Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

marcela1992
26. okt 2011

@cmulinko No ved nevadí,svokrovci idú o 2 týždne na Slovensko tak donesú 🙂

nikki713
27. okt 2011

ahojte mamicky, mate niektora skusenosti s Infacol -om a mastickou PUPIK ?? 🙂 vraj robia zazraky 😲

gumimacko
27. okt 2011

@nikki713 s infacolom ano sice sme ho pouzili dokopy asi len 5krat ale zabral hned inac sme mali a mame velmi poslusne brusko 🙂 stacilo dat jednu kvapku na dudku 🙂

nikki713
27. okt 2011

@gumimacko no tam pise vlastne, ze pred kazdym krmenim... skusila som vcera aj dnes 3krat do dna...

cmulinko
27. okt 2011

@nikki713 infacol som pouzivala pri kazdom dietati ,ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat...ci napisat 🙂 ,ze ak sa jedna o koliku,tak tej nepomoze nic okrem casu...cas...cca 3 mesiace a je po probleme.kolika sa neda liecit.....dietatko z nej vyrastie.mozes dopomoct s infacolom ci cvicenim noziciek...masirovanim bruska a doslova odvzdusnenim babatka,ale kolika ma strasne vela foriem a intenzit a jedine co ti k tomu mozem napisat,ze nezufaj a vydrz...po 3 mesiaci sa u nas vzdy stal zazrak a kolika bola zo dna na den prec 🙂

cmulinko
27. okt 2011

pocujte babenky...napiste mi situaciu v tom dubline?o tyzden ideme nazad,tak by som rada vedela ci je to tam fakt take strasne s tymi zaplavami

ashley
27. okt 2011

@nikki713 my sme pouzivali Pupik..a pomahal. A mne dokonca krasne vonal 🙂 Ale nastastie sme ho pouzili len par krat.

gumimacko
27. okt 2011

@nikki713 my sme to pouzili len ked sme videli ze Miska bolelo brusko,nie pred kazdym krmenim,jeho naozaj zabolelo brusko asi 5xza 5mesiacov,inac nemal problem s nicim ani po zavedeni normalnej stravy vsetko ok ziadne zapchy,ziadne bolenie bruska no kazde babatko je ine,skus vynechat kvapky pred jednym kojenim a uvidis ako bude reagovat podla toho daj alebo nedaj dalsikrat 🙂

gumimacko
27. okt 2011

@cmulinko nie zaplavy boli len na juhu,-my zijeme blizko centra a tu bol sice poriadny lejak ale ziadne zaplavy dnes dokonca cely den pekne svietilo slniecko 🙂

nikki713
27. okt 2011

@ashley no aj mne pupik vonia 🙂

ashley
28. okt 2011

@cmulinko My sme Dublin 15 a tiez to tu take hrozne nebolo. Dokonca mi rodina volala, ci sme v poriadku, ze su spravy na slovensku a ze to je hrozne a my sme o tom nevedeli 🙂 Mne sa zdalo, ze len viac a dlhsie prsi 🙂

marhulka77
29. okt 2011

@jezkomanka Ja verim, ze pojdem s babom na SVK aj skor ako 5,5mesacnym. Uvidime, ake bude 🙂

marhulka77
29. okt 2011

@darksky Jeeej, tesim sa s vami, ze je vsetko OK a ze viete, ze budete mat chlapceka. Aspon vies, ake farebne kombinacie budes pouzivat 🙂 Oskar je fakt pekne meno. My so segrou tak volame slnko 🙂 Na zaciatku som si priala chlapceka, ale s pribudajucimi tyzdnami si hovorim, ze len nech je babo zdrave, ci chlapec alebo dievca. I ked, mam viac dievcenskeho oblecenia...tak uvidime 🙂 Hm, bolo to take zretelne, ze je to chlapcek? Ja len, ze este asi pojdem na sono, tak co mozem cakat...

marhulka77
29. okt 2011

@cmulinko My byvame na juhu, D4 a bol tu kustik vyliaty kanal v pondelok v noci, ale nic strasne. Teda, neviem, ako dopadli ti, co byvaju v basementoch. Verim, ze v case vasho prichodu bude krasne slnecno 🙂 Inak, ako je na SVK?

marhulka77
29. okt 2011

Holky-maminy, chcem sa vas opytat, ako je to po porode s oznacenim dietatka. Posledne dni fantazirujem o tom, co bude, ked pride babo a napadlo mi, aby nahodou nevymenili nase babo za nejake ine 🙂 Viem, ze na SVK pisu fixkou priezvisko na chrbatik. Ako to funguje tu? Dakujem!

zuzi_33
29. okt 2011

@marhulka77 Nemusis sa takeho nicoho bat ... 🙂 Tu ti babatko nevezmu od teba vobec. Hned ako sa narodi dostane take "stitky" na rucicku aj na nozicku, kde ma meno a po cely cas je babatko s tebou. Oni ho neberu tak ako na Slovensku... Takze nemusis mat obaby 😉
Aspon tak to robia tu v Dubline, neviem ci v inych nemocniciach beru, ale nemyslim si.... 🙂

catalin
29. okt 2011

@marhulka77 naozaj sa nemusis bat, babo bude s tebou, pri porode ti ho neberu, je cely cas s tebou na sale, tu deticky nekupu, takze ho nemusia vziat niekam ho umyt..hned mu daju stitok aj tebe takze sa nestratite neboj 😉

marhulka77
30. okt 2011

@zuzi_33 , @catalin Dakujem dievcata! Nevedela som, ze tu je babo stale pri maminke 🙂

nikki713
31. okt 2011

@marhulka77 ako pisu dievcata nemusis sa bat.. babo od teba nevezmu ani na sekundu..aspon mne ju nevzali...stale bola so mnou, cize mi ju nik nemohol vymenit 🙂 dostanes aj ty aj ona stitky na ruku a na nohu s menom a cislom.. atd... 😎

nikki713
31. okt 2011

baby viem, ze sa to netyka deticiek ale neviete ci je mozne transfer ( previest ) insurance z jednho auta na druhe... kedze uz nemam moje auto ( rozbila som ho ) a insurance by som mala platit mesacne do maja :/ ale uz mam ine.. tak by sm chcela len previest moje insurance na to druhe.. ak je to mozne... 😅

jasmirlamiah
31. okt 2011

Ajojte baby,chcem sa len opytat ci by ste mi nevedeli poradit,hladam opatrovatelku ku svojim dvom detom,ked som v praci.chcela by som najradsej slovenku.neviete kde hladat?som v dublin 8.;)

anitar
31. okt 2011

@nikki713 ahoj ano je to mozne dokonca mne to urobili telefonicky kedze ja mam brokera od seba daleko.nie je problem len im zavolaj a vysvetli im situaciu 🙂 drz sa

anitar
31. okt 2011

@nikki713 a este sa chcem opytat ked is posielal tu apostile prisla ti uz?lebo ja leetim za 3 tyzdne chcem to poslat zajtra,ze ci mi to pride dovtedy.dakujeem 🙂 a gratulujem k dcerke 🙂

mitchelstown
1. nov 2011

🙂 @nikki713 ano, je to mozne a urcite aj telefonicky ako hovori anitar 🙂 je mozne ze budes musiet doplatit nieco, ale to zavisi od auta ake mas. My sme to robili pred mesiacom s AXOU

darksky
1. nov 2011

@marhulka77
Marhulka, pri nasom Oskarovi to bolo 100%,ze to bude chlapcek...Ukazal sa nam v celej svojej krase hned ako mi Midwife zacala robit ultrazvuk...Na zaciatku mi vysvetlila,ze to nieje jej praca zistovat pohlavie dietatka, ale ci ma dobre vyvinuty mozog a srdiecko...No maly bol tak zlaty a hned sa nam ukazal 🙂 Uz som mu par veci kupila, moja mamina tiez...Stale som si myslela,ze pre chlapcov nieje velmi velky vyber oblecenia, no mylila som sa 🙂 Ja som si cely cas vravela,ze by som radsej chcela ako prvu dceru, no teraz sa strasne tesim na maleho...Ako sa citis?

darksky
1. nov 2011

@nikki713
Asi to je tak lepsie pre malu aj pre teba, ked jej davas aj to umele mliecko.. Mala sa poriadne vyspi a ty si tiez oddychnes...A nebojis sa,ze ti malinka zacne odmietat tvoje mlieko, ked jej to striedas? Ja sa v tom vobec nevyznam,len sa pytam ci je nieco take mozne 🙂 A mozes mi prosim ta napisat, ako sa tie pilenky presne volaju?

marcela1992
1. nov 2011

18tt+4d 🙂

nikki713
1. nov 2011

@anitar prislo mi to s5 do tyzdna.. sa mi zda..alebo nejakych 8dni iste.. hned som to mala spat 🙂

nikki713
1. nov 2011

@darksky no nebojim sa.. kedze je od mala zvyknuta aj na flasku.. ona je taky hladosko ... ze jej to je jedno ;))
a ake plienky myslis..??? 😒

marhulka77
1. nov 2011

@nikki713 Fajn, som pokojnejsia...takze budeme obaja ostitkovani, ja i babo 🙂

@darksky Vas Oskar sa rad ukazuje... 🙂 Hm, mozno to znamena, ze bude z neho herec 🙂 Nam sa nase babo ani dnes nepochvalilo, co je...opat malo spojene nozky. Este mame asi 2 pokusy...Od minuleho tyzdna citim vacsiu unavu. Ked sa mi da, na obed si lahnem a spim. Aj brusko ma obcas pobolieva. Dnes mi brali v nemocnici krv, ci mam dost zeleza. Ja ho beriem uz od 1.trimestra, ale doktorka si mysli, ze by som mala brat mozno viac. Aj krize ma bolievaju o nieco viac. Ty sa ako citis? Ozaj, robili Ti test na tehotensku cukrovku? Mne povedali, ze babo ma "dobru" velkost a kedze v rodine nemame diabetika, nie je dovod, aby mi robili glukozovy test...hm.
Co sa tyka tych plienok, ja som si kupila v Tescu, Muslin Squares, klasicke latkove, je ich 6ks v baleni za 5,99Eur. V Bootse aj v Mothercare su drahsie, hm, neviem, ci kvalitnejsie, ale mne sa zdaju tieto tescacke ok.
Zajtra ideme na prvu antenatal class. Som zvedava 🙂

Chcem sa opytat aj ostatnych, ci vam tu, v Dubline, robili glukozovy test. Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre