Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

katarina1989
18. dec 2011

ahojte da sa niekde v irsku kupit odsavacka na visavac? ...... lebo ja ked som v lekarni pytala tak na mna pozerala ,,akoze co od nej chcem ,, 🙂

marcela1992
19. dec 2011

25tt+5 🙂

marcela1992
20. dec 2011

baby neviete kolko sa doplaca v lekarni za zelezo ktore mi predpisala doktorka?

79zuzana
20. dec 2011

@marcela1992 ak mas MC tak len 50 centov... inak neviem

mandarinka34
21. dec 2011

ja mam galfer fa zelezo a platila som celu ciastku okolo 3,25

jezkomanka
21. dec 2011

baby oni to davaju normalne na predpis?? mne len GP odporucil brat zelezo, samozrejme ze som platila celu sumu, ale to ani nebolo tak vela, len ma to zaujalo, ci to davaju na predpis 😉

jezkomanka
21. dec 2011

Este taka otazocka, nestavali ste tu nahodou niekto dom?? 😀 povodne sme chceli kupit, ale to co je na trhu nam moc nevyhovuje, chceme si postavit bungalow. a neviem kde zacat. 😅 😅 😅

mandarinka34
21. dec 2011

mne to vytlacila do knizky kde mi pise navstevi ze si to mam kupit

79zuzana
21. dec 2011

@mandarinka34 tak to nemas na predpis, to si budes musiet normalne kupit. Mne to tiez len tak napisala a musela som to kupit. Myslim, ze take nieco ani nie je na predpis, len normalne lieky.

bridget
21. dec 2011

@jezkomanka Ahoj, ja sice o stavbe domov info nemam, ale ked som precitala tvoj prispevok, spomenula som si, ze kedysi velmi davno som citala clanky od slovakov, ktori si hladali dom v IE. Vyhladala som to, oni sice dom kupovali, ale k samotnej stavbe bolo uvedene toto:
"Niekedy sa dá kúpiť úplne rozpadnutý dom aj s pozemkom v country a to je vlastne pre cudzinca jediná možnosť, ako si postaviť dom v peknom prostredí v Írsku. Systém - kúpim stavebný pozemok a postavím na ňom dom - tu veľmi nefunguje. Predpisy na umiestňovanie nových domov sú dosť prísne, v princípe možno stavať mimo miest len tam, kde niekto z vašej rodiny už žije a vlastní pozemok alebo (ako som už spomínal vyššie) možno kúpiť starý dom aj s pozemkom. Tento možno zbúrať alebo prestavať a máte dom v peknom prostredí. Samozrejme, že sa nemôže stavať všade a všetko a pri takomto spôsobe treba navštíviť Planning Consultanta a ten by vám mal poradiť, či je to možné alebo nie. Ale neverím, že sa niekto zo Slovenska vydá touto cestou. Predsa len, na to treba okrem financií aj určité znalosti miestnych pomerov a teda pobyt aspoň 5 rokov."
A este pripajam link na clanok od slovaka, ktory dom v IE postavil: http://jorgheinrich.blog.sme.sk/c/162223/Postav...
Neviem, ci ti to velmi pomoze, ale snad sa najde niekto, kto poradi lepsie 🙂

jezkomanka
21. dec 2011

@bridget dakujem, ano vsimla som si ze hlavne na dedinach chcu len Purchaser with local needs co je dost odveci, kedze my byvame v dubline 6 rokov a chceme vypadnut mimo a len tazko sa dostaneme k peknemu pozemku. ale mozno sa podari. a super link, precitala som si to, Jorga si pamatam z diskusii na FB. Este nie sme uplne rozhodnuti, ja by som radsej do hotoveho sla, ale moj by si radsej sam chcel postavit 😨

mitchelstown
22. dec 2011

Baby, taka vianocna otazka. Ktory dne slavite Vianoce? 24 alebo 25? 🙂

cobhan
22. dec 2011

@mitchelstown 24ho vecer a 25ho doma vylihujeme a oddychujeme a jeme 🙂

79zuzana
22. dec 2011

@mitchelstown 24 ako na Slovensku. Vecer o siestej vecera - oblatky s medom, kapustnica s klobaskou, zemiakovy salat a rybka a po veceri darceky 😀 😀 😀 😀 tak ako vzdy 😉

oceanka
22. dec 2011

24teho vecer aj s darcekmi 🙂

nikki713
22. dec 2011

zienky zelame krasne a hlavne pokojne sviatky!!!!! a vela darcekov pre drobcov 🙂

nikki713
22. dec 2011

a otazocka mamicky ake ritualy mavate s vasimi babatkami pred nocnym spanim??? 😕

nikki713
22. dec 2011

@mitchelstown my tohto roku 24 slovenske a 25 irske 🙂)

mitchelstown
22. dec 2011

Pekne babenky, aj my hlavne toho 24. Aspon nejake tradicie ked sme tak daleko. A jedno ma tesi, ze vari cely den manzel, teda aspon raz v roku 🙂 Nasa babula to este nevnima, ale uz sa tesim aj tak ako mala 😀 Nikki, robite aj rybu na 24? Ja len ze ked mas Ira partnera, ako to berie.

cobhan
22. dec 2011

@mitchelstown to mas super, ze vari manzel 🙂. U nas je priprava na mne a pokial sa v dohladnej dobe nezapoji, tak na veceru bude mat rezen a nie rybu. Tu si bude musiet spravit sam, lebo odkedy som tehotna tak ryby neznesiem 😝

nikki713
22. dec 2011

@mitchelstown jasnee rybu..klasica...kapustnicu, salat ryba 🙂 no budu to prve spoloc.vianoce slovenske v podstate, tak potom napisem, ci chutilo 🙂

babulena
23. dec 2011

ahojte,prepacte,ze sa vam tu miesam,ja chcem povedat
@batina mne sa chalani na sk narodili jeden pred a druhy po termine,ale obaja po vyvolani,ale nasa babulka sa tu v Irsku narodila presne na termin bez akychkolvek zasahov.Pocas celeho tehu som mala iba 1 jediny termin a ona sa aj vtedy narodila.Mas krasny datum,zelam najkrajsie Vianoce

babulena
23. dec 2011

@marcela1992 jeej,nasa babulka sa narodila 28.marca

marcela1992
23. dec 2011

@jezkomanka Mne dala doktorka riadne recept a platila som 2,50 v lekarni

mitchelstown
23. dec 2011

@nikki713 potom daj vediet, som zvedava hlavne na tu kapustnicu 🙂 a bude kapor?

mitchelstown
23. dec 2011

@marcela1992 a to ti bude teraz davat recept vzdy? Divne, ja som si ho tiez musela kupovat.

marhulka77
23. dec 2011

Ahojte vsetky, chcem vam aspon touto cestou popriat stastne a pokojne vianocne sviatky v kruhu svojich najblizsich! Nech su pre nas take iste, akoby sme ich slavili doma, na Slovensku 🙂

marhulka77
23. dec 2011

@nikki713 Ahoj. Zohnala si tu odsavacku pre malu? Snad uz nesoplikujete 😉

mandarinka34
23. dec 2011

a naco je dobre to zelezo,ja som ho uziva asi dva tyzdne kazdy druhy den a aj som ho vysadila lebo mi nerobilo dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre