Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
24. máj 2011

@cmulinko gratulujem k malinkej!

@mitchelstown drzim palceky nech mas rychly a bezbolestny porod 😉

jezkomanka
24. máj 2011

baby tie Public Health Nurse co sa k nim chodi na vazenie a meranie, oni mi mozu aj predpisat recept? poradit pri chorobe ci ma poslu rovno za GP?? minule som mala nachystanych vela otazok ohladom dojcenia a malej a skoro na vsekto mi povedala ze to je OK, alebo ze je to normalne 😠 vela mi teda neporadila

bridget
24. máj 2011

@jezkomanka Ahoj, nam sice PHN povedala, ze sa na nu mozeme kedykolvek obratit, ale ked bol problem, poslala nas rovno k GP 🙂 takze pomoc na nezaplatenie 😀 A s radami ohladom dojcenia tu veru nemam velmi dobre skusenosti, ked sa nam mala narodila, GP sa ma snazil prehovorit na umele mlieko, vraj je pre dieta lepsie, no padla mi sanka. Funguje tu taka organizacia, nieco ako u nas laktacne poradkyne, skus sa na to pozriet, da sa s nimi kontaktovat a poradit sa http://www.lalecheleagueireland.com/

cmulinko
24. máj 2011

@mitchelstown dakujem a tebe drzim palce,nech to uz mas za sebou a hlavne hladko ako po masle 🙂

cmulinko
24. máj 2011

@jezkomanka dakujem 🙂

cmulinko
24. máj 2011

@jezkomanka PHN ti nepredpise nic a neporadi nic normalne.....uz treti krat prezivam to iste...a to je jej vysoka profesionalita....ale vcera mi uz konecne povedala,ze vsak mne uz nema co povedat....no nemala mi co povedat ani pri prvom dietati...vedela som viac ako ona,takze mozem ju akurat tak doskolovat...jej uroven vedomosti je velmi chaba.a hlavne pri mne sa boji ci mi nepovie nejaku sprostost,lebo vie,ze som zdravotacka 😀

mitchelstown
24. máj 2011

@cmulinko
@jezkomanka dakujem maminy, nemyslim nato, ked to pride tak to pride 😉

jezkomanka
24. máj 2011

@cmulinko
@bridget dakujem baby, ved aj ja si vzdy vsetko zistim predtym ako tam idem, lebo ta ich uroven vedomosti je na zaplakanie. ked sa mala narodila a bola u nas tak bola velice prekvapena ze viem co je Apgar skore (pritom je to normalna bezna vec) a este viac bola prekvapena ze kojim!!! no hroza, ja tu nemam ani s GP dobre skusenosti, kamaratke zatial vzdy povedal ked tam bola s malym ze bud su to zubky alebo brusko, neda sa nic robit 😒
hlavne ze mi kazdy tyzden PHN vyvolava ze ako sa ma mala, boli sme tam len 2x zatial, mame to dost daleko a pri tomto pocasi si ju aj ja dokazem odvazit a odmerat 😀 😀 😀 uz ked nic ine mi neporadia

cmulinko
24. máj 2011

@jezkomanka a to co je za modu,ze ty nosis malu za PHN?ku mne sa asponm ta moja doplazi a odvazi ju u nas v dome....buduci tyzden ma mat moj mensi syn 2 year check up a tiez som jej povedala,ze ja nikam s nim nejdem,nech si to pride spravit sem ku nam do domu....a povedala,ze ok.

jezkomanka
24. máj 2011

@cmulinko no u mna bola na ten 5.den po porode a teraz ma prist na 3months check up, ostatne mam chodit ja k nim ale moc sa mi tam nechce

petula79
24. máj 2011

Ahojte,

prosim vas poradili by ste mi nejaky obchod v dubline pre babo. Ideme k svagrinej na 1tyzden a nechce sa mi z tadialto vsetko nosit /nutrilo, plienky/. Nech jej to ulahcim a nemusi hladat kde to kupi. Dakujem.

jezkomanka
24. máj 2011

@petula79 v Dunnes stores maju teraz akciu na pampersky 2velke boxy za 26e, takisto nutrilon (tu sa vola Aptamil) stoji 10e. Ale inak kupite v kazdom supermarkete, a v lekarni Boots. Inak oblecko je tu velmi lacne 😉

petula79
24. máj 2011

Dakujem velmi pekne.

mitchelstown
25. máj 2011

tak dnes som bola na poslednoj kontrole s midwife. robila mi vysetrenie krcka plus mi ho stlacala, som skoro plakala od bolesti. Tak neviem ako prezijem ten porod. Epidural? Uvidime.

catalin
25. máj 2011

@cmulinko gratulujem k malickej, hlavne rychle zotavenie a malicka nech nadalej tak krasne spinka a je spokojna..mimochodom naaaadherne meno 😵
ty aj so zdenkou ste mi takym dobrym prikladom ze sa da mat po prvom CS druhe dieta prirodzene, takze vdaka vam nestracam nadej ze druhe dieta budem rodit prirodzene 🙂

@mitchelstown drzim palce na porod, nech to ide rychlo a hladko a nad epi nevahaj ani chvilku, ked su v dnesnej dobre take vymozenosti tak ich vyuzi 😉 mimochodom my zijeme pri corku takze ked budes mat po a zvyknes si na to byt mama tak mozme urobit stretko 😉
@jezkomanka ty si len teraz rodila a mala uz ma skoro 3 mesiace??to je neuveritelne ako ten cas leti..
vidim to na mojej zubrienke, ze ma uz vlastnu hlavu, obcas mi odpapuluje 😲 ale je uzasna.. 🙂

inak public nurse mi ani nespominajte, naposledy som tam bola na 9 month check up a uz viac ku nej nepojdem, ta zena nevedela ani z polovice tolko co ja, Mia bola podla nej pozadu, mala problem s klbikmi, o jej radach co mam malej davat jest radsej pomlcim...nastastie moje dieta je uplne v poriadku, tabulkovo, klbiky mala vysetrene na SK a samoska ze vsetko v poriadku a jej rad co sa tyka starostlivosti som sa NIKDY nedrzala..ak mam problem,konzultujem to s mojou pediatrickou na SK

mitchelstown
25. máj 2011

@catalin jeeej, dakujem krasne. To som si myslela ze tu pri Corku alebo z Corku nikto nieje 🙂

catalin
25. máj 2011

@mitchelstown my sme v carrigtohill, ty si v mitchelstowne podla nicku?

cmulinko
25. máj 2011

@catalin dakujem za gratulacie a nic sa neboj...ak je vsetko v poriadku,tak nie je najmensi dovod,aby si druhe dietatko nemohla mat prirodzenym porodom.ja som teraz len kvoli mojej predoslej operacii konecnika isla cisarskym rezom,ale ako si uz pisala som zivy priklad toho,ze po cisarskom sa da normalne rodit

mamartinka
26. máj 2011

Sprava od
@mitchelstown Ahojte.Volam sa Sophi,narodila som sa dnes o 3:07 a mala som 3040.Mamicka je unavena ale snad to zvladla.Dufam ze sa Alenka na mna nenahneva ked som sem dala info.Tak moc,moc gratulujem a prajem hlavne zdravicko a skore zotavenie.

jezkomanka
26. máj 2011

@mitchelstown to bola ale rychlovka, este vecer si tu pisala 😉 gratulujem velmi, prajem vela zdravicka a mliecka!!

catalin
26. máj 2011

@mitchelstown NO TO JE PARADA!!!gratulujeme k super rychlemu porodu!!! Prajeme mamicke rychle zotavenie, vela mliecka a veeeela prespatych noci.malej Sophi prajeme krasny zivot 🙂

majaska
26. máj 2011

@mitchelstown Jeeej tak to srdecne gratulujem!!!Hlavne nech ste zdravucke a mamicka nech sa co najrychlejsie zotavi a nech ma veeeeeeeeeeela mliecka pre princeznicku!!! 🙂

cmulinko
26. máj 2011

mamicky,ktore ste z Corku v Dubline a v Kildare....mozete mi zistit ci este robi pater Gaspar Habara slovenske omse a ci vobec je este tu v Irsku? Dakujem 🙂

cmulinko
26. máj 2011

@mitchelstown z celeho srdiecka gratulujeme k malinkej a prajeme celej rodinke len to najlepsie k spolocnemu zivotu s krasnou dcerkou.

zuzi_33
26. máj 2011

@cmulinko ahoj, tusim stale robi omse, aspon tu v Dubline. My sme s nim telefonovali, lebo sme chceli nieco cez neho riesit, tak stale je v Irsku, nespominal, ze by chcel odist.. 😉

cmulinko
26. máj 2011

@zuzi_33 a nemas nanho nahodou e-mail? Ja mu potrebujem nieco napisat...cez telefon by to bolo na dlho.

zuzi_33
26. máj 2011

@cmulinko no to nemam, ani neviem ci vobec nejaky ma..... ja som si zistila na neho kontakt len cez tuto stranku:
http://dublin.stretko.info/?page_id=86 takze skus mu zavolat a opytat sa ho, ci vobec ma nejaky e-mail....

cmulinko
26. máj 2011

@zuzi_33 ok dakujem...hadam nieco vypatram 🙂

misakika
27. máj 2011

@mitchelstown aj ja sa pripajam k gratulaciam. Uzi si kazducky den naplno, lebo tie deturence tak rychlo rastu a cas sa uz vratit neda 😉 Moja Karolinka bude mat za chvilku 8 mesiaciov ...az to znie neuveritelne 🙂 Malinkej Sofii prajem veeeela mliecka a kludneho spanocku 🙂

mitchelstown
29. máj 2011

Ahojte mamicky. Tak sme uz doma 🙂 Dakujeme krasne za blahozelania. V stredu so m mala poslednu navstevu u midwife, ta mi postlacala krcok o 12 na obed a o 16 som uz mala bolesti. Tak to slo ako po masle. Do nemocnice sme prisli o 18:00 a o 22:00 ma odviezli na porodnu salu, to som mala bolesti uz kazde dve minuty a otvorena na 3 cm. Takze rajsky plyn a epiduralka mi pomohli a za hodku som uz bola na 11cm. Rodit sme zacali o 2:30 rano. Mala sa narodila 3:07, 3040g a 50 cm, vlasata, modrookata. Dakujem Martinke za podanie informacie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre