Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

halasky
26. jún 2011

@cmulinko ...fuha, to si m moc nepotesila. Co su konkretne poporodne kompliacie? mne v nemocnici vraveli, ze cisarskym by islo opat, keby som citila pri tlaceni, ze sa nieco deje s tou jazvou.

cmulinko
26. jún 2011

@halasky moje konkretne poporodne komplikacie boli roztrhnuty konecnik a nasledna operacia konecnika.a nedokazala som pouzivat toaletu celych 9 mesiacov bez placu a bolesti 😔

halasky
26. jún 2011

fuuuuha, auu 😨 , no ze ja som sa vobec pytala, ze? 🙂

halasky
26. jún 2011

@cmulinko fuuuha, auu 😨 , no ze ja som sa vobec pytala, ze?

79zuzana
26. jún 2011

@cmulinko ahoj, my sme dali malickej prepichnut uska tu v Irsku v Mothercare... urobia ti to ked ma malicka uz 3 mesiace a musim povedat, ze to bolo rychlo a takmer bez placu... a dostali sem aj taku vodicku co sme mali potierat asi dva tyzdne, ale sme ju ani nemuseli pouzivat, lebo sa jej nic nezacervenalo ani nic...a po 6 tyzdnoch sme vymenili za zlate 🙂

cmulinko
26. jún 2011

@79zuzana myslis,ze to robia v kazdom mothercare?

mitchelstown
26. jún 2011

taky pekny den a ja som sa s krpcom ani z domu nedostala ☹ kazdy den si hovorim ze zajtra bude lepsie 🙂
chystate sa maminy niekde na dovolenku ?

happysmile
26. jún 2011

@mitchelstown my len na Svk a to nepovazujem za dovolenku 😒 na iny relax nezvysili money... mozno na buduci rok 😅

halasky
26. jún 2011

@mitchelstown zajtra bude lepsie🙂 ...a my tiez "domov" na slovensko, a my to povazujeme za dovolenku, teda ja urcite 🙂 , deti sa nevedia dockat, hurraaa prazdniny! Casta, Liptov, Spis...🙂

nikki713
26. jún 2011

@mitchelstown to poznam, sice nemam este svoje babo...ale mam tu kamosku, co ma krpca.. a v takomto pocasi sedime len doma a on sa ide zblaznit.. najradsej by bol vonku a pobehoval 🙂
Mne tohto roku dovca nehrozi kedze som v 7 mesiaci tehotenstva..ale hadam na buduci rok si to vynahradim aj ked len nasim krasnym slovenskom aj ked to tiez velmni za dovolenku nepovazujem.. lebo kazdy sa chce stretnut ja toho vela chcem pochodit.. a tak potom pridem viac unavena ako oddychnuta.. ale doma som rada 🙂

mitchelstown
27. jún 2011

@happysmile
@halasky
@nikki713 tak taku dovolenku poznam aj ja na SR. To sa vzdy uz tesim spat na konci a som este viac unavena ako normalne. A to si kazdy rok hovorim ze by sme mohli hadam aj niekde inde vypadnut, ale potom pride leto a rodina chyba takze znovu Slovensko 😀 Tento rok to bude vynimocne kedze ideme aj so Sophiou. Asi niekedy september-oktober. Rozmyslame ist autom lebo mame aj psa a nechcem ju tu nechat ako minule.

Inak baby aj vam sa zhorsila plet po porode? Ja chodim ako pubertiacka 🙂 . Uplne masnte celo a na brade mam taku krupicku. Dufam ze sa to da doporiadku a su to len hormony.

mitchelstown
27. jún 2011

@happysmile mam precitanych par starych prispevkov, tak viem ze si vyrabala sviecky. Dari sa ti aspon ako-tak? Drzim palce.

happysmile
27. jún 2011

@mitchelstown jej ty si zlata... 🙂 diky za opytanie, som si myslela, ze ma tu nikto nepozna 😎 😀 sviecky sa mi pekne rozbiehaju, tak som obcas taka busy, ze zanedbavam vsetko okolo 😅 mozes pozriet moju stranku www.royalcandles.eu. tam su vsetky moje svieckove vytvory. teraz som zacala vyrabat "magic candle" to su take, co ked sa zapalia, tak menia farbu. tu v Irl to skoro nikto nepozna. iba ty ktori si to doviezli z Uk, alebo z dovolenky (oni tyto Iri su v urcitych veciach dost pozadu oproti ostatnej europe xixixi...)
a s pletou si nerob starosti, to su vsetko hormony po porode a ak aj kojis tak to vsetko vplyva na plet a aj vlasy. ja som kojila 2apol roka a obcas som vyzerala ako pubertacka. skus uzivat nejake vitaminy, menej cokolady a soli 😉 .

halasky
27. jún 2011

@happysmile a ja ze som jedina taka "sialena" 🙂 ja som tiez tak dlho kojila 🙂

halasky
27. jún 2011

@happysmile a ja ze som jedina taka "sialena" 🙂 ja som tiez tak dlho kojila 🙂

halasky
27. jún 2011

@cmulinko ale to sa ti moze stat, aj ked nerodis po cisarskom reze, ci? ale problem s jazvou si namala ziadny, ze?

happysmile
27. jún 2011

@halasky 😀 neboj takych "sialenich" nas je viac... (mna mamina kojila 3,5 roka, ale to uz je moc. som sa jej aj cudovala, ze tak dlho vydrzala xixixi... )

nikki713
27. jún 2011

AHojte, zajtra ideme s priatelom na antenatal class.... vie mi niekto povedat ako dlho trvaju a co obsahuju, nechcem aby mi odtial priatel po 15 minutach utiekol.. 🙂 dakujem....

jezkomanka
27. jún 2011

@nikki713 ahoj obsah aj trvanie zalezi od konkretnej porodnice kam chodis. v rotunde v dubline sme mali 6x 2hodiny. ale nic prevratne som sa tam nedozvedela, ja som si vela veci nastudovala vopred, a tam sme dostali len take zakladne info napr ako sa mas stravovat v tehu, ako spoznas ze rodis, polohy pri rodeni, vsetky pain reliefs, potom starostlivost o babatko hned po narodeni a po prichode domov, ako kupat atd. veru nic moc. Robia sa aj jednodenne kurzy za poplatok ale po mojej skusenosti by som na nieco take uz nesla. inak odporucam knizku The Mum’s Guide to Having Your Baby in Ireland je tam vsetko mozne, vsetko co je treba vybavit, aj pribehy z porodnic. 😉

cmulinko
27. jún 2011

@halasky ak mam porovnat normalny porod a cisarsky rez-v mojom pripade,tak radsej budem mat 100 krat cisarsky.pri oboch cisarskych som po tyzdni umyvala okna a normalne fungovala akoby som ani nikdy nerodila.nemala som ziadne bolesti a i ked nesmies dvihat po cisarskom,ale ja som ani po dvihani 17 kg syna necitila ziadnu bolest.rezali ma do tej istej rany a nie je to vobec skarede.jedine zo zdravotneho hladiska mi bolo povedane,ze teraz musim cakat minimum 3 roky ak este chcem babo,lebo tento cisarsky bol komplikovanejsi...vraj ma horsie davali dokopy 😀

halasky
27. jún 2011

@cmulinko ...ja som sa tiez citila lepsie po cisarskom, ale myslim si, ze by som bola v pohode aj po normalnom, keby mi nezmrvili cely porod. To bolo este na slovensku, to "normalne". Cisarskym sme isli tu v irsku, a tiez si neviem vynachvalit. Ale to bolo hlavne o tom, ze som mala Huga hned od sameho zaciatku pri sebe, to som "doma" hned babo nemala, ale to bolo komplikovanejsie. Teraz mi lekarka povedala, ze mam skusit normalne, len neviem ci som jej spravne rozumela, ze je nutne pouzit epiduralku, ja som chcela skusit ist iba s plynom. Ja sa obavam toho, ze zacnem rodit normalne, a ked sa nahodou zrazu daco stane, ze to bude musiet ist opat cisarskym, tak potom co? Ako mi v priebehu porodu pichnu ten spinal? alebo ma uspia celu? lebo to ne ne, ach, uz nech to je 🙂

cmulinko
27. jún 2011

@halasky ak by sa pocas porodu nieco stalo a musis ist na cisarsky,tak ti v priebehu 5 minut pichnu tu spinalku bez akychkolvek problemov.ziadny lekar si nenecha porod az tak daleko zajst s komplikaciou,ze potom uz nie je schopny konat rychlo.ak je dieta uz v porodnych cestach,tak uz niet cesty nazad...to sa uz musi porodit normalne...nie je mozne vytiahnut babo z porodnych ciest cez brucho....takze ak sa aj nahodou nieco stane,tak max ti mozu pomoct s vakumextraktorom alebo s kliestami....a to nemudrujem-som zdravotacka.

halasky
27. jún 2011

@cmulinko juj dobre, toto som potrebovala, dakujem 🙂

cmulinko
27. jún 2011

@halasky za malo aj inokedy 😉

zuzi_33
27. jún 2011

ahojte maminy, idem si k vam znova po radu.... neviem ci ste mali s takym niecim skusenost, ale malemu sme pri kupani objavili na pipiku taky podkozny tuk, je to taka mala biela hrcka tesne pod pokozkou. nevyzera, ze by ho to bolelo, alebo ze by mal nejake ine problemy s tym, len som sa zlakla co s tym.... samozrejme prichadza dalsia otazka kam s tym ist.... ci k GP, ktory mi aj tak nic na to nepovie a posle ma do nemocnice a ako poznam nemocnicu tak tam budeme cakat min. 5 hod. a to si s malym babom neviem predstavit.... 😒 alebo sa skusit objednat do healt centra k nasej sestre, alebo najst nejakeho dobreho detskeho doktora... neviem kde by mi pomohli viac. Co myslite...?
Resp. mamicky co mate chlapcov, nestretli ste sa s takym problemom? vopred dakujem za odpovede.

lewiica
27. jún 2011

@zuzi_33 ahoj, to pravdepodobne bude len maz, ak ho má pod predkožkou. Veľa malých chlapcov ho tam má a dá sa to odstrániť - omývaním olejčekom s teplou vodou a jemným masírovaním pri každom kúpaní... Ak je to ono, netreba to odstraňovať chirurgicky a ak to nebolí alebo vyslovene nenaťahuje predkožku bolestivo, tak to nie je treba nijako špeciálne riešiť. Časom sa to rozpustí, len to treba omývať, aby to na tom mieste nezrástlo.

mitchelstown
28. jún 2011

@halasky moja osobna skusenot s plynom, nedychaj ho vela, ja som sa z neho dobre povracala, nastastie este pred tlacenim 🙂 ale pravdaze to moze byt individualne.

mitchelstown
28. jún 2011

@happysmile uplne krasne, aj stranka je pekna. Neskusali ste oslovit nejake obchodiky? Mozno aj slovakpoint?Dat im par kuskov, ci by sa predali. Drzim palce nech sa dari, lebo je to uzasna robota.

zuzi_33
28. jún 2011

@lewiica no vyzera to len ako maz, nevyzera to bolestivo a je to presne pod predkozkou, tak sme to aj zistili pri kupani ked mu pretahujeme predkozku.... Tak teda skusim to vymyvat ako pises a hadam to pojde, ale aj tak som si neni ista a trosku mam z toho obavy.... ale dakujem pekne za odpoved.

halasky
28. jún 2011

@zuzi_33 my sme take tiez mali, teda nie my vsetci, iba Hugo 🙂 , podla tvojho opisu, je to to iste, tak nemaj obavy, zmizne to same 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre