Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
19. apr 2010

Baby a dnes som sialene lutovala ze nemam fotak.
Stavaju nam cirkus a pri jednom privese mali 5 malych steniatok, take ako miminka, spravidla spinkali ze 5 minut ocka otvorili a zas haji. jDosla mama, zaciti mliecko a hned za nou a ona mrcha im nechcela dat. 😠

A Patrick si k nim sadol, oni mu vysli na nozky spinkat a jeden do nohavic - mal take na traky -tam si schoval hlavku a zaspal a jeden este na rameno liezol a on ho hladil. No naaaaaaaaaaaaaaaaaadhera. TAke chutne. 🙂
Som tava ze som nevzala fotak a to som na to rano myslela. No nic, hadam tam budu zajtra a sfotim si ich. Tam nas Patrick s nimi sedel asi polhodinku na slniecko a oni spinkali a hrali sa. 🙂

Jo a zajtra ho idem vziat prvykrat do cirskusu, je cely nadseny ze uvidi real klauna. A ja som zvedava ako to bude prezivat.

zdenkam
19. apr 2010

ladywitch, hej spociatku mi to prinasalo velku ulavu na tie krize ale rovnako ako vsetko ostatne fakt len spociatku asi 3O minut az dosla bolest prd platne aj to. Ale 😠 ten prvy pocit ze wau, bol super. Mam aj doma.jDobre sa na nej koji a vykladaju po praci ubolene nozky. 😀 a este som s Patrickom tu a tam na nej hopsala v naruci a spievala mu u toho. Ale inak sme takyto styl uspavania nepotrebovali. Didi bola number 1 v uspavani.

😉

a ako sa citis Ladywitch? Odratavate uz dni? Jaj sa isto zbesile tesite. 🙂
Ja mam dnes vykyvy, najprv som sa citla bez entuziazmu, ale zazitok so steniatkami ma naladil a potom smutna. Uplne psycho tieto hormony. Si so mnou zacinaju kyvat. NO a este som aj plakala, ked som kukala spravy, ze 2rocne dievcatka zabil nejaky frajer mamy, ked ho s nim nechala. Ze ho teraz sudia. Ale on tvrdi, ze jej neublizil. Este len povedali ze 2 rocne a ja uz som plakala. ☹
Zatial som este neronila pred telkou. Ach jaj.

ladywitch26
19. apr 2010

zdenka, ja mam tiez fitloptu doma a v tehu to bolo fakt super na vykladanie noh. aj teraz vykladam. ale malu dodnes uspavame na nej. cez den zaspava horsie, ale na lopte nema problem. keby som ju len tak dala do postielky, tak sa bude mrvit a mrncat aj pol hodinu a aj tak by mi nezaspala nakoniec. takto si ju polozim na vankus, pohojdam 5 minut a niekedy sa mi sice aj po ceste do spalne prebudi, ale len sa usmeje a zasa zavrie oci. a vecer, ked sa zotmie, tak uz mi nema problem zaspat aj bez nej. len sa mi vyvali na brucho, chvilu posleduje telku a spi. maximalne tak 10minut.

inak dni do dovolenky zas az tak neratam, aj sa tesim, ze uvidim nasich a oddychnem si, ale nejake extra vytesovanie to nie je.mne to po tyzdni doma zacne liezt zasa na nervy a tesim sa zasa nazad do irska. 😀

saminka
19. apr 2010

ahoj holky
opet vas vsechny zdravim 🙂 a vsem dekuji za uvitani 😉
Co se te socky tyce, urcite uz se to zprisnilo a ja si ted jeste pekne dlouho pockam 😒 kamaradka Slovenka o to pozadala pred dvema mesici a neustale po ni neco chteji,az sest razitek musela potvrdit,kde si praci hledala,je to fakt az k placi,vsak prace tu nikde moc neni,teda mozna v dublinu se najde ale tady v co.cork je to fakt ubohe 😠 jinak pracuji tady pres osm let,z toho asi pul roku nelegalne,tak narok na benefit mam,ale zase asi jim bude vadit,ze jsem nechala praci puvodni 😔

Ladywitch - nase mala se taky okolo sesti mesicu rozhodla,ze pit z lahve uz nechce 🙄 byla zvykla na odstrikane mliko,a od tech sesti tydnu vzdy jednu tydne dostala az teda okolo sesti mesicu ji zacala uplne bojkotovat a odmitat,zkusila jsem ruzne savicky,lahve, pritel ji krmil, krmila jsem kdyz uz fakt mela hlad,kdyz nemela,proste nic nepomahalo,pouzivala jsem savicky od Nuku - siliconove a koupila jsem i tu vetsi od 6 mesicu a to zabralo,teda hned jsem ji do lahvicky dala Um protoze planuji prestat kojit tak at se ji to tak neplete a zatim uspech,dnes si dala dalsich 120ml tak zitra ji to zase zvysim at nahradime dalsi kojo 🙂 kojeni si hrozne uzivam,ale taky si uvedomuji,ze by to pro ni mohlo byt pozdeji tezsi,ten presun na Um tak radeji driv nez pozdeji.....ale tebe fakt obdivuji,ze krmis po lzickach....musi to zabirat hrozne moc casu 😕 ale zase ji davas to nejlepsi 😵 a z ceho ted pije vodu nebo cajik? cetla jsem ze i z pitka se da davat mleko,kdyz jinak dite odmita lahev,ja to nezkousela,jeste neni na pitko naucena tak zatim trenujem jen s vodou 😉 a co se tyce tech mother a toddler group tak si musim zjistit jestli to mam nekdy v okoli.... pravidelne se schazime s holkama co maji mimca,vsechny starsi tak se miuska urcite od nich bude ucit 🙂
Petronushka - uz chapu, proc by tu malej nemusel byt kdyby ti dali epidural, fakt to museli byt silene nervy 😨 lale nastesti to dobre dopadlo....kdyz ja rodila spis teda uz tlacila tak me taky zacali strachovat,ze je mala rozrusena at teda tlacim vic,tak me to vystrasilo,ze jsem ani na kontrakce necekala a tlacila i kdyz nebyly 😅
a taky jsem si uzila cestovani busem z cr do Anglie, nekdy i trikrat rocne skoro 24 hodin cesta 😀 no letecky je to teda pohodlnejsi ale i tak dlouhe, teda aspon pro me kdyz jsem vyjizdela z Ostravy...

jinak taky moc doufam,ze vsechny co planuji odletet nebo rodina co ma priletet,ze se to podari, a ze uz se konecne litat zacne, snad uz od te stredy by se to melo ustalit,tech lidi je mi tak lito,co uvizli nekde a nemuzou se dostat domu ☹

Zdenkam - a ty si rodila na SK nebo v Irsku?

ladywitch26
19. apr 2010

inak s tymi steniatkami to muselo byt zlateeee. 😅 ja sa casto smejem na malej, ako chodi jacka hladkat do pelechu a niekedy mu potvora potajomky nosi jedlo. ja jej dam piskotu, ona si ju akoze da do pusy a odbehne a potom ju pristihnem, ako si ju z pusy vyberie a krmi s nou psa. a zistim to podla toho, lebo sa strasne nahlas rehoce pritom, az tak vyska.

ladywitch26
19. apr 2010

saminka, no ty malu aspon este kojis, ale ked prestala pit z flase, tak odmietala tekutiny. v ten den mi vypila sotva 200ml tekutin, tak som sa bala,ze sa mi tak dehydruje, ze s nou budem musiet utekat do nemocnice. ☹ caj mi bez problemov vypije aj z nuk pohara so slamkou, aj cez klasicku slamku, ale mlieko ani za svet.
inak ja som ju kojila len 7 mesiacov, resp. odstriekavala som a potom sa mi odstavila sama. mala som uz trochu menej mlieka, tak som jej jedno krmenie davala UM. vtedy vypila 700ml denne, a to som uz fakt nemala 😅 no ale potom zrazu z mojho vypila len 30ml a dost. tak som myslela, ze jej asi viac chuti to umele a dost ma to mrzelo. az potom po mesiaci som zistila, co ona vedela skor ako ja. ze som zasa tehu 😀 proste sa jej asi uz nepacila nova, hormonmi zmenena chut mlieka. ale aspon tych 7 mesiacov ho dostala, niektore maminy nemaju ani tolko, tak som rada.

saminka
19. apr 2010

ladywitch - tvoje malinka je fakt chytra hlavicka 😵 i tebe predbehla 🙂 ja to taky na Mius pozoruji,ze ji mm chutna jinak kdyz mam menzes.jsem jedna z tech stastnych,co maji cyklus od tretiho mesice, i kdyz ted me to uz par tydnu meska 😨 a kolik by vlastne mela mala vypit ted zacatkem osmeho mesice ? prikrmujeme rano kasickou,obedem a ovocem? uz jsem hroozne dlouho neodstrikavala tak ani nevim kolik ji ted davat te Um.Jinak jsem mela driv uplne divny pocit z Um,jak kdybych ji necim chtela sidit 😕 ale ted jak mi uz papa prikrmy tak uz je to v poho,je to uz tak vice normalni,ale fakt jsem necekala,jak rychle se prsa vyprazdnila a mlika je uz hoodne malo 😨 potrebuji jit k zubari na vytrhnuti osmicek,a potrebuji plnou anestezii tak i proto uz koncim, a taky si chci dat par mesicu pauzu nez se pokusime o cislo 2. 😀

saminka
19. apr 2010

lady - mrkla jsem ti do albika a Stanka je krasavice 😵 a mame stejny kolotoc na postylku, Mia ho uplne zboznuje,ted zrovna dosly baterky a ona ho furt sleduje a nic se nedeje 😅 tak zitra musim dokoupit

petronuska
19. apr 2010

Saminka ja jsem kousek od Vsetina, takze cesty mame taky na dlouho, kdyz litame k nasim. Ale co nam zbyva,ze?

Holky my mame zase problem, ze Jaydinek nechce pit z pitka. Porad je jeste na flasce, tu miluje a sem tam mu taky dam napit z normal sklenicky nebo hrnicku, nebo takove te detske flasky. Ale tedka jsem si vsimla, ze na zadni stolicce ma jakoby do hneda zbarveni. Si myslim, ze to bude asi hlavne proto, ze pije z flasky. Jak ja ho to odnaucim? Uz jsem zkousela mu ji nedat, ale desnej rev a pitko mi odmital ☹ A nedovedu si predstavit mu davat mliko ne z flasky, to bude horor rano a vecer.... Ach jo ☹

Zdenka s tema stenatkama je fakt skoda, ze nebyl fotak. Treba se jeste postesti, co?

No nic, ja dneska pujdu driv spat. Kdo vi, jaka bude noc... Jsem mu natrela dasna Tetthou granulkama, tak snad to bude lepsi.

Tak dobrou

ladywitch26
19. apr 2010

petronuska, moja najmladsia segra pila kazducke rano a vecer kakao z flasky az do jej sedem rokov.proste rano nevstala z postele,kym jej mama nedoniesla kakao a vecer do nej zas nevliezla bez flasky, takze klud. zuby ma uplne v poriadku, podla mna je to skor geneticka zalezitost alebo sposob cistenia zubov za to zodpovedny, nie flaska.

saminka, ten kolotoc som jej uz zvesila, lebo akonahle sa vedela posadit, uz sa nan zavesovala. ale tu hraciu skrinku ma stale na postielke a rano, ked sa zobudi, tak si ju sama zapne. ale aj tak ma najradsej len tie zvuky pralesu, vazna hudba ju nejako nenadchla. 😀

cetrojka
19. apr 2010

Ladysparky - mala je krasna bambulka, navyse ja Pavlinku veru mozem, takze moja srdcovka 🙂 🙂 a uprimne v dobrom zavidim to spinkanie, nas Misko veru maminu nenecha pospinkat ☹ ☹ no snad sa to casom utrasie...

Petronuska - joooj, tak to si veru mala na maaaale, ale chvalabohu ze to dobre dopadlo a teraz drobcovi veru nic nechyba, zlaty je, smudlo male, 😉 😉 😵 😵

Catalin - ze prsi... a ja sa tam teperim 😒 no moje srdce bude hriatuo 🙂 mozno sa vyjasni, snad dufam.. a do soboty uz hadam i mrak zmizne aspon ako tak... nam to v stredu pada, takze trajekt a auto. O skusenost budeme bohatsi.

A mne ta radost a ocakavanie rodiny za to stoji. A urobim vsetko pre to aby mal drobec pohodlie!!! Kto pozna moj pribeh, necuduje sa ze nas to taha domov hoci len na tyzden - na otocku. 😒 😉

Uz chystame,balime, prebalujeme az sa zmestime 🙂 🙂 a velmi sa tesime, hoci vieme ze to bude narocne...
Dnes nas navstivili nurska len tak z rychlika, dala kopec "dobrych" rad a isla dalej. Inak mne to ich nevyzuvanie sa tak vadi... joooj, neviem ako vy to beriete... a este ked mame tu v tom apartmane blede koberce v izbach - landlord tu take mal - tak mi zaludok dviha ako sa tu bez ostychu prececurala 😠 😠 😠 😠 toto asi nikdy neprehryziem... ja vzdy navsteve milo ponukam "slippers" 😀 😀 😀 zopar ludi sa mi podarilo vyzut 🙂 🙂 zarytych irov 😀 😀 ale ju nie .... 😠 tak tak...

idkam a vam zelam najlepsie z najlepsieho a deturencov vela radosti s vami 😉 😉

zdenkam
19. apr 2010

Ja som rodila v Irl, uz neviem kto sa tu pytal.

Saminka ja som kojila 2 roky a ja som ta statlivkyna co 1,5 cyklus vdaka tomu nemala. 🙂
Ale inak je to uplne bezne ze deti pocas menzesu dokonca aj uplne odmietnu mliecko. Je to hormonalne inak zlozene a ma tak iny chut pre ne.

Petronuska a co ho tak silis na pitie z pititka. Ako pise Ladywitch, ja radsej nech mliecko pije nez forma akou ho pije. Nas ma 3 roky a pije pred spanim z flase. Moja segra bola ten isty pripad, aj do skolky nastupila stale pila miecko z flase.
Ako to ta nekritizujem, len si myslim, ze si zbytocne pridavas starosti.
Nas ine tekutiny pil z pititka, lebo dzusy riedene a tak sa zasadne z flase davat nemaju, tak sme to nerobili. Ale mliecko ma fakt netakuje. Nech si este uzije kusok babatka v sebe, dlho uz nebude.

Ladywitch, jasne dala si malej skvely vyzivovy zaklad tym kojenim a to musim podoknut, ze si to mala podstatne tazsie ako my co len vytiahneme didik. To mas moj obiv. Vlastne vsetke maminky, ktore o to musia viac bojovat. Uvidime ake to budem mat teraz po planovanej sekcie, trochu mam obavy. Pretoze pri tej emergency bol uz porod rozbehnuty a s nim vsetko co k tomu patri, co ma prijst, ked sa babo narodi, takze mliecko od prveho prsatia nadhera, ale cosi mi vravi, ze ked mi to tak nacasaju, kedy to im vyhovuje a nie organizmus ze sam si to zvoli, ze to moze byt narocnejsie s kojenim. Hlavne prve dni. Trosku sa toho bojim, ale nechcem sa nespravne naladit. Ale aj tak sa bojim.

zdenkam
19. apr 2010

cyklus som nemala 1,5 roka vdaka kojeniu. Nejako som to tam domrvila so stylizaciou v tom predchadzajucom prispevku

cetrojka
19. apr 2010

Zdenka, tak to si stastna mamina, mne v sobotu zacal ☹ ☹ ☹ a nechapem preco 😨 😨 mliecko mame... hmhmhm... no prirodu neodobem

zdenkam
20. apr 2010

tak tak Cetrojka, ja som skor patrila k tym extremistkam, ktorym to tak dlho neprislo. /o par som ich pocula ale spravidla to u vacsiny mam tak dlho netrva/Vravi sa ze zalezi aj od toho ako casto sa koji. No ja som od 6 t kojila kazde 2 hodky do 6 mesiacov - cez den. V noci kedy ako 3-4 krat.

Ale prirodu neoklames, ze asi to ma u kazdeho inak nacasovane.

Dalsi krasny den. 🙂 Ze nam pocasie ma vydrzat do piatka takto? Poculi ste?

ladywitch26
20. apr 2010

cetrojka, ja som tiez mala prvy menzes nejako po 6tich tyzdnoch a tiez som sa divila, ze co tak skoro, ale asi to este nebol taky klasicky, mozno to este patrilo k tomu cisteniu. dalsi som dostala az po pol roku potom. a ten uz bol ozajstny, lebo potom som hned otehotnela 😀

inak na ten trajekt odporucam vziat si radsej vlastne jedlo, lebo tam je to nenormalne predrazene. my sme len za ranajky a veceru pre dvoch cvakli stovku. a francuzsko odporucam stat len na velkych pumpach, nie na odpocivadlach, ked chcete pouzit wc, lebo nemaju misy, len diery do zeme.. 😝 ja som radsej drzala az po nemecko. 😀 a lepsia trasa je cez le havre-rouen-amiens, nez cez pariz, lebo v parizi je husta premavka a tou hornou trasou sme ani vela aut nestretli, tak sa slo super. len tie mytne brany na kazdom rohu nas vytacali, lebo na irskom aute musel muz vyliezat z auta a tak platit.

arian
20. apr 2010

Ahojte zienky!!!

Sme spat v irsku uz skoro tyzden a ja nestiham ani napisat.

Na slovensku to uslo a v parizi bolo skvele. Vsetkym odporucam. Aj ked ceny nenormalne. Zmrzlina 4E, cukrova vata 3,50 a parok v rozku 6E. Juuj ale je tam draho, ale prenadherne.

Matkovi sme na slovensku dali urobit tie zubky, lebo tu za to pytali od 2,500 do 5 000 E. Takze mu vytrhali vrchne zuby, urobili keramicku zubnu nahradu ( zabu) , pri trhani ho uspali a vsetko nas to vyslo 600E. A to mu trhali aj zadne spodne stolicky. Krasne sme usetrili, lebo na to aby sme mu to dali robit tu, sme fakt nemali. A to bolo aj jedine, co sa nam na slovensku podarilo. Inak dovolenka o nicom.

Vitam nove dievcata a novym mamickam, ktorym som neblahozelala, prajem veela zdravicka, mliecka a prespatych noci.

Baby, nasli sme novy dom, kym nam daju ten council, tak balim a v piatok sa stahujeme. Aj sme radi aj nam je trosku luto, lebo to mam daleko odtial do skoly s malym, zaslapem si pol hodku, pretoze on ma strasne pomaly krok. Ale matik je nateseny, lebo je tam velka obyvacka s krbom, tak sa nevie dockat.

No utekam nieco uvarit a porobit doma a potom sa vam ozvem a popisem ako bolo v parizi a pridam fotky. Vsetkym vam dakujem za prianie peknej dovolenky. No a samozrejme musim vas docitat, lebo nemam prehlad.

Ahojte a krasny den!

tixi
20. apr 2010

caute zienky 🙂 vcera som bola s muzom na tej predporodnej priprave, v celku zaujimave pocuvanie, bolo to skor o tom, ze rodicka ma hlavne pozitivne mysliet a strach ma ist bokom, vsetko je vraj v nasej hlave a najprv sa musime psychicky pripravit na porod a potom bude aj ta fyzicka cast ovela jednoduchsia
ta porodna sestricka co nam o tom prednasala mi skor pripadala ako psychologicka, urcite je ju mat stastie na porodnej sale, lebo ja som od nej odisla kludna a vyrovnana ako baranok 😀
okrem praktickej ukazky ako ma zena dychat, tlacit, co robit pocas kontrakcii mi tiez radila aby som jedla denne jednu kavovu lyzicku lanovych semienok, vraj to velmi dobre okrem ineho vplyva na vaginu a porodne cesty, kde vytvara akysi mazlavy film a porod je tym jednoduchsi 😉 tiez mi odporucala malinovy caj

co ma vsak zarazilo je to, ze som sa dozvedela, ze epidural v noci nepodavaju, pravdepodobne z organizacnych dovodov, kedze pocas nocnej sluzby je na odd.ARO len jeden lekar 😒
tiez som ostala prekvapena, ze vo vranovskej nemocnici porody vacsinou planuju, takze su vyvolavane prostaglandinom a nejde len o rodicky co su uz po termine...

kacenkalm
20. apr 2010

ahojte baby
mam jednu otazku...tiez davate svojim detickam tie baby rice pudding, co su tie kase?Ja som to malej nakupila na sk tie Nestle co su,a ta to strasne lubi,vzdy na desiatu jej robievam,aj s varenym ovocim niekedy zmiesam take pyre...
inak vas pravidelne citam,rada by som sa s vami aj podelila o bezne veci,ale akosi mi to neda po tom,co ma niekto ''vypatral tu a natrel''.....najskor sa musim z toho spamatat....stale by som mala pocit,ze niekto,koho osobne poznam cita moje prispevky a rozobera ich s niekym inym... 😒
inak nasa mala je tiez v pohode,zlatucka,uz kazdu chvilu cakame prvy zubok... 🙂
tak sa drzte a vela radosti s deturencami 🙂 🙂

zdenkam
20. apr 2010

Arian a to co mal maly so zubkami, lebo to znie brutalne co si opisala. Uff. To ja dospela by som mala z toho hrozu.
Ale slusne ste usetrili to hej, ved do Ciech, Slovenska a Madarska sa chodi aj za zdravotnym turizmom. Ze hlavne za zubarmi lebo toje lacnejsie ako tuna. To kolko zubkov mu teda vytrhali a to mliecne?

Inak to ja pocuvam aj od Irov ze napr KOdan sialene draha. Sa mi minule jedna zakaznicka stazovala. Je to take divne , lebo sak uz tu su drahe ceny a tak sa mi zda neuveritelne este drahsie mat. INak ale ta Irka vravela ze v tom Svedsku je uplne ina starostlivost socialna ze super pre starych ludi.

zdenkam
20. apr 2010

A nahod fotky Arian. My planujeme v auguste, ak muz bude mat kratky tyzden na par dni do 'Francuzska ale nie do Pariza - to musi pockat. moj sen je okrem ineho aj St. Michele /asi som to trosku zle napisala/ v Bretonsku. TAkze hadam sa podari. No a potom do Sr na mesiac.

Inak Ladywitchk, tiez to mam tak ako ty, doma si uzivam 1O dni. A potom mi uz vsetko chyba, co mam tu zauzivane.Dokonca aj to varenie a povinnosti domace. Neni som zvyknuta proste na nicnerobenie. Ale hoc ich tam mam rada, viem si predstavit ist tam len raz za rok, lenze to uz neni len o mne, nas zivot. 'CHodim tam pre dobro maleho a nech si pozna babku a dedka a oni poznaju jeho. To je ten hlavny dovod.

Inak som zvazovala nad neplatenou matersku, ale somdospela k zaveru, ze plna sa mi neoplati. Nie kvoli financiam, ALe nastupit mam pred Vianocami, isto vezmem mesiac neplatenej, ale 4 to nie, lebo to by som mala nastupit v aprili a to by bolo nerealne ist v lete domov este by som nemala narok no a v septembri maly zacne skolu, tak by sme sa uz cely rok nedostali. ¨ TAkze neplatena materska 4 mesiace mi fakt nesedi.

janec79
20. apr 2010

Petronushka: my tiez stale z flasky mliecko a, vodicku pije pekne z poharika....Neviem, ci by ten hnedy zubok mohol byt z flasky - a hlavne tak skoro, ved maly ma 16 mesiacov?? skus sa spytat dr...vraj deti zvyknu mavat ocernene zubky zo sladkosti, resp. zo sladkych napojov...ale to myslim nie je vas pripad...

Arian: vitam ta spat!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze dovolenka, ako sa patri...na dovolenke netreba az tak pocitat kazdu korunku, ved je to predsa DOVOLENKA😀 Ja zboznujem pozerat fotky, tak dufam, ze nebudes moc zaneprazdnena stahovanim a najdes cas hodit nejake na net. 😉

Tixi: aj ja som zrutila lanove semienka, v jogurte boli najlepsie 😉 U nas v nitre to bolo napodobne s epi, ja som mala prave preto smolu, ze som rodila v noci ☹

zdenkam: ja som teda naplno vyuzila neplatenu matersku 😵 😵 Myslis, ze by si nedostala v lete dovolenku ?? Aj parental leave by si si mohla vziat...Ale vlastne, co ja riesim, ked budete vsetci happy a hlavne ty budes spokojna s nastupom, tak netreba nic spekulovat 😉

Ja zacinam pomenej pracovat od maja 🙂 🙂 🙂 Sice nie celych 5 dni, ale 3 dni do tyzdna- velmi sa tomu tesim. konecne budem viacej casu na malu a snad aj na mna trosku.

Baby, mate niektora z vas zrkadlovku?? Ja sa moc vo fotakoch nevyznam, ale planujeme kupit, tak ak mate nejaka skusenosti, tak som same ucho..

zdenkam
20. apr 2010

NO isto by bolo nefer chciet po mesiaci v praci hned 1O dni volna v maji, lebo mi na leto domov nechodime kvoli horucavam. TAkze bud maj alebo september. Parental leave mi nehrozi, nechcem. Ja by som sa doma scvokla ze stale len doma. Ako to fakt. Ja potrebujem do prace, ale proste chcem len na veceri tak 2 a jeden den cez vikend. TAkze maximalne 18 hodin.
No a dalsi variant by bol, ostat doma tak ci tak, ale to tiez nie,lebo New Ross nie je Dublin a pracu by som asi uz tazko nasla a ja do chippera nepojdem /nechap ma zle Ladywitch to nie je urazka - ja len na to nemam robit tam za horucim a s horucim/
TAkze co mam kamosku tej sa uz vyse roka nic az na cleaningy najst nepodarilo a to tiez robit nechcem.

Janec ja tie deti milujem, ale oni chcu tak vela energie. Musim od nich aj prec aby som im mala co kazdy den ponuknut a nechapat to ako pritaz. Napr dnes sme rano boi v parku, potom na mt grou, teraz spinka a ja varim a vecer ideme do cirkusu. A tak sa tesim, mame pestry den ale byt stale rok doma, to si neviem predstavit ze by som sa tak tesila a s radostou vymyslala program. DAlsia kamoska co ma dcerku 1,5 rocnu a synceka 3,5 rocneho robi len soboty a ta vravi, ze sa ako sialena tesi na tie soboty, ze rano je hodinu vopred vychystana. Ze proste od deticiek aj musi prec ako ja. A ja som rada, ze niekto rozumie o com hovorim. Ale mne vyhovuje robit veceri a ist si tam akoby odddychnut. Asi by som nevedela fungovat opacne, ze robit cez den a na vecer dojst domov a naplno sa venovat detom. Aj ked clovek neviem, nemozem to konstatovat, lebo som to neskusila.

TAkze chcem v januari nastupit s5 a v maji pekne na 1O dni do sr, ale isto nechcem robit cely vikend. To uz nie. Len ja tam robim uz vyse 3 rokov a stale vikendy. To vies, Iri sa nehrnu robit soboty a tot este nedelu. Ja by som tu nedelu aj brala, lebo je 5O percent extra navyse hodinova mzda a navyse ja mam rada ako su ludia nedelu naladeni lepsie.Skor tej soboty sa chcem vzdat.

Idem stiahnut fotky so steniatkami a pridam do albumu Patrickovho. S'a dnes podarili aj ked nie az tak pekne ako by boli vcera

zdenkam
20. apr 2010

tu su fotecky

janec79
20. apr 2010

zdenkam: chapem to, ja netvrdim, ze treba zostat s dietatom do 3 rokov, ani netvrdim a neodcudzujem nikoho, kto ide po pol roku do prace. Ved kazda zena je ina... kazda ma svoje dovody preco ist resp. neist.
A urcite je ine a svojim sposobom tazsie naplanovat pekny den pre 3 rocne dieta, ako pre par mesacne.
Uzite si cirkus vecer...joooj, to je uz moc davno, ked som ja bola naposledy 🙂 Ale zboznovala som cirkus a pamatam, ze sme chodievali vzdy, ked prisiel do nitry- raz ked som bola chora, tvarila som sa, ze som ok, len aby som mohla ist.....

janec79
20. apr 2010

jeeej, zlati su vsetci -aj patrick, aj steniatka, aj kone 🙂 🙂 🙂

zdenkam
20. apr 2010

janec dik za pochopenie. Myslim, ze to neni az tak tazke chapat, ale stretava sa s nazorom aj ze to je divne.
TAk hej, vravim,ze som prvych 6 mesiacov t.j. kym maly zacal poriadne sediet neznasala od neho odchadzat a tie preplenene prsia mi aj hlasili, ze mam byt pri nom. Äle nechcem prijst o pracu,lebo inu nezozeniem a mam tuto rada a aj ludi v nej. A ja nerada zvykam na novy kolektiv a tak, som v tom trochu stresman. Proste treba vsetko zvazit.

Steniatka boli najkrajsie.
A este jedna z minifarmy a asi az taka chutna nebude, ale je odvazna. Mna by ani keby mi zaplatili nedonutili tie potvory pohladkat,ale nechcem,a by sa maly bal,takze aj pavukov nech chyta a tak.

janec79
20. apr 2010

zdenkam: supeeer, ja zasa take potvorky mozem. Celkovo som dost na zvieratka 😉 Len jedine zviera moc nemusim a to je macka-brrr akosi im neviem prist na chut. Okrem tradicnym zvieratiek ako rybky, ci papagajov, som niekolko rokov chovala hada a aj pavuka chvilu. Jooj,no ale potom som sa rozhodla ist do irska, tak som tie moje zvieratka darovala do jedneho chovproduktu, kedze doma by sa mi nemal o ne kto starat. Pred pavukom som mala viac respektu, ale had bola moja srdcovka - bola to azijska uzovka a dostala som ju k mojim 19.narodeninam a pamatam, ze bola velka asi ako ceruzka a ked som ju darovala, tak mala cez 170 cm...ale zas to nebol taky hruby had ako nejaky pyton 😉 Lubila som ho moc a aj som si za nim poplakala. Ale zas na druhej strane, aj tak potreboval samicku, uz mu bolo smutno a v poslednej dobre hryzol jak divy...takze skor ci neskor by som ho musela podarovat. Hmmmmmm rada nanho spominam.......

zdenkam
20. apr 2010

Janec tak to my sme doma skrecka mali a ked sa pominul tak moj brat plakal za nim. Otcova sestra tiez chovala hada. Tak ja by som sa bala. A macku tiez nemusim. Maciatka hej, ale macka mi pride nevypocitatelna a nejako jej neviem prijst na chut. NO a klasika tiez sme mali rybicky.
So skreckom som mala ako au pair v Anglicku zlu skusenost, lebo ho nechvali na vecer pobehat po obyvaku a on sa zacpal do reproduktorov a tak som tam pon strkla ruku - osudny omyl. Sa citil ohrozeny a vonku som ho vybrala vysiaceho na mojom prste. Slusne modry palec som potom mala.
Inak mi nerobi problem zit so psami a v tom anglicku som si jedneho tak oblubila ze sme spolu spavali v posteli, ked som bola v dome sama a bolo mi smutno. Ale musela spavat na opacnom konci, kde som mala nohy. Ona potvora sa cpala samozrejme na vankus, ale to bolo big no no. 🙂

Na pavuka by som sa neodvazila. Mas moj obdiv. 😲
Inak ta moja kamoska Anne ta sa snazi deticky ucit, aby sa nebali a taka humorna prihoda. Nechala malu siahnut na osu. NO hold, mala dostala lekciu a pichanec ☹ asi sa uz bude bat.

NO a teraz mame doma uz 8 rokov /v sr/ korytnacku Elzu. Patrick je nou desne fascinovany ked ju sestra nechava pobehat po detskej izbe. Stale kuka a chyta ze ma pazuryky a chvostik a tak. Elza je uzasna a najviac sa o nu stara moja mamina. RAz mala zapalene oci a boli u zverolekara, tak jej ako dietatu kvapkala kvapky do oci. No kde by sme boli bez mam? 🙂 Su nasi zachranci a je mile vediet, ze tuto ulohu pre nase deti zohrame my.

annaola
20. apr 2010

Ahojte,
neda sa mi nepripojit k diskusii o prirode 🙂 - Mam doma zalozenu celu zlozku o tomto probleme , Tomaska v tusim 3,5rokoch poslala lekarka na oddelnie predkozky chirurgom, ale nesli sme tam. Umyvali sme pipika bylinkou slezom nebadanym , teraz v 5 rokoch ma uz polovicu skoro oddelenu a bez brutalnych operacii.Podotykam, ze on ziadne problemy nemal, nerobil sa mu balonik pri moceni, ani ziadne zapaly nemal.. ale ti starsi lekari posielaju vsetkych chlapcov automaticky v 2 rokoch na urologiu, ci chirurgiu. Dnes sa ale vsade pise o tom, ze predkozka sa oddeli sama , ked uz nie do nejakych 5 rokoch, tak v puberte urcite posobenim hormonov. A ak detska lekarka nasilu stahuje, tak jasne ze potom to prirastie - urobi sa mala jazvicka spojena so zaludom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre