Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
19. jan 2011

@zuzzkanf fermoy mame tak 20minut cesty. ale co viem,tak vo fermoy je dost slovakov, mozno sa aj tam najde nejaka mamina. 😉

zuzzkanf
19. jan 2011

@ladywitch26 no viem, ze su..len nemam na nich nejak kontakt..byvame este extra v dedinke pri a pracujem v Corku, takze v samotnom Fermoy fakticky moc nie som, tak sa nemam ako zoznamit..tak mozno s baby na ihrisku sa s niekym zoznamime 😉)

adusinka
20. jan 2011

@zuzzkanf ahoj, ja som od corku (ballincollig) a som zrovna v 38 tt takze zachvilu aj rodit ideme ;)

palesandra
20. jan 2011

dievcata, prosim vas, aky je najnovsi postu pre vybavenie Child Benefit v Irsku? co vsetko potrebujem pre vybavenie..ake dokumenty a kde ist? je potrebne mat vybavene PPS matky aj dietata? Benefit by vybavoval ocino v Irsku, my by sme boli zatial na SK.dakujem vam pekne

zuzzkanf
20. jan 2011

@adusinka no teraz mam tusenie, ze sa aj pozname..nie je nahodou Miro tvoj manzel? 😉) aka haluska by to bola😉
btw..drzim palec..🙂

palesandra
20. jan 2011

aby som doplnila, zatial som na SK ale manzel je zamestnany v IE. Ked sa maly narodi, tak po troch mesiacoch, chceme ist byvat tam a zistujem co vsetko potrebujem este tu vybavit aby som potom po odchode nemala nejake opletacky a zhanacky po SK uradoch..kvoli tomu child benefitu.

adusinka
21. jan 2011

@zuzzkanf ano ano 🙂 tak mi teda daj nejaky hint, nech hadam kto si 🙂 Inak ma to uz nejak prestava bavit, chodime do nemocnice na merania kvoli mojmu tlaku ale ked si tam tych par hodin polezim tak mi vzdy zide dole, tak niekedy si tak hovorim, aby sme uz mali po tom, ale ked som vcera pocula ako jednej babe povedali, ze vas musime do zajtra odrodit tak som sa zlakla, ze este vydrzim 🙂

mishka234
21. jan 2011

@meli20 Ahoooj, sice 4 roky neskor pisem, ako tak pozeram na datum Tvojho komentu, ale ja som rodila v oktobri 2010 a hladam nejake mamicky zijuce v Dubline na zdielanie radosti a info o nasich babatkach a tiez mozno kamaratky na chodenie na prechadzky atd... ak by bol zaujem... su tu nejake "cerstve" mamicky z Dublinu??? 🙂 🙂 🙂

pele
24. jan 2011

@mishka234 ja som rodila hadam rovnako ako ty🙂 7.10. Kedy sa presne narodil Christopher? Sice som rodila na SK, ale zijeme v Dubline, len som si na pol roka odskocila domov. V polke februara sa chystam naspat. Tiez by som sa rada zoznamila a pokocikovala s inymi mamickami. V akej oblasti Dublinu byvas? Ja som Dublin 5.

misakika
25. jan 2011

@pele a mishka234 ahojte, ja som rodila 14.10. 🙂 tiez by som sa potesila nejakej kamoske na kocikovanie. Byvam D13 ale jazdim na aute tak nie je problem dojst aj inam. Pele ty si D5 to je blizko nas. Kde presne si?

pele
25. jan 2011

@misakika super, tak to je len tyzden rozdiel medzi nasimi babami🙂 Ja budem v Donnycarney, to je medzi Artane a Killestrom. Z D13 to nebude daleko. Mozme sa stretnut, budem rada! Blizko je St Annes Park, tam by boli pekne prechadzky. Urcite sa ozvem, ked pridem🙂

misakika
25. jan 2011

@pele St Annes Park poznam, je tam pekne na prechadzky. Moja Karolinka pravidelne spava od 11:30 do 14:30 aj dlhsie niekedy, tak v tom case by sme sa tam mohli stretnut. My 17.2. tiez ideme na tyzden na slovensko ukazat konecne malu starym rodicom. Priletime spat 24.2. tak potom sa zas skontaktujeme. Poslem ti do pm na mna mobil tak potom kludne volaj. Fakt sa tesim 😉Poznam este jednu babulu co o par dni bude mamina a ona byva v Killestry, urcite sa casom k nam prida. Tak si este uzivaj slovenska a potom nieco zorganizujeme.
Ostatne maminy co nas citaju a maju zaujem by sa mohli pridat tiez 🙂. Mozno si zalozime slovenske materske centrum 😀

mishka234
25. jan 2011

@pele a misakika Caute baby! Ja som rodila 8.10. 🙂 Mam synceka Christophera. Byvame v D12, to je juh... vycheckujem, co presne je D5 a D13 a mozeme sa tiez stretnut. Tak sa nam to zbiera, je nas tu dost.
Tiez idem domov 9.2. ale budem az do 7.3.
Misakika, to mas stastie, ze mala spi tolko aj cez den. Moj spi dobre v noci, ale cez den uz len tak pospinkava, pol hodku sem, pol hodku tam.
Pele, mas dievcatko ci chlapceka? 🙂

kacka27
25. jan 2011

@mishka234
@misakika
@pele Ahojte,tiez sa pridame 🙂 len najskor musim najst odvahu sadnut sama s malou do auta,aby som mohla dojst.Odkedy sa narodila, som sama este nikam nesla.Mangel nam robi sofera.A je to fakt zle,za prve zbytocne platime poistku a za dalsie nikam sama nejdem.Vo februari sa domov chystame aj my,ale az 26...
Misi,sak ked sa budes chciet dobehnite k nam na kafco s Karolinkou 😉

mishka234
25. jan 2011

@kacka27
@misakika
@pele Vy ste tam pekne pokope, skoda, ze sme odisli na juh 🙂 Tiez so pojazdna, keby bolo treba. Ale vacsinou chodim len trasy, ktore poznam a mam prejdene najprv s frajerom.. do novych sa v Dubline nerada pustam, bojim sa, ze sa stratim 🙂

cmulinko
25. jan 2011

@pele ahoj...neviem ci ti uz nejaka maminka poradila,alebo nie,ale pepmers premium care v irsku nekupis...tu ma nazov pampers new baby ak hladas tie,ktotre zachytavaju aj velmi riedku stolicu a su urcene hlavne pre novorodeniatka.daju sa kupit v 3 velkostiach.

misakika
25. jan 2011

@mishka234 tak dame zraz tam kde jazdis neboj 🙂 len nech sa nam trochu zlepsi pocasie a ked uz budeme zas vsetky naspat zo slovenska. Zatial sa tu trochu pospoznavame 🙂 Som velmi rada ze tato tema zas ozila a kludne poinformujte aj dalsie maminy vo vasom okoli ze tu mozu prispievat. Cim viac nas tu bude tym lepsie.
Som strasne zvedava ako zvladneme cestu lietadlom...mam trochu obavy a lutujem spolucestujucich, lebo Karolinka ma riaaaaaaaaadny hlasovy rozsah ... No ved uvidime, potom vam o tom napisem.Strasne sa tesime domov 🙂 Ideme robit aj krstiny, ale bude to vsetko v restauracii takze ziadnu robotu s tym nebudeme mat.
Chcela som sa este opytat ci ste niektora z vas prihlasovali svoje babo do slovenskej zdravotnej poistovne.
Miska(predpokladam podla tvojeho nicu ze sa tak volas) inak moja mala zacala takto spavat az tento mesiac, dovtedy to bolo jedno male fresh baby pocas celeho dna. Tie 3 hod spi ale iba na balkone.V byte pospi max. 45 min aj to musime vsetci lietat nad zemou a dychat jednou nosnou dierkou 😀
Tebe maly spi celu noc ?

misakika
25. jan 2011

@kacka27 Ahoj Katka, ak odvahu nenazbieras tak sa zvezies so mnou. Nie je problem, len aby nam do auta vosli 2 kociare 😉 Ja jazdim rada a aj musim, lebo teraz vozievam Kristinku rano do skoly a poobede zas domov. Rano si veru nepospim 😖 , ale uz som s tym ok a Kika je stastna ze uz nemusi byt v skolke.
Zastavit by som sa kludne mohla next week. Potrebujem skocit do Ikei tak by som to spojila s kavickou(bezkofeinovou) u vas. Ktory den a cas je pre teba najviac ok?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alpiinka
25. jan 2011

ahojte, aj ja sa rada pridam, aj ked ja som este len mamicka cakatelka 😀 a taktiez som na opacnej strane D22 ☹ no ja mam stastie, ze mam kamosku na materskej, dalsiu, co ma termin o 10 dni predomnou a moju sestru, kt. bude mat tiez babo o mesiac skor ako my 🙂 ale rada spoznavam novych ludi, tak ak sa budete chystat na nejake stretko, rada sa pridam 😉
ozaj, zrovna sme zacali pozerat postielku a matrac a nikde som tu nevidela nepremokavu podlozku na matrac...da sa to tu kupit? lebo uz si pisem zoznam, co chcem, aby mi mamina doniesla, tak by som ju musela pripisat...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alpiinka
26. jan 2011

@fidka79 vdaka, ja som ich tam (mothercare) pozerela len tak narychlo, ale nevidela...tak nabuduce skusim lepsie 🙂

misakika
26. jan 2011

@fidka79 ahoj Kati,
Velke gratulacie Adamokovi a urob mu riadny super den 🙂
aj som si myslela ze to tak je s tou poistovnou. Dufam len ze kym pojdeme budm uz mat slovensky rodny list hotovy.
Inak niekedy sa musim u teba stavit a zobrat si tie knihy a mozno ak mas nejaku novu tak ak by som mohla tak si zas poziciam.
Musime tuto temu rozhybat, lebo ta druha bola zalozena prave preto aby sa plienkovym reciam vyhla. Tak baby piste, piste, pytajte sa a radte 😉

misakika
26. jan 2011

@alpiinka ahoj a vitaj v teme. minuly rok mavali baby stretka sa mi aspon tak zda vo phoenix parku. Bolo by to pre teba ok? Take stretko ale budeme asi robit az niekedy v maji ked uz bude fakt o dost teplejsie. Ti zavidim ze mas pri sebe sestru, musi to byt super mat tu aspon niekoho z rodiny. Kde ides rodit?

misakika
26. jan 2011

@alpiinka najlacnejsie budu mat asi v Ikei, myslim ze som ich tam videla.

kacka27
26. jan 2011

@misakika No ved ja som tiez rada jazdila,vobec mi nevadilo ist na nove miesto,ale asi sa mi daco preplo v hlave a konec.Inak ja idem ale musi ist aj manzel.Tiez neviem ci by sme dali 2 kociky do auta,to bude asi problem,sak nejak to vyriesim.
Inak zalezi kedy by to tebe asi najviac vyhovovalo,my mozme byt doma hocikedy,staci dat vopred vediet aby som kupila decaff coffe,aby som Ta mala cim ponuknut 🙂
Drzim palce aby Karolinka zvladla cestu lietadlom,my sme leteli ked mala 6 tyzdnov a mali sme vacsi stres nez ona,cely let prespinkala.Viac sa obavam terajsieho letu,uz je zivsia,same zvuky,skreky..no bude to este sranda.

@fidka79 Adamkovi vsetko najlepsie k 2 rockom.
Pekny dnik vsetkym 🙂

alpiinka
26. jan 2011

@misakika ahoj 🙂 phoenix park moze byt, ale fakt az ked bude teplejsie 😉 to uz by sme mali mat mesiac a snad uz budeme aj ako tak zorganizovani....ja tiez soferujem, ale taktiez som strachoprd 😝 tam, kde to nepoznam sa odvazim, len ked muz sedi vedla mna 😖
sestru mam kusok, D24, autom som tam za 10 minut a uz sa tesim, ako budeme chodit spolu kocikovat 😵 ale dlho si to neuzijeme, na konci leta, alebo najneskor do konca roka sa chcu prestahovat do nemecka (jej priatel je nemec)... ☹
rodit budem v coombe, to mame najblizsie...ty si bola kde?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka234
26. jan 2011

@fidka79 Ahoj, diky za info, hodi sa aj mne.. prosim Ta, co potrebujem predlozit, ked chcem maleho prihlasit do slov. poistovne? Lebo slov.rodny list zatial nema 🙂 Len sa chystame ho teraz vybavit, ked prideme domov.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre