Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
25. mar 2010

k tomu irskemu systemu len tolko, podla mna je naopak uplne logicky. potraty su tu zakazane, aj keby dieta bolo neviem ake, tak proste ho zena vynosi a porodi, tak naco robit sono kazdy tyzden? robi sa na zaciatku, cca 12 az 14tt, kde sa urcuje predbezny termin porodu, lebo podla menzesu to nemusi byt presne, potom sa robi cca 20-24tt, kde sa skontroluje hlavne srdiecko, vnutorne organy, pery kvoli razstepu atd a potom sa robi ku koncu tehu, kde sa zistuje presna poloha, atd. inak na sr su doporucene tiez iba tri ultrazvuky, to, ze kazdy druhy lekar robi sono zakazdym, ked tam pacientka pride, je pre neho uz pomaly nutnost, lebo si to zeny samy ziadaju. ak lekar to sono nespravi, tak uz frflu, ze co to je za doktora, ked nechce vediet, ci je vsetko v poriadku. tak doktor sa radsej obetuje, tych par minut ho nezabije, len nech nepride o pacientku. kedysi neboli ziadne ultrazvuky a zeny aj tak rodili zdrave deti, tak neviem, co tu riesite,ze je irsko v tomto zaostale. proste robia len to,co je ozaj nutne a na zvysne veci neminaju peniaze. dalej triple testy a pod, co sa robia na sr, tu su zbytocne, vzhladom k tym zakazanym potratom a aj tak sa kazda druha na sr stazuje, ze jej vysli zle vysledky a ma z toho zbytocne stresy. co sa tyka glukozoveho testu, cukrovka sa da zistit aj z mocu, glukozovy test sa robi aj tu, ale len vtedy, ked je uz podozrenie, napr. cukrovka v rodine alebo zle vysledky z mocu. a fakt niekedy az nechapem tie diskusie, kde si tu mamicky porovnavaju kadejake miery, ako obvod hlavicky, dlzka stehennej kosti atd. a rozoberaju ktora skratka na lekarskej sprave co znamena. a nahodou jednej vyjde cosi mensie alebo vacsie a uz stresuje. chore. vsak moja dcera nemoze mat predsa rovnaky obvod bruska ako susedin syn, ked moja dcera mala 4170g pri porode a jej syn 3200g. co sa tyka vysetreni, tak na sr musi zena kazdu chvilu liezt na kozu. tu mi lekar prvykrat pozrel dnu az na porodnej sale. mne to vyhovuje. vsak pevnost krcku sa da zistit aj pohmatom, co lekar vzdy skontroluje a krcok sa nikdy neotvori len tak, v priebehu dna, pokial teda uz nie je cas na porod.a ak ma zena bolesti alebo krvacanie, prip. spinenie, tak to ju este aj GP upozorni, ze treba okamzite prijst, najlepsie rovno do porodnice na pohotovost a tam to uz skontroluju.

whitelily, ak ti nezobral krv GP,tak ti ju zoberu teraz, ked prides prvykrat do nemocnice. vacsinou to nerobia u GP vtedy, ked si vyberies nemocnicu mimo jeho obvodu. nie kazda nemocnica akceptuje vysledky z labaku inej. mne prvykrat zobrala krv GP, ale kedze patrime pod waterford, poslala krv tam. no a ja som sa rozhodla pre nemocnicu v corku,ale ti mi vysledky z waterfordu neakceptovali, tak mi brali krv este raz. teraz som uz sama povedala GP,nech mi krv neberie, ze mi ju zoberu v corku.

janec79
25. mar 2010

mamartinka: neboj, este neplanujem tehu, este chcem pockat,to mne len tak chute tuto baby robia. A nemaj hlupe reci, ze nebudes prispievat!!!!!!!!!!!!!!!!

fredika: ja mozem len potvrdit, ze odsavacka na vysavac je na nezaplatenie, rucnu odsavacku pouzivame ako hracku, lebo odsat s nou sopliky bolo takmer nemozne. Ked jej uz nejdu odsat sopliky, tak neodsavaj na silu, radsej opat o polhodinu, ked pocujes, ze chrapci. Ja som pred odsavanim strekla physiomer do nosteka a po chvilke som odsala.

cetrojka: misko je krasnucky, ja sa na taketo drobatka mozem pozerat dokola a dokola...Super, ze mliecka je vela, ono sa vravi, ze ked zacnes davat flasku, tak prsnik uz nechce, z flasky to ide predsa lahsie. Hlavne, ze je zdravucky a pribera, mas sice robotku navyse s odsavanim, ale ako vravis, je to tvoje mliecko. A super, ze si vahovo uz ako pred tehu, ja momentalne bojujem, lebo chcem mat opat vahu, ako pred tehu (co sa mi uz aj davno podarilo, ale posledne mesiace to ide so mnou dolu vodou, nejako sa neviem vecer dozrat...)

co sa tu vrece roztrhlo s novymi babami a tusim vacsina dublincaniek, tak vas vsetky velmi pekne vitam

janec79
25. mar 2010

tixi: ako citam, vybavicka pre malinke pripravena..Jooj, tie pripravy s domcekom vam v dobrom zavidim..dufam, ze aj my raz budeme rozoberat dilemu s kurenim 🙂 A ako sa citis, aj vam chyba irsko??

misakika, zdenka: tak si to este poriadne uzite domka!!!!! a misakika gratulujem k tehu
zdeni: tak dobry adrenalin ste zazivali s vlakmi!! Super to dopadlo a veru to pocko aj nam vyslo, uzite si to najviac, ako sa da. A citam, ze fotenie sa pacilo, dufam, ze supnes aj sem nejaku fotku. Ja lutujem, ze som sa nedala fotit, pri druhom tehu urcite!!

maurova: jeej, victoria je zlatunka a kolko mesiacov ma?? Dublin 15 je sice trosku odruky od D24, ale niekedy kludne mozme hodit stretko napr. v centre.
Inak ked sme pri tom stretku, baby, uz nas je tu z dublinu viac nez dost, mali by sme nieco zorganizovat, uz aj pocasie bude krajsie a krajsie....Co sa nas tyka, my mozme cez wkendy.

janec79
25. mar 2010

fidka: no kludne s nami ratajte, len teda, dufam, ze by to padlo na wkend, alebo ja v iny den nemozem, inak som zvedava, co nasa mala, ako sa bude tvarit, ja som z nej bola uplne prekvapena doma, ta sla za cudzimi ludmi..dokonca aj dospelakmi

janec79
25. mar 2010

maruk: no tak hned mas o par kamosiek viac 🙂 Tu sa mozes vykecat kolko len chces a my s radostou odpiseme. Nasa isla do skolky ked mala 11 mesiacov, ale v prvy mesiac chodila len na 3 dni po 4 hodinky-viac-menej, aby si zvykla, od roka zacala chodit full time, kedze obaja pracujeme. Ale ja som v praci poziadala o skrateny uvazok a maju sa mi vyjadrit do konca buduceho tyzdna a velmi si prajem a dufam, ze ho dostanem. Nielen, ze mi mala veeelmi chyba, ale chcem sa jej viacej venovat a deticky okolo seba az tak velmi este v tomto veku nepotrebuje. Podla mna je ideal dat dieta do skolky po 1,5 roku az 2. Chapem vsak aj teba, ze by si chcela mysliet aj na ine veci a byt obklopena aj inymi ludmi. Ja som sa aj celkom kvoli tomu tesila do prace, a vidis, teraz chcem pracovat najmenej, ako sa da, niekdy si clovek mysli, ze nieco chce a ked to dosiahne, zisti, ze to az tak moc nechcel. Pracovat 4 hodky denne a zvysok dna sa venovat dcerke-to je mojim zboznym prianim!!!!!!!

arian: super, tak dobra sprava, drzim palce, nech sa domcek coskoro objavi. A uzite si dovolenku!!!!!

janec79
25. mar 2010

normalne som si splnila zavazok dna a ozvala sa, teraz mozem ist spat 😀

ladywitch26
25. mar 2010

janec, tak vitaj, ste si to uzili,co? ja som sa tiez toho bala, ze stanka nebude poznat starych rodicov a spusti jakot, ked ich zbada, a ono je to take blbe, ked vies, ze sa na nu strasne tesia a ona spusti, ako keby to boli cudzi ludia. no ale skypujeme kazdy den, ked zbada babku cez kameru, tak jej az oci zaziaria a krici baba a pri dedkovi sa tiez rehoce, lebo dedo robi somariny, aby sa smiala. tak hadam teraz v maji ked prideme po pol roku, tiez nebude mat problem.

janec79
25. mar 2010

ladyw: ja si pamatam, ked mala mala okolo 6 mesiacov, tak si teda moc toho nepamatala, sestra s braskom chodievali zhruba kazde 2 tyzdne domov a place boli zakazdym...ktovie, od kedy si pamata viac...kazdopadne ma to velmi tesilo. urcite pomaha to, ze stanka vidi a pocuje babinu a dedka. na skype frcime aj my, no vsak a kto nie 😉 Na ako dlho idete v maji? Ja uz pomaly poskulujem po dalsich letenkach, lebo v juni nas caka ockovanie, asi niekedy v strede mesiaca, juuj a to bude uz paradne teplucko

cmulinko
26. mar 2010

Musim este dodat k tomu prirodzenosti a logickosti zdravotnictva,ze zial som to na vlastnej kozi pocitila....tu ich profesionalitu na vysokej urovni.V 6tt som zacala doma silno krvacat a mala som krce a okamzite sme isli na pohotovost do maternity hospital a tam ma bez jedineho vysetrenia ako silno krvacam ma poslali domov s vetou,ze potrat sa zacal a tu uz nie je co robit a mozem ist domov.Poslali ma domov a ja som 3 dni krvacala v posteli v nadeji,ze nebudem mat ziadne komplikacie.Nepovedali mi ani to,ze mam ist potom na kontrolu ci som v poriadku.Po 4 dnoch som isla za GP a porozpravala som mu co sa mi stalo a spytala som sa,ze ci ma niekto skontroluje ci nebude potrebne vycistit maternicu.On sa na mna pozrel akoby nevedel o com tocim a zavolal do Dublinu na konzultaciu....v tom momente som mu povedala,ze koncim unho.Pri mojom druhom porode im islo tiez o naturalitu a naturalne nechali vsetko na nahodu az kym som neskoncila na chirurgickom stole.Mojmu synovi nevedeli zistit preco v 2 mesiacoch vracal ako z krhli...nespravili mu ziadne vysetrenia,vraj to je u novorodencov bezne....vracal az kym nebol skoro na hranici vycerpanosti a dehydratacie.Az po mesiaci mi jeden indicky lekar povedal,ze ma podozrenie na reflux.Neviem ako to chodi u vas v dubline,ale tu na opacnom konci som este nepocula jedinu pozitivnu myslienku na ten ich system.Vysetrenia sa nemaju robit len pre zistenie mozneho postihnutia dietata....neviem si predstavit,ze pri moznom mimomaternicovom tehotenstve by lekar cakal na prvy ultrazvuk az v 14 tyzdni.Zatial totiz nikto nezisti ci je dieta na spravnom mieste usadene...to je obrovske minus pre tento irsky system.

ladywitch26
26. mar 2010

janec, ideme na 3 tyzdne, resp. na dva a pol, lebo tri dni nam zaberie cesta. nechodime letecky, lebo berieme aj psa. a dalsia dovolenka bude asi az po vianociach. chodime len 2x do roka, lebo to aj dost stoji, vsak len trajekty a benzin nas na jednu cestu vyjdu 800e. ale zaciatkom augusta mi sem pride segra s priatelom a koncom aj mama.
cesta by trvala kratsie, keby sme sli cez UK, ale pre stanku je lepsie, ked sa vyspi na lodi a nemusi kvasit v autosedacke. len tej lodi do francuzska to trva strasne dlho, 18 hodin.

tinkadublin
26. mar 2010

Janec tak vitaj spat 😎 uz si tu chybala.. takze dovca sa vydarila, to je super 😉

Ladyw tak vam to teda nezavidim stale autom, aj my sme chceli ist este pred tehu, ze sa stavime v parizi ale s babom a tehu by som si netrufla.. mas moj obdiv 😉

baby pisali ste ze chcete chodit na swimming s babatkami, tak som nasla jedno centrum kde robia specialne babatkovske plavanie od 6tyzdnov starych babatiek.. su na to specialni inspektori tam a maju na to specialne bazeniky s 30stupnovou vodou, ale ked baby maju pod 12tyzdnov alebo pod urcitu hranicu vahy - to neviem presne pod kolko kil - tak zacinaju s nimi hodiny v hydrotherapy alebo extra-warm water pool. Tie bazeniky su aj specialne upravene, nie chlor a pod.. mate niektora zaujem? ale ako vsimam vsetky kurzy su teraz full az do maja, no ak chcete tak sem potom supnem link 😀 inak by sme mohli chodit aj viacere, to by bolo super.. len my ideme na SR koncom maja a vratime sa koncom juna takze my az potom by sme zacali s dalsim kurzom.. inak dospely co ide s babatkom nemusi vediet plavat.. su to 10tyzdnove kurzy, 4 kurzy do roka, robia tam aj fotenie vo vode, ako vase babo je pod vodou a pod.. aj s vami.. vyzera to byt super.. samozrejme je to trosku drahsie 😒 tak treba si to urcite premysliet.. ale je to jedine swimming facility co som nasla kde na to maju fakt specialne teple a upravene bazeniky a pod.. takze to asi stoji za to.. 😎 lebo inde su vsade len adult and toddler swimming ale nie v najteplejsej vodicke.. normalne som sa nazhavila na to 😀 😝

tinkadublin
26. mar 2010

akurat kukam tie fotky pod vodou aj s rodicmi abo surodenci, boze to je takeeee nadherne 😉 normalne teraz lutujem ze ideme v maji na sr 😀

janec79
26. mar 2010

tinkadublin: ja plavanie vrelo odporucam, cely minuly rok som s elenkou chodila a nemozem povedat kriveho slovka, deticky proste miluju vodu, aj kvoli imunite, aj kvoli pohybu to ma iba vyhody. Rada by som chodievala aj tu, ale v okoli som nic nenasla a taktiez by nam to vyhovovalo iba cez vikend. Hod link, rada sa pozriem. Inak od 6.tyzdnom sa mi to zda akosi skoro, na slovensku sa zacina od 3.mesiacov, my sme tiez vtedy zacali - dolezite je, aby dietatko drzalo pekne hlavku. A inak tie podvodne fotky su uchvatne, my mame doma nejake, jedna je obzvlast vydarena- mala akurat vypusta z ust bublinky, doteraz sa na tom kosime 😀

mishka711
26. mar 2010

tinka hod link pozrem to 😉

tinkadublin
26. mar 2010

Tak babenky tu je to:

http://www.waterbabies.ie/

maju na viacerych miestach po dubline a su otvoreni 7dni do tyzdna, sviatky zavrete ako citam, tak urcite nieco najdes janec aj pre teba vhodne 😉 inak ono to tam pise ze od 12tyzdnov - cize 3-mesacne babatka a tie mensie idu do speci tepleho bazena 😝 tak ale kym my zacneme to bude uz maly viac ako 4mesacny.. kedze v maji zacina dalsi kurz a potom asi az v juli ked po 10tyzdnov to je.. to bude maly uz 5mesacny..

tinkadublin
26. mar 2010

inak je to tam pre malinke babatka ale maju aj tie klasicke adult and toddler group.. to asi ked uz ma cez rocik tak vtedy uz tam.. Mishka skus im mozno napisat mail ze tie toddler kedy su.. hlavne ak Sebko je taky zimomravy ako bol minule na plavarni tak v teplej vodicke sa mu bude lepsie plavat 😉

zdenkam
26. mar 2010

Baby, dieta pod rok by som dobrovolne do skolky nedala ani ja. Ale su maminky, ktore nemaju na vyber.
Ja som dala v 1,5 roku na 2x dopoludnia do tyzdna a takto fungujeme do dnes. Ale ta potreba vysla zo synovej strany, ja som mu proste nestacila. Za detmi v parku sa isiel zosaliet alebo za susedmi. Pozorujte svoje deticky a same zistite spravne nacasovanie.

Cmulinko, ak vam terapeutka povedala ze 1 jazyk, vzhladom na meskanie vo vyvoji reci, tak isto trvajte na tom jednom jazyku a to slovencine, lebo sak on najprv musi nabrat slovnu zasobu. Nam povedala ze mame pokracovat tak ako sme zacali. Ja 2 jazyky a tatko jeden /manzel je Cech/ ale nas bol stale jazykovo zdatny, takze to je upne iny pripad. Sa to neda porovnvat. Neboj, on sa potom nauci v skolke. Inak ja by som telku nedoporucovala. Nase dieta kuka telku 3O minut rano a 3O vecer, lebo vsade sa pise ze deti male nemaju travit vela casu pri telke. Navyse len pocuvanie pasivne je isto menej ako intenzivna komunikacia ci citanie kniziek s roznymi riekankami a ukazovackami typu Incy weeency spider a tak.
Nehram sa na mudru, len ti chcem poradit, co si myslim, ze by som robila ja.
Ale sledujem ze mas 2 deticky, tak to je isto narocnejsie. Ja som mala cas len na jedno dieta- druhe pribudne az v lete.

Tinka tie fotky som teda vybrala, stali ma 15O Eur a je to najkrajsi tehu darcek aky som mohla dostat. Uz sa tesim ako nam bude v obyvacke vysiet spolocna fotka ja a Patrick v naruci - na kolene a rucky na mojom brusku. Ta cena obnasa 3x A3 format z toho 2ks uz su priamo na platne kasirovane takze uz su ako hotovy obraz, 3x A5 a 3xA6 kus a este jeden druh fotky A5 a 2ks maleho fotky do penazenky. Az take drahe to nebolo.

Inak baby, malemu sa v sr paci, ale napriek vsetkemu mi vravi, ked je unaveny: Patrick ide home no in babis house. 😉

Ladysparky, moj muz ma kapitolu o parental leave vo company books. Tam su vsetke taketo nariadenia o volne, marodke a tak.

zdenkam
26. mar 2010

Cmulinko a tiez som mala podobnu skusenost s tym krvacanim v 6 tt, lenze to som isla za gp a ona mi povedala, ze to je pravdepodobne menzes, lebo to sa stava u tehu a ze nech si o 4 dni urobim tehu test a zistim ci som este tehu.
O 2 dni som uz ten psychicky tlak ze co sa deje a to naladove kolisanie smutnu a zialu ze mam potrat a semienka nadeje, ze to mozno potrat neni, nezniesla.
Skoncila som na Early pregnancy unit, kde bol vsak pristup uplne iny ako ten tvoj v nemocnici. Urobili vsetke mozne a nemozne vysetrenie - vaginalny aj externy scan, krv a moc a o 2 dni zas krv. Ale zmenit uz nic nedokazali Bol to potrat. 😉 Do 6 t sa stal zazrak a bola som tehu s tymto miminkom znova

JANEC a ja som si to fotenie chcela dat, ale ja som taka sebaobetava mama. A niezeby sme mali financne problemy ale som si vravela ze tych 2OO eur mozem venovat babu /sice kocik mam kupeny-dnes sme skladali s tatko a chvalil, ze fakt vymakany ten xlander ale aj tazsi, veci babo tiez po malom bude mat, uz sme aj buggy vyhodne kupili, lebo po Patrickovi dosluhuje, takze ani neviem kde by som na to babo minala/. Proste ma trochu zhryzlo ci to nie je taky rozmar. Ale vidiet tu nadheru - sme tam taki krasni - najlepsie co som urobila ze som sa dala fotit aj s malym - ze ani na sekundu som neolutovala tycch 15O eur co som za to dala. Citim sa tam kraaaaaasna na tej fotke.

A na ten skrateny pracovny uvazok ti drzim prsty. Ja som taky mala od 4,5 mesiaca maleho. Do dnesho dna si neviem predstavit full time-kvoli nemu. Neexistuje ze by som ho dala do skolky ako v sr 5x v tyzdni 8 hodin. Sme ako jedno telo. Ale jasne,ze si od neho musim tu a tam odpocinut a preto mam tu pracu rada. Lebo okrem toho ze som matka, som aj samostatna osobnost. Potrebujem sa formovat aj ako clovek a naberat tak silu aby som mu viac ako matka mohla dat.

a este ako ste tu riesili chorlavenie v skolke. To je sice velmi caste, ale nie je to pravdilo.
Nas Patrick mal prve 3 mesiace po nastupe 1,5 roku kriticke ale to sa obmedzilo len na sopel a kasel kazde 3 tyzdne. Nic ine nebolo. A odvtedy paradne frcime. Klop klop. Je to aj o imunite dietata. Slabsie ochorie vaznejsie, silnejsie zabojuje. Neda sa generalizovat.

A to plavanie, to vam zavidim, v nasich koncinach nic take nie je. Nevadi, isto pojdem do normalneho bazena ale az tak so 4 mesacnym babom. Vidim ako to robia Irky ojedinele. A co som ja vacsia cintlavka. Uvidime reakciu baba, ci nieco nechyti a bezime dalej. Ale ak mate moznost vyuzit special plavanie a dovoluju vam to financie, chodte na to. Je to pre to dieta viac ako pipajuce a svetielkujuce hracky. Presne to su aktivity do ktorych chcem venovat ten doplatok od Sr- malemu na buduci rok zaplatit jazdenie na koni.

ladywitch26
26. mar 2010

k tomu krvacaniu, ja som pri prvom tiez v 6tt krvacala a mala som aj bolesti, ale GP hned volala do waterfordu na early pregnancy unit, dohodla mi presne stretnutie o dve hodiny s doktorkou, ktora ma tam uz cakala a hned mi aj povedala, ze sa mam pre istotu pobalit. ze ak je to mimomaternicove, tak ma hned budu operovat. tam ma doktorka prezrela, povedala, ze mimomaternicove to nie je, ale ze zatial nevidi plod, ze len gestacny vacok, tak to bude asi menej ako 6tt a objednala ma o dva tyzdne pre istotu na dalsi scan. tam uz bolo vidno aj srdiecko. co sa tyka mimomaternicoveho, tak pri nom su vzdy velke bolesti, takze je zbytocny ten scan vcassie. to vajicko moze byt kdekolvek a ak lekar nema podozrenie vyslovene nan, tak co mu ten scan pomoze? ci ma zacat hladat po celej brusnej dutine? takze ak su bolesti, vtedy je podozrenie a to chcem vidiet toho GP,ktory len tak posle pacientku domov. no a co sa tyka krvacania, tak som citala statistiku, kde az polovica tehu konci potratom a niekedy aj bez toho, aby zena o tom vedela. a je to vacsinou vtedy, ked plod nie je zivotaschopny. podla mna je lepsie, ked to priroda zariadi takto, ako zbytocne to tehu udrziavat a potom sa ma narodit dieta s tazkou srdcovou vadou a pod. je ine, ked sa to stane opakovane, to uz moze znamenat iny problem a vtedy to uz aj GP riesi inak. ja som tiez este pred stankou zazila take krvacanie, kludne to mohol byt aj potrat, ale neriesim. ak niekto nie je spokojny s GP, tak nech ho zmeni. vsak ani na slovensku nie su vsetci lekari perfektni. moja sestra bohuzial musi chodit k obvodnej, ktoru nemoze zmenit, lebo je to ich zavodna lekarka. sestra ma pol roka zvysene teploty, ktore sa opakuju 5-6x do mesiaca a doktorka jej povedala, ze to je normalne. o nemocniciach ani nevravim, do takej martinskej nemocnice sa dostat, tak jedine tak do marnice, tam by mi uz bolo vsetko jedno, ale ake skusenosti mam odtial, tak to zlate irsko.a mam to zajedno, ci si tu zaplatim za osetrenie, alebo dam na sr v nemocnici doktorovi nejake "vsimne" aby ma nenechali lezat v pos....j plienke cely den, ako sa to stalo mojmu svokrovi.

k tym kurzom plavania, v dungarvane v hoteli robia tiez, aj s instruktorkou, ale je to len vo stvrtok doobeda, co ja pracujem, takze mam smolu ☹ ☹

ladysparky
26. mar 2010

ahojte kocky 🙂 🙂 🙂

vidim, ze nabehol novy konik.. snad bude dobry 😉

tak sme uz druhy den statne doma a zo dna na den sa menime 🙂
este som vas spatne necitala, tak neviem ake presne info sa k vam dostali, ale faktom je, ze dna 19.3.2010 o 1:59 sa nam narodila Paulinka s mierami 4 285 g a 54 cm. porod bol neuveritelne dlhy.. malinkej sa von nechcelo ani na ten 10ty den po urcenom termine, tak jej museli vsemozne pomoct - prepichli mi vodu, nalievali ma infuzkami, ale ani po 18tich hodinach od prijatia do nemocky som sa neotvorila na viac nez 6 cm.. za ten cas som vystriedala vsetky utlmovace bolesti - plyn, elektr.impulzy do oblasti krizov, epiduralka. ku koncu vsak uz nezaberalo vobec nic a tak sa doktori, ked zistili, ze to jednoducho prirodzenou cestou nepojde, rozhodli pre emergency csection. do 15min bola malinka na svete 😵 drahy ju videl ako prvy, lebo ho pustili na operacku. prilozili mi ju k tvari hned ako ju vybrali, tak som drobcekovi ustedrila riadny uvitaci bozk 🙂 a kym ma davali dohromady, pokojne spinkala v tatinkovom naruci. asi preto sa u neho rychlejsie upokoji ako u mna 😀 saci reflex funguje od zaciatku, akurat sme mali troska problemy s uchopenim bradavky, kym sme boli v nemocnici. preplakali sme dve noci (obidve) a vysledkom bola strata vahy vacsia ako je v norme, takze si nas tam nechali o den dlhsie. za ten cas som odsavala a kazde tri hodiny krmila flaskou. do rana mala pekne pribrala a mohli sme ist domov. zltacka ju tiez chytila, ale je v norme. momentalne je vsetko v uuuuplnom poriadku, az mi je to divnô 😀 😀 mliecka je dost (klop klop), mala sa vie pekne pricucnut, crievka-prdky jej pekne pracuju (uz sa nam niekolkokrat paradne pototo 😅 ) a na radu lekarov a nursky, ktora nas uz vcera navstivila, malu kazde 3-3,5h budim na krmenie, aspon kym je zltucka.
mam doma uzasnu pomoc - milujuceho partnera, ktory svoju dceru neuveritelne zboznuje (hadam zacnem ziarlit 🤐 ) a maminu, ktora mi vari, upratuje, pomaha a nuti lezat a oddychovat vzdy, ked tak robi aj mala. takze aj psychika je na tom u mna uz omnoho lepsie, som fakt stastna 😅

takze takto sa my mame... dufam, ze vas coskoro spatne precitam a znova sa tu na par riadkov ukazem..
majte sa krasne a vsetkym vam posielam bozky 😎

mishka711
26. mar 2010

lady super ze mas taku pomoc to kazda zena potrebuje drzte sa a este raz gratulujeme 😉 tinka skusim tam pozret ako to funguje a tak to nejak skombinovat dikes 😉

ladywitch26
26. mar 2010

ladys, paulinka je zlatuckaaa 😵 pripomina mi stanku, ked sa narodila. a pozeram, ze sa narodila skoro v rovnakej dobe, ako nasa stanka. ta bola o 1:47. no co, velke baby sa rodia po polnoci 😀 to mas super, ze ti pomaha mamina, moja musela odist na druhy den, ako som dosla domov, ale aspon ocko pomahal, ako vladal.
tak sa len drzte, nech je vsetko v najlepsom poriadku, 😉

mamartinka
26. mar 2010

ladysparky Paulinka je nadherna.Velke gratulko posielam.

zdenkam
26. mar 2010

Ladysparky, malinka je krasny anjelik. 🙂
A tak si to mala ako ja takmer porod 28 hodin len ja som mala este petadin injekciu aby stopli nekonecne zvracanie s kontrakciami a este som sa neotvorila na viac ako 2 cm a ten cisar bol kvoli krvacaniu. Ako sa ti pozdava hojenie a rez?
A super, ze muzicek pomaha? Ja si tiez pamatam, ako Petr prve tyzdne rovno z prace klusal hore do spalne kde sme odpocivali este v pracovnom odeve. Ako sme spolu kupali. Stale spolu. Nikdy som sama nekupala. To su tak uzasne spomienky. Nech ich mate vela.

Ladywitch, ja som krvacala ale bez bolesti v tom 6tt. Vobec ziadne nikdy neprisli. 5 dni krvacania. A tiez mi na EPU vraveli, ze moze ist o mimomaternicove tehu, ze ak by dosli bolesti okamzite mam naklusat. To je na tom potrate zvlastne oproti vacsine, ze vsade sa uvadza ze krv je silnejsia - teda krvacania, ze ho sprevadzaju bolesti. Ani krvacanie silne nebolo, ani bolesti vobec nic. HOld, uz je to za mnou. Ludia sa ucia zit aj s horsimi vecami. A vdaka tejto zlej prihode si cenim kazdy den tehotenstva ako zazrak. A vobec sa nepohlam k jeho koncu. Je to uplne ine ako pri malom. Nie som vobec nedockava. Viem, ze raz to skonci a tak si chcem vychutnat tie jedinecne okamihy nosit dietatko pod srdcom.

A este vam chcem napisat, ako si vsimam, ze si Patrick uvedomuje dvojjazycnost uz. Resp, to ze v sr mu nerozumeju, ked hovori anglicky. A som nadsena. Tu je priklad:
Sedela som na zemi a okolo prechadzala mama a nechtiac mi kopla do chodidla, tak hovorim: Au mami.
a Patrick na to: "babi, dont do that. /ona nic/ on o5: Babi, dont do that. /ona o5 nic/ tak on na nu: Babi? /pockal na otocenie a vravi/ nedelej takovy maminke au au nozku. 😉
Som bola v nemom uzase. 🙂

Alebo napr. v sr zacal za kazdou otazkou Why po seba prekladat hned ze Preco. Si normalne preklada. To v Irsku nerobil. Nestacim sa cudovat. Myslim, ze aj Petr sa bude az sa vratime. Sa mi zda ze v tej dvojjazycnosti urobil velky pokrok s tym, ze si uvedomuje pomaly rozdiel jazykov.

zdenkam
26. mar 2010

Ladysparky a ty si manzela nemala pri cisaraku? az po nom ti ho tam pustili? Alebo ano?
Mne ho tam nechali cely cas na sale. Dufam,ze aj na druhykrat to tak bude. Inak to je obrovske plus v porovnani so sr. Tam nepacienti pristup na operacny sal nemaju.
A potom maleho dali tatkovi do narucia a on mi ho drzal u hlavy, kym ma nedosili. Su okamihy, na ktore v zivote nikdy nezabudnete. A ked je tych krasnych viac, zijete stastny zivot. 🙂

mamartinka
26. mar 2010

zdenkam asi si nepostrehla moj prispevok.Tak este raz ti zelam vsetko len to najsamlepsie k vcerajsim narodeninam.Zdravia,stastia,lasky a penazi.A nech sa ti vsetko splni po com tuzis.Gratulko 😉

zdenkam
26. mar 2010

Mamartinka, si krasna, hej nepostrehla. DAKUJEM. AJ Tinka na mna myslela. To cloveka tak milo potesi, ked si hoc len on line znamy spomenu. Je to mile. 🙂

Az maly zaspi si vas narychlo docitavam, tak sa nehnevaj, ze som si to nevsimla. A este brazdim forum tehotna po potrate, nech davam nadej dalsim maminkam ako oni na tom fore davali psychicky mne. 😉

mamartinka
26. mar 2010

Potesi to urcite zdenkam,A nehnevam sa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre