Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladysparky
2. júl 2010

ozaj, neviete, co je s tinkou z dublinu? naposledy som s nou bola v kontakte niekedy pred 3mesiacmi 😲 aj osm jej pisala spravu na fb, ale neodpisala, tu sa tiez neukazuje, tak neviem.. ak mate nejaku info, len mi napiste ze je ok a nebudem sa viac trapit.. dakujem 🙂

janec79
2. júl 2010

@ladysparky ja som tu zasmazenu polievku kvoli mliecku jedavala, vraj podporuje tvorbu. Hmm, no nikdy nevies, moze to byt aj zubok, kamoskinmu synovi vysiel prvy v 3 mesiacoch a dokonca poznam babu, co sa jej narodilo babo so zubom!!!!!!!!! Alebo mozno len nemala svoj den.... 😉 Pocuj, kvoli tomu prispevku a potvrdeniu - mozno by stalo za to sa spytat tvojho gynekologa na slovensku, ja som chodievala na kontroly v irsku, ale bola som parkrat aj doma, teda hlavne ku koncu. Priniesla som mu kopiu karty z nemocnice z dublinu, ale ani ju moc nepozeral a bez problemov mi to potvrdil.
zatial sa majte vsetky krasne, idem zalahnut, lebo ledva hladim..
dobruu

ladysparky
2. júl 2010

@janec79 ano ano, viem ze zasmazkove su dobre na mliecko.. s tym vsak nemam problem, stale ho mam hojne klop klop (nemozem povedat nadprodukciu, lebo sa tvorba uz upravila, ale stale je ho dostatok, krimim z jedneho a z druheho vyteka 🙂 ) ozaj, dokedy sa tebe podarilo kojit? s tym dr to skusim, prekonzultujem so sestrou.. este ze mame rovnakeho gynekologa a ze je taka ochotna 🙂
dobru nocku vsetkym 😎

marika80
3. júl 2010

@janec79 dakujem, som si to vtedy poriadne neprecitala 😒 , skusim to dohodit pred tym ako to vytlacim a ked nie tak kupim na SR.

ladysparky
3. júl 2010

dobre ranko dievcata 🙂
tak tento vikend bude ako keby ani nebol.. nas tatinko lezi v posteli v horuckach, takze namiesto jedneho dietata sa musim starat o dve.. 😖 vzdy cez vikend robime velke upratovanie, ktore je po tyzdni potrebne ako sol, ale teraz neviem kedy sa k tomu dostaneme.. malu uz bez dozoru v hlbokom kociku nechat nemozem - dviha sa - a ako som pisala, je dost umraučana posledne dni, tak neviem, ci sa k niecomu dostanem...

lenka78
3. júl 2010

S tymi alergiami je to tazko.Ludia,co ich nemaju nechapu rozne obmedzenia,stretla som sa s tym,ze som bola v ich ociach asi mimo,no ja mam ekzem aj milacik ma psoriazu a mam aj alergiu na potraviny spojene s migrenou,takze u mna ziadne exoticke ovocie nehrozi uz iba kvoli hlave.Su ludia,ktori davaju babatku od pol roka kravske mlieko a nic.Chvalabohu,Chris zatial nic take nema,no ma alebo mal znizenu imunitu,takze bol stale zahlieneny.Uvidim ako na tom bude Sofia.Co su alergicke potraviny a co nie su je velmi tazke,lebo ja som mala zistenu alergiu na hovadzie a bravcove maso,takze alergicki mozeme byt na vsetko mozne.
A k tomu kravskemu,nasa pediatricka sa vyjadrila,ze i ked babatko dobre znasa kravske v pol roku,no to mlieko obsahuje tolko soli,ze to nie je schopne spracovat a preto su aj rozne zdravotne komplikacie v neskorsom veku,ze sa to neprejavi ihned,ale napr.v 50ke.
Ja som taky preventivny strachopud,tak odporucania lekarky som zobrala vazne a kojila som do roka a potom do dvoch iba praskove mlieko.Kravske az potom.No kebyze nemam ekzem,tak mi to mozno ani pediatricka neodporuci.

miracle
3. júl 2010

@janec79
Treba zobrat medvedika, ten piknik sa robi vlastne kvoli nemu 🙂 . Mali by tam byt nejake sprievodne programy pre deti, netusim ci aj pre takych drobcov, ale aspon sa najeme vonku v prirode. Park je velky a pekny, vidno z neho more.

na letisku nie je problem s akymkolvek aj obrovskym kociarom. Videla som ako trepali tie velke polske kociare. Ak je autosedacka jeho sucastou, vezmu ti ju urcite, akurat myslim ze ryanair ti ju nedovoli zobrat hore na palubu, aby si v nom mala drobca. Jedina ostara je, ze ho niekedy musis vylozit na pas, pod ktorym sa skenuje prirucna batozina.

Lietame uz viac ako 2 roky, aj mas dalsie otazky, kludne sa pytaj

zdenkam
3. júl 2010

babule, krasne doobedie na plazi sme zazili. Fucalo jak dive, ja v svetri a krpec nad kolena vo vlnach. Nechapem, mne co i len kukat bola zima. A potom este sme mu cln museli nafuknut a v nom sedel na vlnach. Som sa na muza hnevala, ze mu dovoli. Sak fakt bol studeny vietor.

Ten TB picnic, bol pred casom aj u nas. Myslim, ze je to pravidlo vziat tam plysaka. Vyzera to uchvatne tolko deti s mackami. 🙂
Ja som tiez letietala do 3 rokov s kocik alebo buggy a no problem stale.
@ladysparky muzovi skore uzdravenie.
Aj kamoskin maly je teraz chory s chest infection. No nechapem ze v takom to pocasi. Ma to udivuje.

zdenkam
3. júl 2010

@lenka78 ina suhlasim s postojom k alergiam a tak, to ze sa to neprejavi hned hnackami ci ekzemom, neznamena ze sa neprejavi napr v puberte alebo podobne.
To sa uvadza ako negativum pouzivania klbov, ze v puberte ked dochadza k rychlemu rastu klbov, tak vznikaju problemy sposobene pouzivanim walkerov.
Jooj, ktora ich pouzivate, nechapte ma zle. Vsetke mame pravo na volbu. Takze ja som radsej bola opatrna. Ja sa stretavam totiz s narozom ,ze detom v roku uz vsetko sme davali. Ale ja som proste opatrna alebo strachopud /zalezi ako si to kto oznaci/, ja som sa dost drzala vyzivovych rad a rovnako vyhybala soleniu ci bujonom. Len povolene bylinky som dala. Ale ako vravim, ze to osobna volba kazdeho a clovek by mal byt tolerantny. Navyse jasne, kazda vychovavame svoje deticky podla najlepsieho vedomia a svedomia a nie v zamere ublizit mu.

zdenkam
3. júl 2010

a kojenie do roka len akoze z dovodu? Ja som sa kedysi starala o babo a tej zene v 1 roku pediatricka povedala ze po roku uz by kojit nemala, lebo ze sa do mlieka uvolnuju uz aj kadejake "zle"latky nahromadene v tele za tie roky. Ako neskor zistili, to bol len nazor pediatricky a vsade co aj ja viem sa uvadza ze kojenie podla toho ako dlho to vyhovuje mamine a babu. Medzinarodne svetova organizacia doporucuje do 2 rokov, ale proste je to o preferenciach oboch ucastnikov.Takze my sme isli do 2 rokov

zdenkam
3. júl 2010

a este jedna pozvanka: V dnoch 16 az 18 bude v New Rosse 3 dnovy festival J. F. Kennedy festival s mnozstvom sprievodnych aktivit a koncertov a kolotoce a tak. Desny humbuk a plne meste. Pridte. Hadam nam vyjde pocasie.

catalin
3. júl 2010

@ladysparky, mam to prelozene, poslem ti to len mi napis mailovu adresu v IP. 😉 ale aj tak budes musiet dat potvrdit u notara, resp. uradne prelozit, co znamena ze mu usetris pracu, das mu dvacku a on ti da okruhlu peciatku...ale skus to najprv bez toho, mozno ti to prejde 😉 a ziaden iny papier neziadali, staci im cestne prehlasenie, ze si nedostala iny podobny prispevok...
vlasky padali aj mojej, ale teraz uz rastu a hustnu...o rok to bude na sponky 😵 😵

ladysparky
3. júl 2010

@catalin dakujeeeeeeeeem 😎

@zdenkam mam rada irske festivaly 🙂 uvidime, ci sa nejakeho tento rok zucastnim.. auto je fuuurt nepojazdne.. zdenka, uz soferujes? ide to?

ked pises o tych klbikoch, mam trosku obavy.. pred kontrolou som si malu prezerala, vraj zahyby na nozkach ukazu, ci je nejaky problem alebo nie a postrethla som, ze ma jednu nozku kratsiu 😖 a vsimla si to aj nurska.. bojim sa bojim, co nam zistia doma ☹

catalin
3. júl 2010

ladysparky nic sa neboj mna tiez naplasila, ze ma nozku kratsiu, ani zahyby jej nesedeli, a jeden mala dokonca navyse. mala som ist za gp, aby mi dal sprievodny list do orthopeadic hospital na appoitment, ktory musi byt do 5. mesiacov veku...Mia mala vtedy necele 4 mesiace...a cakam na neho doteraz 😀 nastastie na slovensku som to dala skontrolovat, ultrazvukom, vsetko v poriadku, tak som sa doktora 3x pytala ci naozaj, tak uz na mna aj zazeral 😀 ale chcela som mat istotu 😉 domov som sla 10 centakov nad zemou od stastia 😵 😵 😵
a my sme dnes boli na medieval festival u nas pri dedine, kazdorocne, uplna parada.tu je link aby ste mali predstavu:
http://www.carrigfest.com/

zdenkam
3. júl 2010

@ladysparky tinka je doma v Sr od v Kosiciach alebo tak nejako odtial. Myslim, ze nejako v lete sa ma vratit.

ladysparky
3. júl 2010

nejako mi to tu zblbo 😲 ale uz som pritomna 🙂

@catalin to fakt? lebo ta nasa nurska ma nikam neposlala, len krutila nosom a potom povedala, ze je to ok, aj som sa jej spytala, ci naozaj a ze ano.. tak neviem.. ale si ma trosku upokojila 😔

@zdenkam tiez by somsi priala kojit co najdlhsie, aj ked si to celkom zivo neviem predstavit.. v roku, ci dvoch mliecko len na dobru noc? ci castejsie? ved to uz su velke deti, to uz hadam mozu vsetko 🙂
ale uz sa tesim, ako budeme skusat zeleninky, na tie ksichtiky a na to ci jej to vobec bude chutit.. bude sranda 🙂
zatial si uzivam kojenie, momentalne take momenty, ked mi pri kojeni po leziacky mala pozera priamo do oci 😅 😅 bambulka moja 😅

ladysparky
3. júl 2010

@zdenkam nevedela som, ze az tak na dlho isla.. tak snad sa maju faiiiin. diky za info 😎

zdenkam
3. júl 2010

a aj moja kamoska dokonca tu chodila po rengenoch s klbami synovymi a napokon - to uz mal par mesiacov to bolo vsetko ok. Netreba a hned lakat.

@ladysparky no skoncila som svojich 5 lekcii jazdenia, co aj instruktor vravi ze staci a do konca roka sa nechystam dalej ako po Nr jazdit. Potrebujem sebadoveru, ktoru vobec nemam. /ale aj takze New Ross je najlepsia skola, vsade kopec - bez rucnej brzdy sa tu neda fungovat a vsade kruhaky/.Ale v prvom rade, chceme kupit maleho auto nejake pre mna a deticky. Cokolvek male. Mali sme zalusk - teda ja na Nisan Micra. Ale uvidime. Takze este nejazdim, lebo som sadla do muzovho Volva a konec. On hned ze pozoooooor chodnik, pozoooor spatak. No nervy. Ja na velke auto nie som zvyknuta jak som jazdila malym.Som sa vytocila paradne a ze uz si s nim nesadnem do jeho auta.
Majka a to je nejaka vazna chyba ze nejde opravit, ci len neni cas.

zdenkam
3. júl 2010

@ladysparky od casu ked zacnes s prikrmami uz mozu vsetko. Vsade sa doporucuje kojit na poziadanie, to sa vyriesi samo. Nas v tom 1,5 roku asi 2x za den a 2x za noc. Uz sa nepamatam,ked chcel dala som. Spravidla chcel, ked bol unaveny alebo sa chcel ukludnit a stale som davala na uspavanie v lietadle a stale zabralo. 🙂 Nastastie aj odstavovanie bolo lahke /coho som sa fakt bala/ lebo som odstavovala kvoli svadbe - inak by ma vyzliekol zo svadobnych siat, ked by chcel svoju didi. Takze sa odstavovalo na moj popud.

catalin
3. júl 2010

@ladysparky veru naplasila ma, ja viem ze ma 25 rocne skusenosti, len ja som bola velmi precitlivela v tom case a bojovala s depkou po porode...takze velka tragedia pre mna ked mi povedala ze to nemusi byt uplne ok. no nastastie nic z jej predpovedi sa nepotvrdilo..takze odvtedy tam nechodim, malu vazim na normalnej vahe, meriam ju metrom a svet je krasny 😀 pojdem tam na 9 months check a to ju budem pocuvat jednym uchom dnu a jednym von...vsetko tykajuce sa Miuskinho zdravia konzultujem s mojim GP, z ktoreho sa vyklul celkom cool clovek a s mojou pediatrickou na slovensku 😉

zdenkam
3. júl 2010

@ladysparky a inak pri kojeni je zaujimava ta faza, ked im zacnu ist zubky. Ja som pocula take strasenie, ze zacnu kusat vtedy. Hej, to by vtedy este bolo fajn. Nas zacal, ked tiez zubky mal asi uz 4 a to bola ina bolest. Uplne brutalna, vtedy som chvilu aj zvazovala ze nedostane uz viac, ked mi to bude robit, lebo on to robil schvalne a parkrat som aj plakala jak ma uhryzol. Ale zdolali sme aj to. Ale to bolo fakt z kojacieho obdobia to najhorsie pre mna.

zdenkam
3. júl 2010

@catalin Katka vazne si mala poporodnu depresiu? To akoze tu z hormonov co sa moze stat, alebo z toho placu s malickou?
Moja svagrina mala taku ze musela prestat aj kojit a bola sledovana psychiatrom.

zdenkam
3. júl 2010

teda nie svagrina, ale svagrova zena

catalin
3. júl 2010

@zdenkam veru mala, jednak hormony, jednak ten plac tomu nepridal......ale je to za nami, som rada ze som to zvladla, bez ujmy na zdravi, a bez tabletiek na hlavu 🙂 ak ked moj GP si tukal na celo, ze odmietam antidepresiva, ale ja som chcela ostat sama sebou... dal mi radu, vezmi velky vankus, chod do najvacsej izby v dome, ktora nema spolocnu stenu so susedmi a kriz az zachripnes..a potom vezmu uterak a z celej sily udieraj do pohovky..
vies, ked sa take nieco stane, clovek sa hanbi, a nechape a drzi to v sebe...to nieje dobre...treba o tom hovorit...jale nie vzdy sa to da. ja som o tom zacala hovorit az ked bolo po tom..

zdenkam
3. júl 2010

@catalin juuj, tak to znie ako tazke obdobie ☹ vdakabohu ze je to za Vami.
To hej, vidis, kolko veci si neuvedomujeme. To co nam pride ako samozrejmost, neni samozrejmost az ked to pocujeme od druhych ze to moze byt aj inak.

Myslim, ze sa o niektorych veciach hovori len velmi tazko. Navyse clovek ma v sebe taku tu latku, ze by to mal zvladnut sam a mozno ta je v casoch, ked ozaj treba pomoct najvacsom prekazkou.

ladysparky
3. júl 2010

@catalin muselo to byt velmi tazke obdobie, som rada, ze mas za tym.. pri druhom uz budes profi mama 🙂 a inak si myslim, ze akykolvek naznak zleho zdr.stavu nasich deti nas dokaze polozit. nikdy predtym som nemala take pocity ako teraz, ked som mama.. ... mama, este potrebujem cas na to, aby som si zvykla na toto oznacenie 😅

@zdenkam vodicak mam vyse 10rokov a mozem ti teda povedat, ze ak zvladas soferovanie po new rosse, zvladnes aj vsetko ostatne 🙂 soferovanie mimo mesta je nuda, rovne cesty, ziadne preradovanie rychlosti. a aj keby si sla pomaly, tak by si sa vobec nelisila od irskych soferov. niekedy sice vytvaraju kolony, ale na druhej strane je ich jazda zdaleka bezpecnejsia ako na slovensku. takze sa vobec nemusis bat 🙂 nissan micra sa aj mne pacila, ale asi bude dost malicka na to, aby si sa v nej prevazala s dvoma detmi, autosedackami, kocikom a dalsimi potrebnymi vecami.. ved uvidite

no, je nieco po pol noci, cas si ist lahnut k malickej a nacerpat nove sily na dalsi den 🙂
dobru noc maminky 😔

janec79
4. júl 2010

@miracle ahoj, no dnes to pocasie vyzera vselijako len na picnic nie ☹ tuto nam aj krupy pred chvilou padali, fuci strasidelne moc, momentalne aj slnko vykuklo.... Vy idete predsa? Uvidime, ako sa to vyvinie, ale urcite chcem vyuzit to, ze vsetci cela rodinka mozeme byt spolu, kedze tato dnes nerobi a snad sa niekde vyberieme. Neboli ste niekedy v hurly burly??? Mozno zbehneme tam, ak sa vonku nebude dat.
@catalin tak to si nemala urcite lahke, super, ze si to zvladla bez lekarov...Mojej kamoske sa to stalo, no bolo to veru horsie, svoju dcerku nemohla ani len vidiet prvych 9 mesiacov, jeje mamina sa o nu starala. Par mesiacov stravila aj na psychiatrii. Mali sme rovnaky termin, ked cakala druhe, aj sme sa stretli v porodnici, velmi sa bala, ale nastastie scenar sa pri druhom neopakoval.
@ladysparky kojila som 11 mesiacov, potom sa uz akosi nedalo, ja osobne som chcela, ale mala nie, uz sa len hrala s prsnikom. Ja som ju musela doslova nutit 😉 Na jednej strane mi to bolo luto, na druhej som sa tesila, ze to islo tak hladko a ze sa vlastne ona rozhodla . V 10.mesiaci som ju kojila vzdy rano a popoludni-v noci nepapava uz od 7.mesiaca, takze neboj, aj ked zostanes kojit do 2 rokov, to neznamena, ze bude mala na prsku zavesena cely den. Ved to uz budu jogurtiky na jedalnicku, syry, mliecne kase a ine mliecne vyrobky..

janec79
4. júl 2010

@zdenkam a ako sa dari pri peceni kolacikov????
@lenka78 ja by som bola urcite tiez opatrnejsia, keby mame tolke alergie, ci ekzemy v rodine...a tiez pravda, ze moze byt clovek alergicky na hocico a moze zostat alergicky kedykolvek..Tiez som toho nazoru, ze kravske na pitie po 2 rokoch, alebo minimalne po 1,5.

janec79
4. júl 2010

@lenka78 nuz tak len ti zostava byt trpezliva a na chvilku zabudnut na fantazirovanie a realizovanie sa v kuchyni 😉

annaola
4. júl 2010

@janec79 my sme boli v hurley burley , je tam fajn, decka sa vyblaznia, maju oddelenia pre pre rozne vekove skupiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre