Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
29. máj 2011

@mitchelstown no super rychly porod!!! tesime sa na fotecky 🙂

mishka234
30. máj 2011

@mitchelstown Gratulujem k malinkej, uz to mas za sebou, super pocit, ze? Tak si uzivajte a rychlo sa zotav 🙂

jezkomanka
30. máj 2011

Ahojte! Neviete mi niektora poradit, ked sa po materskej vratim do zamestnania a popri praci budem predavat veci cez internet (dovazane veci, ktore sa musia zdanit a aj priznat zisk ked sa predaju) ci kvoli tomu si musim otvorit zivnost? mozem byt aj zamestnana aj mat zivnost? vobec sa tu v tom nevyznam alebo sa to da inak priznat na danovom? Dakujem za kazdu radu, musim si to poriadne prestudovat ale zatial ani neviem kde zacat

cmulinko
31. máj 2011

Ahojte maminky.Ak by ste nahodou vedeli o niekom,kto ma zaujem o chlapcenske oblecenie,tak mam na predaj 2 plne krabice siat po mojioch 2 synoch od newborn az po 9 mesiacov.....a podla zaujmu az do 2 rokov,len tie od 10 mesiacov do 2 rokov este nemam prehrabane,ze co mozem pouzit pre moju dceru...ale v pripade zaujmu prehrabem aj to a teda az od newborn do 2 rokov mam saty na predaj.

jozef2424
1. jún 2011

dobry den , potrebujem tlacivo P21 z irskej repukbliky a som na slovensku neviete mi poradit ako by som ju mohol dostat ?,,DAKUJEM

jezkomanka
1. jún 2011

@jozef2424 na www.revenue.ie ak si registrovany PAYE ANYTIME tam mas vsetku svoju danovu historiu a mozes si tam poziadat o certifikaty, menit credity, a da sa nastavit aby to neposlali postou ale elektronicky a ty si to len vytlacis 🙂

rodinak
2. jún 2011

@meli20
Ahoj Meli.
Ja som rodila v Rotunde - Dublin. Bola som velmi spokojna. Aj ked o starostlivosti pocas tehotenstva sa to povedat neda. Lenze ja si myslim, ze v irsku aj tak nenavyberas nic lepsieho. Oni to tu uz raz tak maju. " Nech sa deje vola bozia " 🙄
Ak mas nejake otazky, lebo verim, ze si robis starosti, pokojne sa pytaj!

mamartinka
3. jún 2011

@misakika Karolinke krasne meninky prajem.

lenulik209
4. jún 2011

Ahojte irsko - slovenske mamicky.....taktiez som v Irsku a cakame s manzelom babatko v auguste, je tu niektora z vas co tiez bude mat mimi v auguste? Tesim sa na odpoved! Lenka

misakika
4. jún 2011

@mamartinka dik moc, su to jej prve 🙂

palesandra
7. jún 2011

ahojte dievcata, ktore mate slovenske programy, ide vam to cez skylink alebo upc? radsej by sme si chceli zadovazit ten skylink kvoli nizsim penaznym nakladom...Prosm vas, ako ste si ho zriadili? Budem velmi rada ak mi napisete postup a date nejake rady. a parabolu s tym zariadenim do ktoreho davate tu kartu, ste si kupili v irsku? dakujem vopred

mishka234
7. jún 2011

Baby, mame taky problem.. sme teraz s malym (ma 8 mesiacov) na mesiac na Slovensku. Prve 4 dni vsetko ok, jedol normalne a pred 2 dnami zacal odmietat umele mlieko. Uplne! Neviem, ci z tepla a nemam pocit, ze by mu isli teraz zuby. Snazila som sa mu ho ponukat v priebehu dna, ale neuspesne. Trocha som zakamuflovala do prikrmu, ale to je nic. Teraz som sa rozhodla, ze ho asi necham, nebudem ho nutit, ze mozno zabudne, ze mu ta chut vadi a ked mu ho znova o 2dni ponuknem, mozno bude pit. Hlavne mu tym nechcem znechutit flasu ako taku, lebo dnes sa mi zdalo, ze uz aj caju pil menej. A to je riadne teplo! Nechcem stresovat, lebo ostatne papa, len sa bojim, aby mal dost vitaminov na vyvoj, ktore ma v mliecku a aby nebol dehydrovany.
Nemate niektora podobnu skusenost a ako ste to riesili? Staci mu dat jogurt a kasu namiesto mlieka?

lenulik209
7. jún 2011

Ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s kočíkom Quinny Buzz??

catalin
7. jún 2011

@mishka234 my sme mali taky isty problem ked sme boli doma, Mia mala vtedy 7,5 mesiaca, tiez odmietala mlieko asi 2 tyzdne, ja som to vobec neriesila a vobec som jej nedavala ..deti vedia preco odmietaju, len nam to nevedia povedat..nechaj tak, urcite mu nebudu chybat ziadne ziviny, o to sa neboj, nahrad to jogurtovymi presnidavkami, ak este nepapa jogurty.
a hlavne vela vody nech pije, daj mu na lyzicku alebo z poharika, ale vela ked je na sk tak teplo

nikki713
7. jún 2011

@palesandra ahoj ja mam ten skylink.... mam tu kamarata cecha ktory sa vyzna do TV a vsetkeho kolo toho 🙂 tak ja som mu dala len kartu - skylink on mi kupil ten "box" a satelit zapojil to a slovenske a ceskee programy bezia.. je to super.. lebo vlastne som mu zaplatila len za ten box a satelit ( kartu som dostala od rodicov - cca 70eur stoji ) a uz nemusis nic platit... neplati sa to ani mesacne ani nijako... takze ak si najdes niekoho sikovneho co sa vyzna do TV vo vasom okoli .. tak myslim, ze nebude problem ked mu vysvetlis co potrebujes... dufam ze som aspon kusok pomohla.. a kde v Irsku sa nachadzate ak sa mozem opytat....?

nikki713
7. jún 2011

ahojte mamicky v Irsku, nevie mi niekto povedat ci ako slobodna mamicka mam pravo na nejaky benefit co sa tyka lacnejsieho rentu alebo nieco take.. kedze mam spolubyvajuceho teraz ale povedal, ze ked sa narodi male v septembri tak isto neostane s nami.. a tatik byva s rodicmi ( kedze je Ir ) takze to nebudem po financnej stranke sama zvladat.. existuje nejaky benefit na byvanie... pre single parent.. dakujem za pomoc..

jezkomanka
8. jún 2011

@nikki713 ahoj zalezi to aj od toho, ci ti bude prispievat na malu, lebo tu musis dokazat ze ti neprispieva :( pozri link http://www.citizensinformation.ie/en/social_wel...

sveta4
8. jún 2011

@lenulik209 Ahoj Lenka, ja cakam babatko zaciatkom augusta 🙂

palesandra
8. jún 2011

@nikki713 ahoj nikki, dakujem za odpoved, lebo sme na nete citali ze skylink ma slabe pokrytie ...ale teraz neviem ci len tam kde budeme byvat, v Carlowe, alebo vseobecne v Irsku..

palesandra
8. jún 2011

@nikki713 nikki, vedela by si mi zistit aku velku parabolu mate na ten skylink?moze byt 80cm, 88, 110, 120... Dakujem

mishka234
8. jún 2011

@catalin Diky moc, mas total pravdu, utesila si ma. Uz si na to zvykam, nebudem si z toho robit stresy, lebo inak je maly uplne ok a vesely. Uvidime, ako sa to vyvinie 🙂

catalin
8. jún 2011

@mishka234 no tak to je super, ze je maly ok, a je vesely..predsa len my si neuvedomujeme ale aj deti nejako riesia zmeny prostredia, podnebia a novych ludi a kopec zazitkov a aj v takom malom veku..a kazde dieta sa s tym vysporiadava inak..myslim ze vela robi aj to teplo, moja mala to velmi zle znasala.
vela ma naucila, deti robia vela veci pudovo, my dospeli naucene..ked ma mala zapchu, nechce jest, len minimum a hlavne ovocie a vela pije..je mudrejsia jak ja, cicik moj 😀
ale to ze mi odmietala jedlo, v hociktorom veku, som nikdy neriesila, nikdy to netrvalo dlho, a ja som ju nesilila, pre mna bolo podstatne aby pila vodu..clovek bez jedla vydrzi veeeela dni, bez vody iba par dni..uzivajte si slovensko a teplo, tu stale fuka severak 😖

nikki713
8. jún 2011

@palesandra jasne zistim a dam vediet.. ja sa do toho nevyznam ale opytam sa toho kamosa...

nikki713
8. jún 2011

@palesandra no ked prsi tak mam slaby signal na markize a na doma - ten program, ale inak nemam problemy a to ti poviem ze byvam v diere kde mam aj internet problem chytit tak si myslim, ze by ste nemali mat ani vy ....

nikki713
8. jún 2011

@jezkomanka cize ked mi bude prispievat tak nemam narok... ??? dakujem za link.. je tam toho dost.. hadam nieco poriesim 🙂

nikki713
9. jún 2011

@palesandra tak zistila som. ze mam 100 ale povedal ze 120 je lepsia.. tak dufam, ze som kusok pomohla ;)))

mishka234
9. jún 2011

@catalin No huraaa, od dnesneho rana uz pijeme mliecko! Paradicka 🙂 Pravda je s tym cestovanim, ja som bola s malym doma, ked mal 4 mes., vtedy bol este asi prilis maly na to, aby nieco daval najavo, tak to znasal dobre, ale uz som si uvdomila, ze cela ta cesta sem, let, nove prostredie, ludia, klima, je na toho cloviecika velmi velka zmena. Lebo doma mame krasny rezim a vsetko funguje a potom mame ist sem a vsetko je domylene. Uz s nim tak lahko nepojdem, mozno za rok, ale to asi nevydrzime 🙂

lenulik209
9. jún 2011

@sveta4 Ahoj gratulujem 😉 a kde sa nachádzaš? v Dubline?

babulena
9. jún 2011

@palesandra ahoj,my mame upc,platime ho mesacne okolo 15eur,ale to je iba na dva roky a potom znova musime vybavovat a tiez iba na 2roky.Nam to vsetko robil aj doniesol jeden slovak,on pracuje ako sofer vo slovakpoint rozvaza potraviny po celom irsku,ale tie satelity robi ako vedlajsi job.Ale to bolo pred viac ako 4r.A ked nam to po 2r.skoncilo tak manzel volal do bratislavy ze chceme pokracovat a oni nam potom poslali novu kartu znova na 2r.,ale poslali to na slovensku adresu samozrejme a potom sme si po to museli ist.Mame neskutocne vela programov,ale teraz sa vysiela cez thor ci ako sa to vola tak sme museli kupit tu najvecsiu parabolu,ale ked prsi alebo silno fuka tak na niektorych programoch nieje signal.Ale si myslim ze sky link je asi jednoduchsie vybavit a asi aj lacnejsie.

mitchelstown
10. jún 2011

ahojte maminky. tak mame uz 2 tyzdne. ta moja baba ma vobec nenecha nic urobit, stale ju musim kojit. asi este nemam tolko mlieka aby sa zasytila a ked ju dam do postielky, oci rozlepi a zacne plakat. . dufam ze sa to po case zmeni a najdeme nejaky rezim. ved je este malicka. Mate aj vy s tym skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre