Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
12. mar 2010

Tinka, sa tesim, hej......ale co ja viem, viac na to ze Patrick bude s babkou a dedkom a na reakcie a tak. Ten scan az taky druhorady ozaj. Nejako az tak sialene nie. Asi ze nie som taka nedockava ako pri prvom tehu. A ani zvedava, skor mi ide o to, ci je vsetko ok, takze nejake mnozstvo fotiek isto nebudem chciet, tak 2 pre Petra a dvd, nech aj Petr vidi. Ale kvoli sebe by som ho nebrala.

Idem kuknut ten link, si ma potesila ze aj v septembri to bude. NO a idem kuknut aj Ervinkove fotecky. 🙂

Ja som dnes normalne ronila krokodilie slzy. Patrick meni skolku-montessori - teda nie meni ale doplna, lebo v starej zostava 1 den a kombinujeme s jednym dnom v montessori. Ako fakt uzasne, same edu hracky, obrovsky dvor jak futbalove ihrisko takmer, biky na dvore odrazacie, pieskovisko, preliezky a take ako sme my mali v skolkach, viete velikanske zelezne - mi to pripomina vlastnu skolku. NO ale minule 1x ked bol bol Ok a dnes mi tam plakala a krical I dont want to go , mama you stay. TAk som ho ukludnila a zostala 15 minut /co teda je ked sa divam spat, dost dobre len tak kratko/. A tak tam stal pri mne a kukal na boys ze what their name, tak som ho poslala za ucitelkou a na kazdeho jedneho ukazoval a ona mu hovorila mena. POtom isiel sadol si k nim k stoliku a zacal si ukladat drevene dosticky s cislami /tam maju same super edu drevene hracky/ a ja mu vravim, ze pojdem a pridem neskor, ci mi da kissik a on ok. Booooze, viete jak sa mi ulavilo.
Ale som dosla domov, volala mame a som z toho jak tam on plakal ronila krokodilie slzy, proste som to 1x nezvladla. To je tym tehu isto. 😒
Ale akurat mi pisala kamoska - ta co ma na den rovnako staru dceru Clodagh, ze Patrick bol ok, ked tam Clodagh dosla. TA maminku nenecha vobec odijst a zostava tam len 1 hodku a to tam mama musi byt s nou. Len ze Clodagh nechcela dnes zostat ani s maminkou.
TAk asi by som mala byt happy, ze Patrick je este easy. Len ono on preto nechcel zostat, lebo deticky nepozna, preto sa aj na mena pytal. A aj ma to trochu mrzi, lebo este pojde buduci tyzden a potom zas tyzden nepojde, kedze sme v sr, tak si zacne zvykat a zas mu to prerusim. 😒

Ale proste, bolo to trosku tazsie rano dnes a tak som si upratala a ani v dome som nedokazala byt /lebo inak chodi do starej skolky 3 hodky denne a tato je 4 hodky/ a bolo mi tu tak smutno bez neho, tak som isla vonku, urobila uzitocnu vec - on line chceck in na let a super kupu zas v charity shope. Kupila sleeping bag ruzovucku teplucku za 1 EURO od 12 do 18 mesiacov. Po Patrickovi mam taku od 6 do 12 mesiacov.

A mala som chut napisat ti sms Tinka, ale radsej ze nebudem s tym jaka som bola sialene smutna nikoho otravovat.
Ale by ste si povedali, ze dieta mi chodi 1,5 roka do skolky, tak ze som zvyknuta a figu. Ja bez neho nikdy okrem prace a ten skolky nie som. A sama dobrovolne ho nikdy nenechavam ze kvoli zabave alebo tak, lebo proste on patri ku mne, k nam, tak ho berieme ako sucast rodiny a hoc nedelnajsie dinner v hotely moze byt podstatne viac relaxed bez neho, aj tak radsej s nim. Ved sme ho chceli a na cely zivot. 🙂

janec79
12. mar 2010

tinka: dakujeme za link, vyzera to super, aj fotky, co si vlozila. No a ervin je chutnucky, ta posledna nema chybu, akoze 'dajte mi pokoj, nefotte ma' 😀 😀

janec79
12. mar 2010

zdenkam: mila fotka 🙂 Oooo, takze smutne chvilky si mala, Patrick bude urcite v pohodicke, chce to len par dni. Hm, i ked ako vravis, prestavka mu moc neprida...ale vzdy lepsie prenho ako pre nasu, je predsa starsi, rozumnejsi, viac si pamata. Elenka bude mat tiez tyzden bez skolky a uz teraz viem, ze bude rano plakavat, minuly tyzden nebola v skolke a tento tyzden si kazde rano poplace ☹ aj ked je to vraj len chvilka, ale aj tak...puka mi srdce, ked odchadzam a pocujem ju plakat...

tinkadublin
12. mar 2010

Juuj baby tak to nemate lahke s tym poplakavanim v skolke, mne uz teraz trha srdce ked maly place..

Zdeni a co rozpraval Patrick ked prisiel zo skolky ze ako bolo?? Urcite sa mu tam pacilo, a hlavne ked uz spozna deticky tak to budu kamosi raz dva a potom sa mu tam uz bude pacit.. podla toho co si pisala je velmi spolocensky 😉

Janec, neboj mala to zvladne, to my maminky nezvladame ten plac 😝

mamartinka
13. mar 2010

Ahojte.ladysparky este nic?Dnes je dobry datum inak 🙂

ladysparky
13. mar 2010

veru nic mamartinka 😠 a dobry datum sa mi zda hociktory dalsi od urceneho terminu porodu, teda od 8.3. .. uz sa skratka neviem dockat 😀 😀 😀

ahojte samozrejme 🙂

tak este doplnim, ako som dopadla vcera na kontrole v nemocke.. stravila som tam asi 4h, lebo bolo treba vela cakat.. zobrali ma az o hodinu neskor, ako som bola objednana.. kratky pokec so sestrickou, tlak, moc-rutina. ked videla moje opuchnute nohy ruky poslala ma k dr.. ja ani neviem ako sa volaju, co sa mi zda celkom na skodu. no ale tetuska starucka tichucka opuchy nekomentovala, ale mi prehmatala brucho a skonstatovala ze ho mam riadne velke.. 😕 to, ze sa ich to pytam pokazde, co som tam a mi vzdy povedia, ze je normalne, tak to som nespomenula.. no tak si este zmyslela, ze ma posle na sono, aby zistila, kolko mam plodovej vody.. opat cakanie asi pol hod.. na sone panika skonstatovala, ze ano, tej vody je vela a to preto, lebo je bejby velke.. tak prosim pekne, nasa krasavica ma 4kg 🤐 asi 5x premerala hlavicku, vzdy jej vysiel tento vysledok. vypoculi sme si aj srdiecko, vytlacila do karty nejake sono fotky, vsetko zapisala a este raz ma poslala k tej istej dr, lebo som sa pytala, aky je dalsi postup, dokedy mozem prenasat a tak podobne. tak pani dochtorka ma velmi milo a precizne informovala, ze max 10dni sa prenasa od urceneho terminu porodu, a hned ma aj objednala na vyvolavacku na 18.3., ak to dovtedy pride. az na tomto druhom sedeni mi povedala, ze mala je sice dole hlavickou, ale nie je este v porodnych cestach, teda este nie je uplne dole. takze je celkom mozne (som z toho usudila), ze do toho 18teho vobec neporodim 🙄 teda to vidim tak, ze este tychto 5dni tu budem strasit 😀
tolko o mne 🙂 🙂

juj zdeniiii, taketo krokodilie slzicky ta chytaju? 😔 moja mama na to hovori - len sa vyplac, aspon nebudes mat sople 😅 neboj, patrick je uz velky chlap, zvladne vsetko.. a ty si tiez silna zena, tak sa skus netrapit..
hodis vcielku do albumu? 😉
a som zvedava na to tvoje profesionalne fotenie a fotky (neviem ci ich zverejnis, ale pocity predpokladam popises). a zober si radsej viac kuskov erotiše oblecka, mozno ti fotograf vymysli aj dalsie zabery..

tinka, malinky je nadhernyyyyyy a spokojnuckyyyyy.. po kom to asi ma? 😉 😉

ladyw, vidim ze mas termin mas meniny.. 🙂 ako sa citis? uz je trosku lepsie? na tvoju radu som si dnes dala jednu celu cibulu, ale mrcha, vobec nestipala, tak z toho asi nic dnes nebude.. skusim zajtra rano ten cesnak, este premyslim v akej podobe 😝

tixi, si sikulka, ze si vsetko povybalovala.. tiez ti drzim palceky 😵

neviem co dnes varit.. mrazak je uplne full a neviem co si z neho vybrat 😀 asi idem polistovat nejake kuch.knizky... tak sa tu zatial mavajte 😵

tinkadublin
13. mar 2010

Ladys tak si este uzivaj bruska 😉 este kym mozes, potom ti bude aj chybat.. ja sa este sem tam prichytim ze len tak zo zvyku si hladkam brusko 😀 😝

Baby to je radost sledovat ako sa deticky vyvijaju a tak 😉 som si dnes uvedomila ako pekne maly zdviha hlavicku ked je na brusku, ked k nemu rozpravame tak otaca za nami hlavku, uz sa aj usmieva krasne ked sa my usmejeme, sleduje hracku s hlavickou a tak 😎 viem su to asi banality, ale pre mna obrovske pokroky 😝

Tak ako vidim kazdy vikenduje niekde vonku, tak prajem krasnu sobotu 😉

ladywitch26
13. mar 2010

ladysparky, ako tak pozeram, tak to mame uplne rovnake. ja som mala tiez termin na 8., ale maja a na 18. som mala naplanovanu vyvolavacku, no ale mala sa nakoniec umudrila a 16. sa rozhodla narodit a tiez mala vyse 4 kila. 🙂 akurat, ze tebe to aspon povedali, tak sa mozes psychicky pripravit, ale ja som cakala, ze stanka bude malinka. takze to bolo riadne prekvapko. inak kamoska rodila vo waterforde a tiez vyvolavackou, syn mal styri a pol kila a brucho mala obrovske. aj jej robili testy na cukrovku, a ze ma nejako vela vody. no ale to aj doktor povedal pri porode, ze on este v zivote nevidel tolko plodovej vody, co z nej vyslo.

tinka, to este pockaj, ked ervinko trosku vyrastie, to bude robit pokroky aj kazdy den. nam uz stanka chodi, kazdy den cosi vymysli, nove slabiky, novu grimasu, no radost na nu pozerat.

tinkadublin
13. mar 2010

Ladyw no veru neviem sa dockat 😀 ale ked to bude taky energizer ako vasa mala tak neviem co narobim s nim sama 😉 budem vystavena 😀

Dnes sa mi podarilo spravit zas par fotiek, tak som ich supla do albumu, mozte kuknut.. to vazne asi kazdy den budem musiet robit fotky, takze fotak asi nalepim na seba a tak 😎 ved ono to potom tak rychlo zbehne a uz bude velky.. urcite mi date vy maminy za pravdu ze to neuveritelne leti..

Ladys tak podla mna skor sa mala vytlaci neboj 😉 to ja som mala ist na kontrolu 1.2. ale tak uz do kontroly maly nevydrzal ale vytlacil sa von este rano 😝 myslim na teba, teraz to uz moze prist kazdym dnom.. ved je uz 13. takze uz vela dni ti neostava.. Len klud oni ti pomozu aj s vacsim babom a vsetko bude v poriadku, ber si priklad z ladyw aj ona porodila Stanku raz dva a bez problemov, takze sa neboj 😉 treba mysliet pozitivne, ja som sa na vsetko tesila, aj ked som vedela ze to bude boliet strasne, aj tak som bola stale vysmiata 😎

tinkadublin
13. mar 2010

Baby zrazu dostavam tolko IP ze nestiham citat a odpovedat.. kazdy mi pise ze kde sa nachadza ta dedinka Habakuky 😀 😝 no mali by mi platit za tu reklamu co som uz narobila 😎

ladysparky
13. mar 2010

Ahojte z mobilu 🙂 vdaka kocky,verim ze porod prebehne bez kompli a coskoro sa tu budem spolu s vami vytesovat z uspechov nasich deticiek 🙂 tinka,tiez mi prislo niekolko ip ked som vlozila fotku nasho travickoveho kocika..asi je tu kopa utajenych citateliek-neprispievateliek,hehe..a veru,fotak z ruk nepusti,ocenis to neskor pri tvorbe fotoalbumu 🙂 ladyw,kratucka ip..

ladysparky
13. mar 2010

Baby ako sa vlastne povie po anglicky epiduralna analgezia?nikde som na to nenatrafila 😲 a ozaj,vyzdvihla som si v lekarni druhy mother to be balicek-ten co davaju na zac.tehu a vsimla som si ine zlozenie,ine darceky.zda sa ze to obmienaju.a mimule som v nem.dostala kalendar,v ktorom ma zaujal presny rozpis ockovani,ma to velmi potesilo 🙂 som rada,ked som informovana 🙂 🙂

ladywitch26
14. mar 2010

ladysparky, v nemocnici dostanes ockovaci preukaz pre babo, nam ho dali ked ju ockovali proti TBC. a s tym chodime teraz aj ku dokine zaockovat.
epiduralka sa aj v anglictine normalne povie epidural. a tie balicky eumom menia asi kazdy rok, lebo nam teraz dosli dokonca aj do supervalu, takze si ho priamo v robote vyzdvihnem 😀 a je tam par veci novych, co som nemala pri stanke. este je potom na 4.mesiace, co sa uz po porode vyzdvihuje, len to neviem, co tam je, lebo doteraz som nemala cas si ho vyzdvihnut 😀

inak vcera som mala dost zo stanky. ake tie deti uz take male dokazu dat najavo presne co chcu. vcera si muz cely den cistil auto a mne bolo zasa cely den zle, tak som s malou ani vonku nesla a podvecer zasa volali nasi na skype, a potom uz bola tma. ale stanke to zrejme chybalo. o pol siedmej zacala mrncat v postielke, tak ju muz zobral na ruky, ze sa chce asi potulit. ale ona najskor ukazala prstekom na dvere, tak jej muz otvoril, ze idu akoze pozriet do chodby. no ale ona ukazala na vchodove dvere a povedala "toto". a taky prosebny pohlad hodila na muza. tak sme sa domysleli, ze chce ist vonku. tak sme ju obliekli a sice potme, ale aspon na chvilu s nou muz vysiel vonku. no ona si normalne musela prejst to svoje tradicne kolecko okolo domu. normalne jej to chybalo. 😀 a potom uz spokojna, siel s nou dnu, nakrmili sme ju a v pohode zaspala. ale uz si vie pekne ukazat prstekom, ked je smadna, tak ukaze na flasku s cajom, ked sa chce ist hrat do cestovnej postielky, tak pride k nej a ukaze dovnutra alebo kazdu chvilu chodi ukazovat na radio, aby som jej pustila hudbu 😀

zdenkam
14. mar 2010

baby, ja si tiez idem o5 vyzvihnut v supervalue balicek.

Maly bol v ten skolke potom super, tak som taka happy. Uz sa vobec nebojim, lebo tie slzy boli aj tym ,ze som sa on bala, je tam novy,nevedela som ako to bude zvladat a ako budu zvladat jeho, ved v tej starej kde chodi uz 1,5 roka ho uz poznaju. TAkze uz nebudem mat obavy. Lebo viem, ze az sa ukludni a necha ma odijst bude dobre lebo dobre uz bolo.

Ladywitch, ako viem chapem ze ti je brutalne zle ☹ Ale Bozinku, ako dokazete malu zvladnut cely den v dome? Wau, tak to sa nam este ani raz nepodarilo. V jeho 3 rokoch zivota sme mali 1 den, ked nebol vobec vonku a to ked mal 2.den ovcie kiahne. 😖 Inak by sa scvokatil neist von.

Inak presne na to je ta posunkova rec pre babatka dobra, ze oni vam uz krasne rozumeju, ale kedze nerozpravaju, tak maju vacsi problem dat najavo co chcu. 'Ale som videla u Anne, ked jej mala mala okolo 1 roka, ako krasne jej ukazovala posunkami co chce. To bolo uuuuuuuzasne.
🙂 Ako nie prstekom /aj ked to je urcite super/ ale normalne znaky s rukami.

A si inak zacinam hladkat brusko aj na verejnosti a mam take obdobie ze ho hrdo ukazujem /to som sice mala stale, ale jak je vacsie, tak je lepsie./ A aj sa ma uz pytaju ze: How far r u gone? Alebo ze when is your big day. 🙂

Ladysparky, hej sa tesim na to foto viac ako na 3d scan vazne. Lebo ako som pisala, asi jak mam za sebou ten potrat a aj jedno dietatko uz, tak neni som taka nedockava a len chcem aby vsetko bolo ok. Si to cele tak viac uzivam.

NO a prvykrat ma dorazila unava uz aj, sobotu po praci poobede, Patrick nespal, tak som to ani odrelaxovat nemohla, takze sme boli vonku ale nastastie som to zas v tej praci vecer rozchodila. Pravda co ine mi zostavalo, sak tam som do 21.3O. 🙂
Dnes sme mali krasny Mothers day?
Ozaj ako ste slavili? My prechadzkou a hlavne ked som dosla sobotu vecer o 22 domov, tak muzicek piekol jablkovy kolac, vonalo to v celom dome. Lepsie ako kadejaka pohladnica. Aj ked tie Patrickove boli jedinecne. Sak pockam par rokov a donesie mi aj ranajky do postele na sviatok matiek. Ako vravela sefka, studeny caj a horuci toast dostala. 🙂 Ze aj ja sa dockam. 🙂 Len nech to tak rychlo neubehne.

Takze baby my 7 dni a letime.
Janec a kedy sa vy vraciate? Lebo my letime s5 31.3.

A este k tej skolke. Patrickova friend sister Clodag je na den rovnako stara ako Patrick. Stale doposial len doma s maminkou. Bez nej nikam. NO a tak ju chceli davat do skolky, podarilo sa im na par tyzdnov systemom, ze s nou maminka zostavala hodku v skolke, to bolo vsetko co tam bola. Potom zacala plakat ze nechce vobec. Takze cakali na Patrick ze pojdu spolu a sa tesila ze hej ze bude tam Patrick. Vysledok z piatku? Ani Patrick nezabral. Tentoraz nezostala ani hodku, ze nechce byt. Ale slubila ze pojde buduci tyzden. Co myslite? Ja by som tiez kadeco slubila len nech mama nie je nestastna a nech tam nemusim. Takze Katja - jej maminka je nestasta a zatial co ja som plakala lebo maly plakal chvilku, tak ona place lebo nevie, co robit ako ju tam donutit ostat. Asi takto. Janec,ono to nie vzdy je vyhra ze tam davas starsie dietatko, lebo si myslis, ze mu vysvetlis. lenze mozes hovorit co chces, oni si melu svoje a nepocuvaju. Ja som bola rada, ze tam zacal chodit ked mu bol ten 1,5 roka. Je sice pravda, ze ti nepovie, co sa tam dialo, ale tiez nekrici I dont want to go.

Kazdopadne tie slzy su ci uz teraz alebo v tom 1,5 roku bolestive. ☹ Aj nas placieval, ale pri mne sa moze schovat. Ja si to pamatam dokonca ako som plakavala v skolke aj hodku. Takze riadna trauma, ked si to teraz este pamatam. len mne to dlho zostalo. Ja som ako 18 rocna nechcela ani sama do centra na nakup. Nerada som chodila sama. Takze ked som zbalila svetsky do Anglicka v 2Otke tak nik nechapal. Ale to som zas pochopila ja seba, ze to musim urobit, ze inak stale sa neodvazim. To bola taka terapia sokom. Inak sa nedalo. A odvtedy mi tie potulky ostali. Doma som dlhsie ako 3 roky nezostala. Stale kdesi. Takze v 33 som 10 rokov na striedacku kdesi vo svete. Aspon ze uz mam stale miesto, to sa vsetko zmenilo prichodom dietata. Ukorenila som sa a zarodila 😀

ladywitch26
14. mar 2010

caute zeny, tak ja som totalne hotova. v chipperi dnes hadam vsetci ludia z okolia. sme sa smiali, ze mothers day, mamicky chlastaju v bare, tak oteckovia su bez vecere, tak aspon do chipperu idu na burgery 😀 inak dnes bolo naaaadherne a dost teplo, tak sme sa boli prejst vsetci styria, muz, stanka, ja a pes ku rieke. boli sme prec asi hodinku a pol, co je na stanku dost, lebo kazde dve hodky musi jest, ale mala super naladicku, no zlatunka bola cely den. len ja som to asi dost prehnala, lebo dnes este aj ten chipper, tak ma vsetko boli. 😝

zdenka, zvladam to vdaka tomu, ze muz je doma. sice chodi 3x do tyzdna na trening, to je prec 5 hodin a obcas ide aj psa prebehnut alebo niekomu do zahrady pomoct, ale to uz nejako zvladam.a hlavne, ze stanka je sice zive, ale zato velmi zlate dieta. dokaze sa aj sama zahrat, jej uplne staci postavit sa ku oknu a aj pol hodinu pozera vonku. alebo si prezerame knizky, to ju tiez na dost zaujme. alebo ju dam do cestovnej postielky do kuchyne a pustim jej bryana adamsa. a to skace a tancuje aj hodinu 😀
inak k tym posunkom, normalne sme dnes zistili, ze je ozaj fanusik bryana adamsa. dnes nam totizto radio zozulo pasku, muz to sice spravil, ale uz toho adamsa zrejme budeme setrit. tak pustil cd shanie twain, no ale stanka zacala mrncat. mal ju akurat na rukach a bol pri radiu, a ona normalne ukazala na tu cast, kde sa vklada kazeta. normalne mu dala najavo, ze ona nechce pocuvat ziadnu twain, ona chce adamsa. 😀 tak jej ho pustil a potom bola uplne spokojna. no asi budem musiet nejake cd napalit, lebo tu kazetu mam este z UK a uz ma svoj vek. 😀
a co sa tyka deti, tak mne sa so stankou kompletne zmenil zivot. predtym som si vobec nevedala predstavit, ze budem mat deti a hoci muz chcel hned po svadbe, ja som to dost dlho odkladala. vsak mame prakticky uz 8.vyrocie za chvilu. a teraz mi to pripada uplne samozrejme, ze stanka je sucastou nasho zivota a obidvaja sme z nej hotovi. staci, ze sa len usmeje tym krasnym zubatym usmevom a sme uplne namakko. takze si viem predstavit, ked o par rokov dobehne stanka s nejakou kresbickou s napisom pre maminku a ocka a budeme asi obidvaja plakat od dojatia. 😵

cetrojka
15. mar 2010

Ahojte, opat po dlhom case som tu. 🙂
No tak my uz mame 9 dni, rastieme a menime sa kazdym dnom. Maly je zlaty, mame kooopec mliecka, i do chladnicky veru davame. Teraz mam trochu popraskane bradavky, tak natieram a pri krmeni trpim. Ale snad sa to coskoro zlepsi. Inak spinkame celkom dobre, ako kedy. Ale i ked som tu mala pomocnicku, sestru, moc som neoddychovala, lebo sme len kecali a kecali a pritom stale mam pocit ze sme toho vela neprebrali 😀 😀 ale uzila si aj ona maleho, tazko sa jej od nas zajtra veru bude odchadzat...
Ale ved coskoro sa znova uvidime.

No a k tomu mojmu dnu D... takze zacalo to v piatok rano o pol 10, take mierne bolesti ako pri mens., len som nevedela ci je to uz ono ci nie. No ale postupne sa to opakovala s kratsim intervalom a kratsim a o tretej to bolo take, ze uz to asi fakt ide... tak o pol 4 som zavolala polovicke nech ide domov, ze valime. Sestra dobalila posledne kusky a po stvrtej sme vyrazili... v nemocke sme boli nejako o piatej a to uz som nevedela vydrzat, bolesti fajne... o 6 ma pozreli, a zistili ze som uz 5 cm otvorena, tak super, ze pockame... pytali sa co chcem aky pain relief, tak som ze uvidime, ak to pojde rychlo, vydrzim, ak pomaly, tak chcem epidural... no a oni ze ma pozru o 2 hodky... ale ukecali sme ich a kukli ma o hodku a to som bola uz otvorena na 8 cm, tak reku, len na plyne. Ziadna epidural, bala som sa ze sa to spomali alebo zastavi, tak som trpela a trpela len na plyne. Aj som sa bala ze mi z neho bude zle, ale pomohol mi. Bola som ako opita, mala som pocit ze nevladzem, bolo mi aj do placu bo som sa bala ze male nevytlacim. Ale podarilo sa... chceli aby som sa vycikala, ale neslo, tak mi dali hadicku, bo babo nezostupovalo dole. Uz som bola i otvorena na 10, ale hlavicka stale vysoko. Tak reku cakame. Tak sme cakali, no po par kontrakciach to prislo a zrazu - ideme tlacit.. verte neverte, na jedno dlhe zatlacenie bola hlavicka von a na druhe pomale zatlacenie - podla pokynov - aj telicko.. takze uuuuplne super... po porode som sa citila uzasne. Ziadne bolesti. Trochu som sa natrhla, tak cakali ci treba sit, ci nie, no nakoniec ze hej, tak sili. Dali mi lokal anestetikum a bola som znova na plyne a nic som necitila, nic nebolelo... uzasne. Baby, ja mam len tie najlepsie spomienky na porod, na starostilivost, pristup personalu. Uzasne! Ja som nadmieru spokojna. Ako ma povzbudzovali, hladkali a proste som sa citila ako clovek nie ako kus niecoho co tu prislo len zavadzat. Ja som sa im nevedela dodakovat 🙂 fakt som bola stastna... Maly prisiel von ukazkovo - knizkovo. Ked ma dali na izbu ani sa mi nedalo spat, maleho mi vzali na 6 hodin bo nechcel sat, tak ho mali sestricky pod kontrolou. Mohla som spat, no nedalo sa 🙂 ze preco asi 😀 😀 bola som stastna ako blcha... na druhy den sa ma pytali ci chcem lieky od bolesti a ja ze nie, ze netreba. Mna fakt nic nebolelo, behala som kade tade... jaaa reku mozem rodit stale 🙂 no vecer to prislo, zacalo ma to trosku pobolievat a doteraz mam to este take citlive, ale nevadi. Maly za to stal a je to uzasne! 🙂
Druhy porod som absolvovala po 5tich dnoch na WC... to mi nikto nepovedal ze budem mat taaaky problem. au au au...
Ale uz je snad dobre. 🙂
Inak nikto za mnou domov neprisiel. Pustili nas na treti den domov, na piaty sme sli do nemocky na ten patickovy test a nikto sa nikde nehlasi.. .tak zajtra volame... neviem ci zabudli na nas ci co... ale nezda sa mi to...

Ale ja som spokojna s priebehom porodu, starostivostou a ochotou a pomocou ludi. Fakt moc dakujem. Zvladli sme to 🙂
Inak moja mama mala v ten den take zvlastne bolesti brucha, mala predtuchu ze to pride.. aj to prislo 🙂 sranda ze by to citila? Inak cely cas som myslela na svoju mamu, ze ked to ona zvladla tri krat a bez akejkolvek mediciny, tak to musim i ja 🙂 😉

Takze moja skusenost je pozitivna, uvidime ako doriesime tie navstevy sestricky. Ci kto pride ci nie a preco nas este nekontaktovali.

cetrojka
15. mar 2010

Inak ja som aj midwifke povedala ze ak treba nech ma nastrihnu a ona kuka na mna... ze nieee, nebude treba, no a vidite, trosku ma to roztoto... ale dalo sa to.
Inak kazdy den ma este prisla pozriet na izbu ze ako sa nam dari. Ja som jej bola taka vdacna. Velmi mile ziena a velmi mi pomohla svojim pristupom a ludskostou. Fakt.

Vcera sme mali uz i taku mensiu party doma, tak zopar znamych prislo. Inak muz kazdy den nosi z prace dake veci pre male, je to velmi mile od tych ludi, kolegov...

Tak tak sa my tu mame. Inak dufam ze sa nam podari rychlo vybavit doklady, bo zevraj rodny list - mame nan cakat 3 tyzdne, to bude fakt len tak tak este i pas... bo o mesiac letime na SR - teda mame letiet 😒 ☹ 🙂 tak nam drzte palce...

pozdravujem vsetkych, neviem kedy sa sem dostanem znova, sestra ide uz fuc a nasi ma na skype cakaju kazdy den 🙂 oni su taki stastni, ze maleho fotky polepili na vsetky steny, dvere, vsade... ja tomu az neverim aky su z neho paf... uzasne fakt... uplne su z neho mimo. Ale ja som rada, aspon zabudli na vsetky choroby 🙂

Tak ladysparky, myslim na teba.. a my maminy, uzivajme si tie nase poklady. Dieta je fakt dar. Obrovsky! 🙂

mishka711
15. mar 2010

cetrojka este raz gratulujeme a kde mas fotecky malinkeho? 🙂

ladysparky
15. mar 2010

ahojte

cetrojka, tak este raz gratulujem aj ja a tesim sa, ze si mala taky uzasny porod, snad sa postasti aj mne.. veru veru, prosime si fotky, ved aj my si chceme malinkeho obkukat 😀

dufam, ze sa coskoro uz aj nam postasti, dnes rano mi odtiekla hlienova zatka 😎 ale inak som jak mechom uderena dnes, zobudila som sa nachcipana-nos plny, kasel, hlavybol a este aj to brusisko ma tazi... joj ako tazko sa mi v noci pretaca zo strany na stranu 😅 vcera bol krasny den, drahy sa konecne pustil do upratania auta, aby bolo nachystane ked pojdeme z nemocky. tak ho to chytilo, ze ho aj navoskoval 😀 no tak som mu pomahala-nedalo mi nevyjst pred dom, ked slniecko tak krasne svietilo.. kym sme skoncili, sme boli jak zbiti psi.. ale bolo treba este nakupit, tak sme sa vybrali do new rossu do tesca, kde sme sa leeeeedva vliekli a samozrejme nekupili to, co sme chceli, ale kopec inych veci 😀 takze celkom chapem, ze som dnes grogy..

ladyw, tak malinka oblubuje briana adamsa? 😀 si jej ho pustala, kym bola v brusku? 😀

zdeni, fakt ta obdivujem, aka si akcna. ale asi sa to s vasim patrickom inak neda. zda sa ze kazde dietatko je ine - tvoje potrebuje pohyb a uplne sa vycerpat a stanke staci kukat z okna 😵

dievcata, dokedy ste pouzivali zlte pampersky? lebo som ich vcera pozerala v tescu a uz aj fialove active fit su od 4roch kil.. maju akciu, dve velke krabice za 23eur (neviem uz presne kolko ks bolo v kazdom 😠 )

co poviete, mam si pre istotu zobrat odsavacku do nemocky? alebo tam budu mat na pozicanie, keby bolo treba?

a este by som vas chcela poprosit o jeden link.......... neviem si spomenut, ktora z vas tu pisala o tom, ako s babatkom bola u nejakeho specialistu, ktory pomohol od kolik, od stresu z porodu.. catalin? tinka? uz som pozrela 20stran dozadu, ale neviem to najst.. ak budete take dobre 🙂

catalin
15. mar 2010

ladysparky, ja som to pisala, vola sa osteopat..a velmi na teba kazdy den myslime ze ci uz..tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

ladysparky
15. mar 2010

🙂 tak som si dobre pamatala, ze si to bola ty, catalin..
a dakujem 🙂 ....urcite sa ozvem hned, ako sa bude dat.. vdakabohu, ze v nemocke sa da internetovat z mobilu 😀

bambulka123
15. mar 2010

ahojte dlho som tu nebola ale nejak nestiham.Teraz mam troska cas lebo tatino siel z malinkou na prechadzku.Cez den spinka dost malo a v noci sa budi kazde 2 hodiny.Akurat na prechadzke v kociku pospi.Tiez teraz mala troska sopliky lebo manzel bol chory som sa aj ja nakazila a aj malicka.Troska mi aj pokasluje tak snad to rychlo prejde.Ale vychutnavame si ju aka je nadherna.Kazdym dnom sa meni.Ked pozriem na fotky co mam z porodnice a teraz tak uz sa mi nechce ani verit aka bola malinka.A to preslo len 5 tyzdnov.A ako sa snazi mi cosi povedat je to uzasne.Ale vie si aj zakricat.Troska sme mali problem z bruskom ale zacala som jej davat infacol tak uz je to lepsie.

Minuly utorok sme vybavili aj ambasadu tak sa tesim malinka bola uzasna skoro celu cestu v aute nam prespala totiz v aute skoro vzdy spinka.Teda akurat na papanie sa budila.Museli sme ist uz skoro rano o 6 30 ale uz o 16 00 sme boli doma.Tak celkom v pohode.Uvidim ako dlho budeme cakat.Uz nam treba len pas a hadam uz vsetko.

cetrojka tak vidis si sa dockala uz si aj Ty stiskas v naruci ten vonavi uzlicek a ten porod super tesim sa s tebou a este raz srdecne blahozelam. 🙂Ja som po porode vravela nikdy viac no teraz uz som nato aj zabudla.Ked pozriem na malinku tak to vsetko stalo zato.Manzel uz podpychuje ze kedy druhe.Malinka sa celkom podoba nanho tak vravy ze treba este jedno aby sa podobalo namna 😀Inak preco mate cakat 3 tyzdne na rodny list?My sme dostali hned na pockanie a dokonca som bola sama ponho ani manzel nemusel ist.A som prekvapena ze este nebola u Vas Public Healt Nurse u nas bola hned na druhy den ked sme prisli z porodnice a potom este dva pondelky.

Uz konecne mam program na upravu fotiek tak zopar prerobim a pridam do albumu aby ste mohli pozriet aj moju babulku.
ladysparky drzim palce nech to mas cim skvor za sebou a malinku v naruci.K tej odsavacke ja si myslim ze Ti netreba v nemocnici urcite maju.

Tinka malinky je nadherny.Ale sa nam tie deturence menia co?Je to uzasne sledovat kazdy den nieco nove.

Catalin ako Miuska uz ste ok?

Tak moje lasky uz dosli tak ideme papat tak sa vsetky drzte.

catalin
15. mar 2010

ahoj bambul, tak sa tesime ze sa mate dobre, ked Veronika trocha podrastie, tak sa konecne stretneme.

My sa mame ooooovela lepsie, Miuska uz lepsie spi aj papa, a ooovela menej place...je to nase slniecko..teraz sa tu dohaduje s hrackami 😀 zjedla by som ju.
snazi sa pretacat z chrbatika na brusko a tak sa jeduje ze sa jej nedari, ked jej pomozem tak sa prevrati a tak spokojne si odfukne ked skonci na brusku..no podarena je..takze to zle mame za sebou a uz bude len lepsie. 😉

drzte sa a pobozkaj Veroniku a tatina pozdravujeme.

zdenkam
15. mar 2010

Ladysparky, tak to isto bude coby dup.

Cetrojka, tak som rada, ze si s porodom spokojna. ja som tiez velmi spokojna, hlavne ten ludsky pristup. UZasne.

Ano proste kazde dietatko je ine. Ale ais to je aj tym ako ho naucis. Proste ja sa doma idem zblanit, musim vonku este aj ked maly v skolke, takze tak je vychovany aj Patrick. Ja som pri telke sediet nedokazala ani ako tehu, my to stale prislo ako zabity den a premrhany drahocenny cas. Ja som tym mojim prechadzkam hovorila oslava zivota a jasanie nad jeho rozmanitostou a krasami.
🙂
Takze tak sme si vychovali aj vlastne dieta.
Viem ze to ladywitch myslela inak s tym kukanim z okna, ale tu susedia maju asi 2,5rocneho riadne silneho chlapceka a ten stale na okne, Klope na Patricka a uz aj suseda odvedla vravela,ze co s nim nikdy nejdu vonku, ze jej je luto, jak klope na okno jak vidi deti. No a ked nahodou otvoria dvere on aj bosy hned bezi vonku a oni ho chytaju a hned do vnutra. Ako nechapem? Sak my tu 4 domy a same deti od 1 do 5 rokov hned 4 deti a on by bol 5 a uz teraz aj nejaka Polka k sem chodi odvedla. Lebo same slapacie auticka mame a diggere a scooter a biky a trojkolky. TAk nam proste je toho chlapceka tak luto, jak stale na tom okne.

NO a parada baby, my sme dneska od 1O do 16 vonku, teda od 1O do 14 park, prechadzka na takej poznavacej trase pri hotele na temu poznaj prirodu svojimi zmyslami a polievali sme kvety v parku a tak. Dosli domov, dali si obed a kedze susedia vonku John 5 r a Molly 4 r, tak nehrozilo aby maly ostal v dome, takze do 4 este tam behal. Sa smiala suseda, ze dnes bude spat jak nikdy. Aj ja 🙂
Ale co ma potesilo tak krasne dnes je ze som nasla lozisko fialiek vo volnej prirode. 🙂
Ozaj som vam hovorila ze my tu aj na v lete chodime na cernice a uz som aj zavarala a robila dzem?
A potom chodime este k potoku a idem si kupit gumaky, lebo Patrick tam behava po vode a ja sa bojim ze raz do nej cely capne, takze sa k nemu pridam.

Bambulka, mam radost ze z malej tolko radosti mate a viete kolko vas este cakaaaaaa. Ja ja jaaaaaaaaaj. Habadej v vsetku bolest vynahradi jediny usmev.

Ladywitch, wau ze 8. rokov vyrocie svadby? Bozinky, to znie tak moc. My sme mali 2 roky na konci januara.
A ano materstvo aj mna uzasne zmenilo, tak ako ako som si nikdy nemyslela. Hlavne tym ,ze som zapustila korene.
Viete, ja som tu prisla do Irl prisla lebo doma nebola praca, bola mi fuk kam idem a ani som netusila aka tu je min mzda, len som isla kamsi kde som mala pracu, potom som tu stretla manzela, porodila dieta, vydala sa a este sice nie tu ale vdaka pobytu tu sa stala majitelkou nehnutelnosti /co teda fakt pre mna nie je vobec podstatne, ale asi pre financnu bezpecnost by malo byt/ a cakam dalsie dieta.
Mne Irsko nic nevzalo len vsetko dalo, neda sa mi tuto krajinu nemat rada. Vsetko krasne som dostala tu. NIekedy si myslim, ze som k nemu tak prirastla ze napokon dalsich 1O rokov neodideme az ked maly bude teeneger a bude sa moc s nami rozhodnovat. FAkt neviem. Otazka navratu je u nas nezodpovedana do dnesho dna.

Ladysparky, ja som tie zlte pouzivala strasne malo, boli malicke. A mala som doma velku zasobu a potom davala kamoske, lebo sme nevyuzili. Takze velke zasoby radsej nerob, sak akcie maju casto v Tescu.

baby kupili ste Indepondent v nedelu alebo Irish times v sobotu? Mali tam taku super brozurku Discover Ireland s kuponmi na zlavu na ubytko a na atrakcie ako do Fota ze 7 eur zlava na 2 platiacich dospelych a na to ubytko napr 4O Eur zlava a aj zoznam kde sa to da uplatnit, tak idem booknut na jun na ten vikend ked zacinam matersku hotel na 2 noci www.orielhousehotel.ie . SA uz tesim a planujem co v okoli pobehame. Ze tu Fotu a Bantry castle a nieco v Corku a tak.
Neviem ako Vy ale ja musim mat nejaky bod na ktory sa tesit, posuva ma to dalej. A nemusi to byt velka vec.

ladywitch26
15. mar 2010

ladysparky, praveze som malej vobec nepustala bryana adamsa, kym bola v brusku. doma som si nepustala nic, lebo v praci nam huci nonstop radio a aspon doma som chcela mat ticho. takze ma vyhraneny vkus uz teraz. no aspon viem, ze z nej bude rocker 😀

inak aby ste si nemysleli, ze to pozeranie z okna je taka kludova zalezitost u nas. ona pri tom chodi popri celej parapete hore a dolu, bucha po skle, vykrikuje, takze zas taka kludna pri tom nie je 😀

k tym pamperskam, zlte c. 1 sme mali akurat v porodnici, potom sme presli na 2 a ani tie sme nemali nejako extra dlho. ale nepresli sme na tie fialove, ale na zelene potom. a teraz sa mi aj tak lepsie zdaju huggies, lebo pampersky mi za chvilu precikala. a hlavne, ze vzadu maju gumicku, pampersy nemaju a tym padom ked sa pokakala, tak jej to vytieklo az na chrbatik vzdy.

inak ked pozeram na stankine fotky, tak sa meni kazdy mesiac. ked sa narodila, tak mi kazdy vravel, ze to je ockova kopia, ale postupne sa zacala menit a teraz uz kazdy hovori, ze je po mne.

a ako sa tak pozeram na to nase male tornado, tak nam za chvilu rozbije cestovnu postielku. nonstop v nej skace, uz len cakam, kedy sa cela rozsype. 😀

petrap001
15. mar 2010

ahojte zienky🙂) mam na vas taku prosbu,vlastne otazku..som v 7.mesiaci a pracujem v restike v kuchyni,varim a uz nevladzem.pracujem 5 dni v tyzdni a odnasa si to moja chrbtica zatial..so sefkou som sa rozpravala ze by som mozno zacala robit menej hodin,ale kolegyna mi poradila nech uz robim rovno 3 dni a nech vyuzijem stamps.ze ona to tak robi a dostava 100eur navyse za nic.ale ona bola stale zamestnana na part time aj tak.ja len teraz neviem,ci mi to neohrozi moju dovolenku potom alebo matersku..neviete mi niekto poradit,alebo nema s tym niekto skusenosti???dakujeeeeem 😀 😀

zdenkam
15. mar 2010

ohrozi to len vysku materskej a to len minimalne, lebo sak tam ti beru priemerny plat, tak sa trosku znizi. Ja robim part time tiez a ked robis 3 dni tak ti socialka este doplaca jobseeker benefit, ale to len v pripade,ze si sama nezaziadas o skratenie preacovnej doby. Ako ja som v 8 mesiaci tehu stala v praci 8,5 hodiny /lebo ja stale stojim na pokladni nie su stolicky/ takze viem ako ti asi je a to nevravim o tom teple, co tam mate.
a na part time ti vyjde jasne menej narok na dovolenku, ja robim priemerne 25 h a mam 12 dni dovolenky rocne.

Baby a teraz prosba odo mna. Ja mam blby problem. Som ani netusila ze sa mi moze stat, ale v tehu zevraj bezny. Constipation. Hruza ako vcera 3x bezuspesny pokus a potom krv na papieri ked konecne. Sa desim ako hemeroidy ma nelakaju a dnes uz to citim ze to zas tak lahko nepojde. Myslim, ze to je asi 3 den a jem tony ovocia takze nechapem, lebo ze vela ovocia mam jest. Aj prune kompot som kupila aj prune juice. Mate s tym niektora skusenost a ako ste to riesili. Ja som take nikdy v zivote nemala. 😠 Fuj, nechcem to.

zdenkam
15. mar 2010

Ozaj nadalej ma drzi meno pre babo okrem Jakuba aj Tim, len sa nemam este jasne ci len jednoducho Tim alebo Timotei, asi Tim sa mi to zda lepsie ze Tim Vesely. Take easy a ani zdrobneniny to nepotrebuje. Ale uvidime co este pride. 🙂

Ladywitch a nas maly ked sa narodil tak uplne tatko ale doslova, sa vsetci smiali ze sa nezaprie otec a ja som ho volala maly Petr tak sialene sa nan podobal a este aj tie vlasky jak mu rysaveli. Nemal kusok zo mna. Ale teraz uz sa ovela viac podoba na mna, ale ze tak po roku vsetci vraveli ze ma moje oci, nie sice farbu - ma belase po tatkovi ale vyraz oci. A teraz v nom vidim svoju sestru ci brata, takze isto musi mat nieco z nasej rodiny. Velmi sa meni. Inak jak mame tych susedov, tak je vysoky ako ten sused Johna ten ma 5 rokov, to aby ste boli v obraze, vsetci mi vravia, ze zakazdym sa im zda vyssi.
A ja mam muzovi fotku ked mal 8 rokov, viete aky krasny. Rysavy a pehy na nose. A ta krasna tmava rysava. 🙂 Uzasna na dievcatku. 🙂 A malemu sa vyhadzali tiez malinke pehy teraz na nose, tak sa smejeme ze tam ma bodky. 🙂

Som zvedava ako bude vyzerat druhe dietatko, ci zas cely tatko. Ale si myslim, ze to druhe bude mensi valibuk nez Patrick, sak ak bude 2 t pred idealnym terminom tak asi aj isto. Som fakt zvedava. A ci bude mat tie rysave vlasky tiez.

janec79
15. mar 2010

ahojte zienky,
ja opat len tak na rychlo, v prvom rade cetrojka: to je super, ze si mala taky pohodovy porod..nechcem sa opakovat, ale sem s foteckami miska, ja uz som aj zabudla, ako take malinke vyzera 😉

ladysparky: vravis, ze zatka je prec??!! tak to tu uz moze byt fakt kazdu chvilu, myslim na teba kazdym dnom, drzkaj sa, my budeme zrejme na slovensku, ked porodis, ale konika si urcite otvorim, aby som bola v obraze.

ladyw: tvoj prispevok ma celkom pobavil, mala je nezbednik preveliky 🙂

zdeni: s tvojim problemom ti bohuzial neporadim, ja som nastastie doteraz take problemy nemala, skus sa v lekarni popytat, alebo brnkni lekarovi.

ja uz pomaly balim, zajtra budem asi dlhsie v praci, tak musim dnes pripravit co najviac...uz sa moc tesim, ale netesi ma, ze nieco na elenku opat lezie...mame nejake zacarovane obdobie. minulu noc poriadne nespala, mala teplotu, trosku sopliky...do kelu, akurat teraz, ked mame letiet☹ som zvedava na tuto noc..Ozvem sa zo slovenska, hadam bude aj casu napisat viac a konecne mam aj fotecky z oslavy, tak urcite nejake pridam. Teraz je to len o robote, ponahlani sa za malou a uz je tu vecer a dokolecka to iste. Inak poziadala som o skrateny uvazok, ked sa vratime o tyzden zo sr, mali by mi dat vediet, pevne verim, ze sa nejako dohodneme.
papa,

janec79
15. mar 2010

bambulka: malinka je zlatunkaaaaa, baby, ked tu pozeram tie malinkate stvorenia, normalne ma chytaju chute byt opat tehoska 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre