Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
15. jún 2010

zdravime baby
neviete,kolko by malo take 9 mesacne babo vypit tekutin za den?ta moja mi odmieta pit,a neviem ako mam do nej dostat aspon liter tekutin....chystame sa na dovcu v septembri,tak aby mi drzala pitny rezim na nej.... 😉

zdenkam
15. jún 2010

kacenka no to zalezi aj na tom ci kojis, lebo to sa neda dosledovat dost dobre ak aj kojis. A potom samozrejme, ze ak je teplo, tak to dietatko pije aj viacej. Ale proste jej davaj trosku cvrknut kazdu chvilku, nemusi vela naraz. A ak kojis, tak ona si nielen hlad zahana ale aj smad, zalezi od dlzky kojenia.
My ideme tiez na dovcu v septembri ....domov do sr na mesiac. 😀 Len prv sa to miminko musi narodit. Ale sa na to tesim hoc mi isto aj dlho bude a Patrickovi tiez. On rad zostava dlhsie ako 8 dni, potom sa uz pyta spat domov-sem.

zdenkam
15. jún 2010

Inak z vyzivoveho specialu Mama a ja z pred asi 2 rokov sa uvadza, ze Kolko tekutin dieta denne potrebuje?
do 1O kg - 1OO ml tekutiny na kg telesnej hmotnosti
od 1O do 2O kg 1OOO ml plus 5O ml na kazdy kg nad 1O kg telesnej hmotnosti.

Ale ja by som sa toho krcovite nedrzala, zbytocne stresy. Ja som si to nejako nikdy tak extra nesledovala.

dublingirl5
15. jún 2010

Ahojte maminky. Nie je tu niektora z Lucanu s malinkym babatkom na spolocne prechadzky a kavicku? 🙂

zdenkam
16. jún 2010

Dubingirl, tak ja vam zavidim tie starosti s prechadzakmi. 😉 Lebo teda my sme non stop vonku, ale na klabosenie pri tom cas neni.....drak stale kdesi lieta a treba dozerat. Najnovsie lezie na vsetko co je v ceste ....stromy, ploty atd.
Ale si to uzivaj kym ti dietatko este nebeha ako divne po okoli. 🙂 Hadam niekoho najdes. Ja som z Co. Wexford tak isto neralna kavicka.

leiinka
16. jún 2010

@kacenkalm Ahoj Kačenka, keď bola moja malá v plienkach, tak dostatok prijatých tekutín sa meral počtom pocikaných plienok za deň, tuším ich malo byť minimálne osem, ak dosť ciká, znamená to, že dosť pije 😉

kacenkalm
16. jún 2010

diky baby za rady.... 🙂 no to mi sa chystame niekam do teplych krajin,neviem ci Tenerife,alebo Fuerventura...nikdy som tam nebola...nemate skusenosti s rocnym babom na dovolenke?

zdenkam
16. jún 2010

s 2 rocnym len Kacenka a bolo to v maji Mallorke. Ale chceli by sme v novembri s 4 mesacnym. Uvidime. Ale kamoska bola s rocnym ale v Dominikanskej republike a mala im tam chytila nejaku chorobu sa bali ze od ustipnutia hmyzu a ked mi to opisovala, tak do exotiky by som s malym asi fakt nesla. Ale to Lanzarotte a ostatne balearske ostrovy, to neni exotika, takze to by malo byt ok. Navyse budes prekvapena kolko tam uvidis kocikov alebo tehuliek. Ja som zostavala v nemom uzase. 😉
Drzim prsty nech vam to vyjde.

Babenky, tak to tu mame piatok ideme na weekend brake do deluxe hotela v BAllicoling co.Cork, takze na plane je Blarney castle, nedelu cestou s5 fota, Cork City gaol. /videli sme tu vo Wicklow s ta sa nam pacilo - co Corkatsku mi aj doporucuju, ze je dobra/ takze kocky, ak budete mat chut tie co ste z Co. Cork mozme na seba narazit nedelu vo Fote. Ozvite sa v IP. Netusim aky casovy harmonogram si urobime, ale nechcem sa nikam plasit, ci byt pod casovym stresom. A chcem aj k moru zajst proste vziat to tak easy. Tak ak sa ozvete a bude sa dat, rada vas pozdravim.

Krasny den zelam

zdenkam
16. jún 2010

a stasny preklep ziadne brake ale break 😀

ladywitch26
16. jún 2010

kacenka, moja stanka tiez nepije, proste do nej nedostanem viac nez 400ml tekutin denne. niekedy ani to nie. ale GP mi vravela, ze je to ok, ze v tomto veku deti zacinaju vymyslat a pokial ma pocikane plienky, tak je to ok. inak nieco ziskava aj z jedla. mala mi takto funguje uz par mesiacov.
zdenka, aj by sme si spravili vylet do tej foty, ale akurat v nedelu musime ist na nct do waterfordu.

inak mam problem, vyzera to tak, ze muz ide od pondelku do roboty a nikde nemozem zohnat childminderku. tak neviem,co idem robit 😖

zdenkam
17. jún 2010

@ladywitch26 nevadi Monika, lebo ja sa neviem ani presne nacasovat, ako som vravela. Drzim prsty s tou childminderkou...ako je fajn ze si nasiel pracu, tak to blahozelam. Dlhodobe to je? Ale dost vam to teraz skomplikuje situaciu.
Popytaj sa kolegyn v praci. Mne uz aj jedna pani nukala ,ze ked to na mna pride ze mi maleho postrazi hoc v noci - viem ze robi ako childminderka taka babka. Ale ja ho uplne cudziemu cloveku nedam, neodvazim sa. Predsa len je to ine ako vasa mala. To on uz aj vymysla a protireci. Ale ja by som v praci dostala info na childminderky v okoli. Myslim, ze 2 panie co to robia k nam chodia aj nakupovat a dalsia strazi priamo v dome svojom deti, blizko Patrickovej skolky. Vsetko Irky, len netusim kolko za to chcu.

ladywitch26
17. jún 2010

zdenka, no prave,ze v okoli akosi skapal pes. nikde nikoho. ale zda sa,ze ak muz tu robotu dostane, lebo nakoniec este musi prejst zdravotnou prehliadkou a akurat je chory, tak by to mohlo byt natrvalo. takze skusam najst rovno aupair. aj by sa mi to hodilo, lebo uz by som sa potom nemusela bat, s kym necham malu, ked pojdeme do porodnice. na aupair by uz bola za tu dobu zvyknuta.no len kde najst do pondelku aupair>? 😅

zdenkam
17. jún 2010

@ladywitch26 ufff, tak toto je fakt pod casovym tlakom. Drzim prsty, nech sa zadari najst hlavne niekoho spolahliveho a stabilneho aj ked viem, ze to sranda inak asi nebude.Ale hod si inzerat u vas v praci, mozno sa ktosi ozve. Za pokus to stoji. Ja mam napr. kamosku a ta by hned isla. Svoje 2 deti odveli na leto do Sr a sama hlada extra robotu. Ale to by bolo aktualne ak by to bolo u nas v N'R a navyse ona by si bez problemov aj domov vzala dietatko. A tiez by bola happy, ak by jej take cosi vyslo.

Ale ja by som skusala kde sa da. Za pokus nic nedas. A mali by ste vyriesene 2 muchy jednou ranou, teda zabite sa vravi. 🙂

NO nech sa kazdopadne zadari k vasej spokojnosti.

kacenkalm
17. jún 2010

ladyw,drzim palce,nech sa vam podari niekoho spolahliveho najst...skoda,ze ste tak daleko,ja by som to vzala 😀

ladywitch26
17. jún 2010

no baby, tak drzte palce, asi sa mi podarilo najst jednu babenu.ak to klapne, tak v nedelu ideme po nu na letisko

mamartinka
17. jún 2010

@ladywitch26 To ona sem teprvka prileti ked idete na letisko?To je tiez Slovenka?Ako si ju nasla?Drzim palce nech to klapne.Byt blizko tak mas opatrovatelku hned.By som to brala ale naozaj.

ladywitch26
17. jún 2010

martinka, ja by som teba brala bez problemov, ale ked vy ste vsetci tak dalekooooo.
vcera som si pisala s jednou babenou, ale nakoniec,ze nemoze, ale dohodila mi kontakt na svoju kamosku a s nou sme sa dohodli hned. vraj uz dlhsie chcela ist do zahranicia robit opatrovatelku,ale nemohla nic najst kvoli krize

mamartinka
17. jún 2010

@ladywitch26 No vsak to ze sme vsetky tak daleko.Kam nas ten vytr jen odval 😀 😀 No snad sa vam postasti a Stanka si zvykne a takisto aj vy.

ladywitch26
17. jún 2010

akurat sa smejem na muzovi, ma tu taha do spalne,ze este kym tu tie je aupair, tak by som sa mu mala povenovat, ze potom uz nebudeme mat sukromie, lebo tieto domy maju papierove steny. a vsak nech si zvyka, ja ako tehula uz toho aj tak vela nespravim a po porode uz na to ani nebude casu 😀 😀 😀

zdenkam
18. jún 2010

@ladywitch26 paradicka, tak nech to s nou vyjde, nech ste obe strany spokojne. Inak aka narodnost? Slovenka?
Po porode sa chvilu na manzelske aktivity ani nebude dat. 😉 NO ma to cochvila zacneme nimi nahanat, ak sa babu nebude chciet na svet, ked tatko pride. Pri malom sme to skusali tiez tak, ale 0 efekt. Aj kopce sme slapali a tiez nic.

zdenkam
18. jún 2010

kocky este ma napadlo, ze sa tu pred casom pisalo, ze ste niektora milovnicka hadov a tak.

Tak ak ste tam este neboli, tak ktora ste, tak isto stoji za navstevu Reptile village v Gowran Co. Kilkenny.
My sme tam boli minuly rok a pacilo sa, vsetke tie ufff stvory na mna. A ak mate deticky od 3 rokov vyssie, tak tie si to zvlast uziju.
Pekny vikend zelam

annaola
21. jún 2010

@dublingirl5 ja som z Lucanu(- cast Finnstown ), aj ked male dietatko nemam, iba velkeho takmer 6 rocneho chlapa, dufam niekedy sa dopracujeme aj k tomu malinkemu 😀 Kde presnejsie byvas, ak by si chcela , mozeme sa stretnut aj tak, vymenime deturence na chvilu 😉

saraja
22. jún 2010

ahojte, neviete nahodou o nejakej praci v Irsku pre syna, hovori anglicky, robil uz tam v rychlom obcerstveni .. alebo nejaky kontakt, kde by mohol nieco najst, vopred velke dik

zdenkam
23. jún 2010

babenky, kukam jak sa nam to tu krasne vykrystalizovalo. 😉 V tehu spravidla - typijem ze pre tie co robili, hlavne ked nastupili na matersku, nas tu bolo ako maku. Prisli babatka a uz mame svoj stred vesmiru a nie je to modry konik. 😀 Ale tak ma byt. Je to uplne prirodzene.
Mne sa to uz tiez krati a navyse je moc pekne na to prazdit virtualny svet. Tak ja len ze sa opatrujte.
Az nam pribudne krpciatko 🙂 /odratavaju to tu za mna a zevraj 28 dni - mne to tak ani nepride, nemam cas odratavat/tak vam isto dam vediet. Aj ked pri tej pracovnej zavalitosti s 2 detmi asi nie tak skoro. Navyse co cert nechcel, malemu zatvaraju skolku na 2 t akurat v case mojho terminu. Tak to bude tvrda skola. Ale co vsetko maminy nezvladnu, vsakano?
'Este raz sa pekne opatrujte, uzivajte leto a pusinku dietatkam.

ladywitch26
24. jún 2010

juuuj, zdeni, sa ti to krati, to mas ozaj uz len za par. ja by som uz tiez brala, nejaka som unavena v posledne dni. aj z toho tepla, aj to,ze v noci nespim bohvieako, lebo maly cez den spi a kope hlavne v noci. asi sa mu paci, ked zaujmem vodorovnu polohu.
inak stanka,co bola tieto tri dni s tou irskou opatrovatelkou, tak na nej badam zmeny. taka samostatnejsia je, uz to fakt nie je babatko. a ked niekde odchadza muz alebo ja, tak sice neplace, pekne nam zakyva a da pusu, ale tak silnejsie nas stisne okolo krku, ako keby vedela,ze budeme dlhsie prec a budeme jej chybat.
zajtra by mala prijst ta aupair, tak hadam si trochu oddychnem, lebo vcera som bola s malou doobeda sama a dvakrat som stihla obed pripalit. sla som poobede do roboty, tak som musela navarit pri nej, a to sa fakt neda. jedine, ked spi, no ale spat sla akurat tesne predtym, ako som sla do roboty.

zdenkam
24. jún 2010

@ladywitch26 tak mas dobre ze este spinka, lebo ja navarim ked sa vratim domov s malym po 4 chodinach prechaddzky v v parku a po kopcoch. /dnes od 1O.3O do 15napr./ Aj to ho musim hodit na zahradu a byt po ruke a klabosit s nim. On uz vobec nespava. TAkze celkom makacka. Inak mi teplo vobec nevadi. Nastastie. A z Patrick sa stava velky ochranca, stale drzi mamu, ze pomoze na schodoch, ze da rucku, nech nespadnem. Ze big hug v posteli, nech sa nebojim strasidiel. Nerozumiem tomu atrochu nechcem, aby mal potrebu byt velkym .

A inak to mam este stastie, lebo to ze sa chce hrat na zahrade je lepsi variant, spravidla frci pred dom my sme naivne kupili lavicku, nech mam kde sediet. Lenze on kdezeby sa hral pred domov. Hned je ve vedlajsej casti house estate. Dnu je fakt tak akurat na vecernicek a sprchu. Aj obed si pyta vonku, tak jeme na zahrade. Uff. Ale zas sa ved to je pre deti prirodzene, no nie a nech si uzivaju kym sa da.

Drzim prsty s Au pairkou. A ako reaguje Stanka, ze neni muz doma? Nechyba jej viac - teda nedava to spravanim najavo? Kedze s nou bol kym Ty si bola prec? Na Teba bola zvyknuta ze nie si doma.

Nas nechape ze mama nejde do prace ale vyhovuje mu to paradne. Takze ja si tu a tam doprajem vecer hodinovu pauzu z domu, nech viem, ze mu nemozem byt non stop po ruke.

Na buduci tyzden sa chystam aj tasku hadam zabalit. Chi chi v 38tt uz by mozno bolo aj na case. No uvidime ako ma muza kopne. 😀 V hlave mi vrta taky cervnik a vravi, ze by som mala ale mne sa nejako nechce. 🙂 A teraz este cakat ze kedy to na mna pride.

A mam novinku. Ak by som si pri porode vedela predstavit niekoho ineho ako svojho muza, tak je to moja australska kamoska. A ta mi vcera osobne prisla povedat, ze bude velmi rada. TAkze ak by to na mna prislo v noci. MM zostava s Patrickom a ja tam budem mat priatelku. Zvlastne. Zvazovala som moznosti. A proste ani mamu som si u toho nevedela predstavit len Anne. Z predstavy samej mi bolo nejako smutno a to sa v sr normalne tak rodi.

ladywitch26
24. jún 2010

@zdenkam tak to by si si ozaj tu tasku uz mala pobalit. 😀 inak stanka zobrala uplne v pohode, ze muz pri nej nie je. ona je na svoj vek dost vyspela, staci, ked rano odprevadime ocka, zakyvame mu z okna a uz je v pohode. len teraz vyzaduje nonstop pozornost, ani doma sa sama nezahra, len si sadnem a uz ma taha za ruku niekam.
inak ja to asi do septembra nepotiahnem, aj doktorka mi v utorok vravela,ze som otehotnela zavcasu po stanke, ze mam oslabene svaly,do toho tieto tepla a ziadny oddych v praci a pri stanke, tak to vidim na ten august skor.

zdenkam
25. jún 2010

@ladywitch26 myslis ako ze skor zacnes matersku? Alebo porodis?
Ja musim povedat, ze tehu mam idealne bez akychkolvek tehu priznakov a easy.Ale som rada, ze som zacala 4 t pred porodom matersku, lebo kym som stala v robote mala som dost velke bolesti chrbta. Takze podla mna sa to na ukor zdravia neoplati natahovat. Ale jasne, ze to je velmi individualne. Navyse s teplo ozaj nerobi niektorym tehulkam dobre. Si to pekne zvaz. Navyse aj viac casu pri malej nez pride bratcek ti dobre padne. Ja mam teraz pocit akoby som bola na dovolenke, neni to zvyk nechodit do prace.

zdenkam
25. jún 2010

a maminy este otazka? Mavali ste take ze citelne kontrakcie skor ako pred porodom. Ja mam do porodu 3 t ale tento tyzden mavam take hmmm......tu a tam bolesti sekundove,ze sa zmohnem len na au, alebo jaj a je to prec. Ziadna pravidelnost v tom nie je.Ale je to pre mna nove,lebo pri malom som nic take nemala ani ked som rodila. Len strasnu bolest v krizach v podbrusku vobec nic. JOooj, potrebujem to dotiahnut do 16. 7. drzte prsty.

kristyna70
27. jún 2010

ahoj holky,omlouvám se,že vám tady do toho takhle skáču,ale pokud budete tak hodné a budete umět poradit budu moc ráda...už dva dny ležím na netu a snažím se něco najít,ale bez šance..teda..v Irsku pracuji rok a třičtvrtě.V říjnu se chystáme domů a to budu mít odpracováno dva měsíce a dva roky.jsem v 2 měsíci těhotenství a tady rodit nebudu.Termín mám na začátek února.Chtěla bych vědět jak je to s mateřskou a jejím výpočtem ať už doma nebo jestli mám v Čr nárok na mateřskou z Irska pokud si ji zažádám ještě tady.A pokud mi ji uznají jak to bude s prohlídkami u lékaře,protože nemůžu mít dvě pojištění ve dvou zemích.Nemáte některá zkušenost prosím? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre