Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bambulka123
17. mar 2010

Ahojte znova tak na chvilku.Kym je malinka z tatinom vonku.
janec Dakujem.Niekedy sa neviem nanu vynadivat aka je nadherna ale to pre kazdu maminu je jej dieta najkrajsie. 🙂 Pred porodom si nevieme ani predstavit ake bude a ked sa narodi tak nevieme sa nane vynadivat.

zdenka az teraz som si vsimla ze cakas druheho chlapceka.Tak predsa to nieje pravda ze ine tehu ine pohlavie.No hlavne ze je zdravucke blahozelam. 🙂
K tym menam to ja ked som este tehu nebola tak to som chcela take mena ako Synthia,Sopfia a pre chlapca Sebastian alebo Tobias.No ked som otehotnela hned som vravela Veronika alebo Peter/po tatinovy/.

Catalin tak znovu sa trapite to mi je luto.Drzim palce nech ste rychlo ok.A ked Vam bude uz lepsie tak mozme naplanovat to stretko.

Baby aj ja som musela zacat odsavat mlieko malinka mi sice dost papa ale aj tak sa mi prsia strasne nalievaju niekedy mam az tvrde hrce.No neviem ci robim dobre ze odsavam lebo som citala ze mlieko sa bude postupne nalievat podla potreby dietata a ked odsavam tak sa tvori mlieka viac tak neviem.

cetrojka malinky je zlatucky.Veru tie bradavky to je des ale masti a to prejde.Ja som mastila po kazdom krmeni a teraz uz to je ok.Predtym ked som mala ist krmit tak som mala az slzy v ociach no teraz uz sa tesim.

Baby ja musim uznat ze som mala super starostlivost v nemocnici ale zasa ma strasne nastvalo ze jednu Irku priviezli z porodnej saly na izbu a hned sa jej tam nahrnuli asi 20 ludi a to uz bolo dost vela hodin vecer a na druhy den sa jej tam znovu dotrepaly.A boli tam cely cas pocas navstevnych hodin od 13 30 do 21 30.Ja chapem ze je to velka radost v rodine ale....Este mali aj silne vonavky a tak strasne ma to drazdilo v krku a ani som vstat nemohla kedze som bola napojena na transfuziu.A aj deturence im tam behali.A ako kaslali.To som fakt nechapala ako to mozu dovolit.A to sme boli oddeleny len zavesmy.Nechcem to porovnavat zo Slovenskom ale toto mame fakt lepsie.Tam niekedy vam babo ukazu len cez sklo.

Ja odkedy davam ten infacol tak sa mi zda ze malinka je pokojnejsia.Chcem sa este spytat ako ste davali ten vitamin D ja davam denne jednu kvapku ako pisu v letaku no na internete som citala ze sa maju davat dve tak neviem.
Sopliky my zatial odsavame z klasickou odsavackou a tak mi je luto malinkej ako mi place ked jej odsavam ale uz som nakazala mamke nech mi posle zo Slovenska tu na vysavac som pozerala aj video na nete tak dobre to vyzeralo uz aby som ju tu mala.

ladysparky aj v tej nemocnici kde som ja bola pustali v nedelu.

ladywitch26
17. mar 2010

bambulka, k tej odsavacke, ta klasicka vytvori strasne silny podtlak, ja som to raz skusala na sebe a fakt to boli, tak sa nedivim, ze deti tak placu. na vysavac ma len taky jemny staly tah, takze je to setrnejsie a vobec to neboli. to skor deti placu, ked ich znehybnis, nie kvoli bolesti. nam mala hlavne v noci, ked ma plny nos a vie, ze jej to pomoze, uz aj kludne lezka a len caka, kedy jej vytahame tie sople. a kamoskina 3 rocna dcera si aj sama zapne vysavac a ide si vytahat sople.
inak v corku su navstevne hodiny pre rodinu len od tretej do stvrtej a potom od pol siedmej do pol osmej. iba oteckovia maju neobmedzeny pristup. dokonca ani moju mamu nechceli pustit pol hodiny vcassie. a tiez tam jednej irke dobehla cela rodina, dokonca jej doniesli takeho stekajuceho plysoveho psa a teda ten zvuk bol hnusny, vsak jej aj to decko riadne ziapalo, ale evidentne im to nevadilo. no ale hodinu clovek vydrzi, potom ich uz hnali sestricky.

inak kym mas vela mliecka, tak stale odsavaj, ono za par mesiacov uz tolko nebude, tak to len vyuzi a narob si zasoby. a neboj, ak toho bude uz strasne vela, tak behom par dni si sama znizis tvorbu. staci jeden den menej pit, vytvori sa menej mlieka, alebo staci neodsat uplne a same sa to upravi.

ashley
17. mar 2010

Ahojte babenky.
Nestacim sa cudovat kolko vas tu je 🙂
Ja som tu nebola ani nepamatam. Ako vidim co som poznala tehulky.. tak ste uz maminky a netehulky su tehulky.. len tak dalej len nech je nas tu viac 😀
Lady ty sa nezdas.. dalsie babetko. Gratulujem.
My rastieme ako z vody. Pridam fotky nech si kuknete. A kuknem aj ja vas. Neviem ci stihnem nieco precitat ale pokusim sa.
Zatial pa

zdenkam
17. mar 2010

bambulka Petr je tatko - teda moj manzel a nechce aby sa dietatko volala po nom.A co ja viem , asi ani ja nie.
Mena su fakt velmi indi vindi zalezitost.

A ja som po porode bola na izbe 2 , teda len 2 osoby. Ale co som videla tie velke izby, no hruza, hlavne ked tam milion navstev prislo si vravim a ta babenka chcela spat. To si viem predstavit tu radost.
A suhlasim s tym nazorom ze v sr babo len na dialku, srdce by mi puklo mat ho len na kojenie. Ja som ho od seba dala len na ten patickovy test a aj to spatne dopadlo. Porezana po cisaraku som sa on uplne sama od zaciatku starala.

Ja som vit D nedavala teda davala az v 2 mesiacoch a len nejake 6 t kym sme boli v sr.

BAby a teraz sa vas idem cosi opytat.
Aky ste mali den? My fajn, ale mi doslo ze asi by som mala spomalit. Teda nic mi nie je sa citim fajnovo.
Len vas uvediem do obrazu. Vstali sme o 8 /muz uz umyval riad zo vecera/, ja som urobila irish breakfast a zacala hned varit obed nech nas to potom nezdrziava a mame volny den. TAkze o 1O sme klusali vonku do parku a krmit cajky. Dosli domov dali si obed. A frcali do Enniscorty plavat. Vo vode som sa cvachtala hodinu s malym od 2 do 3. Potom sme stihali tam sprievod a tak sme domov dosli 4.3O a ja som o 6 frcala do prace do 21.3O. Dosla domov, zhodila boty a kabat a vyvesala postelne pradlo co som hodila do pracky. Ale proste ma viezla domov suseda z prace (/akurat isla okolo ked som koncila/ a sa ma pyta, ci som po tom plavani este aj do roboty isla a ja ze hej. a ona God loves you.
A to mi tak nejako doslo tou vetou, ze som nasadila nejake pekelne tempo, lebo sice mam energie dost v 23 t tehu ale asi ....no co ja viem, nejako asi by som mala pribrzdit sa mi zda. Nieco v hlave mi hovori.

Ale potom ....ja sa za noc dobre vyspim, lebo sak mne babo neplace, Teda maly sa spravidla 1-2x zabudili /teda isto nie spravidla/ ale ja pri nom zaspim tak to spim v pohode dalej.
Tak ja proste neviem, co ten hlas v tej hlave vravi pribrzdit. Ale asi by som mala posluchnut. Sa mi zda, ze fatk toho chcem stihat moc vela. A potom som hore do 23 aby som si vychutnala chvilu ze nik odo mna nic nechce a nic nemusim.

Co vy tehulky, tiez mate take perne dni? Ale zas ked som dieta nemala tak som tiez len relaxovala medzi pracou. Tak asi sa to neda porovnavat. Ach jo.

marsch
17. mar 2010

zabiatko 79, ja som Dublin 8.

misakika
19. mar 2010

ahojte,

pisem sem po dlhsom case aj ked si to tu vzdy vecer ked mam cas poprecitavam, ale akosi nebolo kedy nieco napisat 😖
Rozhodla som sa polepsit a hlavne asi aj uz budem mat o com pisat kedze sa pridavam k tehulkam. Inak dodatocne este raz gratulujem vsetkym cerstvym mamickam. Posledna bola asi Cetrojka a dufam ze porod budem mat v takej nejakej podobe ako ona 😉 aj ked ja sa idem poistit epiduralkou.
Btw. Zdenka uz tu nebudes sama cakatelka po 30tke 😉
Ja mam termin koncom septembra a buduci tyzden letime domov tak konecne pojdem na prvy ultrazvu, neviem sa uz dockat uvidiet to babatko a hlavne si vypocut ze vsetko je tak ako ma byt. Tu v Irsku mam prvy scan az koncom maja 😒. Dost sportovo to tu beru...
Najviac sa ale neviem dockat kedy to povieme dcerke. Ta ma za chvilku 6 rokov a uz dlho nas na babo ukecavala. Chceme jej to povedat den pred odletom na Slovensko, lebo je casto s rodinou na skype a mohla by nas bonznut. My to vsetkym chceme oznamit osobne a nie cez skype..Takze este to musim vydrzat do stredy..uffff...

march ja robim v dublin 8 na New street. Ak si niekde blizko mohli by sme skocit cez obednajsiu prestavku na ...caj 😀 na nic ine nemozeme 😉
Pre nove osobky tu na konikovi male info : Ako hobby robim Avon tak ak by ste sa chceli na nieco popytat,alebo si rovno objednat tak napiste o blizsie info ip.
Tak vsetkym "slovenskym irkam" prajem pekny piatkovy vecer.

catalin
19. mar 2010

baby,vitajte v novej verzii..mne sa teda paci 😵 😵

zdenka, veru ked ti cosi vnutri hovori spomal, tak posluchni.. ja som bola taka ista, vecne v pohybe, vecne nespokojna, vecne hladajuca, den by musel mat 25 hodin aby mi stacil...a potom som stretla mm a prestala hladat a to vecne nespokojne vo mne sa upokojilo 😉

misakika gratulujem k tehu 🙂
ja uz by som brala dalsie..v septembri zacneme na tom pracovat. 😉

ladysparky tak co????? uuuuuuuuuuuuuuuz????

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

misakika gratulko.Tak uz vam tu ja asi zavadzat nebudem.ladysparky tak ako?Dufam ze uz mas vsetko za sebou a maly uzlicek uz je na svete.Alebo si este cela?

mamartinka
19. mar 2010

To co mi tolko krat vyhodilo?

zdenkam
19. mar 2010

misakika, tak paraaaaadicka a aj jedno dietatko uz mate. Tak to si skoro ako ja. Ja mam inak 33. teda budem mat 25. marca. 🙂
Ale mna to tak netrapi ako by sa mohlo zda, ja som pred 30tkou po dietati netuzila. Stale som sa citila nepripravena. Teraz uz som a seba ako mamu mam rada.
😉 Viem ze pre svoje dieta robim prve aj posledne a moje tuzby nie su tak dolezite. Nemusim chodit do kina ci ist vonku posediet s kamosmi, to uz mi netreba. Usmev Patricka je najvacsim stastim.

Catalin, ja nehladam a to nie je ze nestiham ze vela chcem, len skor o tom, ze chcem dat co najkvalitnejsi cas nasmu synovi a co najpestrejsi. Napr. som teraz uz kukala materske centrum v Michaloviach, ze tam robia cvicenia mami s detmi, tak chcem ist kuknut a nech skusime cosi nove. Mne by sa aj az tak nezdlo ze spomalit mam, len ze vsetci sa cuduju, ze tolko vela stiham a lietam. Sak ja spomalim v tretom trimestri isto. A to uz bude coby dup.
Catalin a ladyswitch, vy mate moj obdibv ja by som si na druhe babo tak skoro nikdy netrufla. Ale to je tiez velmi indi vindi. NIekto to chce mat spolu, niekto si jedno dietatko vychutnat a tak druhe. Kazda sme ina.
Ja si niekedy vravim, ze mozno 3 deti, zvlast teraz ked som tehu. Ale na 3 deti v cudzine uz si sama fakt netrufam. Obdiv patri Jarke.

Ale velka sprava. Pisala mi kamoska. Ladysparky porodila po dlhom porode /ze vyse 3Oh/ dievcatko vytuzene cisarskym rezom. TAk je dalsia v klube co sa trapili a pretrepeli bolesti a figu platne, aj tak sa muselo rezat. Hlavne ze to ma za sebou a teraz len rychle hojenie a mliecko. GRATULUJEM LADYSPARKY. Ste sa dockali.
😉

To vam poviem baby, to uz radsej ten planovy cisarak, nez znova takto trpiet 28 hodin a skoncit zas pod nozami, to uz si radsej necham pekne naplanovat a vyberu. Len to clovek keby vedel vsakano. Hold, ked sa mi inak neda, tak sa neda. Bude cisarak.

zdenkam
19. mar 2010

a este som dnes bola u gp, vsetko krasne v poriadku. Placenta 3 cm nad pupikom, tlak super 98/67 moj normal mimo tehu je 90/6O, moc tiez paradicka. Sa snazil nahmatat babatko v akej polohe ale hoc dost tlacil, nedalo sa mu to. Tak popocuval srdiecko, ze tiez ok. TAk som rada a kludne odlietam. Na nas myslite 23. 3. uvidim svojho drobceka tak ako som nikdy Patricka nevidela na 3D scane.

Maminky tak pekne hladkajte, bozkajte a spievajte detickam co uz mate pri sebe.
Tehulky teste sa kazdemu dnu, ked mate v brusku zazrak tvorby noveho zivota a hladkajte ho nech uz teraz vie ako ho milujete a kazdym dnom budete via milovat.
A snazilky, nezufajte, vasa chvilka tiez pride.

A ja sa odmlcim na par dni. Pondelok letime na vytuzene 1O dni dni do sr, tak sa potom prihlasim po scane a hodim aj tie tehotenske umelecke fotografie, nech vas nakopnem tiez sa dat sfotit. 😉 Doma ma byt bud t 17 stupnov tak sa tesiiiiime. Zima je za nami hadam. Pa pa. A myslite na nas. Caka nas makacka cesta, bus, let a vlak 8 hodin/ale tam sa nam bude krasne spinkat za zvuku klopitania kolajnic - ja to mam rada/

pa pa

tinkadublin
19. mar 2010

Ahojte baby ja len tak na rychlo.. aj mne pisala Ladys ze to ma za sebou, porodila dnes to je 19.3. rano o 2.00 cisarakom ako uz pisala zdenka a malinka ma vyse 4kil 😉 nemam pri sebe mobil tak vam napisem neskor kolko presne vazila, takze predsa len velika ako u Ladywitch 😀

zdenkam
19. mar 2010

misakika a kedy letite? Ze ci nahodou nebudeme v rovnakom lietadle. 🙂
My letime pondelok 22 a spat stredu 31. s ryanair. SAk ked tam taku chudulinku s pupikom akoby lopta pod trikom schovana a jeden modrooky blondaty drak pri nej. tak to som ja. 😀

mamartinka
20. mar 2010

ladysparky tak uz to ma za sebou.Gratulko velike.Hlavne nech je zdravicko. 😉 A ze pozdravujem.

tinkadublin
20. mar 2010

Ahojte baby 😉

Tak upresnujem, Paulinka sa narodila s krasnymi 4280g 😉

Miska tak gratulujemeee k tehu!! Kika sa bude urcite tesit 😉 inak ako prebieha tehu, byva ti zle ci to uz mas aj za sebou ked v septembri mas termin?

Ashley ahoooj 😉 jeemine si sa davno neozvala, to asi pri dvoch detickach uz tazko ze? To tipujem ze potom ani Ladyw ani Zdenka tu nebudu tak casto 😝 ako sa vam dari?? pridaj nejake fotocky nech pokukame ako rastiete 😉

Tak baby ktora je na rade teraz? Tusim Marsch ze? 😎

catalin
20. mar 2010

jeeeeej ladysparky, tak uz to mas za sebou..gratulujeme a prajeme rychle zotavenie, vela miecka pre Paulinku a hlavne nech ste zdrave a spokojne 🙂 🙂 tak vitaj v klube "cisarskych" zien..

ladywitch26
20. mar 2010

misakika, tak to mate ako my, tiez chceme novinu oznamit osobne, nie cez skype, akurat, ze uz teraz som v 16tt a domov ideme az v polke maja, tak hlavne ked sme teraz na skype, moc sa do kamery neukazujem 😀 zatial sa to da este, mam taku volnu mikinu nariasenu rovno pod bruchom, tak to nevidno, ze je tam aj brusko, ale neskor sa to uz nebude dat utajit. esteze nasi su zvedavy vzdy hlavne na stanku, tak im natocim kameru na nu a nech kukaju, ja som mimo obraz 😀

ladysparky, cakame na detaily, "drobculka" je este o 100g vacsia, ako bola stanka. ale mne sa to zdalo ako vyhoda, lepsie sa manipuluje s takym vacsim babom, to sa clovek neboji, ze mu ublizi, lebo su "pevnejsie" stavane. 😉 len niektore vecicky uz neoblecu. a zasadne nohavice som pre stanku kupovala o cislo az dve vacsie, lebo sice na dlzku boli dobre, ale okolo bruska tlacili. a aj teraz mi len vsetci hovoria, ze she is big. malokto jej tipuje menej ako rok.

zdenka, treba sa setrit, ono clovek si mysli, ze ma energie dost, ja tiez napr. v robote pohodicka, akurat 20kilove debnicky ked treba zdvihnut, tak to zavolam kolegu, ale inak sa velmi nesetrim, no ale niekedy uz mam normalne aj dost. ked je clovek 6hodin na nohach, a to nie ze len stojim, ale prakticky v kuse chodim, bez moznosti si sadnut, tak to je dost. uvidim, co bude, ked uz bude vacsie brusko. ale zasa som si to tehu ani nemohla lepsie naplanovat. do polky maja to nejako este zvladnem, potom si beriem dovolenku tri tyzdne a od juna uz budeme mat v obchode aj studentov, tak mi asi niekoho pridelia na vypomoc. no a v polke augusta si beriem este posledny tyzden dovolenky a potom uz nastupujem na matersku. takze hadam este aj kusok leta si uzijem. minule leto som nemala akosi sancu, lebo stanka bola malinka, kazdu chvilu som musela odsavat mlieko,cize z domu sa nam nedalo nadlho, ale tento rok zbalime len caj, nejaku svacinu a vybehneme na plaz. muz sa strasne tesi, ako jej bude stavat hrady z piesku. 😀

tixi
20. mar 2010

caute zienky 😉 dlhsie som tu nebola, ale kazdy den nieco mam, tak ani nestiham 😅
ladys gratulujem!!!tak konecne to mas aj ty za sebou 😉
zdenka tak sa konecne aj pocasie na Slovensku umudrilo, takze si budete moct dokonale vychutnat dovolenku, lebo este par dni dozadu tu bol mraz a snezenie a uz treti den to vyzera, ze prichadza jar

cez tyzden som bola na 3D scane, ale som veeelmi sklamana ☹ najprv som volala sestricke, ze ci mozem ist aj ked som uz v 33tt a ona, ze hej, len aby maly nebol velmi natlaceny na brusnu stenu, no a on samozrejme bol, takze zabery su dost nejasne, ale videla som aspon tvaricku, krasne na nas spulil pusinku, ma ju celu po tatovi, ja mam ovela mensie pery a on ma pekne, take masite 😀 co ma vsak viac zarazilo, ze ja som tam sla hlavne kvoli tomu, aby mi ho lekarka hlavne dokladne poprezerala, ci ma vsetko vyvinute ako ma byt, ale nic take sa nedialo... 😠 stale sa len zameriavala na tvaricku, organy prebehla za par sekund
ostala som vsak v soku, lebo ten nas chrustik uz ma 2,5 kg!!!takze to bude riadny macko, budem mat co robit pri porode 😕

kafulienka
20. mar 2010

ahojte, prepacte, ze sa vam tu vtieram - mam na predaj knihu Your pregnancy week by week, jeden krat precitanu....ale na Slovensku, ak by niekto mal zaujem.
🙂

tinkadublin
20. mar 2010

Tixi tak to je skoda ze si nevidela maleho 😠 ale aspon tvaricku aj to je zazitok no nie? Kebyze mame druhe a mozem si dovolit urcite by som isla na 3d scan, asi tak ako zdenka 😉 Ako inak doma? Domcek sa chysta? 😎

tixi
20. mar 2010

doma celkom v pohode, uz nam dosla aj postielka, ale tiez este odpociva v krabici 😀
uz som si stihla nakupit aj nejake drobnosti ako hrebencek, detsku kozmetiku, odsavacku soplikov,teplomer, nejake oblecenie, sebe veci ako poporodne vlozky a nohavicky, ale stale mi este kopec veci chyba, babatko je fakt draha zalezitost 😅
cez tyzden si uz vsetko vyperiem a pozehlim, nech som ready, ked to pride, casu mam este dost, ale clovek nikdy nevie...
na dalsi vikend sa chystame na dovolenku do Liptovskeho Jana, tak sa tam snad drobcovi v brusku bude pacit 😀
zacala som si uz masirovat hradzu specialnym olejom, co som si este kupila v mother care, no ktovie, ci mi to vobec pomoze...ked bude mat nahodou cez 4 kila (muz mal pri porode4,20 😕 ) tak ma mozno aj tak daju na cisarak

ohladom domceka, este stale rokujeme s architektom, doladuju sa posledne drobnosti napriklad, ci chceme vsade podlahove kurenie alebo radiatory, on nam totiz kresli komplet projekt uz so vsetkym, chceme zacat stavat tuto jar pripadne v lete, ale kedy ho dokoncime je vo hviezdach...

kafulienka, ja som tu knihu mala pozicanu od kamosky v Dubline, je fakt dobra, vrelo odporucam 😉

zdenkam
21. mar 2010

Ladywitch, sak doma sa budem setrit, ziadne varenie len zabava s malym a navstevy kamaratov s detmi a aj materske centrum ideme navstivit.
Len maly mi vo stvrtok brutalne zvracal ako stary chlap, piatok uz pohoda aj vsetko papal no a dnes v noci ze ho boli brusko tak sa kvalitne pokadil len tak to z nieho striekalo a o 15 minut ze musi plut mi vravi, tak to on vravi vracat /sa naucil vo stvrtok/ tak sme bezali do zachodu a sa vygrcal dost ale s porovanim s tym brutalom co bol stvrtok vecer nic hrozne. Ale nieze si grcol, zvracal.
Takze mam obavy ako vydrzime cestu busom do Dublinu hoc su to len 2 hodiny, Dufam ze sa nepozvraca, sak so tam s tymi zvratkami v sacku budem robit.
Ale je to take zvlastne on to tak mava par dni pred cestou. Uz 2x mal napr. tak chorobu ze bolave hrdo a zvysena teplota tak 2 dni predtym. To asi sa tak tesi. Nikdy to nebolo nic vazne ani na atb, ale nepomohlo mi to do psychickej pohody.

Inak k skypum nech robim co robim, ja s nim netelefonujem, nevyhovuje mi. Tu a tam napisem ale aj to ma uz po pociatocnom nadseni opusta, proste ja radsej hodim tu prispevok na konika a domov stale len do telefonu. Tehu som oznamovala telefonicky a hned v den co som to zistila, lebo ako so mnou vsetci doma oplakali potrat, tak som potrebovala ich moralnu podporu a vediet ze kdesi sa mi dostava extra prival pozitivne energie.
Tixi, no hej to preto ten 3D scan neskoro uz neni idealny, lebo babo je velike. Som zvedava na svoje dojmy v utorok.
Jasne, positielku este netreba rozbalovat, sak casu habadej a by sa len zaprasila.
A som taka happy ze sa pocasicko umudrilo. A vyjde nam slniecko.

A som trosku spomalila, sak ide skor o to, ze ak nasadim take tempo bude to pre mna standard a s 2 detmi ho asi fakt tazko udrzim. Takze ide domov relaxovat.

A uiz som nahlasila kedy nastupujem na matersku, lebo sa ma sefka pytala. TAkze po navrate zo sr davam vyplnovat papiere a je to iste ako facka. 18 jun bude nas prvy maternity weekend oslavovany family hotel break. Sa vytesujem. V hoteloch sme zatial spali len 2x a sa mi to paci, je to take ine, take rozmaznavacie ze nic nemusite a sa o vsetko postaraju. 2x sme spali v BaB ale hotel je lepsi, ak mate dieta, je tam kopec priestoru.

Babenky opatrujete sa, myslite na nas, nech je Patrick na ceste ok.
Toto je moj posledny prispevok pred cestou zo sr.

A Tinka nevies ako to ma Maja s mlieckom? Ide? A jasne, vita v klube zien s jazvou. Ale nic hrozne to nie je. Ja o nej ani neviem. Neni to taky postrach ako by sa mohlo zdat, teda aspon u mna nebol, lebo som pocula aj o pripade, ze sa ta jazva roztrhla.

Cmuk cmuk pusinky vsetkym detickam.

Ladywitch a k tomu big dietatku, nas nosi odevy 4-5 rokov, on je dlhy. Stale nosil velike a su mu 4 roky, Kazdy druhy sveter co je na 3 roky kratke rukavy alebo akurat na pupik. Ale moj muz ma 183 cm tak odtial ta vyska.

mishka711
21. mar 2010

ladysparky gratulacia pekna vaha uff tesime sa na more info drzkajte sa 😉

misakika
21. mar 2010

baby dik za gratulacie 🙂 a ja gratulujem ladysparky k malej princeznicke a prajem rychle hojenie.
No neviem ci tu este Zdenka nakuknes, ale ak hej tak my letime 25.3. takze ty letis skorej..zavidim 😉 Ja by som letela uz dnes keby sa dalo, ale musime setrit dovolenkove dni este na leto.
Tinka, pozerala som maleho fotky. Je nadherny 🙂 dufam ze sa nam podari niekedy zas stretnut co ho obzrem nazivo. Miska spominala ze ste boli spolu kocikovat "kocikova mafia" normalne 🙂
Si sa pytala ci mi nebyva moc zle, no nastastie nie, lebo neviem ako by som inak kazdy den zvladala tych 40 min. busom do prace. Vracala som za cely ca len 3X ale zvykne ma tak neprijemne naprazdno z nicoho nic ponatahovat 😖
Zo zaciatku som bola fest unavena, takze vzdy ked som prisla domov z prace tak som si musela hodit 30 min slofika.Teraz mam uz viac energie. Jedine co ma trapi je ze ma strasne bolieva chrbat..Dusan chudak masiruje ako sa len da. Mohla by som chodievat plavat do gymu, ale samej sa mi nechce. Kika tam nemoze chodit tak to je take o nicom.Chodievam len kazdu 2 sobotu ked ju odvezieme na 3 hodky do slovenskej skoly.
No ale co si pamatam ako si pisala ako byvalo tebe zle tak to ja mam prechadzku ruzovou zahradou a uz by to mal byt len lepsie.
No utekam varit a dnes uz chcem zbalit aspon jeden kufor.Mala sa nevie dockat 🙂
Prajem peknu nedelu vsetkym.

tinkadublin
21. mar 2010

Zdenka tak stastnu cestu zajtra, dufam ze sa malemu polepsi a bude sa vam v pohode cestovat! Uzi si doma, riadne si oddychni a cakame potom fotocky a zazitky 😉

Miska dakujeme, no maly nam rastie tak rychlo ze sa nestacime divit 😉 veru boli sme kocikovat, super to bolo.. tento tyzden som nebola s malym von, len raz, lebo aj on sopli riadne, aj ja som chora, ale uz je to nastastie lepsie.. a k tomu bolo hnusne pocasie.. Dusan nech masiruje pekne kazdy den 😀 dnes isli chalaniska na futbal ze? Juj keby si videla Ervina ako sa tesil, boze jak maleeee decko 😀 strasne mu to chybalo, len skoda ze maka 6dni do tyzdna a vacsinou ma volno v pondelok abo utorok a to stale nejake vybavovacky, lekar atd.. tento tyzden mu dali nedelu tak sme mali v plane ist do Phoenix parku - este sme neboli - ale ked napisal Dusan ze ci ide na futbal tak park bol zruseny v momente.. aj ked mi ponukol ze nepojde, ze si spravime my ten vyletik, no nemala som to srdce mu to zatrhnut 😝 ved ktovie kedy zas bude mat volno v nedelu.. toto je druha nedela co ma volno od oktobra ak neratam tie dva tyzdne dovolenky co mal na porod..

No jasne uz musime dat stretko niekde, som zvedava na brusko 😉 a aj avon by som uz pokukala.. plavat kam chodis? Ervin sa ma pytal kam sa tu da ist plavat, tak zbieram info a skusenosti inych.. aj Miska spominala nejaku dobru plavaren v Ballinteer tusim..

Veru mne byvalo riadne zle, to je super ze tebe nie je.. hlavne ked pracujes 😉

Tak baby prajem vam vsetkym krasnu nedelu!!!!

cetrojka
21. mar 2010

Ahojte 🙂
Ladysparky - gratulujem ku nadhernej dcerenky s krasnym menom - Pavlinka 🙂 Prajem vela prevela zdravicka, mliecka a nech ste obe zdravucke a ty nech sa s nami coskoro podelis o nezabudnutelne zazitky 🙂 🙂 Drzkajte sa nam 🙂

No my sa mame celkom dobre, niekedy mame otocenu noc s dnom, co je trosku horsie, ale da sa... bolia ma bradavky ako keby vsetky ihly do nich pichali, tak natierame a davam malemu odstriekane mliecko. I viac vypije... asi si zvykol tahat viac z flase, bo z prs je za chvilu hladny znova. Asi musime byt viac trpezlivy. ☹ neviem sa ho stale nabazit, len mi ho je luto ked tak lutostivo niekedy placka... s bruskom ako kedy raz dobre, raz horsie...
Dnes nam pridu stari rodicia na tyzden - svokrovci, tak budeme mat perno 🙂 o ooou
Tak dufam ze to nejako zvladneme spolu. Len aby nas tie prsia neboleli,lebo inak tahat taha, ale nie tak dobre a dlho ako z flase. Rychlejsie zaspi. Smudlo nase. A potom je rychlo i hladny znova. Ved to mozno i poznate 😒
Inak ja uz som asi fit, dnes som cekla vahu a mam taku ako pred tehu, takze som spat v normale. Ale popravde ani sa necudujem, bo sa bojim riadne i co zjest, az maly nevresti. Len polievky, chlieb s maslom a same take nic moc, nemastne neslane. Takze necudo ze som zhodila co sa dalo.
Tak Zdeni uzi si to doma, zavidim ti a neviem sa dockat kedy ja toho nasho anjelika ukazem celej rodinke nazivo 🙂 🙂

My zatial vonku moc nechodime, bo ten nas rezim je taky vselijaky, ale uz sa tesim ked sa to trochu ustali a vybehneme na prechadzku. Zatial sme boli len v obchodoch 😒 🙂
Tak moc si zelam aby pekne papal priamo z prsnikov mliecko. Jooooj.

Tak pekny vecer, ozvem sa zas ked sa mi bude dat. Drzkajte sa maminky a tehulky 🙂

brontik
21. mar 2010

Caute. Stretli ste sa niektora s porodnym prispevkom aj v Irsku? Mam narok na porodny prispevok na Slovensku ak obaja - moj manzel i ja mame trvaly pobyt na Slovensku, ale neplatime si tam ziadne odvody ani poistenie - nic a rodit budem tu v Irsku? Dakujem za info

ladywitch26
22. mar 2010

zdenka, tak stastnu cestu. inak ja mavam tiez taku cestovnu nervozitu pred cestou. zakazdym, ked ideme niekam, tak den predtym dostanem hnacku. tak radsej ani velmi nejem pred cestou.

cetrojka, to brusko niekedy trapi babatka len z cisteho materskeho mliecka, proste este nemaju vyvinute uplne vsetko, tak ich to trapi, a myslim, ze prave chlapci su na to nachylnejsi, takze ani uprava tvojej stravy nepomoze. hlavne vela cvicit, masirovat brusko a vyskusaj infacol. treba len vydrzat. ono je to tym, ze take male babo sa same este vela nehybe, az po troch mesiacoch uz aj viac kope nozickami, vrti sa, takze ma aj creva viac v pohybe.ono treba len zatat zuby a vydrzat. stanka nam strasne plakavala kvoli kolike, ked to moja mama prvykrat videla, tak chcela malu hned na pohotovost brat. som jej musela vysvetlit, ze to je normalne u nej, a ze aj dve hodiny v kuse tak bude plakat. a kazducky den.

inak dnes rano sme sa zobudili obidve naraz, co sa nestava velmi casto, a len co stanka otvorila oci a pozrela na mna, hodila taky kraaaaasny usmev, zakyvala mi a povedala "papa mama". no kvoli takemuto okamihu si clovek povie, ze keby mal zvracat aj celych 9 mesiacov a porod mal trvat aj tri dni, tak to stoji za to. 😵

tixi
22. mar 2010

ahojte 😉
ladyw, krasne si to napisala, oplati sa co-to pretrpiet, ved to stoji za to!!! ja sa uz tesim na podobne rana ako si mala ty, chrustik uz ma v brusku stale menej miesta, vcera neviem co mu bolo, ale cely den sa tam vrtel, natahoval, uz asi ani nemoze poriadne kopnut, ale zato vie stuchnut nohou poriadne, niekedy ma az trhne 😀
dnes mam od rana nejaku depku 😒 neviem presne co mi je...proste prisiel na mna smutok, snad to coskoro prejde ☹

fredika
22. mar 2010

ahojte, som tu narychlo, nestiham vas citat, takze neviem ani co je nove. predpokladam, ze ladysparky to uz ma za sebou? ak ano, tak srdecne gratulujem

baby, poradte, mala je chora, v piatok sme boli u GP, lebo mala tie sopliky a ta nas poslala do nemocnice kde sme cakali vyse 4hodin a pritom tam boli iba 3 deti s rodicmi co boli chore... no katastrofa. nechali nas tam cez noc pre istotu na pozorovanie, ale mala jedla aj kakala normalne tak nas v sobotu pustili domov.
sopliky sa snazim odsavat aspon tou manualnou odsavackou, celkom to pomaha. ale dnes sa jej na jazyku objavil taky biely povlak, ja som myslela, ze asi to je od mlieka? ale citam na nete, ze to moze byt aj infekcia. tak ja neviem co s tym? volala som do health centra, ale uz tam nikto nie je. a ist zase k GP? aj tak by ma dnes uz urcite nezobrala. stretli ste sa s tym niektora? co mam robit? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre