Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
16. máj 2010

Tak nech sa vam drobec pekne ukaze aby ste vedeli co budete mat.Drzim palce nech je vsetko v poriadku.Nakolko ste vlastne na Slovensku?My ideme teda letime 27 buduci stvrtok na Slovensko na tyzden.Dnes tu mame pekne.Aj vcera bolo teplo.No ked aj nam bude doma stale prsat tak bude pekna dovca.Ale co uz.

janec79
16. máj 2010

janahor: vitam ta. jeej to sa vam musi pekne byvat na malahide, parkrat som tam bola pozriet. A to ste pred 2 mesiacmi prisli do irska, ci len ste sa na malahide prestahovali? Je tu vela mothers& toddlers group, takze treba len pozriet nejaku co najblizsie k vam. Co sa tyka slovensko-ceskych deticiek, tak oficialne sa myslim stretavaju v sobotu v Blanchardstowne v kniznici. Ale to by ti mohol niekto iny povedat, ja som tam osobne este nebola. No a sem-tam sa stretneme aj my maminky z konika, takze urcite budes vitana pri najblizsom stretku.

mishka711
16. máj 2010

ahojte dlho som tu nebola nestiham nejak zdenka to s manzelom nam mrzi ale ako sa vravi a je ze nieco zle je na neco dobre u nas to tak vzdy bolo tak nebojte vsetko sa nejak na odbre obrati a ako si aj pisala mila prihoda sa vam stala to potesi 🙂 my sme soplavy ale to zuby oby2ja naraz sebko tie posledne tie idu dlho hruuza a mala asi horne no dufam lebo je nervozna ako pri dolnych uviidime a kedy bude zase stretko?hmmm tinka ak sa tu neukazem uzite si slovensko a stym priberanim ani my nepriberame uz tolko za 3 tyz iba 200g sme mali tak budem chodit kazdy mesiac staci je taka drobna nasa krpana neviem po kom hihi ale tak sme zdravy to je podstatne no nie?ak sapodari tu nakuknem idem uz pomaly deto okypit a hajat uz zase pondelok boooze ale to leti....

zdenkam
16. máj 2010

ladywich, najprv som si myslela ze mi ide o to, aby neprisiel o pracu, potom aby neprisiel o odstupne - co je v pripade ze dostane vyhadzov a potom aby neprisiel o podporu.
Nebala by som sa o financne starosti ak by bol na podpore.
A si myslim, ze pre muza je frustrujuce byt dlhodobo bez prace, lebo tu neni zahrada ako doma, ze by sa mal kde sparat, sadit, zbierat, okopava, ci garaz, kde by mohol majstrovat. Ale je pravda, ze by sa mi ta pomoc pri babo mozno aj zisla.
No uvidime ako to cele dopadne. Ale dobre to nevidim.

teraz ma uz ozaj trapia len to obhajit jeho cest. Netrvrdim ze tie financne otazky nie su dolezite, jasne ze su, nezijeme v jaskyni, ale ta cest mi je prioritna.

Ladywitch k tomu nakupovaniu v sr, no ved, na vacsine je stale napis ze vstup do obchodu s kocikom zakazany. To hovori za vsetko. Nemam slov a lebo aj v sr vidim baby boom a co deti su handycap?
To si na tom este dobre. Moj kamos cestoval s 2 r a 1 rocnym dietatom autobusom na dovolenku do Sr Raja, ked mali mrcali hodili na nich vrazedne pohlady ze co s tymi detmi nesedite doma a este aj sofer ich najprv odmietol s velkym kocikom v style prives za bike vziat do autobusu. Vtedy povedali, ze nikdy viac s malymi detmi na dovcu. Strasna neochota. Ale isto sa da narazit aj na dobre pripady. Ja ked som teraz tehotna bola doma s malym, 2 taskami a buggy. Ludia v MHD v BA boli zlati, hlavne taky mlady chalan, hladal mi cez internet v mobile na ktorej zastavke mam vystupit a este sa aj sam ponukol ze mi pomoze. Mala som sok, kedze som bola pripravena na ine spravanie v mhd v Ba, kedze uz s tym mam svoje skusenosti.

zdenkam
16. máj 2010

inak moji muzi maju letiet 26. 5. do Prahy, tak som zvedava ako sa to vyvinie vsetko, aj s ash cloud aj s pracou, ci vlastne este bude mat tu dovolenku co si napisal, alebo uz to dovolenka nebude

zdenkam
16. máj 2010

mishka a nakukni, zaraz budem v "tvojom" klube 2x mamiciek, tak potesi, ze tu bude niekto kto ma starosti a radosti s mrnouskami na 2x. 😉

ladywitch26
18. máj 2010

caute zeny, tak mame oficialne potvrdene po dnesnom sone, ze mame chlapceka. doktor dvakrat mrkol, ze to je pinduuur 😀 no to sa asi muz s dedom dnes riadne ozeru 😀 😀

zdenka, to mas pravdu, ze muz sa bude nudit, ked bude dlhsie doma. ja to vidim na mojom, ten uz kadeco vymysla. hned v prvy tyzden, co bol doma, vymaloval cely dom. nastastie sa nam za tri tyzdne na to narodila mala, tak to ho zabavilo na par mesiacov dostatocne, no ale teraz uz bol hotovy. tak si aspon vymyslel, ze ide spravit travnik na zadnom dvore. vyhadzal vsetky dlazobne kocky, nanovo ich poukladal na polovicu a na zvysok tyzden vozil zeminu vo vedrach a potom zasial travnik. a uz sa tesi, ako bude kosit. vsade ma kvety posadene, teraz so zeleninou vymysla, len aby sa nenudil.

mishka711
18. máj 2010

zdeni jasne ja som v obraze ze budes mat druheho chlapceka super uz zachvilu 😉 lady gratulujeme ku chlapcovi inak mam otazku neviete kto by kupil buggy pod http://cgi.ebay.ie/NEW-REVELO-CLIP-SIDE-SEAT-BU... predavam 70e malo pouzivany

mamartinka
18. máj 2010

ladywitch26 gratulujem ku chlapcekovi.Tak budete mat parik.Pozeram ze samy chlapi sa tu maju narodit.Super 🙂

ladywitch26
18. máj 2010

martinka, no minuly rok bol plodny na baby, tento na chlapcov. aspon mne to tak vychadza. v majovkach sme mali len par chlapcov a same baby a teraz naopak, co uz vacsina bab zo septembroviek vedia pohlavie, tak sami chlapci. baby tentoraz zaostavaju. ale niekde som citala,ze ak rodicia splodia dieta pri strese, tak je vacsia sanca na chlapceka. no a svetova kriza, viac stresu, tak tu ho mas, same pipiky 😀 😀 😀

mamartinka
18. máj 2010

Tak ked mi budeme zarabat chlopaka tak v strese 😀

susanne.k
18. máj 2010

neviem ci to este funguje, nikdy sme tam neboli

zdenkam
18. máj 2010

ladywitch, tak tento rok hlavne chlapci frcia. TAk vitaj, bude to pre teba nove, ale zas cosi ine objavis. Sa tesim s 'Tebou. 🙂
Ja uz to mam nacvicene. 🙂 Pockaj jak ta ten pindurik bude ocikavat pri prebalovani,ja som hockedy zapisatala ze jaaaaaaj. Vsak Miskha? 😀
Hlavne nech ste zdravi. Budete mat po 1 "kuse" z kazdeho pohlavia, nemusite sa viac snazit. Ale mozte. 😉

zdenkam
18. máj 2010

na mt group mame jednu babu a ta tiez caka v septembri. Uz ma 3,5 rocneho chlapca a sa jej pytam,ze co ma, ci vie a tiez chlapecek.
A ano, treba nam vymalovat dom, tak to bude prva uloha, ak muz bude doma. S babom toho moc nenarobi, kedze kojene bude, tak didi mu neda, ale zas je tu Patrick. Ale ved uvidime. Uz sa nemam sil stresovat tym.

Inak mam uz babo otocene hlavickou dole, tlak 89/64 nizky klasika, moc a vsetko ok a objavila sa mi podla prirucky ukazokovo linea negra v 8 mesiaci. Jo a este ze mu bije riadne silno srdiecko, vravel gp.
Uz som si aj dokupila par potrebnych veci, tak len poskaldat posielku tak 2 t pred porodom a prebalovaci pult a budeme frcat. No a aj tu uz budem podstatne menej potom.

ladysparky
18. máj 2010

cauteeeeeeeeee, konecne som online, konecne mam na com po veceroch surfovat 😀

ladyw, gratulujeeeem, krasne to budete mat podelene, tesim sa s vami a prajem veeela veeela zdravicka 😎

zdeni, dufam, ze sa ten problem s manzelom co najskor poriesi a k vasej spokojnosti.. jeeemoine, tebe sa to uz riadne krati. to si fakt uz v 8mom mesiaci?? neuveritelneeeee.. tlak mas riadne nizky, mne pri 100/70 nedavno zostalo blbie, sa mi tocila trochen hlava, ale dostatok tekutin to napravil... srdiecko silne, parada, to bude radosti, jaaaj 😵
zdeni kedy asi zmizne ta linea negra? jaj u stale mam a to ma zajtra malinka 2 mesiace 😝

anejako to tu stagnuje, odkedy je vytvorena nova tema.. alebo to je tym, ze ste vacsina na dovolenke doma? 😉

srdecne ocakavam pozvanku na 2mes ockovanie a nic stale nechodi.. kedy to chodi? rozmyslam, kolko cakat, teda kedy zacat urgovat a obvolavat GP ci nurse...

catalin
19. máj 2010

caute baby,

ladywitch, gratulujem, bedete mat parik 😀 😵 to je krasa

ladysparky, no to sa nacakas na pozvanku, ziadna nepride,, zavolaj svojmu GP a daj si appoitment 😉
nas to tiez caka, dalsie ockovanie, ale mala trochu sopli, tak pockam nech to prejde
a linea negra mam aj ja stale...mne sa vytvorila asi 3 tyzdne pred porodom
zdenkam, dufam ze budes mat len pozitivne spravy 😉 a` veru ze sa ti to krati 😉

a moja Mia bude mat zanedlho polroka!!!boze teraz sme si ju niesli z porodnice a zachvilu mi papulovat zacne..teraz objavila, ze dokaze pistat, tak pisti cely den, maminku z nej trochu boli hlava 🙂 🙂 a nejake fotky:

maruk29
19. máj 2010

Ahojte babenky!

Dlho som tu nic nenapisala.Ale stale Vas citam,akurat nestiham nic napisat.Bud mi nefunguje internet,alebo ma drobec tak zamestnava,ze nestiham nic.Trieska mi tu do PC ako by tomu rozumel.
Blahozelam k novym prirastkom a mamickam s babatinkami este v brusku.Je to krasne vediet,ze tam vo vnutri je malinky cloviecik.
Babenky nevedela by ste mi niktora poradit.Moj maly ma na cikulke take hrozne cervene pupaciky,vypada to ako ekzem.Ked sa narodil tak mal celu kozicku vysusenu,a Dr na Slovensku mi povedala,ze je to atopicky ekzem.Lenze toto vypada ovela horsie.Ma to hrozne cervene,vyzera to zapalene.U GP som s nim nebola.Skusala som rozne masticky na zadocek ako Sudocrem,atd.Myslela som si,ze je to plienkova dermatitida,tak sme zmenili aj plienky.Uz som ich tu vyskusala asi vsetky 😒 A nic aj tak nezabera.Asi budem musiet zajst k GP.Lenze tam mi daju kortikoidnu mast a toho sa ja hrozne stranim.Skusam ho nechavt aj bez plienky,lenze to by som mala ocikany cely byt,keby som ho tak nechala pol dna. 😀
Ak by ste mala niektora skusenosti s niecim podobnym,budem rada za kazdu pomoc.
dakujem
Pekny dnicek!!!

maruk29
19. máj 2010

A baby este som sa Vas chcela opytat,ci mam na Slovensku narok na ten rodicovsky prispevok co je do 3 rokoch dietata.A a ko to je s vybavenim si,ked ste v zahranici.Ide to poslat aj postou,alebo to tam musim zaniest osobne?
Dakujem!

mamartinka
19. máj 2010

maruk29 skus napisat aj do druhej temy Irsko.Mozno ti nada poradi 😉

ladywitch26
19. máj 2010

caute zeny,tak som bola na urade, a vraj na ten rodicovsky prispevok nemame narok, lebo ja pracujem, muz je sice nezamestnany, ale dostava allowance, co vraj je podla nich ako nahrada prijmu.

inak diky za gratulacie, muz to vcera uz aj zapil s mojim otcom. dedo je cely happy, ze ked uz on nemal syna, tak aspon muzovi sa to podarilo

kacenkalm
19. máj 2010

ladyw,aj ja gratulujem k synatorovii 🙂 ,budu parik 🙂

cetrojka
19. máj 2010

Ahojte 🙂
Ladysparky, catalin ma pravdu, zavoleeeej 🙂 🙂
Ja som lineu negru nemala, no zato mam brucho samaaa stria, hrozne to vyzera ☹ ☹ neviem kedy to vybledne trosku... a to som kremovala ako diva, darmo, geeeny nepustia 😒

Catalin - jeeeejo, mala je zlata 🙂 krasavica... veru uteka to ani neviem ako... ani sa mi nechce verit... nedavno sme sa vypytovali "uz?".... 😀 😀 a kukaj na to.

Ladywitch - wow, velkaaa gratulacia, super ze vam to tak pekne vyslo, viem si predstavit muzovu radost 🙂 uz planuje ako budu spolu hrat futbal?

A asi fakt vela maminiek dovolenkuje, coskoro to caka i nas ,sa tesime 😉 🙂 len nech sa pocasie umudri... nieco sa ozyva z izby - zeby? 😠

cetrojka
20. máj 2010

Bree ranko zienky 😉 🙂

Chcem vás poprosit... nema niektora z vas skusenost s objednanim cez net a to konkretne detske supravy do postielky? Nejaka firma zo SR... kukala som nieco na nete, zopar veci sa mi paci, ja len ci nemate skusenost ohladne doveryhodnosti. Pripadne i cenovo najlacnejsie. Mozno to ma niekto v oku 😉 🙂 dakujem

kacenkalm
20. máj 2010

cetrojka,ja som si objednavala veci do postielky cez net,a bola som spokojna...objednavala som bumpery,prestieradlo,oblecenie na paplunika neviem co este ,a postielku....jo a baldachyn 🙂 a potom este ja som si tehotenske oblecenie a v pohode..
inak ja sa zase neviem zbavit tej velkej pneumatiky co mi ostala na bruchu ☹,nech robim,co robim...ale uz som zacala cvicit trochu,ze do plaviek,ale to je na dlhooooo 😀

cetrojka
20. máj 2010

🙂 super Katka, no este ak mozes posli mi link cez IP 🙂 mozno najdem nieco co som ja nenasla 😉 😉 dakujem
... a pneu maam veru i ja ☹ ☹ budem ju musiet nejako spaaaalit 😀 😀

pekny dnik vsetkym

lessana
20. máj 2010

lessana
pas užívateľa

Registrovala sa 14. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 14 príspevkov.

lessana - Včera o 18:13
Fotoblog - Pošli IP

Ahoj mohol by m niekto prosim vas poradit, chcela by som ziadat o peniazky zo slovenska,a to prispevok a priplatok k prispevku pri narodeni prveho dietata,taktiez rodicovsky prispevok, chcela som dnes na depertment of social and family efairs doklad ze nepoberam tu matersku, som na podpore, lebo pracu som stratila 24.6.2009 amaly sa narodil 8.1.2010, ze nepoberam early child care suplement,bol zruseny, na dieta ako prvorodene som nic nedostala, pani nebola 2krat prijemna,dala mi zdrap papiera a pisanym napisala ze poberam podporu a child benefit only, to je vse co mi bola ochotna napisat aj to sa to neda ponej precitat,ze si maju odnas zavolat,som fakt prva co toto ziada?ale bo som sa obratila na tu nespravn osobu, pekne ma napalila, neviete mi niekto prosim poradit kde by som potrebne veci ziskala/ a ako?

ladywitch26
20. máj 2010

lessana, tak to bud rada, ze ti vobec cosi dali, lebo celkovo to odmietaju davat taketo potvrdenia. inak prispevok pri narodeni dietata vybavis aj bez toho. niektore urady su uz uzrozumene s tym, ze v irsku nic take nie je, tak to vyplatia, niektore ziadaju aj doklad, ale ked sa ho ani po pol roku nedockaju, tak ti to vyplatia na zaklade cestneho prehlasenia.

no a na rodicovsky prispevok asi zabudni, bola som tam vcera, a ze ked je clovek na podpore, tym padom pobera ako keby nahradu mzdy, takze na rodicovsky nema narok. ze jedine keby si sa odhlasila zo social welfare.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre