Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka78
1. nov 2007

ahojte,ako sa Vam dari?Dnes som si kupila auto a mala som aj prvu jazdu.Dosla som ok,no nebolo mi vsetko jedno,kedze auto este nie je poistene.
Od pondelka nastupuje Chris do skolky.Dufam,ze tam nebude vela Poliakov,lebo sa nenauci po anglicky,ale po polsky.Z nasho ucenia-snazenia asi tolko,ze detom na ihrisku hovori hallothankyou. 😀 😀 😀
Mam doma formular z tesca a neviem co tam mam napisat,aby ma vzali,lebo ako ucitelka s 2-rocnou praxou a 3 rokmi na materskej neviem,co ponuknut.Mam do poslednych pracovnych skusenosti napisat matersku?Je mi cudne pisat iba o praci,ktora nesuvisi s predajom,dokladanim a este tam nechat 3rocnu dieru 😀

etka
1. nov 2007

caute dievcata, kukam, ze dianka je este stale v ocakavani, zlate fotecky 😉
Tak ja som mala dnes volno a nieze by som doma na riti sedela a oddychovala, sak v praci mam toho dost, uz zacinaju chodit davy nakupuchtivych irov, ale vybrala som sa aj ja ze idem na nakupy nie...heh frajerka som si dala nove cizmy a uz na Graftonke ma nohy boleli. som bola v dunnes akoze si nieco vyskusat v kabine a dala som si naplaste 😒 zabrali vsak minimalne. tak som sa domov tesila ze sa vyzujem, jeeeezine, prvy a posledny krat som mala tie svine na nohach! uz som si myslela, ze z toho aj zle vidim, ked som v centre videla kone okolo prechadzat...garda to bola 😀
ozaj, nechcete niekto kupit zanovne cizmy len raz pouzite? cislo 5 😀 😀 😀
Teda, musim povedat, ze vcera tu bol rozruch, same delobuchy a v oknach tekvice, Nadi, ake zlate boli tie vase dietky, Miska je kocka aj ako bosorka!
Etuska, prepac, ze som ti vyfukla prezyvku, ale Petka etka vies 😉 😝
dievcata, tak sa tesim domov za 2 tyzdne, drahy ide teraz v sobotu, nevysla nam spolu dofca, ale nevadi....pre zmenu 😉
turiak....no to je gooooool a ja ze krocan
minule som zakaznicke vysvetlovala ohladne vpredu zapinajucej podprdy a cely cas som hovorila fast frontening namiesto front fastening a najlepsie bolo, ze aj ona z toho bola cela zmagorena irka a cely cas hovorila rovnako ako ja...tak sme sa zabavili 😅
lenka, gratulujem k novemu autu a drzim palce s pracou, neboj, zozenies!
to som sa predpisala na cely tyzden totok 😀

lienus
1. nov 2007

Diant, velmi ma to mrzi, ja som ti ten receptik uz poslala.
Je tazke nemysliet na to, kedy uz to male babuliatko uvidis, ale naberaj este sily, a spi, spi, spi...oddychuj, oddychuj...potom nebudes 😎

ashley
1. nov 2007

Ahojte.
Ale ste sa rozpisali. Tak uz druhu noc som slamena vdova. Muz je na skoleni, tak sa sama povalujem na gauci a cakam kedy sa maly zobudi na kojenie, nech mozem ist spat. 🙂
Diant, presne ako pisala Nadina.. uzivaj a vychutnavaj si ked je v brusku a ako pisala Lienus.. oddychuj a naberaj silu. Mne sa tak pacilo tehotenstvo, ze by som kludne uz aj dalsie chcela. Ale este pockam kym Tomik povyrastie, nech sa mu trosku povenujem.
Etka aj ja mam take topanky, isla som s nimi do city centra a domov som prisla v inych. Skoro som plakala kym som sa rozhodla kupit nove. A kedy ides presne domov? ja letim 13.11. Zeby sme sa stretli?
Lenka gratuluje k autu a hlavne si davaj pozor, lebo to co tu chodi na cestach sa niekedy neda ani nazvat sofer.
Tak prajem vsetkym dobru nocku.

etka
1. nov 2007

idem domkov 17teho na 11 dni, robila som aj nejake bank holidays, aby som mohla ist na dlhsie...tak sa vytesujem ako vypnem a budem poctivo prevadzat moj uznavany sport - gaucing 😀 😀 😀
ashley, ides aj s malym?

nadina
1. nov 2007

Ahojte zienky,
ako dobre sa to cita,
Peti som sa zasmiala na tej podrpdke... 😀 dobreeee,
Lenka, jeee, to si ani nespominala,
ze ide Nikolasko do skolky.
A kam si ho dala? Na aku dobu? Kolko sa plati,
ak sa mozem opytat? Ja chcem dat Slavka, ako som Ti vravela,
ale len koli kolektivu na 3/4 hodinky. No este uvidim,
mozno az od noveho roku. Teraz je chory a kazdu chvilu cosi.
Gratulujem k auticku, super...
Do formularu si dopis, co sa im bude pacit,
trebars, ze mas prax v predaji, vsetci to tak robia...
Pokial chces predavat...a nechces tvrdit, ze si jadrovy fyzik 😉
Ale ja byt Tebou, tak skusam nieco ine, teda ja sa Ti do toho
nechcem miesat, no ak si ucitelka, tak mozes skusit
aj nieco lepsie predsa. Ja som tiez pedagog, sice socialny,
ale predavat by som nesla, ani koli tomu, ze neovladam anglinu na urovni... Ja len tak, dufam, ze sa nenahnevas na mna...
len ma stve, ked clovek so vzdelanim chce predavat v Tescu...
Prid, nieco vymyslime... 😉

nadina
1. nov 2007

Ali, tak zajtra sa snad stretneme,
ked dnes to nevyslo...a Lienus, pridas sa? 🙂

lienus
1. nov 2007

No co by som sa nepridala 😀 😝

nadina
1. nov 2007

Jej, tak sa nehnevas na mna? 😉

lienus
1. nov 2007

za co?

nadina
1. nov 2007

za to tesco...

lienus
1. nov 2007

Hehe, teraz si sa "sekla" ty. 😝 Ja som Lenka ale tu som Lienus.A ja nepojdem do Tesca a nepojdem. Iba ak na nakup, Ashley tam kupuje dobre jogurty 😀

lienus
1. nov 2007

Tak ja idem spat. No dnes som sa prekonala, ani net tak neblbol. To preto, ze maly uz buntosil od siestej. Diant, kde si cele poobedie? Hadam sa este nic nedeje? Alebo varis tu hrachovu polievku? 😀 😀 Tak dobru noc.

nadina
1. nov 2007

ach jo, tak som z toho jelen, uz je nas tu tolko, prepac...

nadina
1. nov 2007

Uz som sa normalne zlakla Lienus...
Lenka 78 a Ty nespekuluj a hladaj si lepsiu robotu,
nepodcenuj sa, najdes aj lepsiu, uvidis...

nadina
1. nov 2007

Lenka 78, tak ta cena skolky mi je na nic. diiik 😉

lienus
2. nov 2007

Bre ranko, tak my dnes buntosime uz od pol siestej. No neviem, stale sa budi skor, ked sme sa sem vratili, tak spaval do pol deviatej. Ja viem, menil sa cas, ale len o hodinu 😖 Tak my ideme do obchodu kupit telegram, kamaratke zomrela mamina, smutne ☹ No a potom upratujeme, esteze mam takeho pomocnika, ved to poznate ha ha.Ale on fakt rad vysava...kym nemusi 😅 Zatial sa majte.

nadina
2. nov 2007

Bre ranko,
Lenka, tak snad sa to upravi,
mozno aj tym, ze uz sa kuri,
ak je nad ranom teplo, tak sa skor zobudis...
...
Slavko ma hnacku, tak vonku sa asi nedostanem,
Ali prides? Ak si trufate, tak nas pridite s Lenkou
aspon pozriet... teploty uz nemame.

nadina
2. nov 2007

Dianka, si tam este? Si sa dlhsie neozvala...

nadina
2. nov 2007

Ozaj, este sa tu dlho neukazala Andrejka s Lili...
a tiez Cmulinko, ste tu?

diant
2. nov 2007

hallooo este nerodim 😲
sa mi nechcelo k netu vcera. kukala som telku. som sa tu teraz dobre zabavila na tych cizmach, konoch, podprske.
lienus tu polievku varit budem ked sa maly narodi, nevladzem sa drzat na nohach 😀
nepamatam kto sa pytal o tom zivotopise pre tesco no ja som si vzdy len vymyslala a robotu som vzdy dostala. (vsak co oni vedia 😎 )

helka31
2. nov 2007

Ahojky tak ešte som doma.Tak na rýchlo.Kedže Vás čítavam tak som v obraze. 🙂 Ste super .Aj mne sa Samko budí skoro ráno,dnes to bolo o 6.30.A to chodí o pol deviatej spinkať.Tak neviem.Nadi to fakt spadol kolotoč.Bože.A z čoho ma malý hnačku?Prechladol alebo niečo spapal?Dianka drž sa a veľa šťastia.Ešte tu nikto nie je z Limericku?To je strašné kde sú všetky Slovenky asi len v Dubline ☹ .No nič utekám do práce.Dúfam,že si nájdem čas na písanie.Lebo večer nestíham.Samko príde zo školky a je taký hladný,že by zjedol neviem čo tak hneď mu musím robiť papať.Keďže olovrant majú o 3,30.A už raz týždenne majú aj polievočku 🙂 tak aspoň tak.Prajem pekný deň.

denisan
2. nov 2007

Dobre rano taky jste tu vsichni z Irska?My taky ale chteli bychom se prestehovat do Newcastlu neni tu nekdo kdo tam bydli?Jinak jak se vam tu liby a jak dlouho tu jste 😵

nadina
2. nov 2007

Vitaj Denisa 🙂

a kde teraz byvate?
My sme tu rok, paci sa nam tu
a zatial sa naspat nechystame. Dve z deti mi tu chodia
do skoly a s najmensim som zatial doma.
A co Ty? Mas uz najmensieho chrustika v skolke? Ako dlho ste tu?
...
Helka, no som rada, ze si sa ozvala, to vobec nie je pekne,
ze nas len v tichosti citas 😉 😉 😉
...ale som rada, ze si tu.
Kolotoc nespadol cely, len cast, ked bol pri nas v Blanchi,
zranilo sa 13 rocne dievca a tusim jej mama, nejaka starsia pani,
previezli ich do nemocky na osetrenie, jednu hned pustili
a druha tam musela ostat, bolo to v novinach. Kolotoce boli z UK,
vraj po kontrole, tak ktovie. Ked si predstavim, ze som bola na tom
obrovskom kolese...uz asi nepojdem, zivot nestoji 3 eura za jednu jazdu...Helka, tak zase napis... 😉

denisan
2. nov 2007

Ahoj nadinko mam 4 deti zijeme v Magherafeltu dalo by se rict je to autem nejakych 45min. od Belsfastu jinak kousek od kustaunu mi tady chodi do skoly tri deti jedno do P5,druhe do P3, a treti do P1 a ten nejmensi ten je jeste doma ale mi bychom se chtely prestehovat vic do anglie asi Newcastl protoze muj syn strasne miluje fodbal a tady se moc nehraje ty treningy nestoji zanic a tak jsem se obratila na tyto stranky jestli by mi nekdo nepomohl kdo tam bydli jenom bych potrebovala vedet jak to tam chodi

nadina
2. nov 2007

Deniska,
tak to Ti asi tu moc neporadime, vsetky byvame v IRL.
Dnes nejaka maminka zalozila tuto temu :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
mozno sa Vam to tam rozbehne,
alebo skus este toto >
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a potom na babetku >
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=576

a tam co byvate, to uz je UK, ze? Som najrpv myslela ze ste v IRL.
Ako dlho ste tam uz? Paci sa Vam?
Pekny dnicek,
Nadina

denisan
2. nov 2007

Ale jo docela se nam tu libi jenom se chceme prestehovat kvuli syna at muze hrat ten fodbal je vnem vcelku dobry ale ja uz si tady vcelku zvykla a deti tu chodi do skoly tak nevim nevim nejradsi bych se nestehovala a zustala tady prece jenom uz je tu clovek zabehnuty a tobe mooooc dekuju za pomoc skusim se naty stranky podivat si zlaticko dekuju 🙂

diant
2. nov 2007

no moj manzel sa vypravil do obchodu. povedal ze ked uz tak za par dni to mame (alebo by sme mali mat) tak ze on mi dnes uvari veceru 😅
neviem co mam cakat. je velmi sikovny ale kuchar z neho nikdy nebude.
a to sme rano v obchode na nakup boli. nakupil sampanske ze o tyzden buchneme bublinky. skrinu na vino (ci ako sa to vola) uz mam plnu
no babatko furt v bruchu 😠

diant
2. nov 2007

ozaj , ja by som za irsko nic nedala! sa tu mam ako prasa v zite. 😀

nadina
2. nov 2007

Ahoj Dianka,
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre