Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cetrojka
17. sep 2010

Ahojte 😵
Tak i my sa hlasime po dlhsom case. Mam tu sestru uz treti tyzden, takze asi viete aky program mam kazdy den, no nenudime sa ani minutu 🙂 😉 v pondelok sa s nou vraciam na SR a ostavame tam 2 tyzdne, tak sa jasnacka tesim. Ideme na svadbu, tak budeme tancit a malemu som zohnala nohavice a vesticku ,tak bude nam na paradu 😀 😀 😀 no inak ide vsetko ako ma, zubky este nemame, ale dasienka nas bolia. Zeleninka nam moc nechuti, hrame sa snou, ale snad casom sa to spravi.

@ladywitch26 GRATULUJEM!!!! No som trochu pozadu, ale som rada ze to mas tak krasne za sebou. Verim ze ste nesmierne stastni a uzivate si to! Tak vela zdravicka a mliecka priamo zo zdroja. Viem aka to je otrava odstriekavat 😖 😖 drzkajte sa

@zdenkam Po tom, co som si precitala ako ste cestovali som si povedala ze nepotrebujem vzdy tahat muza so sebou na SR, ze to skusim sama i ja! 🙂 tak uvidime... akoze mas neskutocny moj obdiv ako to ty zvladas a do coho vsetkeho si schopna sa pustit, Zdeni, fakt... dik za nakopnutie 🙂 😉 😉

@tinkadublin Noooo tak drobec je teda iny sinter 🙂 ale aspon je vam isto fajne veselo... a to plavanie musi byt super, tiez sa nad takym niecim zamyslame, no uvidime.... a radi by sme ta videli! 🙂

@petronuska No maly je zlaty, odkedy som ho naposledy videla tak veru povyrastol 🙂 🙂 uteka to vsetko...

Tak sa nam snad coskoro podari stretnut... Janec si dovolenkuje na SR a mne chybaju kavicky s nou, je to fakt dobra dusa ta Janka 🙂 chyyybas naaaaam

Tak maminky, do skoreho pismenkovania ci stretnutia? 🙂 🙂

zdenkam
17. sep 2010

@cetrojka dakujem za uznanie Cetrojka. Ono sa to fakt da zvladnut, chce to tu a tam pevne nervy a hlavne velke odhodlanie a klud. Ale proste nemozem muza tahat na mesiac do sr len aby mi pomohol s kocikom no nie? Alebo platit preto letenky. Baby v Sk raji bolo naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherne. Uz ma to fakt taha domov. Len ti ludia, ach jaj ☹ kazdy osve, kazdy sam pre seba. Tu a tam sa najde vynimka, cest im. Ako vo vlaku, sme isli s takou maminou 3 chlapcov a ta sice byva na Vychode, ale uplne ma ten nazor ako ja, co sa Slovakov tyka. A nevedela sa vynadivat na Kubka, zevraj aky krasny a hnedy a ze taku zdravu farbu ma akoby opaleny bol. / a to ma doma sama 3 chlapcov/ aj muzovi do telefonu chvalila ake krasne babo vidi. 😀 To sa tak dobre pocuva, ak vam chvalia dietatko, vsak?

cetrojka
18. sep 2010

@zdenkam Zdeni, suhlasim s tebou absolutne, co sa tyka ludi i toho chvalenia... jasnacka ze to dobre padne 😉 😉 no ja velmi casto bojujem s porovnavanim co inych vedel a nas nie, co papal a nas nie, co komu chutilo a proste take a to tvoj este nieeee???? A to ty tak nerobiiiis??? Toto mi hned zdvihne tlak. Ved kazde dieta je ine... jedna kolegyna videla maleho 2x a uz vsade roztrubuje ako sa nas maly neusmieva a ze je stale vazny. No jasne ked ona ked ho videla tak od radosti pistala a on chudacik nevedel ze preco ta striga tak pisti... no to porovnavanie mi velmi vadi. Ovsem len tym takym ironickym tonom... hm... ☹

zdenkam
18. sep 2010

@cetrojka tak to hej Cetrojka, to treba ignorovat. To aj mna sialene vytacalo. Ale uz to neriesim. Uz mam nad take veci nadhlad. Aha, moj starsi zacal chodil "az" ao 14 mesacny a dnes beha jak pretekar a menej pada ako chlapcek, co je jeho rovesnik a zacal chodit o 2 mesiace skor. No proste. Fakt sa netreba niektorymi vecami trapit a radsej ich pre blaho deti aj svoje hodit za hlavu. Proste clovek by nikdy nebol stastny zit podla meritka inych, lebo sa neda naplnit kazdeho ocakavania. Je malicky ok podla teba? Je. A to je najdolezitejsie. Tvoj matersky instinkt neklame. Ver mi. Mne sa to napr. osvedcilo pri vsetkych chorobach. Stale som vedela ked islo len o virozu hoc muz panikaril slovami: Tohle předce neni normalni. 😀 Ja sa uz na tej jeho vete schuti smejem.

Akurat som vyprevadila muzicka s5 do Irl ☹

Inak 1x a to ako nikdy citim ako velmi chybaju mojmu starsiemu synovi stari rodicia a tak ma to trochu aj nakoplo ze pomaly nastava cas vratit sa s5 asi. Proste mozno to o ten rok uz zabalime. Ved uz to bude 7 rokov co sme v Irl. NIkdy som totiz nevidela Patricka non stop takto len na zahrade bez potreby ist niekam dalej. Teraz mu staci praca s dedkom a viac nechce.
Dnes sme ho ale vzali zas do lesa na Morske oko. Musime sa lesov nasytit, lebo zas nas bude cakat v Irl brutalna abstinencia v tomto smere.

finfrle
19. sep 2010

Ahoj
Tak mi prisel v patek dopis,ze pozastavuji vyrizovani me materske 😒 ☹ a to z duvodu nedostatecne vypsanych udaju od sefa a i spatne vypsane z jeho strany.Si rikam,ze to snad udelal naschval ☹
Musim to s nim pry dat doporadku a donutit ho aby mi vypsal znovu co a jak 😖 😠 a pri mem stesti je na dovolene.Takze ted vubec nevim co delat.Mela jsem od 18.10 zacit brat materskou ale uz ted vidim,ze se to nestihne.Vubec nevim teda jestli mam ukoncovat Illnes benefit k 18 nebo az k porodu,kdyz nemam vyjadreni z maternity benefit?!
Jinak se mame dobre a malinka se pekne natahuje,jen jsem zacala chodit jako kachna,roztahude se panev 😝
Holky jak to bylo u vas u porodu ohledne nastrihu a klystyru?Delaji to automaticky nebo je to na domluve?

ladywitch26
19. sep 2010

@cetrojka no to porovnavanie caka aj mna. stanka bola velmi popredu, tym, ze sa narodila velka a taka pevna, samy svalik, vedela od prveho dna pekne drzat hlavicku. chodit sama bez podpory vedela tyzden pred dovrsenim 10.mesiaca, bez problemov zje vsetko,co pred nu polozim, no proste ukazkove dieta. a teraz maly fabien o kilo mensi a tenucky, hlavicka sa mu len tak kyve, vobec si ju nevie drzat a pochybujem, ze bude tak skoro chodit. takze ja ho asi budem porovnavat so stankou a budem bezradna, ci je to este ok, alebo uz mam behat po lekaroch.
@zdenkam uz mate rezim nejaky? ja rozmyslam,ze keby bolo treba, tak to zvladam s dvoma malymi detuchami aj sama, bez muza a aupairky, ale asi by som po mesiaci mala nervy v tahu. stanka je nonstop v strehu a ked sa len otocim, uz je pri malom a skuma ho. pusinkuje mu ruky, pcha mu prsty do pusy,no usiek a hovori pri tom "moooj". no zlata je, len mu tym niekedy blizi.a ked chcem ist na wc, tak musim zakazdym volat aupairku, nech mi da na nich pozor. a tiez, ked maleho kojim, lebo stanka by mi medzitym rozbila obyvacku. bolo by riesenie, ze ju dam na ten cas do ohradky, ale to by tam stravila pol dna, vzhladom k tomu,ze fabien pyta jest kazde dve hodiny.

inak ja uz neviem,co mam robit s tym materskym mliekom. v mrazaku 5litrov, uz ani nemrazim, lebo to nemam kde pratat, kazdy druhy den stanke z neho varim kasu na veceru, pije ho s kakaom a stale ho je dost. niekedy sa aj psovi ujde.

susanne.k
19. sep 2010

@ladywitch26 to si horsie ako dojnice haha.

to si odsavas mlieko? Lebo ja som si odsavala iba na zaciatku a to my na slovensku povedala doktorka ze ak budem odsavat tak sa mlieko bude tvorit stale. Prve 2 tyzdene ze to je v poho ale potom aby som s tym prestala Ak to nebudes odsavat tak sa bude produkovat iba tolko kolko maly vypije a fungovalo to.

ladywitch26
19. sep 2010

@susanne.k pri stanke som odsavala stale, lebo sa vobec nechcela prisat, tak som ju krmila iba z flasky potom uz. a do siedmeho mesiaca som odsavala, potom jej prestalo chutit, ked som bola znovu tehu a zo dna na den prestala pit. ale to uz som odsavala vtedy len rano a vecer, co mi az tak neprekazalo. teraz uz odsavam len rano, lebo v noci tolko nepije a rano vyprazdni jedno prso, ale to druhe musim odsat. keby som nie,tak mozem rovno kapustove listy vytahovat z chladnicky. v momente by som mala zapal. niekto ma problem,ze musi umelym dokrmovat, ja mam zasa opacny problem. keby som bola na sr, tak na tom este aj zarobim, by som do nemocnice mohla nosit. tu o to akosi nejavia zaujem.co by ine mamicky na sr za to dali...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
19. sep 2010

@fidka79 ved ja viem, ze sa tak tvori viacej, ale ked on nevypije ani to jedno uplne a niekedy mam az take hrce tvrde pod pazuchami. to musim odsat, inak by som mala riadny zapal za par hodin. uz som to zazila pri stanke a to teda nebolo bohvieco. 😖 ani nepijem vela tekutin, lebo to v momente citim, jak to ide vsetko tam. a smadna som jak tava, by som len pila nonstop.
ale aspon nejaky pokrok oproti stanke. pri nej som prvy mesiac chodila vonku v bunde, aj ked bolo horuco v lete. to sa mi hocikedy pustilo a tricko v momente mokre. teraz je ho trochu menej. a beriem to optimisticky, aspon nemusim stanke drahe mlieko kupovat, a je to aj zdravsie. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
20. sep 2010

@ladywitch26 wauuuuu MOnika tak to je sila s tym mieckom. Ja som v Irl zacala odstriekavat len nech bude ked pojdem do prace, sak skladovat sa to da len 6 mesiacov.

Monika mame rezim, zacala som ho robit ked mal Jakubko 2 tyzdne lebo by som sa zblaznila Patrick potrebuje ritualy, lebo potom je nervozny. Tu v sr je to inak lebo mi ho zabavaju rodicia, ale v Irl je rezim. NO vstava o 8 a ide sa papat, potom mal tak 15 minut na rozpravaku a islo sa obliekat. Rozpravka je z dovodu, nech mozem upratat kuchynu po ranajkach a hodit sa do odevu tiez. Potom mal dovolene trosku sa hrat, to sa stale pyta a hra sa hore kym maleho nachystam resp. nakojim. Len medzi tou rozpravkou a hranim nachystam jeho co sa tyka hygieny a oblieciem do skolky. Potom sa hra a ja teda na maleho hor sa a na jeho lunch box do skolky. NO a o 1O je v skolke do 13 a to varim /strasne mi pomaha ak nemusim ist aj na kupit lebo nakupom a hlavne tym slapanim kopec hore a dole zabijem viac ako hodku/ Ak teda nenakupujem, tak navarim a aj upracem bud poschodie alebo prizemie aspon narychlo. NO a potom idem o 1 po Patricka a sme spolu a den travime hranim. Ked sa dalo stale vonku, lebo v dome sa hluk menej rozlieha a obcas mi vybudil Jakubka, kedze on sa hra velmi hlucne.Stale u toho rozprava skor az krici a spieva. Tak vonku s tym neni problem, lebo hluk sa rozplynie. Navyse Jakubka som stale mavala niekede poblizku.Ale budem musiet co sa spania cez den v dome tyka zaviest rezim ze bude spavat v izbe, lebo uz je citlivejsi na ten hluk. Zaspi pri Patrickovom "speve" ale vybudi ho.

Patrickova krstna ma dietatko o 1 t mladsie nez Jakubko a druhu dcerku 2 r no a vravi, ze aby ich mohla zvladat, tak tu mladsiu necha sediet aj pol dna pri dvd /byvaju v byte/ co vie,j ze nie je spravne, ale proste ze inak sa to neda. A este aj nakupy nerobi, lebo ma len 1 kocik a mala v obchode beha kade tade. Ono je to Monika narocnejsie, lebo Vasa Stanka je mensia. Mne proste tie 3 hodiny co je Patrick v skolke, desne bodnu, mam casu na "zenske" prace.

zdenkam
20. sep 2010

@ladywitch26 inak Jakubko ma 8 t a papa kazde 2 hodky len v noci dokaze vydrzat aj 3 alebo ak zaspi na dvore v kociku tak niekedy natiehne na 3 hodky, Ale inak stale 2 hodky.
SAk mi sk lekarka povedala ze vyzera jak sunarove dietata, take buclate licka. Ma 53OO g teraz a to sa narodil 35OO g. Ale on place, len ked si nemoze toto ved viete co a potom ked mal hlad. Takze hladovat nehrozi. Ale presne to tak je, ze ked nevstane po 3 h tak mna uz bolia prsia ako sa nalievaju a vravim, ze cas kojit.

ladywitch26
20. sep 2010

@zdenkam no pri stanke sa nejake prace nedaju, jedine ked spi. a tiez musi mat rezim. vstava o siedmej, hned musi mat mlieko, to uz z postielky len co oci otvori, tak vykrikuje mnam mnam 😀 chvilu sa zahra v obyvacke, telka ju zas az tak nezaujima, aj ked hra stale, ale len ked tam niekto spieva,tak ona zacne tancovat. inak si stale pozera knizky a hlavne katalogy. argos a smyths vedu, hlavne stranky s hrackami,kde su deti 😀 pred obedom ak neprsi,tak musi ist vonku. je to sice narocne,ustriehnut ju pri kociku, ale da sa. o jednej ju uspim a mam cas napr pozehlit. resp. pracka ide v jednom kuse, tak vacsinou kazdy den skoro zehlim. vari muz, tak aspon o to mam menej. pri malych sa aj tak neda. pri stanke mi vzdy cosi zhorelo. kazdu chvilu pytala jest, a to popri tom sa miesat v hrncoch nedalo.tak uz som rezignovala.a poobede musi stanka zasa vonku aspon na hodku, ale to ju uz berie muz. to si ja aspon cosi porobim. a dokonca som malemu zacala hackovat sveter na zimu, tak hadam ho aj stiham dokoncit do vianoc 😀
keby bola stanka trosku starsia, tak by to bolo jednoduchsie, ale ona mi fakt neobsedi a akurat zacina skusat, co si vsetko moze dovolit, tak ked maleho kojim, vzdy musi byt niekto pri nej. uz totizto dociahne na klucky a dostala by sa vsade.

zdenkam
20. sep 2010

@ladywitch26 Monika tak to verim. Vidis, tak to mas dobre ze spinka, lebo moj nespava uz, takze ja to vyvazujem tou skolkou. To ti hadam aj 2x na den este spava? Patrick okolo roka spal aj 2x na den. Ale teraz stale lieta. Vstava o 8 a zaspava o 8 a ticho je len tych 2O minut rano a 4O podvecer ked ma dovolenu telku. Ako asi sa tomu tazko veri, ale on fakt non stop keca. Sam alebo s niekym ale proste stale keca. O mne vraveli, ze som ukecana, ale u neho sa to zdvojnasobilo rovnako ako s tvrdohlavostou. Ta je u neho 2x taka ako u mna. A ako vravela moja znama, ja som prirodzeny porod mat musela, lebo som si to zaumienila ze to tak bude a ze pri mojej tvrdohlavosti sa to inak ani nemohlo skoncit. 😀
Monika, no a ked sa stane, ze potrebujem Patrick udrzat v dome, tak zamknem dvere, tak to uz neplati, lebo si otvori okno a sup a je vonku cez obyvackove okno. On proste miluje sialene cerstvy vzduch. Nastastie chape, ze ked prsi vonku sa neda.
No hold, budeme to mat obe velmi pestre. Ale nic neboj, ono sa to da zdvadnut, ved sama uvidis. Tolko mam to zvladlo, coby sme my nezvladli. 😉 Mne prve 2 t sialene tiekli nervy a dost som kricala na Patricka. Uz pohoda, uz tak maximalne raz za 6 dni, takze ozaj to ide.

zdenkam
20. sep 2010

@ladywitch26 a ze hackovat, ze wau. Inak to ja mam taky problem, ze muz berie Patricka podvecer na hodku vonku a ja ze si kludne co to urobim alebo len uplne Jakubkova budem, ale ja to proste moc neviem. Ja by som najradsej bola na 2x, proste som na Patricka moc naviazana a tak ma potom mrzi, ze som vylucena z toho ze idu oni spolu vonku a ja som doma. Proste psycho, aj chcem cas len pre Jakuba aj ma to potom mrzi, ze nevidim co a ako Patrick tu chvilku.

Ja periem inak 7 dni v tyzdni a o zehleni tiez viem svoje, v Irl kombinujem moderne latkovky, klasicke latkovky a jednorazovky na noc. Takze po nociach zehlim. Ja sa snazim navarit na 2 dni. Aby som nemusela kazdy den, lebo ma to aj nebavi aj mi dochadza niekedy inspiracia.
No teraz som prestudovala kopec casopisov a kopirujem nejake vytvory co mozem robit s Patrickom, tak si to nesiem do Irl a az pridu dazde budeme kreativny a trochu tvorit, ked sa vonku dat nebude.

ladywitch26
20. sep 2010

@zdenkam no tak to ti zavidim, ze ti patrick tak spava. mne stanka spi od 10.mesiaca uz len raz denne. niekedy pospi len hodinu a dost.a rano pravidelne o siedmej uz buntosi, ale to som rada, lebo v zime vstavala o piatej, tak o siedmej teraz to je pohodicka oproti tomu. no a pred deviatou vecer ju do postele nedostanem. vcera sla az skoro o desiatej. ona musi este o siedmej behat vonku. presne o osmej pyta mlieko, ale po nom este nejde hned spat. sice uz ma pyzamo na sebe, ale este knizky musi vsetky precitat, az potom ju mozme ulozit do postele.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
21. sep 2010

@ladywitch26 to s tym behanim mam rovnako. Ved to ze on standardne byva 4 hodiny vonku a v Stankinom veku to muselo byt minimalne 1,5 hodky doobedu a 1,5 hodky poobede. Teraz v SR je non stop vonku a rano spava do 9 a to je po 2O v posteli. Ale ked spaval 1x na den, tak spaval 2-3 hodky. To je tym dlhym pobytom na cerstvom vzduchu no a spaval mi do 3 rokov a 2 mesiacov. Potom prestal.
@fidka79 blahozelaaaaaam. Ja cakam kedy u nas nieco bude. tak asi ako sestra povedala, ze oni budu mat deti, ked uz ani detske oblecenie potrebne nebude, ze deti budu chodit v skafandroch. 😀 V celej nasej rodine z maminej strane mam ja jedina deti a to je tam vek od 22 do 35

zdenkam
21. sep 2010

@ladywitch26 inak este pred rokom bol v posteli az na 21 a v zime aj 6.30 hore. oni sa vekom menia nastastie

ladywitch26
21. sep 2010

@zdenkam mne v zime stanka vstavala o piatej rano 😝 no slo ma porazit. vsade este tma, len ona uz svieza ako rybicka.

zdenkam
22. sep 2010

@ladywitch26 juuuuuj. to bol potom sialene dlhy den, vsak? o 10 si musela uz mat pocit akoby bolo odpoludnie.
Inak Jakub sa budi akoby mal nastaveny budik kazdy den po 6 medzi 6.3O a 7 uz cele 6 t takto.

ladysparky
23. sep 2010

@zdenkam vsetko najlepsie k dnesnym meninam zdeni 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
sedim v kuchyni, volam s drahym cez skype a oko mi padlo na kalendar 🙂

ahojte dievcataaaaaaaaa 🙂 tak nam sa pobyt na sr kraati, 10.10. prilietame spat.. jooooj, bude mi to tu chybat, ale na druhej strane sa hrozne tesim naspat domov za nasim tatinkom 🙂 zatial sme pochodili kadejakych doktorov, zajtra mame vysledky na intoleranciu laktozy a dnes mi detska nakazala s nimi hned prist aby ma pripadne poslala k alergologicke.. och, a to som sa uz tesila, ze mame vsetky vysetrenia za sebou.. no uvidime.. inak je vsetko ok, malinka svoj prvy pol rocik "oslavila" prvou chorobou - nadchou a dodnes sa s nou troska trapime.. vdakabohu za vynalez - odsavacka soplikov na vysavac 😀 taha jej to az tak, ze sa rozkasle. len keby sa pri tom tolko nehnevala 😔
vooooobec vas nestiham citat, ale coskoro uz zacnem, slubujem.. a aj spatne si precitam 😵

tak sa zatial drzkajte a prajem vam vsetkym vela zdravicka
cmuk

zdenkam
23. sep 2010

@ladysparky jeeeeeeeeeeeeeeej dakujem, aj mne sa to krati o tyzden presne letime S5 po mesiaci v sr. Inak som telefonovala s Jankou. Vravela ze uz jej aj Irsko zacina chybat ale deti su doma v sr jak v raji.

zdenkam
23. sep 2010

@ladysparky joooj Maji a co behate po lekaroch? ☹
Nas Kubko a aj Patrick su klopy klopy uplne fit. Inak stale mi Kubko spava tak ze od 9 do 13 len na kojenie sa zobudi a potom dalsie 3 hodky poobede aspon a medzitym aj este jeden kratky spanok. No proste ten cerstvy vzduch robi divy, lebo to stale spinka odstaveny v kociku na zahrade. A uz ma aj stipance od komarov slusne na tvaricke ale neni to taky brutal.
Inak brutal to je u nas so zabami. Su ako placky vsade po ulici po ceste. Je ich strasne vela jak bol taky mokry rok.

A kocky, asi si pomyslite, ze mi sibe, ale ja som si uzivala prace na zahrade ze vyrylovavala som mrkvu, zacala dnes s vystrihavanim cernic a tak. Strasne ma to tesi, co to nemam v Irl, lebo inak som prace na zahrade neznasala. Asi starnem. 🙂 Fakt ma to tesi, robit aj ine ako stale pri detoch.

finfrle
23. sep 2010

Ahoj tak jsem dopadla jojo s celou dovolenou. ☹
Nechala jsem sefovi oficialni zadost o proplaceni dovolene na rok 2010

I worked from 1.1.2010 to 26.4.2010
Plus I like to get paid for holiday for my maternity benefit that will start from18.10.2010 to 31.12.2010 that should include 3 days of Bank holidays.
Please let me know how many days I can claim and when I should accept payment.

A dnes mi volal sef,ze mi zaplati pouze za prvni 4 mesice ktere jsem odpracovala a to tyden dovolene a za maternity benefit pry uz nemam narok 😒 ☹ Uplne na me rval,ze co po nem chci!Jako bych ho chtela okrast ☹

susanne.k
25. sep 2010

@finfrle Ja som po maTERSKEJ HNED NASTUPILA DO PRACE A TO som az pozerala kolko dovolenky my tam naskocilo za moju matersku. Ja som nevedela ze my cez matersku naskakuje aj dovolenka inac by som si ju asi vybrala. Ale potom som do konca roka bola kazdy 2 mesiac doma. Takze by si mala mat narok. Ale neviem ako to je u malych firiema u sukromnikov. Opytaj sa na citisen information

janec79
26. sep 2010

ahojte,
od kedy som tu nebola, sa toho aj cosi udialo,
ladywitch: asi som posledna, ale velka gratulacia k synatorovi, nech sa mu dari, vidim, ze mliecka je az az az,.. tak nech z neho rastie do krasy.
zdenka: takze aj ty si na slovensku, tak ani neviem, ci ti dosla sms, pisala som na irsky mobil. Je super na chvilu zmenit vzduch, vsak? Cestovanie-klasika-zvladla si to, ale asi toho bolo akurat tak dost. S tretim by to bola uz ina fuska 😉 A dodatocne gratulujem muzovi - k jeho velkemu vystupu. Jooj, mna hory vzdy lakali, ale ja len turistika, stromy poobjimat,nadychat sa horskeho vzduchu a tot vsjo..
petronushka: jaydinko je mileny, je az neuveritelne, ako sa decka vedia za chvilu zmenit.
tinkadublin: dufam, ze trable s pcckom sa pominu, ved si volakedy bola dennou prispievatelkou🙂 A ako pokracuje plavanie?? My sme nakoniec doma plavat nesli, lebo to bolo nakoniec v case, ked mala chodi spat a kedze spava len raz za den, urcite by to dobre nedopadlo, keby jej aj ten jeden spanocek vezmem...
fidka: gratulujem tetuska, tak je vas o jedneho v rodine viacej, ako sa dari maminke? A co vy, po druhom nepomyslate??
ladysparky: majus, uzivaj posledne dni, dufam, ze tento tyzden vam to plavanie vyjde, lebo je to super zazitok nielen pre deticky.. A ako pokracuju masaze, dufam, ze si ich uzivas, aj mne by bodla, ale od mojho robina sa ich asi nikdy nedockam, resp.5 minut a dost...
cetrojka: no moja, tak my sme jak na striedacku, raz ja na slovensku, raz ty, veru uz aj sa vrat sem!!!!!!! Kavicky aj mne chybaju, budeme to musiet coskoro napravit. Kedy sa vraciate??
finfrle: tebe sa to veru uz nezadrzatelne krati, ako sa citis??

Baby, ja viem, ze som len tak stroho odpovedala, dufam, ze som na nikoho nezabudla, ak ano, nie naschval. Nablizsie popridavam nejake fotky z elenkinej dovolenky na slovensku.. Inak aj nas pobyt doma ubehol velmi rychlo, dokopy sme nic nestihli-ako vzdy-naplanujem si milion veci, milion stretnuti a dopadne to vzdy rovnako, v predposledny den nahanam kamosky, povybavovat stiham vzdy tak polovicu veci...Ale poviem vam, ze sa mi sem tentokrat fakt nechcelo. Ked som videla, ako sa tam mala mala, (mozno to bolo hlavne tym, ze mala pekne letne pocasie) ...no proste nerobilo by mi problem vratit sa domov. Nasi oslavovali 60-tku a akoby mi az teraz tuklo, ze waw 60, uz len starsi, chorlavejsi....aj s nimi by som chcela travit viacej casu. Trosku aj cakam a dufam, ze ma ta nostalgia za domovom prejde....Coraz viac ma to taha domov...No ale takyto zaver prispevku som neplanovala. Takze ako vikendujete? My ideme na navstevu svagrovi, dnes inak taka klasicka nedela-doobeda varim, peciem (po dlhej dobe) a poobede veget, navsteva.
prajem vsetkym krasny den,

janec79
26. sep 2010

A aby som nezabudla, baby dublin - tak teda zorganizujme dalsie stretko, pokym este nie je uplna kosa. Ak by sa dalo cez vikend, som za (akurat 2/10 budem vysedavat v skole) ale ktorakolvek nedela, ci nasledujuce soboty uz budem volna

miracle
26. sep 2010

@ladywitch26

Ahoj, ak by si mala zaujem, materske mlieko sa da aj v Irsku darovat, viac info najdes na http://www.ukamb.org/mb_irvinestown.htm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre