takze tu sedim a kukam ako kukucka... 😔

zdenkam
8. mar 2010

Catalin, nas maly sa zmestil do veciciek do 3 mesiacov len do 6 tyzdna. A jak som teraz prezerala vecicky na druhe babo, tak sa mi vobec nechce verit ze bol taky malicky. Som kukala na ne a mala som od dojatia slzy v ociach, ked som o tom hovorila muzovi. Fakt najvyssi cas bol mat dalsie miminko. Som si ho paradne uzila, dala mu maximum casu svojho a teraz pomaly sa musi ucit, ze mama nie je len pre neho, ze lasky je vela aj pre druhe babo. a mozno bude trosku mensie sa ja budem mat pocit ze malinke vydzi dlhsie. 😀

Ano, na to zle sa zabudula, ja po tom hroznom porode som tvrdila ze nikdy viac dalsie babo. A aha ho teraz som viac ako rok tak velmi chcela druhe.
Lebo ta materinska laska to je nieco vynimocne a zdola vsetke prekazky a nastrahy a na vsetke zle zostane len tien spomienok, kym ten radosti co dava je tak sialene vela.A tak je to super.
¨
Ozaj v nedelu oslavuje Den matiek. 🙂

Sledujem ze tu nik neni, tak asi ste vsetke krasne vonku. Ved je tak nadherne. My sme boli cele doobedu a teraz maly spinka a ja dovaram polievku este a poobede frcime zas. 😉

zdenkam
8. mar 2010

som nejaka nekoncentrovana. Sledujem ze milion preklepov mam v prispevku. TAk hadam pochopite aj tak co som chcela napisat. 😉

A ladywitch ako ti je?

ladywitch26
8. mar 2010

caute zeny, tak mne je stale zle a som ako mechom prastena. straaasne sa mi chce spat. asi ma na to vplyv nielen tehotenstvo, ale aj jarna unava.

inak nasa stanuska dnes spravila prve tri kroky uplne sama. stala pri okne a chcela hracku, ale bola od nej trosku dalej, tak sa proste pustila a sla. a skoro si to muz ani nevsimol, lebo bol akurat v kuchyni, len cez dvere zahliadol, ze sa pohla.

tinkadublin
8. mar 2010

Ahojte zenusky 😉

Tak my sme dnes skocili k gp.. a samozrejme ze som mala pravdu, bola to len alergicka reakcia, tak urcite na ten novy krem, uz ho radsej nebudem pouzivat.. a predstavte si ako v piatok sa objavili tie vyrazky tak z celeho telicka pekne v nedelu z nicoho nic aj zmizli 😀 a v noci uz pekne spinkal aj dnes uz pekne papal, ale asi nam zacina kolika ci co, lebo hrozne tazko tlaci maly, tak ale to je uz normal 😉 tak nam dala akurat nejaky kremik na rash co ma este na tvaricke a to je vsetko.. takaaaa som rada ze nic vazne, ale uz si dam riadny pozor na vsetky kremy aj co spapam nech nema uz alergie malinky 😝

juj ako vidim vsetky deticky su nejake chorlave, tak vam vsetkym skore uzdravenie a malo trapenia 😉

Ladyw juj no ale musis vydrzat, ved vies sama ze to stoji za to potom ked uz mas malinke v naruci 😎 veru na vsetko zle sa zabuda.. Inak my este stale pouzivame newborn par veci, ale uz som zacala aj 0-3 ale trosicku este velke no uz sa da, uz v tom maly neplava 😀

My dnes uz 5tyzdnov jaaaj ale to ubehlo ako voda.. ani sa mi verit nechce.. Inak som vam zabudla napisat tusim, ze v utorok sme boli na ten breastfeeding support group vazit maleho, ale bolo to zrusene aja som blba na to zabudla, pri tom obrovsky plagat na dverach ze ten tyzden nie je 😀 no ale bola tam otvorena miestnost s vahou, tak sme si maleho pekne krasne odvazili sami 😎 a nurseka povedala ze by mal priberat okolo 130-150g tyzdenne, tak vtedy je to ok.. no on mal uz 3860 cize pribral 300gramov od predchadzajuceho tyzdna 😝 tak sme sa vytesovali ze jak fajne a to iba na materskom mliecku, to s dokrmovanim tolko nepribral, predtym to mal fakt tak 130g za tyzden.. tak som zvedava ako bude zajtra, ze kolko toho pribral, ci sme len my neurobili nejaku chybu na vahe 😅

mishka711
8. mar 2010

aj ja sa pripajam ku gratulacii k malemu martinkovi nejak nemam casu vela tak aspon co to precitam narychlo lady nejak neskoro ti zacalo byt zle ci?a vidim ze stale niekto pribuda len tak dalej tak to ma byt a kedy dame stretko?nejake maminky kym mam este cas lebo od aprila uz idem do prace tak zbuchajme uz nieco hmmm>???nejake napady?/dublin

ladywitch26
8. mar 2010

mishka, to mne tak zacina byt zle neskoro. aj pri stanke az v 11tt, dovtedy mi bolo fajn a skoncilo to az nejako po 24tt. takze vraj druhy trimester je najkrajsi. houby, pre mna bol najkrajsi porod, lebo som vedela, ze je uz konecne tomu hnusnemu obdobiu koniec. 😝 a teraz mi zacalo byt zle v 10tt, takze tiez nemyslim, ze nejako v najblizsich dnoch to prestane. proste ja to mam nejako pomylene v tehu.

tinka, to ti pekne pribera, mne tiez priberala tak 200-300g tyzdenne a tiez len na materskom mliecku. ale ona sa teda vedela riadne napackat, stale bola hladna, hladoska moja. vsak aj teraz je riadny papcos. 😀

zdenkam
8. mar 2010

Joooj, Miska ides do prace uz. Malicka bude mat kolko 5 mesiacov, to pojdes do prace jak ja pri Patrickovi. A co budes robit? Kto bude strazit? Bojis sa alebo aj sa trosku tesis ze si oddychnes od deti?
Ja chcem po materskej tiez ist na par hodin ako pri malom. Takze v janurai buduci rok by to malo byt, ak vsetko bude ok.

Jasne, baby dajte si stretko je vas v tom Dubline jak maku, bolo by mile nieco podniknut a urobit nejaku akciu. Sak najlepsei na nejakom indoor ihrisku, ze maminky daju cajik a deti sa pohraju. A aj priestor na takych miestach je.

Tinka, no nadhera ze malicky tak rastie a pribera. Isto to nebola chyba na vahe. Som rada.

zdenkam
8. mar 2010

Inak babenky, ja vas obdivujem, ze mate vopred jasne meno pre miminko, lebo teda pri Patrickovi to bolo jasne na prvy sup, len mame pocit,ze to co sa nam najviac pacilo sme uz vycerpali a tak teraz fakt netusim ake dame. Na dievcatko sme mali tiez jasnu favoritku bez listovania v kalendari, ale co teraz, vsakano?

TAkze rozmyslame, ze Dominik alebo Jakub. Dominik sa mi zda lepsie pre male dietat, trochu mi nesedi na dospeleho. A Jakub je pekne ale asi sa mi viac paci verzia Kubko a to sme si vraveli, ze chceme pouzivat meno len v povodnom zneni. Ach jo, tak neviem. Ale kolegyna ma ukludnila, ze jej obaja chlapci boli prvy tyzden baby bez mena. Tak mozno sa to stane aj nam. 😀

zdenkam
9. mar 2010

Baby takze ja tu vcera posledna dnes prva. 😀

Som akurat objednala olej, ten za 3OO eur , t.j. 5OO litrov nam vydrzalo 4,5 mesiaca. Nie zle, vzhladom na tu tuhu zimu som cakala len nejake 3 mesiace. Teraz uz berieme len 25O l, to nam spravidla vydrzalo do jesene, tak uvidime.

Inak malemu kasel riadne vymizol, ale sople, brrrr zlte .....fuj. A fakt vsetke deti ich maju. Vcera sa hral so susedovie detmi poobede pred domov a Molly uplne cele cervene pod nosom az k puse od soplov a ze John - jej brat to tiez tak mava a ze az do krvy. Nas kedy ako.Ale nikdy nie moc, len trosku okolo dierok alebo sa mi urobia take minichrasticky na tom spoji medzi dierkami. to teraz na. Ale keby ste vedeli jaku ma super naladu,stoji mi to pri pc a spieva Oli Oli Janko a Twinkle twinkle star. 😀

Ideme sa obliekat a na ihrisko a na mt group. Mame dalsi slnecny den. Si ho uzijte. 😉

arian
9. mar 2010

Cetrojka gratulujeeeem! Prajem skore zotavenie a vela mliecka. Malickemu vela zdravia a usmev na tvari!

arian
9. mar 2010

Ahojte zienky!

A co Ladysparky uz ma svoj cas? Tu nebola od 7-meho..... 😵

Detickam prajem skore uzdravenie, stale je niekto chory aj nas matko ma sople a aj usko ho jeden vecer bolelo, nastastie do rana ok, ale som sa bala, maval s tym problemy.

Zdeni, Jakub je krasne meno, keby sme nemali v rodine, tiez by som dala..

Ladyw tak teba tie nevolnosti stale trapia 😔

Tixi a ako ste sa stahovali, cez aku sluzbu? To bol kurier alebo autodoprava?

Bezkam varit, krasny den.

fredika
9. mar 2010

ahojte,

jej, cetrojka, tak srdecne blahozelam 😉 najma nech ste obaja zdravi!

joj, vsetci su tu nejaki chorlavi, tak dufam,ze to skoro prejde, aj moja mala ma akesi sopliky a chuda nevie si odkaslat, tak neviem ako jej pomoct.. ? dnes ma akurat dva tyzdne, nezbednik moj maly, v noci mi strasne zle spi, kazde tri hodky poplakava a zaspi jedine na rukach, neviem co s nou robit. nechcem ju nechat plakat v postielke, to mi jej je luto. no ved to asi poznate 😒

tak to vyzera, ze aj ladysparky to ma uz za sebou. uz by jej urcite odlahlo.

ladywitch, vidim, ze ty sa tiez stale trapis s tymi nevolnostami. 😒 hm, ja to nastastie nepoznam, mne zle nebyvalo, ale teda radsej si to nechcem ani predstavit.

zdenka, jakub je pekne meno. dominik neviem, to sa mi moc nepaci. ten jakub je asi lepsi, no ale jasne to je vasa volba.

dnes mi prislo PPS malej a aplikacia na rodinne pridavky tak to musim nejako vyplnit rychlo a poslat. rodne listy uz tiez mame.

fredika
9. mar 2010

konecne sa mi podarilo vlozit tu dve fotky 😉 ale uz ste ich skoro vsetci videli na facebooku. asi okrem zdenky. tak zdenka konecne aj ty mozes pozriet. 😉

pekny den vsetkym

mishka711
9. mar 2010

zdenka ja som tak isla aj pri malom leti to no to hej ja tu mama mamu takze to bude nanej ale chvalabohu nemam zle deti sice maly ma niekedy svoje muchy ale tak da sa heh inak ako citam vsetky deticky su nejak chore tak skore uzdravenie prajeme

ladysparky
9. mar 2010

ahojte

veru by mi odlahlo, keby som to mala za sebou, ale stale nic 😒 vcera som sa neohlasila, lebo som robila akoze brutalne velke upratovnie, hniezdenie sa jak hrom 😀 ale na vecer som bola taka vykapata, ze dovidenia, uz len lezat v posteli. vsetky klbiky ma boleli 🙂
dnes este cosi malo upracem a vyklopim sa ku knizke a budem cakat. tak ako aj tinka, dohovaranie krpčekovi nepomaha, vobec si nechce dat povedat.. to je ale autorita uz od mala!! hrozne 😀

zdeni aky olej (od koho) si objednavala tentokrat, ze 500l za 300eur? lebo to je dobra cena, vraj isiel hore.. a drzim palce pri vybere mena. ked sme citali kalendar, tak bolo veruze viac dievcenskych ako chlapcenskych na vyber. mne sa velmi zapacilo meno Oliver, svagrina ho dala syncekovi. david je tiez fajn, ale mam pocit, ze sa tak vola kazde druhe dieta. a dominik je samozrejme tiez pekne, kedze mam synovca s tymto menom 🙂

tinka gratulujem, ze tak krasne rastiete.. veru, az neuveritelne ze ma malinky uz 5 tyzdnov 😲 strasne to leti. ani mne sa nechce verit, ze uz v tychto dnoch porodim 😲 len tak dalej, drzim vam palce 😵

fredika, pekne si vsetko vybavila, super 🙂

ladyw, nezavidim nevolnosti, ale kto vie, mozno ti tentokrat pominu skor. treba dufat 🙂 popravde uz aj ja mam dost tehotenstva, tych 25kg ma hrozne obmedzuje, posledne dni som tak hrozne spuchnuta, ze mi je zo seba zle, neviem sa zdvihnut z gauca, mam problem rano prejst na wecko, no akoze nech to fakt mam za sebou 🙄

ale uz sa neviem dockat, kedy uvidim Paulinku.. bude mat blondave, alebo cierne vlasky? aka bude nakoniec velka? ako bude vyzerat? juj, na tie prve chvilky som fakt hrozne zvedava 🙂 a tesim sa, lebo som mamu ukecala, ze pride nie na jeden, ale na dva tyzdne, tak si ju dostatocne uzijem a ona zase nas 🙂

pozeram www.slovakpoint.ie, maju rozne akcie, aj napriklad rozvoz zadarmo. ale minimalna objednavka v hodnote 50eur.. nejako moc, nemyslite? zvyknete si objednavat? ja mam zalusk na mineralky, uz mi idu horekrkom tieto irske vody
ozaj, vedeli ste ze biela vinea je dobra na tvorbu mliecka? tak si dam asi jednu flasu kupit vo waterforde, ked ma drahy pojde pozriet do nemocky 🙂

no, brusko mi tu opat nejako moc tvrdne, tak sa idem nachvilu natiahnut na gauc. este ze mam tu knizku, lebo v telke okrem nekonecnych kriminalok vobec nic nejde 😔

jaj a este ma napadlo, ak mate dobry overeny recept na domace muffins, hodili by ste mi? dakujeeeem 😎

tak vam prajem pekny den a keby nieco, tak sa vam ozvem 🙂 🙂

zdenkam
9. mar 2010

Hej Jakub zatial vedie, ale cakam ze uvidim babo a budem vediet ze Jakub. Dominik tak pre miminko ale pre dospeleho chlapa mi nesadne. Ale dnes sa mi zapacilo Fin /netusim ako sa to speluje, ale to je take handy sa mi celkom pozdava, ale u muza isto neprejde cudzokrajne meno/ 😒
Este sa mi paci moc Adam a Samuel, ale tie ma sesternica a bratranec. David sa mi zda take chladne volat tak miminko. Fakt netusim.

Tak sledujem, ze fakt uplne vsetke deti tu maju sopliky. No hold to je rocnym obdobim. ☹

Fredika jasne kuknem fotky, dik. Ja sa facebooku uspesne vyhybam, aby som nepodla internetovej zavislosti na dalsej stranke. SAk aj tu som casto. Ale uz sa lepsim. Uz neni som taka zvedava ako sombola, lebo donedavna som mala pocit,ze chytro chytro co nove na koniku. 😲

Ladysparky, tak to koncis ako ja na 25 kg a poviem ti ja som to moje telo tiez nemala rada, som sa cela citila jak opuchnuta. Nohy jak moc, proste fakt vsetko. Teraz vyzera ze to take nebude, vobec tak nepriberam. Len brusko rastie.

Ten olej bol v oktobri za tu cenu, teraz ziadnu akciu nemaju len normalka 25O l za 2OO eur a my stale platime pri dovoze a je to od Campus oil. Od nich stale berieme.

Misha, tak to si isla presne do prace ako ja pri malom. Len mne sa on stara manzel. Je vikendovy tatko na plny uvazok. 😉 A mu to prospelo a cim je Patrick vacsi tym je s tatkom aj viac zabavy nez s mamou. 😉

zdenkam
9. mar 2010

baby este vam chcem povedat, aby ste mali predstavu kolko sme my vonku a kolko frcime s buggy vsade a stale. Prvu buggy sme kupili chicco ked mal 11 mesiacov a vydrzala presne rok, druhu sme uz kupili lacnejsiu bez footmuf a malo polohovatelnu s mensim kosikom a tak-vydrzala vyse roka tesne. Na vsetkych sme stale schuchali sialene koliesko. TAk som si myslela, ze bude aj pre druhe mimino a figu, ale kamoska sa chce zbavit buggy takej podobnej ako chicco len nejaka ina znacka a ze ju chcela predat za 2O eur, tak kupim vyhodne. 🙂 A dufam ze po tom vyse roku budem este tlacit v tej sportovej verzii Xlandera. Uvidime. 😉

K tym menam este Oliver, sa mi paci natolko asi ako Oscar a to teda nie. Ale to je velmi subjektivne.
Moj brat navrhuje Joachim. To sa mi zas paci na takeho uz vacsieho chlapca a na muza sa mi to fakt paci. Ale mimino nie. Som sialene zvedava co napokon dame. 😀

zdenkam
9. mar 2010

baby na www.dieta.sk je tabulka o vyske deti podla pohlavia a veku.
Sranda, nase dieta bolo od narodenia nadpriemer a ako kojenec aj do vahy. 🙂 Teraz to musim urobit ale isto bude do vysky. 😉

janec79
9. mar 2010

ahojte,
uz zacinam byt zufala... mala bola 2 dni ok a opat jej stolica moc riedka....aj probiotika davam, vsetke mliecne vyrobky som jej vysadila, chuda, zasa je na takej planej diete (ryza, mrkva, zemiaky, kuracie masko, banan jablko...dokolecka dokola ☹ Clovek si mysli, ze to je zo zubu, sice mozno aj bolo, mozne je to dalsi... ale uz mna samu trapi, ze jej nemozem spestrit jedalnicek. Za posledny mesiac kvoli kadejakym takymto problemom poriadne ani mliecko nepila...Na buduci tyzden frcime domov a hned sa bookujem u dr, nech jej zoberie ster zo zadocku alebo nieco...

alienka: takze ziadne zlepsenie s lucinkou ☹ chuda,no snad sa to bude zlepsovat kazdym dnom. A zuby su fakt nevyspytatelne, my sme nemali ani jeden bez problemov.

zdeni: my sme mali mat simona (s makcenom), mne osobne sa velmi pacili aj lukas (tiez s makcenom, neda sa mi to tu na prac.pc napisat), daniel. Keby mam teraz chlapceka, asi hladam nejake dalsie meno, lebo tychto je jak maku, velmi popularne su stale aj samuel, adam, jakub..Inak mne sa aj vilko pacil a alex. Kamoska bude mat chlapceka a bude sa volat artur-mozno zvlastne na prvy pohlad, ale na kazde meno sa da zvyknut, hlavne, ked je spojene s cloviecikom, ktoreho lubis.

ladysparky: no verim, ze dni sa ti uz vlecu a nevies, co so sebou...ale neboj, uz to dlho nepotrva a budete stastna 3-clenna rodinka 🙂 Inak vraj sa vsetky deticky rodia s tmavymi vlaskami a modrymi ockami, aj nase teraz blondave dievcatko bolo ciernovlase, ked sa narodilo. A taktiez si pamatam seba, ja som bola cela spuchnuta v posledne tyzdne, dokonca som ani topanky neobula, niekde mam aj fotku tych mojich opuchnutych noh, lebo to bolo az neskutocne...A moj prirastok bol okolo 22 kg takze si viem zivo predstavit, ako sa citis, ku koncu mi uz aj tehu rifle boli male, chodila som uz len v elastakoch 😅 My sme si obcas objednali nad 50eur zo slovakpointu-hlavne vody, kofolky, vinei...A veru pravda je, ze biela vinea je dobra na mliecko, tvorbu zvysuje aj caro kava a samozrejme zasmazene polievky, rasca, kopor. este ti napisem,
musim bezat.

tinkadublin
9. mar 2010

Ahotje baby 😉

Tak sme uspesne boli vazit maleho a ma nas krasnucky 4.06 kg tak sa teskame ze az 😀 takze pekne mozme pokracovat v exclusive breastfeeding 😉 no som rada.. inak odkedy mal teplotky tak kazdy den ma tak dve plienky so zelenou stolicou 😕 aj som sa pytala na to lekarky vcera - ale moja gp tam nebola, ma tento tyzden dovolenku tak nas vzala ina, ktora sa mi vobec nepacila - a ona ze to nic, to je v poriadku.. ale tak nieco to musi byt ked doteraz to nikdy nemal.. nevadi, na buduci tyzden ideme na 6week check up uz k mojej gp tak sa jej tiez spytam.. som hladala aj na nete ale nic rukolapne som nenasla.. stalo sa to niektorej z vas?

Ladys no uz vydrz, uz to velmi dlho nepotrva, len pekne oddychuj, hladkaj brusko, lebo potom ti bude chybat uvidis 😉

Fredika no krasne, fakt ten cas leti ze?

Janec ma pravdu, vsetky babatka sa rodia s ciernymi vlaskami, alebo teda tmavymi aspon, aj ked sem tam sa stane vynimka ze inej farby.. a oci modre veru, nas ma este stale totalne modre oci.. ja sa uz neviem dockat kedy sa mu zmenia 😎 Janec o vinei som vedela, ale ze by sa mala odbublinkovat najprv ak sa koji, lebo bublinkove by sa nemalo vobec pit pocas kojenia.. ale o Caro kave som nevedela - tu pijem odkedy som porodila, kedze kofein tiez nemozem 😉

Deturence nech sa vam uz vsetkym uzdravia, zubky sa vytlacia a nech su deticky stastne a vesele.. aj ked viem ze tym vsetkym sa musi prejst, som zvedava ako nam pojdu zubky, ale to este daleko 😝

ladywitch26
9. mar 2010

tinka zelena stolica je normalna, pokial ju nema stale. je to z mliecka, hlavne vtedy,ked si potiahne len predne. preto by sa nemali striedat prsniky, ale pockat, kym uplne vyprazdni cely. lebo to predne mlieko ma menej tuku ale viacej cukru, preto je stolica zelena. keby ju mal stale, tak to znamena, ze nema pristup k tomu zadnemu a to by uz nebolo uplne dobre. ja som malu neskor zacala krmit uz len z flasky odstriekanym, cize tam to mala vsetko pomiesane, v spravnom pomere, takze zelenu uz nemala.

ladysparky, ja ked objednavam zo slovakpointu, tak aj za stovku. vzdy len mineralky a vinea ma vyjdu skoro polovicu. a potom objednavam kolienka, pastety, pribinaciky a obcas aj klobasky, hlavne ked nam tie domace dojdu. ja mam strasne rada kapustnicu s udenou klobasou 😝 a teraz sa jej neviem dojest, odkedy uz nekojim. predtym som jej nejedla vela naraz, ale stanka sa mi na mlieko uz vykaslala, takze kym sa druhe nenarodi, idem si ju uzivat. potom zasa nebudem moct

zdenka, myslim, ze ty si to tu pisala, ze tvoj maly este pije mlieko z flasky. tak z toho si tazku hlavu nerob, moja segra najmladsia rano nevyliezla z postele bez flasky kakaa a nezaliezla do nej, kym jej mama nedoniesla aj vecer dalsiu. cize rano aj vecer vypila tri deci kakaa az do jej 7. rokov. len potom jej moj muz povedal, lebo sme ju to nemohli oducit, ze povie spoluziakom v skole, ze este stale pije z flasky, tak prestala. ale tym padom prestala aj s mliekom, lebo z pohara jej to uz nechutilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre