Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
25. máj 2010

zdenka, velmi velmi si ma potesila ze sa to takto skoncilo...oplatilo sa...verit v dobro. velmi sme na Vas s mm mysleli a tooooolko pozitivnej energie sme vam poslali, ze mate aj do zasoby..mozte rozdavat,.. mam hrcu v hrdle od radosti 🙂

aj ja sa tesim, sme zdravi, vonku je krasne, moje dieta mi kazdy den prinasa viac a viac stastia, co viac si mozme priat..
🙂

catalin
25. máj 2010

maruk, ja som ziadala o ten prispevok, rozhodnutie este nemam, ale pani na urade mi povedala ze mam nanho narok...na tie 3 mesiace, kym som na neplatenej materskej, potom mi prestanu vyplacat lebo sa vraciam do prace

zdenkam
25. máj 2010

catalin 🙂
ja viem ,ze mas uprimnu radost.

Inak od zaciatku nam vela ludi uplne cudzich pomohol, malickostami - tlmocnik, ktoreho som on line kontaktovala nemohl prijst, tak mi druhy den poslal smskou kontakt na kolegynu z okolia /hoc sa navzajom nepoznaju/ len aby nam pomohol. Dokonca mi aj volal. Tiez tatko a doma ma dieta. Tlmocnicka krasna starsia pani, ktora chce vediet aj az sa babo v juli narodi, ze rada udrzije kontakt s klientami - hoc jej pomoc uz nepotrebuju.
Siptu, ktori nas mohli odbit, lebo do dnesho dna sme este ani prvy mesacny prispevok nezaplatili.
Ti s tou povzbudivou IP. Australska kamoska, ktora mi kontrolovala spelling v iste, ktory som pisala ako popis situacie a manzelovu vypoved.
Proste nepatram po tom ci to bolo stastie alebo co......ale som za to vsetko velmi vdacna. Ostane to vo mne zapisane. A hadam sa mi to podari odovzdat dalej.
A vsetkych ostatnym, o ktorych neviem z fora a mysleli to s nami dobre, tiez dakujem.

zdenkam
25. máj 2010

strasne chyby robim , musim si po sebe kontrolovat prispevky, lebo ked som rozrusena alebo nadsena sa nekoncetrujem na pismenka dost.

catalin
25. máj 2010

zdenka, to nic ze robis chyby, ale obsah toho co pises je jasny..joj fakt si mi urobila velku radost, a krasnu bodku za dnesnym dnom 🙂
a ozaj babatko by sa mohlo narodit 22.jula na moje narodeniny, aj ked ty budes mat planovany cisarak, tak asi nie..uz toho fakt nemas vela, par tyzdnov a dietatko je tu 😉

janka24
25. máj 2010

@zdenkam dakujem Zdenka, skusila som tie dievcata kontaktovat snad mi budu vediet poradit co a ako robit 🙂

zdenkam
25. máj 2010

no babatka sa ma narodit 21. jula na narodky mojej maminy. a den pred Tvojimi.
ale cisarak asi bude o par dni skor.

Janka neni zac, myslim ze ti to dobre dopadne, technicky by malo ak splnas platenie prsi. Vela zdaru.

ladywitch26
26. máj 2010

zdenka, tak som docitala par stranok dozadu a som rada, ze sa vam to takto podarilo zvladnut. ale podla mna staci optimizmus a verit, ze vsetko dobre dopadne a pozitivna energia okolo teba to uz nejako zariadi. pripletu sa ti do cesty ludia, co ti pomozu. mne sa to tak vzdy dari 😉 a inak pekne ti tie tyzdne skacu, uz to fakt mas len za par.
s tymi nohami neviem,co mi povedia, zatial som na dovolenke a na poradnu mam ist 8.juna, tak sa spytam dokiny.
inak stanka dostala vcera prve antibiotika. uz dva tyzdne mala zapalene hrdlo, aj jej to preslo na par dni, ale zasa dostala nadchu a nanovo a este horsie s tym hrdlom. to tie hlupe zuby, za posledne dva tyzdne jej vysli 4naraz a myslim, ze jej aj stolicka minimalne jedna ide, a to vtedy mavaju deti oslabenu imunitu. horucky nema, ale zacala kaslat, sople zelene a aj hrdlo ju bolelo, tak radsej to preliecime tymi antibiotikami, nech sa jej to na priedusky nechyti.

zdenkam
26. máj 2010

Ladywitch, dcerke skore uzdravenie. Horucka nemusi stale byt pri chorobe, ta je len znakom ze sa telo brani, ale podla mna to ozaj bude tym, ze idu zubky a ta imunita je oslabena vtedy presne ako pises. Inak nas maly tiez prvykrat bol na ATB ked mal cosi vyse roka.A to vobec nie je zle. Lepsie vcas zachytit ako mat potom vacsie problemy. Odvtedy bol na atb asi este 2x ale on ochorie spravidla v jeseni, ked si to donesie zo skolky. Ale aj tak raz za rok ochoriet v skolke, je dobre.

Ozaj a kedy sa vraciate s5? Tu je krasne odkedy ste prec sa mi zda, az to slniecko pominie, tak mi bude aj chybat.

Lady, inak uz mam uplne vsetko ready a dnes som este od kamosky kupila playmath, lebo ona uz nepotrebuje a chcela sa zbavit, tak sme urobili vyhodnu kupu aj pre nu aj pre mna. Dala mi to za 1O eur. A babo bude happy. Pri malom mi to pozicala ina kamoska. A ja mam rada, ked mi tie "rarohy" potom az ich dopouzivam nestrasia doma, takze sa mi to aj lahko bude davat do charity shopu alebo niekomu kto to bude potrebovat, lebo ma nebude mrziet ze som za to minula vela.

Janec, ozaj uz mate tu opatrovatelku pri malej?

ladywitch26
26. máj 2010

zdenka, odchadzame v nedelu, dorazime v utorok naobed, tak dufam,ze bude v irsku este krasne slnecno.

cetrojka
26. máj 2010

@zdenkam joooj som veelmi rada ze vam to dopadlo ako malo, fakt, uz si tu chybala Zdeni 😉 a vidim ze nezahalas a pripravujes vsetko... zhodou okolnosti som dnes i ja vyhodne kupila playmath 🙂 🙂 uz maly na nom lezkal a veeelmi sa mu pacilo az tak ze si posunul vecerny spanok o pol hodku a to som ho uz vzala ci chcel ci nie spinkat... on rad sleduje, tak som rada a snad to vyuzijeme. ja som zan dala 15€ je ako novy 🙂 dakujem Janke 😉 neviem ci tu chodi ci nie ...
A mas na vela veci fakt stastie v tych charity obchodikoch... ja po ruke nic take nemam, ale musim vyhladat... a my este planujeme jedno babetko takze sa vyuzije 🙂

Inak uz odkladam veci 0-3 do krabice pre druhe... boozinku ani neverim ze uz z toho vyrastol... az mi je luto... uz chapem ked raz catalin pisala ze si aj poplakala, vtedy som to nechapala, ale uz chapem 😢 utekaaa to 😔 😅 😵

Ladywitch tak stastny navrat... 🙂 a Stanke nech sa polepsi, a i to pocasie nejako presvedcit treba, ved my sa tam chystame na 2 mesiace v juni, tak hadam nebudeme v bundach chodit 😒 ale cosi mama spominala ze ocakavaju tropicke horucavy na leto, tak neviem ci je to pravda a ci nie.. uvidime...
zatial tu mame krasne tak si to uzivajme 😉

cetrojka
26. máj 2010

Inak pomaly uz aj ja hladam opatrovatelku pre maleho a poviem vam ze je to niekedy sranda ake peniaze si ludia vedia vypytat 🙂 🙂 sa len zasmejem, podakujem a dovidenia 🙂 skoda ze si castokrat ludia nevazia i to malo co mozu mat... nevadi, ved najdeme 😉 ani mne neplatia za sedenie v praci 😉 joj ale stipem

zdenkam
26. máj 2010

cetrojka tak pozeram, ze to beries s humorom tie palky. Ja by som bola asi neprijemne rozcarovana. Ty uz teda prestanes kojit? Ci nekojis? Alebo bude odstriekavat. Aj tak sa da. Moj muz tak davala malemu, len ja som robila part time. Joooj, tie mesiace tak rychlo utekaju to hej.
Ja som tu playmath kupila od kamosky, co uz nebude mat viac deti, dala si podviazat vajecniky - ma 2 a staci. Ale kebyze budem mat dalsie, tak by mi nevadilo hoc kupit nove, hoc aj ked sa naskytne vyhodna kupak, nema zmysel odolavat, lebo tie peniazky sa potom daju niekde inde vyuzit. Ja hlavne do nejakych aktivit. To je moja filozofia. Nemusi mi dietatko nosit NEXT veci, ale radsej budeme chodit na minifarmy ku zvieratkam, Patrick jazdit na koni, na kurz plavania a tak.
Ale ja mam proste tu svoju teoriu, kazdy mame nejake zivotne principy a postoje, tak to beriem, ze niekto musi mat fungl nove a len znacku. Ale ja to nie som. Teda autosedacka to ano, ta nova, kvoli bezpecnosti. Ale postielka nemusi byt nova, ani playmat, ani na kociarik si nepotrpim novy. Len nech lahko ide a babatko v nom pekne lezi a ma priestor.

Cetroja, a nas maly bol veliky, ja som s vecami do 3 mesiacoch koncila v 6 tyzdnoch.
Ale uvidis ono si kazde obdobie ma svoje caro a kopec kras. Stale sa je na co tesit. Teraz my mame obdobie preco. Preco baby nebude rozpravat, preco nebude mat zubky, preco sa mama zlobi. Uplne vsetko ma svoje caro.
Ale vam poviem este jednu vec, vcera som bola kuknut susedovia tyzdnove babatko a dnes kolegynine 3 tyzdnove a ja som uz davno zabudla ake su tie miminka krpate. Som na tie dievcatka kukala akoby som babo nikdy nevidela. 🙂 A su kraaaaaasne.

A to moje v brusku robi divi, vystrkuje na mna nozky. Normalne mu dokazem nahmatat asi 3 cm nozky a niekedy sa vytlaci ako obrovska hrca. Len tu paticku mu chytam, lebo to aj smiesne vyzera ked mi tam tak vytrca v robote. Maly Patrick mi toto nerobil. Ano kopal, ale nevytrcal sa takto.

Ladywtich, tak hlavne nech sa mala dovtedy uzdravi a potom prijemnu cestu. Aj sa tesis s5 vsak?

Janec, tak moj muz si ide vziat tyzden parental leave v case ked budem rodit. A dnes mi kolegyna ponukala - ta co ma to miminko nove a aj 2 chlapcov, ze mi maleho postrazi, ked bude so mnou pri cisaraku manzel. A mozno sa mi aj skolku podari dohodnut. A tak by ani nasi nemuseli dojst, resp. by som dala prednost, keby tatko dosiel, ked uz bude aj miminko a trosku mi tak ulavil ze by som nemusela tak fungovat medzi 2 detmi ...hlavne co sa tyka toho mojho aktivistu, co doma nechce byt, ale stale sa hrat len vonku pred domom na ulici.

NO za mesiac uz poskladame aj postielku a ten prebalovaci pult. Ten by som najradsej aj hned, nech tam poukladam tie latkovky, nech to mam tip top.

A este som vam chcela maminky napisat, ze dnes som 2. den sama bez svojich muzov a vam poviem, uz by som nechcela byt single a free, je to smutne, ked vas doma nik necaka, ked vam nikto nezala dobru noc. A v dome je stale ticho. Ale tesim sa pre Patrickovo dobro, ze po 1,5 roku zas ma zazitky aj v Cechach nielen v Sr a tolko tych 5 dni vydrzim lebo je to pre jeho dobro a aj dobro starych rodicov v Cr, lebo aj on je ich vnuk a je potrebne aby mali kontakt

zdenkam
27. máj 2010

Babenky a Waterford, Wexford a pripadne Kilkenny
na bank holiday vikend junovy tu bude taka velka akcia, co je uz dost znama.....teda nie tu ale v Duncannone - je tam pevnost a plaz no a kona sa tam uz kazdorocne MILITARY DAY. Mala by tam byt vojenska technika ako za vojny a tak a myslim, ze aj nejaky ten boj.

zdenkam
27. máj 2010

a myslim, ze tento vikend bude Summer festival v Inistigue co. Kilkenny.
Inistigue sa pisi tym, ze tam bol natacany film Circle of friends. Taky pekny film to je. Je tam aj kavaren co nesie jeho meno.
Minuly rok sme na to summer festivale boli bolo to na velkych pasienkoch, pony jazdy, nejaky orchestar tam bol, stanky, irish dancing, babkove divadielko a take kadejake sutaze, ze ste si mali typnut vahu jahniat a mohli ste vyhrat jahna a tak. Nieco ine na nedelne odpoludnie proste.
A ked sa vam nebude chciet byt na tom poli, tak mozte do Woodstock gardens.Tie su zname - kuknite na webe.

Tak hadam sa niekomu podari ist kuknut, napr. ladysparky

janec79
27. máj 2010

pekny den vsetkym,

zdeni: ja sa pridavam a tesim sa s vami, ze tazke chvile ste uspesne zvladli...a uz len tie pekne na vas cakaju 😉 Teraz mas taky kvazi trening na to, ako to zvladnut bez patricka par dni, tak to aspon nebude taky sok, ked budes v porodnici.
U nas to vyzera tak, ze aj ja budem v auguste tyzden tuto sama hladiet do plafona, ale tesim sa kvoli malej, ze bude opat moct trosku porodinkovat.
Super ste to poriesili, budes mat pomoc, ked sa male narodi.
Nasa stale navstevuje skolku, vlastne tam bude do nasho odchodu na dovcu, cize 10.6., uz sa jej to krati, aj mi je trosku smutno, lebo sa tam dobre citi…Ale zas viem, ze jej doma nebude o nic horsie 🙂
co sa dovoleniek tyka, jasne, zlavy su v podstate vzdy nejake…A cca 2 mesiace Pred budem vediet viac-konkretne destinacie a hotely….Predpokladam, ze s malym mimcom nebudete chciet ist niekam moc daleko, ci? A co sa teplot tyka, aj v tych klasickych letnych destinaciach by malo byt v oktobri okolo 23 stupnov, i ked oktober je uz trosku nevyspytatelny. Kazdopadne, ak budete chciet ist dovolenkovat, das vediet, ja s radostou vyzistim, kde, kedy je idealne ist aj s detickami, aby ste sa citili dobre a taktiez mozes ratat s cca 13% zlavou😉

Ladyw: dufam, ze mala bude coskor fit a ako si dopadla s tym rodic.prispevkom?? Inak mne opuchali nohy jak slak-ale az posledny mesiac, ale bola to hruza, ved aj topanky mi boli male

Cetrojka: chystaj kavicku, susienky mam nachystane 😀

zdenkam
27. máj 2010

Janec no si poklad.

🙂 Jasne, len taku tu irsku klasicku by sme chceli potom nejake to Lanzarotte alebo tak. Ved vies. Ziadna exotika. A ta teplota, to presne by stacilo. Aj v maji co sme boli na Mallorke sme mali 24 a uplne nam to stacilo, sme na plaz cez den ani nechodili az vecer.

Mam za sebou 3. jazdu. ESte 2 a sadam sama za volant. Tak to stiham do porodu.

😀

Inak to zvladam krasne to bez Patricka a presne aspon si to natrenujem na porodnicu, ale najkrajsie je ze si uziva cesku rodinku a spolu s tatkom len utuzuju svoje chlapske zazitky. Az sa babo narodi, budu moc cez vikendy vyletovat a ja tu a tam zostanem doma relaxovat s babom.
Inak dnes sa prvykrat citim nemotorna ako tehotne vedia. Pri vstavani z gauca sa musim zapriet o radiator a celkovo mam pocit ze bruchu nafucalo a navyse som nic nerobila len navstevy mala a som zrela na postel a to je lne 2O.3O. 😖

kacenkalm
28. máj 2010

zdravim babenky
Zdenka,si velmi sikovna,soferovanie ti pojde 🙂 cas prichodu sa pomaly a isto blizi,ladyw tiez..... 🙂
my mame dnes krstiny,tak to prezivam 🙂 .....asi sa rozplacem v kostole,dost som nejaka precitlivena poslednu dobu 🙄 a to moje zlaticko uz blaboce ze mamamama...to je ta najkrajsia piesen,aku moje usi kedy poculi... 🙂 straaaasne ju milujeeeem....

ladywitch26
28. máj 2010

kacenka, to mas pravdu, ja milujem, ked sa mala rano zobudi, postavi sa v postielke, super naladicka, vysmiata, vyskeri tie zubky vsetky na mna a povie mama. 😵
inak huba sa jej uz nezastavi, ked sa ideme prejst, tak pri kazdom psovi musime zastat, ukaze prstom nanho, povie havo a potom papa, zakyva a mozme ist. a na kazde auto povie "ato" a uz aj traktor "tatooj". hojdacka je "bai", lebo jej vzdy vravim hojda-bajda, ked ju hojdam. no uz sa jej aj celkom rozsiruje ta slovna zasoba, nielen pasivna, ale aj aktivna. kazdy den nejake nove slovicko.

zdenka, uz sa nam to teda krati. teraz sa tu akurat az tak nadvihujem na stolicke, co ma tak maly kope do rebra. 😀

zdenkam
28. máj 2010

ano krati sa nam to lady. HOvor mi cosi. Zjedla som 2 slivkove knedliky s tvarohom a nevladzem sa hnut, nemam v bruchu ani milimeter miesta. Ono mi moc nenarastlo a tak je tam babo uplne narvate asi.
Tak presne to kopanie bolestive mam tiez. Aj sa riadne vystrkuje. Patrick to nikdy neboil, len pri Patrickovi som bola o 15 kg tazsia nez teraz. Mam asi len 1O kg naviac ak nie menej.

Dovytierala som prave odvazne podlahu - ja to robim stale na kolenach - mam tak pocit, ze to je urobene poriadne. Ale asi uz kupim mop, lebo toto bol zaberak.

No a zajtra sa mi vracaju z Ciech moji muzi. Jupppiiiiiiiiii. Aj volno z prace som si vecer vypytala, nech ich mozem privitat.
No a piatok mam navstevu nemocnice to bude 34 t. Mozno mi aj scan urobia a dozviem sa ake je babo tazke. Uvidime.

A viete co, asi vezmem Patricka nedelu poobede 1x do kina na Dragon - ked uz mal toho imaginarneho priatela draka. Uz sa ozaj tesim, ze tu nebude tak smutno a ticho.

Kacenka a nech vam pekne krst prebehne. Prihod potom fotecky. Ma mala biele saticky ci nejake ine?
😉
My sme krstili ked mal maly 6 t a knazovi takmer cical hladom prst. Ale sak nevytiahnem cecik v kostole. 😀 Dufam ,ze druhe babo sa nam podari pokrstit v auguste a urobim aj nejaku velku party pre vsetkych znamych, lebo vsetci maju deti, tak chcem aj bouncy castle prenajat. Uvidime to je len plan. Stale to moze cosi zmarit.

kacenkalm
30. máj 2010

ahojte baby
Tak krst bol v pohode,knaz bol aj vtipny,trvalo to 45 minut 😵 Mala som nechapala aka bola zlatucka....normalne si blabotala v kostole,sa jej pacilo,ze sa ozyva jej hlas tam 😀 tu je par foto 🙂

kacenkalm
30. máj 2010

jo a mala mala na sebe bielu kosielku a biele dupacky....strasne zlata bola 😀

kacenkalm
30. máj 2010

baby,neviete mi povedat,ci by som malej mohla davat ten bio biely jogurt?ja jej sice uz davam ten dairy dessert co je od cow & gate a to tiez obsahuje cow milk 😒 ,tak neviem....

petronuska
31. máj 2010

Ahojky kocky,
jdsem tu dlouho nebyla, ale nebyl cas, nebo jsem jen precetla, ale nepsala.
Jaydinek byl nemocnej, teda nevim presne, co mu bylo, ale mela jsem dost. Uz mesic ho trapily prujmy a teploty, na stridacku. No a zavrsilo to predminuly tyden, kdy mel teploty 40,6 jeden den, druhej pak celej den 39,5 a pak nastesti min uz. Tak jsem sla k Dr, podival se na nej, ale nic nenasel. Poslal nas na krev, tak jsem s nim jela do Temple street hospital na testy. Bobinkovi brali 8 zkumavek, zrovna i na food alergy. Tak prvni vysledky dopadly dobre, nic nenasli a na food alergy budem cekat jeste do pristiho patku. Toz jsem zvedava. Kazdopadne uz od minule nedele je Jaydinek v pohode, bez niceho, kaka krasne. Tak fakt nevim.
Jako ocne zuby jeste nema a asi mu i rostou (nekde uvnitr), ale tohle prece nemuzou byt jen zoubky, ne? Kdyz to trva tak dlouho ☹ No byla jsem fakt hotova.

Jinak jsem taky zacala chodit do prace (pred 2 roky jsem tam skoncila). Tak super. Jsou tam dobri lidi, se nasmejem. Pak jsou i vyjimky, ale tim, jak je znam, vim, co od nich cekat 😎 A jelikoz delam v Pubu, tak jsou ruzne smeny. Kdyz delam pres den, Jaydi je u svagrove a je tam spokojeny. Ona je doma i s jednou svoji holcickou a sem tam hlida i jine deti. Davam ji 5e za hodku, tak to de. Lepsi, nez hlidani od cizi osoby za nehorazne penize a nebo jesle/skolka. To by se mi nevyplatilo, kdyz nedelam rana pravidelne.
No ale jsem ted ze zacatku docela utahana, jak uz nejsem zvykla tolik byt na nohach a pod. Ale bavi me to a tesim se tam. I kdyz vikendy uz budou pro me asi pase..ale snad nam to aspon pomuze z fin stranky.

Taky jsme si poridili kotatko, jak tu davala odkaz Zdenka, timto diky. Jessie je super, hodne spinka, ale i si super hraje, tak se nasmejeme :o) No a Jaydi ji teda hodne dela naschvaly, ale snad ho to prejde nekdy 😎

Mam docteno, ale nejak si nepamatuju 😅

Zdenka super, ze se vam to tak dobre vyresilo s TM v praci. Mam radost 🙂
A docela rychle ti to uteklo bez chlapu, ne?

Kacenka krtiny jste si uzili :o) My taky krtili Jaydiho, kdyz mel 7M a neco malo. Bylo to super.

Uz si vic nepamatuju

😒

petronuska
31. máj 2010

Kacenka, ja davala malemu jogurty uz asi od 6 ukonceneho mesice. Takove ty male Petit Filou nebo jak se to pise. A sem tam jsem mu dala i bily normal jogurt.

zdenkam
31. máj 2010

Petrounuska, ten odkaz davala asi mamartinka, ak sa nemylim, s kotatkami ja nic nemam. 😀
TAk nech tie testy na food alergy dopadnu dobre a maly nech sa uz statocne drzi so zdravim dalej. U deti sa vyskytuju taketo nezname ochorenia a niekedy ani nic nezistila. Ale dobre si urobila, lebo ak je to zalezitost dna ci 2, tak sa este da, ale ked sa to vlecie na striedacku mesiac, tak to radsej ist k lekarovi.

Kacenka, no krasne,ze malej dopadol tak dobre krst. Inak aj moja skusenost, je ze knazi su tu taki uvolnenejsi - prave z krstu. Dokonca nam ponukol vtedy pomodlit sa otcenas v nasom rodnom jazyku a urobil cely krst taky prijemny a nie nejakych tvrdy ritual, pri ktorom by maloho plac len rusil. Inak jedine pri tom polievani vodou nas maly neplakal, inak to dost kvoli hladu preknural vtedy.

Petronuska a ano, riadne mi to zbehlo, ovela rychlejsie ako pri prvom dietati, ale to prave vdaka tomu prvemu dietatu. Neni casu sa na to koncentrovat a kazdy den citat co nove sa vyvija. 😉 A tak sa mi to zda lepsie. Uz len 2,5 t a zacinam matersku.
Inak to s tym strazenim, to mas ozaj este dobre, ze ti pytaju len 5 eur, lebo to stale este minimalne polovicu /neni ma nic po tom aku mas hodinovu mzdu/ mzdy usetris a na 1OO percent suhlasim, ze nemas fixny pracovny cas, creche sa neoplati.

JO a mne sa muzi vratili sobotu z CR po 5 dnoch a vam poviem, maly ma uvidel, stastny usmev od ucha k uchu a asi 2 minuty mi sedel na kolenach a velmi velmi ma stiskal a nepustil a usmieval sa a ja som stastim plakala jak diva. Viac nez ked sa narodil. A on vravel, ze: Mama neni smutna. Patrick nebol dlho prec. 😉
A uz sa tesim az sa nam ta laska narodenim brasku znasobi. Ako neni som naivna, budu aj tazke chvile, ale bude nas v dome viac a zivot bude zas iny. Ja uz niekedy mavam posledne dni pocit, ze takto s part time pracou /hoc od jeho 4,5 mesiaca/ uz bol aj nejaky pohodlny a keby ze neni prirastok do rodiny, tak by sa bolo treba poobzerat po nejakej vyzve. A tak bude vyzva: miminko a dieta ktore je predskolak so vsim co k tomu patri. 😀

Jo a dnes sme boli s Patrickom plavat. Som sa tamad valila s tym sudkom svojim. Musim sa sfotit v tych plavkach, lebo sa mi paci ako vyzeram - inak plavky stale tie normalne cele pouzivam. Vobec som po tehu siahnut nemusela. 😉

zdenkam
31. máj 2010

ja som mliecne vyrobky zacinala az kdesi v 8 mesiaci alebo 9 inak, ale moje dieta bolo vylucne kojene 6 mesiacov.
Ja som sa dost riadila rada o prikrmoch, tak to preto. Mala som ten special o vyzive a toho sa drzala dost striktne. Neviem ci to je spravne, ale verila som tomu, ze nespravnou stravou sa moze vela pokazit, tak sme boli striktni.
A davali sme ako prve organic jogurty, nech nemava tie chemicke.

kacenkalm
31. máj 2010

zdenkam,nam tiez farar povedal,ze sa mozme pomodlit v nasom jazyku,tak mi to prislo trosku vtipne....on hovoril anglicky a my slovensky 😉 a uz sa nam prediera von prvy zubok,uvidime aky to bude mat priebeh 🙂
http://www.praciagula.sk/navod-na-pranie/
idem si ju objednat,perfektna vec
dobru noc

mishka711
1. jún 2010

ahojte nestiham nejak peta si si vytrpela smalym chuda male ale nastastie je uz ok boze to stasne dlho mal teploty a hnacky ale mesiac zo zubkou nemyslim davas mu cow milk/ci kojis este?inak ak davas cow milk zmen na soya milk ja malej davam od sma sice nema alergiu na cow milk ale je zdravsie 🙂 a kacenka gratulacia ku prvemu zubku my cakame horne aj ked myslim ze pojdu asi 3 naraz no uvidime a tiez tu gulu mame objednanu uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre