Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zuzi_33
21. júl 2011

@pampusicek11 ahoj, vsetky info najdes par stran dozadu...... Ja som to vybavila a je nas tu viac, ale uz sa to tu viac krat rozoberalo, takze urcite to najdes, ak nie, napis.

zuzi_33
21. júl 2011

@ladywitch26 No Monika nestras, hadam to nebude nejake zle, ved uvidime.... ak nieco, dam vediet. 😉

ladywitch26
21. júl 2011

@zuzi_33 ja nestrasim, len radsej nech je clovek pripraveny, ze mu mozu prijst po tom pol roku aj nejake penale, ako ked s tym nerata. lebo tie potvory, fakt ked tebe maju cosi vyplatit, tak si daju nacas, ale ked ty im mas cosi zaplatit, tak to musi byt hned. 😠

zuzi_33
21. júl 2011

@ladywitch26 No ved jasne, radsej budeme pripraveni, keby cosi..... Ale ma to nahnevalo, lebo ked chcu nejake penale, tak mali o tom povedat.... Ani jedna, ani druha poistovna nic nespominala, povedali len co potrebuju ake doklady k vrateniu penazi, vsetko sme im odovzdali a ako som pisala zo vseobecky uz peniaze poslali, tak uvidime....

ladywitch26
21. júl 2011

@zuzi_33 podla mna oni ani nevedia, co kde maju. proste v tom maju bordel. a az niekde po par mesiacoch si uctovnicka zrazu vsimne, ze aha,este tento tu ma nejake platby atd atd. lebo ked bol muz ziadat, tak nanho najskor tetuska hucala,ze ma nedoplatok a musi ho doplatit. vadili sme sa s nou hodinu, lebo nechcela muzovi zrusit poistenie,lebo vraj potrebuje vidiet pracovnu zmluvu. nechcela si ani za svet nechat vysvetlit, ze v irsku mat pracovnu zmluvu je skor vzacnost,zvlast ked muz robil v stavebnictve. vraj ked nema zmluvu, tak robi nacierno. 😀 nakoniec po tej hodine uz jej zrazu stacila aj P60ka a vyliezlo z nej,ze to nie on im ma doplatit, ale jemu budu vracat tych 260e...

zabka1124
22. júl 2011

@rybicka3 jjjaaaaaj moja, to ste este v pohodeeee, aj ked viem lahko sa to povie, mne nie, bo my sa snazime viac ako 2 roky a chytaju ma depky z tych vsetkych tehotnych naokolo:(!!Ale tesim sa s nimi, sak hadam raz sa aj my dockame babatka🙂!!

mitchelstown
22. júl 2011

@gumimacko no mi tiekli slzy len ked som sa na mojho anjelika pozrela 😀

zuzi_33
22. júl 2011

@ladywitch26 No ale v konecnom dosledku mu vratili peniaze bez penalov? Ja dufam, ze to bude ok, lebo ako som uz pisala, v ziadosti sme jasne uviedli, ze za mesiace, kedy sme vyuzili zdrv. starostlivost, tak ze nech si to tam odpocitaju.... a posledne to bolo v marci.... teraz je jul.... no hadam, to tam ako tak maju na poriadku.... aj ked sa mi velmi nechce verit. No uvidime.

pampusicek11
22. júl 2011

@zuzi_33 ... no nejako so to nenasla asi som slepa, 😖 uz ma z toho citania bolia oci 🙂 ale ide mi hlavne o ten RL dietata musi byt asi slovensky ze? nestaci irsky... lebo neviem ci to stihneme 😢 o prispevok mozno poziadat do 6mesiacov a my sme boli na ambasade tento tyzden maly ma 2,5mesiaca tak neviem neviem ak ho poslu az po 3-4 mesiacoch ..... anyway skusim zavolat na osobitnu matriku v akom stadiu je moja ziadost a uvidime korunky by sa zisli 😉

jezkomanka
22. júl 2011

@pampusicek11 ahoj moze byt aj Irsky RL apostilovany prelozeny do slovenciny a overeny. my sme vybavili rodny list za 3 mesiace cez ambasadu 😒

pampusicek11
22. júl 2011

@jezkomanka jeeej dakujem to je dobra sprava 🙂 Ty si to tiez tak vybavovala s apostilovanym irskm RL? ja viem mozno som otravna ale chcem sa uistit ze budem vediet vsetko co treba pred odchodom na SVK 😉 hmmm cakat na ten slovensky RL to teda neviem.... som skoro padla z noh ked pani na ambasade povedala ze tak 3-4mesiace sa caka. no sila

zuzi_33
22. júl 2011

@pampusicek11 tak ako pise jezkomanka, tak aj my sme to tak vybavovali - irsky rodny list, apostilovany a uradne prelozeny.... Vybavis vsetko, neboj nic 😉
A co sa tyka slov.rodneho listu, to nech ta neprekvapuje, my sme cakali takmer 4 mesiace.... niekedy je to "rychlejsie" ked si to das poslat na Slovensko - take tri mesiace 😝 Keby si nieco potrebovala vediet, kludne pis 🙂

pampusicek11
23. júl 2011

@zuzi_33 dakujem zienky ste strasne zlate 🙂 tak dufam ze to vybavim domov sa chystame v septembri tak este mame trosku casu aj ked ten cas strasne rychlo leti... pekny dnik Vam zelam ja idem rychlo upratat lebo drobcek zaspinkal - je to teraz rarita nechce vobec cez den spat iba v kociku ked sa vozi huncut jeden 😉 este raz dakujem 🙂

darksky
23. júl 2011

@rybicka3 Vitaj medzi nami 🙂 Drziiim palce

darksky
23. júl 2011

@ladywitch26 Ja si myslim,ze si mala asi velke stastie pri tom dvihani a noseni 🙂 Ja sa tiez vobec nelutujem a robim co musim,ale uz to asi radsej nebudem preistotu prehanat 🙂

darksky
24. júl 2011

Ahojteeeee....Neviete nahodou poradit ako si najst ubytovanie ako slobodna matka? Pocula som niekde,ze je mozne dostat byt, ktory skoro cely preplacaju mesacne...Je to pre moju znamu.Zatial je len tehotna a ostala uplne sama, priatel od nej odisiel :(

mitchelstown
25. júl 2011

baby, otazocka. Ideme v stredu na prve ockovanie. Ako to zvladli vasi drobci? Davali ste im nieco proti teplote?

jezkomanka
25. júl 2011

@mitchelstown ahoj u nas klasika, revala ako besna pocas ockovania, vysli sme von a zaspala na 3hodky v kociku, no ale vecer to bolo hrozne vkuse plakala 6hodin 😖 teploty nemala tak som jej nechcela davat nic. Ale uz som sa poucila, sestra mi povedala ze hned ako vyjdete z ambulancie treba prilozit nieco studene na obe nozicky a potom preventivne po 1 hodine dat Panadol, alebo Calpol na teploty a znovu po 6.hodinach. nase 2.ockovanie preplakala v ordinacii a potom bolo vsetko OK. ak by sa ti ale zdalo ze reagovala neprirozdene, alebo sa jej to zapalilo a neda sa utisit., je dobre zajst doktorovi na kontrolu. Drzim vam palce, ja to ockovanie neznasam, aj som slubila ze na dalsie uz s nu nepojdem ze poslem ocina lebo vidiet ju ako srdcevrucne place uz asi po dalsi krat nevydrzim.

jezkomanka
25. júl 2011

@darksky ahoj no najprv musi splnit podmienky na ziskanie prispevku http://www.welfare.ie/EN/Schemes/SupplementaryW... ona si ani nemusi hladat nove byvanie,len je tam podmienka ze musi byvat v tom istom dome/byte aspon 6 mesiacov z poslednych 12. ak jej to schvalia tak vlastne socialka bude platit landlordovi najomne.

zuzi_33
25. júl 2011

@mitchelstown Ahojky, no my mame prve ockovanie uz daaavno za sebou, ale stale mam v pamati ako to maly cele prereval, az mi srdce trhalo ☹ Potom sa zdal byt ok, ale vecer asi okolo deviatej som zistila, ze mal pomaly 40 teplotu.... samozrejme, ja truba som vtedy doma nic nemala na teplotu a kedze vsetky cipky su tusim od 3 mesiacov, tak som dobre stresovala.... Ale zbehla som ku kamoske, ta mi dala cipok, poradila som sa s jednou znamou porodnou sestrou a dali sme mu pol cipku, teplota chvalabohu presla. Takze pri dalsich ockovaniach som mu pred ockovanim davala preventivne Calpol ako mi poradil GP a uz sme problemy s teplotami nemali. A samozrejme na nozicky studene obklady, lebo je mozne ze to bude mat trosicku zapalene.... Ale neboj, zvladnete to 😉 Drzim palce!

mitchelstown
25. júl 2011

@jezkomanka
@zuzi_33 dakujuem kocky. Ja sa toho bojim ako cert kriza. Tak jej dam aj tie kvapky a aj obklady a uvidime. Najradsej by som sa dala ja zaockovat namiesto nej 😀

ladywitch26
25. júl 2011

@mitchelstown nestresuj dopredu, mne obidve decka prezili ockovania bez najmensich problemov. plac bol tak maximalne 5minut, pri odchode sa uz aj usmievali na sestricku a teplota bola raz, co mala stanka pri prvom ockovani, aj to len 37.5, co som jej ani calpol nedavala. fabi nemal ani to. dokonca ked mala stanka ockovanie na 13 mesiacov, to ma upozornovala doktorka, ze tuto deti velmi zle znasaju, no len stanka dve hodiny po nej uz behala vonku ako sarkan a absolutne nic jej nebolo.
mimochodom, calpol sa moze uz od 2mesiacov, nurofen je az od troch 😉

ladywitch26
25. júl 2011

inak niekde som citala, ze vacsinou deti su nervozne uz len z toho, ze matka je nervozna. dieta to proste citi a tak place a place. ja som brala ockovanie "sportovo", ze no trochu si asi poplaceme, ale akonahle pojdeme od doktorky, uz bude dobre. decka mi hned zaspali v autosedackach a mimo toho jedneho razu, co mala stanka zvysenu teplotu, bolo vsetko ok. rany neboli ani raz zapalene, proste vsetko bezproblemove

alpiinka
25. júl 2011

@mitchelstown ja som ockovat zatial nedavala a ani do roka urcite davat nebudem 😉 tbc som im uz nahlasila nech nas vyradia z databazy a ostatne maju cas...esteze tu ma clovek moznost vyberu a nie ako na slovensku 😠 aj ked moja gp sa so mnou prestala bavit, ked som povedala, ze zatial neockujeme, som zvedava, co bude na dalsej navsteve a ked bude treba, tak ju zmenim 😝

dana_l
25. júl 2011

prosim o radu. co pouzivate namiesto slovenskeho Zlateho klasu do nepecenej jablkovej torty ????
jablka su uz uvarene, keby sa tak niekto rychle ohlasil 😉

mitchelstown
25. júl 2011

@ladywitch26 tak sa budem snazit nestresovat, urcite to babo vyciti

@alpiinka preco si sa takto rozhodla?

mitchelstown
25. júl 2011

@dana_l vanilkovy puding 😉

dana_l
25. júl 2011

@mitchelstown ozaj? tak ja som to zahustila corn starch. dufam ze to bude ok. velmi pekne ti dakujuem za odpoved. nabuduce urcite dam puding.

mitchelstown
25. júl 2011

@dana_l aj kukuricny skrob moze byt a nie je zaco 🙂

cmulinko
25. júl 2011

@mitchelstown ja ta chcem tiez troska povzbudit.mam za sebou 2 deti komplet zaockovane...to je na kazdeho 5 ockovani..cize 10 ockovani spolu 😀 a plus dcerka prezila prve ockovanie a nikdy sme nemali najmensi problem...ani horucky ci opuch...nic.a to,ze bude plakat je asi normalna reakcia....horsie by bolo,keby neplakala...takto aspon vies,ze nema poruchu senzibility 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre