Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
13. nov 2007
nadina
13. nov 2007

Este aby som trosku uviedla na spravnu mieru,
tak napriklad ta suma, co je na predch.strane 165 k,
tak to nie je samozrejme hruby prijem...
Ono sa to pocita tak, ze 2,5 nasobok vyssieho prijmu
plus 1 nasobok nizsieho prijmu a to musi vyjst do tej sumy

/ v tomto jednom pripade do sumy 165 k

Vies, Xeni, je lepsie, ked si kazdy asi preluska tie stranky sam,
lebo taketo kuse info moze byt potom matuce... 😉
a potom len pisem a vysvetlujem 😉
ale je dobre vediet, ze aj takato moznost je...
ale teraz uz bezime vonku s chalanmi na bicykloch 😉 ...tak zatial

maryloou77
13. nov 2007

cau baby 😉
vidim ze domy sa tu predavaju a kupujuuuu 😀 😀 😀
uz len aby vam to vyslo, a keby nam tak dali neake pekne domceky za slusne ceny, hmmm 😔
to by bolo, co? tak zima je ,neprsi nesnezi ale mam dost, aj rozmyslam ci ist na anglictinu,lebo sa mi moc nechce,ale ked uz mam aj cestu zaplatenu, no asi pojdem nech som zase mudrejsia alebo si len zopakujem co som vedela 😀 😀 😀

nadina
13. nov 2007

Ahoj Mary
a kam chodis na anglinu, ze mas v tom aj cestu?
Ja som chodila na http://betterenglish.ie/pol/time.html
link po anglicky prave nefunguje, preto som hodila polsky...
ale nic moc, stale to iste, bo ludia sa husto striedaju...
a v zime sa tam nekuri, tak mam prazdniny 😉
ale isla by som niekam zase,
nemate dobry tip?

nadina
13. nov 2007

Dianka,
ako si sa dnes mala?
Ci uz nemas chut ani pisat? 😖

nadina
13. nov 2007

Tak Dianka ide
zajtra na vyvolavacku,
ak sa uz nedostane k internetu,
tak nam napise az s babatenkom.
Dianka, drzime Ti palce 🙂
Drz sa !!!

xena22
13. nov 2007

Dik nadina za info,aspon si ma uviedla na spravnu mieru,lebo uz som v tom zacala mat chaos,podla vsetkeho by nam to malo vychadzat,ved skusime,uvidime,posudime 😀 aked nic tak svet nespadne ako nespadol ani do teraz...
Dianka drzim peste a prajem lahky a bezbolestny porod 😉

maryloou77
13. nov 2007

cau baby, tak som po angline 😉
a tesim sa domov zajtra o takomto case uz budem pekne doma sediet a uzivat si slovesnky vzduch 😀 😀 😀

etka
13. nov 2007

caute babulky, mary, zuzu vitajte v nasich vodach 😉
aaaale ste toho popisali, jeeeesus, som myslela, ze tu budem do polnoci sediet a citat 😀 ale zase kolko noviniek som sa dozvedela.
Tak Dianka sa uz zajtra kotula, chuda, uz aby to mala spokojne za sebou a ukazala nam to male skvrna, uz sa tesime, sak? 😵
U nas dnes bola jedna mamina s 13dennym chlapcekov, som za nou chodila ako tien a riadne som to male vyobzerala, chuda, sa mi zdalo take vydesene 😀
ale take naaaaaadherne bolo, ze by som ho zobrala pod pazuchu a isla domov s nim 😀 len nevim, ci by mi to vyslo, ked sa niekto iny na nom narobil 😀
mary, uzi si aj ty domacu hrudu a stastny let! 🙂 Ja ta budem nasledovat v sobotu, uz sa neviem dockat dovolenky, fakt uz potrebujem vypadnut z prace aj z Dublinu. 12dnovy break, juj, tesim! 😉 u nas je uz vraj kopu snehu, hm, co si asi tak obujem??? 😅 to asi nebude na tuto taliansku obuv 😅
My uz mame v obchode obrovsky vianockovy strom, skoro nie?!?!? 🙄 a vsade ta gycova vyzdoba, nuo... 😖 este nie som naladena na tu vianocnu atmosku
😒

nadina
13. nov 2007

Peti,
to je dost, ze si sa ozvala 😉
Som myslela, ze si uz prec.
Tak aj Tebe stastny let a peknu dovolenku.
Ten moj leti na SK zajtra
a to som sa prave dozvedela, nahodou,
ze ma vecer stretko v pizzerii s kolegynami, o.i.
tak neviem, co si mam o tom mysliet...
Mohol mi to aspon povedat a nie zatajovat... no nie?
Teda nie som ziadna ziarlivka, ale mohol povedat aspon, ach jo...

etuska
13. nov 2007

Jáááj, opať nestíham čítať, tento týždeň nejako "busy",dobehnem hádam cez víkend 🙂
Zajtra pracujem opäť od 7a.m, raz ma to ranné vstávanie zabije, tak sa už teším na zmenu-dúfam!!!Pokiaľ viem, tak v zahraniči sa začína cca okolo 9a.m???-aspon známi pracujú takto. Síce končím skoôr, no čo z toho, keď je hneď tma ☹ -chodíme teda len na prechádzky cestou zo škôlky domov a cez víkendy. Ešteže Mimi chodí vonku aj okolo 11a.m s ostatními detičkami zo škôlky.Veľmi sa jej tam páči,má aj naj kamošku Helku 🙂 ,až mi bude ľúto ju takto vytrhnúť z dobre známeho prostredia, no povedali sme si s manzelikom, bud teraz, alebo nikdy 🙂 Keď chceme stihnúť ešte 1-2 baby, tak čím skôr oddídeme tým lepšie, lebo ak by som nemala túto víziu, už sa asi hodím na matersku 🙂
Držte sa kočky, pekný večer.
Dianka-držím prsty atešíme sa na fotky ryšavého babatka 🙂

etuska
13. nov 2007

Peťka,určite sa už tešíš 🙂 Ano,máme už snežík, u nás sa drži od soboty.Síce ho je málo, no predsa, aspoň sa môže Mimi vytešovať 🙂 A topánky budeš musieť vytiahnúť nejaké echt zimušné, lebo na nožičky oziaba🙂
Som zvedavá na Tvoje dojmy zo SVK. Aj mne lezie predčasná vianočná atmoška na nervy, stromček budeme zdobiť asi den pred Štedrým večerom spolu s malou,aby sa jej to čakanie nezdalo take dlhé.

diant
14. nov 2007

Dobre rano. vcera sme prisli domov o deviatej, tak som uz vazne nemala sil k netu. dnes o stvrtej popoludni idem na vyvolavacku a hrozne sa bojim. ale aspon to budeme mat vsetci za sebou. teoreticky maly by mal vyliezt von dnes no clovek nikdy nevie, bo on je asi lenivsie babo. to znamena ze teoreticky by sme mali byt doma najneskor v nedelu 😲 uz sa neviem dockat na tu bolest... dufam ze maly bude zdravy a poslusny a ze ja budem dobra maminka. ked prideme domov hned hodim fotky na net nech mi mate co zavidiet 😀

maryloou77
14. nov 2007

mila dianka-- myslim ze vravim za vsetky baby z konika, ked ti poviem ze Ti prajeme bezchybny a co najmenej bolestivy porod a uz sa nam len ozvy s tvojim vytuzenym drahym malym 😀 😀 😀
ver sebe a lekarom a bude vsetko dobre 😎
a mile baby, idem na letisko,ozvem sa o tyzden 😅
drzte sa a piste ako sa dari,papa 🙂 🙂 🙂

helka31
14. nov 2007

Tak Dianka aj ja Ti prajem nech už to máš za sebou,mysli len na to maličké a nie na bolesť,držíme palce.Drž sa a veľa šťastia. 🙂 Neboj Ty budeš dobrá maminka 😉 Mary aj Tebe šťastnú cestu a uži si to. 😉 Veľa šťastia.pa.Ostat.kočkám pekný deň. 😉

etuska
14. nov 2007

Dianka,drž sa!Prajem Ti aspon taky dobry porod ako som mala ja,cca 4 hodky.Tesime sa na foto.Pa

nadina
14. nov 2007

Ahojte,
Dianka, mas tooolko podpory,
ja uz cakam, kedy pride sms 😉
N.

catrin23
14. nov 2007

Dianka, drz sa a vela stastia prajem a babatko nech je cim skor vonku a hlavne nech je zdrave 😉

nadina
14. nov 2007

Catrin,
este si tu v IRL? Ako to zvladas bez maleho?
Kedy letis naspat?
Pekny vecer vsetkym...

catrin23
14. nov 2007

ahojte... nadina uz od pondelka som doma, bola som len na 5dni...isla by som spat ale uz len s malym 😅

nadina
14. nov 2007

Jej, vidis, Catrin, ako to leti, vobec sa to nezda...
tak si to zvladla a malinky tiez... 😉

oooooooooo
15. nov 2007

Hladam skoly v Corku kde by chodili aj niake slovenske deti chcem prist s detmi 11a 14 za manzelom.Maminy skolakov prosim ozvite sa. Pa Jana.
🙂 😉

benabianca
15. nov 2007

dobre ranko zienky,zdravim zo Slovenska,myslela som si,ze si tu oddychnem.Ale houby,vstavam skoro kazdy den o siestej rano,Benjamin mi prestal poobede spavat a stale chce vencit nasho psa,Bianca chce len chodit,nic ine ju nebavi.V utorok uz idem naspat do Irska,tak sa celkom tesim,ze budeme mat stary rezim.
Nieco nove?

Ahoj ooooooooo,buhuzial ja skolakov este nemam a v Corku tiez nie sme,takze velmi nepomozem.Ani neviem,ci poznam niekoho v Corku s vacsimi detmi.

benabianca
15. nov 2007

Dianka si to uz asi neprecita,ale drzim palceky a prajem bezbolestny porod,s vyvolavackou je to vacsinou rychlejsie. 😉

Nadi-mate nieco nove?aj by som si spravila vylet do Dublinu len s Benjaminkom,len neviem,ci to Bianca vydrzi s tatom,ona je na mna velmi naviazana a v poslednom case sa to zhorsilo mam taky pocit.

nadina
15. nov 2007

Ahoj Majka,
no super, ze si sa ozvala,
som aj zabudla, ze si na SK.
My doma stale marodujeme,
chalani maju na striedacku crevnu virozu,
takze o zabavu mam postarane.
Majka, kedykolvek sa mozeme stetnut,
pridite kludne aj ku nam na lipovy caj 😉
Len sa dohodneme vopred.
No a ak chces na predvianocne nakupy,
tak odporucam v strede tyzdna, najlepsie
od pondelka do stredy, bo koncom tyzdna
a cez vikendy je to hruuuza, vsade je strasne vela
ludi... Tak si uzite snehu / je sneh? a tesime sa na Vas naspat v IRL.
...
Vitaj Jana, zial, maminy z Corku tu zatial asi nemame...
budes prva 😉 ale isto je ich tam viac,
len treba hladat...

oooooooooo
15. nov 2007

Nadina dakujem za privitanie .Ty kde zijes mas dceru skoro ako tie moje napis ako ste v Irsku zacinali ,kazda rada potesi.Nas stahovanie este len caka,manzel je tam 3roky.Chceme byt uz spolu. Zatial ahoj a ozvi sa.

nadina
15. nov 2007

Ahoj Jani,
prosim Ta, mrkni tuto diskusiu do zadu, najdes tam vela uzitocnych
info nielen odo mna... Najdes tam aj odpovede na Tvoje otazky 😉
Info o skole a pod. To, co tam nenajdes, Ti rada zodpoviem 😉

xena22
15. nov 2007

Ahojte,tak oooooooo(neviem kolko o tam mas) 😉 tak my sme od Corku asi tak 8 mil,patrime v podstate ku Corku,v Corku aj robime,neviem ci ti nejako pomozem,lebo uz mas velke deti,moji maju len 7 a 3...su tu este dve tri slovenske rodinky co poznam,ale najstarsie deti z nich mam asi ja.Ak mas obavy co sa tyka skoly,tak jedine co viem,ze sem chodia do vyssich rocnikov polske deti a aj nejake litovske dievcence vo veku tvojich dcer poznam,na skole maju extra hodiny navyse koli jazyku,zrejme by ich zaradili do nizzich rocnikov,prvy rok to mali teda riadny zahul,ale teraz uz v pohodke...asi takto nejako to funguje aj na ostatnych skolach,je tu totizto naozaj vela pristahovalcov,ak budes potrebovat nejake konkretne info ,rada poskytnem 😉Z vlastnych skusenosti mozem potvrdit,ze je lepsie byt v triede "sam"ako s inym slovakom,lebo im ten jazyk isiel pomalsie ako napr. litovskemu chlapcovi,ktory nikomu nerozumel 😀 ,ale teraz je to uz ok,zrovna dnes bolo rodicko a chvalabohu same chvaly konecne 😀 ved ma to aj stalo nervov 😒

etuska
16. nov 2007

Ahojte,
Vcera som objavila super web-stránku s detským oblečením. Viem , že v Írsku sa to hemží nápismi:I love Daddy..,no chýbalo mi niečo podobné v slovenčine,predsa len, nie všetky babky a dedkovia rozprávajú anglicky 🙂
Pozrite ako inšpiráciu na vian. darček pre deťúrence,alebo aj pre tatka...
link:www.bess.sk -ja už len vyberám a zvažujem aj niečo pre naše 1-mesačné krsniatko Evičku 🙂

benabianca
16. nov 2007

ahoj etka,peknucke veci,ale ja aj tak dam prednost anglickym napisom,nie ze by som na slovencinu nejako zanevrela,ale ja neznesiem ani slovensky dabing uz,trha mi to usi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre