Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
15. okt 2011

@marhulka77 dakujem za pochvalu 🙂 ...nie je to az take tazke...moji chalani uz nie su az tak malicky,ze musim pri nich byt non stop...a mala mi spi v kociku,takze si ju premiestnim blizko pocitaca a kludne mozem hocikedy reagovat...len podvecer je to troska horsie,takze podvecer som tu minimum,..a potom zas ozivam okolo 23-24 hodiny,ked uz mam pokoj 😀 .ja som ani jedno babo nebalila na siroko....moje poznatky su nasledovne.balenie na siroko bolo velmi moderne v 80-ich rokoch,ked este nebol ultrazvuk na diagnostikovanie klbikov a robil sa len RTG...nakolko RTG bolo zakazane robit na detoch mladsich ako 3 mesiace,tak lekary odporucali preventivne balenie na siroko do 3 mesiacov....a po prvej RTG snimke sa uvidelo,ze ci je potrebna liecba alebo nie.Balenie na siroko nie je leicebna metoda...je to preventivna metoda....za normalnych okolnosti sa klbiky vyvyjaju uplne v poriadku...zial slovanske narody su troska viac postihnute temou horsieho vyvoja klbikov...je to o genoch,ale nemusi sa to vyskitovat v kazdej rodine.V Irsku nerobia kontrolu klbikov ultrazvukom...len pohmatom...cize vysetrenim,ze lekar rukami oddiali od seba nozicky a vykruti klbiky z miesta a sleduje ake su ohybne...nie ej to moc prijemny zazitok pre babtko...viac menej kazde jedno prudko zaplace,ked sa lekar dostane na maximum vykrutenia...ak lekar nie je schopny skonstatovat stav klbikov,tak posle ta na RTG a spravi sa snimok...musis vediet,ze ak ta posle na snimok,tak robia sa 2 snimky...predne a bocne...cize babtko oziaria 2 krat.....viem to...som raddiologicky asistent.mojho syna poslali na RTG a predny snimok nevysiel najkrajsie,ale druhy snimok som uz odmietla a pri dcerke som odmietla kompletne snimok a radsej som sa dala zajednat na Slovensku na sukromnej ortopedickej klinike,aby aj synovi aj dcerke urobili komplet vysetrenie s ultrazvukom.

nikki713
15. okt 2011

Ahojte mamicky.. chcela som len poradit.. Emma ma 5 a pol tyzdna.. krasne mi buba cez den aj v noci.. ked je hore tak neplace iba sa obzera po svete :D
No uz druhu noc nespala, nemoze sa vykakat... kedze kojim moze to byt aj niecim co som zjedla.. sice od kedy kojim jem dookola to iste v podstate. takze nviem, ze by som nieco pojedla.. :(
Je nejaky sposob ako jej pomoct....? 😒 tak mi je jej luto, ked place a neviem jej pomoct...keby som mohla tak potlacim za nu 😅

cmulinko
15. okt 2011

@nikki713 skus teplomer do zadocku 😉 ...ten troska postekli sfinkter a babo sa vykaka 🙂

darksky
15. okt 2011

@gorgiina Ahoj..
Ja chodim k polskemu gynekologovi MEDICUS. Mas u neho presne to iste co u GP..Ja som s nim velmi spokojna. A co sa tyka nemocnice,co tu baby spominaly,tak ja som mala prve vysetrenie okolo 12tt. Spravili mi odber krvi,kde mi zistovali vela veci. Ak chces nieco take ako scan na Down syndrom,tak si za to musis zaplatit 100 euro.No ked si vyberies private nemocnicu s dobrou poistovnou, tak vsetko budes mat zadarmo. Ja som public a som aj tak velmi spokojna. Myslim,ze nieje potrebne letiet na Slovensko, vsetky vysetrenia ti kludne spravia tu. Dufam,ze som aspon trochu pomohla 🙂

nikki713
16. okt 2011

Mamicky poradte aka umela strava ( mlieko ) je najlepsie ( najpodobnejsie ) materskemu mliecku...??? 😉

cmulinko
16. okt 2011

@nikki713 vsetky umele mlieka musia splnat rovnake podmienky,ale ja uprednostnujem Aptamil....vsetky moje deti mali toto UM a najlepsie na tom je,ze ked si na Slovensku,tak nemusis trepat krabicu zo sebou,lebo doma si kupis Nutrilon a je to to iste ako irsky Aptamil....a je vlastne jedno,kde pocestujes....v Anglicku je tiez Aptamil...v Rakusku a Nemecku tiez...dokonca aj v Polsku,len tam sa to vola Bebilon a v Madarsku sa to vola Milupa.

cmulinko
16. okt 2011

@nikki713 uz sa vykakala mala?

nikki713
16. okt 2011

@cmulinko Dakujem.... tiez som premyslala nad aptamilom.. sice este kojim aj sa este chystam....ale malaa je strasne velky papac tak vacsina ludi aj mamka mi povedala, ze tak o mesiac uz na noc jej mozem dat flasku, ze mi prespi aj celu noc, lebo sa casto budii na kojenie... ona mi vypije aj 150 ml na jedno papanie.. a papa dost.. 😀 takze moje mliecko jej asi nestaci.. sice pribera.. no ku veceru v noci uz je takaa "cranky" nesvoja.. si myslim, ze mam malo mliecka uz v noci kedze cez den vykojim... skusila by som teda ten aptamil..
No vykakala sa moja zlata, rano sme vstali a az cely chrbatik maala 😲

cmulinko
16. okt 2011

@nikki713 waaaw.ze 150ml...tolko nepije ani moja 5 mesacna dcera.my papame furt len 125ml cca kazde 2 hodiny a moja dcera je strasne drobucka a ledva ma 6kg.....asi chce byt stihla modelka 😀

darksky
16. okt 2011

Ahojte baby...Chcela som sa len opytat ci babatku v bruchu moze uskodit strasne silna hudba, skoro ako na diskoteke. Bola som vcera na jednej akcii a strasne ma prekvapili hlasnou hudbou. Dufam,ze to nieje nic zle. Dakujem za rady

nikki713
16. okt 2011

@cmulinko no moja ma uz 5kil a ma 5 a pol tyzdna.. ale nieje velka sak pozri footo.. taka akurat... na babatko.. no je riadny papkac.. co ti poviem 🙂

zuzi_33
16. okt 2011

@nikki713 Ja tiez odporucam Aptamil 😉

cmulinko
17. okt 2011

@darksky ahoj...my v praci mame tak hlasno,ze su povinne chranice na usi,alebo stuple do usi...a ziadne moje dieta nema ziadne nasledky 🙂 plodova voda tlmi hluk 🙂

marhulka77
17. okt 2011

@cmulinko Dakujem za Tvoju reakciu! Je fajn, ze mas aj chlapcov, aj dievca. I ked sa hovori, len aby boli zdrave, ale myslim si, ze ked uz ma niekto 2chlapcov alebo 2baby, tak to tretie si praje opacne pohlavie 🙂
Ako pises, vela robi genetika v suvislosti s klbmi. Moja sestra mala problemy uz odmalicka. Mne bola zistena dysplazia bedroveho klbu pred 1,5rokom. Cize som viac menej rozhodnuta, ze budem balit babo nasiroko. Segra tak robila do 6mesiacov pri oboch detoch. Kedze, ako pises, tu v Irsku je ta kontrola klbikov ina, neriskovala by som, ze len na zaklade pohmatu mi doktor povie, ze klby sa vyvijaju v poriadku. Plus, nerada by som babo vystavovala RTG ziareniu. V nasej rodine je predispozicia, takze bude lepsie, ked babo bude lezkat nasiroko 🙂
Prosim Ta, minule som si citala, ze sa tu daju najst mamicky, ktore predavaju postolky a aj klasicke plienky. Alebo, ak vies o nejakych inych strankach, kde sa daju najst.... Dakujem!

cmulinko
17. okt 2011

@marhulka77 ano..postolkolky najdes v tunajsom bazari v sekcii plienky-latkove..kup si taker velkosit do akeho mesiaca planujes balit na siroko...ja som klasickje plienky kupovala tu v tescu,ale ja ich pouzivam na krmenie...a ked si sa rozhodla balit na siroko,tak ti musim napisat,ze balit na siroko s 1 plienkou nema ziadny efekt...urcite pouzi aspon 2 latkove plienky....postolky ti mozu kupit aj doma a urcite niekto pride za tebou po porode a prinesie ti ich....v priemere stoja jedny nove okolo 2-3 eur...v bazari najdes aj celu sadu za 4-5 eur.

marcela1992
17. okt 2011

Baby ked ste kupovali vybavicku,aku najmensiu velkost ste kupovali?Vo vacsine obchodoch co som bola mali oblecenie podla veku a neviem ci mam kupovat NEWBORN alebo 0-3months?

nikki713
17. okt 2011

@marcela1992 ahoj,, tu istu otazku mi dala kamoska.. ja som si kupila iba par NEWBORN dupaciek..lebo nevies ake dlhe ( velke ) bude babo... moja mala vynosila newborn 5tyzdnov. a mozem povedat ze sa zisli, kedze niektore vecicky 0-3 su dost velke.. ale pouzivala som od zaciatku aj 0-3 🙂 je to na tebe....ale kup si aspon 2-3 newborn 🙂

nikki713
18. okt 2011

@darksky ahoj, mozem isto povedat, ze neuskodi.. ja som az do 8 mesiaca pracovala v bare... kde boli cez vikendy velke party, cize aj hlucna hudba 😎
a kedze tehotenstvo nieje choroba tak sme si sem tam s babami vysli von posediet.. a tyzden pred terminom sme sedeli v nasom miestnom bare kde bol DJ 🙂 takze mozem ta ubezpecit... hlucna hudba neuskodi... aj ked vsetkeho vela skodi 😕

marcela1992
18. okt 2011

Tak a som doma od svojho GP 🙂 Vsetko je v najlepsom poriadku,pocuvali sme aj srdiecko 🙂 I am so happy 🙂

marhulka77
18. okt 2011

@cmulinko Ahoj. Dakujem za info! Sestra balila nasiroko do 6.mesiaca 1jednorazovu plus 1klasicku plienku. Co si myslis o tejto kombinacii? Aku kombinaciu mas na mysli Ty? V Tescu predavaju klasicke plienky? Ja som si tam vsimla len jednorazove. To je super, ked aj latkove predavaju, musim sa lepsie pozriet 🙂

cmulinko
18. okt 2011

@marhulka77 ano v tescu predavaju aj latkove plienky...a efektivne siroke balenie je 1 jednorazovka a 2 latkove plienky.....to ti povie kazdy ortoped,ze 1 jednorazovka a 1 latkovka vlastne nerobi ziadny efekt a mamicky to robia 6 mesiacov uplne zle...vysledky su samozrejme dobre,lebo sa klbiky vyvyjali dobre prirodzene,ale nie vdaka aj tak zlemu sirokemu baleniu...kazdy ortoped odporuca 2 latkove plienky.takze dobre vysledky na detoch tvojej sestry neboli vdaka baleniu,ktore robila,ale jednoducho klbiky sa vyvyjali tak ako sa mali.

mitchelstown
19. okt 2011

Ahojte mamicky, tak sme sa zdravy vratili spat do Irska. Cesta bola dlha, ale vydrzali sme 🙂 Musim povedat ze kojenie pri takomto cestovani je velkou vyhodou.

stanka128
20. okt 2011

ahojte.mam specialnu otazku pre baby v Irsku! ako je to s dokladmi pre babo po narodeni. viem,ze ma narok na irsky pas...ako je to s obcianstvom..my sme totiz mix..ja slovenka, ocino je poliak..a tak som teraz zmetena ake obcianstvo bude mat maly krpec?

cobhan
21. okt 2011

@stanka128 ahoj, vase baby bude mat slovenske, polske a irske obcianstvo. Slovenske po tebe, polske po tatinovi a irske pretoze sa tu narodilo a vy ste tu uz dlhsie ako 3 roky.

darksky
21. okt 2011

@cmulinko Dakujem pekne za vysvetlenie..Vcera sme boli na vysetreni a vraj je maly uplne v poriadku...Vidim,ze si naozaj skusena mamina. Urcite ta budem cely cas otravovat ked si nebudem ista 🙂

darksky
21. okt 2011

@nikki713 Dakujem Nikki. To bolo naozaj ako na diskoteke. Obcas som musela vyjst vonku lebo sa ta hudba nedala zniest..Tak ale po vcerajsom vysetreni viem,ze je maly v poriadku 🙂 Ako sa ma mala princezna?

misiatko999
21. okt 2011

ahojte, chcela by som sa spytat mamiciek, ktore maju zimne babatka, co ste im zobrali na oblecenie do porodnice? Termin mam na konci novembra a neviem sa rozhodnut co zbalit, ci body s kratkym rukavom alebo dlhym rukavom, na to pojde overal/pyzamko a tiez co na cestu z porodnice? hruby overal aj fusak, ci to je prilis? Toto pocasie ma dost myli, nebudu ani mrazy ale ani teplo.

Tiez by som sa chcela spytat ci ste si davali robit pred porodom test na streptokoka napr na polskej klinike.

marcela1992
21. okt 2011

Tak bábo sa už krásne hýbe 🙂 Joj už nech to rýchlo do marca ubehne a nech máme nášho anjelika konečne pri sebe :D

misiatko999
21. okt 2011

Este by som sa chcela spytat ci je tu nejaky bazar pre slovenske mamicky,alebo ako riesite ked chcete nieco predat, cez aku stranku?

kacka27
21. okt 2011

@misiatko999 www.adverts.ie , donedeal.ie, gumtree.ie, buyandsell.ie, alebo na facebooku Inzercia - Slovenske mamicky v Irsku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre