Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
8. okt 2011

@nikki713 tam toho vela nemusis speakovat...len im das cez okienko irsky j rodny list a povies,ze apostile please for slovakia 😀 ....to je cele.nezabudni si z masinky vytlacit poradovnikovy listok hned ako vojdes do miestnosti...volaju elektronicky podla cisiel 🙂 .....inak nemusis tam ist osobne...mozes to poslat s postou a plus musis dolozit tusim 20-25 eur do obalky a napisat im na listok,ze je to pre slovakia

cmulinko
8. okt 2011

@catalin realne skusenosti nemam,ale podporu dostavat nebudu ak manzelova vyplata splna urcitu vysku na pocet deti,ale ako pises,ze z nej vyziju,tak asi nebude najmensia.viac info sa dozvies ak si najdes nieco o family income supplement......o tuto podporu moze poziadat len pracujuci clovek,takze v jej pripade manzel...ak uznaju jeho vyplatu za nedostatocnu pre rodinu,tak mu doplatia nieco,aby sa suma vysplhala na minimum,ktora je dana zakonom...podla poctu deti.pre 2 deti je to 602 eur...cize ak manzel ma vyplatu 500,tak FIS doplati do tych 602 eur.

nikki713
8. okt 2011

@cmulinko dakjem... no ja tam osobne ani nemozem ist.. lebo ja mam Dublin daleko.. a nebudem sa tam trepat s malou... tak hadam sa mi to podari postou...
cize len poslem rodny list.. a prilozim k tomu listocek ze potrebujem to apostile pre slovakia 🙂) a tych 25 eur dam do obalky........? 😀

nikki713
8. okt 2011

@mamartinka ahoj tak akoo sa citis...?casto na teba myslim, ze ako sa ti dari...? 😝

catalin
8. okt 2011

@nikki713 ja som tak posielala, 20 eur do obalky a postovne, pre istotu registered post, lebo pri irskych postach nikdy nevies..a v pohode do tyzdna som to mala..
ozaj a zmen si pas, lebo si 45tt a cakas babatko 😀 😀
@cmulinko dakujem za info, odovzdam

jezkomanka
8. okt 2011

@catalin moze poziadat o Jobseeker benefit (ten nezalezi od prijmu manzela), narok nanho ma, ale ak da sama vypoved s padnym dovodom, moze cakat 1-8 tyzdnov na schvalenie. Ja som momentalne v procese schvalovania, ziadost som si podala 7.9. cize uz mesiac cakam. ak by som nemala narok by ma odmietli hned. ja som uviedla ako dovody: stresy a natlaky na pracovisku, sikana zo strany managerky, neumoznenie mi kontaktu s dcerkou na kojenie atd (co vsetko bola aj pravda, aj keby som musela nastupit ze nemame peniaze v zivote by som to nespravila, lebo co sa dialo u nas v praci nemalo obdobu, a to som bola supervisorka) a samozrejme nesmie uviest ze chce ostat doma s detmi, to jej neuznaju. treba si aj naoko hladat pracu, updatnut CV. Ak by sa nekvalifikovala na JB automaticky ju budu posudzovat na Jobseeker Allowance ale ten je Means tested, cize beru prijmy manzela a doplacaju len minimum. Inak socialka je 9 mesiacov pre tie co odviedli menej ako 250 PRSI a 12mesiacov pre tie co mali viac ako 250PRSI odvodov. ak tu pracovala 5 rokov by jej mala vyjst ta dlhsia 🙂

Ak caka na schvalenie JB, moze ist na localny Health Center a pytat si podporu Supplementary Welfare Allowance, je vo vyske 188e na tyzden a davaju ju sekom po dobu kym nebude schvalena socialka. ja som si to nestihla vybavit, lebo u nas maju len 2x strankove dni do tyzdna a su tam len 2 hodiny a vzdy ked som tam prisla bolo predo mnou 10-15ludi a kazdy z nich tam bol 15min, tak som to vzdy vzdala. V pondelok idem na SR na 2 tyzdne. ALE ma na to narok, vela cudzincov to ani nevie, aj ja som sa to dozvedela len nedavno od jednej Irky a potom aj nejake mamicky to na FB preberali.

Netreba sa nechat odbit, drzim kamoske palce. a inak poznam par mamiciek co dostali podporu aj do 2tyzdnov takze zalezi aj od uradnicky.

nikki713
8. okt 2011

@catalin 🙂 uz som zmenila :D dakujem.. uplne som na to zabudla... hehee
no skusim to poslat v pondelok.. ze cim skor.. lebo ja som pocula od niektorych, ze to trva aj 2 mesiace.. tak dufam, ze nie... a ptoom uz mam vybavene vsetko - dufam 🙂
och ako ja neznasam taketo papierovacky -vybavovacky.. 😲

cmulinko
8. okt 2011

@nikki713 mozno este budes musiet prilozit spiatocnu obalku s nalepenou znamkou a s tvojou adresou...neveim presne.

catalin
8. okt 2011

@cmulinko ano je to tak, treba obalku aj znamku, zabudla som na to 😉

cmulinko
8. okt 2011

@catalin vsak som si aj tak myslela...teraz je to velka moda vsade 🙂

nikki713
8. okt 2011

@cmulinko aha jasne, sa mi zda, ze som to citala :D dakujem. potom dam vediet ako dlho to trvalo :D

mamartinka
8. okt 2011

@nikki713 si zlata dakujem.Zatial bez zmeny a stale cakam.V piatok idem teprvka na krv tak uvidim ake budu a kedy vysledky.Zatial nekrvacam,nespinim vsetko o.k snad.Test si nechcem robit sa bojim ze by som bola skor sklamana ako budu vysledky z krvi.Vy sa ako mate?Emma-Grace poslucha?Uz ste si zvykli na seba?Pozdravujem a este raz vdaka ze na mna myslis 😉

nikki713
9. okt 2011

@mamartinka my sa mame dobre...... zvykame si na seba 🙂 ma svoje dni... ale kto nema 😝
Musim povedat, ze je velmi poslusna a rastie nam...sak uz mame mesiac ani neviem ako ... cas leti...... uz som jej kupila aj prvy vianocny darcek v SMYTH ( isto poznas ten obchod )
Tak drzim palce, aby boli vysledy dobre.. treba pozitivne mysliet.. aj to vela pomaha.. 😵

katarina1989
9. okt 2011

ahojte potrebovala by som poradit ...... ma niekto skusenosti s vybavovanim FIS (doplnok rodineho prijmu)? ..... vopred dakujem

cmulinko
9. okt 2011

@katarina1989 ahoj...na tejto strane vyssie som prave pisala o FIS.ziadanku na vyplnenie ti daju aj na citizens information office`.

marcela1992
10. okt 2011

Ahojte baby.Začíname s priateľom pomaly kupovať maličkosti pre bábo.Teraz pozerám stranku s postolkami a neviem ktore su vhodne na balenie nasiroko.Nejak sa v tom nevyznám.Viete nejaké poradiť,dať nejakústránku?

andulka81
10. okt 2011

zuzi_33 aj ked po dlhom case, ale dakujem pekne za info 😀

lenulik209
10. okt 2011

Ahojte ja som v Írsku konk. v Dubline a mám 7 týždňovú dcérku Kristínku 🙂))

lenulik209
10. okt 2011

@marcela1992 Ahoj kde konk. v Írsku sa nachádzaš? Ja mám poštolkové nohavičky viaceré môžem ti ich posunúť ďalej...

marcela1992
10. okt 2011

@lenulik209 Ahoj.Ja zijem v Charleville,to je county Cork

marcela1992
11. okt 2011

Baby 9.novembra nas caka dalsie vysetrenie v nemocnici...Uz sa neviem dockat,dufam ze sa dozvieme aj pohlavie 🙂

cmulinko
12. okt 2011

@marcela1992 postolkove nohavicky si mozes kupit aj cez tunajsi bazar...ponukaju tu mamicky aj rozne velkosti 0d narodenia az do 6 mesiacov....niektore mamicky dokonca predavaju cely set,takze budes mat vsetky velkosti od jednej mamicky....a hadam niekto z rodiny ti to potom posle postou do irska.....postolky su v bazary v sekcii plienky-latkove. 🙂

cmulinko
13. okt 2011

mamicky,ktore mate male babatka,alebo cakate babatko.....mam na predaj za naozaj smiesnu cenu klasicke zavinovacky-presne 5 kusov (4 biele a 1 s modrymi kvetinkami unisex a k tomu 1 hruba a 3 tenke vlozky....komplet za vsetko 10 eur a mozem osobne doviest buduci tyzden do Dublin portu,lebo ideme domov autom...v pripade v Novembri idem za kamoskou do Kildare a mozem to tam nechat u nej.Ak ma niekto zaujem,tak mam na predaj aj cisto novu nepouzitu rychlozavinovacku...zeleno zltu s vystuzenym chrbatikom...povodne stala 15 eur...predam za 5.

mandarinka34
14. okt 2011

ahoj dievcata chcela by som sa opytat som tehotna v 13stom tyzdni zatial som bola iba u GP doktora ked som bola 6 tyzdni v utorok mi prisiel papier s nemocnice a asi tehu knizka ale nam tam ziadny datum kedy mam ist na prvu navstevu?mam cakat na nejaky list alebo mam zavolat do nemocnice??

michaela18
14. okt 2011

ahojte dievcata,som z waterfordu a v 40t tehu.zajtra mam termin.chcem sa vas opytat ci mate niektora skusenost s vysokou porodnou hmotnostou babetka.naposledy som mala scan v 32t a babo vazilo 2,8kg.odvtedy preslo 8 tyzdnov a ja sa obavam, ze drobec bude extremne velky.v nemocke mi nechcu spravit scan.som z toho na nervy.bojim sa, ze neporodim normalne.ja aj moj manzel sme mali nad 4kg a nase mamy museli na cisarsky lebo sme nepresli porod.cestami.vysvetlujem to irskym lekarom ale oni mi tvrdia, ze to sa uvidi az pri porode.mam strach, ze maleho budu tahat vakuom ak budem mat problem,rozrezu ma pritom tam dolu a nakoniec este aj brucho budu rezat ak by nastali komplikacie.snazim sa mysliet na to, ze vsetko dobre dopadne,ale ak ma nechaju este aj prenasat tak budeme mat maleho slonika.brucho mam ako fitloptu 😀 .vsetci lekari mi pri vysetreni brucha pohmatom vravia, ze big baby,ale nic ine nerobia.mate s tym niektora skusenost?ak ano ,ako lekari postupovali?

michaela18
14. okt 2011

@mandarinka34 ahoj,ja som v tom papieri z nemocnice,ktory prisiel postou mala napisany aj datum a cas navstevy.ak je tam nejake t.c,tak by som si tam zavolala.vacsinou tu zeny idu na prvy scan a vysetrenia do nemocky v 12t.aspon u mna a kamosiek to tak bolo.drzim palce.pa.pa.

misiatko999
14. okt 2011

@michaela18 ahoj, ja som mala presne to iste pri dcere, midwife hovorila uz od 30t, ze sa jej zda byt babo vacsie, vzdy ma poslala na scan a tam len povedali, ze je sice trochu vacsie, ale stale v norme, na poslednej poradni mi dokonca Dr. odmietla povedat vahu. Nechali ma rodit prirodzene, ale neotvarala som sa, tak skoro po 24 h mi spravili cisarsky. A dcerka mala 4370g a 57cm.
Teraz cakam druhe babo, posledny scan bol v 22t, netusim ako je velke babo a to sa mam rozhodnut ako chcem rodit...

misiatko999
14. okt 2011

@michaela18 no a tiez mi tvrdia, ze kludne mozem rodit prirodzene, ze keby nieco tak ihned spravia cisarsky, ale tiez mam strach, ze sa to nejak skomplikuje.

cmulinko
14. okt 2011

@michaela18 v prvom rade ta ukludnim...nenastane situacia,ze ta budu rezat dolu aj na bruchu...bud ...alebo.ak sa ti porod spusti samo,tak odhliadnuc od vahy babtka...ktory inak ziadny lekar nevypocita presne.....ta nechaju porodit samu.ked je uz babtko v porodnych cestach,tak uz niet cesty nazad....musis porodit vaginalne.ak nebudes moct tlacit,tak ti pomozu vaakumextraktorom...tak ako pises.....je totiz urcita doba po ktorej ci sa ti paci ci nie musia babo vytiahnut....ide o bezpecne prekyslicenie mozgu babatka.ja som rodila druheho syna pomocou vaakumextraktora....az na malicku ranku na hlavicke,ktoru sposobili pri pritlaceni hlavice toho pristroja,tak vsetko prebehlo v poriadku s malym....ja som uz dopadla troska horsie,ale to nie je tema pre rodicku,ktroa ma termin zajtra 🙂 drzim palce a neboj sa 🙂

marhulka77
15. okt 2011

Ahojte vsetky! Uz som sa tu dlhsie neukazala. Ako citam, pridali sa nove tehulky 🙂
@nikki 713 Tesim sa, ze Emma (nevedela som, ze ma aj 2.meno...Grace sa mi paci 🙂 je v poriadku, zdrava. @marcela1992 Drzim palce, aby vam babo ukazalo pohlavie. My sme boli na scane pred 3tyzdnami a male malo spojene nozky, tak sme nic nevideli.
@cmulinko Prosim Ta, chcem sa opytat na Tvoj nazor...balit alebo nebalit nasiroko? Ty si balila? Moja sestra balila obe dcerky. Dakujem! Inak, klobuk dole, ze pri 3 detoch stihas este aj reagovat na Modrom konikovi....si velmi dobre zorganizovana a sikovna mamina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre