Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
19. júl 2011

dakujem baby za odpovede.. premyslala som nad elektrickou ale po tom co som citala aj vase nazory aj som presla netom tak si asi kupim taku obycajnu 🙂

cmulinko
19. júl 2011

@nikki713 mas IP 😉

zabka1124
20. júl 2011

@mamrtinka,my mame obaja nieco, mm -spermiogram, robeny na SVK-morfo nie ok, teraz ru v IRL, uvidime, este sme neboli u dokyho , bo mal dovolenku a teraz mame my:(!!!Ja mam problem asi zo stitnou, mam nejaky hormon zvyseny, ale tento hormon sa posudzuje spolu este s jednym, tak pojdem na endokrinologiu, nech sa na to pozru a potom sup sup k dokymu.
My sa snazime uz cez 2roky a nic, teda minuly rok MA, ale odvtedy nic:(!!!!
Inak mi dneska hovorila kolegyna v praci , ze v Dubline u Poliakov asi robia IUI, ale nebola si na 100%ista!!!!

marcela1992
20. júl 2011

@happysmile dakujem 🙂 dufam ze sa dockame krasneho babätka :D

marcela1992
20. júl 2011

@mamartinka dakujeme 🙂 aj ja drzim palce...urcite sa aj ty coskoro dockas

mitchelstown
20. júl 2011

@jezkomanka kupila som si satku trecot slan. Najprv som hladala na ebay, ale boli v rozmedzi 45 - 60 eur. Tak som si potom nasla obchod v Galway, a cena bola 35.(inak si ma tym nakupovanim cez internet nakazila, uz mi prislo aj nejake oblecenie na kojenie 🙂 ) Tak som satkovala. Mne hlavne nechce mala spat v postielke cez den. Dam ju dole z ruk a je hore. Takze v satke spi a ja mozem konecne aj varit a upratat 🙂 Stranky mam preluskane, len som chcela vediet ako sa v tej satke koji, nato som este neprisla 🙂

mitchelstown
20. júl 2011

@darksky jooj, prosim ta, ja som tu vypisovala a vypisovala ked som nieco nevedela 🙂 a este aj vypisujem. Tiez som rodila s epi. ale bolesti som si uzila aj tak 😉 Kazdu minutku a otvorena na 3 cm, Tak som si poprosila epiduralku. Nevidela som ani ihlu ani nic necitila, kedze som uz mala kontrakcie. A aj tak to miesto najprv umrtvili a potom zavadzali hadicku. No a po pol hodinke som uz niiiiic necitila. Na to rada spominam 😀

gumimacko
20. júl 2011

ahojte ma niektora z vas kontakt na slovenskeho knaza v Dubline? hladala som na vselijakych strankach ale vsade sa o nom pisu hocijake ine veci len nie kontakt 😖

jezkomanka
20. júl 2011

@gumimacko ahoj ja mam len tel.cislo neviem ci je este aktualne: kňaz Gašpar 086 358 6708

cmulinko
20. júl 2011

@gumimacko 086-3586708 - Gaspar Habara knaz..

cipsinka
20. júl 2011

Ahojte dievcata,

prepacte,ze vam sem leziem len mam otazocku,tiez sme s manzelom v Irsku a teraz ked sme boli na SLovensku som sa bola odhlasit zo zdravotky a maju mi vratit nejaky obnos penazi,ak ste niektora toto riesili do kolkych dni vam to vratili???Lebo dnes je tomu presne mesiac a nic 😕 😕 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jezkomanka
20. júl 2011

@cipsinka no niekedy davaju aj pokutu a tym sa to vraj vyrovna a nevratia ti nic 🙂 poznam taky pripad co si znama poziadala o vratenie skoro za cely rok a oni jej odpovedali ze OK vratia peniaze ale dostane aj pokutu vo vyske tych vratenych penazi. cize ostala na nule. zalezi na tom kedy si poziadala o to odhlasenie. aj ci to bolo do 8.dni od zacatia pracovneho pomeru tu v irsku. a aj od pracovnicky v poistovni. vela stastia prajem.

cipsinka
20. júl 2011

@jezkomanka ahaaaaaaa,dakujem za odpoved,no bola to doooooooooost dlha doba ale s tym problem nebol,lebo boli dievcata tu v Irsku co im to v pohode vratili len neviem za aky cas 😕 😕 😕 😕 😕 Mne aj presne povedali,ze aku sumu a tak len toto mi nejako uniklo,ze ako dlho im to bude trvat 😒 😒 😒 😒

gumimacko
20. júl 2011

@jezkomanka dakujem 🙂

gumimacko
20. júl 2011

@cmulinko vdaka aj tebe 🙂

ladywitch26
20. júl 2011

@cipsinka no muzovi povedali, ze mu vratia cca 260e, aj mu za nejake 2-3mesiace prisli na ucet peniaze, ale pol roka na to si spomenuli, ze este treba uhradit kapitacne platby za lekara a 2x mu bola mama predpisat lieky u doktorky, tak aj za to si zauctovali, tak mu prisiel sek na 130e. oni sa s vyplacanim neponahlali, ale samozrejme sek uz chceli mat vyplateny do 14dni, inak penale. takze na toto si davaj bacha, aby ta to po nejakom pol roku neprekvapilo 😉

cipsinka
20. júl 2011

@ladywitch26 dakujem pekne 😉 Mne ta tetuska v zdravotke hned povedala sumu,ze aku mi maju vratit a potom dodala,ze sa mam pripravit,ze mi postahuju vsetky zdravotne ukony 😝 😝 😝 😝 😝 ,tak nech sa nezblaznia 😝 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 Inak toto je brutal ked ty mas nieco uhradzat zdravot.poistovni tak do 5 dni inak hrozia exekuciou ale oni maju s vyplatenim stale cas 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zuzi_33
20. júl 2011

@cipsinka Ahoj, tak ja mozem tiez reagovat co sa tyka poistovni, pretoze prave z jednej nam vratili peniaze. My sme si s priatelom ziadali o vratenie poistneho za 3 roky, ja osobne som bola poistena v Dovere a moj priatel vo VsZP.. Vybavovala to za nas moja mama, v dovere osobne, vo vseobecnej pisomne formou listu, pretoze sa to posielalo do ineho mesta. Nepoviem ti presne ako dlho to trvalo.... ale do vseobecky to posielala neskor a prave tento tyzden nam z vseobecnej vratili peniaze za tie 3 roky, bez problemov, bez slova 🙂 Takze cakame este na doveru.... Ale trvalo im to asi tak cca 2 mesiace, tak aby si sa vedela pripravit.... a chcela som tym naznacit, ze to aj zalezi od poistovne, niektorej to teda trva dlhsie..... 😖 a ako pisali baby, oni sa s tym neponahlaju.... Takze pockaj este nejaky cas a ak nic, tak urcite ich kontaktuj.

cipsinka
20. júl 2011

@zuzi_33 dakujem pekne ja som poistena vo vseobecnej zdravotnej poistovni,tak snad nebude problem 😉 😉 😉 😉

jezkomanka
20. júl 2011

@zuzi_33 zuzi ja sa ta chcem len spytat ci za tie 3 roky ste navstivili aj nejakeho doktora na SR. lebo vtedy davaju tie pokuty. za neopravnene vyuzite verejneho zdravotnictva.

zuzi_33
21. júl 2011

@jezkomanka Ano, navstivili sme, ale my sme v ziadosti napisali, aby mesiace kedy bola vyuzita zdravotna starostlivost odpocitali. Osobne sa aj mama informovala v dovere a tiez im povedala, ze sa mesiace odpocitaju... nic o pokutach nebolo spominane.... Tak dufam, ze si to nebudu spatne pytat... 😝

jezkomanka
21. júl 2011

@zuzi_33 oki 🙂

rybicka3
21. júl 2011

@mamartinka @zabka1124 ahojte zienky 🙂 nie ste same, aj my sa s priatelom snazime, zatial iba 4. mesiac, tak uvidime co pride a kedy pride 😉

rybicka3
21. júl 2011

a zijeme v Dubline, to len tak na zoznamenie.

mamartinka
21. júl 2011

@rybicka3 Ahojki.A kde ste v Dubline.Drzim palce nech sa cim skor zadari.Vy sa este malo snazite.

mitchelstown
21. júl 2011

Toto som nasla u jednej maminy, tak som to skopcila. No nie je to krasne? Bolo raz jedno dieťa pripravené, že sa narodí. Pýtalo sa Boha: "Počulo som,že ma zajtra posielaš na zem. Ale ako tam budem žiť, keď som maličký a slabý?" Boh mu odpovedal: "Medzi mnohými anjelmi som vybral jedného pre Teba. Ona Ťa bude čakať a starať sa o Teba." "Ale" ..hovorí dieťa.."..tu nerobím nič len spievam a smejem sa. To je to, čo potrebujem, aby som bolo šťastné." Boh povie: " Tvoj anjel Ti bude spievať každý deň a bude Ti hovoriť tie najsladšie slová. A budeš cítiť lásku svojho anjela a budeš šťastné!" "Počulo som, že na zemi sú zlí ľudia"...hovorí dieťa..."kto ma ochráni?" Boh objíme dieťa a hovorí: "Tvoj anjel Ťa bude brániť i za cenu svojho života!" V tom momente zavládol kľud v nebi, ale na zemi už bolo počuť hlasy. Dieťa sa v rýchlosti spýtalo: "Bože, povedz mi meno môjho anjela." Boh odpovie: "Meno Tvojho anjela vôbec nie je dôležité, Ty mu budeš hovoriť: " MAMA "

mamartinka
21. júl 2011

@mitchelstown Krasne 😉

pampusicek11
21. júl 2011

Ahoj zienky ja som tu nova pozdravujem maminky a miminka 😉 a uz som skoro 3mesiace aj mamina maleho pampusicka 🙂 chcem sa opytat vybavoval niekto z Vas prispevok pri narodeni dietata na svk....?

gumimacko
21. júl 2011

@mitchelstown nadhera 🙂musela som sa ovladat aby som neplakala 🙂

ladywitch26
21. júl 2011

@jezkomanka
@cipsinka
@zuzi_33
muz bol tiez vo vseobecnej zdravotnej. no a ani nejde o to,ci navstivil lekara, kazdy lekar si uctuje kapitacne platby za kazdy mesiac, kedy tam ma pacient kartu. ono by sa malo prakticky aj lekarovi nahlasit, ze je clovek v zahranici a ze uz teda nema pytat od poistovne peniaze. no a niektori lekari su potvory, ak tam clovek dlho nezavita, tak si cosi vymyslia, napr.ze tam bol clovek s chripkou. vsak akoze kto sa dozvie... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre