Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
19. júl 2010

dobreee ranko 🙂 dnes ma nasa krasavica 4mesiaciky 😅 😅 a uz len dva dni do ochodu domov 😀
aky ste mali vikend kocky?
my nic extra, sobota pracovna, v nedelu sme vybehli do Carlow, ale nic moc, lebo raz lialo, potom len prsalo, potom fukal vietor, tak sme sa schovali do shopping centra. a tuto noc co bolo? 😲 hrooozne pocasie.. snad to coskoro prejde a opat vyjde slniecko 😵

bemba
19. júl 2010

Ahoj Katka @fidka79 . Nooo dlho som tu nebola. nejako mi MK vypadol z hlavy. kedy sa vidíme. Aj my hľadáme brigádu pre Robkovho syna. keby ste o niečom vedeli ozvite sa. A keď náhodou my tak dáme vedieť.

boba82
19. júl 2010

ahojte,

tiez vas zdravim z Irska, konkretne z Dublinu 🙂 sme tu s manzelom uz 3 roky a momentalne troska spekulujeme, vzhladom k tomu, ze pravdepodobne som tehulka...
...tak vas chcem poprosit, viete mi poradit niekto, ci mam narok na matersku, resp. ako to je tu s nou? dokopy mam odpracovane v Irsku 2 roky, momentalne pracujem cez agenturu v jednej firme, kde mam 11 mesacny kontrakt do januara. Tak by ma zaujimalo, ci mozem aj cez agenturu dostat MD a preniest si ju na Slovensko /vzhladom k tomu, ze rodit by som chcela doma.../ kolko tyzdnov pred porodom sa odchadza na MD, je mozne predtym ist napr. od 7.mesiaca na PN a potom nastupit na MD, pisem to preto, lebo podla mojich info mozem letiet do 28. tyzdna tt...Budem vam velmi vdacna za vsetky infosky a rady, ktore mi poskytnente 😉 Termin porodu mi vychadza na polovicu marca...Este raz dakujem!!!

susanne.k
19. júl 2010

@boba82 narok na matersku urcite mas ked mas odpracovane 2 roky. Materska sa ti vypocita z platu z pred 2 rok ale je tam min a max. Na matersku sa chodi 2 alebo 4 tyzdne pred terminom. Mozes ist aj skor a to ti bude vyplacat pn bud socialka alebo este urcity cas tvoj zamestnavatel ale kedze si cez agenturu tak ta urcite nic neplati tak potom asi iba socialka. Tam ti budu platit okolo 150E aspon co viem od znamej co tak urobila. ja som bola v praci az do konce

zdenkam
19. júl 2010

kocky len ak mate starosti ....dnes este nic. 🙂

Ale vcera sa mi stala divna vec...babo mi asi narazilo na branicu a vyrazilo dych, nejako sa mi to stalo, ked som sa snazila vstat z postele napnutim svalov na bruchu /stale tak vstavam hoc sa to nema/. Ale az som sa zlakla. Neviem ci to je mozne technicky ze to urobilo nozkami ale som sa chytila za hrudnik lebo som lapala po dychu. Ufff. NIkdy som o tom nepocula. 2x sa to uz vsak neopakovalo.

zdenkam
19. júl 2010

@boba82 na matersku sa ide najneskor 2 t pred terminom. Ja som isla 4 t v oboch tehotenstva. MInimum materskej je 225,80 a maximum cosi okolo 26O ak sa nemyslim, ale neni som si ista. Vsetko medzi tym sa vypocita ako 80 percent zo mzdy 2 roky pred ako tu pisala sussane. S PN netusim ako to je, lebo mne sa zda divne, ze lekar by niekoho vypisal na pn ak na to nie su dovody. Ja neviem, mozno ano, len ja som sa o to nikdy nesnazila.
Letiet mozes az do 33 tt ci 32 ale po 28tt uz musis mat list z nemocnice ze to je bezpecne.
Na matersku mozes kludne nastupit v 7 mesiaci ale zamestanavatel by mal uviest, ze sa do prace vratis bez rozdielu na to kde rodis, kedze na matersku sa musi odchadzat zo zamestnania, ak das vypoved pred nastupom , matersku ti nedaju. Aspon by nemali.
Krasne tehu, je dobre mat par veci ujasnene, ale zas mate pred sebou este celkom dlhu cestu, tak to zbytocne nepreplanuj. A hlavne nech ste zdravi.

zdenkam
19. júl 2010

@ladysparky my sme mali krasnu sobotu a nedelu co sa dalo sme vyuzili na maximum. 3 hodky sme boli vonku, zmakli prechadzku mestom a dokonca aj kolotoce boli free - ani sme nevedeli - v ramci festivalu tak sa maly povozil. M\yslim, ze to bol vzhladom na nedelnajsie pocasie uspech. Dosli sme o 4 domov a vsetci odkacli a zaspali po neskorom obede. Dnes sme boli 2x na hodinu vonku a to aj za dazda. A teraz na konci dna sa tak krasne vycasilo, tak hadam to vydrzi. Aj ked popravde, ja by som brala dazd, ked budem nerodit, nech mi neni luto byt zavreta v porodnici za slnecneho pocasia.
Tak dufam,ze vsetko uz komplet zbalene a nezabudni, ziadne stresy s cestou. Ono nase deticky to stale nesu ovela lepsie ako si myslime a je to take nefer, ze ich tak podcenujeme, ked si robime velke obavy. Je to trosku akoby sme ich negativne planovali.
A obcas sa ozvi zo sr ze co a ako. Budeme radi Maji.

selo
19. júl 2010

@boba82 ja som rodila v Irsku. Na PN mozes ist ak mas dobreho lekara a poprosis ho, ze napr. nevladzes robit, boli ta chrbat apod. ja som to vyuzila lebo moj GP je fajn.
Ak chces matersku stiahni si z netu Materniry Benefit Form, vypis a posli na urcenu adresu minimalne 6 tyzdnov pred terminom ale radsej ovela skor. Ked to budes vyplnat uz musis mat jasno kedy chces nastupit na matersku, min 2 tyzdne pred. ja som nastupila tri tyzdne pred a pretahovala som 2 tyzdne. tak je asi lepsie urcit si termin nastupu presne 2 tyzdne pred terminom a riesit to radsej tou peenkou. Potom cakas na odpoved. mne dali matersku 270, cize maximum lebo som tu mala odrobenych 5 rokov. Materska trva sest mesiacov a potom sup do prace. nemozes si to preniest na Slovensko lebo ( myslim, ze priamo na Forme) podpisujes prehlasenie, ze ostavas na uzemi Irska. mozno sa da odist na Slovensko lebo peniaze dostaves na ucet. 😉 . To je uz tvoje riziko. Prajem bezproblemove tehotenstvo a zdrave babo.

boba82
19. júl 2010

Dievcata, dakujem za odpovede!

..zatial zbieram vsetky informacie, no urcite by bola skoda nevyuzit tu matersku..... tak ako pisala Zdenka, dufam, ze to az velmi nepreplanujem 😀 , lebo clovek mieni a ten hore casto-krat meni 😉

zdenkam
19. júl 2010

@boba82 nechcela som ta strasit, je krasne sa na to tesit, len .....ja som sa v septembri tak tesila....sialene, krasne to vyslo, lepsie ako keby som si to mohla naplanovat, babo sa malo narodit v maji cele leto pred nami. Prvy syn sa narodil vo februari, tak to by bola ina zmena kocikovat za slniecka. Planovali sme Vianoce doma. A o to viac ma to potom ranilo. Nikdy nezabudnem na to ako ma to velmi bolelo, ako som to velmi oplakavala par dni, lebo niekto mi potratom ukradol radost. Ale netreba mysliet na zle.
Ozaj som nechcela strasit, tesit sa treba a kazdym dnom si tu radost zivit v srdci. Nam ta moznost znova sa tesit bola dopriana len 6 t po potrate. Takze obcas si to ten zivot zariadit sam.
Jo a po materskej sa da este neplatena materska, to sa chystam vyuzit ja. Vyuzila som aj pri prvom dietati. To prve sa narodilo 2 dni po termine a vyuzila som 2 t neplatenu matersku, ale teraz chcem 1mesiac matersku, sak sa nebudem vracat 17.12 do prace pred Vianocami. Konecne po 6 rokoch v IRL dufam, ze stravim vianoce v SR.
🙂

boba82
19. júl 2010

Zdenka,

nestrasis ma, ved dobre vieme aky je zivot vrtkavy 😕...tazko povedat aj ake budem mat tehotenstvo, dufam, ze bude vsetko ok...este je mozne, ze oddideme na SK aj skor...ja tiez velmi rada planujem, ale po mnohych mojich skusenostiach, som uz radcsej opatrna a snazim sa nechavat veciam volny priebeh, ale nie vzdy sa mi to dari 😀 😀
prajem Ti rychly porod a nech ste hlavne zdravucki 😉

pele
19. júl 2010

@boba82 ja sa presne tak chystam rodit doma s materskou z Irska... Na matersku mozes nastupit uz 16 tyzdnov pred porodom. To ti staci na to, aby si odletela domov v 28tt, dokedy netreba k nastupu do lietadla ziadny papier od lekara. Ak ti samozrejme nevadi, ze potom si 16 z 26 tyzdnov celej materskej vycerpas este pred narodenim baba a s nim ti ostane len ten zvysok. To bude asi vyhodne, len ak po skonceni materskej planujes dat vypoved a nevratit sa do Irska. Ak sa do prace chces vratit po materskej, tak asi nie je dobre odist tak skoro, skus to PN. Inak letiet mozes aj neskor, ak ti doktor da papier, ze si ok. Kazda aerolinka to ma inak, ale Ryanair je tusim rekordman a s papierom mozes letiet az do 36 tyzna🙂 Matersku mozes dostavat na ucet a byt na Slovensku. Problem je potom zo zdravotnym poistenim, lebo podla zakona by si sa nemala zahlasit na SK do poistovne, kym v Irsku nedas vypoved. Takze chodis s europskou kartickou poistenca a niektori lekari to neradi vidia...resp. niektore veci si hradis sama. Ale porod by mal byt zdarma. Este je aj taka moznost, ze das vypoved hned po schvaleni materskej, len to asi tiez len ak sa uz neplanujes vratit.

zdenkam
19. júl 2010

@boba82 inak mi kolegyna letela v 33 tt do Londyna a ma teraz 8 t babo. Ale je pravda ze tak na poslednu chvilu by som sa ja asi bala ale v 3O tt to vidim este v pohode. SAmozrejme je velmi dolezite ake to tehotenstvo je.

zdenkam
19. júl 2010

@boba82 a planovat treba. Ja to milujem, lebo pre mna to znamena ze sa divis do predu a vidis nieco na co sa tesis. Napr. vediet, kedy pride "prcek" /tak mi dnes pisal muz prace, ze prcek sa na svět nehlasi? 😀 / na svet tak uz planujem krst. A s priatelmi by som chcela aj welcome new baby party /vsetci uz maju deti, tak to musi byt niekde kde sa deti zabavia/. Ale potom sa zabrzdim a vravim si, ze neviem ake to babo bude, ci nebude uplakane, ci bude zdravucke a tak konkretne neplanujem, len mam plnu hlavu. 😀
My zeny sme ale stvory. 😀

boba82
19. júl 2010

Zdenka,

veru my zeny sme ale stvory 😀 Moj manzel sa ma uz boji nechat hodinu samu, lebo stale nieco vymyslam a planujem, tak uz ma z toho taku malu "traumu" 😀........ale nech si zvyka, lepsie to uz so mnou asi nebude 😉
...veru ako pises, clovek sa moze stale na nieco tesit, ja dokonca mam rada take mile starosti, ked treba nieco riesit, vybavovat, samozrejme, pokial ide len o take bezne veci, nemam na mysli rôzne smutne zivotne udalosti... 😅

boba82
19. júl 2010

Pele,

jeeeeeej dakujem za take rozsiahle infosky, tie su uz take konkretnejsie, pretoze vychadzaju z podobnej situacie aku mam ja 😉...ked sa Ta mozem opytat Ty to ako riesis? odchadzas na MD skor?

catalin
20. júl 2010

caute baby, ja len tak na skok zase, kym Miuska spi, pozeram co nove, Zdenka stale dva v jednom? velmi na vas myslim 😉
moja Mia mi dnes povedala MAMA, ked rano vstala, dala sa na 4, zbadala ma, usmev od ucha k bruchu a povedala MAMA 😵 😵 😵 este teraz lietam 😵
ja som este na Slovensku, zjavne malej ten vzduch prospieva, uz lozi, vysli jej dva zuby a hovori hav hav ked vidi psa 😀
takze si vychutnavame to teplo, Mia ani velmi nie ale ja sa neviem nabazit 😉

annaola
20. júl 2010

Ahojte, akurat som si precitala velmi zaujimavy clanok, tak vam ho posuvam = http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/informova...

zdenkam
20. júl 2010

@catalin kraaaaaaaaaaaaaaaaasne, viem aku radost zazivas. Sa to trosku podoba tomu, ked sa na mamu prvykrat dietatko vedomo usmeje. Radosti materstva su napokon stale vacsie ako tie strasti.

@annaola kuknem ten clanok isto. Poznam cloveka, ktory v sa v Sr skriepi so zdravotnictvom lebo odomieta nechat svoju dceru zaockovat povinnymi ockovaniami. Clanok si kazdopadne precitam. Je dobre mat aj iny pohlad na vec, rozsiri to obzor.

zdenkam
20. júl 2010

@catalin dnes som 5x odpovedala v meste, ze kedy to ma prijst a 5x pocula good luck. Dokonca aj sefka pisala, ze ma par dni nevidela, ci vsetko ok. A samozrejme, ze nemam zahlasit, ked naklusem in. Vcera sme zacali "vyvolavackami" najprv tou manzelskou, dnes sa ide na vec s curry. Chodza je zbytocna, lebo nepoznam tehulku, ktora sa nachodi tolko co ja.

zdenkam
20. júl 2010

@catalin Kati a vies Ty co, ak by som si mohla vybrat '2x by som si uz nedala povedat pohlavie dietata a kedze o toto prekvapenie som sa sama pripravila (minule som pocula nazor matky, ktora vravela, ze zivot neprinasa tak vela velkych prekvapeni a tak sa o jedno z nich nechcela pripravit/. A tak som nekonecne vdacna, ze mi dali moznost nemat ten cisarsky rez, lebo hoc by to bolo organizacne jednoduchsie, tak si mozem zazivat to napatie ,ze bude to dnes? zajtra?
Na tom ocakavani je cosi carovne.

zdenkam
20. júl 2010

malo byt tak malo velkych prekvapeni.

pele
20. júl 2010

Cauko @boba82 ani nie, vyberiem si len dovolenku za cely rok tesne pred porodom, takze chcem ist na zaciatku 35tt, ale lodou a vlakom. Viem, ze to je dost neskoro, ale citim sa super, tak verim, ze to v pohode zvladneme...nejdeme v kuse, ale aj prespavame a vo vlaku mame tiez lozko, tak zatial sa nebojim🙂
No a este som si medzicasom celkom oblubila tieto midwifes tu, takze ak by sa nieco skomplikovalo, tak to prezijem a porodim aj tu🙂

ladysparky
20. júl 2010

jaaaaj dievcence, ja mam stresyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😨 uz v noci cestujeme 😨 😨 som nervozna viac ako pred porodom 😀 pobaleni sme, batozina uplne presne na kila, uz len aby mala nebola uplakana a bude vsetko oukej 😵
myslim na vas na vsetky do jednej, zdeni, ladyw, drzte sa pri porode ...casom sa ozvem zo slovenska.. mozno nie hned, ale urcite raz 😎 😎
lucim sa, ahojteeeeeeeee

zdenkam
21. júl 2010

@pele midwifky su uzasne, ved pockaj ak by sa ti tu podarilo rodit. Ja som z nich mala pocit, ze aj modre z neba by mi zniesli. TAzko sa to opisuje, ale take nadherne som ani nedufala ze mozu byt pri porode. Fakt kraaaaasni ludia. Aspon tie co som zazila ja. Aj kyticu dakovnu som im musela nechat. To ozaj za to stalo.
UZ sa tesim na druhe kolo. Baby, heno, spustite nejake carovne veticky, nech to dietatko vyzenieme z bruska. Dnes by malo prijst na svet, ale moc sa mi nezda.

catalin
21. júl 2010

@zdenkam zdenka zajtra sa narodi, na moje narodky 😉 ved som ta o to prosila uz ked si zistila temin porodu 😀 skus oddychovat, toto babo nepozna, oddych u teba.. 🙂

pele
21. júl 2010

@zdenkam mas pravdu, dokonca som videla take sestricky, ze naozaj vyzerali ako sa hovori 'ako anjel' 🙂
Teraz aj vaham, ci ist domov, ale asi to uz nejdem menit. Dufam, ze malicky sa vyberie na svet co najskor! Asi sa mu paci u maminky🙂

mishka711
21. júl 2010

helou bamba vitaj na koniku ja sem tiez malo chodim zdeni este cela?catalin predcasne vsetkoo naj k zajtrajsim narodkam prajeme ja som vcera nejak teplotovala vsetko ma boli no dnes uz do prace sice na 3 hod snad bude ok 🙂 a to stupi pocko hruuza teda

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre