Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

antigua
28. aug 2011

Ahoj bridget,
dakujem za info aj za kontakt. Medicus poznam, tak skusim tam teda zavolat. To je fajn, ze nepotrebuje clovek odporucanie, lebo predpokladam, ze to je dalsich min 50 eur naviac. V najhorsom pripade by som teda isla doma ku svojmu gyndosovi na slovensku.
Pekny den 😉

darksky
28. aug 2011

@antigua Ahoj....Ja tiez chodim do Medicus k lekarovi Kuczera...Za prve vysetrenie som zaplatila 130 eur.....80 za navstevu a 50 ultrazvuk..Potom su vsetky navstevt zadarmo.Dostanes taky letacik, kde je presne rozpisane kedy mas navstevu u lekara a kedy v nemocnici.Ak budem potrebovat u lekara mimo tie vyznacene dni,to si budes uz musiet zaplatit...Zadarmo je u neho len meranie tlaku, vysetrenie mocu a tvoje otazky...Vsetko ostatne si bohuzial musis zaplatit.

antigua
28. aug 2011

darksky, najskor gratulujem k zasnubam - ak som to spravne vycitala z tvojej vizitky. 🙂 Propomenulo mi to moje.. Uzi si ten krasny pocit 😉
Tiez dakujem za prispevok a cenne rady. Chcela by som tam niekedy v tomto tyzdni zavolat. Si s Kuczerom spokojna? Co vsetko zahrna prve vysetrenie? A v ktorom tyzdni si bola na prvom vysetreni? Dakujem.

mamartinka
28. aug 2011

@antigua Dievcata dobru temu tu rozoberate.Hodi sa aj mne do buducna.Ked nenajdem prispevky az budem potrebovat budem rada ak zas poradite.

marhulka77
29. aug 2011

@jezkomanka Ahoj. Dakujem za infosky ohladom RLtov a cien za ukony. Vraj odvcera je na SK chladnejsie, tak dufam, ze sa vam dycha lahsie. Som stastna, ze som tam nebola v tych horucavach, strasne zle znasam tepla.

marhulka77
29. aug 2011

@cmulinko Ahoj. Tiez dakujem za info o RL. Na stranku 424-425 zavitam aj ja alebo si ju skopirujem, aby som mala prehlad, co zobrat do nemocnice 🙂

marhulka77
29. aug 2011

@darksky Ahoj. Malinke este nekope. Cakam...Bola som na vysetreni minuly utorok. Doktor mi robil aj scan, co som si myslela, ze nebude. Male sa vrtelo. Povedal, ze vsetko je OK. O 3tyzdne idem na 'official' scan a tam by uz mali potvrdit aj pohlavie. Som zvedava 🙂 Ty sa ako citis? Od novembra idem na predporodnu pripravu. Obcas pojde aj priatel, kedze chce byt pri porode. Ty sa chystas chodit? Cosi som tu citala, ze ste sa zasnubili s priatelom...GRATULUJEM! 🙂

marhulka77
29. aug 2011

@nikki713 Ahoj. Vidim, ze este pises, tak sa asi nic neudialo zatial....Myslela som na Teba, ze ci uz babo je vonku a Ty sa vytesujes 🙂 Drzim moc palce, aby to islo rychlo a aby ste si svoj batoztek priniesli cim skor domov!

nikki713
29. aug 2011

@marhulka77 ahoj, dnes mam presne tyzden do terminu a nikam sa mala neponahla... 🙂 hehe... dakujem
potom dam vediet , ked budeme doma..ale myslim, ze to este nejaky tyzden a par dni potrvaaaaaa 😒

marhulka77
29. aug 2011

Tiez som parkrat navstivila Medicus. Raz gynekologiu, raz zubara. Bola som spokojna. Ako tehotna som sa vsak rozhodla navstivit irsku GP, kedze Medicus sa mi zda trosku predrazeny. To je moj nazor. Vsetkym tehulkam, maminam, snazilkam prajem vsetko dobre! Uz nam prichadza jesen, tak nam prajem, aby bola aj slnecna 🙂

marhulka77
29. aug 2011

@nikki713 Je fajn, ze uz mas vsetko pre malu pripravene. Mozes oddychovat, relaxovat.....Moja neterka bude mat 2.9. jeden rok, tak ak sa Tvoja narodi v tento den, urcite si to zapamatam 🙂

mitchelstown
30. aug 2011

babky otazocka. Ked ste dali vypoved po 6 mesiacoch v robote, hlasili ste sa na socialke? Je nejaky narok na peniaze, ale nic nedostavate. Ak viete, poradte 🙂 Dakujem

marhulka77
30. aug 2011

@mitchelstown Ahoj. Nebola som v rovnakej situacii ako Ty. Tak Ti neviem presne poradit. Len mi napada, ze by si sa mohla informovat na Tebe prislusnom Social Welfare Office alebo v Citizensinformation office (tam som sa stretla s velmi ochotnymi ludmi) alebo v Health Service Executive office. Myslim si, ze vsade by mali mat nejake informacie a blizsie Ti poradit, na ake davky mas narok. DRZIM PALCE! 🙂
Vyssie som citala, ze mas 3mesacne babo. Chlapceka alebo dievcatko? Ako sa Ti dari zorganizovat sa s drobcom?

wild.horses
30. aug 2011

ahojte,
prepacte, ze sa vam tu votriem. Buduci tyzden idem na sluzobku do dublinu. Nemate nejake typy na aktivity, miesta, co sa oplatia navstivit nedaleko dublinu alebo priamo tam. Idem so sefom, maly ostava doma, takze nemusia byt baby friendly 😉

antigua
30. aug 2011

@mitchelstown
Ak ti to pomoze, tak nedavno bolo vela info v casopise "slovak in Ireland" bolo venovane materstvu, prispevkom a podstatnym info niekolko stran. Tusim, ze maju aj archivne cisla v slovakpointe, tak sa tam stav a skus mrknut. Boli tam tiez uzitocne kontakty. Vela stastia 😉

mitchelstown
31. aug 2011

@marhulka77 mame Sophiu, mrkni u mna fotky v albume. Prvy mesiac hruza. Mala som problem s kojenim, velmi bolestive bradavky, ale teraz je to uz dobre. Mala nechcela byt v kociku, stale plakala a vlastne som stale kojila 🙂 (mne sa to tak zda) V priebehu 2 mesiacoch som bola 2 krat vonku. Nie, ze by mi manzel nepomohol, ale mala bola stale hladna a nemala som dost mlieka na odtrekovanie. Ale mozem povedat ze sa to zlepsilo, dokonca sme uz boli aj v Corku, co je od nas 40 minut autom 😀 No som si to uzila. Muz dostal dceru, 2 fl 😀 ase mlieka a uz ma nebolo 😀 Ale ubieha to ako voda. Inak dakujem za opytanie.

@antigua dakujem,pohladam

jezkomanka
31. aug 2011

@mitchelstown ahoj ja som v tej istej situacii, ale teraz som na dovolenke v sr, na socialku idem 7.9. tak ti urcite dam vediet ako to dopadlo. Viem za ak dobrovolne das vypoved tak ti mozu nedat socku 1-9 tyzdnov potom uz musia. Dost zalezi na tom aky im das dovod ze si dala vypoved a musis byt schopna hladat si full time job,ziadny part time lebo mas dieta. Ja sa musim tiez na to pripravit co im poviem 😉

mitchelstown
1. sep 2011

@jezkomanka dakujem, urcite to pomoze. Ide o tom, ze aj keby som nastupila do roboty, co sa mi teda od malej nechce ist, zarobila by som akurat na jasle alebo opatrovatelku. Takze z tohto dovodu ani nevidim dovod vracat sa do roboty a nechat malu niekomu cudziemu. A to sa potom musis chodit hlasit na socialku ze si si nic nenasla? Doniest nejake potvrdenia ze si hladas robotu?

marhulka77
1. sep 2011

@mitchelstown Ahoj. Pozrela som fotky. Sophia je nadherna 🙂 Ako si pisala o prvych tyzdnoch..urcite to bola makacka. Som rada, ze sa to uz upokojilo a nasla si si cas aj na seba, resp. ist von na vzduch. Kde byvate?

jezkomanka
1. sep 2011

@mitchelstown ja budem mat este len 1.stretnutie ci mi to vobec schvalia, ale uz na application sa pise, ze prilozit nejakee papiere ze si aktivne hladam pracu. Ja som si pre istotu obnovila CVcko aj som pozerala nejake ponuky v mojom obore na Fase. Priatel mi poradil aby som tam nepisala ze vezmem hociaku pracu ale iba to co som robila supervisorku lebo z casu na cas ti socka vybavi nejake interview a ak ti ponuknu pracu a ty ju nevezmes,stratis narok na socku. Kamosku tak poslali na cleanera a musela to vziat.

mitchelstown
1. sep 2011

@marhulka77 dakujeme 🙂 no, taka mala princezna, ale uz znovu vyrastla. Byvame v Mitchelstowne, je to mestecko pri Corku. Takych 40 minut autom. Aj som rodila v Corku. A to kocikovanie? To si neviem vynachvalit, len som zavidela tym mamickam, co sa promenadovali po meste s detmi. Vcera som bola az 2krat v meste a potom mala spala uz od osme vecer 😀

mitchelstown
1. sep 2011

@jezkomanka no mam sa naco tesit 😢

marhulka77
1. sep 2011

@mitchelstown Moja segra tiez chodieva s dcerkami von, kolko sa da.Snazi sa 2krat za den a popritom stiha aj domace prace,klobuk dole. Myslim si, ze je super pre babo,deti chodit na cerstvy vzduch, tak casto ako sa len da. Dnes je v Dubline zatial krasne slnecno...tak dufam, ze aj pri Corku mate pekne 🙂

marhulka77
1. sep 2011

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Odvcera sa necitim dobre. Som slaba, mam roztraseny zaludok, nijake crevne prihody neboli. Mam pocit, ze ma obchadza nejaky virus. Oddychujem v posteli, pijem caj, vodu, jem ovocie, lahke jedla. V tehotenstve som zatial chora nebola. Myslim si,ze na doktora je skoro. Teplotu nemam. Dufam, ze babo je ok. Co mi odporucate? Dakujem!

kacenkalm
3. sep 2011

aahojte dievcata,smiem sa spytat na radu?buduci rok vo februari letim domov s malou a ona v tom case bude mat 2,5 roka,cize letenka sa plati uz na child,ale ja beriem aj kocik so sebou a teda neviem,ci jej mam zaplatit batozinu a do toho patri kocik,alebo to nemusim?snad mi ten kocik zoberu aj tak...nie som si ista ci kocik je uz v cene letenky dietata...dakujem
ozaj,letim ryanairom. 🙂

nikki713
4. sep 2011

ahojte mamicky, tak zajtra mam termin, ale nevyzera to tak, ze slecne sa chce von 😒
No takze bude si musiet pockat este par dni........ 😲

darksky
4. sep 2011

@marhulka77 Ahooj, tak ty si uz v 20.tt. Ale ti ten cas pekne leti..Som rada,ze malinke je poriadku.Este ma v brusku vela miesta,tak si ho urcite uziva 🙂 Ano, som konecne zasnubena 🙂) Ja mam ten official scan 20.oktobra,tak sa uz neviem dockat co to bude. Ja uz mam zarezervovane tie hodiny na december. Dufam,ze sa tam moj priatel neznudi uplne lebo chce absolvovat vsetky :D Nemozem sa dockat, znovu sa dozviem nieco nove. Uz ma 3 dni strasne boli chrbta, nemozem obcat stat 15 minut....Ty este v pohode chodis do prace? Daj vediet urcite, ked sa dozvies co to bude 🙂

darksky
4. sep 2011

@antigua Ahoj, neviem ci si uz toho Kuceru bola,lebo pisem trosku neskoro. Ja som bola u neho v 5tt a spravil mi hned ultrazvuk..Myslim,ze to nebolo vobec potrebne,tak mu islo skor o peniazky...To ta bude stat zakazdym 50euro...U neho mas zadarmo,ako normalnu prehliadku u GP...Zmeranie tlaku, kontrola mocu a potom neskor ti u neho zacnu tie take konzultacie, tie su tiez zadarmo. Len si davaj pozor aby ti nechcel robit nejake vysetrenie navyse, lebo on si to obcas dovoli..Odomna chcel aj na druhej prehliakde drzo opytat 80 euro,kebyze sa neozvem anezavolam tam, ako to vlastne je,tak on by chcel asi cely cas peniaze...Ale inac je velmi vtipny a mily clovek 🙂 Drzim palce

sonicka07
4. sep 2011

@kacenkalm nie,nemusis nic zaplatit. kocik je zadarmo,nezalezi kolko ma dieta rokov. my sme leteli v juni,dcera je tak stara ako tvoja a bolo to v pohode.

darksky
4. sep 2011

@nikki713 Ahooj Nikki..Malinkej je vtvojom brusku az prilis dobre. Komu by sa chcelo do tohto uprsaneho pocasia..Pekne ju presviedcaj,ze tu nieje az tak zle a ty sa na nu tesis...A ake bude meno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre