Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lessana
20. máj 2010

dakujem za info, uvidime co povediaurady tak pa

lessana
20. máj 2010

a este prosim ta nevies ako to bude na sk, kedze v lete odchadzame natrvalo. mne konci podpora v juni a tu by som este chcela ziadat o job seeker allowance aby mi chodil 3 mesiace domov, tym padom by som bola na socialke a tym by mi nevznikol narok na rodicovsky prispevok aj na sk? kedze neprechadzam z materskej na rodicovsku dovolenku a malo by to nejaky dopad na ten prispevok?

janec79
20. máj 2010

Ladyw: velka gratulacia k chlapcekovi, uz mate poriesene meno??

Ladysparky: vitaj po dlhsej dobe, no trosku sme sa veru odmlcali, mna v posledne dni trapilo hrdlo a fakt riadne, od dnes zacinam ako/tak fungovat. Dufam, ze vsetko ok s paulinkou, dufam, ze ockovanie bude bez nejakych vaznych reakcii

Catalin: Mia je zlatunka, waw, ze pol roka za vami!!!!!! Fakt to leti, od kedy mame deticky, teda aspon mne. A uz aj planujete druhe, si tusim raz spominala, ze nebudete dlho otalat😉

Maruk: ohladne pipika ti bohuzial neporadim, ☹ Co sa rodicovskeho prispevku tyka, u nas sa to pre manzela dalo vybavit postou. Ja som povodne poberala rodicovsky prispevok po skonceni materskej do konca jan2010, potom som nastupila do prace a tym padom mi zanikol narok nan. Ale manzel bol toho casu nezamestnany a pani na upsvr povedala, ze pokym sa on stara o malu, co aj pravda bola, nech si on poda ziadost, tak sme tak aj spravili a nebol s tym problem. Ibaze ho dlho nepoberal, lebo o mesiac sa zamestnal aj on🙂

Ladyw: nam bolo povedane, ze narok na rodicovsky prispevok manzel mal pocas doby, ked bol nezamestnany, tiez odtialto poberal podporu. Chceli iba p45

Cetrojka: ahojko, ako sa mavate, co chrustik??? Ja som si obliecky objednavala tiez cez net, ak hladas slovensku stranku, ja konkretne som objednavala z rajdeti.sk a nemala som ziaden problem.

janec79
20. máj 2010

cetrojka: a kedy idete na slovensko? uz mate kupene letenky, alebo trajekt? Nam uz sa to tiez krati, frcime 11/06, dufam, ze sopka ani nic podobne nam to neprekazi.

janec79
20. máj 2010

fidka: a ako dopadlo skolenie?? A ako sa mavate? Nasa v poslednej dobe moc nemusi kocik, teda sediet v nom, chce ho sama tlacit. Vcera, aj predvcerom sme isli pesky skoru celou cestou zo skolky, no to si vies predstavit, pri kazdom kriku sa musela zastavit...trvalo nam to hodinu 😉

ladywitch26
20. máj 2010

janec, meno mam vybrate hadam uz zo 10 rokov, vzdy sa mi pacil fabien, tak to bude fabien gabriel. akurat mam dilemu, lebo teraz sa mi viac zacal pacit ten gabriel, tak ci to nahodou neprehodim na gabriel fabien 😀

inak tvoj muz vtedy poberal jobseekers allowance a ty si bola zamestnana? lebo mna tetuska odpisala hned, ze vsak to nemozem ziadat, ale nevyzerala velmi ista, mala v tom vacsi chaos,nez ja. len som nevedela, podla akeho zakona to je. asi sa na to este raz mrknem a pojdem ju sprdnut 😠

lessana
20. máj 2010

ahoj nechodite niektora do phoenix parku? ja byvam kusok, chodim tam skoro kazdy den, mam 4mes. Matuska

mamartinka
20. máj 2010

lessana Phoenix Park je pri zoo?Neviem ci tam niektora chodi ale mali tam stretko baby tu s konika uz 😉

ladywitch26
21. máj 2010

baby, mne neskutocne opuchaju nohyyyyy. ☹ pri stanke mi tiez, ale az posledny mesiac pred terminom, aj to nie az takto. ved mam lytko rovnako hrube ako stehno nad kolenom. a to aj rano, ked sa zobudim, ked mam prakticky vylozene nohy na posteli.

annaola
21. máj 2010

ladywitch, skus pit mineralky s bublinkami,aspon mne to pomahalo.

ladywitch26
21. máj 2010

anka, ved tie pijem v jednom kuse, prakticky ani nic ineho, lebo po ovocnych stavach a dzusoch ma hrozne pali zaha. ja neviem, ale toto tehu je este horsie, ako to prve. vtedy som len vracala, ale teraz aj vracanie, aj migreny, nohy mi opuchaju, zaha ma po kazdom jedle pomaly pali. asi si dam fakt dlhsiu pauzu, kym sa odhodlam na tretie.

mishka711
23. máj 2010

ahoojte ale mame kraasne co my si uzivame na zahrade no parada este nemame auto tak na plaz busom ne ee asponz ze mame tu zahradu lady tie nohy no to poznam nastastie som to nemala dlho a zahu som mala aj s vody to je otras ale tak uz vydrz nejak 🙂)

arian
24. máj 2010

Ahojte!!!!!!!!!

Tak sa konecne hlasim. Mali sme toho vela. Stahovanie, predtym dovolenka a teraz navsteva mojej maminy. Boli sme bez netu, kym nam preniesli pevnu linku a aktivovali to.... no ale uz konecne byvame tak som rada. Cakaju ma este dva kufre, ktore som nestihla vybalit kym prisla mamina a ked tu bola sa mi nechcelo.

Tak nech to uvediem na pravu mieru. 23.4. sme sa stahovali do veeelkeho domu s tromi spalnami, obrovskou obyvackou...no super, len hned vedla hlavnej cesty a pozemok o rozlohe 50m2 - haha, ze pozemok- bol vybetonovany. Do skoly na peso sme to mali 30minut. A 29. sa nam naskytla moznost stahovat sa do novsieho domu s obrovskym pozemkom-spolocnym, je to taka vilkova oblast a sme len par metrov od skoly. Baby my sme taki nateseni. To kde sme byvali predtym a toto sa naozaj neda zrovnavat.

Slubila som vam foto z pariza, urcite ho pridam, len musim mat viac casu. Najskor chcem dovybalovat, zabyvat sa a potom sa ozvem. Vobec neviem co ste popisali, nemam kedy citat, neskor to docitam,ale ak sa tu udialo nieco dolezite, napiste, nech som v obraze.

A ako sa mate? Aj vy mate tak krasne? Ja mam spaleny nos aj dekolt.

No dievcata piste co mate nove, tesim sa na novinky!

A ak je aj u vas tak nadherne, uzivajte si to! Papa, pekny den.

arian
24. máj 2010

Aspon jedna foto z pariza. Je tmavsia, je fotena kamerou, lebo na fotaku dosla bateria. Tak caute.

ladywitch26
24. máj 2010

arian, v podstate sa nic take neudialo, ani sem vela neprispievaju baby, lebo je tam tak krasne, ze su vsetci vonku na plazach. len my trcime na dovci na slovensku a uz druhy tyzden tu len leje. co akurat v piatok a sobotu som videla trochu slnka, ze som mala aj kratky rukav, ale uz zasa v bunde. 😝

janec79
24. máj 2010

ladyw: by ste teda fakt nevychytali pocko na slovensku, to je smolka. Tuto (v dubline) je super teplucko, vikend ani krajsi nemohol byt, normalne sme opaleni 😉

Arian: jeej, tak to sa uprimne tesim s vami, po tych vsetkych problemoch, ktore ste mali v predchadzajucom dome, si zasluzite pekne byvanicko. Tak rychlo dovybaluj a potom supni fotky. Pocuj, tvoj manzel vyzera byt riadny chlapisko, ci sa mi to zda? To si moj muz mysli, ze je vysoky, ale to asi pre to, ze je najvyssi z jeho rodiny 😉 Nebudem mu brat iluzie 🙂

Baby a ako ste vikendovali? Tipujem, ze malokto bol zatvoreny doma. My sme v sobotu navstivili dublin ZOO - mala bola vo vytrzeni hlavne pri zirafach - lebo doma takmer povinne citame kazdy den knizku o zirafke 🙂 Bolo celkom fajn, i ked cakali sme asi viac zvierat, a aj vela z tych, ktore tam boli, nebolo vidno... Ale zas na druhej strane, je asi lepsie, ked tiger nebeha po betonovych paneloch a ten 'domov' v zoo mu pripomina prirodu....Celkovo to bol mily vylet, mala bola uchodena, zmordovana....zaspala, este sme nestihli ani nastartovat auto. No a v nedelu sme opat cela rodinka spolocne picknikovali v nedalekom parku - mala sa doslova vyvalala v travicke, vysantila na hojdackach, my sme sa troska opalovali.... skoda, ze tie vikendy vzdy tak rychlo utecu.

Ozaj aj ste pozerali niektora vcera hokej - finale? My sme sice fandili cechom, ale fakt je, ze mali take stastieeeeee.

mishka: super, ze mate zahradku, my v tom panelaku moc nemozme, este, ze mame pobliz ten krasny park a este atrium, kde v posledne dni chodime s elenkou aj pred kupanim vecer, lebo doma vo vnutri ju to fakt nebavi.

tak sa zatial majte, prestavka mi konci, pekny den vsetkym

maruk29
24. máj 2010

Ahojte babenky!
Je pravda ze vikend bol krasny,priam uzasnyyyy!Take pocasie som tu snad ani nazazila.Tiez sme si to velmi uzili.

Janec 79: my sme tiez boli v sobotu v ZOO.Nakoniec sme sa odhodlali i ked to bolo pre nas dost daleko a maly bol rano hrozne mrzuty.Ale dobre sme urobili,pretoze drobec bol z toho vyletu velmi uneseny.Boli sme tam skor 5 hodin,aj s prestavkami na papanie a bezkanie.Kedze este nebehame sami.Ale naozaj to bol kransy den.Samko si to tam uzival,sice na zvieratka moc nepozera 😒 l,ale bol rad,ze je niekde na novom mieste.
No a v nedelu sme boli len na vecer vonku na plazi,ked uz nebolo az take slniecko.
Keby takych krasnych slnecnych dni bolo viacej to by bolo fajn.

mamartinka
24. máj 2010

Ahojte baby.Neporadite nieco lacne na spaleniny?Ja krava som sa vcera tak spalila ze cela cervena nohy ruky a ledva chodim.Au.

kacka27
24. máj 2010

@mamartinka vyskusaj biely jogurt,vraj to pomaha.

mamartinka
24. máj 2010

@kacka27 dakujem.

mamartinka
25. máj 2010

Dobre ranko zelam vsetkym.Nasla som neky inzeratik keby nahodou ste niektora mali zaujem.Ale musite sa tam najprv prihlasit http://irsko-zoznam.sk/component/option,com_ads...

janka24
25. máj 2010

Ahojte, mala by som jednu otazku. neviete ako je to pri podavani formulára Maternity Benefit, hlavne co sa tyka tej casti, ktoru potvrdzuje lekár, musi to byt len irsky lekar alebo moze to byt aj potvrdene zo Slovenska? dakujem za odpoved 🙂)

janka24
25. máj 2010

Dakujem 🙂

zdenkam
25. máj 2010

Ahojte babenky. TAk som tu zas trosku.
Moji muzi dnes prvy den v Cr, dnes rano mi odleteli a nechali ma samu a urobili si chlapsku jazdu. Po 3 rokoch prva noc bez maleho a to o 5 dnoch ani nevraviac. Ale pride plny zazitkov. Ja som si dokompletizovala nakupy hoc vela netrebalo, ale napr. baby monitor som kupila a uz aj mam dost kukania na detske vecicky, uz ma to nejako neberie.
Este ozehlim latkovky klasicke co mam, nech to nerobim ked mam chlapov doma a vsetko bude tip top. 😀

Catalin, dopadlo to dobre, tak dobre sme ani necakali. DAkujem za vsetku pozitivnu energiu. Vidim ze sa mi na nu verit potvrdilo rovnako aj na to, ze ak sa clovek vie, ze je na nom pachana krivda ma sa branit. Nesmie to vzdat bez boja. A aj so Siptu sme mali velmi dobru skusenost. Pisomny zaver budeme mat v pondelok, ale podla prislubu a slov generalneho riaditela manzel v praci zostava, lebo je good worker a ma good records. Zelam vam vsetkym, aby sa vam boj za spravodlivost dobre skoncil. Cloveka to naplna vierou v dobro.

Janec, mam otazocku, kedze si od fachu. 😀 Vies ako su sale na summer holiday na maj a jun, su take aj na oktober. Rozmyslame po dovoelnke v Sr nad spolocnou dovolenkou s babom niekede je este teplo, ale nie moc. TAkych 22-24 to su tie summer destinacie. Zvyknu byt tie sale vtedy tiez? Ak nie, asi pojdeme do Francuzska s ferry a autom.

Janka, myslim ,ze to ma byt lekar, ktoreho navstevujes pravdidelne a teda logicky ak budes rodit v Irl tak irsky. Ale neni som si ista. Mne to potvrdil irsky, rodit budem tu - svoje druhe dieta. Uz sa mi to krati. ale mne je tak uzasne baby.
Ja chcem byt tehu ako slon - 2 roky. Ja nemam ziaden tehu symptom - len brusko a aktive babo - kope do rebier. Au.

zdenkam
25. máj 2010

Ladywitch, jooj s tymi opuchami noh, co na to lekar?
Mne pri Patrickovi posledny mesiac ale teraz nic. Jupiiii. Ziaden vysoky tlak, ziadne opuchu, ziadne palenie zahy - to som mala od 8 mesiaca tiez pri Patrickovi, len som zacala 2x v noci chodit na wecko tento tyzden. Inak nic. Som si citala co vsetko ma teraz caka a to tam vsetko bolo a ze aj nepohodlne nocne spanie a vrchol vsetkeho strie. TAkze spim ako drevo. Strie kde nic tu nic, len sa mi zacina objavovat linea negra.
TAk som sa musela smiat, ze asi nie som tehotna.
Ale ved uvidime ako dlho nam to vydrzi.

ARIAN som velmi rada, ze mate dobre byvanie, ste si zasluzili po utrapach s tym predchadzajucim. Skvele.

janka24
25. máj 2010

Zdenka dakujem 🙂 som rada ze si tehotenstvo uzivas 🙂 no ja planujem rodit na SVK, tak preto chodim na kontroly domov, len mi nieje celkom jasne ako ten cely system tu funguje, ci mozem poberat Maternity Benefit aj ked budem uz doma na slovensku...

zdenkam
25. máj 2010

Maruk 29 ano, ak dobre viem tak Ladywitch ziadala o ten prispevok rodicovsky a mne bol tiez dopalcany pocas 3 rokov. TEda vo februari som dostala poslednu davku

zdenkam
25. máj 2010

Maruk 29, tak ako dozvedala si sa cosi o tom prispevku, ak nie,poradim rada, ale ja som on ziadala uz pred 3 rokmi a tento rok mi bolo ukoncene vyplacanie.

zdenkam
25. máj 2010

AJ tak by to nemal byt problem. Da sa rodit v sr a brat odtial matersku.
Skus kontaktovat Tixi, v starsich strankach, ona tak urobila a asi aj Janec - ty si tak urobila nie?
Oni ti budu viac vediet poradit, kedze maju prakticku skusenost.

A krasne tehotenstvo. Mne zacina materska o 3 t, tak sa tesim ze si uzijem este Patricka 3 t poriadne kym budeme 4.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre