Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

maurova
9. apr 2010

ake su to indigove deti?

petronuska
9. apr 2010

Ahojky,
dekujeme za pozvani na stretnuti. Uz se na vas moc tesime. I kdyz tady skoro vubec neprispivam, aspon vas ctu :o) A takhle aspon budeme znat vice maminek okolo :o)
V Tallagh jsem jeste nikdy nebyla a jedu autem, tak snad trefim a nekde zaparkuju. Cislo mam na Tinku, tak kdyztak budu volat, jako kde to jsem 😀
Prejem dobrou noc a zitra pa pa

mamartinka
9. apr 2010

Baby a na Droghedu nemate niektora smer autom?By som sa mohla aj ja pridat na stretko?Ak by som mohla tak rada.Aj ked este zatial bez bejby ☹

zdenkam
9. apr 2010

maurova, hodim ti link na viac o indigovych detoch. Tu su akoby deti, ktore nie su az tak detske a viac tuzia po vzdelani a informaciach. Sa aj tazsie zato vychovavaju. A indigo je farba ich aury od toho ten nazov.

Tinka, Janka isto pride, ta prisla aj ked bol Petr v Cr, nech nam neni s Patrickom dlho. Skor si myslim, ze ladysparky asi nie, lebo ta nesoferuje auto a muza ma cez tyzden spravidla prec, ak sa dobre pamatam, jazdi kamionom.Ale zoorganizujem u nas nasu foreign mother and toddler group a to isto ktosi pride. Zaciname s nou zase od 29. maja. Prve stretko u Anne tej australcanky. Ona byva na vidieku, tak je viac miesta okolo domu. Proste musim si naplanovat vela navstev, nech mi neni dlho a smutno.

A nech sa vam stretko vydari. Ma byt pekne pocasie, tak to musi dopadnut dobre.

zdenkam
9. apr 2010

takze tu je jeden link na indigove deti
http://zena.atlas.sk/kto-su-indigove-deti/deti/...
http://tajomstva.org/indigo/diagnoza-indigo/

tych linkov je dost, ale tieto tak asi stacia na predstavu

ladywitch26
9. apr 2010

zdenka, aj by sme prisli toho 29.maja, ale akurat toho casu budeme na sr este a v ten den dokonca na stretnuti majoviek 2009. chata 30 dospelych a 20 malych deticiek, tak to asi bude celkom sranda 😀

inak ja tiez nemyslim, ze stanka je indigo. ale mam super knihu, o farbach aury. tam su testy a podla nich cloveku vyjde, aku farbu ma jeho aura. a podla nej ja mam zelenu a muz oranzovu. inak podla tych charakteristik to vychadza na 100% a to si robili testy aj moje segry, mama a par kamosiek a fakt to do bodky sedelo. no a mam kamarata, ktory je momentalne v australii a on dokaze vidiet cloveku auru a ten mi potvrdil, ze ju mam fakt zelenu 😀

cetrojka
10. apr 2010

Baby, pocasie je kraaaasne, ideme stretkovat 🙂 🙂 🙂 🙂 jupiiiii
Tesime sa 😉 😉

petronuska
10. apr 2010

Ahojky,
chci jen napsat, ze sraz byl super! I kdyz jsem teda s tim mojim dablikem nemela tolik casu na kecani, jak ostatni holky, ale i tak jsem rada, ze jsme jeli a mohli jsme nektere z vas poznat. A doufam, ze se zase znovu uvidime. Ted, jak bude tepleji, by to melo byt jednodussi :o)
Elenka je krasna holcicka a moc hodna teda. Ta se moc od maminky nehnula a pak spinkala, jsem jen zavidela :o)
Miska a Ervinko mali pidi miminka, uz bych je ani neumela drzet :o) Ale krasni klucici.Uz aby behali i s tim nasim :o))
Adamek taky super chlap uz a byla jsem rada, ze taky nebyl jen na jednom miste 😝 (mysleno v dobrem, aspon jsem v tom nebyla sama 😉 )
A maminy vsechny super holky. Priste vezmu Raye sebou, abych mela vice casu s vama pokecat!

tinkadublin
10. apr 2010

Ahojte baby 😉

Pisem kym churstik spinka este po dnesnom celodennom vylete nasom 😀 juuuuuuuj stretko bolo uzasneeee.. pocasie no balada.. ked som isla z domu tak nam v tieni ukazovalo 24 stupnov, no vazne len v pulovriku ci tricku sme boli ze baby 😎 Fotky potom poprosim od vas ak sa bude dat, ja som bola leniva fotit 😀 😝 Peti ten vas Jayden je riadne sidlo, to riadne aj schudnes pri nom tolko si sa tam nabehala za nim 😀 ale aj Adamko bol chutny, ten tiez neobsedel co? 😀 no vsak sa mi smeje, uvidime za rok jak nas drak bude behat, on uz teraz neobsedi len sa hybe a isiel by isiel keby vedel uz chodit, tak to sa mam tiez na co tesit teda 😝 Na buduce dame niekde inde ked uz bude takto horuuuco krasne, to mozme potom aj vo Phoenix parku, vezmeme pekne deku - my mame taku termo zo spodu zateplenu, bude fajnucko.. Inak teraz sme sa s malym nasackovali k Janec nakojit tak na buduce k Fidke sa nasackujeme 😀 😀 abo uz aj vonku ked bude tak pekne.. 😉 fakt baby skoda ze nas nebolo viac ze? Veru na buduce berte aj s Fidkou manzelov nech si zabehaju s malymi a my budeme klebetit o 106 😉

Inak Bambulka vas pozdravuje, nema cas na net teraz lebo maju dom hore nohami - maluju 😉

Jooj este sa stale spamatavam zo stretka, fajne bolo vypadnut trosku na vzduch a pokecat 😉

tinkadublin
10. apr 2010

joj malo tam byt chrustik 😀

tinkadublin
10. apr 2010

Paaani, citali ste abo videli ste ze zahynul polsky prezident a prva dama a dokopy 96ludi?? havarovalo s nimi lietadlo, sami generali a velitelia atd.. akurat som to citala na nete.. wooow.. uprimnu sustrast poliakom ☹

petronuska
10. apr 2010

Tinka, dobre jsi to napsala. Za rok se my s Katkou budeme smat vam 😀 😝
Jinak to behani za Jaydim mi teda moc na hubnuti nepomaha....ale co, hlavne zdravi, ne? 😉

Ja jsem uplne ko dneska :o) Ale prijemne.
Jsem si udelala Granko a ted se mi chce z toho spat.

Na zitra jsme pozvani ke kamosce do Ashbournu na Bbq, budou tam i nejake deti, tak se tesime!

Prejem dobrou noc

petronuska
10. apr 2010

Tinka cetla jsem dneska rano, jsem vam zapomnela rict. Akorat ja cetla, ze 132 lidi tam zahynulo. ☹ Jinak teda taky uprimnou soustrast. Je to docela des ☹

tinkadublin
10. apr 2010

veru Peti, des taka nehoda..

Tak tak za rok sa vy budete smiat 😀 tiez som riadne ko, to asi z toho cerstveho vzduchu.. Budeme spat ako miminka 😉

cetrojka
10. apr 2010

Tak ja s vami kocky uplne suhlasim co sa tyka stretka. 🙂 Som rada ze to vyslo, ze sme sa stretli a pokecali, trosku sa spoznali. Ono jasne ze sa vela nestihne, ale je dovod sa stretnut znova.
Tinka vdaka za dobry napad, a za to ze sa to dotiahlo dokonca 🙂 Fakt som velmi uprimne rada. Vdaka.

Inak i ja som k.o. a to som ani za malym nebehala, ale asi to pocko prijemne a ta pohoda urobila svoje ze som unavena z nicoho. Dooobre mi to veru padlo.
Deticky su krasne a aspon som mala moznost vidiet co ma caka. 😉 😉
Uz teraz sa tesim na dalsie 🙂

Inak o tyzden idem na SR, nechce niekto nieco speci doniest? Nejake miesto urobime 🙂 Ak hej, dajte vediet. 🙂 I ked vela veci sa uz da aj tu, ale predsa, mozno nieco speci 🙂

Tak idkam asi do hajan. Chcela som zehlit, aaaaale asi to necham na inokedy... 😒 😒

A s tym lietadlom - tragedia veru... och

Tak nech nam vyjde pekne pocko i v nedelu,ze? Ak bude fajn, isto kamsi vybehneme - hoci som sa chcela pomaly balit, chystat veci .. hm hm hm 🙂 ale kym je pekne treba vyuzit... ved i na koniku to dnes zivalo prazdnotou, vsetci boli vonku zrejme.
🙂

ladywitch26
11. apr 2010

caute zeny, aj my tu dolu sme mali stretko, sice take mini a nie z konika, ale bolo 😀 boli sme u kamosky v tramore, ma rocneho syna a dosla aj jej znama s 5 mesacnou dcerkou, tak sme vysli vonku na plaz kocikovat. pocasie super, a dnes to vyzera na este krajsie.
inak vcera sme dali stanke uz aj sponky do vlaskov, lebo ich ma uz dlhe, ze jej do oci padaju a ako tam tak cupitala, tak som si uvedomila, ze uz z nej nie je ziadne babatko, ale mala slecna. ako ten cas strasne rychlo leti.

mishka711
11. apr 2010

tak supper ze stretko vyslo no snad este nieco bude hihi lebo toto pocasie laka na grilivacky a tak heh a boli ste vonku ci v nutri shopingu aj ste nieco nafotili ak ano hodte foto sem alebo na fb 😀

catalin
11. apr 2010

caute baby, zdravim vas zo slovenska!!!! Mia zvladla let na jednotku z hviezdickou ani raz nezaplakala, iba ked sme klesali tak sme klesali dost rychlo tak jej asi zalahlo v usiach. ale troska cajiku to spravilo tak sa tesim ze to zvladla a aj ja

tinkadublin
11. apr 2010

Ahojte 😉

Catalin tak to je super ze ste to zvladli!!! Dufam aj my to potom zvladneme ked pojdeme, maly bude mat 3 apol mesiaca tak som zvedava..

Baby inak myslite ze uz male babatka snivaju? Co sa nam stalo dnes.. maly riadne spinkal hlbokym spankom a zrazu plac nenormalny, pozeram co sa mu deje.. ale oci neotvoril.. no straaasne plakal chudacik tak som ho hned zacala hojdat tak ako lezal v postielke a prestal a spinkal si pokojne dalej.. tak neviem ci sa mu nieco zle snivalo abo co.. no este sa mi take nestalo 😀 Bozinku kazdy den ma niecim novym prekvapi.. dnes objavil zvieratka na bumperi tak obzeral a obzeral a mrncal na ne, ale zvieratka mu akosi neodpovedali tak zacal byt nervny 😀 😝 taky zlaty bol jak sa rozculoval 😀 a potom zacal kyvat hlavou z jednej strany na druhu - lebo vsak su tie zvieratka na oboch stranach a akoby porovnaval ci co.. som sa nasmiala 😀 😎

Dnes bolo zas krasne vsak? my sme boli v zahrade pekne na slniecku 😉

tinkadublin
11. apr 2010

Mishka a vonku sme boli v parku, lebo bolo kraaaasne 😉 baby fotili tak dufam fotky sa aj ku mne dostanu 😀

zdenkam
11. apr 2010

Catalin, super, vravim ze zbytocne maminky stresuju. Ja lietavam 3 roky a stale len milo maly prekvapi. NIkdy ziaden problem ale najlepsie aj tak to toho 1,5 roka ked som mu strcila didi ked sa mu cosi nepacilo. 😀

Tak sa tesim s vami ze stretko tak paradne vyrazilo.
🙂

Ladywitch, tak to teda bude fakt ina sranda to stretko v tom sr. Ja som teraz zmeskala v sr stretko pomaturitne po 15 rokoch a kamosky co mi posielali fotky, no len som cucala jak sa baby zmenili. A zial vacsina do rozmerov.Fakt standardy prirastok na vahe po porode min 10 kgt 😲 Toi stretko sme mali vo februari a ani by ma netankovalo ist domov do tej zimy vtedy.
A ako sa vola ta kniha o aurach?

Inak my sme dnes mali krasnu nedelu 3 hodiny poobede od 3 do 6 kym zaverecnu dali na minifarme Secret Valley. Pred rokom o nej bola realcia na RTE a vdaka nej sa im zacalo podstatne viac darit. Tak aj viac aktivit ponukaju. TAk sa Patrick vozil 1x na konikovi a som rada, vobec sa nebal. No a tiez ich vozili v prievesoch na traktore takom malom a tak . Super. Nahanal kozliatka, kukal na pstrosa ale pav ho aj tak najviac fascinoval. A je krasne ze sa nicoho neboji, jastera mal na kolenach aj morciatko a hladkal si ich.

Jo a este jedna pikoska. Dnes v robote baba s 2 rocnym synom, ze aky chce drink sa ho pyta. Lucozade sport. Otvorila a naliala mu ho do flase na mlieko a dala pit. 😲 😖 CHAPETE? Energeticky drink pre 2 rocneho dieta? Som sa jej schvalne pytala aky je stary. Ako ja nechapem. SAma nikdy energenticke drinky nepijem, ale dietatu ....no nemam slov. Ale klasicka 2 rocnym energeticke drinky, rocnym Tayto lupienky a potom vyzeraju tak ako vyzeraju.

TAk ja akurat dovaram minestronne polievku, nech mam zajtra jedno jedlo z krku a mozeme si uzivat. 🙂

zdenkam
11. apr 2010

a tu su fotecky pre inspiraciu, ak mate deticky okolo 2 rokov, urcite si navstevu minifar uziju.

cetrojka
11. apr 2010

Catalin - tak som rada ze mala to v pohode zvladla, nas to caka v piatok, tak uvidime. Dufam ze si nejako poradime a nebudem koncertovat, bo jeho sem tam chyti brusko a vtedy pol hodku minimalne vresky ako ked ho rezu, ono kym zaberu cviky a tak,... a neda sa to predpovedat kedy to pride, tak dufam ze nie pocas cesty - zbozne prianie...
Tak si uzite dofcu doma 😉 🙂

Tinka inak myslim ze mozu mat sny aj taky drobci, bo to sa presne i nasemu uz parkrat stalo, ze som sa zlakla ze co sa deje a on si spinka dalej po jemnom pohladkani a zakolisani, takze som zhodnotila ze sen a ja mu este vzdy sepkam - utekaaaj, utekaaaj, ze ho reku medved nahana ked tak place 😀 😀 😀

Inak fakt kraaasne pocasie, my sme sa dnes znova vybrali do tallaght, do toho parku, so zmrzkou v ruke a kolacikom v bugine - nemyslim Miska - mali sme taku chut na sladke poludnie... no naaadherne bolo! 🙂 kiez by takych dni bolo co najviac.

A uz sa veru tesim ked drobec bude vacsi a budeme planovat vyletiky ako Zdenka - kade tade nech maly co to spoznava. Zdenka mas moj obdiv! 😉 🙂

Taka grilovacka by sa zisla... mnam... 😉
Baby my v piatok letiiiime! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mishka711
12. apr 2010

ahojte tak mne uz skoncili zlate casy doma uz za hodku idem do prace no hruuza 😀 no ale prezijeme inak sme mali naprt noc mala chytila nadchu jak hrom az kasel ma taky hlienovy no nanervy to asi ta zmena alebo zuby tak uvidime co sa stoho vykluje lebo soplik uz mala a sa jej to vratilo ale horsie tak ako naschval do prace idem k o 😀 catalin super ze ste zvladli let cetrojka neboj aj vy to zvladnete 😉 a ktym snom jasne ze aj babatka maju sny aj nasa mala mala take stavy ze zo sna sa rozplace az tak s 😉 ilno ako normalne nie ale to ked b 😉 bola mensia tak cakame fotky zo stretka letim sa najest a tak.... 🙂

janec79
12. apr 2010

ahojte,
no ja len tak na skor, lebo v robote fofry a doma nam stale net nefunguje 😒
Pripajam sa a som fakt rada, ze to stretko sa zrealizovalo. Bolo super, tych par hodin ubehlo hrozitansky rychlo...dufam, ze to je len zaciatok a ze sa budeme stretavat castejsie.
cetrojka: my sme boli v tom parku v nedelu asi 3 hodky!!!!!!!!!! Ale tentokrat sme viac krmili, na hojdacky sme sa dostali len raz, bolo tam neuveritelne vela ludi. Mozem vas niekedy prepadnut cez obedovu prestavku??
tinka: dufam, ze sa malemu nesnivalo nieco zle zo soboty??!! Snad mal len same pozitivne zazitky chrustik malinky, joooj, bolo super popestovat si take drobatko
petronushka: na buduce si to vynahradime a urcite pokecneme viacej..veru, tatovia sa budu venovat deturencom a my budeme moct kavickovat
fidka: dufam, ze ste v poriadku prisli domkov, uz teraz sa teskam na vas, dufam, ze to nebude dlho trvat a uvidime sa, snad to aj s ludkou vyjde

tinkadublin
12. apr 2010

Janec no urcite nemal zle sny zo soboty neboj 😀 juj dnes je zas krasne vsak??

zdenka mi akurat pisala aby som vam vsetkyyyyym krasne podakovala ze ste hlasovali za ich mother and toddler group cez aib.. lebo dostali 2000eur tak sa vytesuju 😉 Takze obrovska vdaka vam vsetkym ktore ste k tomu prispeli, je to fakt na dobru vec, ved to je pre deticky 😉

zdenkam
12. apr 2010

Tinka dakujem za odovzdanie podakovania. Som vam to chcela povedat hned ako som sa to dozvedela. 'Takze este raz "osobne" krasne vam vsetkym, co ste hlasovali dakujem. Je to kopec penazi, tak dufam, ze ich pouzijeme aj na nejake detske aktivity nielen na hracky, lebo tych tam je celkom dost.
Zajtra nam ich pride na mt group odovzdat zastupca AIB banky. TAk som pre vsetke deticky ozaj rada.

Maly mi "odpadol" o 7. Cely den od 1O sme zas v kuse vonku. Makacka vam poviem, co mi nespi posledne 5 dni, mam dost na konci dna. Lebo nemam chvilu aby som vypla a nesledovala ho. Resp, napr. on sa hra v zahrade a ja jednym ockom po nom a druhym pripravujem zapecene zemiaky s brokolicou.

Cetrojka a deticky maju sny isto, aj take malicke. Napr. sa uvadza ze k syndromu nahleho umrtia dojciat dochadza preto, ze prestanu dychat, lebo sa im sniva ze su v maminkom brusku a tam dychali inak. Takze sny maju isto. O tom by som nepochybovala. A neboj aj nas maval tie take stavy akoby ho rezali, to spravidla po kojeni. A vazne pocas letu nic nebolo.
Teda ked sme vosli do lietadla, ked mal tych 12 t najprv zacal hned plakat, ale to reagoval tak na neznesitelne teplo v lietadle. Ale letuska bola krasna, ze hned ci mi ma nejako pomoct. Netrebalo, stacilo maloho vyzliect. Uvidis, dobre bude. NIc neboj, nesmies sa naladit na stresujuci let, lebo to dietatko vyciti.

Miska, tak nech sa ti lahko vracia do prace. Ta materska tak sielene rychlo zbehne vsak? Ja 18.juna nastupujem na matersku, ale viem ze tych 6 mesiacov rychlo zbehne. Ja si vezmem este mesiac neplatenej, ak bude vsetko ok. Ale uz teraz mi je jasne ako to rychlo ubehne. RAdsej na to nemysliet.
Inak mam ten 26 tt a 55 kg. Pribrala som 7 kg. Tuto vahu by som si tak rada udrzala aj po porode, ale povazujem to za zazrak. Jediny krat som mala 55 kg, ked som sa vratila po roku z ANglicka, po roku na hranolkach. 😀

A hodte fotky, som zvedava na maminy v akcii s kocikmi. 😀

TAk a hor sa na horu zehlenia. Brrr

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronuska
12. apr 2010

Ahojky holky,
uzivate krasneho pocasi?
My byli vcera cele odpoledne u kamosu na BBQ party, jsme se docela prezrali, ale bylo super. A dneska jsme stravili s Jaydinkem cele odpoledne u skorosvagrove na zahrade, jeste s jednou skorosvagrovou a 5ti detma asi... Bylo super, Jaydi byl ve svem zivlu, zapomnel i na odpoledni spanek :o)) Ale doma pak pekne v 7h odpadnul :o)

Kez by takove pocasi zustalo do Octobra, by mi vuuuubec nevadilo.

Cetrojka neboj, let bude v pohode. Ja letela s malym uz nekolikrat a jen 1x mi prorval hodinu letu. Zrovna jsem s nim letela sama. Byl to des a taky jsem se pak rozbrecela, kdyz jsem nevedela, co uz..... Ale to vy nebudete mit. Malej bude urco super a bude spinkat celou dobu :o) Tak to dobre zvladnete!

Mishka snad bude mala brzy ok. A jak sel prvni den v praci zase?
Ja jsem teprve ve fazi hledani prace :o( Nejka me nikde nikdo nechce ☹ 😉 Ale zase aspon si to uzivam doma s prdolou, ze? Jeste, kdyby nekdo za nas platil hypo 😒

Holky, dala jsem do alba jednu fotecku spolecnou ze sraziku, ale bohuzel na ni neni Tinka, ta fotila ☹ Jsme mely neomu rict, at nas fotne....priste

Tak vsem dobrou noc, bez zlych snu a bez kasle a jinych nemoci. A hezky den vsem prejeme 🙂

zdenkam
13. apr 2010

jeeeeeeeeeeeho vidim kocikovu fotku. 🙂
Kukam ze mate skoro vsetke cierne kociky. A teda kociariky viac vidno ako vas. 😉 Ste sa schovali. Typijem ze vysoka stihulka je Janec. 😉

Ja budem mat svetlo /prevazne/a modro tmavy kociar. Uz som vnom doma skasala vozit Patricka. Je paradne vysoky, takze moj muzik sa konecne nebude musiet hrbit. A maleho som narvala do vanicky a v pohode to vyzeralo stabilne.

My sme dnes rano zacali /na radost mojho muzika/ den mazelskou aktivitou 😀 a kym si on cisti zuby, tak ja este brazdim. Patrick stale spinka. Inak do toho millovania sa mi nadalej nic moc nechce. Vobec sa to za tych 6 mesiacov nezmenilo. Hormonalne mi to proste moc nesedi. Sa muz smeje, zu az sa maly narodi, tak to uz milovanie raz za mesiac. Sak uvidime, hadam sa to upravi.

Dalsi krasny prajem. Zas bude nadherne. SA vytesujem.

Petronuska, ja by som len happy bola nech to vydrzi do oktorbra to pocasicko. Sak nech pekne kocikujem za slniecka. Ale skor by som sa bala ze dostaneme to co minuly rok, ze 2 tyzdne v maji krasne a cele leto na figu.

Mishka, tak ako prvy den v praci?
Kocky, co si hladate novu pracu. Ja vas obdivujem. Ja, mam trochu z novych kolektivov stresy, takze som happy ze sa vraciam do toho co poznam. No a hlavne je to dobry kolketiv, tak pohoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre