Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
22. jan 2012

@moniccca ja som teraz doma a idem si vybavit porodnee zajtra tak ti dam vediet co vsetko chceli... ale ja mam ten potvrdeny rodny list s tou peciatkou apostile ci ako sa to vola prelozeny do slove.. a potom tie papiere potvrdeene od lekara a viac netreba hadam 😉

1kwietocek1
22. jan 2012

ahojte babenky..nejaka tehulka v Dubline??? 🙂

svintekova
22. jan 2012

@1kwietocek1 ja sa hlásim 😀

zuzi_33
23. jan 2012

@svintekova No ja som sa zas naopak citila dobre na zaciatku, ale teraz mam strasne nevolnosti, hlavne vecer zvraciam, ze sa to neda zastavit, tak som 2 tyzdne na marodke, lebo v praci by som to asi nezvladala.... ☹ Aj by som si oddychla, ale pri malom to nejde, no co uz nejak vydrzim. Zvracala som inac, aj pri Davidkovi, takze je to presne to iste. Len dufam, ze ma to znova po tom 3 mesiaci prejde.
Ja som uz u GP bola, uz mam aj list od neho a vlastne aj list z Rotundy, idem tam tiez. Treba tam zavolat a to ma objednali az na 9. marca! Takze ak ti mozem poradit, volaj tam co najskor, lebo budes mat prvu navstevu az okolo 20 tyzdna - ako som mala ja pri prvom.

zuzi_33
23. jan 2012

@1kwietocek1 jasne, ze ano 🙂 Len Dublin je zas siroky pojem.... Odkial si?

marcela1992
23. jan 2012

Baby,ktore ste uz rodili,ake pyzama ste si brali do nemocnice.Musi to byt nocna kosela alebo moze to byt aj nohavicove pyzamo?

bridget
23. jan 2012

@marcela1992 Vemi si to, v com sa dobre a pohodlne citis. Nezalezi, ci koselu, alebo pyzamo, hlavne, aby si bola spokojna. Ja napriklad kosele neznasam, som uplne na nervy ked sa mi to stale v posteli vysuka hore 🙂 Co je ale dolezite ak chces kojit, malo by to byt rozopinacie, aspon tie 3 gombiky hore, aby sa ti lahko kojilo, lebo babatko treba na zaciatku prikladat pomerne casto a tie gombiky ti zjednodusia situaciu 🙂

marcela1992
23. jan 2012

@bridget dakujem za poradenie 🙂

mitchelstown
23. jan 2012

@zuzi_33 mne pomohla tiez coca cola po malych duskoch. to vracanie je fakt neprijemne, raz som varila fasirky, a potom to mlete maso ked slo von 😝

mitchelstown
23. jan 2012

@marcela1992 na porod mas koselu alebo dlhe tricko a potom moze byt kludne nohavicove pyzamo. Ked ta pride sesta skontrolovat a pozriet ako sa hojis, len stiahnes nohavice trosku dolu.

zuzi_33
23. jan 2012

@mitchelstown dakujem za radu 🙂 . Uz som prisla na to, ako to ako tak obmedzit... ak stale udrzujem zaludok nie prazdny, tak sa to da vydrzat, ale najhorsie je to vecer, nemozem predsa pchat do hlavy este aj vecer o 22.00! vtedy radsej idem spat.... Hadam to do toho 3 mesiaca prejde....

1kwietocek1
23. jan 2012

@zuzi_33 ahoj...ja som v dubline 11..v ballymune..kde byvate vy???.. 😉

1kwietocek1
23. jan 2012

@svintekova Jeeejo no to super..ze sme tu viacere..ani som predtym nevedela ze taketo forum existuje 🙂 ..pozeram ze akurat zacinas tehotenstvo..tak gratulujem 🙂 .. kde byvate???..my v dubline 11

svintekova
23. jan 2012

@1kwietocek1 ahoj, my bývame nedelake Swordu v Lusku. Dakujem 🙂

svintekova
23. jan 2012

@zuzi_33 no ak ma objednajú tak neskoro, tak pojdem do polskej kliniky. Platím si zdravotné poistenie, tak snád mi čosi preplatia.

zuzi_33
23. jan 2012

@1kwietocek1 Dublin 15

zuzi_33
23. jan 2012

@svintekova No ved ano, mas pravdu.... Takze si este nebola u ziadneho doktora?

svintekova
23. jan 2012

@zuzi_33 ešte nie,teraz v piatok sa chystám,tak hned aj do nemocnice budem volat 🙂

mitchelstown
24. jan 2012

jezkomanka, monika, vy ste mali tu 6 chorobu, ako presne as to prejavilo? Nasa ma druhy den teplotu, stale aj pocas dna zvysenu, ale inak je v pohode. Pekne papa aj sa zahra, len na vecer je taka mrchava. Tak neviem co to moze byt. Uz ma 6 zubov a vtedy som teploty nepostrehla, tak ci je to viroza alebo nieco ine. Pockam este do zajtra a ak to neprejde, vo stvrtok pojdem k GP.

zuzi_33
24. jan 2012

@mitchelstown Ahoj, my sme mali 6 chorobu, ked mal maly asi 6-7 mesiacov. Prejavovalo sa to zvysenymi horuckami, prvy den sme to ani nevedeli poriadne zbit, museli sme okrem cipkov davat aj zabaly ☹ . Obvolala som hadam vsetkych doktorov aj tu, aj na SK, lebo som sa nevedela ukludnit, ze to je tato choroba. Nakoniec sme zavolali doktora, ktory prisiel k nam domov - maly mal akurat znizenu teplotu po cipku, tak okrem toho, ze zhrabol "only" 70 eur, mi nic nove nepovedal, len ze je to viroza a ze to prejde. Takze nabuduce uz budem vediet, ze doktora je zbytocne volat. Na treti, alebo stvrty den sa maly obsypal takymi cervenymi vyrazkami na hrudi a to som vedela, ze je to uz na ustupe.
Takze malu sleduj, ak sa ti obsype vyrazkami bude to 6 choroba. Irsky doktor ti aj tak nic ine nepovie, len aby si zbyjala teplotu a ze to prejde - ako ich poznam.... Tak drzim palce, dufam, ze mala bude coskoro ok!

mitchelstown
24. jan 2012

@zuzi_33 dakujem zuzi, len ona nema vysoke teploty (chvalabohu) tak do 38. zvycajne 37.9, ale ma to aj cez den.

jezkomanka
24. jan 2012

@mitchelstown Ahoj, my sme mali zvysenu teplotu pocas 3 dni (mala aj hnacky, ale citala som ze nemusia byt) a na 4.den zacali vyrazky, najprv za uskami,krk, brusko, tvar, na dalsi den aj ruky a stehna. Na 6.den vsetko zmizlo.

79zuzana
24. jan 2012

ahojte, ja len trosku mimo temy, ak by ste potrebovali torticku k narodkam alebo inemu sviatku, som v Co. Laois www.facebook.com/cakesfromzuzana
www.cakesfromzuzana.webs.com
Pekny vecer vsetkym 🙂

1kwietocek1
24. jan 2012

Čaka tu nejaka mamička dvojičky???? 🙂 Tehulky..ake oblecenie nosite?..ja si neviem poradit..vsetko mi je male co mam v skrini,a co si kupim, tak aj tak mi je zanedlho tesne...ako to riesite??? 😀

1kwietocek1
24. jan 2012

@zuzi_33 jaaaj tak to strasne vela vas tam je...asi sa musim prestahovat 😉

1kwietocek1
24. jan 2012

@svintekova tak to ani nepoznam....skoda ze vsetky ste tak daleko...ako inak sa citis???..

mitchelstown
25. jan 2012

@jezkomanka dakujem monika 🙂 Uvidim co to teda je, v noci som jej uz davala cipok lebo mala 38.7 Boli sme v sobotu v Dubline a stretli sme par ludi, takze mohla aj nieco chytit. Ale som si ista ze ju nic neboli, lebo papka normalne aj pije. Len ta teplota ma znervoznuje.

gumimacko
25. jan 2012

@79zuzana ahoj my sme sice daleko ale mohla by som sa opytat,kde si kupovala tie vykrajovacky na pismenka? chystam sa upiect tortu nasmu miskovi k 1.vemu rociku a chcem aby aj nejako pekne vyzerala 🙂

79zuzana
25. jan 2012

@gumimacko ahoj. Vykrajovacky som kupovala tu v Portlaois v jednom obchodiku. Maju aj website: www.kitchendresser.net. Mozes si objednavat od nich aj online🙂 drzim palce pri peceni

gumimacko
25. jan 2012

@79zuzana dakujem 🙂 hladala som uz aj na nete ale vsetko bolo uk alebo inde a na forach tiez pisali ze tu v dubline su len dva take obchody a vraj dost predrazene,tak kuknem ten tvoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre