Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

halasky
28. jún 2011

@mitchelstown no pekne pekne 🙂

petronuska
28. jún 2011

@zuzi_33 Nas maly to mel taky a ja jsem mu to vymackla 😕 a od te doby v pohode 🙂

petronuska
28. jún 2011

Ahojky, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nechodite do Play Centra v Blanchardstowne.Ja jsem tam s malym tak 1x az 2x tydne, ze bychom se mohly s nekym aspon setkat a pokecat a pod 🙂 Dejte vedet!

79zuzana
28. jún 2011

@cmulinko tak to neviem,,, my sme to robili v Mothercare v Portlaois... je tu taky kutik kde strihaju deticky a prepichuju uska

darksky
28. jún 2011

Zdravim vsetky tehulky aj mamicky,,,pekne,ze to tu este funguje.Mam termin porodu 23.02.2012. Chcela by som sa opytat ci tu ma niekto skusenosti s porodom v nemocnici Rotunda...alebo mate typ na nejaku lepsiu..dakujem za vsetky odpovede

darksky
28. jún 2011

@sveta4 Ahoj, tiez som byvala na Blanchi 2 roky ale pred par mesiacmi sme sa nastahovali do Ashbourne...Neviem ci to tu poznas, velmi tiche a pekne miesto..ja mam termin 21.02.2012...Aku nemocnicu si si vybrala?Rozmyslam nad ''Rotunda''...Pekny vecer

jezkomanka
28. jún 2011

@darksky ahoj gratulujem k tehu 😉 ja som rodila v rotunde nedavno, par stran dozadu som opisala co sa dalo. tak v skratke. ak pojdes ako public patient tak mozes cakat dlhe cakanie na kazdej kontrole v nemocnici, kedze je to najviac busy porodnica (take 2-3hodky min aj ked si objednana na 2. vezmu ta o 4. atd) ja som rodila 2 dni a nikto si ma tam vobec nevsimal az do porodu 😒 zato celkovo porod aj poporodnu starostlivost si pochvalujem. Nakoniec som tam bola po porode az 5 dni, kedze mala bola preventivne na ATB kvoli riziku sepsie. personal strasne ochotny, doktori super, mne sa aj jedlo lubilo :D a super bolo ze partner mohol prist o 8.rano a odist o 10.vecer. mna museli dat na semi-privatnu izbu lebo bol taky natresk ze tie public beds boli vsetky plne. ak este bude babo tak nebudem vahat nad inou porodnicou 😉

zuzi_33
28. jún 2011

@halasky
@petronuska Dakujem baby za odpoved. Uz mi pisala sukromne aj jedna znama, tak ma tiez ukludnila, ze by to malo teda zmiznut, ze to suvisi s oddelovanim zaluda od predkozky a toto je vlastne nahromadene mazivo. Len mi kazala ze s tym nemam nic robit, len cistit pri kupani, tak hadam to prejde. este raz dakujem 😉

petronuska
29. jún 2011

@darksky Ahojky, taky gratulka a at jde vsechno dobre. Ja byla v Holles street Hospital v centru Dublinu a taky jsem byla moc spokojena a jinam bych nesla priste. Kontroly teda probihaly jako vsude jinde na Public, ale v poho. Holt si clovek musi zvyknout na jiny system. Ale byla jsem i v Cr 🙂 No a porod a poporodni taky super, paradni personal. Hodne nam pomohli, bo maly mel i nejaky problem pri narozeni. A pritel tam mohl byt jak dlouho chtel. Jidlo taky dobry 🙂

zuzi_33
29. jún 2011

@darksky Ahoj, aj ja sa priprajam ku gratulaciam 🙂 a chcem sa podelit s mojou skusenostou. Ja som rodila tiez v rotunde a nemozem sa stazovat. Celkovo starostlivost o tehotne a pristup k porodu je tu iny ako na SK, ale mne to vyhovovalo. Urcite ti odporucim Rotundu, ja som nemala ziadne problemy. Ale rozhodnutie je na tebe 😉

darksky
29. jún 2011

@zuzi_33 Dakujeeeem. Dufam,ze vsetko dobre dopadne. A po tvojich dobrych skusenostiach si myslim, ze vobec nemusim viac rozmyslat. Mam este jednu otazku...Vies aku maju web stranku? Vcera som to hladala,ale cely cas mi vyskakovali fotky z tej velkej starej nemocnice 🙂

darksky
29. jún 2011

@petronuska Dakujem moc....Ale nakoniec som za tu Rotundu...Vela ludi chvali

darksky
29. jún 2011

@jezkomanka Tak to sa tesim,ze si dalsia s dobrymi skusenostami...Moj lekar mi vybral Coombe,ale nikto tu nemocnicu velmi nepoznal,tak som sa rozhodla obratit na net a opytat sa vas 🙂 Chcela by som este vediet jednu vec...Zatial som bola u lekara len na jednom vysetreni a to minulu nedelu,on mi dal papier do Coombe nemocnice na odber krvi a testy....lenze ja som si to rozmyslela a chcem ist do Rotundy...Ked som zatelefonovala lekarovi, povedal mi,ze im mam skusit napisat e-mail ci ma vezmu bez toho papiera.Ak nie,tak mam ist znovu k nemu a on mi vytlaci novy...Nieje s tym ziaden problem ked pojdem na tie prve krvne testy az o dva tyzdne? Neviem ci su az take vazne...Dufam,ze z toho vyjdes, co som tu rozpisala 🙂 Dakujem veeelmi pekne za tvoju odpoved

mamartinka
29. jún 2011

@darksky mas i.p

jezkomanka
29. jún 2011

@darksky http://rotunda.ie/default.asp?p=mat inak do rotundy nepotrebujes ten papier od lekara, ale mala by si si co najskor tam zavolat a objednat sa na booking visit. zvycajne objednavaju okolo 12. tyzdna na 1.visit 🙂

darksky
29. jún 2011

@mamartinka co je to i.p?

darksky
29. jún 2011

@jezkomanka si super,idem to hned pozriet a skusim sa aj objednat.....Dnes ma trapia neuveritelne krce v bruchu,tak dufam,ze to registrovanie nebude zbytocne :(

mamartinka
29. jún 2011

@darksky hore taka obalka.Interna Posta je tam napisana. 😉

nikki713
29. jún 2011

Pozeram, ze vela z vas je z Dublinu alebo COrku a okolia.........
Je tu niekto kto rodil v SLIGU, alebo niekto kto byva v okoli SLiga alebo Carricku...??? 😉

mamartinka
30. jún 2011

Baby neviete ci aj tady uz zacinaju letne vypredaje a kde vsade?

jezkomanka
30. jún 2011

@mamartinka ahoj videla som benetton, debenhams, vlastne ked som bola minuly tyzden v Blanchardstowne v shopingu tak kazdy obchod uz mal vypredaj 😀 ale aj tak sme nic nekupili, dcerka mala zly den a nedalo sa s nou chodit po obchodoch. ja si aj tak najradsej nakupujem cez net, moja zavislost 😀 (Next este nema zlavy)

mitchelstown
30. jún 2011

@jezkomanka mala by si hodit nejake stranky, aby som tu matersku mala naco minut 😀

jezkomanka
30. jún 2011

@mitchelstown no mne uz materska konci o mesiac, tak sa musim drzat na uzde 😅 do prace nenastupujem, tak to bude tazke. uz teraz hovorim priatelovi nech mi zablokuje karty, co tyzden to nam nejaky balik prijde. veci od vymyslu sveta kupujem cez amazon.co.uk, potom co cez den narazim na nejaku zaujimavu stranku. Najhorsie na tom je ze som sa zaregistrovala na stranke http://www.citydeal.ie/sites/www.citydeal.ie/lp... a kazdy den mi pride 1-2 super akcie. naposledy som dala vyrobit ako darcek canvas print 90cmx60cm s fotkou Vanessky a stalo ma to dokopy 20e aj s dopravou. taktiez som objednala balik na spevnenie postavy a schudnutie za 40e/povodne 150e. no nekup to 🙂 taketo stranky by mali byt pre mamicky na materskej zakazane 😉
ale musim povedat ze velakrat su tam veci co sa fakt oplatia, napr. 1noc v spa hoteli so vsetkymi sluzbami a ranajkami za 29e, 10vstupov do fitka za 15e, atd. len je treba sa udrzat a nekupit to vsetko :DDDDDD ja uz som si dala zavazok ze kupim uz len veci nevyhnutne, len neviem do kedy mi to vydrzi 😎

adusinka
1. júl 2011

Ahojte, chcem sa opytat, mate skusenosti niekto s neplatenou materskou??? Ako je to s narokom na dovolenku??? Akumuluju sa mi hodiny na dovolenku aj pocas tohto neplateneho casu??? Alebo nie??? Som z toho akosi zmetena, lebo som si myslela, ze ano, ked aj bank holiday sa mi zaratavaju, ale sef mi povedal, ze nie a akosi sa mi tomu nechce verit :(

bridget
1. júl 2011

@adusinka Ahoj, samozrejme, dovolenka ti patri v plnom rozsahu aj pocas neplatenej materskej.

nikki713
1. júl 2011

@adusinka ahoj, tak ako hovori Bridget mas pravo na dovolenku v plnom rozsahu.... a dokonca aj tie bank holiday sa ti musia ratat.... tak drzim palce aby to dobe dopadlo 🙂

nikki713
1. júl 2011

ahojte mamicky a buduce mamicky... chcela som sa opytat, bola som konecne u tej zubarky, musela mi zub vytrhnut ale povedala ze neskor bude boliet ze ked som v 7 mesiaci tak mozem vziat panadol proti bolesti... ( to mi potvrdilo aj viac zien tu u nas na dedine ) nechcela som, myslela som, ze tu bolest vydrzim, ale nedalo sa tak som vzala jeden...
mate nejake skusenosti s poberanim liekov proti bolesti v tehotenstve...??
dakujem

bridget
1. júl 2011

@nikki713 Paralen ja naozaj v pohode, tiez som ho parkrat musela uzit a vsetko OK 🙂 Som dost prekvapena, ze ti trhali zub, ked si tehu, mne sa nikto neodvazil a to som bola u viacerych zubarov😀 Dokonca ani po porode nechceli, lebo kojim, vraj to neurobia... tak chodim k zubarovi ako na klavir, lebo mam len docasnu vypln a ta stale vypadava 😖

nikki713
1. júl 2011

@bridget No mne povedala, ze v 7 mesiaci je to ok... ze inak by nemohla.. dala mi aj injekciu a povedala, ze to ma taky vplyv na dieta ako pohar vina.. ze to nezaskodi...... a keby ho nevytrhla tak by som musela pockat kym sa mala narodi a potom este 2 mesiace cize cca 4 mesiace dokopy v ukrutnych bolestiach a ze by ho mohla zachranit ( zub ) ale stalo by ma to cca 350 eur aj viac.. aj z medical card..
takze som rada, ze to mam za sebou 🙂

ladywitch26
1. júl 2011

@bridget to sa divim,ze ti nechcu spravit zub...ja som bola u zubarky cca 3 mesiace po porode, aj som jej povedala,ze kojim a ona na to,ze to nema ziadny vplyv, lebo tie injekcie maju len lokalny ucinok. a tri mi dokonca dala...ale mozno ti ho len nechce vytrhnut, lebo co mam skusenost, tak tu sa snazia zub stoj co stoj zachranit, radsej 20x vypln, ako by ho mali vytrhnut. par znamych mam,co vyslovene prikazali zubarke zub vytrhnut, lebo ides tam, vyvrta, vyplni, vypyta 80e, ale o tyzden si tam zasa. a ked to takto otocis 3,4x, uz ta to aj prestane bavit.

@nikki713 panadol je uplne v pohode, vlastne ten jediny v tehu asi mozes. ja som ho ku koncu brala kvoli bolesti rebra. stanka mi isla doslova rozkopat prave rebro, stale kopala len na to jedno miesto a ja uz som fakt nemohla. dokonca po porode som este nejaky tyzden citila taku tupu bolest v nom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre