Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

diant
11. nov 2007

helka moja svokra je mi ako vlastna mama. my sa velmi lubime. dufam , ze nam to vydrzi. ked uz tak rozpravate o tom sexe idem manzelovy povedat ze budeme mat milovacku. potom si dam kupel a ked maly nevylezie ani po tom vsetkom tak ma asi... helka nechaju ma prenasat do buducej nedele. aspon tak povedali minule... 😠

maryloou77
11. nov 2007

dianka--tak uz viem ako ta volaju 😉 fakt je pekna ta izbicka a necudujem sa ze ti to svokra povedala, ved ja ked som povedala ze nase mami doma varia obcas aj 3 hodiny denne skoro im oci vyleteli 😀 😀 😀
a s tym sexom...no to ja fakt nemam skusenosti este som nebola tehotna, ale v priateloch to odporucali Rachel, ze bud sex alebo mexicke jedlo 😎 😎
tak neviem 😉
aj ta si babatko vyjde ked sa mu bude chcite, no nie?
tak ja podavam stavku na 16.11. a 17.11.2007 tie datumy sa mi pacia, ak vyhram pozicias mi ho na den? milujem babatkaaaa 😀 😀 😀
su take krasnucke a ako vonaju...tak babatkovsky to ziadny parfem nedokaze 😅

diant
11. nov 2007

no tak to mame za sebou. nic sa nedeje len sme velmi spokojni. neviem no myslim ze to nefunguje. asi to skusime zas zajtra rano. 😀 maryloou babatko nepoziciam je pol irske, by sa ti nelubilo. dufam ze bude mat rysave vlasy ked sa narodi. ja ked som sa narodila bola som ako pomaranc 😀

helka31
11. nov 2007

Tak to bude pekný ryšavý a pehavý chlapček? 😉 Ale po kom by bol.Manžel čierny a ty si blond?Tak už len čakať možno do tej ´dalšej nedele to už snáď bude.Dianka a tu si absolvovala všetky prehliadky?Aj ultrazvuky a vyšetrenia,nevieš je to také isté ako u nás?Alebo horšie?Tu Ti pridelia gynekologičku?

xena22
11. nov 2007

Ahojte,Dianka,kde byvate? Pytam sa este skor nez porodis,lebo potom sem uz sotva zavitas tak casto...a kto vie mozno si uz aj na ceste do nemocnice...
inak to s tou TV ma celkom zaujalo,idem to navrhnut muzovi 😀 ,myslim,ze ho nebudem musiet dlho nahovarat 😀 pekny dnik prajem 😉

maryloou77
11. nov 2007

ahoj xena s akou tv????

etuska
11. nov 2007

Ahojte, Dianka, aj mne sa páčia terminy 16+17,16-ho sa narodil moj ocko a 17-ho manžel, no Tebe prajem taký 11?12.11???? 🙂 Ten sex hadam zaberie,aspon v mamickovských časopisoch sa píše, že ano 🙂 tak skusajte dalej.
ďalsia stavka moze ozaj byt, ci bude malý ryšavý 🙂 ,aspon ti prejde Dianka cakanie veselejsie.
U nas trosku snezilo poobede, zatial sa snezik drzi, uvidime zajtra. Boli sme s Mimi okolo obeda vonku, tak len behala a dupala po snehu-to bola radost. Chceme ju naucit tuto zimu lyzovat, lebo ako ste pisali, neskor prilezitost nebude, kedze buduce Vianoce stravime uz asi v Irsku.Normalne sa tesim. Okrem Helky-idete niekto na Vianoce na SVK?
Provokacná otázka-máte už nejaké darčeky?-alebo nápady na ne?
Naša Miška nám stále omieľa dookola aku maju v skolke kuchynku-ozaj krasnu, videla som ju, no pani ucitelka povedala, ze stala cca 4tisicky, co je v porovnani so slovenským platom dost 😒 -no nasli sme nieco lacnejsie a tiez celkom fajn v Tescu, tak zvazujeme, ze jej urobime radost.Minule Vianoce sa najviac tesila z noveho pyzamka!!!-na hracky takmer ani nepozrela-az neskor 🙂
Máme už nejake darceky pre krsniatko-oblecenie, osusku +dokupime nejaku didakticku hracku.

maryloou77
11. nov 2007

ahoj etuska
no my budeme na vianoce doma 😀 uz sa tesiiim 🙂
na vianoce som este nekupovala nic, ved skusim uz pomaly aj ked predstavu uz mam, hlavne starym rodicom a tak...este buduci tyzden ma manzelik narodeniny, tak najprv "odbavim" darceky na to a potom hurrra na vianoce 😖

diant
11. nov 2007

no vlastne ja blond niesom 😀 a pehavy asi nebude bo to nema byt po kom. no tie pomarancove vlasy si velmi zelame...
Helka tu som vsetky prehliadky mala, aj sono, vsetko. gynekologycku nemam. tu to tak nefunguje. moja GP sa starala o tu cast mojho tela predtym 😀
som piala nadine ze moja kamoska ma gynekologa v maternity hosp. a je na cakacom liste ju kuknut... nak cela nasa zenska cast rodiny ked daco tak len k GP.
Xena no my sme pri Mallow (e). neboj do nemocky este nejdem ☹
Sa tu staviate baby jedni ze kedy sa narodi no ja ho chcem teraz a uz aj a hned!!!!
Ozaj kedy budete stavat vianocny stomcek a robit dekoraciu na dome ? bo my sa uz zaciname nudit ale nechcem to porozvesat prilis skoro bo susedia budu hovorit ze mi z toho tehotenstva zacalo sibat.. 😲

helka31
11. nov 2007

No Dianka tak to je super ke´d budem mať GP lekára tak to ma bude on vyšetrovať 😒 ?Už teraz sa bojím a rozmýšľam či vlastne ešte chcem druhé. 😉 Čo tam po susedoch aspoň budeš mať už pripravené všetko aj na vianoce,ve´d už sú za dverami.A potom sa Ti nebude chcieť 😎 .Ani ja ešte nemám darčeky a dúfam,že to stihnem než poletíme.Už teraz cez víkkend sú plné obchody.Erika aj tu sú pekné kuchynky stoja okolo 39€ur až po 140,to som videla v Argose.A ako prinesiete tú kuchynku do Írska 😨 .Miške bude určite za ňou smutno.A sú tu pekné detské notebooky tak zvažujem pre krsňa,určite sa poteší a nejaké autíčko na diaľkové.Ja neviem hrúza a zasa si všetko nechávam na poslednú chvílku 😖 .A potom to tak vyzerá behám po obchode ako splašená kura 😀

helka31
11. nov 2007

No uvidíme.Ale zato fakt sú tu perfektné hračky.Lepšie ako na SR alebo sa mýlim? 😨 Dianka tomu Tvojmu malému sa musí čkať chudáčik toľko sa o ňom hovorí 😀 .Erika aj moj ocko sa narodil 17.novembra.Tento týždeň samé oslavy 😵

diant
11. nov 2007

no ja mam super lekarku. ta ti robi smir test, alebo co potrebujes. ak mas vaznejsi problem ta posle samozrejme ku gyndosovy. nemas sa coho bat. 😔 no vsetko zalezi od nemocnici do ktorej budes chodit pocas tehotenstva. ja som natrafila na zleho doktora ale som mu potom jasne povedala ze ak sa ma este raz dotkne tak mu ruky polamem. inak chvalabohu dostal vypoved. vdaka mne. 😝
sme sa s muzom dohodli ze ked sa maly narodi tak postavime stromcek a nacapime svetla na dom. nech sa ma z coho radovat.

helka31
11. nov 2007

Tak to sa bude určite radovať až mu zajasajú očká 🙂 .Idem dať moje chrúšťa do postele lebo už mu očká klikajú,kuká tu nejaký lazy town celkom dobré 😀 .Tak zatiaľ.

diant
11. nov 2007

Naaaadi ako ste oslavili narodky?

maryloou77
11. nov 2007

no dianka...ako vidim si fit a nikam sa rodit este dnes nechystas....no co uz? jedna bab tu ma v pase napisane: ak chces rozosmiat Pana Boha, povedz mu svoje plany" a mne sa to zda vystizne, ved podla coho vies ze termin je spravny, pocitaju ti ho od poslednej menzes a ked si mala ovulaciu neskor, ako ja mam teraz 20 den a mam ovulaciu...tak mas podla mna casu a casu az kym to nebude 28DC a k tomu 9 mesiacov, je mozne vsetko 😎 😎 😎
neviem kedy zdobit dom, ale ked uz obchody zacali, mozes aj ty ved svietit este nebudes...aj ja pomaly zacnem ved o 2 tyzdne je advent 😀 😀 😀

diant
11. nov 2007

pocitali mi to od velkosti babanka, ako rastlo. kedze som bola po vysadeni antikoncepcie. viem ze mi doktorka hovorila ze babo nieje dobre dlho prenasat bo som mala a maly je vascie babo, voda sa mu mina a aj kvoli komplikaciam ktore sme mali. preto ma nechaju len 10 dni plus. no ja sa uz neviem dockat.. som z toho nervozna 😒

maryloou77
11. nov 2007

nebud nervozna, pokojne si lahni, pohladkaj svoje miminko a povedz mu co chces 😎
ako ho lubite a cakate ho 😀 😀
vsak ono raz pride lebo mu uz bude tesno neboj sa 🙂

nadina
11. nov 2007

Ahojte,
tak ste sa super rozpisali, ze som dlllho dlho citala,
Dianka, ze pomaranc...chi, som sa zasmiala...
a ake mas vlasy svoje?...stale pomarancove?
Ja tiez nie som prava blond 😉
Marylou, ako sa volas? 😉
V ktorej casti Dublinu byvate?
My sme v Tyrrelstowne a este je tu z Tyrrelu aj Ashely
a Lienus...baby, ako sa mate?
...
Etuska, veru, co potom s tou kuchynkou?
Ja som pred odchodom do Irska vseeetko popredala,
len najkrajsie hracky, oblecko a osobne veci som pobalila
do krabic, bolo ich asi 37 kusov a to nam potom doviezli.
...
Helka, tak Cirkus sa dnes konal, ale aky...sa zasmejete...
Manzela som vypravila s detmi do cirkusu, vsade boli plagaty,
tak nasi isli...a predstavte si, konalo sa to cele v telocvicni 😖 za takuuu cenu, chjo... Takze ani zvieratka
vraj neboli, okrem hada a holubov...a nakoniec vraj cosi zapalilil,
vsetkych vydymili von...a ako zlaty klinec programu sa rozhuukal dymovy alarm... 😀 😀 😀
No, este ze som tam nebola, ja som zatial plienila v Blanchi obchody 😀
Nas Vladko ma zajtra 5 rokov, tak sme mali dnes oslavu,
kupili sme mu heelys http://www.heelys.ie
Celkom dobra cena, mali v Smithe za 19.90 v akcii,
tak behal na tom a padal na zadok cely vecer 😀
A este par vlacikov z Thomasa do zbierky a tortu Scooby Doo,
pacilo sa mu, len z nej nemohol, chudatenko, uz ho tak neprehana,
ale dietu treba...
Inak na Vianoce mame uz nejake Lego, tu je lacne oproti SK,
co teda nechapem, mam tu katalog s cenami na SK a velka krabica LEGA
tu vyjde o 30 eur lacnejsie...kupovali sme sadu s hasicmi za 47 eur
a odporucana cena na SK je tusim 2690sk.
Skuste mi poradit, zienky, co kupit 13 rocnej slecne???
No ale dost bolo nakupov...
...
Dianka, tak ja teda stavim na zajtra, ked nas Vladko ma narodky,
tak by mohol mat aj Anthony 😉
My budeme na Vianoce doma, teda doma tu v IRL,
len mazelik mi leti tuto stredu / do nedele na SK.
Pekny vecer vsetkym 🙂

nadina
11. nov 2007

Idem mrknut A Place in the Sun...milujem to, sledujete to niekto?
Travel and living...mat tak domcek niekde v teple....hmmmmm 😵

maryloou77
11. nov 2007

no baby volam sa Mary, byvam v dubline, cast Lucan 🙂
nepochopila som vas celkoms tou kuchynkou, ale nevadi
ale hracky tu maju fakt pekneeee 😀 😀 😀

etuska
11. nov 2007

Myslím, že Miška bude taká "vygulená" z celeho stahovania, ze na kuchynku si ani nespomenie-hope so.
Vysvetlivka pre Maryloou77: Este sme s celou rodinkou na SVK a v lete sa /snad/ chystame na Britské ostrovy 🙂

nadina
11. nov 2007

...Erika,
s tymi britskymi ostrovmi radsej opatrne 😉
tu to neradi pocuju....
Bru nocku

etuska
11. nov 2007

Viem Nadi 🙂 ,ani sa im pravdupovediac necudujem. Ten názov len preto,lebo ešte nie je isté, či nakoniec zakotvíme v Írsku. Manžel totiž našiel oveľa viac ponúk v Anglicku. Lenže tam sa mi veľmi nechce...Uvidíme.Dublin sa mi páči 🙂

maryloou77
11. nov 2007

radi ta tu privtame etuska 😀
keby nieco kludne sa ozvy
dobruuuunoc babenky 🙂

diant
12. nov 2007

ahojte slecny. zatial nic. nadi neviem ci nam to vyjde oslavovat spolu 😢 a my uz vsetci tak dufame. stala som sa slavnou u nas v dedinke. poslala som manzela kupit cukor dnes do obchodu a on sa vratil... ze vies co sa stalo? ze cela dedina o mne uz rozprava ze kedy sa baby narodi. sa ho pytali ze ci sa uz nenarodil, ze dako dlho som pregy. ked im manzel povedal ze male opica uz 4ty den prenasam vsetci si len vzdychli 😀
fuuu to manzelovy radsej nepoviem ako etka nazvala eire bo jej do poliek ponadava 😀
Nadi si sa pytala ze co miske, to ked ja som mala 13 co nebolo az davno tak som chcela tusim ten naj mobil aky v tej chvily existoval. tusim som ho aj dostala.

zsuzsu
12. nov 2007

Ahojte kočky.Zdravim vas tiež z irska ale ja som ULSTER. Čo už.
Nadina mam na Teba otazočku. Ako vidim maš uz staršiu dcéru, a chcela som sa Ťa opytať ako si vybavila povinnu školsku dochadzku na SK. Moje baby tu chodia do školy. Na Sk som musela pisomne požiadať riaditeľku ZŠ aby povolila študium v zahraniči. Aj povolila , mame rozhodnutie. Ale poviem troška ma zaskočila, keď kočky na konci roka okrem vysvedčenia mi doniesli aj knihy, aj otázky na skušky, čo by sme vraj mali absolvovať niekedy v lete. Ja som myslela že budu robiť len rozdielové skušky, ale nie musia z každého predmetu. Troška som s toho mimo, lebo v ramci EU by mali uznavať aj irské vysvedčenie. A keď sa nevratime nikdy na SK? Prvy rok je ja si myslim aj pre baby dosť ťažké, a mne ide o to , aby v prvom rade uspešne ukončili tu školu, a nie na SK. Je to len moj nazor, a preto som zvedava, aké máš skusenosti Ty.
Ďakujem.

nadina
12. nov 2007

Ahojte,
Dianka, no vidis, aka si slavna,
uz Ti tolko ludi drzi palce,
ze by si nas uz mohla potesit 😉
Miska dostala ten naj mobil minuly rok,
ale pred dvomi mesiacmi si ho nechala zaliat kakaom
vo svojom batohu, predtym jej ho dohryzol pes
a este predtym, dva dni po tom, ako sme ho kupili,
jej spadol na zem tak, ze display stratil kontakt.
Nastastie to uznali, ale ked ho doniesla zaliaty kakaom,
tak som povedala, ze uz iny nekupim, ze si musi nasetrit,
bo jej nevydrzal ani len rok. Tak teraz Miska chodi robit susede
babysitter a setri na mobil, aspon si bude nan davat vacsi pozor,
ked si nan zarobi...Teda dufam 😉
Ma aj MP3, tak uz neviem co na Vianoce...?
...
Zsuzsu, vitaj,
my mame tiez povolenie absolvovat povinnu sk.dochadzke zahranici,
prisli sme sem v strede sk.roka, tak sme tiez dokoncili 7.rocnik na SK
a zaroen tu chodila dcera. Ale viac nic, sme tu a uz chodi na secondary
a nikto nas koli tomu nekontaktoval zo SK. Ja si myslim, ze ked
tu predsa dokonci strednu a pripadne aj VS, tak to bude v poriadku.
Ved predsa vela deti chodi napriklad z Bratislava na skoly do Viedne
a nikto od nich nechce, aby chodili aj na SK
a urcite by to bolo trapenie deti, ako vo Vasom pripade.
Ved my sme ten polrok zvladali dve skoly doooost tazko.
Jedinym potesenim pre Misku bolo, ked potom robila skusky
na konci roka na SK aj z anglictiny a ucitelka jej nerozumela
a pytala si prelozit niektore slova... 😀
Tak neviem, ale myslim, ze to mam v poriadku,
riaditelka nasej ZS mala predtym aj inu ziacku v zahranici,
tak predpokladam, ze uz mala skusenosti co a ako...?
Mozno ma este niekto dalsie skusenosti?
...
Pekny dnicek 🙂

zsuzsu
12. nov 2007

Nadi, ďakujem. Podla mňa je to postavené na hlavu. Keď som sem prišla, som volala aj na min. školstva, a ani tam mi nevedeli dať odpoveď. Len ma každy prepajal na druhého. Mam kolegu , ktory byva v anglicku, a oni chodia robiť skušky len zo slovenčiny. Skusim sa ešte spojiť našou riaditelkou, či nie je niaka zmena. Možno to chceli preto, lebo doma by mi išli baby do 5. a 6. ročnika /zle im vychadzaju roky/ a tu je menšia posledny rok primary takže 7čka a staršia je už high school a chodi do 8. triedy. Tak podla toho, mi bude chybať vysvečko pri jednej 5.a6 ročnika a pri druhej 6,a 7 ročnika. Tak neviem. Ale dve školy by mi teraz určite nezvladli.

xena22
12. nov 2007

No neviem ako vy ale ja som prihlasila mojeho syna do skoly aj na SK,ale na konci roka ,ked mal ist na skusky z prveho rocnika,este nevedel dobre pisat pisanym pismom a to bol dost podstatny problem,takze sme to odlozili vraj o rok,kedze sa mojemu synovi nechce velmi do ucenia a mne sa to tiez zda dost postavene na hlavu aby mu neuznali s SK skolu len koli pismu,tak sme to vzdali a ak sa nahodou rozhodneme vratit na SK,tak bude musiet ist na vyrovnavacie skusky a podla toho ako dopadne,tam ho zaradia.Kedze sa vratit neplanujeme,tak snad dokonci aspon povinnu skolsku dochadzku tuna,mladsieho syna sa ani nebudem unuvat na Sk zapsiat,lebo sa riaditelka skoly tvarila ako keby som spadla z marsu,akoze on NEVIE PISAT PISANYM???A celkovo sa mu mylilo aj citanie a zacal mat chaos v tunajsej skole aj so spelovanim...tak som to nechcela prilis kombinovat,postaci mi ked bude mat dobre vysledky v tejto skole...v stvrtok mame rodicko ach jo!

Dianka este sa asi kotulas,co?My byvame v Glanmire a boli sme uz aj v Mallowe,velmi sa mi tam nepozdavalo.Boli sme si obhliadnut okolie Corku,lebo ak budeme raz kupovat dom,tak asi budeme musiet niekde mimo,koli cenam ☹ ,ale to uz je ina tema... som z toho na nervy,stale nam to nijako nevychadza s tou Hypo,ratam tak najskor za tri -styri roky....

nadina
12. nov 2007

Xeni, preco, vobec to nie je tema od veci,
len pokracuj... My sme tiez v prenajatom
a vadi nam platit stale lanlordovi,
ked mozeme svoju pozicku splacat...len keby
tu neboli domy take drahe...
A affordable house Vam nevychadza? Nasla si to v tejto diskusii? /
v starsej...
...
No, ja sa tiez este na to opytam, ze co a ako, nam by chybal len 8 rocnik,
ale ved ked mam raz rozhodnutie absolvovat povinnu sk.dochadzke v zahranici,
tak nevidim dovod robit skusky aj na SK. To by malo zmysel len vtedy,
ak by sme sa chceli o rok / o dva vratit... co tiez nechceme.
A sama dobre viem, ake to bolo pre dceru tazke vydrzat aj ten pol rok,
ked tu zvladala vyuku v anglicitne a do toho este vsetky predmety zo SK...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre