Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
21. apr 2010

Janec a dnes teda definitivne rozhodnutie ze isto sa do prace vratim, lebo na moje miesto a kolegynine hladaju nahradu, dnes vysiel inzerat a uff za den 35 zaujemcov. ked mna prijimali pred 4 rokmi, tak 4zaujemcovia. ze nikdy za celu ekzistenciu taky zaujem nebol o part time sale assistant, asi tak.
Takze najst pracu, ak by som s touto sekla by bol skor zazrak. Uff. Ludia su riadne zufali asi uz, beru co pridu, ze aj muzi sa hlasili. Ako fakt sa nestacim cudovat a to ten nas obchodik vlastnil uz stary otec mojej sefky, t. j. je tam nejakych 5O rokov.

O rekttalnej trubicke som pocula, ale ze sa dlhdobo uzivat nema. Dufam,ze ju nebudem musiet pouzit nikdy, lebo ja som malemu nemala ani to srdce dat teplomer do ritky, sa mi to zda strasne brutalne a navyse ani neviem ako hlboko zasunut. STale len podpazusim sme merali. Joooj, nech to nepotrebujem robit ani pri druhom babu. Ja som na to slaba natura.

Tinka, pekne foto s malickym
🙂

Ladywitch a fakt mi to neda, ved ten scan v 2O tt ved to je velky scan ktorym sa vsetko to dolezite zistuje a vsetke tie merania robia.To sa mi skutocne zda na hlavu co ti povedali. Nechapem. 😖
TAk ja idem do nemocnice piatok a fakt som zvedava ci okrem mocu aj cosi ine -mali by merat brusko tak uvidime co to oh god love u, you r big - je pradivne alebo nie. Ako uz ma to otravuje aj dnes ze ou, you r big to have 3 month to go.
SAk nech sa strcia niekam. 😠 Co si mam teraz vytiahnut stupel a vyfucat jak lopta ci co. Ako vravime s kolegynou, to len preto ze mame ten melon, kym iny ludia maju caso aj okolo pasa a tak.

fredika
21. apr 2010

baby, dakujem za odpovede a prosim ta zdenka ako cez ambasadu to mam vybavit? bola si tam osobne ci si tiez posielala postou?
mala dnes vecer tak zavyjala.. strasne ju bolelo brusko, nemohla zaspat, uz cakam kedy sa zobudi kazdu chvilu, nakrmim ju a zase bude urcite plakat... dufam, ze ju to coskoro prejde.

zdenkam
22. apr 2010

musis tam osobne, ale vopred ich kontaktuj ze je lepsie si dohodnut app. treba k tomu ten appostiovany irl rodny list ale tu ziskas postou cez oddelenie cudz zalezitosti v dubline spolu postal order im to tam zasles. Ta postal order asi 2O eur ma byt. Kukni na webe, vsetko to tam pise.
A az budes pisat ambasade alebo telefonovat, sa spytaj ci nestaci aby tam isiel tu ziadost podat len manzel, usetrite si cestu aj ked vam to az tak daleko asi zas neni. Myslim, ze ak ste manzelia a muz je Slovak - co je, tak to moze vybavit aj on bez vas.

Ja som musela osobne, neboli sme manzelia a muz nie Slovak. Ale aspon sme ich uprostili a ten jednorazovy cestovny doklad mu potom pri vyzdvihnuti dali aj bez mojej pritomnosti. Leob my sme o to zaziadali skor- urobili nam vynimku a len po to o par t dosiel potom Petr. Su aj ochotni, ak sa im velmi chce. Alebo zeby to bola slaba chvilka? 🙂

petronuska
22. apr 2010

Ahojky,
u nas se konecne spalo o neco dyl, do 7:10 😀 Tak mozna vydrzi nespat az do obeda 😎

Tinka, tak pekne uvitajte svokrovce, at se jim tu libi. A sobota snad bude hezky. Ty budes mit postarane o hlidani a ja taky 😉

Ja pouzivala teplomer taky jen parkrat, kdyz uz se maly nemohl vykakat 4 dny a plakal hrozne. Tak jsme pichli teplomer, posudlali chvilku, ale ne moc daleko, taky jsem se bala, a pak chvilku zacvicili s nozkama a uz to slo ven :o)
Jinak teplotu u nas merime taky pod pazi. Maly drzi, tak je to ok.

Zdenka ja taky byla pekne velka s malym a taky jsem slysela vsude poznamky, jak jsem velka a maly, ze bude veliky, ze se mam na co tesit. Nakonec se narodil a mel 3,1, takze krasa
😎

Fredika ty byvas kde? Ja bych si totiz takove veci vyridila asi osobne, kdybych nebydlela moc daleko. Apostila je v pohode, behem par minut na pockani za 20e.
Jinak u nas je stesti to, ze mam Ira, tak maly dostal irsky pas bez problemu do 10 dni.
Ja jsem v CR cesky pas nevyrizovala, jen jsem si ho nechala zapsat do sveho. A stacila jim overena kopie prelozeneho rodneho listu, protoze origos jsem nemela jeste vyrizeny. To same na socialce v CR na vyrizeni porodneho a rodicovskeho prispevku jim stacila ta overena kopie. Nastesti aspon nekde jsme narazili na dobry lidi :o)

Fredika place, hlavne v noci moooc poznam. Maly trpel desne na koliku, jsme si pobreceli kolikrat s nim. V noci to bylo nejhorsi. Ale pres den taky nic moc. Vzdycky se najedl a pak do 10min desnej rev ☹ Byla jsem s nim i v nemocnici, ale stejne mi nepomohli. Rekli, ze je to kolika a ze to holt musime preckat. Akorat jsem si sla koupit homeo na koliku a to trosku pomohlo po 10ti dnech. No ale ve 2,5mesicich jako by utne a nic prdolovi nebylo :o) Ale myslela jsem, ze to nikdy neskonci 😒

Tak snad u vas to brzy prejde...Hlavne nechavat hodne odgrgavat, kazdou chvilku. Ty kojis a nebo mala pije z flasky?

saminka
22. apr 2010

ahojky

Petronusko fakt ti doma nedelali problemy ze neni datum narozeni na rodnem listu? ja kvuli toho ani porodne vyridit nemohla a to jsem tam byla osobne v breznu,fakt je to na houby jak ti kazdy rekne neco jineho(myslim tim urednice) a to jsem si ho nechavala prelozit prekladatelskou firmou v Dublinu a stejne i to bylo malo 🙄
JO a co je vlastne ta apostila? to je jako razitko? jsem nejak mimo,taky mam Ira tak ma Mia irsky pas zatim...

Jinak ohledne toho benefitu - jsem se vcera dozvedela,ze i stejnou situaci mely dve kamosky -jedna irka jedna slovenka, a nakonec to obe dostaly sice o dva mesice pozdeji ale preci,tak snad budu v pohode taky 😵 zatim si fakt neumim predstavit,ze bych ted do prace odesla,vsak porad jeste kojim 😅 😅

mishka711
22. apr 2010

ahojte ani ja nejak nestiham vcera bol tato s maly u gp ho mal v noci teplotu a rano sa mi cely vysipal tak sme na antibiotikach 😠 mal dlho kasel a ten mu sadol na priedusky tak sa to tak prejavylo najhorsie ze mi nechcel nic jest ani pit pomaly a dokonca ani syrup co vzdy si dal dat calpol a vsetko no to bolo rano som ho nezobudila na antibiot.az ked sa rano zobudil tak uz teplotu nemal tak si dal aj liek no na nervy takze asi na stretko zase neprideme ako naschval jedine ze by sa zase posunulo alebo?nejak nevidim co kde a ako sa kona??tinka no takze uz svokrovci parada aspon si odychnes hihi a dodatocne k sviatku prajeme chlapo len to naj hlavne zdravicka to je podstatne a janec !!!ivu pozna odtialto s irl no a ty mas malu v tej slovenskej skolke?tam chodi aj jednej znamej mala vola sa Simonka poznas?

fredika
22. apr 2010

zdenkam, hladam to hladam, ale zatial som este nenasla to co potrebujem.. no asi tam zajdeme osobne, neviem. aj tak budeme musiet ist kvoli dani do dublinu na tax, to tiez neviem si kde je, vraj niekde v tallagh? viete niekto? lebo manzelovi hovorili kolegovia v praci, ze si tam ma ist zahlasit malu a budu mu stahovat mensie dane, ja neviem, z tychto veci uradnych a vybavovaciek som uplne mimo... ☹ zdenka a ked budem mat ten apostile tak potom mi na zaklade toho ambasada vyhotovi slovensky rodny list?? my ideme aj tak ziadat o irsky pas, ale ten slovensky rodny list asi budem potrebovat k vybaveniu toho prispevku porodneho na slovensku, vsak?
a irsky pas? ja mam aplikaciu z posty, staci to vypisat, prilozit foto a co este k tomu?

petronuska, byvam v kildare, to nie je od dublinu daleko, len problem, ze manzel cez tyzden pracuje takze si bude musiet asi zobrat 1 den neplateneho volna ak mu ho teda daju.. 😒 no a s tou kolikou je to veru na prd... dufam, ze jej to prejde coskoro, zajtra ma 2 mesiace, hovori sa, ze kolika byva najviac do 3 mesiacov? ale to je asi individualne, uvidime..

mishka, tak ste zasa chorucki. no zelam pevne nervy a skore uzdravenie.

a mimochodom co dnes varite?

mamartinka
22. apr 2010

Caute.Tak nakoniec asi litadlo letelo a my sme aj tak radsej zostali tuna v Irsku.Nechceli sme riskovat ze manzel sa v pondelok nedostane spet.Tak letime na tyzden az 27.05 a snad to do tej doby bude v poriadku.Zelam este pekny den.

petronuska
22. apr 2010

Saminka abych pravdu rekla, tak jsem si ani nevsimla, jestli tam to datum narozeni je nebo neni. Ale nikdo nic nerikal, tak jsem to neresila 😉
Jo, urednici jsou kazdej jinej. Kamosky, co tu bydli a jinak jsou z Prerova, vyrizuji rodicak uz skoro rok. Porad po nich chtej nejake formulare, ktere ani nejsou a furt neco 😠 Ja to mela docela v pohode. Na Vsetine je jen jedna pani, ktera se stara o ty, co ziji jinde. Tak toho vi vic co a jak, nez nekdo, kdo k tomu prijde jen parkrat a vi houby.
Ja si nechala prelozit v CR, ale byla to nejaka divna zenska, mi to prelozila s nejakyma chybama. Za ty prachy, to je des nekdy.

Apostila je to razitko a bez toho ti vlastne ten rodnej list neplati.

Mishka teda bobek malej ☹ snad bude brzy zdravucky.
A stretko by melo byt v sobotu, zase asi kolem 2hod? ve Phoenix parku
Teda aspon myslim 😅

Fredika nevim, jestli nahodou k tomu pasu nemusis nakonec poslat i svuj pas....Nejsem si jista
A fotka musi byt podepsana od policie. Teda tak jme to museli my mit s tou fotkou.

Ohledne dani nevim. Taky mam v tech urednich vecech gulas...

Ja varim az kdyz prijde R z prace. Dneska bude rizoto smetanove s kur masem :o)

janec79
22. apr 2010

krasny slnecny den prajem vsetkym,
Len na okraj, aby som to tu uz nerozoberala, na 90 % nechame malu s tou kamaratkou, plus bude chodievat na ihrisko, prave hladam aj mt group v nasom okoli...Aj keby to malo byt len na par mesiacov, nevadi-ved mala nie je tak stara, ze by ma mrzelo ze nie je kazdy den v skolke. V ved nebude uplne izolovana od deticiek.

Zdeni, a co su to tie story time v kniznici? Citaju sa rozpravky, ci sa aj nejako hra? Mate nejaka dublincanka skusenosti s tymi kniznicami?

mishka: ja sa poznam s ivou este z vysky-je to uz peknych par rokov dozadu..ten svej je fakt maly. A ano, simonka chodi do skolky 🙂 🙂

No a co sa sobotnajsieho stretka tyka, nasa ucast je tiez ohrozena, lebo mala zacala mat v noci teploty, dnes je manzel s nou doma a mala vraj kaka a kaka furt!!!!!!!!!! No takze uvidime, mozno len cosi zjedla, lebo vcera mala doslova zraci den! A vlastne o kolkej by bol zraz a kde konkretne vo phoenixe, kedze to nie je ziadny maly parcik...

zdeni: part timeove robotky su dost vyhladavane a nie je ich veru vela!!!!!! A ani v dubline!!!!!!!!!!!!! Uz som vzdala hladanie. Ale tesim sa aj z tych skratenych 3 dni, dnes mi dali oficialne papier do ruky, takze od 1.maja zacinam!!!! Huraa

fredika: drzte sa s malou, ak ti vyjde cas, supni updatnute fotky, ved mala sa urcite meni zo dna na den. Drzim palce pri vybavovackach a dufam, ze bruskabol coskoro pominie 😉

zdenkam
22. apr 2010

Janec to sa cita taka velikanska kniha - rozpravka ale obrovska kniha to je, deticky sedia dokola na vankusoch a pocuvaju a potom maluju alebo cmaraju k teme tej rozpravky.

Fredika, mrknem ti link a napisem ti. No ano sk rodny list potrebujes na vsetke tie prispevkky, inak zabudni na te, leob sk evidencia je na zaklade rodneho cisla a tam to cele viazne. Tu rodne cisl a nepoznaju.

a to ze na tax musis kvoli tomu ze sa vam narodilo dieta, tak to pocujem 1x, le 😲 bo co ja viem deti na tax vplyv nemaju. Rozhoduje ci ty mas pracu alebo nie a ake si delite tax credity v pripade ze mas pracu. Slusne sme to absolvovali delenie tax creditov v januari, tak aspon viem o com to konecne je. Ja som muzovi darovala polovicu tax creditov, tym padom sa mu vyrazne znizili dane ale ja som zacala platit, ale v konecnom dosledku to bolo pre nas vyhodne, lebo ja platim tak bud15 eur alebo 20 plus tax levy a muzovi to podstatne viac usetri na daniach, lebo u mna kvoli part time prijmu neboli tie tax credity plne vyuzite.

zdenkam
22. apr 2010

Janec a tak si myslim,ze aj mas pravdu, ak to neni ze na rok a viac tak isto je to dobre rozhodnutie aj po financnej stranke a to je dolezity fakt. Drzim prsty, nech ste vsetci spokojni. A vsetke maminky, ktore zveria deticky cudzim obdivujem, ja by som to nedokazala ale chapem, ze nemate ine riesenie.

zdenkam
22. apr 2010

PRE FREDIKU.
Tu je to info z netu. tym som sa ja riadila a urobila tak a no problem.

How to get your Document Authenticated\Apostilled
Documents that have been executed in Ireland, and which are to be Authenticated or Apostilled by the Department can be:

Presented to the Department at its Public Office at the following address:

Consular Section
Department of Foreign Affairs
Hainault House
69 - 71 St. Stephen’s Green
Dublin 2

or sent via post to:

Consular Section
Department of Foreign Affairs
80 St. Stephen's Green
Dublin 2

Documents sent by post must include the following:
A brief covering letter stating your name, return address, telephone number, you must state what country the document(s) are for use in, and you must include the appropriate fee.

Tel. (01) 408 2174
(01) 408 2322
(01) 408 2061
(01) 408 2576

For the Munster area:

Consular Services,
Department of Foreign Affairs,
1A South Mall,
Cork

Tel : 021 4944765 / 021 4944766

Opening Hours:
The opening hours for the Public Offices in Dublin and Cork are as follows:
Monday - Friday (excluding Bank Holidays)
0930 - 1300
1430 - 1600

Fees
A fee of €20 is charged for each Apostille or Authentication. There is a standard fee of €50 for a series of Apostilles or Authentications in relation to inter-country adoptions.

Fredika, ako som uz pisala ja som maleho absolvovla obe jednou ranou, appostile a aj ambasadu, len je dobre kuknut si uradne hodiny. Oni ich moc friendly nemaju a sme vlastne mali maly sprint to stihat asi tak. Nastastie na appostile sme vobec necakali, nikoho tam nemali.

zdenkam
22. apr 2010

a aby som nezabudla.
Miska, malemu rychle uzdravenie a Janec, dufajme, ze mala nic vazne mat nebude.

My sme klopy klopy od janura prveho tyzdne zdravy ako repa. Tak hadam az na jesen dalsie kolo nas caka. Jar a jesen, to je spravidla ked cosi chyti

zdenkam
22. apr 2010

Petronuska no nas maly bol aj veliky tak slusne 3820 g a 54 cm a to priberal po par t 500 g tyzdenne. Uz som to tu parkrat pisala ale vsade mi vraveli, ze mam robit reklamu na kojenie. 😀
Sak ked som ho nosila vyzeralo ze sa zlomim pomaly. 😀

Ale fakt nechapem o com vravia, leob pri malom som mala v 28 tt 16 kg extra a teraz mam 8 kg, takze asi tak.

A k tej kolike omnoho castejsie postihuje chlapcov nez dievcatka, nas ju mal tiez od 6t do 3 mesiacov. Zvlastne ze nikdy v noci, vobec nikdy v noci. Cez den ano. Ale nepotrebovalo to ziadne medikamenty, dalo sa to zmaknut. Obcas som nevladala lebo sa nakojil a spustil plac a ja som plakala s nim. Ale ja som proste don nechcela chpat lieky hned od zaciatky. Asi som staromodna. Asi by nemali trpiet ked nemusia, ale aj mna ked boli brusko hned do seba netlacim tablety. Ale pravda je ta, ze to ozaj nemal brutalne. Co pocuvam pribehy, tak to vie byt velika bolest pre tie miminka. A u nas ozaj po 3 mesiaci vymizla. Tak dzim prsty nech aj vsetkych ostatnym miminkam

fredika
22. apr 2010

zdenka, dakujem za info.. pozriem to blizsie tie ich uradne hodiny a potom to skusim nejako sklbit s ambasadou...
janec, fotiek mam plno, ale neviem ich zmensit tak mi to tu nechce nacitat. ale mam ich zopar na facebooku, tak kukni, uz som ta poziadala o priatelstvo 😉

a zdenka, ta kolika no mala sa vacsinou vecer zacne zvijat od bolesti a to je jasne, ze je to brusko, lebo je kludna, spokojna a zrazu chyti taky krc, vystiera nozicky, je ako skala, neda sa s nimi ani pohnut tak sa zapiera a za chvilku to prejde no a za chvilku sa to zase opakuje.. ☹ ale nebyva to kazdy den tak sama neviem od coho to zavisi, asi to je viacmenej vtedy ked sa nevykaka..

zmrzlinka
22. apr 2010

ahojte baby!Odchadzame z Irska a predavame komodu.Ak by ste mali zaujem ,tak napiste IP.Len okolie Dubilnu. Dovoz nie je problem.Prajem pekny dnicek. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
22. apr 2010

zdeni: neviem, ci som to spravne pochopila, ale posledne 2 mesiace bola enka v skolke vlastne u "cudzich", od juna by sa to mohlo zmenit, tu kamosku nepoznam tyzden, ani mesiac, ale niekolko rokov. No ale uz koncim s touto temou-slubujem 😉

Inak vyzera to tak, ze hadam aj na to stretko prideme. Este rano mala sice zvysenu teplotu, ale od poobedia vyzerala v pohodicke, uvidim, co prinesie zajtrajsok. Kto vsetko by prisiel, baby hlaste sa!!!!!!!!??? 🙂

fredika: idem teda mrknut na fb 😉

ladywitch26
22. apr 2010

fredika, tak o kolike by som ja mohla rozpravat story. nasa nou trpela od tretieho tyzdna do tretieho mesiaca skoro kazdy den. to bol hodinovy ani nie ze plac, ale jakot, az bola fialova. pomahalo jej, ked si chvilu polezala na brusku s nohami skrcenymi pod sebou, ale nie vzdy chcela v takej polohe byt. tak som len davala infacol, s nim to bolo trochu lepsie. inak to bolo tradicne medzi stvrtou a siedmou vecer. vraj to moze byt tym,ze niektore deti este nemaju celkom zrely traviaci system. a nespravis s tym nic, lebo je to napr. aj materskym mliekom. obsahuje cukor, ktory v crevach fermentuje a rozklada sa na plyny. no a male dieta este nevie dvihat nozicky, takze creva nema v pohybe, tym padom si tie prdiky nema ako uvolnit. inak ak si uz mala niekedy zastavene vetry, tak to je teda fakt dost neprijemne pre dospeleho, nie to este pre mimino, ktore nevie,co sa s nim deje.

janec, ja by som asi tiez radsej volila jednu osobu, ktora by bola s malou, ako dat ju do skolky.v kontakte s detmi je aj tak, lebo chodime do mt group a skoro kazdy den chodime k susedom, ktori maju rok a pol staru dceru, s anglictinou je tiez v dennom kontakte, lebo kazdy den je s nou muz vonku a zakazdym sa jej niekto prihovara, takze pomaly uz aj nieco zacina rozumiet.

petronuska
23. apr 2010

Ahojky holky,
jak teda zitra? Prijde nekdo? Ja bych to dala treba na 14h - 15h u ZOO? Tam nekde venku...
Dejte vedet, abysme tam zitra s nasi malou rodinkou nebyli sami 😅

janec79
23. apr 2010

petronuska: my prideme tiez, idem sa dohodnut s fidkou, asi dofrcime spolu. A vies, ci ludka pride?

petronuska
23. apr 2010

Janec s Fidkou jsem pred chvili mluvila a prijde i s manzilkem. A prej Ludka taky 😎 Tak doufam, ze i ostatni se budou moci pripojit!
Tak zitra teda mezi 2 - 3h u te Zoo nebo nekde pobliz.

Tesime se! Pa pa

janec79
23. apr 2010

petronuska: ok, tesime sa, budeme tam

maurova: pridas sa k nam?

zdenkam
23. apr 2010

Janec, tak kazdopadne super, ze to mate poriesene a s temou sme skoncili. 😉 Pre mna je stale obdobie rozhodnovania najhorsie.

Inak som dnes kupila ako som chcela dreveny prebalovaci pult, tak som rada 70 eur v Smythe. Mne sa tie plastove zdaju nejake trasoritka 😀 ,tak som nechcela. A este sme obzerali postielky ale nejako sa mi nic nepozdava, ze nejake nizke su.

NO a v nemocnici vsetko, ok, ze trochu nizky tlak 😲 , brusko ok rozmery, moc perfect, este vzali krv ci dost zelena mam a o 6 t s5 a az tam bude moj konzultant, tak si mrkne ako je vytazeny a naplanuje kedy mi vyberu babo 😲 fakt mam z toho divny pocit. A netesim sa, lebo dnes som Patrickovi vravela ze idem in hospital a on ze nie haji in hospital. Lebo som ho zacala pripravovat na to,ze ked mi vyberu babo z bruska, ako vybrali jeho - ked uz bude velmi velke a sa tam nezmestim, tak tam pojdem a budem tam robit haji. NO a on uz teraz place. A ja sa citim ze budem plakat s nim. Je to na figu mat ten cisarsky rez. Ja viem ze budem stastna mat babo pri sebe, ale kvoli tomu bude moje druhe dietatko smutne a dlhych 5 dni. Asi mi s tym nikto nepomoze, ale aspon sa tu vyzalujem. ☹

zdenkam
24. apr 2010

Baby tak neviete ci je ten niziky tlak nebezpecny? Lebo co sleduje, oni mi klesa. Nechapem. Moj normal je 90/60 a v tehu asi 3 mesiaci som mala 127/90 a potom uz len dole ze 110/80, 97/67 pred mesiacom a teraz 90/50. Ako to uz je trosilinku menej ako normal. Sa ma vsetci pytaju, ci mi nie je mdlo.
A este ze to je velmi neobvykle. Ako nic mi neni a dufam,ze to neni pre babo nebezpecne.Ale fakt divne, lebo pri malom, som mala stadardne tak cez 120/80. Vrta mi to v hlave teraz.

mamartinka
24. apr 2010

zdenkam baby sa ti asi az vecer ozvu.Dnes maju stretko. 😉

petronuska
24. apr 2010

Ahojky holky,
tak bylo dneska super! Doufam, ze holky dojeli do Tallaght v pohode.
A Katce dekujeme za pohosteni 😉

Jaydinek nam usnul v aute, tak jsme jen prebalili, dali pyzamko a trochu mlika, do postylky a spinka dal 😵

Ja jsem nejaka ko zase 🙂

Zdenka ja jsem mela nizsi tlak taky a bylo mi nekdy mdlo. A to je i teda normalne, protoze mam nejaky kolisavy. Ale v pho, rikali mi, at si dam kavu a nebo cernej caj. A hodne pit vodu. Tot asi vse, co si pamatuju...

mamartinka
24. apr 2010

petronuska tak vam to vyslo?Aj foto neake dufam bude.U nas uz teraz prsi.

petronuska
24. apr 2010

Marti ja fotky nemam bohuzel. Ale holky urcite dodaji. Meli lepsi fotaky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre