Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

svintekova
25. jan 2012

@1kwietocek1 ahoj, mne ani nepríde,že som tehotná 🙂. Som trochu unavená, trocha ma pobolievajú prsia a častejšie chodím na malú. A ty ako sa cítiš ?

1kwietocek1
26. jan 2012

@svintekova tak ako pozeram si este len na zaciatku,,,to vsetko este len pride neboj..ale niekto ma tehotenstvo take ze to velmi ani nevnima..to zalezi 🙂 hlavne je ze sa citis fajn...ja sa citim celkom dobre dakujem...sem tam sa mi uz zacina tahsie spinkat..

marianna1979
27. jan 2012

ahojte najde sa tu nejaka mamicka ci nemamicka co je priamo v dubline?

kacka27
27. jan 2012

@marianna1979 Urcite sa najde a vela, tu je cela skupina https://www.facebook.com/groups/136038489770302/

mitchelstown
27. jan 2012

tak to bola 6. choroba, dnes uz ma male fliaciky po hrudniku. Este ze nemala vyskote teploty lebo by ma asi piclo 🙂

sveta4
27. jan 2012

@zuzi_33 Zuzi, cakate dalsie? Nevedela som, gratulujem 🙂

Inak maminy...ake mate skusenosti s kasickami ... ktore Vasim detickam chutili? Kedze sme na Aptamile, uprednostnila by som nieco od Milupy

bridget
28. jan 2012

@sveta4 Ja sa prave Milupe vyhybam a to kvoli hrozne vysokemu obsahu cukru. Vyrazilo mi dych, ked som si na obale precitala, ze na 100g kase je tam 40g cukru! Sialene. Nie je to uplne vo vsetkych, trochu sa ten pomer meni u roznych druhov, ale aj tak je to vela. My sme si najviac oblubili Organix kase, lebo su naturalnejsie a nie su tak brutalne sladke. Ja som zasadne proti vysokym davkam cukru u deti, takze nedavam nic velmi sladke a cuduj sa svete, nasej malej to ani nechuti, co ma samu milo prekvapilo 🙂

jezkomanka
28. jan 2012

@sveta4 my sme zacali s pure baby rice, potom aj tie ovocne sme skusali, jej to bolo jedno co papa. Teraz do nej nedostanem ziadnu kasu, vyzivu, jugurt 😲 to bude mat 11.mes

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sveta4
28. jan 2012

@bridget dakujem, mas pravdu, dnes som tie milupy pozerala...horor 😝
a ako pripravujes tie organix kase? ten navod na krabici je inak divny 😕 😕

@jezkomanka dakujem

zuzi_33
28. jan 2012

@sveta4 Ano, cakame, dakujem 🙂 . No co sa tyka kasiciek, tak my sme tiez zacinali s pure baby rice, skusali sme aj od Milupy aj Cow and Gate, ale v tom case ked sme zacinali s kasami sme boli na SK a malemu velmi chutili kase od Hami, tak sme si zopar doniesli. Ak ti mozem poradit, treba len vyskusat co bude malemu chutit, tazko povedat, kazde babo je ine..... A taktiez ked mal nas maly 10,5 mesiaca tak prestal kase jest ako pise
@jezkomanka a doteraz kase nejak extra neje, mozno tak raz, dva krat do mesiaca.

bridget
28. jan 2012

@sveta4 Kase robim ako vsetky ostatne, do vlazneho mlieka vmiesam kasu, kym nemam ziadanu konzistenciu 🙂 Ak ste na umelom mlieku, daj do umeleho. Prvu kasu co som davala som mala zo Slovenska, uz neviem aku znacku, tusim nestle, bola to cista ryzova kasa, dost velky balik a vobec nebola prisladzana, co bolo super. Mala som viac takych baleni aj kukuricne a ine, boli uplne bez cukru.

marianna79
28. jan 2012

@fidka79 ahoj. To nie ja skus - marianna1979 😀 Ja som v Michalovciach.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sveta4
28. jan 2012

OK, dakujem dievcata

marianna1979
29. jan 2012

@fidka79 new cabra road moze byt nieco take?

moniccca
29. jan 2012

Mamičky,akým práškom periete detské vecicky?používate aj avivaz?

79zuzana
29. jan 2012

@moniccca ja periem malej od narodenia s non bio persil a avivaz som nepouzivala asi tak 10 mesiacov a teraz pouzivam bielu comfort alebo lenor... tie co su sensitive. Ten prasok non bio persil pouzivam aj pre vsetky nase veci, prve mesiace som jej prala osobitne, teraz uz spolu s nasim pradlom

nikki713
29. jan 2012

ahojte mamicky, dlho som tu nebola, kedze s malou dovolenkujeme na Slovensku, poviem vam, ale nam tu mrzne ;( ze - 20.. brrr
ale nie o tom som chcela.. malicka mi uz krasne spinka v noci ale nikdy nie v KLUDE.. strasne sa rozhadzuje rukami nohami skrabe si oci... kazdu noc to iste. zaspi.. spi v klude mozno hodku cca niekedy menej a viac. a potom sa zacne zvijat, keby mohla tak robi kotrmelce... nepokojna je..skruca sa, hemzii... po case ju upokojim znova sa ukludni na hodku dve a potom opat.. fakt si nepamata kedy naposledy mi prespala noc v klude a ci vobec... 😠

nikki713
29. jan 2012

@moniccca non bio.. teraz sme doma a mamka zabudla kupit avivaz tak povedala, ze niekedy sa pouzival ocot na zmaksovanie tak sme to skusili a fakt.. a ziaden smrad nic.. kedze my mame aj ekzem z avivazi takze ten ocot je super ;p a lacnejsie to aj vijde ;)

sveta4
29. jan 2012

@moniccca tiez som mala non bio ale fairy...teraz mam prasok, predtym gel...gel inak krasne vonia, ziadnu avivaz nepotrebujes...a aj tak si myslim, ze babatkovska vona je najkrajsia avivaz 🙂

marcela1992
30. jan 2012

@moniccca ahoj.ja som prala vecičky v non bio alebo fairy.A aviváž som nedávala žiadnu...

A inak žienky neviete kde sa dajú kúpiť podprdy na kojenie,nejaký obchod alebo e-shop?

nikki713
30. jan 2012

@marcela1992 ja som si ich dala poslat zo slovenska.. boli lacnejsie. inak ich mozes dostat v mothercare 🙂

bridget
30. jan 2012

@marcela1992 kupis na ebay, tam maju snad vsetko 😀 http://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R40&_trksid...
ale aj v normalnych obchodoch, videla som v mnohych - Mothercare, Marks and Spencer, Debenhams... ebay asi vychadza najlacnejsie.

darksky
30. jan 2012

Baby, neviete nahodou ci je mozne uzivat Canesten pri infekcii v tehotenstve? V pribalovom letaku nevidim,ze ho mozu aj tehotne. vdaka

marcela1992
30. jan 2012

Baby je tu nejaka taka co si plati dobrovolne nemocennske poistenie na Slovensku?

kajasyn
30. jan 2012

@fidka79 babenkyyyy a ja sommm v Dubline)

darksky
30. jan 2012

Pouzivali ste niektora MONITOR DYCHU pre svoje babatko? Ak ano, kde to mozem kupit?

svintekova
30. jan 2012

ahojte,dnes mi prišiel list z nemocnice, takže na prvé sono 13.3. čiže koniec 15 týždna -na jednej strane super, uvidím moju lásku v plnej paráde a nie fazulku a na druhej strane je to ešte stráááášne daleko . Ale teším sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre