Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
6. apr 2011

ahojte maminy, taka otazocka. Cakame prve babetko v maji a neviem kolko oblecenia vlastne potrebujem a coho. Aj ked leto v Irsku je tak 2 tyzdne 🙂 Do nemocnice uz kupene mam ale co nadoma? Dakujem

jezkomanka
6. apr 2011

@mitchelstown
ahojky! ak ti mozem poradit nekupuj vela ale to uz asi vies 😉 my sme vela veci ani nevynosili a to mame este len 5 tyzdnov a 4.5kg 😒 ja teraz malej na doma davam iba bodynko s dlhym rukavom+ponozky alebo iba sleepsuit (+ v noci spi v zavinovacke) na leto jej kupim na spanie tie rompers ci ako sa to vola 😀 ja som podostavala vela bodyniek s kratkym rukavom 0-3 a ani jej ich moc nedavam, najrychlejsie a najpraktickejsie su pre mna tie sleepsuits, lebo aj ked si moja uz pevne drzi hlavicku, nechcem ju trapit a navliekat to cez hlavu. vacsie velkosti do zasoby by som nekupovala, kazde babetko rastie inak a niekedy aj preskoci velkost 3-6 😀 moj 6mesacny synovec neoblecie velkost 9-12 bundicku 😀

dufam ze ti to uz rychlo zbehne a uz coskoro budes kocikovat 😀

mitchelstown
7. apr 2011

@jezkomanka dakujem. a ako sa ti rodilo?

jezkomanka
8. apr 2011

@mitchelstown no ja som ukazkovy typ prvorodicky, ked porod trval 46hodin a skoncil sa s forceps, hned som na to zabudla a uz na to spominam len s usmevom 😉

mamartinka
9. apr 2011

@misakika krasne narodeniny prajem.Uzi si oslavu a rodinka nech ta poslucha.Vsetko naj.

misakika
9. apr 2011

@mamartinka Dik Mati za gratulaciu 🙂 Tortu som si sice musela robit sama, ale oslava bola fajna a este ma caka jedna buduci vikend 🙂

mamartinka
10. apr 2011

@misakika 😉

sveta4
11. apr 2011

@misakika pripajam sa Miska, vsetko naj k narodkam 🙂

mitchelstown
11. apr 2011

@jezkomanka no tak si si to naplno uzila. Dufam ze to u mna prebehne rychlejsie 😉 My ideme rodit do Corku, ale byvame tak 40 minut autom z Corku, tak to bude tiez zaujmave 🙂

misakika
12. apr 2011

@sveta4 dik moc 🙂 Ako bolo na tej vystave? Som ti chcela este zavolat a popytat ta kupit mi tam jeden sampon pre malu, ale nasla som potom kontakt na obchodnu zastupkynu tak jej cinknem. Je to vlastne sampon a gel na umyvanie v jednom z aloe vera pre babatka. Malu tym umyvam od narodenia a ma ukazkovu pokozku 😉 Doteraz som jej nenasla este ani jednu vyrazku alebo zacervenanie. Fakt to je dobre, lebo raz som ju umyla cimsi JJ a cela ocervenela ...mozno to bola len nahoda, lebo vela kamosiek to pouziva a bez problemov.

sveta4
12. apr 2011

@misakika nam sa to zdalo byt fajn, popozerali sme, nieco sme pokupili, nazbierala som si nejake kontakty pre pripad, takze spokojnost. a ako bolo v Blessingtone?

jezkomanka
12. apr 2011

ahojte! nemate nahodou niektora kontakt na slovensku restiku v Galway? alebo ci viete ci su otvoreny cez Velku Noc v nedelu? chystame sa na 3 dni na zapad, ale vacsina obchodov aj barov je zatvorena cez velku noc..preto sa pytam. dakujem 😉

misakika
13. apr 2011

male info pre kupi chtive maminky :

Tired of searching the Internet for second-hand baby equipment? Try buying face-to-face directly from the Seller at our next ARÍS sale on MAY 7th in "The Old Church Hall" beside St. Anthonys Church in Clontarf. There'll be lots of parents selling off their second-hand and barely used baby/toddler/maternity goods at each sale, all under one roof! Good ol' fashioned face to face buying and selling🙂 Come along for great bargains and plenty of choice. Sale starts at 2pm and ends at 4pm. For more details about the sale or to book a Seller Space, checkout www.aris-ireland.com

sveta4
13. apr 2011

maminy, ake pracie prasky pouzivate pre babatka? prave sa to riesilo v inej teme, tak ma zaujima, co pouzivate tu v IRL.

alpiinka
13. apr 2011

@sveta4 ahoj, ja som vsetky vecicky prala bud v pracich guliach alebo v ecoveri na jemne pradlo

mamartinka
13. apr 2011

@alpiinka ty si este cela?

mishka234
13. apr 2011

@sveta4 Ja pouzivam Fairy, som spokojna. Skor teraz spekulujem s avivazou, lebo stale pouzivam Comfort Pure pre babatka, ale uz mi akosi vadi, resp. chcem nieco vonavejsie, mam pocit, ze ho vobec necitim po oprati 🙂

alpiinka
13. apr 2011

@mamartinka no som 😝 nase male zistilo teraz na konci, ze v brusku je straaaaasne fajn 😠 😀 😀 😀 😀

sveta4
13. apr 2011

dik kocky, celkovo na irskych forach sa preferuje Fairy a ecover

mishka234
14. apr 2011

@misakika Ahoj, spominala si tu nejaky sampon a gel z aloe vera, prosim Ta, mohla by si mi napisat ako sa vola a ako ho mozem zohnat? Mame trosku suchsiu pokozku, tak by som rada vyskusala aj toto, aloe vera je zazrak!
Dakujem moooc! 😉

mishka234
14. apr 2011

Baby, viem, ze na to neexistuje vzorec a kazde dieta je ine, ale mozete mi povedat z vlastnej skusenosti, kedy vase dietatko zacalo prespavat celu noc, resp. aspon vacsiu cast noci bez papania? Nas maly ma 6 mesiacov a je to stale to iste, budi sa kazde 3-4 hodiny na jedenie, len sem-tam sa stane, ze potiahne napr. od 20:00 do 2:00, ale je schopny sa zobudit uz aj 23:00, snazim sa ho naspat uspat bez jedenia, dat mu cajik, reku ak je iba smadny, ale nic, nezaspi, kym mu nedam mliecko 😀 Sme uz na Aptamile 3 pre 6mes., cez den prikrmujeme, takze neviem, ci je stale taky hladny, hladosko 😀

misakika
14. apr 2011

@mishka234 je to tento vyrobok https://www.foreverliving.com/retail/shop/shopp...
Odporucila mi ho obchodna zastupkyna na vystave v RDS minuly rok.Pozivam ho hned od prveho kupania a mala uz ma pomaly 1/2 roka a az teraz mi dochadza.Balenie ma 473 ml.V popise nemas ze je to urcene vyhradne pre babetka ale je to pre sensitive skin a ma to tu no tears formulu. Da sa to objednat online len tam nepisu ci su tam aj nejake poplatky za dorucenie.Idem im napisat email a dam ti vediet.

misakika
14. apr 2011

@mishka234 Ja mam doma presne to iste. Pije sice Aptamil 2 ale uz tiez prikrmujem. Uz som skusala dat jej aj hustejsie mlieko - pridala som kasu a nic.Ide spinkat o 8:30 o 23:00 je uz hore na 1 flasu, potom o 02:00 na 2 flasu a potom spi do 7mej vsetko +- 30 min. Uz by som aj barala sa vyspat celu noc ..len neviem co viac mam pre to spravit. Karolinka este k tomu odmieta akukolvek inu tekutinu okrem mliecka a nejaky pokus o uspanie ked sa zobudi na svoju flasu jednoducho zlyhal, lebo place dovtedy kym tu flasu nedostane 🙂
Inak kolko ti maly vazi a meria ? Ja som bola vcera HS a ma 6750g a meria 65cm 😉 Etse ak si najdes cas napis aj ake prikrmy mu davas.Mala ma najradsej len zemiaky s mrkvou a karfiolom.Skusala som polievocky ale po par lyzickach zavre usta a dovi.

betkav
14. apr 2011

@mishka234 ahoj, mne maly zacal spat celu noc az ked sme uplne presli na tuhu stravu, asi v 8 mesiacoch. Dovtedy sa stale budil okolo 1-2 rano na mliecko ale nastastie to bolo raz za noc. To od 4 mesiacov ked sme presli na umele mlieko, kym som kojila bol hore 3-4 krat za noc. Spaval od 20-8.00 rana s jednou prestavkou. To boli casy.... Teraz ide spat o 21.00 alebo neskor a rano je hore uz pred 6. A uspat ho poobede je zazrak ale musi spat lebo do vecera by nevydrzal a keby siel spat skor tak je hore asi uz o 4 rano 🙂

marsch
15. apr 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom Jobseekers Benefit.
Vratila som sa do prace po materskej a poziadala som o redukciu hodin, chcem pracovat len vikendy. Poziadala som aj o JB. Lenze mi ho neschvalili.Tak som mala meeting s Managerkou. Avsak tento mesiac mi dali robit len 4 dni z 9. Tak som znovu poziadala o JB. V robote mi do formulara napisali, ze ja som poziadala o redukciu hodin lebo sa staram o dieta. Ak s tymto pojdem na socialku tak mi ju isto nedaju. Viete niekto poradit co s tym? Aka odpoved by bola OK pre socialku na: please give the reason for this reduction ?

Dakujem za odpovede. Mozte mi napisat aj na email
marsch@orangemail.sk.

sveta4
15. apr 2011

@marsch skus sa v robote dohodnut, ci ti tam nenapisu, ze nie je dostatok prace...tak na to budes mat narok, pretoze mna moj zamestnavatel preradil na 3dni v tyzdni aj proti mojej voli, ale ked nie je praca, co navymyslam? a socialku mi normalne schvalili. Ale ked si ten papier uz raz na socialku odovzdala a zamestnavatel ti uviedol, ze ty sama si si poziadala o redukciu, tak neviem, neviem...to bude velmi napadne.

zuzi_33
16. apr 2011

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit - moj maly mi nejak prestal pit.... sme na tuhej strave uz viac ako mesiac a okrem mliecka mi nevypije absolutne nic. Ma 6 a pol mesiaca a od narodenia je na Aptamile. Rano vypije mliecko, na desiatu ma ovocie, na obed masko so zeleninou /mimochodom zje toho az az 🙂 /, potom na olovrant znova mliecko a vecer kasu. Rozmyslam ci mu to mliecko 2x denne staci.... Snazim sa mu davat cajik, ten absolutne odmieta, uz som mu kupila aj dzusik pre deti od 4 mesiacov, ale ked zisti tu chut, tak hned to vypluje. Snazim sa mu robit masko tak viac vodnatejsie, aby mal aspon aku taku tekutinu.... Mate s tym niektora podobnu skusenost? Co by ste mi poradili...?

marsch
16. apr 2011

@sveta4
Dik za odpoved. V robote sa nechcu dohodnut. Som chcela , aby ma vyhodili, ale ze nemozu, tak aby mi dali fulltime tak to tiez sa neda , tak aby mi dali robit kazdy vikend tak vsetci zamestnanci chcu robit vikendy. No masaker.
Tak skusim ako poriesim socialku a ked nic tak dam vypoved. Potom by mi socialku mali schvalit. Nedaju mi ju sice hned., ale tak dufam, ze to poriesim.

sveta4
16. apr 2011

@marsch ano, budes dlhsie cakat na schvalenie, ale mala by si normalne dostat jobseeker benefit, ak splnas podmienky...platene PRSI a pod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre