Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
12. dec 2011

@batina porod zacal prirodzene....bolesti,kontrakcie vsetko podla poriadku,ale v konecnej faze sa zasekla hlavicka a ja som uz nedokazala tlacit,tak museli maleho rychlo vytiahnut pomocou toho vakumu,lebo inak by bol dlho bez kyslika.malemu sa nic nestalo....ja som uz dopadla troska horsie,ale nejdem ti o tom pisat pred porodom. 🙂 napisem to v jemnejsej forme,ze som sa dotrhala troska viac ako som ocakavala,ze sa dotrhnut mozem.skoncilo to az pri konecniku.

nikki713
13. dec 2011

@batina no ja som tu uz skoro 7 rok..rodila som v Sligu, co je dost daleko od Limericu :/ drzim palcee 😵

nikki713
13. dec 2011

ahojte mamicky, neviete mi poradit co je dobre na detske sopliky..?? mala ma strasne zaneseny nostek, chrapci mi 😒 😒 mam aj tu hadicku co potahujete sopliky z nosa, no moc nepomaha ☹ ☹

darksky
13. dec 2011

@marhulka77 Vidim,ze sa k nam pripajaju nove buduce mamicky,tak sa mozno budu chciet tiez stretnut 🙂 No uvidime ako to bude somnou dalej,lebo ta gynekologicka Monika ma presvedcila o tom,ze je psychicky narusena osoba a musim zmenit lekara...Mala som predtymm svojho lekara,ktory vedel o mojich problemoch pocas tehotenstva a nemal poblem ma nechat doma...Naozaj sa citim hrozne pri vacsom fyzickom vysileni..Neviem si predstavit chodit do prace...Som strasne slaba..Dufam,ze novy lekar ma pochopi....Tesis sa na ultazvuk do nemocnice?Mne povedali,ze uz nemam narok a ja by som tak strasne chcela este vidiet Oskara 🙂 Dnes u nas 4x padal sneh ale len 15-20 minut a po nejakej chcili sa topil..Az som sa potesila.Dufam,ze na Vianoce nam napadne 🙂

darksky
13. dec 2011

@batina Ahoj, tiez gratulejm a tisko zavidim,ze to mas uz len za par ;)

darksky
13. dec 2011

@marhulka77 A zabudla som, mam termin na 23.02.2012...Mohlo by to vyjst na 22.02.2012 🙂) same dvojky

marhulka77
13. dec 2011

@darksky Aj mna tesi, ze sa pridavaju dalsie mamicky. Uvidime, ci sa nam podari stretnut sa 😉 Mrzi ma, ak mas s tou doktorkou neprijemnu skusenost. Myslim si, ked Ti nevyhovuje, urcite by si ju mala zmenit, aby si bola v pohode az do konca tehotenstva. Sice nie som doktor, ale Ti verim, ze sa citis unavena. Podla mna, kazda zena zvlada tehotenstvo inak. Moja segra mala vzdy "vlady" za 2och a mala som ten pocit, aj ked bola tehotna. Ja sa s nou porovnavat nemozem a vlastne ani nechcem. Byvam unavena tiez. Drzim Ti palce, aby si nasla doktora, ktory Ti bude vyhovovat po odbornej i ludskej stranke. Dnes sme boli na kontrole v nemocnici. Sono mi vsak nerobili a neviem, ci mi este budu robit do konca tehotenstva. Bolo nas tam vela zien a sono maju len jedno alebo dve. Ale, nevadi. Uz som sa "zmierila" 😉 s tym, ze budeme mat prekvapko. Dolezite je, ze babo je v poriadku. Jeeej, to by bolo super, keby sa Oskar vypytal na svet v dvojkovy den 🙂 Inak, my sme mali povodny termin 2.2.2012 🙂 Asi Ti je doma lepsie ako v praci, ze? Myslim tym, ze si mozes oddychnut...

marhulka77
13. dec 2011

@darksky Co sa tyka toho snehu...Aj tu chvilu snezilo. Bol to sneh s dazdom. Ja mam sneh rada na horach, kde sa da vyblaznit na lyziach. V meste mi sneh nechyba. Mozno, keby bolo lepsie postarane o chodniky a cesty, tak by som ho mala rada aj tu 😉

marhulka77
13. dec 2011

@nikki713 Myslis tu hadicku, ktora sa da napojit na vysavac? Parkrat som asistovala sestre, ked vytahovala sopliky dcerke. Jej to pomohlo. Drzim palce, aby sa vam podarilo dostat sopliky z nosa cim skor 🙂

nikki713
13. dec 2011

@marhulka77 tu nemam, musim si ju nechat poslat z domu, tu to nezozeniem ☹

zuzi_33
13. dec 2011

@nikki713 Ahoj, tak idem ta potesit, ze odsavacku na sopliky zozenies aj tu 😉 Tu je stranka: http://www.babyvac.ie/ - staci si objednat online a na druhy den ti ju donesu az k dveram 🙂 Stoji 19,99, tak si myslim, ze to nie je az taka strasna cena. My ho vyuzivame dost casto a poviem ti, ze neviem co by som bez tej odsavacky robila. Z domu som si doniesla len taku klasicku co tahas ustami, ale to absolutne nepomohlo, o tejto stranke mi tiez povedala jedna kamaratka, tak som rada. Maly je tiez teraz usopleny, tak vytahujeme ostosest 🙂
Inac, davas jej aj nejake kvapky? Aby sa jej tie sopliky trocha rozriedili a potom to treba vysat.....pozeram, ze mala ma len 3 mesiace, tak skus "Saline Nasal Spray" - to je od narodenia, alebo ak by nepomahali kvapky tak mne sa osvedcilo aj "Sterimar baby - Nasal hygiene" - obsahuje to morsku vodu, pekne to precisti nostek, je to sice dost drahe, ale ked nezaberali kvapky, tak toto urcite. No v kazdom pripade drzim palce, nech ste co najskor ok 😉

nikki713
13. dec 2011

@zuzi_33 dakujem velmi peknee za radu, nedavam kvapky, nevedela som co mozem... strasne si ma potesila ze sa to da zohnat aj tu 🙂) to je super... aj na tie kvapky pozriem zajtra. nevadii ze su drahe.. ak pomozu, tak hadam stoja za to 😎

zuzi_33
13. dec 2011

@nikki713 Som rada, ze som pomohla 😉 Kup si ale aj tie kvapky Saline /inac je to znacka Calpol/ a aj Sterimar co je s morskou vodou - to je skor na nosnu hygienu. Skus oboje, jedno z toho zaberie isto 😉 .
A odsavacku si kludne objednaj aj teraz, ja som tak urobila a na druhy den vecer mi uz panko klopkal pri dverach - a to podotykam, ze nasu adresu hladal pol dna hehe, takze by som ju mala mozno aj rano keby nezabludil 🙂
Este raz skore uzdravenie.

bridget
14. dec 2011

@nikki713 Ahoj, zuzi_33 poradila naozaj tie najlepsie veci ake na sopliky pre take male dieta su. Tie kvapky saline som mala, ale je to len slana voda, nepouzivala som to pre malu, ale pre seba kym som bola tehu. A ktovie ako nepomahalo 🙂 Ten sprej so slanym roztokom pouzivam pravidelne na nosnu hygienu pre malu a celkom sa mi to osvedcilo, lebo doteraz ziadne sople nemala. Na pravidelnu hygienu ti staci pouzivat sprej raz denne, ak je tam nadcha, upchaty nos, tak striekat castejsie, niekolko krat za den a vzdy za tym odsat, ulavi sa babatku. Drzim palce,nech vam to co najskor prejde.

batina
14. dec 2011

@cmulinko .. oooh, tak to ma teda dost mrzi, snad ale je uz vsetko v poriadku.. 😅 ..zial, aj taketo veci sa stavaju.. myslis, ze kebz ta nastrihli, bolo by to lepsie? lebo viem, ye tu take veci nerobia, nechavaju vsetko "prirodzene".

@darksky .. dakujem a aj ja gratulujem tebe ;) noo, ani nevrav, uz by som bola najradsej, keby to bolo za mnou, to cakanie je sialene.. 😝 v pondelok som bola akurat na kontrole a robili mi aj extra ultrazvuk, lebo pri merani sa im zdala mala dost velka, no zevraj ma uz cca 3,7 kg, tak by ma fakt potesila, keby sa uz vypytala na svet 🙂 nehovoriac o tom, ze ma cely podvozok nesmierne boliii.. 🙄

.. baby, pomimo, nevedeli by ste mi poradit, posledny mesiac som chora, mala som kasel a stale mam dost silnu nadchu, ale GP mi nechce dat nijake lieky, len mi povedala, ze tak akurat paracetamol si mam kupit.. ta nadcha ma neskutocne zabija, lebo ani poriadne dychat nemozem.. neviete co kupit, alebo nejaku domacu medicinku???? plssss..

bridget
14. dec 2011

@batina Ahoj, no nadcha v tehotenstve je super spolocnik 😒 Ja som to mala tiez a v lekarni mi dali tak akurat tie kvapky ala slana voda, ze nic ine nesmiem. Akurat, ze to nepomahalo a ja som uz z toho bola na nervy, lebo som vobec nemohla dychat a najhorsie to bolo v noci, ked sa kvoli tomu nedalo spat. Tak som si povedala, ze vsetko jedno, kvapka normalnych kvapiek do nosa ma snad nezabije a ani dietatu neublizi a dala som si Nasivin. Ten mi pomohol v najhorsom, aj ked som ho brala opatrne, fakt len v najnutnejsich pripadoch. Este som mala taky mentolovy inhalator, tak obcas to, ale to pomohlo len na par minut.

cmulinko
14. dec 2011

@batina zial....v poriadku to nemam ani dnes a to uz som absolvovala aj operaciu konecnika 6 mesiacov po porode...ale uz to nikdy nebude ako pred tym ☹

misakika
14. dec 2011

@nikki713 Ahoj nedavno ta odsavacka tu bola na predaj. Skus to najst, nick bolo gumimacko. Ak nenajdes a naozaj ju chces tak mi daj vediet a ja sa s nou spojim. Sme kamosky tak jej mozem cinknut ci ju este ma. Vsetci si tie odsavacky strasne chvalia. Ja ju ale pri mojej malej pouzivat nemozem, lebo ona ma panicky strach z vysavaca 😕

catalin
14. dec 2011

@batina vyskusaj sa naparit klasicky s horucou vodou a pridaj skoricu, pol malej lyzicky, napar sa tak cca 15 minut..malo by to pomoct 😉

batina
15. dec 2011

.. dakujem za rady holky, poskusam, lebo uz fakt neviem co robit.

.. este ma tak napadlo sa spytat, vsetky co ste rodili tu v Irsku, rodili ste presne na termin, alebo ??? ;))

bridget
15. dec 2011

@batina Na termin sa vraj narodi iba asi 5% deti, ani u nas to nebolo na termin, trosku dlhsie sme potiahli, asi bolo dobre v brusku 🙂

cmulinko
16. dec 2011

@batina 1 dieta o 1 mesiac skor
2 dieta o 6 dni skor
3 dieta o 2 tyzdne skor 🙂
moj manzel sa uz smial,ze ja nic nedotiahnem nikdy do konca 😀

79zuzana
16. dec 2011

@batina ahoj, chlapci sa mi narodili na Sk, prvy o mesiac skor, druhy presne v den terminu a Zuzanka sa narodila tu v Irsku v Portlaoise tyzden po termine 🙂

nikki713
16. dec 2011

@batina ahoj nasa emmka sa narodila 2 dni po termine a tu kamosky co rodili tak kazda cca tyzden po termine rodili 😉

mitchelstown
16. dec 2011

@batina presne na termin 🙂 ale asi mi k tomu dopomohli na poslednej kontrole u midwife. Ta mi postlacala krcok 😕 , velka bolest, juuuj, a v ten den som isla do nemocnice a o tretej rano bola mala na svete 🙂

mitchelstown
17. dec 2011

inak mamartinka ako si dopadla? ako teraz postupujete?

mitchelstown
17. dec 2011

baby, ja som normalne nahnevana na manzela. Vcera mali Christmas party z roboty, tyzden dozadu office party a ja len sedim doma 😠 Vsak ano,staram sa o dceru, ale nejaka zmena by aj mne prospela. No musela som sa vyrozpravat 🙂

nikki713
17. dec 2011

@mitchelstown tak teraz je rada na teba... zozen par dievcat a vypadnite niekde si posediet.. ja som vcera bola s kolegynami na veceru a musim povedat, ze som sa odreagovala.. sice uz mi pisal potom ze nemam byt dlho, ze rano musi vstavat do roboty a uz bolo po zabave 🙂
skoda, ze ste vsetky tak daleko.. rada by som sa s vami sem tam stretla a poklebetila s vami... 😀

batina
17. dec 2011

..no ako vidim, je to rozne ;)

@mitchelstown : ..ale, len mi robili klasicke vysetrenia, ale zobrali mi aj krv a dokonca aj sono robili, lebo pri merani jej vyslo ze mala je velmi velka a na sono mi povedali, ze ma 3,7 kg a ze to je v norme a ze teda mame cakat ;) .. no a tym, ze som teraz chora a lezim v posteli moc na tom nepridam, nakolko ziaden pohyb --- 🙄

petronuska
17. dec 2011

@batina nas prdola dva dny pred terminem :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre