Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

darksky
9. aug 2011

@marhulka77 ja som ale trdlo, uz som to tu uplne pomiesala. Namiesto spravy tebe, pisem samej sebe :DD

marhulka77
11. aug 2011

@darksky Ahoj. Ja tiez neodpisujem pravidelne, ako vidis 🙂 Amniocenteza je odber plodovej vody. Tu som nasla dobry clanok:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
Verim, ze odber krvi zvladnes v pohode 🙂 Pekne mena ste vybrali. Podla mna by sa mena mali pacit v prvom rade rodicom, teda nam. Ked uz okolie nie je naklonene menam, je to ich problem. Mna sa kamaratky alebo hocikto iny z okolia nepytal, co si myslim o menach ich deti a popravde, povedala by som, ked ste vy spokojni, to je podstatne, aj keby sa mi ich vyber moc nepozdaval. Napr.sesternica zijuca na Slovensku dala synovi meno Pascal. Najskor bolo okolo toho halooo, ze to co je za meno???Teraz ma chlapcek 4roky a vsetci sme si zvykli a uz si ho s inym menom ani neviem predstavit 🙂

zabka1124
13. aug 2011

Ahojte babenky)!!Davno som tu nebola, tak v rychlosti citam, co sa nove deje🙂!!!
Pre baby ,ktore by chceli ist na IUI ,IVF v Irsku som nasla tieto stranky, ale poviem vam, az sa mi hlava zatocila z tych cien:
http://www.hari.ie/index.php?section=hari&page=...
http://www.sims.ie/About_Us.482.html
http://ehealthforum.com/health/iui-treatment-t1...
http://www.whatclinic.com/fertility/ireland/iui...
Takze kuk🙂🙂!!

darksky
13. aug 2011

@marhulka77 Ahoooj. Pascal sa volal mojej znamej sef na Slovensku 🙂 Tak myslim,ze to meno bolo popularne uz pred niekolkymi 10.tkami rokov 🙂 Ja len nemam rada tie blbe narazky zo strany svojej rodiny..preco take meno a nie ine a toto nejedz a tamto nekupuj. Na uplnom zaciatku tehotenstva ma to strasne vytacalo a mozno aj preto,ze sa v mojom tele vytvarali strasne zmeny a hormony ma isli zabit...Teraz sa uz snazim vsetko riesit pokojne.Aj im som vysvetlila,ze ak budem naozaj potrebovat pomoc,tak sa rada obratim ako prve na nich 🙂 O tej amniocenteze som pocula, sestrina znama si to dala spravit, kedze jej vyslo male percento pri ultrazvuku a nakoniec jej vyslo,ze je babo v poriadku a vravela aj,ze jej hned povedali z tej plodovej vody,ze to bude chlapcek...Neviem si predstavit dat si pichnut ihlu do brucha, ja taky bojko z injekcii 🙂) a ako sa teraz citis? Uz si nieco pribrala? Ja som doteraz schudla 2kg a to len preto,ze mi asi 4 dni velmi nechutilo..Citala som aj pocula,ze je vela takych pripadov a vraj je to v poriadku...V nemocnici mi vyslo strasne nizke BMI, kedze som dost chuda...Vystrasila som sa,tak som sa hned isla informovat k jednej pani na recepcii a ta mi povedala,ze co by dala za take nizke BMI :DD tak ma potesila..Vcera som chytila strasnu natchu a v utorok mam ten ultrazvuk na down syndrom. Bojim sa,ze nestihnem vyzdraviet a do nemocnice nemozem ist chora...Dnes som uz vypila 3 litre caju :(

nikki713
13. aug 2011

ahojte baby, tak mne sa to uz krati .. uz len 3 tyzdne a mozno aj menej a mozno viac... uz len cakam ze kedy, kedze mamka isla skor 2-3 tyzdne s kazdym z nas ( 3deti ) ... len mam strach s toho, ze ked to pride nebudem veddiet. ze je to ono :/ sice kazdy tvrdi, ze to spoznam 😉 este mam pred sebou posledne 3 dni v praci a potom uz materska... uz sa fakt citim ako taky balon sice som pribrala len 8 kil :D ale chrbat ma uz kazdy vecer boli riadne 😀

marcela1992
15. aug 2011

Tak a už mi prišla pošta z nemocnice,20.septembra pôjdeme na sono.Už sa neviem dočkať. 🙂

mamartinka
15. aug 2011

@marcela1992 Maca krasne dnesne meniny prajem.Nech ti vsetko dobre dopadne 😉

marcela1992
15. aug 2011

@mamartinka Jéééj dakujem veľmi pekne 🙂

gumimacko
15. aug 2011

ahojte mam na predaj anticoncepsiu Noriday, brala som ju ked som este kojila maleho ale zvysili mi dve balenia lebo som po upale stratila mlieko,predam dve balenia za 7 euro vratane posty ak by mala niektora zaujem,su pre kojace matky,zaruka je na nich az do r 2015 🙂

mamartinka
15. aug 2011

Baby neviete ci v Bray su este neake atrakcie kolotoce a tak?Byva to tam kazdy rok ale neviem kedy presne ci cele prazdniny.Vdaka.

jezkomanka
15. aug 2011

@mamartinka ahoj my sme tam boli minuly piatok a este tam boli. zda sa mi ze su tam az do konca augusta 😉

mamartinka
16. aug 2011

@jezkomanka Dakujem.

darksky
16. aug 2011

@nikki713 Drzim palce. A pijes cely cas ten caj z malinovych listov? Ja ta budem urcite po porode otravovat,ci ti to pomohlo. Uz som si minule v obchode pozrela,ci to tu maju 🙂

darksky
16. aug 2011

@marcela1992 a ktoru nemocnicu si si vybrala?

marcela1992
16. aug 2011

@darksky v Corku

nikki713
17. aug 2011

@darksky ahoj , dakujem.. pijem pijem.. akurat ho mam pred sebou... zatial len 1 denne... potom uz mozem 2-3 denne... no este 2a pol tyzdna a hadam to uz budeme mat za sebou 🙂 v pohodke, otravuj , rada poviem pomozem poradim, ak budem mat ako.... ja som tiez za kazdu pomoc vdacna, kedze som prvorodicka 😀

marhulka77
17. aug 2011

@nikki713 Ahoj, drzim palce, aby posledne dni boli co najpohodovejsie. A, takisto aj porod. Tasku do nemocnice mas uz asi zbalenu, ze? 🙂

nikki713
17. aug 2011

@marhulka77 dakujem, uz to len odpocitavam, zajtra este posledny den do prace a potom uz len oddychovat kym to nepride - dufam, ze to nebudeme pretahovat 😒 uz teraz mam dost... ale to zbehlo ani neviem ako... kazdy den este lietam po nete a uistujem sa, ze mam vsetko co je potrebne... taska zbalena - of course dufam, ze aj tam mam vsetko co budem potrebovat.. vzdy si myslim, ze na nieco som zabudla 😎

ashley
17. aug 2011

@nikki713 Poznam to.. prijemne stresy to boli ked som sa balili prvy krat ja ... maleho som prenasala 13 dni a taska pripravena a zaprasena v obyvacke 😀 ale ani sa nezda kolko toho treba.. ja som mala 2 cestovne tasky.
Chcela som ti hlavne zapriat vela pohody a zdravicka..

ashley
17. aug 2011

@marhulka77 Uz si 17 tt ? teda ale to leti, ja sa tiez nestacim cudovat. Hlavne ked mala kope o 106 tak neviem co bude robit neskor 🙂

cmulinko
18. aug 2011

kto zmenil nazov temy a preco?

nikki713
18. aug 2011

@ashley dakujem.. no je toho dost..ale ked nieco bude chybat, tak mi ma kto doniest... dufam 😲 no ja mam 17 dni do terminu , duufam ze nebudem prenasat... 😠

kacka27
18. aug 2011

@cmulinko Pravdepodobne admini, su pomenene viacere nazvy tem.

marhulka77
19. aug 2011

@darksky Ahoj. Verim, ze sa mas fajn a citis sa lepsie. Tie tyzdne nam ale rychlo utekaju...teda aspon ja mam ten pocit 🙂 Zatial pa.

marhulka77
19. aug 2011

@nikki713 Asi je to tak, ze prvorodicky su mozno trosku viac v strese ako druhorodicky, hm? Je fajn, ze uz zostavas doma do porodu. Mozes relaxovat a nebyt tolko na nohach ako si bola v praci. Chodievas plavat? Plavanie je dobre v tehotenstve, aj v pokrocilejsom stadiu, vraj. Ja si obcas chodim zaplavat. Super, ze taska uz nachystana. Jedna znama, Irka, mi hovorila, aby som sa pripravila na krvacanie po porode. Ale, to uz mozno vies. A este mi hovorila, ze po porode jej bolo do placu. Vraj je to uplne normalne, ked ma zena chut plakat aj 2-3dni, malo by to ustat 🙂 Ved, uz su tu nejake mamicky, tozvie, ake maju skusenosti ony. Drz sa!

marhulka77
19. aug 2011

@ashley Posledne dni mi nejako rychlo ubiehaju. Tomu som rada 🙂 Jooj, som zvedava, ake to bude, ked zacne babo kopkat...tak si to uzivaj 🙂

marhulka77
19. aug 2011

Ahojte. Mamicky v Irsku, chcela by som sa vas opytat, ako je to so zapisom dietata do matriky. Pozerala som na stranke Ambasady, aj som tam volala. Lebo som si nebola ista rodnymi listami rodicov. S priatelom nebudeme zosobaseni do porodu, takze obaja potrebujeme rodne listy. Volala som aj na matriku na Slovensko, od 1.2.2011 su upravene rodne listy pre zahranicne ucely. Nie som ista tou Apostillou. Staci, ked je nou opatreny rodny list dietata? Nase rodne listy nou byt opatrene nemusia...? Dakujem! Majte sa pekne 🙂

jezkomanka
19. aug 2011

@marhulka77 ahoj my sme to vybavovali nedavno, hoci na stranke maju pisane ze staci iba 1RL rodicov, nemaju tam napisane ze ked nie ste zosobaseni tak potrebujete obaja RL ale nam to nakoniec vzali iba s mojim RL. Stacia tie klasicke RL neapostilovane oni si ho iba pozru a ofotia. Ale ak by si potrebovala niekedy dolozit tvoj RL irskym uradom tak potrebujes mat ten Novy RL apostilovany. Inac ked budes vybavovat irsky RL pre babo hned si pytaj 2 kopie, stoji 8e jedna ale zidu sa ti ak by si nahodou chcela vybavovat aj irsky pas a zaroven mat poslatu ziadost na slovensky RL ktory trva 3-4mesiace vybavit. apostilovanie stoji 20e a da sa spravit aj postou.

jezkomanka
19. aug 2011

@cmulinko to admini, pomenili skoro vsetky nazvy tem (i ked niektore nove nemaju logiku) aby sa to vraj lahsie vyhladavalo v googli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre